(from Twartsjexels in het harL, Brink te De Koog wordt waarschijnlijk plantsoen VGENDA Raad besloot gevaarlijke vijver te dempen DRAGEN OVER ACHTERGRONDEN VAN BURENRUZIE In bad van Hand graaf deze zomer geen schoolzwemmen Kampioenselftal Stichting Cultureel werk vergaderde laad wil gemeentelijke boerderij verkopen KOELEN OF VRIEZEN fa Gcbr. Schoorl, (el. 2550 Mogen wij Uw BRUIDSTOILET verzorgen Modehuis MOERBEEK V rouwenorganisaties ingeschakeld bij zwembadaktie fa Gebr. Schoorl Telefoon 2550 Kan ook gefinancierd worden [JDAG 28 APRIL 1967 TEXELSE 80e JAARGANG No. 8161 itgave N.V. v/h Langcveld Dc Roofl «(bus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm. De gemeenteraad heeft woensdag- iddag besloten de vijver van de ink te De Koog te dempen. Zoals ikend hadden B. en W. dit voorstel idaan op verzoek van de Koger be- ilking na de verdrinking van een jeejarige kleuter. Het is echter de raag of de bron van onrust spoedig zijn verdwenen, want het raads- esluit is onderhevig aan goedkeu- ig door Gedeputeerde Staten en ize zouden wel eens van mening innen zijn dat het voor de demping modigde geld beter kan worden be- eed. Bij de bespreking van het agen- ipunt werden evenwel diverse sug- rsties gedaan voor een goedkopere ilossing dan B. en W. zich voor alen. Het gemeentebestuur had be- \terd, dat voor volledige demping de vijver f44.000,nodig is. Zou en er bovendien een parkeerterrein ïn maken, dan is er in totaal 1.600,mee gemoeid. Voor een nkeerterrein op deze plaats voelde en echter niet veel. Voorgesteld eid de vijver droog te maken en ichts gedeeltelijk te dempen. Kos- ibesparing zou ook worden verkre- door in te gaan op het aanbod n een hotelexploitant, die een grote eveelheid zand gratis beschikbaar 1 stellen. Door deze besparing zou nnen worden bereikt, dat G.S. snel ar fiat geeft. Burgemeester De Koning bracht aan t begin van de bespreking van dit ïndapunt naar voren, dat het ge- ientebestuur node tot het voorstellen ergegaan. Overal in Nederland ver inken kinderen en het zou heel ver and zijn als men dan maar steeds het treffende water zou dempen. Van de dere kant heeft men begrip gehad or de verontrusting in De Koog, ar reeds drie kinderen in de Brink a verdronken. ilej. A. G. Luijsterburg wees er met druk op dat de bevolking van De niet in emotie heeft gehandeld het gemeentebestuur werd ge- lagd de Brink te dempen. Als het een gewone vijver was gegaan, zo- b-v. die van Den Burg, had men !t op een dergelijke vergaande maat- |el aangedrongen. Veel gevaarlijker Hen is nuchter redenerend tot de ïclusie gekomen, dat de Brink geen ïctie meer heeft en veel gevaarlijker dan een andere vijver, omdat de iten vrijwel loodrecht zijn; het is i betonnen bak. Voor een parkeer- erterrein op deze plaats voelde mej. ijsterburg echter niets. „De Brink is enige mooie stukje in De Koog. at ons dat mooie stukje houden, ak er liever een plantsoen van. Dat r0Jt ook minder, waardoor GS er mis- lien sneller mee akkoord gaan". Mej. ijsterburg drong er met klem op aan achter de zaak te zetten, heer J. J. Westdorp was het met spreekster eens. Ook hij was tegen- nder van een .parkeerterrein en ilde meer voor een plantsoen of elweide. Als het een speelweide zou rden, zou die zo kunnen worden igelegd, dat hij in de winter ge- M zou kunnen worden als ijsbaan stemming in De Koog is op het inblik zodanig, dat men graag de ne iden uit de mouwen wil steken. Een Veelheid zand is beschikbaar- „We 'den de Koger bevolking kunnen in- f'V hebben juist wat u zoekt Dinsdag 2 mei Burg. De Graaf, Postzegolbeurs Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) l Burg, Cultureel Centrum, Kerkcdag van 1 0-16.00 uur. schakelen en alvast beginnen met het dempen, vooruitlopend op de goedkeu ring van GS". De voorzitter voelde er echter niets voor de Kogers te vragen mee te helpen. Als zij zelf hun diensten aanbieden is het anders. vijver? vroeg zich af of Andere De heer P. Smit men de Brink niet kon veranderen een normale vijver met hellend talud. Volgens mej. Luijsterburg en de heer Westdorp was