Waaraan u moet denken BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Gebruik Sport-en Cultureel centrum voldoet aau verwachtingen LANDBOUW en VEETEELT C. >«n (>t*oning«'t> ri rubriek voor I 0n,lw Indien de weersomstandigheden gunstig zijn mogen we aannemen, dat binnen enkele weken de zaaitijd van de granen weer is aangebroken. Ieder jaar blijkt weer, dat een aantal landbouwers op een te laat tijdstip tot de conclusie komt, dat ze onvoldoende rekening hebben gehouden met bepaalde om standigheden. We willen er een paar noemen. Te lage pH Er wordt zomergerst gezaaid en als het gewas korte tijd op het veld staat, blijkt, dat het hele perceel of bepaalde plekken „het niet doet". Bij het gewas zomergerst is dit meermalen een ge volg van een te lage pH van de grond, of anders gezegd: De grond is te kalk- arm. Dat is op dat moment dan een moeilijke zaak. Weliswaar kan men nog kalk gaan strooien, maar het resultaat valt bijna altijd tegen. Als men er tijdig om denkt, dat de kalktoestand voor de verbauw van gerst te laag is, zijn er een paar mogelijkheden. In de eerste plaats kan men besluiten om een ander gewas te verbouwen. Het is bekend, dat haver, tarwe en aard appelen met een lagere pH genoegen nemen dan zomergerst. In de tweede plaats kan men probe ren de kalktoestand iets te verbeteren. Weliswaar werkt kalk in 't algemeen langzaam, maar als de kalk vóór het zaaiklaar maken wordt gestrooid en goed door de grond wordt gewerkt kan men hiervan toch zeker resultaat ver wachten. Is de pH veel te laag, dan zal deze zaaibedbekalking onvoldoende re sultaat geven. Voor deze zaaibedbekal- kingen kan men gebruik maken van één van de kalkmeststoffen, die op Texel verkrijgbaar zijn. In het alge meen kan men volstaan met 1000 kg. kalk per bunder. Bij kleine afwijkingen van de pH kan een gift van 600 kg. ook al voldoende zijn Is de voorvrucht wel goed? Enkele gewassen stellen bijzondere eisen aan de voorvrucht. We hopen, dat het aantal gevllen, waarin we in het komende seizoen moeten vaststel len, dat een bepaalde afwijking het ge- gevolg is vn een verkeerde voorvrucht miniem zal zijn. Dan moet U wel we ten, dat het gewas haver vrijwel nooit gedijt op een voorvrucht van gerst en dat in het algemeen een voorvrucht van gr aan voor haver minder gewenst is. Alleen op gronden, die nog maar zeer kort in bouw zijn, lukt dit wel eens. Maar neemt U liever geen risico. Als U in de noodzaak verkeert om naar verhouding veel graan te ver bouwen, dan is na hak vruchten of kunstweiden de opvolging haver tarwe - zomergerst verreweg het beste. Denkt U er ook om, dat U aardappe len hoogstens eenmaal in de drie jaar op eenzelfde perceel mag verbouwen. Vorig jaar zijn er weer boeten uitge deeld, omdat men zich hieraan niet had gehouden. Bieten verdragen zichzelf slecht Op den duur is bij dit gewas een intensiteit van eenmaal in de drie jaar zeker niet vol te houden. Dit moet zeker één op vier zijn en op lichte gronden is dit waarschijnlijk nog te erg. Men moet er daarbij aan denken, dat ook kool achtige gewassen, waartoe o.m. ook stoppelknollen behoren, beschouwd moeten worden als een bietachtig ge was. U weet toch, dat U door grondonder zoek aan de weet kan komen of de grond besmet is door het zgn. bieten- cystenaaltje? Kans op vretcrij? Als U een graangewas of bieten wilt verbouwen op een perceel, waar het risico van vreterij aanwezig is, dan is het onverantwoord het zaad zonder een goede voorbehandeling de grond in te stoppen. Als aan de leverancier van het zaaizaad wordt opgegeven, dat het zaad een behandeling tegen insectenvraat moet knjgen, dan komt dit voor een luttel bedrag in orde. En het is moge lijk, dat U hiermee veel narigheid voor komt. Denkt U er om, dat het zaad