Even tijd? Modeh uis Moerbeek Duinkanters trokken volle zaal met „Hobson s dochters" jongeman keuze uit spaarvormen met tiB middenstamdsbank Coöp. PTV verzette de bakens op tijd MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWER!! stierkalveren TandartsTenHoo! is a.s. vrijdag en zaterdag afwezig uet kosthuis Als extraatje deze week uw modehuis ïMOt NEDERLANDSCHE Het dooi de Engelsman Harold Brighouse geschreven blijspel „Hob- son's Dochters", dat De Duinkanters zaterdagavond in de gezlhge zaal van Hotel Juliana opvoerden, bleek een goede keus. De vele belangstellenden er bleet geen stoel onbezet heb ben met volle teugen genoten van dit spel, dat vele grappige situaties bevat en aanvaardbaar van opbouw is. Een dergelijk blijspel is niet makkelijk te spelen, daar de nijging om de flegma tieke humor van de Engelsman om te buigen naar de klucht, moeilijk te be dwingen is. Waar de schrijver een ge amuseerde glimlach bedoelde, kan de zaal dan met een schaterlach reage ren. Voor het genoegen dat het pu bliek eraan beleeft is dit geen be zwaar, wel blijft dan van de typische sfeer weinig over. Dat hier voor de re gie een belangrijke taak is weggelegd is duidelijk, daar de opvatting die de spelers van hun rol hebben door de regisseur sterk kan worden beïnvloed. In ieder geval heeft het pubhek heel wat afgelachen en zo gezien hadden De Duinkanters een gróót succes l Het vier bedrijven tellende blijspel verhaalt van een middenstander, die na de dood van zijn vrouw door zijn drie dochters betutteld wordt. Hij meent zich hiertegen te kunnen verweren door knorrig te doen en zijn schoen winkel geheel aan het beheer van zijn dochters, die allen de huwbare leeftijd hebben, over te laten. De hierdoor ont stane situatie doet de meisjes al spoe dig in het huwelijk vluchten. De oudste trouwt de knecht, die een goede vak man is, de anderen een advocaat en een zakenman. Door het vertrek van de oudste en de knecht, die een eigen zaak beginnen, verloopt het bedrijfje van Hobson al spoedig en door overmatig drankgebruik raakt hij aan lager wal. Als het zover is, komt deze dochter hem weer te hulp, al kost die hulp hem dan ook een groot deel van zijn zelfrespect. Daar het stuk een heropvoering beleeft, kan deze samenvatting van de inhoud niet anders dan uiterst kort zijn. Bo vendien is het verhaal in dit geval van minder belang dan de vlot geschreven dialogen. Hoofdrol De rol van Hobson, de vader der drie dochters, was toebedeeld aan de heer Adr. Schoo. Ongetwijfeld heeft zijn spel veel bijgedragen tot het succes van de avond. Zijn rolkennis was over het al gemeen behoorlijk, zodat haperingen uitbleven. Wel trok hij, door overdre venheid van woord en gebaar, de rol nogal eens naar het dolkomische, waar door het niet altijd gemakkelijk was te geloven, dat de schrijver van het stuk een wat karakter betreft wel heftige en ongeremde, maar toch zeer op fatsoens. normen gestelde burger bedoeld had, die er naar streeft voor het ook van de wereld de keurige zakenman te blijven. Maggie, de oudste dochter, werd ge speeld door mevr. van Koningsveld- v. Gemert. Over het algemeen was de ka rakteruitbeelding van dit flegmatieke, moeilijk van haar stuk te brengen meis je, dat aan iedereen haar wil weet op te leggen, zeer aanvaardbaar Slechts een enkele keer maakte zij door een minder goede rolkennis een wat aarze lende indruk, die niet paste bij het vrouwtje, dat precies weet wat zij wil. Een moeilijke, maar ook dankbare rol had de heer H. Veldman als de bedien de Mossop, waarin het zakenvrouwtje Maggie wel wat ziet en dan ook besluit, met hem te trouwen. Mocht Veldman er misschien in het begin wat teveel een typetje van gemaakt hebben en het minderwaardigheidsgevoel ,van de knecht zo overdrijven dat het nauwe lijks meer aanvaardbaar was, later in het stuk