keuze uit spaarvormen met NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Husqvarna Jac Bruijn MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWERIJ gesloten VERHUISD Net kosthuis 3 stamboek vaarzen IJzeren land- bouwschuur Wie heeft Wouters bromfiets meegenomen? 'fy de vakkleding SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Zaterdag 1 april: Adspiranten: Texel a-Breezand Boys b 80 Texel b-Tex. Boys a 14 ZDH-Oosterend 40 Pupillen: Tex. Boys a-Texel b 70 Cocksdorp-Tex. Boys b 11 Oosterend a en b zijn niet opgeko men, zodat deze wedstrijden en die van vorige week tegen Tex. Boys a en b in Den Burg en Den Hoorn moeten wor den gespeeld. A.s. zaterdag geen wedstrijden i.v.b. met de schoolwedstrijden. D.D. Zondag 2 april 4de klas A KNVB: Texel-Hollandia T. 10 Afdeling Noordholland: ZDH 2-Wieringerwaard 3 26 Junioren: WGW-Texel 1—8 TEXEL-HOLLANDIA T. 1—0 In een zeer spannende strijd op een glad veld met harde wind en regen, hebben beide ploegen zioh volledig op winst ingezet. Texel, eerst tegen wind spelend, verdedigde voortreffelijk. Wel bleef Hollandia veelal sterker, maar tot doelpunten kwam het niet. Een paar maal moest Charles Ipenbung ingrijpen en dat deed hij prima. Door hard wer ken, waarin Kees Boot en Bob Bakker, maar ook Ide Moerbeek elke kans wis ten te onderbreken en de voorhoede aan het werk te zetten. Daarbij ging een drietal kansen verloren. Tot de rust bleef het 00. In de tweede helft ging Texel meer in de aanval maar het ondervond eveneens de kracht van de H. verdedi ging. Wel was het veldspel van de be zoekers veelal beter. Bij Texel was het aangeven nogal eens onzuiver Toch kon Hollandia van geluk spreken toen Flrits de mid voor plotseling goed inschoot en de doelman met geluk de bal wist te keren. Uit een hoge, als voorzet bedoelde bal, richting doel, was de doelman van Hollandia uitge lopen en stuiterde de bal over hem heen in het doel: 10. De spanning steeg ten top. Texel wilde de voor sprong niet prijsgeven wat met inzet van alle krachten gelukte. Zelfs kroop het H.-doel nog een paar maal door het oog van de naald bij een paar verras sende schoten van de Texel-midvoor. De leiding was goed. De junioren bonden ook WGW 2 aan hun zegekar en bezetten nu samen met Watervogels de bovenste plaats. Het zal waarschijnlijk in een beslissings wedstrijd om het kampioenschap moe ten spelen. Adspiranten a besloot haar competi tie met een ferme 80 overwinning. ZDH 2-WIERINGERWAARD 3 2—6 In een voortdurend neerstromende regen heeft ZDH 2 in een matige wed strijd van Wieringerwaard 3 verloren. Voor de rust scoorden de bezoekers vijf keer, terwijl P. de Wit de W.-keeper twee maal kon verslaan. Rust 25. Ook na de rust een beter combinerend Wieringerwaard dat nog één keer wist te scoren, zodat de eindstand 26 werd. TEXELS FOLKLORE Uit de vorige krant heeft men reeds kunnen vernemen, dat het bestuur be sloten heeft deze zomer, de maanden juli en augustus, weer met een foLk- lore-programma te komen. Gezien het bedrag, dat totnutoe is gestort of toe gezegd, is dit verantwoord. In samen werking met de Weverstraat, Stenen- plaats, Hogerstraat, Binnenburg en Parkstraat zaïl getracht worden de folkloristische evenementen meer ver spreid door Den Burg te doen plaats v inden. Vele brieven gaan momenteel van het bestuur uit aan organisaties met een verzoek om medewerking aan de programma's, die wij de gasten deze zomer willen aanbieden. Advertenties gevraagd Zoals de afgelopen jaren ligt het ook nu weer in de bedoeling door middel van een folder, die 's maandags op de markt wordt uitgereikt, de gasten op de hoogte te brengen van de woens dagmiddag-activiteit en in Den Burg. Zoals reeds is toegezegd, worden hier op allen die financieel hebben bijge dragen aan Texels Folklore vermeld. Het bestuur is echter de mening toe gedaan, dat velen graag van de gele genheid gebruik willen maken, om door een advertentie de speciale aan dacht te vragen