van suikerbieten dit jaar niet behandeld is tegen insectenvraat. Als U ook maar even kans loopt op vreterij, pas dan zelf een behandeling toe. Het streven van de bietentelers is om een minimale hoeveelheid zaaizaad te gebruiken. Maar dit betelcent, dat U ook niet veel planten meer kunt missen. Het is weer zo ver! Het is bijna niet te begrijpen, maai de tijd, dat de grasboeren gaan denken over het strooien van de eerste stikstof staat weer vlak voor de deur. Als U om U heen kijkt, kunt U trouwens consta- terfen, dat het grasland er klaar voor is. Percelen grasland, die „leeg" liggen, vertonen na een paar dagen mooi weer duidelijk tekenen van groei Met die groei komt het pas goed als U de hel pende hand reikt. Bij „open" weer kan op percelen grasland, die goed ontwa terd zijn de stikstof begin maart zijn werk gaan doen. Het is beslist niet nodig direct al een zware stikstofgift te geven. Een hoeveelheid van 250 - 300 kg. kalkammonsalpeter per ha. is voldoende om de eerste weken de groei aan te zetten. Al naar gelang van het gebruik komt er in de tweede helft van maart dan nog 150 - 250 kg. kalk- ammon bij. We wagen het om te zeggen, dat een graslandboer, die nu nog nog weet dat voorjaarsgras onvervangbaar is, de ogen niet open heeft gehad en dat alle voorlichting in woord en geschrift aan hem voorbij is gegaan. Wat U ook met dit gras gaat doen- weiden, kuilen of hooien, het is niet te vervangen door gras, dat later in het jaar groeit. Grijpt dus Uw kans. EEN PLEZIERIG GELUID Dezer dagen had ik een gesprek met een Texelse boer, die de leeftijd van 80 jaar al bereikt heeft. Het gesprek •kwam zonder opzet van onze kant, op de ruilverkaveling En ook ongevraagd kwam de uitspraak: „Ik heb er tegen gestemd, maar ik had al heel gauw in de gaten, dat het fout geweest was wat ik had gedaan Het boeren op de ouder wetse manier zou in deze tijd niet mogelijk meer zijn" Veel waardering had deze oude boer voor de verbetering van de ontwatering en de mogelijkheid van een beter be reik van de landerijen door de vele goede wegen, die er zijn gekomen. Het deed hem kennelijk goed, dat en_ kele van zijn kinderen op bijzondere wijze hadden geprofiteerd van de moge lijkheden, die de ruilverkaveling gaf Z'n commentaar was: „Er zijn ongeveer 50 nieuwe boerderijen gebouwd, maar als „jullie" de mogelijkheid gaven zou er nu nog wel een zelfde aantal komen". En dan te bedenken, dat de boeren, die de eerste tien boerderijen hebben gebouwd in die eerste jaren door een flink aantal van hun collega's werden aangeduid als „slachtoffers". Het kan verkeren KOTTER BRACHT STORMNACHT OP ZEE DOOR Ondanks het bijzonder slechte weer is de TX 30 van de firma W. de Wit en Zonen donderdag niet naar Oude- schild teruggekomen. De gehele nacht heeft de kotter op de in een heksen ketel veranderde Noordzee doorge bracht. Dat was het schip na afloop wel aan te zien. Aan boord was een grote ravage ontstaan doordat een der draden waarmee de korgieken aan de achter zijde worden vastgehouden, knapte. De giek slingerde toen heen en weer en beschadigde of vernielde alles wat binnen het raakveld lag. De bovenbouw en de brug van de kotter werden ont zet, lantaarns en seinlicht werden ver nield De kotter kreeg zoveel water over dat het via de ontluchting de motor binendrong, waardoor o m. de olie werd bedorven. De andere kotters waren wel voor het noodweer gevlucht, maar ook zij hebben meerdere uren in vliegende storm gevaren, voordat ze de veilige haven binnenliepen De meeste schepen arriveerden slechts enkele uren voor dat de orkaan zijn topkracht (bijna 12) bereikte. Medeoorzaak was het weer bericht, dat storm met een windkracht van 9 opgaf. Geen aanloopsubsidie SPEELTUINPLAN DREIGT SCHIPBREUK TE LIJDEN De