werd hij toch wel helemaal de man die hij moest zijn. Alle lof voor het „stille spel" aan het slot van het derde bedrijf, waarvan de zaal enorm genoot! Alice en Vicky, de andere doch ters van Hobson, werden op een plezie rige wijze uitgebeeld door de dames Alie Kiewiet en T. Bakker-Hopman. De heer D. Bonne had van de oude be diende Tubby wel een grappig man netje gemaakt De jongeman Fred Beenstock, die trouwt met Vicky, werd gespeeld door de heer KI. Veldman Nieuwelingen Een nieuweling bij De Duinkanters, die stellig als amateurspeler mogelijk heden heeft, is de heer J. Kreeft. Naar mate hij wat meer op de planken is ge weest zal hij zich daar ook meer gaan thuisvoelen. Nu maakte hij, vooral in het eerste bedrijf, in zijn rol als de jonge advocaat Albert Prosser, een wel heel erg verlegen, bijna stuntelige in druk zonder dat dit in het stuk dwin gend was voorgeschreven. Overigens is dit debuut wel een gelukwens waard. De heer KI. Bonne was als Jim Heeler, de vriend van Hobson, wellicht niet helemaal de middenstander-in-goede. doen, toch was zijn spel, vooral in de scènes met Hobson in het laatste be drijf, goed geslaagd te noemen. Een korte rol van de rijke klant was toebe deeld aan de debutante mevr. Blok- Kooiman, die aardig speelde. Hetzelfde kan worden gezegd van de derde nieu welinge, mej. Trudie de Ridder. Zij was het schuwe, onzekere meisje, waar mee Mossop zich eerst had verloofd. De regie was in handen van de heer J. v.d. Kerkhof, die ook de rol van de huisarts op zien had genomen. De souf- fleuse, mevr. De Jong-Spaakman, ver richtte haar onzichtbare, zij het niet altijd onhoorbare, taak naar behoren. Het toneel was sinds de vorige to neelavond belangrijk verbeterd en ver groot, zodat het lang niet meer zo'n behelpen was. Ook het décor maakte een goede indruk. Een geanimeerd bal sloot deze zon der twijfel geslaagde avond af Zaterdagavond a.s. zal „Hobsons dochters" in „De Oranjeboom" te Den Burg worden herhaald. SPORTVISSERSCLUB ORGANISEERT WEDSTRIJDEN VOOR GASTEN EN TEXELAARS Vrijdagavond kwam de sportvissers club Texel in hotel „De Graaf" in ver gadering bijeen. Dc opkomst was goed: van de 83 leden waren 43 aanwezig. Er is gesproken over de plannen voor het komende visseizoen. Besloten werd zo wel eigen (kampioens)wedstrijden als gastenwedstrijden te organiseren. Medio april zal de eerste eigen wed strijd worden géhouden. In juni zullen twee gastenwedstrijden worden gehou den bij paal 9 waarvoor speciaal de sportvissers onder de mariniers van De Mok zijn uitgenodigd. In het bouwvak weekend zullen nog minstens vier wed strijden worden gehouden op nader vast te stellen data. Het inschrijfgeld be draagt voor alle wedstrijden ƒ1,voor leden en ƒ2,voor niet-leden. Voor de winnaars zullen aantrekkelijke prij zen worden uitgeloofd. Reeds heeft de inporteur van de bekende Ru-njolens 'n wisseltrofee beschikbaar gesteld. Men wordt eigenaar wanneer men de trofee (een metalen zuil met een vissertje er op) 3 maal achtereen of vijf maal in het totaal bemachtigt. Voorzitter L. Sok vertelde dat de heer S. Langeveld zijn bestuursfunctie heeft neergelegd. Zijn plaats zal nu worden ingenomen door mevrouw M. Keijser-Broesterhuizen die de financien van de vereniging gaat beheren. Er werd een secretaris bijgekozen: de heer C. W. Wormser uit Den Burg. Tijdens de vergadering werd ook een wedstrijdreglement vastgesteld. Naast de heren J. Doorn en M. Heerschap zul len nu ook de bestuursleden als wed- strijdcommissanssen kunnen optreden. De Sportvissersclub herdenkt dit jaar het eerste lustrum. Het feit zal in ok tober worden gevierd, waarschijnlijk door een feestavond. Tijdens de pauze exposeerde de heer D. Witte hengelsportartikelen. Hij liet de leden raden naar het aantal munten in een glazen pot. Het aantal bedroeg 257. De heer J. Duinker