Agrariërs bewaren aan 1966 zeer natte herinnering IN SNELTREINVAART DOOR '66 MAAR HEEL WAT BOEREN WILLEN ER VOOR TEKENEN Juli Augustus Oktober September November December Dit overzicht wil ik beqinnen met het onderwerp, dat in zeer veel gevallen de aanloop van het qesprek is: het weer in het afgelopen jaar. En dan kun nen we vaststellen, dat 1966 kan worden toeqevoeqd aan de serie natte ja ren, die we in zekere zin zonder onderbreken na 1959 hebben gehad. Op het moment, dat we dit artikel schrijven is nog niet bekend of 1966 het wat trieste record zal breken van 1965, nl. het natste jaar sinds tientallen jaren. Maar in ieder geval zijn deze jaren bij wijze van spreken „zusje en broertje" Betekent dit nu, dat alle Texelse agrariërs bij hun afscheid van dit jaar zeggen: „Dit niet meer!" Zeer beslist niet! We hebben het al eerder gezegd, dat er heel wat Texelse boeren zijn, die „tekenen" willen voor een jaar als 1966. We denken daarbij vooral aan de veehouders en ook voor de gemeng de bedrijven op de lichtere en drogere gronden was 1966 qeen slecht jaar. Anders staat het met de bouwboeren op de zwaardere gronden. Voor hen ligt het afgelopen jaar vrij ver beneden het niveau, dat aan een normaal jaar mag worden gesteld. Wij menen, dat dit i in dubbele zin het geval is. Naast be duidend lagere opbrengsten zijn er de hogere kosten, die dergelijke natte ja ren ontegenzeggelijk veroorzaken. Dit laatste geldt trouwens voor alle bedrij ven. We zijn van mening, dat de extra- kosten, die het gevolg zijn van meer dan normale regenval heel vaak wor den onderschat. De akkerbouwbedrijven Wat de opbrengsten betreft kan 1966 zeker niet meekomen met de beide voorgangers. Hoewel dit zeer speciaal geldt voor de bedrijven met zwaardere grond is toch ook de opbrengst op de lichtere gronden lager dan in 1964 en 1965. Dit geldt voor vrijwel alle gewas sen. Het grootste verschil vinden we bij de suikerbieten en de zomertarwe. Hoe wel de opbrengst van het eerstgenoem de gewas achteraf beslist is meegeval len ligt deze toch zeker wel 5 ton per ha. lager dan m beide voorgaande jaren. Daar ook het suikergehalte dui delijk lager was, mogen we wel aanne men, aat de geldelijke opbrengst ƒ400,lot 7 500,per ha. lager ligt lan in 1964 en 1965. En dit terwijl de kosten, speciaal b:j dit gewas, aanmer kelijk hoger Zijn Ook het verschil in opbrengst bij de zomertarwe was vrij aanzienlijk. We kunnen dit wel op 700 - 800 kg. per ha. stellen. Met inbegrip van de lagere stro-opbrengst betekent dit ook een lagere opbrengst in geld van ƒ300,per ha. Een optimistischer geluid kunnen we laten horen over de teelt van aardap pelen voor pootgoed. Naast goede op brengsten zijn ev goede prijzen en voor de vakbekwame telers is 1966 in het al gemeen een goed jaar. Hoewel dit uiteraard geen regel is zijn geldelijke opbrengsten van 7 6.000,en 77-000, per ha. dit jaar geen zeldzaamheid. De zaadteeli van stoppelknollen en gras was zeer matig lonend. Tot nu toe zijn dit zeker geen gewassen, die uit het oogpunt van rendabele teelten ver te verkiezen zijn boven graanteelt. Aan de andere kant zijn we er van over tuigd, dat ze op veel bedrijven nodig zijn voor een goede vruchtwisseling en het in stand houden van de bodem vruchtbaarheid Het veehouderijbedrijf De waardering van het afgelopen jaar is van de zijde van deze bedrijven vrij zeker nog wat gunstiger dan van de akkerbouwbedrijven. Hoewel de grasgroei wat te laat op gang kwam, is deze over het geheel zeer gunstig ge weest. In de berichten van de Coöp. Zuivelfabriek is het vele malen her haald: „De melkaanvoer ligt zoveel procent boven die van dezelfde periode in 1965". En dit was voor een deel ze ker te danken aan de goede grasgroei. Elke zaak heeft echter ook zijn keer zijde. Die keerzijde was voor de vee houders de moeilijkheid om goed hooi te maken. Aan de vroegste boeren is dit goed gelukt, terwijl