plannen van de nieuwe buurtver eniging Burdetstraat-Bernhardlaan om achter de Bernhardlaan een speeltuin in te richten, dreigen schipbreuk te lijden. Het bestuur van de vereniging had ge hoopt van de gemeente een aanvangs- subsidie te krijgen om de met de inrich ting gepaard gaande kosten te kunnen bestrijden. Op het desbetreffend ver zoek is onlangs door B. en W. afwijzend beslist. De gevraagde ƒ1200,werden niet beschikbaar gesteld in verband met de onzekere bestemming van het bedeelde terrein, dat op langere termijn wellicht ontruimd zal moeten worden. Voorts zou door de toekenning van het bedrag een precedent worden gescha pen ten aanzien van andere gelijksoor tige situaties in Den Burg en de buiten dorpen. Tegen het gebruik van de grond als speelplaats hebben B. en W evenwel geen bezwaar. Eerder werd reeds me dewerking toegezegd bij het egaliseren van het veld. Het bestuur van de buurtvereniging zoekt nu naar andere mogelijkheden om de aanloopkosten van de speeltuin ver goed te krijgen. Een exploitatiesubsidie voor de te stichten speeltuin zal wel licht wel kunnen worden verkregen. Het bestuur streeft er naar het aantal leden uit te breiden. De bewoners van Burdetstraat en Bernhardlaan zijn vrij wel allen aangesloten, maar ook ande ren uit deze omgeving van Den Burg zijn welkom. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 1 maart a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg verwacht Oudeschild van 13.00 - 13.45 uur; daarna Den Burg tot 16.00 uur. Het gebruik van het nieuwe sport en cultureel centrum te Den Burg blijkt na een periode van bijna 5 maanden volkomen aan de verwachtingen te heb ben voldaan. Avond aan avond is de hal bezet door de diverse sportverenigingen. Het ge bruik. dat is ingegaan op 17 oktober 1966, is zo zeer geïntensiveerd, dat op de aanvrage van de gymnastiekvereni ging Texel om tot oprichting te komen van een voorturnsterscursus, afwijzend moest worden beslist, eenvoudig omdat er geen plaats meer was. Per week wordt van de sporthal door de verschillende sportverenigingen 31V-» uur gebruik gemaakt, welk ge bruik pas na 17.15 uur kan ingaan.i.v.m. de ook in de sporthal te houden school- gymnastiek. Zaterdagsmiddags kan men dan ge nieten van volleybalwedstrijden (zie de wekelijkse agenda); wellicht tevens een mogelijkheid voor diegenen, die het sport- en cultureélcentrum nog niet van binnen hebben bewonderd. Zelfs op zondag is de sporthal in ge bruik en wel 's morgens gedurende een uur door GVT. De scholen gebruiken de sporthal per week 373/-» uur voor gymnastieklessen onder leiding van de heren Dros en Pelgrim. Ook op „culturele" wijze wordt de hal intensief gebruikt, getuige de evene menten die tot dusverre werden gehou den In de afgelopen maanden vonden 10 voorstellingen plaats, waarvan er sommige meerdere malen werden op gevoerd, waardoor het aantal voorstel lingen op zichzelf op 15 komt. Dit is gemiddeld 1 maar per week Ook voor de komende maanden staan reeds diverse evenementen vast, zoals ,1e uitvoering van het Fanfare, diverse schoolvoorstellingen, een to neelvoorstelling van De Nieuwe Kome die en een concert door het Noord hollands Phiiharmonisch Orkest. de wereld van de betaalde sport! Een hard bedrijf, meneer! Een hard bedrijf!" Sipko greep de wielrenner troostend om de schouders en zei: „Jij moet hem zelf uitdagen, Pier! Onmiddellijk! Nu meteen! Je moet hem verpletterend slaan voordat die onbekende Japanner hem heeft kunnen trainen". „U hebt gelijk, meneer", zei Pier toen. „Daar had ik zelf ook wel aan kunnen denken. Ik ga er meteen op af!" En hij reed met zo'n ontzettende vaart naar Rij'khuyzen, dat hij aldaar de plichtsgetrouwe Eelco Eelkema aan de rand van de wanhoop bracht. „Hola! Binn'n de bebouwde kom mag je niet harder dan vijftig rijd'nü' riep Eelco de nijdige wielrenner achterna. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Zaterdag 25 februari 1967: Junioren Texel-Zeemacht 82 Adspiranten: Cocksdorp a-Tex. Boys a 13 De Koog a-Texel b 40 Oosterend a-ZDH a 20 Pupillen; Oosterend a-ZDH a 11 Texel a-Oosterend b 110 Tex. Boys b-Texei b 10 Programma pupillen a.s. zaterdag: Oosterend a-Texel b, 2.15 uur Tex. Boys a-ZDH a, 3 uur Zondag 26 februari 1967: 4de klasse A KNVB Texel-Flevo 2—2 Afdeling Noordholland Kaagvagels-Oosterend 41 Vesdo 3-De Koog 04 Oosterend 2-Helder 5 04 Tex. Boys 2-WGfW 5 5—1 ZDH 2-HRC 8 4—4 Oosterend 3-Geel Zwart 4 18 Tex. Boys 3-ZAP 7 3—4 MEDEDELINGEN Jaarvergadering SVC Vlak na de feestavond roept het be stuur van SVC de leden weer op om in groten getale bijeen te komen en wel op de jaarvergadering, die vrijdag wordt gehouden in de zaal van de heer Marinus. Aanvang acht uur 's avonds. TEXEL-FLEVO 2—2 Een spannende wedstrijd maar geen mooie. Texel speelde eerst met de wind in de rug, maar Flevo kwam steeds sterk opzetten en wist het de Texel- verdedigeTs erg lastig te maken. Spoe dig moest Henk Stiggelbout redden bij een lastige situatie. Vooral de linker vleugel van Texel bleef meestal onbe zet, waardoor het spel in hoofdzaak over de rechtervleugel werd geleid. Eenmaal bracht de paal voor Texel redding. Texel kreeg enkele vrije schoppen toegewezen, die weinig ople verden. Thijs Molenaar loste enkele fraaie schoten maar vond de doelman op z'n post. Zo verstreek de eerste helft. Spoedig na de hervatting zette Hans Geus goed voor, Arie de Veij liep er goed op in en kopte in het net 10. Flevo zette er alles op en telkens ble ven ze meester van hun helft, terwijl bij Texel telkens voor buitenspel werd gefloten. Uit een ver boogschot van rechts stompte de doelman omhoog, maar onvoldoende: de bal zat in het net, 20 na 25 min Spoedig had Texel geldk toen een hard schot de lat trof Toch werd de druk zwaarder en Flevo wist de stand tot 21 terug te brengen. De spanning steeg en 5 min. voor het einde werd het 22, stellig niet onver diend. De leiding was uitstekend. TEX. BOYS 2-WGW 5 5—1 Ook WIGW heeft de overwinningen- reeks van Boys niet kunnen onderbre ken. Voor de rust, met de wind tegen, waren de beste kansen al voor de Boys, doch deze werden alle om zeep ge bracht. Een minuut voor het rustsag- naal wist C. van Heerwaarden uit een corner de Boys toch nog aan een voor sprong te helpen. Na de rust kwam de doelpunten- machine al gauw op gang. C. v. Heer- waarden nam er nog 3 voor zijn reke ning en P. Schoo één. De Boys-achter hoede gaf eenmaal een goede kans weg, waarvan de WGW-r binnen dankbaar gebruik maakte om de eer te redden Geen mooie wedstrijd, mede doordat de scheidsrechter, in deze sportieve wed strijd, te veel zijn fluit gebruikte. KAAG VOGELS-S VO 4—1 SVO heeft geen punten van de reis naar Kolhom kunnen overhouden, want met 41 trok gastheer Kaagvo gels aan het langste eind. Vanaf de aftrap werd de SVO-verde- diging onder druk gezet, maar men wist de zaak voorlopig nog te klaren, hoewel er hachelijke situaties voor Ko- ning's doel ontstonden Toch kwam het verwachte doelpunt nog vrij onver wacht, want uit een vrije trap ontstond een misverstand, waardoor hun gevaar lijke l.'binnen gemakkelijk kon scoren. Spoedig was het 20. Toch gaf SVO de moed niet op en een kwartier voor rust werd dit beloond met een mooi doelpunt van Koopman. Kaagvogels zou nog voor rust de marge weer op twee doelpunten Ibrengen, want vlak voor rust was het weer de 1.