was er met 255 het dichtste bij en verwierf daarmee een hengelsportartikel naar eigen keuze ter waarde van ƒ25,Hij koos een mo len. Het bestuur is voornemens voor de evenementen van dit jaar veel propa ganda te maken, vooral door middel van aanplakbiljetten. De leden zullen telkens persoonlijk voor de wedstrijden worden uitgenodigd. De Coöperatieve P.T.V. heeft in het afgelopen jaar goed geboerd. Na het in financieel opzicht zeer matige jaar 1965 zag men 1966 met zorg tegemoet. Door tijdsomstandigheden gedwongen werd een aantal saneringsmaatregelen inge voerd en mede hierdoor slaagde het be stuur erin een sluitende rekening te be houden. Het batig saldo, dat voor af schrijving beschikbaar komt, bedroeg over 1966 ƒ1814,71. Het bovenstaande werd door de directeur van de PTV, de heer G. C. VVolse naar voren gebracht in zijn jaarverslag tijdens de vrijdag avond gehouden ledenvergadering in hotel „De Lindeboom-Tcxel". In het verslag wees de directeur ook op het verschijnsel dat het aantal pluimvee houders op Texel terugloopt maar dat per leverancier steeds meer eieren wor den geleverd. In 1962 waren er nog 302 leveran ciers die totaal 3.704.020 eieren aan voerden (gemiddeld 12.265 per leveran cier). In 1966 bedroeg het aantal leve ranciers 113 en zij leverden 2.929.138 eieren af, gemiddeld 25.922. Ook lande lijk doet zich dit verschijnsel voor. Men heeft of „maximaal" 10 kippen voor „eigen gebruik" of „minimaal" een paar duizend dieren als pluimvee- bedrijf. Daar tussenin is het economisch gezien niet aantrekkelijk, ook niet voor de verzamelaar van de eieren. Het ver- SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Adspiranten: ZDH a-Tex Boys a 22 Pupillen: Oosterend b-Texel b 00 Tex. Boys a-ZDH a 12 ZDH-Tex. Boys b 0—0 Programma pupillen a.s. zaterdag ZDH b-Cocksdorp, 2.15 uur Tex. Boys a-Oosterend b, 2.15 uur Texel b-Tex. Boys b, 2.15 uur 4de klasse A KNVB LSW-Texel 1—0 Afdeling Noordholland Texel 2-Succes 3 70 ZAP 6-ZDH 2 2—1 Texel 3-Geel Zwart 4 01 Tex. Boys 3-HRC 7 4—1 Vriendschappelijk: ZDH-Tex Boys 51 Junioren: Tex Boys-Watervogels 13 Adspiranten: Petten a-Texel a 12 LSW-TEXEL 1—0 LSW-Texel kwam maar langzaam op gang. In deze periode probeerde LSW door te breken, want gevaarlijk. Maar zonder resultaat, want de achterhoede, aanvankelijk nog wat onzeker, wist in goede samenwerking met doelman Ipenburg elk gevaar te bezweren Zo brak de rust aan met een 00 stand. Na de rust ging Texel direct in de aanval. Een voorzet van links werd door A. de Veij tegen de lat ge schoten. Hans Geus kwam alleen voor doel, maar hij sohoot naast; het zat Texel niet er mee. Menige aanval werd door de LSW verdediging onder schept. LSW kwam weer meer in de aanval. Aan weerskanten kwamen de doelen enkele malen in gevaar. Zo ver streek de tijd toi dat LSW vijf minu ten voor tijd de stand op 10 bracht Het hele elftal van Texel ging toen in de aanval. De LSW achterhoede moest het aanstormende Texel het scoren beletten .Toen de scheidsrechter, die zeer goed leidde, voor het einde floot, had LSW twee kostbare punten binnen. G W. Met ingang van heden GROENE KNIPKAARTEN ONBEPERKT GELDIG Het bestuur van de N.V. T.E.S.O. heeft besloten de groene knipkaarten (voor 20 overtochten) onbeperkte tijd geldig te laten zijn. Tot dusverre was de geldigheidsduur 1 jaar na datum van afstempeling. Ook de reedsinge- bruik zijnde groene kaarten zijn m.i.v. heden blijvend geldig. LEDENTAL BIBLIOTHEEK GROEIT SNEL (Vervolg van pagina 1) vroegst in 1969 worden aangeschaft. Veel hangt af van de subsidieverle- nende instanties. Ook het komende zomerseizoen zal weer een aantal Duitse boeken in de bibliotheek worden opgenomen, terwijl de belangrijkste Duitse tijdschriften en weekbladen eveneens weer aanwezig zullen zijn. De belangrijkste tijdschrif ten en periodieken