er ook later zo nu en dan een korte periode was, waarin het gelukte om het hooi zonder veel water te bergen. Op veel bedrijven laat de kwaliteit echter te wensen over. Het zoeken naar mogelijkheden om de veld- periode te verkorten zal ook in 1967 moeten doorgaan. Daarbij moet het ons uit de pen, dat de methode van losse verwerking en ventilatie in het vak ver de voorkeur verdient boven andere methoden, met name het persen. Wat de prijzen van de produkten be treft is er zeker wat de rundveehou derij betreft geen reden tot klagen. Vrij algemeen is men het er op ons eiland over eens, dat de melkprijs goed is, wat intussen niet betekent, dat er uit de rundveehouderij een inkomen is te ha len als men op de oude voet doorgaat. De meeste veehouders zijn er van over tuigd, dat het nodig is het aantal koeien per man op te voeren om met het in komen bij te blijven met andere be volkingsgroepen De prijs van de lammeren lag dit voorjaar vrij veel lager dan in 1965 en veel lager dan in 1964. Toch menen wij, dat ook de uitkomsten van de schapen houderij niet ongunstig zijn. Dank zij het aantrekken van de prijzen in de 2de helft van het jaar hebben zij, die wat 'lammeren achter hebben gehouden een extraatje ontvangen. Deskundigen zijn van oordeel, dat de vooruitzichten voor 1967 niet slecht zijn. Toch menen wij te moeten vermelden, dat ook onder heel wat oudere veehouders de gedachte veld wint, dat de basis voor het inko men op zeer veel Texelse bedrijven in de rundveehouderij zal moeten liggen. Dit is op het moment beslist geen spe ciale voorlichtingsgedachte. De ruilverkaveling kwam tot een eind Als we hier spreken van een einde, dan heeft dit betrekking op het spec taculaire van de ruilverkaveling, d.w.z. het werk van de draglines en bull dozers. Die zijn uit het ruilverkave- lingsgebied verdwenen. In de loop van deze zomer konden de laatste „zwart" geworden percelen worden ingezaaid. Denken we aan het definitieve einde, dan vrezen we, dat de ruilverkaveling nog wel een aantal jaren zal moeten worden genoemd in ons jaaroverzicht. Wat het binnenwerk betreft ging het in het afgelopen jaar in hoofdzaak om de behandeling van bezwaren tegen het Plan van Toedeling, dat in juli-augus- tus 1965 ter visie heeft gelegen. In de „groene keet" aan de Kogerstraat zijn diverse gesprekken gevoerd met de ruim 90 eigenaren van grond, die be zwaren hadden ingediend tegen het zo juist genoemde Plan. Deze gesprekken zijn niet zonder resultaat gebleven. Het aantal bezwaarschriften, dat doorge zonden is naar de rechter-commissaris bedraagt slechts vijftien. In de eerste maand van het nieuwe jaar zal verder met betrokkenen worden gesproken We kunnen zeker niet zeggen, dat de 75 bezwaarden, die het bezwaarschrift hebben ingetrokken allen bevredigd naar huis zijn gegaan. Voor een deel is dit wel het geval. Een ander deel heeft ingezien, dal de wensen, die ze vervuld wilden zien, niet haalbaar waren. Met een klein deel van de reclamanten zal de Commissie zeker nog te maken krij gen na de ter visielegging van de lijst van geldelijke regelingen. Als wc nu reeds de resultaten van de ruilverkaveling overzien, dan menen we geen struisvogelpolitiek te voeren als we constateren, dat verreweg hel. grootste gedeelte van de Texelse agra riërs van mening is, dat de ruilverka veling voor ons eiland een goede zaak is geweest. Vooral als we letten op de sterk gestegen arbeidslonen ten op zichte van het jaar van de stemming meen ik te mogen zeggen, dat de Ruil verkaveling „Texel" niet te duur is ge weest. Als we horen, dat de totale kos ten van een mandag al boven 760, liggen, dan mogen we vaststellen, dat voor veel bedrijven in de ruilverkave ling de jaarlijkse kosten per bunder straks lager zullen zijn dan de loon kosten plus sociale lasten voor één dag arbeid. De Plaatselijke Commissie zal zich in 1967 hoofdzakelijk gaan bezig houden