BEHANG VO OR J AARS-SHOW PTIIOU TEXTIELHUIS ZEGEL VEROORDELEN City Theater Telefoon 2027 Ado vitrage van woensdag 5 t.m. vrijdag 7 april in Casino te Den Burg. STOFFEN PAS-TUNETTE FOUNDATIONS HOLLANDIA KEMAZO BONNETERIE hippe vrije-tijdskleding BONNIE-BIT LINDA LU y V.V.V. - Texel is niet moeilijk LA DOLCE VITA informatrice Starks woninginrichting WIJ TONEN U OP DEZE SHOW: Ado vitrage voor jong en oud in de nieuwste kleuren en dessins. Aparte sortering ribfluweel, Didas draion en Trevira 2000. Kleuren oranje, appelgroen en geel zijn IN. Bekijk de nieuwe modellen korselets. Lycra korselets kleden slank af en dragen zeer prettig. Onze gediplomeerde verkoopsters willen u er graag alles van vertellen. ondergoed van de bovenste plank Wij vragen uw speciale aandacht voor de modellen 1967 in dusters, pyjama's, nachthemden, baby-dolls, onderjurken en jupons. Weet u dat TOPAAS de modekleur is voor nachtkleding. Speciale stand met de nieuwe collectie japonnen en pakjes o.a. in Trevira. Verschillende modellen staan in de folder die de post u deze week bezorgt. Ook de nieuwste pullovers en vesten tonen wij u in deze speciale stand. Voor de jeugd hebben wij een ingericht met JONGELUI, KOM JE OVERTUIGEN VAN DE MODE 1967 Het kwaliteitsmerk in bonneterie. Naast de fijne wollen kwaliteit nu ook twinsets, vesten en pullovers in terlenka Bekijkt u deze fijne weefsels eens aandachtig. badpakken en bikini's in de nieuwe 1967 modellen. Nieuwe kwaliteit „Boucaroni". Dit is Helanca met een uiterlijk van badstof Doe nu uw keus uit de nog volledige sortering. De show is geopend 's middags van 2 tot 6 uur en 's avonds van half 8 tot 10 uur. Wij zullen u graag ontvangen DINSDAG 8 UUR (Het zoete leven) Met Anita Ekberg, Marcello Mastro- ianni, Ivonne Furneaux, Lex Barker, Anouk Aimee e.v.a. Toegang 18 jaar bij ROEPER in de Warmoesstraat Wij zoeken voor het komende seizoen (ca. half april - ca. half september een Minimumeisen: ULO en een goede spreekvaardigheid in het Duits Sollicitaties te richten aan V.V.V.-Texel, Groeneplaats 9, Den Burg (eventueel telefonisch 0 2220-2280) In de damesweekbladen leest u deze weken over Waarom is deze vitrage iets bijzonders is van terlenka-garens vervaardigd, wordt gebreid en niet geweven, kan dus niet uitzakken, wordt hiervoor gegarandeerd, heeft een ingewerkte loodkabel, heeft vele, schitterende dessins. In onze lente-kollektie leveren we de Ado vitrage in vele dessins uit voorraad, des gewenst kant-en-klaar. Hebt u onze sortering gordijnen en vitrages al gezien? Nee? Bel ons dan even op. We komen dan langs met de Adovitrage-molen en onze gordijnenmolen. U ziet dan tientallen (van overgordijnen 50) verschillende gordijnen hangen. Bespreek de lente-tooi van uw woning met vakmensen, met: Oosterend, Oesterstraat 21, telefoon (02223) 391 of A36 DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 28. De levertijden worden langer, de klanten ongeduldig, omdat steeds meer en nieuwe bestellingen kwamen. Hij ontbood een arbeidseconoom uit Bel gië, die tien dagen door het bedrijf zwierf en toen hij hem in het privé- kantoor kwam. Na een lang gesprek, waarbij de econoom hem uitlegde, wat hij kon doen om tot versnelling van de produktie te komen, liet hij een aantal dezer adviezen praktisch verwezenlij ken, nam nog meer personeel aan, waaronder een tweede bedrijfsleider, want Pietje Krijn kon ook niet overal tegelijk zijn. In de zomer van 1948 had Max Elle- gens ruim vijftig man personeel in zijn dienst en verlieten er elke week drie autobussen of toeringcars zijn fabriek. En nog kon hij niet alle bestellingen op tijd afleveren. Was er al tevredenheid en voldoe ning over het bereikte zakelijke resul taat, buiten werkuren was hij een te ruggetrokken, stille man, die dagelijks in zijn