waarop de biblio theek geabonneerd is, zullen worden ingebonden. Dit jaar zal de driedelige zg. Yvertelier postzegelcatalogus wor den opgenomen. Nieuwe aanwinsten De jongste aanvulling van de biblio theek; S. Carmiggelt: Vliegen vangen; J. Gerstine: De speculant; N Marsh: De Inspecteur was getuige; R. Traver: Analyse van een moord; M. Wertheim Banvloek; J. Pen: Harmonie en con flict; W. L. M. E. van Leeuwen: Nieu we romanciers uit Nederland en Vlaan deren; De mens en zijn geschiedenis. zamelen van kleine partijtjes moet worden gezien als een vorm van service verlening, die bij de steeds stijgende kosten niet is vol te houden. Het verza- melaarsloon bedraagt 6V2 cent per kg. Voor 100 eieren komt dit dus op onge veer ƒ0,40 waarvoor de eieren van huis moeten worden afgehaald, in het pakhuis afgeladen, uitgepakt gewogen, geboekt, weer ingepakt en uitbetaald Van de 29 leveranciers was er in 1966 één die meer dan 100 000 eieren lever de Twee leverden er meer dan 60.000 en één meer dan 40.000. Deze drie grootsten leverden de eieren recht streeks op jaarcontract. Hoewel van deze leveranciers geen verzamelloon wordt ontvangen (de PTV heeft er ook geen werk aan) worden zij toch aange houden, omdat dan in de zomermaan den over een zeer groot kwantum kwa. liteitseieren wordt beschikt. In 1962 bedroeg het verzamelaarsloon nog ƒ14.417,82. In 1966 was dit bedrag gedaald tot ƒ3.537,90. Ondanks deze da ling met bijna ƒ11.000,is het toch ge lukt de PTV sluitend te laten draaien. Ongetwijfeld is dit het gevolg van de maatregelen, die op initiatief van de heer Wolse werden genomen en waar voor deze tijdens de vergadering waar derende woorden kreeg te horen. De vergadering trok weinig belang stelling. Er waren slechts 11 personen, het bestuur meegerekend. Na een ope ningswoord door voorzitter Jac. Keijser Dzn. las de heer Jac. de Graai de no tulen voor, die ongewijzigd werden aanvaard. In het bestuur werd de heer P. Zoe telief met vrijwel algemene stemmen herkozen. Volgens rooster trad de heer S. Wuis uit de financiële commissie Zijn plaats werd ingenomen door de heer D. Brans uit Oosterend. De finan ciële commissie liet weten dat alle be scheiden van de vereniging nauwkeurig zijn onderzocht, waarbij men tot de conclusie gekomen was dat alles keurig in orde was. Het bestuur liet weten dat de contributie van ƒ5,per jaar ongewijzigd blijft. ZAP 6-ZDH 2 2—1 Een steric op de aanval spelend ZAP 6 heeft verdiend van ZDH 2 gewonnen. Na 5 min spelen bracht Le Noble de stand op 01 door over de te ver voor z'n doel staande keeper te schieten. De ene aanval na de andere rolde op het ZDH-doel af. Met kunst- en vliegwerk, maar ook door vakkundig ingrijpen, wist Schilling z'n doel tot 5 min. voor rust schoon te houden. Toen bracht Pijnacker de stand in evenwicht. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Maar ook nu kon ZAP z'n veldmeerderheid niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Het duurde dan ook tot 10 min. voor het eindsignaal eer ZAP door Boere de volle winst kon grijpen. ZDH 1 heeft in een goed gespeelde oefenwedstrijd met 51 van Tex. Boys 1 gewonnen. Dit is een zeer nuttige wedstrijd geweest en voor herhaling vatbaar. Jammer genoeg moest ZDH met twee invallers spelen. TEXEL 3-GEEL ZWART 4 0—1 Texel 3 kon het niet bolwerken. Over het algemeen golfde het spel over en weer, maar met machteloze voorhoeden is het moeilijk scoren. Dirk Dros stopte op prima wijze een strafschop. Ten slotte greeg hij eenmaal mis en dat was voldoende voor een Geel Zwart overwinning. TEXEL 2-SUCCES 3 7—0 Succes kwam met een stevig elftal maar moest reeds direct na de aanvang een doelpunt toestaan, gescoord door Piet Roeper. Wel trachtte Succes dt zaak weer in evenwicht te brenger, maar ze stuitte op onze verdediging Steeds weer was het Akkie Bakker die prachtig opbouwde, waaruit enkelt goede kansen verloren gingen. Tot l:, min. voor rust moesten we waohtês voor uit een voorzet van Jan Rave: Piet Roeper opmeuw een doelpunt lie aantekenen. Nogmaals een voorzet va:B Raven: Henk Stiggelbout miste, maaiB Max v.d. Kerkhof schoot hard raakm 30. 