150 "in£elbs AU-SAFE IS Hoe langer u uw spaargeld kunt missen hoe meer rente de AMRO Bank u geeft. AMRO BANK N I LFISK ELECTROHUIS Sierkan i jsi lekker i js VEROORDELEN dokumentenkist voor al uw waardepapieren prijs f 55. DEN HELDER tv tv is niet moeilijk het koopcentrum met het gunstige prijsniveau warenhuizen supermarkten iu directe nabijheid van spoor- en busstation grote parkeerruimte in de binnenstad in voorraad bij n.v. Vh langeveld de rooij Parkstraat 10, tel. 2741, Den Burg De speciale stofzuiger voor pensions en hotels Prijs f 330,-- Zendt vroegtijdig uw advertenties in CHEMISCH REINIGEN Sparen is goed. Maar spaart u wel goed? WÈtMM 11 K.S.K. (op elk gebied) Voor zwaar werk Gemakkelijk te bedienen Constante zuigkracht Bijzondere lange levensduur Speciale hulpstukken voor Horecabedrijven (i 'n product van Sierkan, Haarlem ei Melco, Heiloo STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon 02220 - 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar Eigenlijk is het logisch dat u recht hebt op meer rente naarmate u uw spaargeld langer kunt missen. En nu we het toch over uw spaargeld hebben: hoe lang staat dat alweer ergens. En krijgt u daar wel de rente voor die u toekomt? Bij de AMRO Bank geldt dat hoe langer u uw spaargeld beschikbaar stelt, hoe meer rente u krijgt. Om precies te zijn: 4%, C/t%, 4'/2%, 5%, 5V2% en 6% rente. Als u vandaag of morgen een AMRO-kantoor binnenloopt, zullen we u graag vertellen welke mogelijkheden dit Moderne Sparen voor u heeft. De nieuwe AMRO-spaarfolder ligt al voor u klaar. Ter overdenking. Als u bij de AMRO Bank spaart, profiteert u automatisch van de vele andere bankdiensten. Slaat u 'Het AMRO-Bankplan Voor Het Gezin' maar eens open. Een gratis boekje dat bij elk AMRO-kan toor op u ligt te wachten. AMSTERDAM - ROTTERDAM BANK DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 34. Een paar meter verder wist de an dere vrouw: Ze heeft wat tegen me, hoewel ze me vandaag voor het eerst in haar leven ziet. Is ze jaloers, omdat ik hier ben? In het huis, dat vroeger van haar was? Waarom is ze zo onver wacht hier? Of weet Max van haar komst? Wat betekent dit alles? „Ik weet het niet", antwoordde Attie verward. „Ik dacht.... u bent mis schien een poosje met vakantie hier? Met uw man?" Mientje Sornee ging er niet op in, doch monsterde de ander. „In ehwat voor kwaliteit bent u hier? Bent u de dienstbode?" Onwillekeurig glimlachte Attie. „Nee mevrouw. Max is min of meer een huisvriend van ons. Van mijn ouders". „Woont u hier? In Hoogendijk be doel ik?" „Ja, mevrouw. Wij zijn hier gekomen nadat u en uw man naar Amerika zijn vertrokken". „'Hoe weet u dat allemaal? Hoe wist u, dat ik mevrouw Sornee was? Heeft Max dit allemaal verteld?" „Het kwam zo een keer ter sprake, mevrouw. Hij liet me de foto's zien". Ze wees naar het dressoir. Op dit ogenblik hoorde men de ver bindingsdeur naar het privékantoor opengaan Beide vrouwen wendden ge lijktijdig hun hoofd. Max opende de deur, deed een paar passen in het ver rek en bleef toen eensklaps staan. Attie zag, dat het bloed uit zijn gezicht week. Eén moment wankelde hij. Het duurde even, voor hij dit enigszins verwerkte. Attie hoorde zijn stem, die schor was van emotie; „Mientje.hoe kom jij hier ineens?" De aangesprokene richtte zich op en liep naar de man. Vlak voor hem bleef ze staan, pakte hem met béide handen beet. Ze monsterde hem van boven naar beneden. „Alles, wat je verwacht had, he? Maar mij niet". Ze liet haar armen zakken. „Je ziet, ik ben het. On verwacht aangekomen. Ik wilde je ver rassen". Max Ellegers had zich intussen vrij wel geheel hersteld van de schok. Hij stak zijn hand uit: „Het is zeker een verrassing", antwoordde hij. „Hoe maak 'je het? En hoe is.het thuis?" „O, uitstekend", antwoordde de vrouw nonchalant. „Je bent niet veel veranderd, Max. Een paar rimpels mis schien. Nou? Hoe vind je het, dat ik zo onverwacht voor je neus sta? Ik kan niet zeggen, dat je erg enthousiast bent". De man keek haar nog steeds aan. De derde persoon in het vertrek begon zch onbehaaglijk te gevoelen. Attie kuchte eens. Gelijk zei ze: „Ik heb de koffie klaar. Zal ik dan maar inschen ken en hier brengen?" Max was