Bij „grote strijd" meer dan 100 Oosterenders ingeschakeld plaat «RAIFFEISENBANK Bekendmaking Dorpscommissie organiseerde geslaagd Oranjefeest keuze uit spaarvormen met Programma kerkedag ELECTROHUIS Naflpy NEDERLANDSCHE t iyiD MIDDENSTANDSBANK Denkt u aan een cadeau >1 denk dan aan een waar men véél meer doet dan sparen spaarbank en alle bankzaken 4%"» 6% De bank waar u zich thuis voelt! d OOSTEREND Een van de weinige plaatsen op Texel, waar de geboorte van de prinselijke baby en Koninginne dag op uitbundige wijze zijn gevierd, is Oosterend. Vooral aan de zaterdag gehouden Koninginnedag bewaren de Oosterenders zeer plezierige herinne ringen. Het belangrijkste onderdeel van het feestprogramma was „De grote strijd" waaraan ruim honderd man deelnam. Al eerder was deze op het tv- spel „Interland" geïnspreerde wedstrijd met veel succes in Oosterend gehouden. Ook deze keer waren de deelnemers in twee groepen verdeeld; een oranje en een witte ploeg, resp. onder leiding van de heren G. Dros en B. Vlaming. De eerste opdracht die de jury gaf, hield in dat ieder zich van een oranje strikje moest voorzien. De tweede op dracht was minder eenvoudig. Uit vijf personen bestaande delegaties van beide ploegen moesten om het 6nelst een der zware keien bij de boerderij „Trentgeest" weghalen, naar de mu- zieknis brengen en daar een sirene in werking stellen. In verbluffend korte tijd slaagde men erin de zware gevaar ten af te leveren. De verliezende groep moest zioh naar de kerktoren spoeden en daar drie minuten lang, onder lei ding van de heer Krotje, de klok luiden. Daarop moesten de stenen weer op hun oorspronkelijke plaats worden gebracht. Tekenen Voorts werden uit iedere groep drie tekenaars benoemd, die de opdracht kregen in anderhalf uur tijd de vol tallige dorpscommissie te tekenen met zwarte verf op wit behangelselpapier. Alle benodigde materiaal moest in het dorp worden opgescharreld. De deel nemers van de witte groep dienden zich binnen 20 minuten op het terrein bij de nis te melden met aan het lin kerbeen een touw van 75 cm. met daaraan een blikken bus. Op het ter rein moest dan een rondgang worden gemaakt. De deelnemers van de oranje groep dienden zich binnen de zelfde tijd te melden met op het hoofd een nachtpo, voorzien van label met naam van de eigenaar. Het woord „lebel" was niet d'xir ieder goed be grepen, zodat sommigen arriveerden met po en lepel. Ze werden onmiddel lijk teruggestuurd om de fout te her stellen. Ook de podragers voerden op het terrein een rondedans uit. Pannekoeken Taak nummer vijf bestond uit een pannekoekwedstrijd. Uit beide groepen werden vijf dames aangewezen, die in één uur tijd vijftien pannekoeken m de nis moesten bakken. Al het benodigde materiaal moest uit het dorp worden gehaald zodat men een ogenblik later de vrouwen met comforen, gasflessen en ingrediënten zag slepen. De op brengst per gesuikerde pannekoek was twee punten. Nogal wat ongerief veroorzaakte op dracht nummer vijf. Binnen twintig mmuten moest een ketting van strop dassen worden gemaakt. In korte tijd wreden uit het dorp 193 stropdassen weggehaald. Iedere meter werd met één punt beloond. In een uur maakten beide groepen verder een versierde wagen, waarop zeven sporten waren uitgebeeld. Eieren werpen Tussen de bedrijven door werd het publiek bezig gehouden met verschil lende spelen. Het meest spectaculaire was ongetwijfeld de wedstrijd eieren- werpen. De deelnemers moesten elkaar over een touw eieren toegooien. Bleef het ei heel, dan had men een punt ver worven. Wonder boven wonder sneu velde slechts een betrekkelijk klein deel van de vijftig eieren, die in de strijd waren gebracnt. Maar als het ge beurde gaf dat wel enorm plezier. De bedoeling was het spel af te slui ten met een spectaculaire voetbalwed strijd, waarbij het gehele dorp als veld zou dienen. De doelen waren bij Ren tenaar en (taxi) Brouwer aangegeven. Gespeeld zou worden met