40 werd het door Henk en Ma> - samen. Henk nam een mooie pass over snelde op het doel af, maar werd ge vloerd De strafschop werd onhoudbaai ingeschoten door Frits de spil. Uit eer vrije schop door Henk 60 en een lis tige inzet van Henk 70. Ging het aan vankelijk wat nerveus, spoedig was da- voorbij. Voor allen geldt, prima ge. werkt. De leiding was bijzonder goed V.V.V.-VERGADERING Op vrijdagavond 17 maart, aanvang 8 uur, zal in hotel „De Lindeboom- Texel" de algemene ledenvergadering van de VW-Texel worden gehouden. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Te k. Renault Dauphine nog in eerste lak. Kotter- straat 9, Oosterend Verloren jongenslaars tussen Den Burg en Het Noorden via Oosteren- derweg. Beatrixlaan 6. telefoon 2600 Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Corine E. Eelman -v.d. Kooi M. Eelman Frouwke Schilderweg B 47, Den Burg, Texel, 4 maart 1967 Adrie Bonne en Sjoerdtje Heeringa geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 17 maart 1967 n.m. 3 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Boodtlaan 18, De Koog, Texel, 2e Pieterburgstraat 27, Den Haag. Receptie op de trouwdag 's namiddags van 7.30 tot 8.30 uur in Strandpavil joen „Noordzee", Bad- weg 4, De Koog. Toekomstig adres: Ka merstraat 9, De Koog, Texel. Bijna voorjaar. Doet u veel zelf9 In de leeszaal bibliotheek kunt u aardi ge tips bemachtigen! Wietske de Boer, Beatrixlaan 130, Den Burg, en Peter Koster, Tischlerweg 31, Braunschweig, Duitsland geven, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, dat zal plaats vinden op 10 maart 1967 om 2.GO uur in 'het ge meentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 2.45 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg. Receptie van 4.00 - 5.30 uur in het bijgebouw van de Doopsgezinde kerk. Toekomstig adres: Kra merstraat 5, Braun schweig, Duitsland. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, betuigen wij, mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank Jack en Kasja Bruin Den Burg, Texel. Hiermede betuigen wij u allen onze dank voor de belangstelling bij het overlijden en de teraar debestelling van onze lie ve moeder, groot- en overgrootmoeder JANNETJE MAAT- KUYPER M. Westerlaken-Maat G. Westerlaken G. Maat T. J. Maat-Eelman J. Maat T. Maat-Bakker J Maat-Terpstra D. Terpstra C. Mechielsen-Maat C. Mechielsen klein- en achter kleinkinderen Texel, 6 maart 1967 Prima BABY WEEGSCHALEN te huur bij N WONDER. Schilderend RECTIFICATIE In de geboorte-adverten tie van de familie Moo jen-Ran stond 21 februan doch dit moet zijn 27 fe bruari. UmOC OUDORP 29-AUCMAM Agenten De Cocksdorp: C. BOS Hollandseweg C 5i| Eierland- B GIEZE, E 117 «1 Den Hoorn: G BAKELAAR, Kerkstraat 2 Den Burg: G. MAAT, Wilhelminalaan 59 Te koop gevraagd beste Te koop aangeboden 4* wielige landbouwwagen. Fa. Bakker, Amalia- hoeve, tel. (02226) 312. Gemeente-ambtenaar, zoekt per 1 april a.s. U Den Burg of omgev. een of gem. zit-slaapkamer met of zonder pension Weekend afwezig. Brieven met opg. van prijs te richten aan de| heer G. v. Agteren, Bea trixlaan 72, Den Burg. Gevraagd met april. F C. Hopman's Groot handel, Haffelderweg 40, (Ons Genoegen) Den Burg, Texel. voor onze nieuwe col lectie meisjesjacks. Vlotte modellen, mo derne kleuren. Kwaliteiten Terlenka, Diolen, Trevira, Nylon. dames- en meisjeson dergoed van Novana voor zeer aantrekkelij ke prijzen. Komt u zelf even kijken bij 4%« 6% De bank waar u zich thuis voelt!

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2