de aanwezigheid van Attie Bengers helemaal vergeten. Hij keek haar even aan. „O ja, dat is goed, Attie, doe maar". Toen de jonge vrouw in de keuken de deur achter zich toegetrokken had, vroeg Mientje: „Wie is die vrouw? Wat doet ze hier?" Zonder te antwoorden greep hij haar bij de arm en nam haar mee naar de hoek van de kamer. „Laten we eerst maar eens gaan zitten. Hoe is het met Frans? En Sjaantje? Waarom ben je eigenlijk alleen gekomen? Had je Sjaantje niet mee kunnen nemen? En waarom schreef je de laatste twee jaar helemaal niet meer?" Ze gingen zitten in het hoekje bij het raam. De vrouw keek hem onderzoe kend aan. „Ik ontkom niet aan de in druk, dat je niet bepaald gesticht bent over mijn onverwachte komst, wel?" Max probeerde 'te lachen. Maar het werd een grijns. „Dat verbeeld je je natuurlijk. Je weet wel beter", ant woordde hij rustig. „Ik had jouw ge zicht wel eens willen zien, als ik onver wacht in Amerika voor je neus had ge staan". „Ik zou je om de hals gevlogen zijn", was haar antwoord. „Dat weet je. Of ben je ons afscheid vergeten? Januari nu vier jaar geleden?" „Zoiets vergeet je niet. Je had me even moeten verwittigen van je komst. Dan had ik je laten afhalen van Schip hol en. „O, laten afhalen". Ze knikte. „Du6 zelf had je het niet gedaan". „Misschien niet, misschien wel", rea geerde hij onberoerd. „Wij hebben het momenteel heel erg druk". „Mientje keek hem onderzoekend aan. „De geslaagde zakenman. Ik zag het al, toen ik hier aan kwam rijden. Je bent er beter geschikt voor als Frans". De deur ging open en Attie kwam binnen met een blad, waarop twee kop pen koffie stonden en een schotel met appelbroodjes. Max fronste zijn wenkbrauwen. „Kom jij niet bij ons zitten?" Het meisje zette alles op het tafeltje, haar hoofd schuddend. „Een andere keer. Jullie zullen het wel zonder mij af kunnen. Ik drink mijn koffie wel in de keuken". Max keek haar na, terwijl Mientje hem observeerde. Ze betekent wat voor hem, wist ze nu. Die blik van hem ken ik. Keek hij indertijd ook niet zo naar mij? Ze nam het kopje en begon te drin ken. Max volgde het voorbeeld, naden kend voor zich uitkijkend. Opeens vroeg hij: „Hoe is het met Sjaantje? Heb je foto's bij je?" „Straks. Dat heeft de tijd." Ze wenk te met haar hoofd naar de keuken. „Blijft zij?" „Wie? Attie?" „Wie anders? Wat doet ze hier?" Max hoorde de jaloezie in haar stem. „Ze was hier toevallig vanmorgen", antwoordde hij, niet geheel naar waar heid", en maakte en passant koffie. Je kon er meteen van profiteren. „Blijft ze?" „O, Mientje, dat weet ik niet. Doet dat er iets toe?" „Ja, dat doet het. Ik heb het een en ander met je te bepraten. Stuur haar weg". „Doe niet zo dwaas, Mientje. Ze is geen werkster, maar de dochter van een bankdirecteur". „Zoals je wilt. Dan waoht ik wel, I ze verdwenen is". Max ging er niet op in. Hij droi 'l zijn koffie op en presenteerde vrouw een sigaret, waarna hij er i\ ook een aanstak. „Heb je vakantie nomen?" vroeg hij, achterover leunen „Blijf je lang?" De vrouw trok aan de sigaret knikte. „Heel lang. Om precies te zij voorgoed. Ik ga niet meer terug na Amerika". HOOFDSTUK 11 Het duurde enige tijd, voor M u Ellegers de zin van deze mededelii had verwerkt. Onafgebroken keek naar de vrouw, die min of meer ne *c veus aan haar sigaret trok. „Bedoel dat je er vandoor bent?" „Zo is het. Gevlucht is nog beter, was de laatste tijd een halve gevang ne. Zelfs mijn pas had hij weggebc gen. Die heb je niet meer nodig, zei h Nederland bestaat niet meer voor oni „Maar eh.... ik dacht.... uit brieven kreeg ik zo'n beetje de indru dat jullie goed met elkaar overw konden. Dat alles weer in orde gekomen". Mientje Sornee schudde haar hoo! „Max, er is waarschijnlijk geen twee mens op de wereld, die ons zo kent als jij. Je weet, hoe Frans worden is na.... na de bevrijdii toen hij plotseling weer hier was zijn kapiteinsuniform. Heel anders I vroeger. Ik heb me laten bepraten had immers geen keus? Als ik ge\v< gerd had me hem mee te gaan, zou met Sjaantje vertrokken zijn en vf hadden jij en ik ertegen kunnen doe Ze draagt toch zijn naam? Nu ja. je weet het immers allemaal? [0 - i

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 4