eentje in het plaatselijke hotel at en .de avonden doorgaans met lezen doorbracht in het huis naast de fa briek. Een enkele maal werd hij wel eens uitgenodigd ibij iemand, omdat hij plotseling gerangschikt was onder de notabelen van het dorp. Misschien ook, omdat hij vrijgezel was en dus voor vele jonge vrouwen nog een begerens waardige partij. Soms verzon hij een excuus, want doorgaans had hij er weinig zin in. Sinds het vertrek van Mientje Somee was hij een in zichzelf gekeerde man geworden. Die ook in de fabriek niet meer sprak dan nodig was. Doorgaans liep hij zwijgend rond, bleef ergens staan kijken, knikte soms voldaan of fronste zijn wenkbrauwen, waarna hij een der bedrijfsleiders nep of de afdelingschef. Meestal deed hij het af met enkele woorden, die duide lijk werden begrepen en liep dan ver der. Tijdens gesprekken met zakenre laties vermeed hij iedere omhaal, doch ging recht op zijn doel af. Leidde hij aanvankelijk de excursies naar zijn be drijf, die bleven komen, al gauw liet hij dit Pietje Krijn doen, die immers bijna evenveel van het werk afwist als de baas zelf. Reed hij door het dorp in zijn pas gekochte Mercedes, dan groette hij met een vriendelijke hoofdknik, doch daar bleef het bij. Zo amicaal als hij vroeger met het perso neel omging, zo weinig kontakt had hij nu nog met ze. Sommigen versleten hem voor hoogmoedig, als niet 'komt tot ietDe oudere dorpelingen her innerden zich immers zeer goed, dat Max Ellegers vroeger knecht was bij Frans Sornee, maar toen was het een klein bedrijfje. Tja, en dan moesten ze toch toegeven, dat Max het in die en kele jaren groot gemaakt had. Onte genzeggelijk. Mogelijk begreep alleen Pietje Krijn waarom de baas sinds het vertrek van Frans en Mientje zo teruggetrokken was geworden. Jaren geleden het was nog oorlog en Frans verbleef nog immer in de vreemde, had hij Max en Mientje eens gezien, elkander omhel zend en kussend. Maar Pietje was geen flapuit, dus was niemand ooit te weten gekomen, wat hij gezien had. Wat had hij er trouwens mee te maken? Goed, laat het niet in de haak zijn, maar er gebeurden zoveel dingen, die niet deugden. Als je je daarover dik ging maken, had je geen deel van leven meer. Niet alles, maar tamelijk veel was Pietje Krijn in de loop der jaren dui delijk geworden. Hij liep niet voor niets al van zijn vijftiende jaar af mee ■bij Sornee. En indertijd, dat huwelijk van Frans en Mientje, dat ging toch in de eerste plaats om het behoud van beide wagenmakerijen? Al was hij nog maar zo'n snotneus geweest, iets had hij er wel van begrepen en in de loop der jaren de rest. Bovendien.... de baas was een fijne vent. Het was voor hem te hopen, dat er nog eens een aar dig kind in zijn leven zou komen. Het was in die tijd, dat de Twent- sche Bank zich in Hoogendijk ging vestigen. Dat betekende voor procura tiehouder Bengers een flinke promotie, want hij werd op vijftigjarige leeftijd nog directeur van de nieuwe vestiging. Met hem mee .kwam zijn knappe vrouw en hun zevenentwintigjarige dochter Attie, een donkere schoonheid, die de overgang van het prettige Amersfoort naar Hoogendijk maar zo zo vond. HOOFDSTUK 7 Een week na Mientje's vertrek naar Amerika, ontving Max haar eerste brief. Waaruit hij de heimwee naar Hoogendijk in het algemeen en naar Max in het bijzonder peurde. En waar in ze vertelde van het lelijke witte huis vlak bij het grote complex, waar Frans werkte, maar waarvan zij niet precies wist, wat het inhield. Daarna 'kwamen haar brieven met de regelmaat van de klok iedere week. Daaruit kon Max zich enigszins een beeld vormen van het miljeu, waarin Mientje was komen te verkeren. „Iedereen drinkt hier, Max, maar men schijnt het de ge woonste zaak van de wereld te vinden. Ook de vrouwen. We gaan twee of drie keer in