voor hun zaak. Meer dere toezeggingen zijn reeds békend. Maak van deze gelegenheid gebruik! Als de folder te klein blijkt te zijn, gaan we over tot het samenstellen van een eenvoudig programmaboekje. Het mes snijdt aan twee kanten: uw adver tentie komt onder ogen van de gasten en u stelt ons in staat een aardig pro grammaboekje samen te stellen, dat ons door uw advertenties niet veel zal kosten. Heeft U interesse hierin, geeft dit dan op vóór 15 april aan een van de bestuursleden: mej. Beekenkamp, mevr. Van Sambeek-Schrama, mevr. Sok, de heren J. H. Brugemann, S. Langeveld, W. Albers en J. Zegel. Costuums nakijken Degenen, die in het bezit van een folkloristisch costuum zijn, willen we opwekken dit na te kijken of er geen reparaties zijn te verrichten. Nu heeft u nog de tijd er voor. Straks komen de gasten in groten getale opzetten en dan ontbreekt u de tijd en zal het costuum in de kast blijven hangen. Dit mag niet gebeuren. Alle costuums moeten de straat op! Folklore 1967 moet een groot festijn worden, waar nog lang over zal wor den gesproken. Wanneer ieder hieraan medewerkt, dan kan dit zeer zeker. Bestuur Stichting Folklore Texel WEER VOORJAARSSHOW IN „CASINO" Textielhuis Zegel houdt van woens dagmiddag tot vrijdagavond in „Casi no" de jaarlijkse voorjaarsshow. Zoals gewoonlijk heeft de heer N. Slijderink er weer een knap staaltje etaleurs kunst van gemaakt. De expositie is ge- inspireerd op vlinders en bloemen. Deze voorjaarsmotieven zijn volop aanwezig, metersgroot en gemaakt van gaas en papier. Het zwaartepunt van de show ligt deze keer op de stoffen, pakjes en bonneterie. Jonge mensen, die een keus willen maken uit de grote collectie „hippe" kleding, die tegen woordig aan de markt is, kunnen te recht in een boetiekje, dat in het mid den van de zaal is ingericht. 4% «6% Dc bank waar u zich thuis voelt! TOELICHTING OP DORPSHUISPLANNEN DE KOOG De Hervormde en Doopsgezinde zusterkringen te De Koog organiseren woensdag in de „Kleine Vermaning" te De Koog een avond, waarop de heer C. R. Alkema een toelichting zal geven op de plan nen voor de bouw van een gemeen schapscentrum te De Koog. Omdat wordt verwacht dat hiervoor ook niet- leden belangstelling hebben, is beslo ten de avond toegankelijk te maken voor iedereen. Het gedeelte na de pauze zal worden verzorgd door de heer M. Mantje met een diavertoning. De entree as gesteld op 0,25. MET GELEENDE AUTO DE SLOOT IN OUDESCHILD De heer S. uit Oudeschild leende van een relatie een personenauto. Op de achterweg ramde hij een lantaarnpaal en kwam een stuk verder in de sloot terecht. De lantaarn, paal sneuvelde en de auto werd flink beschadigd. De schade werd onderling geregeld. REISVERENIG1NG OOSTEREND NAAR VALKENBURG OOSTEREND De Oosterender reisvereniging maakt op 7 en 8 juni een reis naar Valkenburg. De leden hebben tijdens de voorjaarsvergadering in het Centrum een definitieve keus gemaakt. De heenreis wordt gemaakt via 's- Hertogenbosch, de terugreis over Hel mond. In beide genoemde plaatsen wordt de koffiemaaltijd gebruikt. Voorzitter Visman kon aan het be gin van de vergadering 30 leden ver welkomen. Er werden vier nieuwe le den ingeschreven, waardoor het totale ledental de 50 bereikte. Er kunnen er nu nog twee bij, want ook dit jaar wordt gereisd met een TESO-bus, die plaatsbiedt aan 52 personen. Wetenswaardigheid HET UNIVERSELE GENIE Iedereen is het er over eens, dat de mensheid slechts één figuur heeft ge kend, die men als een universeel genie kan betitelen. De man, die hiermee wordt bedoeld is Leonardo da Vinei, die geboren werd in 1452 en overleed in 1519. De meesten zullen deze Ita liaan kennen als de wereldberoemde schilder van o.a. de „Mona Lisa". In derdaad wordt Da Vmcd gerekend tot een van de grootste schilders aller tij den, maar zijn wonderlijke begaafd heid deed hem in nog veel meer dingen uitblinken. Zo was 'hij ook een groot beeldhouwer, een dichter, een geleerde en ongetwijfeld