dat, gezien de beton constructie, onmogelijk. De heer C- Koorn zag wel wat in gedeeltelijke demping. Er ontstaat dan een soort verdiept plantsoen waarvoor men lang niet zoveel grond nodig heeft. Op de vraag van de heer F. Standaart zei de voorzitter dat de vijver inmiddels op provisorische wijze is afgezet; afdoen de is het natuurlijk niet. De dis cussie kabbelde nog enige tijd voort, waarna werd besloten tot demping. Of de vijver geheel of gedeeltelijk wordt volgegooid en welke bestemming het terrein zal krijgen zal onderwerp van gesprek zijn met gemeentewerken- Winkelsluiting Met de voorgestelde uitbreiding van de openstellingstijden van de winkels in de seizoenperiode ging de raad ak koord. Ook de heer Westdorp vond het een rieel voorstel, maar betreurde het dat de vakbondsorganisaties in deze niet waren gemoeid. En dat terwijl toch zeer veel winkelpersoneel langer zal moeten werken. De heer P. Smit veronderstelde dat de vakbeweging al leen in de zaak gekend is door de ver tegenwoordiger bij de Kamer van Koophandel, hetgeen hij zeer sumier vond. Zonder commentaar legde de raad zich neer bij de intrekking van de eer der genomen besluiten tot medewer king aan stichtmg en exploitatie van een zwembad. Mevrouw E- A. Boog werd benoemd als onderwijzeres aan de Openbare La gere school van Midden-Eierland. Zweedse woningen Met de heren Jac. Witte Czn te Eier- land en H. Schoenmaker te Doetinchem werd een overeenkomst aangegaan in zake het recht van opstal op hun grond waarop Zweedse noodwoningen staan. Vorig jaar werd het recht van opstal al met een jaar verlengd, maar gezien de heersende woningnood is het niet gelukt in die tijd alle woningen te ontruimen. B. en W- verwachten dat het in het komende jaar wel zal kun nen. Op het ogenblik zijn in totaal nog vijf noodwoningen bewoond. Aan de 's Hertogenboschweg nog alle vier en aan de Duinweg nog één. In het laatste geval is het nodig twee woningen in stand te houden omdat de constructie het slopen van één huis niet toestaat. De woningen aan de Slufterweg zijn allen reeds ontruimd en gesloopt. Gemeenschapszin Van de Stichting Johan Pieter Kui perfonds kocht de raad voor het sym bolische bedrag van ƒ1,een 6790 m2 groot terrein, gelegen aan de Groeneweg te De Waal De grond is bestemd voor de aanleg van een ge meentelijk sportveld. De voorzitter sprak zijn dankbaarheid uit jegens de verkoper, dief door de bedongen koop som haar gemeenschapszin op overtui gende wijze tot uitdrukking bracht. Van een aantal bewoners van de Burgerhoutstraat te Den Burg werden vijf strookjes grond gekocht om deze straat te kunnen verbreden. Aankoop van een zesde stukje is nodig maar met de eigenaar daarvan kon nog niet tot overeenstemming worden gekomen. De plannen worden er overigens niet door opgehouden, zodat niat behoeft te worden overgegaan tot onteigening Met de overige aan- en verkopen van grond ging de raad zonder meer ak koord- Bij de behandeling van een aantal Vraag inlichtingen bij begrotingswijzigingen werd geïnfor meerd naar de stand van zaken rond de langverbeide onderwijzerswoning te Oosterend. Een jaar geleden leek het erop, dat de woning er spoedig zou ko men, maar GS voelen er nog steeds niets voor de post goed te keuren. De laatste tijd is het er niet gunstiger op geworden, vooral omdat de onderwij zerswoning moet wachten op nóg drin gender zaken zoals het raadhuis en de sociale werkplaats. Boerderij Ook voor de restauratie van de ge meentelijke boerderij in Zuid-Haffel is nog steeds geen geld (geraamd ƒ67.620,beschikbaar. Bij monde van de heer A. Dros stelde de PvdA-fractie daarom voor de oude hoeve zo snel mogelijk aan een liefhebber te verko pen- Hij betoogde dat het de bedoeling van de gemeente is de boerderij voor verval te behoeden, hetgeen bij ver koop bedongen kan worden. Er zijn genoeg belangstellenden voor. In de praktijk van de laatste jaren is her haaldelijk gebleken, dat op deze wijze monumentale gebouwen het best wor den bewaard. Destijds was het de be doeling dat in de boerderij een mu seum zou worden gevestigd, maar