de week op visite bij andere officieren en hun vrouwen. En ze vin den het allemaal gék, dat ik niet van whisky houd. Ik heb zelf ook al een partij gegeven. Het is wel leuk, alleen altijd maar dat drinken. Gelukkig ver dient Frans veel geld, want hoe kon den we anders al die flessen drank be talen?" Een andere keer sloot ze een foto bij van zichzelf en Sjaantje. „Ze begmt al aardig Engels te 9preken en heeft een vriendinnetje, Alice, een buur meisje. Ik begin hier nu wat gewend te raken maar dikwijls verlang ik ont zettend terug naar ons huisje aan het Noordereind. Groet alle bekenden van me. Het duurde een half jaar. Toen zakte het tempo, waarin de brieven hem be reikten. Ze verontschuldigde zich. Frans staat op de nominatie bevorderd te worden tot majoor, hoewel hij, zijn dienstjaren in aanmerking nemende, er nog niet op had gerekend. Daardoor heb ik veel sociale verplichtingen en moeten we dikwijls party's houden. Ik heb nu ook een meisje voor Sjaantje. Ik kom gewoon tijd te kort. Je hebt er geen idee van hoeveel er te doen is voor een vrouw van een officier. Het is een heel ander leven als in Holland. Ik spreek al tamelijk vlot Engels...." Met verjaardagen en met nieuwjaar stuurde Max plichtgetrouw felicitaties. Eens in het jaar schreef hij een uitvoe rige brief, waarin hij de stand van za ken uiteenzette. En af en toe een foto van een nieuwe toeringcar. Even plichtsgetrouw 'kwam er twee keer per jaar een felicitatie uit Amerika: op zijn verjaardag en een paar dagen voor Kerstmis. Na een jaar werden de brieven van Mientje steeds schaarser. Aanvankelijk verontschuldigde ze zich, doch later gaf ze geen enkele reden meer op. Wel kreeg hij regelmatig foto's van Sjaan tje, die zich ontwikkelde tot een lief meisje. Langzaam begon het tot hem door te dringen, dat Frans en Mientje zich waarschijnlijk géheel verzoend haden. Over heimwee shreef ze nooit meer. Wel: „Nu Frans majoor is, heeft hij een nieuw uniform laten aanmeten, Max, je moest hem eens zien. Het zit hem als gegoten en knap dat hij er in is! Ik ben echt trots op hem...." Uit het oog, uit het hart, wist hij. Ik had het moeten begrijpen. Frans heeft het beter bekeken dan ik. Nu ze uit mijn nabijheid weg is, wint hij haar misschien weer geheel terug. Al zal het nooit zo zijn, als het tussen ons is geweest die twee dagen. (Wordt vervolgd) HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van 23 ra lezen wij onder „Nieuwe inschnj gen": H. Spigt l(e.), De Koog, Texel, I nassiastraat 17. Onderaann. bedrijf timmerwerken. De Kieviet, Texel, Eierland, Hoi weg E 40. Expl. dorpshuis enz. Eig de Jong. En 30 maart onder „Wijzigingen' J. G. Oele, Den Burg (gem« Texel), Hogerstraat 13. Loodgiet bedrijf emz. U. eig. J. G. Oele. B wordt voorgezet door een vennoots< onder firma onder de naam Fa. J. Oele. Venn.: J. G. Oele, W. J. Lal veld, T. Witte (B.B.). HOGE ONDERSCHEIDINGEN VÖ TEXELSE HONDEN 'DE COCKSDORP De 3-jai grijze keeshond van mej. F. Buter De Cocksdorp veroverde op de Ini nationale Hondententoonstelling, die Tweede Paasdag dn de Frieslandhal Leeuwarden werd gehouden, het ka pioenschap in zijn ras. De trotse naresse werd in het bezit gesteld een gouden plaquette, 's Middags kr de grijze kees er nog een ondersd ding bij. Toen de kampioenen aan den in de eire-ring werd de vie plaats verworven, een zilveren bek Op dezelfde tentoonstelling werd Weimarse staander „Timmy" van fa. Voorthuijzen te De Cocksdorp ev eens kampioen in zijn ras. Ook di voor word een goudén plaquette uil reikt. De gladharige Duitse staan „Anja" van de fam. Voorthuijzen ki in de jeugdklasse een bronzen i daille. Voor de tentoonstelling, geoi niseerd door de Kynologenclub Fr land, waren 1130 honden ingeschre\l

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 4