een kolossale strandbal. AI gauw bleek dat men zo verwoed speelde, dat zich ware wor stelpartijen in de voortuintjes ontwik kelden. Om schade te voorkomen werd afgefloten en werd de strijd naar het sportveld verplaatst. Na afloop deden de deelnemers zich bij Jatry tegoed aan de gratis consumptie. Kinderspelen 's Morgens werden bij de muzieknis kinderspelen gehouden. Ook deze had den een zeer geslaagd verloop. We kre gen de volgende uitslagen binnen: Meisjes 6-7 jaar: 1. Femmy v.d. Vis; 2. Willy Huisman; 3. Hillian Koning; Jongens 6-7 jaar: 1. Pieter Aris v.d. Vis; 2. Jan Ellen, 3. Dicky Blom Meisjes 8-9 jaar: 1. Ineke Koorn; 2. Janny Trap, 3. Jenny Vlaming. Jongens 8-9 jaar: 1. Jan Brouwer, 2. Louis v.d Vis; 3. Maarten Drijver. Meisjes 10-11 jaar: 1. Majorie Verijzer; 2. Martha Trap; 3. Janny Plaateman. Jongens 10-11 jaar: 1 Menno Eelman; 2. Klaas le Noble; 3. Teun Eelman. Meisjes 12-13 jaar: 1. Annie Drijver; 2. Annie Huisman, 3. Loes Koorn. Jongens 12-13 jaar: 1 Ko Timmer, 2. Henk Boogaard, 3 Leendert v.d. Vis. Veel deelnemers en publiek trok '6 avonds de strijd om de man en de vrouw. De prijswinnaars gingen met heerlijke worsten naar huis. Om half acht maakte „Excelsior" een rondgang door het dorp, waarna de Koninginne dag met het ontsteken van de Meier- blis werd besloten. Versierde optocht De geboorte van de prinselijke baby werd vrijdag gevierd met een kinder optocht met versierde voertuigen. Voorafgegaan door muziekkorps en drumband van „Excelsior", compleet met majorettes, werd een imposante rondgang door het dorp gemaakt. Bij de enkelingen verwierf Nelly Drijver de eerste prijs. Tweede werd Tine Vonk; derde Wim v.d. Berg; vierde Gerda Bremer en vijfde Jos de Wolf. Groepen: 1. kinderen Brasser; 2. gebr. Timmer; 3. kinderen B. Bremer; 4. kin deren B. Trap; 5. kinderen Sijtema- Langendijk. In de muzieknis werd ter afsluiting van de manifestatie het woord gevoerd door wethouder J. Daalder en de heer Joh. C. Roeper, voorzitter van de dorpscommissie Na het zingen van het Wilhelmus en een driewerf hoera voor de jonge prins werd het feest besloten. Geboortedatum Vele Oosterenders hebben geraden naar de geboortedatum van het prinsje. In de bus, die langer dan was ver wacht, bij de heer Cor de Jong op de stoep heeft gestaan, zat een dildce laag briefjes. Er waren er ongeveer vijftig bij met de juiste dag. Het juiste tijdstip was het dichtst benaderd door Jorrit v.d. Wal te Oost. De eerste prijs zal be staan uit een passend geschenk. De feestelijkheden in Oosterend wer den georganiseerd door de dorpscom missie, bijgestaan door het onderwij zend personeel van de scholen. TEXEL-JUNIOREN KAMPIOEN De Texel-junioren zijn, niet dan na grote moeite, kampioen geworden, waarmede onze gelukwensen. Het leek er op, dat de jongens dach ten; „dat zullen we wel even klaren, vandaag". Maar Watervogels had zich blijkbaar voorgenomen de huid zo duur mogelijk te verkopen. Het werd dan ook geen beste wedstrijd en we bleven verstoken van onze flitsende aanvallen, waar we al aardig aan gewend waren. Eerst, met wind meespelend, was Texel het meest aanvallend. Watervo gels verdedigde goed. Wel werden eni ge goede aanvallen in laatste instantie door de prima keeper afgeslagen ten vogels bepaalde zich tot enige doorbra- koste van een aantal corners Water ken, maar zij vonden meestal de prima spelende Henk Groen op hun weg. De andere verdedigers bleven onder de maat, hun afgeven onzuiver en veelal te langzaam. Vlak voor de rust een' W.-doorbraak, een misser in onze ver dediging en geheel vrij voor ons doel werd het 10 voor Watervogels. De 2de helft was ook niet te best. Vee1! verdedigen en pogen tot doorbre ken, maar verder kwam men niet. Tot dat Klaas Dirk werd vrijgespeeld, al leen binnen het strafschopgebied op 't W.-doel afging, waar hij door een W.