dat ging niet door, zodat de hoeve niets anders is geworden dan een blok aan het gemeentelijke been. Burgemeester De Koning wist al een gegadigde: een man, die zich jaren ge leden al aandiende en het gebouw graag in oude stijl, volgens de bepalin- gken van Monumentenzorg, wil restau reren. De heer P. Smit zei dat zijn (KVP) fractie het PvdA-voorstel graag steunde. Ook de heer S- Keijser toonde zich een voorstander van snelle ver koop, evenals de heer F. Standaart. Misschien kunnen op deze wijze meer monumenten van de ondergang worden gered. Gymlokaal Al tien jaar wordt gewacht op goed keuring van het tweede gymnastiek lokaal aan de Beatrixlaan. Het zal 4llt ton kosten. Mej. Luijsterburg vroeg of het mogelijk was dit plan te laten val len, waardoor de buitendorpen, die nog meer om gymlokalen verlegen zitten, eerder kunnen worden gehol pen- De voorzitter antwoordde ont kennend. Het zou bovendien een be lachelijke indruk maken daar herhaal delijk op de urgentie van het tweede lokaal is gewezen. Als gemeentelijke vertegenwoordiger in de raad van bestuur van de N.V. Luchtvaartterrein Texel werd de heer C. H. Roeper herbenoemd. Rondvraag De heer Standaart informeerde wan neer nu eindelijk eens in Den Hoorn gebouwd kan worden- De voorzitter antwoordde dat nog steeds niet is be slist op het bezwaarschrift van de raad tegen de afwijzing door GS van het uitbreidingsplan voor Den Hoorn. B. en W. hebben intussen wel gelegenheid gehad om hun mening over het uit breidingsplan toe te lichten en te op poneren tegen de stellingname van GS. Afwachten dus. Desgevraagd vertelde de voorzitter, dat ook inzake de schiet oefeningen op de Hors nog geen be slissing is genomen. Zoals bekend is Defensie bij de Kroon in beroep ge gaan tegen de afwijzing door B. en W- Het gemeentebestuur zal binnenkort voor de Raad van State moeten ver schijnen. Voor het „doorlichten" van de Vété rinair Hygiënische Dienst bestaat alle gelegenheid. De man, die op het ogen blik in de functie van de onlangs ver trokken directeur waarneemt, zal dit nog geruime tijd blijven doen. Burenruzie Bij de heer C. Koorn waren enkele vragen gerezen naar aanleiding van het bloedige handgemeen tussen twee Texelse families, die al jaren ruzie hebben over het gezamenlijk gebruik van een toegangsweg. De heer Witte heeft indertijd vergunning gekregen om zich m het huis te vestigen en hij mocht er bouwen zonder dat hij over overpad beschikte. De burgemeester antwoordde, dat een bouwvergunning los van het eigendom wordt verleend- „Als u vergunning vraagt om op mijn grond te mogen bouwen, krijgt u die vergunning, want dat wordt niet ge controleerd". Dat verbaasde de heer Koorn. De heer C. H. Roeper wilde er ook wat van zeggen: „De heer Witte (Zie vervolg pagina 2) Dit is het elftal van de Sint Jozef school dat zaterdag kampioen werd in het schoolvoetbaltoernooi. In een span nende wedstrijd werd van de CVO- school met 1—0 gewonnen. Op de foto, van links naar rechts, rij boven: Trainer P. A. Zegers, Freek Veeger, André Keesom, Dick Kuip, Johan Hin, Kees Duin en Johan van Heerwaarden- Rij onder: Frits Schrama, Bert Duin, Jos Wessels, Wim Vinke en Henk van Sambeek. VANDAAG DEMONSTRATIE MET NIEUWE ZIEKENAUTO Een ziekenauto van hetzelfde type als waarop het gemeentebestuur haar keus heeft laten vallen, arriveert he denochtend met de boot van half elf op Texel. De wagen, die met inrichting 33.800,kost, zal door B. en W. wor den bezichtigd en er zal een proefrit worden gemaakt. De raad heeft in middels reeds in pricipe tot aanschaf besloten. De desbetreffende uitgave- post wacht echter nog op goedkeuring van GS. De plannen om deze zomer met schoolzwemmen voor de lagere scholen te beginnen in het zwembad van de heer Handgraaf in Eierland, zijn afge ketst op de bezwaren van de inspecteur van het lager onderwijs. Het lag in de bedoeling na de Pinkstervakantie met de zwemlessen te beginnen. Voor de lessen zouden de klassen 4 en 5 van de lagere scholen in aanmerking komen; gedacht werd aan 20 lessen van drie kwartier. De totale kosten zouden per