houden met de tweede schatting, die de basis moet vormen voor ieders aandeel in de kosten. Streekontwikkeling werd afgesloten Als officiële datum van afsluiting van de Streekontwikkeling gold 1 juli 1966. Mede als gevolg van het overlij den van de voorzitter, de heer Th. M. J. Rutten, vond de afsluiting in besloten kring pas kort geleden plaats. Daarbij is door de plaatsvervangend voorzitter, de heer Jac. Roeper Johzn. en de rijks- landbouwconsulent te Schagen een overzicht gegeven van het werk en de resultaten. Hoewel deze heren niet blind waren voor gemaakte fouten was de algemene conclusie, dat het werk van de Streekontwikkeling op ons eiland goede vruchten heeft gegeven. Wat de akkerbouw betreft werd daarbij gedacht aan de intensieve voor lichting op het gebied van de pootgoed- teelt en de suikerbietenteelt. Verder werd aandacht besteed aan de diep- grondbewerking als bestrijding van de droogtegevoeligheid. Als goede kanten voor de veehoude rijbedrijven werden genoemd de op voering van de stikstofbemesting, in tensieve voorlichting op het gebied van de voederwinning en uitgebreide proe ven bij de schapenhouderij, waarbij de invloed van gebruik van meer stikstof, een goede parasietenbestrijding en die van de wintervoeding en de huisvesting in de winter werd nagegaan. Aanpassing van de bedrijfsgebouwen We zijn van mening, dat in dit over zicht ook enkele woorden gewijd mogen worden aan de toegenomen belangstel ling voor verbetering en aanpassing van de bedrijfsgebouwen, met name die van de rundveestallen. Op dit moment zijn er op ons eiland 4 montage-stallen gereed gekomen. Een vijfde stal is in aanbouw en mogelijk is vóór het einde van dit jaar al een begin gemaakt met de zesde montagestal. We achten dit een zeer gelukkige ontwikkeling. Hier voor werd al opgemerkt, dat men over tuigd raakt van de noodzaak meer melkkoeien per man te gaan houden. Dit is alleen te volbrengen als ook de huisvesting verbeterd wordt. Met zeer veel voldoening constateren we, dat ook oudere veehouders, die tot nu toe zeer kritisch stonden ten opzich te van onze adviezen voor opvoering ring van het aantal melkkoeien en ver betering van de stalruimte in bepaalde gevallen een enthousiasme tonen voor deze nieuwe stallen, dat hartverwar mend is. We twijfelen er niet aan of deze ontwikkeling zal doorgaan. Dat de montagestal daarbij een belangrijke rol zal spelen, staat voor ons vast, spe ciaal voor ons eiland, waar de bouw kosten over het algemeen aan de hoge kant zijn. Het effect van dc voorlichting We raakten dit onderwerp al even aan toen we hiervoor spraken van de toegenomen belangstelling voor bouw van nieuwe stallen en het werk van de Streekontwikkeling. Aan de andere kant zijn we er goed van overtuigd, dat het een eigenwijze pretentie zou zijn om alle gunstige ontwikkelingen in de landbouw op rekening van onze voorlichting te boeken. Ook zonder ons werk zou de ontwikkeling doorgaan. Toch vleien we ons met de hoop, dat we er iets aan hebben kunnen meewerken. Denkend aan een oud verhaal wil ik dit opmerken. Er is door ons in het afgelopen jaar weer gezaaid. In deze rubriek en ook in de persoonlijke con tacten, op praatgroepen en in andere bijeenkomsten. Met het oude verhaal durven we niet zeggen: „Het zaad is goed". Er zal ook wel eens onkruid en minder goed zaad uitgestrooid zijn. We hopen, dat het onkruid niet ontkiemd is en het minder goede zaad toch aan geslagen is. De oorzaak van het niet willen groeien zal ook wel eens te wijten zijn geweest aan het zaaibed. Een deel van het zaad zal ook nu terecht zijn geko men op de weg, d.w.z. op de onwil en de onmacht om het zaad te laten groeien. Een kortdurend enthousiasme over een ontvangen advies, maar het ontbreken van de volharding om het uit te voeren, kan hetzelfde effect heb ben als bij het zaad op de rotsbodem met weinig grond. Na korte tijd sterft het plantje