- speler onderuit werd gehaald. Straf schop. We leefden al weer op. Maar Akkie Bakker was iets te zuiver en schoot langs de verkeerde kant van de paal. Toch moest er gescoord worden. Daar zorgde Akkie voor met uit een vrijee schop vanaf de zijlijn in de uit erste bovenhoek te schieten 11. T. probeerde in ieder geval geen doelpun ten meer toe te laten en ging het in het laatste kwartier niet best en leek men vermoeid. Eindstand 11. In de verlenging 2x 15 min. moest het dus gebeuren. T. bleef aandringen en uit een over links opgezette aanval die nogal verwarring stichtte voor het W.-doel schoot Rob zijn ploeg naar 2-1 Een mooi genomen vrije schop werd door Akkie ingeschoten. Scheidsrechter wees naar het midden, maar de grens rechter appeleerde en meende buiten- spe., zodat dit doelpunt werd afge keurd. Toch bleef T. sterker. Een paar maal wisten KI. D. en de midvoor door te breken maar zonder succes. Het bleef echter 2-1 en had toch de betere ploeg gewonnen. Prima gedaan. A.s. zaterdag en zondag ipupillen- toernooi. Beverwijk kom weer op be zoek. D.D. R.K. KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag - Kerkedag Den Burg, woensdagavond: 20.15 uur (na stille tocht) Donderdag: 8.30, 19.00 uur. De Koog: donderdag 8.00, 20.00 uur. Oudeschild: donderdag 9.00, 19.00 uur. Den Hoorn: woensdagavond 19.00 uur; Donderdag: 10.30 uur. De Cocksdorp: donderdag 10.00, 19.30 u. Oosterend: woensdagavond 19.30 uur; Donderdag: 8.30 uur. LANDBOUWJONGEREN NAAR LIEMPDE Als er voldoende belangstelling voor is organiseert de Vereniging van oud leerlingen van de Lagere Landbouw school op 10 mei een reis naar Liemp- de, waar de werktuigdagen wordep ge houden. Het is de bedoeling met de boot van 6 00 uur 's morgens te ver trekken. De totale kosten bedragen per persoon ca. ƒ12,50. Tot dusverre is het aantal opgaven nog te gering. Als zich voor vrijdag 5 mei niet voldoende deelnemers hebben gemeld, gaat de tocht niet door. Het bestuur van de vereniging doet dan ook een dringend beroep op de leden, zich te laten in schrijven bij de heer C. P. Laan, Ko- gerstraat 21, tel. (02220) 2126. Ook niet- leden zijn welkom. Vooral jongeren zullen geen spijt van het bezoek aan Liempde hebben. De tentoonstelling wordt dit jaar voor de twintigste keer gehouden en is grootser dan ooit opgezet. Er valt heel wat op te steken. Een groot aantal voorlichtingsdien sten is bezig, zich voor te bereiden op een grootscheepse deelname aan de Werktuigendagen. Op letterlijk ieder onderdeel van land- en tuinbouw heeft zich wel een deskundge speciaal toege legd, zodat iedereen, die met 'n vraag rondloopt, mag verwachten, met een doeltreffend antwoord of met een af spraak voor nader contact naar huis te kunnen gaan. Apparaten op allerlei gebied zullen Met vreugde en dank baarheid geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Bart Jan H. Boon-Vlaming M. Boon Jeannette De Ruyterstraat 37, Oudeschild, Texel, 1 mei 1967. Plotseling werd van ons weggenomen ons lief en aanvallig kleindochtertje Rence Jacoba Dros Haar diepbedroefde opa en oma P. Dros Bzn. A Dros-Roeper Plotseling heeft de Here tot Zich geno men onze jongste lie veling en zusje Rence Jacoba, op de aanvallige leef tijd van 3V2 jaar. Haar diepbedroefde ouders, broers en zusje Jac. Dros Pzn. E. N. Dros- Schuitenmaker Piet, Jan, Bouwe en El ja Propagatie,, Eierland E 37, Texel, 28 april 1967. De teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Hervormde Be graafplaats te De Cocksdorp op dinsdag '2 mei 1967. Vertrek vanaf Propa gatie '6 namiddags 2 u Hiermede geven wij U kennis, dat onver wachts in het Sint Lidwinaziekenhuis is overleden Jacob Prins, in de ouderdom van 81 jaar. Namens de Familie J. G. Roeper „Akenbuurt", Den Burg, Texel, 1 mei 1967 Gelegenheid tot con doleren woensdag avond van 19.30 tot 20.30 uur bij de fam. Roeper, Akenbuurt. De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 5 mei om 1.30 uur vanuit de Kerkeka- mer der Doopsgezinde kerk. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, zeggen wij U, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. B. Jas M Jas-Ellen d in de ring worden gedemonstree; I waarbij deskundigen uitleg geven, 0 0 desgevraagd met betrekking tot mo{ r lijkheden voor eigen omstandighedi Veertien merken tractoren in divei modellen kunnen onderling word p vergeleken, voor iedereen ongetwijf een ruime keuze. 1 L OOK WATERSPORTERS WACHT! VOL ONGEDULD OP HAVENVERGROTING (Vervolg van pagina 1) asfaltglooiing? De heer Van Lare k loofde er over te zullen spreken n v rijkswaterstaat s. Gemeente wil wel 0 Opgemerkt werd dat TerschellL- waar wel een goede voorziening is, v 600 jachten per jaar ontvangt. De v< onderstelling dat Texel ook een gelie watersportcentrum zou zijn als de meente er maar wat meer voor u voelen, werd door de heer Van Ia met klem tegengesproken. „Men va Z( er wél voor, maar er is geen geld!" 6| Veel instemming had het plan van heer Hemelrijk om op de haven e v hijstuig te maken. Deze kan de klei d boten uit het water halen en op e eenvoudige trailer zetten. Hemelr j, verklaarde zich bereid het project vc een deel te financieren en beloofde 0 voor bediening en onderhoud te zuil zorgen. Volgens de heer Weijdt v het nog eenvoudiger trailer en kraan 0 combineren De voorzitter beloofde E mogelijkheden te zullen onderzoekei a; Opleiding voor al i - rijbewijzen en ook v< verlenging van rijbew zen. Rijschool Groot, e K. H. Boon Vamor gedi tel. (02230) 3252 Theorieles met films kleurendia's vrijdags pension Visser, Schot oordsingel 17, Den Bui j Te koop gevraagd e 1 wasbord '(i.g.st.) J. Si Warmoesstraat 56, E Burg J Traploper, 2 gr. J matten, stel overgon nen, 1 tafelkleed en e ge vloerbedekking schikt voor zomerhuis Gasthuisstraat 28 ,J Te koop Gazelle bro: fiets, automatisch, in 1 5 st., met beenbescherm I en duozadel. A. Back Loodssingel 7, Ou< schild, tel. (02220) 2556 Voor de Kerkedag op Hemelvaartsdag is nu definitief het volgende tijdschema vastgesteld Plaats van de samenkomst: Cultureel Centrum, Den Burg. 10.00 uur: Oecumenische dienst, waarbij de verschillende voorgangers van de kerken de leiding hebben. Na de dienst aansluitend koffie drinken. 11.30 uur: Inleiding door pater S. Jelsma. 12.15 uur: Broodmaaltijd en discussie in kleine groepen o.l.v. ds. P Oskamp en pater S. Jelsma. 13.15 uur: Afronding van inleiding en discussie. 14.00 uur: Ontspanningsprogramma met medewerking van Otto Ster man, voordrachtskunstenaar. 15.30 uur: Sluiting. Een kindercrèche is in het Cultureel Centrum ingericht. Kinderkerkedag 10.00 uur: Kerkdienst samen met de volwassenen in het Cultureel Cen trum Halverwege gaan de kinderen naar de Huishoudschool, waar een aan hun leeftijd aangepaste dienst wordt gehouden. Voorts staat een puzzëltocht op het programma, toneelstuk op basis van expressie etc. Voor de sluiting gaan de kinderen terug naar het Cultureel Centrum, waar zij samen met de volwassenen de dag beëindigen. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Bieten schoffelen, dwarsen en dunnen, of in bewerking. Kampstra, 't Noorden, telef. (02223) 295 Wij hebben een uitgelezen collectie. En platen zijn heus niet allemaal duur. Of het gaat om jazz, klassiek of populair, wij hebben voor u in alle genres langspeelplaten voor f9,90 CJ Burgemeester en wethouders van Texel mak. bekend, dat zij overwegen om met toepassi van artikel 20 van de Wederopbouwwet vergu ning te verlenen aan de heer P. Moerbeek, w nende te Den Burg, Hogerstraat 10 tot het u breiden en veranderen van een winkelpand Den Burg, gelegen aan de Hogerstraat, kad straal bekend gemeente Texel, sectie K, nr 371 Eventuele bezwaarschriften tegen genoemd boui plan kunnen tot uiterlijk 18 mei 1967 bij h college worden ingediend. Texel, 2 mei 1967. Burgemeester en wethouders van Tex De burgemeester, C. De Koning De secretaris, P. Beemsterboer. IN HOUAND STAAT BN HUIS De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2