leerlingen komen op ƒ42,50, waarvan de ouders de helft zouden moeten be talen. De inspecteur hield vast aan een les- duur van een half uur. Dit betekende, dat de vervoerskosten nog hoger zou den worden. Hoewel het overleg nog niet is afgebroken, lijkt de kans op schoolzwemmen in de zomer bijzonder klein. Op de vergadering van de Stichting Cultureel Werk werd voorts het plan geopperd de Overkoepeling van Vrou wenorganisaties een vergadering te la ten uitschrijven, waarop de Texelse vrouwen zouden worden voorgelicht over de noodzaak van een zwembad. De vrouwenorganisaties zullen de in het slop geraakte zwembadplannen weer nieuw leven in moeten blazen. Zij worden hierbij gesteund door de Texelse Sportraad, die zich ook aktie- ver met de zaak gaat bemoeien. Subsidies Met de subsidie van 50,aan de buurtvereniging Schoonoordsmgel/Ko- gerstraat konden de aanwezigen ak koord gaan. Deze subsidie moest voor zien in de kosten, gemaakt bij het or ganiseren van de Palmpasenoptocht. Ook de subsidie van 50,aan de commissie schoolvoetbal Texel, voor het organiseren van het toernooi werd goedgekeurd. De subsidiecommissie zal zich nog beraden over een verzoek om ƒ1500, van de Sportraad voor de te houden sportuitwisseling. Een rentedragend voorschot werd toegekend aan het dorpshuis in Den Hoorn in verband met de beoogde ver bouw en uitbreiding. In de vergadering van afgelopen maandag werd afscheid genomen van de heer Jac. Schrama, die sinds 1958 een actief lid van de Stichting is ge weest. De heer Schrama vertegenwoor digde het Contactorgaan voor zang en muziek en had een groot aandeel in de organisaties van de jaarlijkse kerst zangsamenkomst. Burgemeester De Koning bood de heer Schrama, als dank voor zijn vele werk in het kader van de stichting, een platenbon aan. De heer Schrama zal worden opge volgd door de heer L. v.d- Wulp. Zijn plaats in de subsidiecommissie zal worden ingenomen door de heer T. Huisman OOK OUDESCHILD HEEFT NU ZIJN CAFETARIA OUDESCHILD Woensdag 3 mei zal de eigenaar van het cafetaria „Kerry's Corner" in Oudeschild, de heer C. van de Kerkhof zijn zaak voor het publiek openstellen. Op donderdag 4 mei zal gestart worden met de ver koop- Het nieuwe cafetaria is gevestigd in het pand aan de De Ruyterstraat, waar vroeger het Textielhuis Zegel gehuis vest was. De heer Van de Kerkhof heeft zelf in samenwerking met de heren H. Boekei en B. Bakker, de inrichting verzorgd. Het cafetaria maakt een zeer ruime indruk en is bijzonder smaakvol en ge zellig ingericht. Doordat in Oudeschild een dergelijke gelegenheid helemaal niet bestond, zal het nieuwe cafetaria ongetwijfeld in een behoefte voorzien. De laatste tijd kan men een toene mende belangstelling voor Oudeschild constateren, zowel van de zijde van de jeugd (avonden in 't Skiltje) als ook van de zijde der toeristen, de voor de rust en het vissen hun vakantie op Texel doorbrengen. Hierdoor is een cafetaria in Oudeschild geen overbo dige luxe- HOTEL „DE TOEKOMST' VERKOCHT De heer F. Langeveld ('t IJsbeertje) te Den Burg heeft het hotel-restaurant- dancing „Dc Toekomst" gekocht van de erven C- Wonder. De nieuwe eigenaar is voornemens het bedrijf op dezelfde voet voort te zetten. Ook het personeel blijft in „De Toekomst" werken. Het hotel telt 24 kamers en staat op een stuk grond van 1400 m2. BAKKERS VIEREN KONINGINNEDAG 'De bakkers van Den Burg zullen op Koninginnedag, 1 mei, geen brood bak ken. Hun winkels zullen alleen 's morgens zijn geopend. CENTRALE OF MEERKAMER- VERWARMING? Staatsbosbeheer en de Stichting Texels Museum hebben toegezegd op de lagere scholen, evenals vorige jaren, weer lessen in de kennis der natuur te geven. Het Centraal Jeugd Overleg Texel (C.J-O.T.) maakte plannen bekend in de richting van de organisatie van een sprookjesspelmiddag. De jeugd- en recreatieconsulent, de heer J. M- de Vries, gaf een uiteenzet ting van de aktiviteiten, die deze zo mer verwacht kunnen worden. Een in teressant punt op het programma is de organisatie van een strandloop.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1