-linnen, die de SVO-verdediging te rap afwas en onhoudbaar scoorde; 31. Na rust was het hoofdzakelijk Kaag vogels, dat de toon aangaf, maar het wist slechts eenmaal te scoren via de midvoor 'Uit een corner. SVO wist het wel tot gevaarlijke tegenaanvallen te brengen, maar doelpunten vielen er niet meer. P.K. VESDO 3-DE KOOG 1 0—4 De Koog 1 ging op bezoek bij Vesdo 3. Vesdo speelde een matige wedstrijd tegen De Koog. Het leed een verdiende 40 nederlaag De Koog speelde zeker een klasse beter. Vesdo begon met grof geschut tegen een opdringend De Koog. Duyzer werd al in de 3de minuut vrij grof tegen de vlakte gewerkt, de vrije schop werd rakelings over de lat ge kogeld door Hellinga. De Koog was sterker en de voorhoede kreeg het druk, Maar tijd om de bal de plaatsen kregen de voorwaartsen niet, aangezien de verdediging van Vesdo het stand punt huldigde: trappen moet je; als het de bal niet is, dan maar een speler. Zo speelde De Koog tot de 28ste minuut toen Douma met de bal het strafschop gebied naderde en handig spil Kuit ont sprong Toen een tikje naar Duyzer en juist toen Duyzer wilde schieten sprong keeper Nierop toe. Maar nu was Duy zer de keeper te slim af en deponeerde de bal in het lege doel; 10 voor De 'rii Koog. Verder liet Vesdo het niet komt voor de rust Na de rust een kleine op. leving van Vesdo, maar de midvoo! faalde en kogelde hoog en ver naast he*, doel. Twee minuten later was Vesdc weer voor het Koger doel te vinden Weer kreeg midvoor Hanegher eec kans en kogelde hard in maar keepe Kikkert dook naar de hoek en stompt de bal weg. In de 13de miin. were Douma prachtig de bal toegeschoven Hij sneed door de verdediging en ga! de keeper geen kans: 20 voor D; Koog. In een verwarde situatie voor ht Vesdo-doel werkte Kooiman de b< over de doellijn: 30 Bij een aanva van Vesdo kreeg speler Klop van Vesdi een trap tegen zijn been en moest he veld verlaten. Na de wedstrijd hoorde; wij dat zijn scheenbeen een scheur vei toonde. Siep raakte in de knoop met speler van Vesdo in het beruchte ge bied. De hard maar niet zuiver geno men penalty ranselde keeper Kikkei van De Koog uit het doel. Bij et „loeier" van Hellinga en door Schel.' hout in het doel gekopt, kwam De Koo op 40 In de laatste fase van de strij deed keeper van Nierop heel vreemd dingen Geri Eelman brak door op eet hoge pass en de keeper trapte Eelmt tegen de grond zonder de bal te speler De scheidsrechter beval keeper V; Nierop van het veld te gaan. De vrij schop kogelde De Koog naast het doe! Vlak hierna was het einde en had D Koog een 40 zege behaald. Bij hi verlaten van het veld op weg naar kleedkamer wilde keeper Van Niero de scheidsrechter te lijf gaan. Maar ver kwam het niet, want op tijd grept andere spelers van Vesdo in en brad ten hem tot rede. Al met al een raa gedoe, wat zeker voor de betreffenc speler gevolgen zal hebben. ZDH 2-HRC 8 4—4 ZDH heeft een goede wedstrijd speeld. Het had beslist meer vérdiéi dan het gelijke spel. De eerste aanv op het HRC-doel leverde al een doe punt op, maar het werd op het advii van enkele HRC spelers door scheidsrechter afgewezen, wegens handbal, waarvoor de scheidsrechter eerste instantie liet doorspelen. Na min mocht HRC een penalty neme omdat Drijver in een doelworsteling bal tegen de arm geschoten werd (0- Vijf minuten later werd het 02 to; de ZDH-achterhoede voor vermeen buitenspel bleef staan Hierna na ZD het spel in handen en heeft het voi rust niet meer afgestaan Na 20 mi mocht D. Drijver Pzn. een vrije trap n men, die Schuil beheerst inkopte. B kele ogenblikken later werd weer doelpunt van ZDH om on'begrijpeliji redenen afgekeurd. Maar voor de ru werd het toch 32 door doelpunt; van F. Schilling en W. Bakker. Na rust stonden paal en lat succes v ZDH in de weg. HRC had meer gelu wat hun twee doelpunten opleven van de midvoor. Twee minuten va het. eindsignaal maakte P. Command» met een beheerst schot de stand