af. Wij twijfelen er niet aan of de adviezen zullen in een in een aantal gevallen gestikt zijn on der het onkruid van de gedachte, dat de man in kwestie altijd met ongeluk heeft te kampen, dat de prijzen van de produkten te laag zijn, of de grond te slecht. We hopen, dat er ook wat zaad ge vallen is in de goede bodem van de Texelse vakbekwame en tot vernieu wing bereide agrariërs, opdat ook de zaaiers met voldoening op hun werk van 1966 kunnen terugzien. En tenslotte Wij wensen alle Texelaars en spe ciaal de Texelse agrariërs een gelukkig en gezegend jaar 1967 toe voor gezin en bedrijf. Wij danken alle trouwe lezers van onze rubriek voor Landbouw en Veeteelt en hopen op even waardevolle reacties als in het algelopen jaar. C. v. Gr. S.V. COCKSDORP DE COCKSDORP Met ingang van 7 januari zijn de gymnastieklessen voor de jongens boven de 10 jaar van 8-9 uur, en voor de jongeren van 9-10 uur. Verder geeft mej. Keijser met in gang van 4 januari woensdagavond van 19-20 uur les aan de oudere meisjes en van 20-21 uur aan de dames. Nieu we leden zijn welkom. (Vervolg van voorkant derde blad) PTT besloot het postkantoor van De Waal op te heffen. De N.H. Gemeente van De Cocksdorp en Eierland bestond 125 jaar. De TX 88 kreeg een merkwaardige vangst in de netten: een 17e eeuw se kerkklok. Staatsbosbeheer en Texels Museum werken samen bij het stichten van een landschapstuin in de duinen bij paal 17. Op het vliegveld Texel voerde een Friendship een aantal landingen uit. De aan de grond gezette vrachtvaar der „Kyrios Steiios" vormde een veel bezochte toeristische attractie. De 16-jarige Fokko Venema startte op een terrein aan de Waalderweg een nertsfokkerij. B en W. gaven de gemeentelijke stedebouwkundige opdracht het be stemmingplan voor het recreatieterrein De Krirn voor te bereiden. De „Texelstroom" werd tijdens een feestelijke proefvaart aan TESO over gedragen B. en W. besloten streng de hand te houden aan het verbod om op Texel kermissen te houden. Later werd be sloten tot herinvoering van één kermis per jaar, waarvan de baten ten goede komen aan het verenigingsleven. Op 2 juli werd onder grote belang stelling het beat-centrum „Sarasani" officieel geopend. De families Hillen en Van Heerwaar- den verkenden per auto de Sowjet Unie. De heer H. Peeters begon aan de Duinweg zijn museum „Pandion". De vierdaagse reis van de meisjes drumband „Margaretha Sinclair" naar het Duitse Fröndenberg werd een groot succes. Texel beleefde weer een druk sei zoen. Alleen al op de terreinen Koger- strand en Loodsmansduin waren in de bouwvakweken 6500 kampeerders. Veel stof deed de AVRO opwaaien met haar radioreportage over kwalijke Texelse praktijken, waarvan de toeris ten de dupe zouden zijn. Bij het strand De Krim verdronk een 29-jarige vakantieganger uit Utrecht. De Vereniging voor Vrienden van het Paard organiseerde weer een succes vol concours hippique. Volgens de or ganisatoren had het evenement echter schade geleden van de autocross, die de volgende dag in Spang werd gehouden. De reputatie van Texel werd begin augustus bedreigd door grote aantallen vrijgevochten jongeren, die clandestien kampeerden en in De Koog onrust ver oorzaakten. Aan de fa. Drijver werd de bouw gegund van vijftien bejaardenwoningen aan de Emmalaan voor de Bakker-van Maarleveldstichting. De 31-jarige Jacob H. Witte over leed als gevolg van een verkeersonge luk. De raad ging niet akkoord met het voornemen van B. en W. om een ge deelte van de Gasthuisstraat voor het verkeer onbruikbaar te maken. De heer Th. A. van Lamoen te Laren kreeg rijksgoedkeuring voor de bouw van 28 bungalows. Rijkswaterstaat begon met het ver sterken van zwakke plekken in de duinen bij Eierland. Financiële acties ten bate van het Texels zwembad werden begonnen door de beatclub „Sarasani". De topdrukte op Texel hield dit jaar opvallend lang aan. Op 10 augustus waren er nog 5458 „vreemde auto's" op het eiland. Het oud-gemeenteraadslid Jakob Bruin overleed 11 augustus op 75-jarige leeftijd. De heer Joh. Bakker nam eerste leg batterij op Texel in gebruik. De Texelse brandweer perfectioneer de brandmelding met behulp van het z.g. toonfrequentsysteem van de TEM. Aan de heer Th. R. Hin werd ter gelegenheid van zijn afscheid als wet houder de zilveren erepenning van de gemeente uitgereikt. Hetzelfde ere-blijk viel de heer J. Veldstra ten deel bij zijn afscheid als directeur van Ge meentewerken. De heer Veldstra werd opgevolgd door de heer J. van Hoorn. Uit de N.H kerk te Den Hoorn werd een offerblok ontvreemd. Den Burg beleefde 5 september een zonnige schapenfokdag, waarbij de 1- jarige ram van P. Verberne kampioen werd. Op 6 september werden de heren J. Daalder (A.R.) en C. Joustra (Texels Belang) met een krappe meerderheid tot wethouder benoemd. Zaterdag 10 september werd afscheid genomen van de heer A. Ellen, die lan ge tijd voorzitter was van de Coöpera tieve Inkoopveremging voor Visserij benodigdheden. De 19-jarige Pieter Jan Koegelberg kwam om toen hij onder een kante lende trekker terecht kwam. Een 36-jarige architect uit Brunswijk werd op het nippertje door een land genoot van de verdrinkingsdood gered. Het Texels Museum ontving de 60.000ste bezoeker. Op 14 september namen 80 jongens en meisjes deel aan de zwemexamens, die in het bad „Slufterduin" werden afgenomen. Zaterdag 17 september werd een grote demonstratieve jeugdmanifestatie gehouden op het sportveld van S.V. Texel om geld in te zamelen voor het Texelse zwembad. Deze actie werd door diverse andere acties gevolgd. De Telegraaf van 17 september ver telde hoe een Texelse tiener onder in vloed van de geneugten van een grote stad in korte tijd een gedaanteverwis seling kan ondergaan. Mevrouw M Blom-Knol won de eer ste prijs van de bloemschikwedstrijd, die was uitgeschreven door het Over koepelend orgaan van Vrouwenorgani saties. Veilig Verkeer Texel kondigde aan de komende winter verkeerscursussen te zullen houden in De Koog en De Cocksdorp. De bravoervlieger, die met zijn toes tel een op de zanddijk bij De Hors staande marineofficier doodde, werd veroordeeld tot twee maanden. Bij de te Den Burg gehouden fokvee- dag bleek dat de kwaliteit van het Texelse rundvee zich gunstig blijft ontwikkelen. De dieren Henny 3 en Gerda 7 werden kampioen. Drie leden van het Kon. Texels Fan farekorps werden onderscheiden met de ere-speldjes van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen. Het gemeentebestuur achtte verho ging van de TEM-ta.rieven onvermijde lijk; de raad was het daar mee eens. In de RHBS werd de tentoonstelling „Kunst uit Groningen" geopend. Mevrouw C. C Boon-Verberg werd drie weken uitgenodigd in Georgië, waar ze vrijwel alle overlevenden van de Georgische opstand van 1945 ont moette In de machinekamer van de TX 66 ontstond brand, die evenwel op tijd kon worden geblust. Het Kon. Texels Fanfarekorps stond 7 september 75 jaar. be- Op het vliegveld Texel stortte een Auster neer. De 27-jarige vlieger N. D. v.d. Voorn uit Vlaardingen en de foto graaf W Vros uit Den Haag kwamen om. De marine diende een vaag geformu leerd verzoek in voor een schietinrich- ting op de Hors. Te Oudeschild werd de gymnastiek- afdeling opgeheven om plaats te maken voor een eigen gymnastiekvereniging. Het echtpaar Riemens-Meertens was 11 oktober 65 jaar getrouwd. De heer J. Kloosterman was 25 jaar gemaal-machinist te Waalenburg, De bemanning van een marineheli- copter redde een schaap, dat in de Kar- hoek bij de Mokbaai verwenteld lag van de ondergang. De familie D. Medema te Oosterend bleek er een tamme kikvors op na te houden die zich al anderhalf jaar liet vertroetelen. De heer N. Huisman nam een rijden de zelfbedieningswagen in gebruik. De stichting Cultureel Werk schreef een wedstrijd uit om een goede naam te vinden voor