ook één van de groot ste uitvinders, die ooit heeft bestaan. Hij hield zich reeds bezig met het ont werpen van vliegmachines, de heli copter. Hij ontwierp de parachute, die men overigens toen nog niet nodig had. Ook experimenteerde hij met duikbootmodellen. Voorts ontsproten aan zijn geest ontwerpen voor speciale bruggen, modellen, die wij nu zeer mo dern zouden noemen. Da Vinci was zijn tijd ver vooruit. Ook op het gebied van de oorlogsvoe ring in die dagen deed hij baanbrekend werk. Hij ontwierp de eerste tank, bommen, een soort mitrailleur en vele andere zaken. Wanneer men ziet tot welk een enor me geestelijke prestaties da Vinei in staat was en men daarbij rekening houdt met het feit dat hij leefde in de vijftiende eeuw, dan mag men zeker zeggen, dat hij een unicum is geweest in zijn veelzijdige grootheid. GESLAAGD VOOR CURSUS WELPENLEIDSTER In de afgelopen week volgden de dames Hetty Bakker, Margo de Graaf en Orfa de Porto te Overasselt een driedaagse cursus voor welpenleidster. Allen slaagden en daarmee is de lei ding van de Sint Jeroengroep bijzon der blij, aangezien twee der huidige bevoegde leidsters binnenkort in het huwelijk treden en hun taak dan zul len neerleggen. TESO-VERGADERING (Vervolg van pagina 1) geantwoord, dat de overheid moet bij dragen in de kosten van de veerdienst Den Helder-Texel, zoals dat ook ge beurt op het traject Vlissingen-Bres- kens. De heer De Lugt stelde nu dat het Rijk reeds zeer aanzienlijk in deze kosten bijdraagt door de aanleg van havens en fuiken, waarmee 20 mil joen gemoeid was. Als oorzaak van de huidige situatie had de heer Kolf schoten het Texelse chauvinisme aan gewezen (de „E" in TESO). Volgens de heer De Lugt doelde de KVP-spreker daarmee op het indertijd niet aan vaarden van de provinciale en gemeen telijke garantie op de af te sluiten geldleningen. „Dat wij die garantie weigerden, had niets te maken met chauvinisme, maar alleen met nuchter zakelijk beleid. Vooral achteraf kan worden gezegd, dat het besluit om te weigeren niet zo gek is geweest. Welis waar maakte het een verschil van 20 a ƒ25.000,per jaar uit in de exploi tatiekosten, omdat door de garantie geld tegen lagere rente kon worden aangetrokken, maar later toen het tweede schip moest worden besteld werd dit nadeel teniet gedaan door een veel groter voordeel, want het schip kon toen ook onmiddellijk worden ge kocht. Dat had bij een lening onder garantie niet gekund. In dat geval zouden schepen en alle andere bezittingen als onderpand moe ten zijn gegeven. Door de" onafhanke lijkheid van TESO kan te zijner tijd ook het derde schip worden gekocht, zonder toestemming van een of andere autoriteit. Dat wij onze eigen koers willen blijven varen is in het belang van Texel". Zeeland Vergelijking met de veren in Zee land noemde de 'heer De Lugt onjuist. De lagere tarieven aldaar zijn het ge volg van 'n bijzondere ontwikkeling in het verleden. De heer De Lugt meende overigens te weten dat men er spijt van heeft dat het veer in Zeeland daar zo sterk wordt gesubsidiëerd. Men staat odk daar voor enorme uitbreidingen, maar het Rijk heeft het geld niet om deze te kunnen bekostigen. Van de drie dubbeldeks schepen, die op deze dienst zouden worden ingezet, is er nog maar één aanbesteed. De andere wor den niet gebouwd omdat het Rijk vindt dat de Zeeuwse tarieven veel te laag zijn. Vorig jaar heeft de veerdienst Vlissingen-Breskens 8 miljoen verlies opgeleverd en men wil nu dat de men sen die deze veren gebruiken daar wat meer voor betalen. Maar voor dat laat ste voelen Provinciale Staten en de Kamers van Koophandel niets. Dus doet het Rijk het niet en blijven de in vesteringen achterwege". Dan kun je beter een paar kwartjes meer betalen on de wetenschap dat de zaak dan goed voor elkaar is", aldus de heer De Lugt. Ook de overheid ziet in dat men niet de belastingcenten van alle Nederlan ders kan gebruiken om voorzieningen te treffen, waarvan alleen een