geli 4- r n d 0 y De welpen van ZDH hebben het ai Oosterend goed gedaan. In een pitti wedstrijd werden de punten gedeel Wilco Bakker bracht het ZDH-doelpu op z'n naam. De adspiranten hebbi zaterdag opnieuw verloren, nu Oosterend. JUNIOREN TEXEL-ZEEMACHT 8- Texel zette er direkt een flink terra in, was direkt al weg over links, li een voorzet liep de Zeemacht-keeper bal los, waarvan Adr. Stiggelbout p fiteerde. Zeemacht ging meteen in aanval, waarbij de verdediging blij baar werd verrast. Guus liep uit, m< kon niet voorkomen dat het 11 wer Even daarna moest hij zich op de b werpen na te zijn uitgelopen, waarin hij alle moeite had. De sterkere spel; in de Texel-ploeg hielden, door te v< solowerk het spel te veel op Uit e vrije schop werd het 21. Geleideli werd de score opgevoerd. Rudi Sto; kwam Rob Dapper vervangen en de dat heel behoorlijk. Uit een combin; Akka-Gert werd het 41. Uit een ner 51. Door te ver opdringen van verdediging wist Z. door te breken de stand op 52 te brengen Guus 1 gel blesseerde zijn pols. K. D. Koo ging keepen. Guus in de aanval, w hij ook heel nuttig was Uit een frai corner kopte Rudi 62 en opniei door Gert Pansier op 72. Zeemai gaf in het veld heel goed partij, ms in de aanval bracht het te kort gehc den spel geen resultaat. De leiding v prima. DAMCLUB TEXEL 91 Uitslagen van 21 februari 1967 J. Hooijberg-P. Bakelaar C. Groenhof-P. Kooiman H. Bruining-J. Vinke S. Ros-E. Bonne C. v.d. Werf-Jb. Koorn C Vdnke-J v. Heerwaarden G. Dros-P. W. Kooi J A. v.d. Sli'kke-D. v.d Werf W. Bakker-J. Bosch P. Bakelaar moest deze keer met halve winst genoegen nemen, maar is nauwelijks denkbaar dat in de venste drie plaatsen nog verander komt. Te weten P. Bakelaar, C. Meed' dorp en P. Kooiman. J. Hooijberg he zich in zoverre hersteld dat een vie- plaats tot de mogelijkheden behoort is de concurrentie van J. van He waarden, H. Bruining en J. Vinke i te verwaarlozen. Ook C. v.d. Werf C. Groenhof noteren nog een score i meer dan 50%. Dan volgen C. v. He waarden. J. Schoo en J. A. v.d. Sld met rond 50% Deze drie spelers h ben evenwel nog een heel program af te werken, waarbij ze nog wel op nodige tegenstand moeten rekenen. De lantaarndrager blijft J. Bosch, i daarboven G. Dros, die blijkbaar i hoger wil, want dit keer maakte hij remise, die P. W. Kooi met geen mo lijkheid meer zou hebben kunnen reiken. 'e 14' >e te 10' 3 «Stf- OOfflMt 61. Intussen was Sipko Stunt zijn fijne neus voor het nieuws weer eens ach terna gegaan. Zo was hij beland in een stil straatje van de oude Gravendrech- ter stadskern en op een gegeven mo ment meende hij een snikkend geluid te horen, dat hem door merg en been sneed. Voorzichtig stak hij zijn malle, bolle hoofd om de hoek en wat zag hij? Op een oud stoepje zat daar de befaamde wielrenner Stalen Pier. Dik ke tranen biggelden hem over de wan gen en zijn stevige schouders schokten van verdriet. „Hiep hoi! Als dat Stalen Pier niet is!" zei Sipko joviaal en hij trad blij van achter het hoekje te voorschijn. „verrei eens, kerel. Waarom zit jij hier zo allerafgrijselijkst te janken?" „Zou jij niet janken, als je in de krant leest, dat de een of andere dik- gegeten herbergknecht uit Rijkhuyzen tegen je wil fietsen?" antwoordde Pier pijnlijk getroffen. „Heb ik déarvoor al die jaren zo hard getraind? Heb ik déérvoor mijn conditie zo opgeschroefd, dat iedereen me Stalen Pier noemt? Wat moet ik nou doen? Tegen die vette bierkakkelobbes fietsen zeker? Als ik dan toevallig verlies, ben ik voor goed me fietsende broodwinning kwijt! Iedereen zal me uitlachen! En als ik weiger op te Komen tegen die dikzak, dan zal iedereen zeggen, dat ik bang voor hem ben! Het is ooit nóóit goed in

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2