het sport- en culturele centrum. Alle binnengekomen sugges ties werden echter onbruikbaar geacht, zodat het gebouw als de „hal-zonder- naam" zal voortbestaan. Door een defekt van een transforma tor werd op 14 oktober de afvaart van de laatste boot uit Den Helder uren vertraagd. HoVwel de heer Visser, de elektriciën aan boord, het mankement snel had ontdekt, moest eerst worden gewacht op de expert uit Amsterdam. Kapitein P. Vlas nam 22 oktober offi cieel afscheid van TESO. De kottervisser Piet Schagen van de TX 23 werd op het nippertje van de verdrinkingsdood gered door moedig optreden van de heer S. Witte Czn. De gemeente ontving zestien be zwaarschriften tegen de hinderwetver gunning voor de Marine. Naderhand besloot B. en W. de vergunning niet te verlenen, waarna de marine bij de Kroon beroep aantekende. Texel kreeg er een zaak bij: woning inrichting „Arké". De Rederijkerskamer UDI herdacht het zestigjarig bestaan. De heer en mevrouw Winkel te Oos terend ontvingen een koninklijke ge lukwens bij hun zestigjarig huwelijks jubileum. Texel offerde op 24 oktober ƒ7.017,03 voor Tibetaanse vluchtelingen. De Doopsgezinde gemeente besloot de tweede predikantsplaats op Texel op te heffen. De Gemeentebegroting vertoonde een tekort van meer dan een half miljoen. Opgericht werd een Raad van Ker ken op Texel met het doel met behulp daarvan de eenheid der christenen te bevorderen. De Zwembadcommissie schreef een 5°/o obligatielening uit, waarmee men twee ton hoopte te verzamelen. Intus sen is meer dan de helft van dit bedrag binnen. Textielhuis Zegel nam een nieuw winkelpand in gebruik. De RHBS Texel bestond tien jaar. De opvoering van het stuk „Rembrandt" in het cultureel centrum werd een groot succes. De regering was niet voornemens de accijns op te heffen voor olie, die voor elektriciteitscentrales op de Wadden eilanden :s bestemd. Het Zwembadcomité roept de bevol king op deel te nemen aan de obligatie lening, oa. door het vrijkomende geld van de burgerzinlening van 1951 daar voor te besteden. De MAB-club Texel vierde het 20- jarig bestaan. Zaterdag 26 november verzorgde het Tingel-Tangel cabaret met oa. Sieto Hoving een uitstekende voorstelling in het Cultureel Centrum. De Duinkanters brachten het stuk „Spel met een droom" De bazar van „Excelsior" bracht bruto ƒ5300,op, wat echter nog lang niet genoeg was om het instrumenta rium te kunnen vernieuwen. Inspecteur C. K. Hamelink opende de imbecielenafdeling van de Beatrix- school. De gemeente maakte een begin met grondaankopen te De Koog. De werktuin De Boogerd werd voor de gemeente een te dure aangelegen heid, zodat de directeur het gemeente bestuur verzocht de tuin op te heffen. „Sint Jan" toonde uitstekend spel in „Laura" en ,,'t Amateurtje" was goed op dreef in „Mensen in nood". Laatst genoemde vereniging kreeg de Dubbele Von Sion toegekend. De Hoornder toneelvereniging „De Vriendenkring" deed een goede greep met „Boeven en madeliefjes". Het ballonnetje van de 9-jarige Yvonne Smidt uit Den Burg werd te ruggevonden in Finland. Een groot aantal scholieren kreeg met de politie te maken, omdat zij zich hadden schuldig gemaakt aan winkel- diefstalletjes. Technisch hoofdambtenaar J. v.d. Pijl van de Gemeenschappelijke Polders werd onderscheiden met de ere-me- daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tijdens de door de Texelse Sportraad georganiseerde demonstratieavond in de nieuwe sporthal werd aan de Gym vereniging Oosterend de tweede Dub bele Von Sion uitgereikt. Ondanks het slechte weer vierde Texel een geslaagde Ouwe Sunderklaas met belangrijk meer spelers dan vorig jaar. Met instemming werd kennis geno men van het plan om de mosselver- waterproeven naar Texel over te bren gen. De stichting Cultureel Werk Texel voelt veel voor het stichten van een centrum voor nuttige vrijetijdsbeste ding op Texel.

Texelsche Courant | 1966 | | pagina 11