bepaal de categorie gebruik maakt. In Amen- ka betaalt men voor grote wegen, bruggen, tunnels enz. tol en die kant gaat het ook in Nederland op. Eigen kapitaal groot genoeg? De heer Martien Bakker vroeg zich af of gezien de toekomstige grote uitbreidingen het huidige aandelen kapitaal wel groot genoeg is. Hij vroeg of het eigen kapitaal kan worden uit gebreid door de bezitters van aandelen van ƒ5,de gelegenheid te geven bij te storten om zo in het bezit van een aandeel van 25,te komen. De heer De Lugt meende, dat dit geen zin zou hebben. Op het idee van Bakker zijn reeds tal van variaties bestudeerd, maar het stuitte telkens op praktische bezwaren. De door Bakker voorgestel de manier zet trouwens geen zoden aan de dijk, want het levert maar enkele duizenden gulden op. „Maar wat is op de huidige situatie tegen? De onderne ming draait voortreffelijk en kan geld krijgen zoveel zij wil". De heer C. Mets toonde zich met de wijze waarop TESO zijn taak vervult zeer tevreden. In Denemarken had hij ervaren dat men op een soortgelijk zeetraject voor een auto met vier per sonen 50,moet betalen. Botte bijl De heer L. J. Weijdt had een ander voordeel van de „E" in TESO ontdekt. Het personeel (merendeels bestaand uit aandeelhouders) behandelt het aan hen toevertrouwde materiaal alsof het van henzelf is. De fuiken van Den Helder en Texel zien er nog onberispelijk uit, ter\vijl de fuiken van Zeeland (die slechts twee jaar ouder zijn) er uit zien alsof er „met de botte bijl in rond is gehakt". Omdat het overheidssche- pen zijn is het personeel veel onver schilliger; niemand heeft er enig be lang bij. IfApplaus). De heer Saai toonde zich blij met de tariefsverlaging per 1 april van 10°/o, maar hoopte dat verdere verlagingen spoedig zouden volgen. Hij wees erop, dat vooral de aan- en afvoer van agra rische produkten extra zwaar worden belast. Voor stro, hooi en aardappelen scheelt het nogal wat. Voor aardappe len wordt een halve cent per kg. min der ontvangen en voor stro ƒ8,per ton minder. De heer De Lugt was het er mee eens, maar stelde dat het in ieder geval de goede kant ogpaat. Tien jaar geleden waren de kosten veel hoger. TEXEL AARTJES 3 regels 1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Slentert U donderdag tussen de middag rond in Den Burg? Waarom niet eens kijken in de leeszaal-bibliotheek in Den Burg. Je wordt er nooit dommer van Wie heeft m'n zwarte nylon jack op 21 mrt. uit de gymzaal van de HBS meegenomen? Bram de Visser, P.H. Polder H 36. Tel. (02226) 231 Te koop 100 kg. poot- aard. m. spruit, Irene en Eigenh., mt. 28-35, 35-45. H. J. Kager, tel. 2394 Wij hebben nog een mooi partijtje teelaarde voorradig en brengen dat na Uw bestelling thuis. Ook stopzand enz. Niek Dros, Oosterend, tel. (02223) 383 Te koop aeen drach tige vaars. A. Bakker, hoeve Schiller, Spang Te koop een Berkel handsnijmachine i.g.s.t. N.V. Koopcentrum De Koog Gebruikte automobie len: Fiat 600 1961; Fiat 600 1964; Fiat 1300 1963; Fiat 1300 1964; VW 1958. •Fa. Gebr. Schoorl, tel. (02220) 2550 Vermist damesfiets, merk Zephir. Hoogewo- ning, Burdetstraat 11, Den Burg, tel. 2977 Onze puikbeste rode winteraardappelen zijn nog met op. Even een bericht en wij brengen ze U per 50 kg. thuis over heel Texel en nog goedkoop ook. Tevens nog een partijtje Woud ster poters te koop. Niek Dros, Oosterend, tel '(02223) 383 Te koop kinderwagen met toebehoren. J. Kra mer, Beatrixlaan 58, Den Burg Te koop aangeboden in z.g.st.z. hoge witte kin derwagen. Tevens te koop gevraagd in z.g.st.z. hoge wandelwagen. Eventueel ruilen. Tel. (02226) 377 Voor al Uw schoon maakwerk. Tel. (02228) 311, De Koog Vol vreugde begroeten wij onze zoon Bernardus Gijsbert Anja Ipenfourg- Biesboer Charles Ipeniburg Den Burg, Texel, 31 maart 1967, Schoonoordsingel 29. Tijdelijk adres: Sint Lidwinaziekenhuis Den Helder. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van on ze dochter en zusje Leonie D. RannDam C. Ran Caroline 24 maart 1967, Gravenstraat 6, Den Burg, Texed. Met grote blijdschap geven wij kenni6 van de geboorte van onze zoon Koen Riet Zijm- van Heerwaarden Martin Zijm Den Burg, 24 maart 1967 Wagemakerstraat 20. De Heer en Mevrouw Popping a-de Lugt geven met vreugde ken nis van de geboorte van hun zoon Brian Eric 21 maart 1967, Kaumakani, Box 185. Kauai - Hawaii, U.S.A. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Marcel Pieter H. Keyser-Rump P. D. Keyser De Waal W 54a, Texel, 29 maart 1967. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Maarten Willem (Martin) M. L. Koorn-Penha W. J. M. Koorn Brink 30, De Koog, Texel, 31 maart 1967. Gewicht: 6 pond en 2 ons 15.15 uur. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Piet C. E. Graaf-Bakker J. C. Graaf Ria Karien Postweg C 34, De Cocksdorp. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Margaretha Christina (Margo) C. v.d. Knaap-Hin B. v.d. Knaap 25 maart 1967, P.H. Polder H 16a, Post Oudeschild. Met vreugde geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Paula Henriette H. E. Burger- van Delden C. Burger Ada Cor Oosterend, 29 maart '67. Sjaak Bakker Westerweg 97, Alkmaar Tineke van Heerwaarden Vuurtorenweg C 71, De Cocksdorp, hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, dat zij elkander zullen toe dienen op donderdag 6 april a.s. tijdens de 'H. Mis van 11 00 uur in de parochiekerk van de heilige Francisca Roma- na te De Cocksdorp. Receptie van 14.30-15.30 uur in hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Toekomstig adres: Wes_ terweg 134, Alkmaar. Roel Kikkert en Ellen Bennink hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op zaterdag 8 april a.s. om 13.30 uur ten gemeentehuize te Texel. Texel, april 1967. W. van Beierenstraat 44. Apeldoorn, Merwede- straat 39. Voorlopig adres: Mer- wedestraat 39. Receptie van 15.00 tot 16.30 uur in Hotel „Lyda", De Koog. X-Sy 191/66 Kies de u passende naaimachine Als u speciale wensen voor naai- comfort hebt kijk dan naar de nieuwe Husqvarna vrije arm naaimachine uit Zweden In de complete Husqvarna-serie vindt u die moderne naaimachine, die u zoekt, tegen een passende prijs. Naaimachinehandel Stenenplaats Ton van Kesteren en Jane Verijzer geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking plaatsvindt op vrijdag april n.m. om 4.30 uur ii •het raadhuis te Den Burg. Receptie van 6 - 8 uur in het Prins Hendrik- hotel. Twisk K 49, Oost O 103. Toekomstig adres: K 49 Twisk. Voor de zeer vele blij. ken van belangstelling bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij U, ook namens onze ouders! hartelijk dank. Miek en Hans Jimmink Den Burg, Texel, maart 1967, Kogerweg B 184c. tUTTK OUDCRP29-AUCMVI Agenten De Cocksdorp: C. BOS Hollandseweg C 5! Eierland: B. GIEZE, E 117 Den Hoorn: G. BAKELAAR, Kerkstraat 2 Den Burg: G. MAAT, Wilhelminalaan 5S Prins Hendrikhotel vrijdag 7 april van De Waal naar Warmoesstraat 56, Den Burg. JOH. SMIT lïjdes*s(sïers; MYOPLASTIC KLEBES xondervecrof kut> sen, soepel, licht, waibaar, werkt oh "hulp-spier" ter versteviging van di buikwand, houdt di breuk op haar plaati zonder bezwarer. Kosteloos te proberti bij de deskundige voi IMSTITUT HERN!AIRE DE LYON die zitting zal houden tc: Hoorn: Drog Conijn, Gcd Turfhaven 42, vrijd. 7 apr. 10.30-12.30 u. Alkmaar Drog. Labon, Laat 78, vrijd 7 apr. 14-16 u. Inlichtingen: I.H.L., Postbus 89, Heem stede. GEVRAAGD Brieven onder nummer 997 aan bureau v.d. blad Te koop Tevens iveidegelegen heid gevraagd voor 8 pinken. W. Verseput, Eierland, tel. 256 Te koop 13 m. lang, 8.30 m. breed en 5,5 m. hoog. Geheel uitneembaar. Te bevr. Gebr. V,eeger, „Buitenlust" Stond op kruispunt Akenbuurtsweg-Pontweg Merk Batavus, kenteken JRW 847, eigenaar zeer gedupeerd. Telef. (02228)396 D. van der Werf, Californiëweg 83 VOOR DE VAKMAN DEGELIJK - BETROUWBAAR IN VOORRAAD BIJ P. BOSMA, OOSTEREND

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2