AGENDA VERHUISD IJSBEERT JE KREEG NIEUW INTERIEUR In nauwelijks drie dagen tijd heeft het interieur van hetcafetaria 't Ijs beert je aan de Stenenplaats een ge daanteverwisseling ondergaan. Er werd een nieuwe betimmering aange bracht en ook de tafels, stoelen en zelfs de juke-box zijn vervangen. Door deze verandering is het bedrijf totaal veranderd en heeft veel meer allure gekregen. De heer F. Langeveld heeft begrepen dat het tijd werd zijn zaak een wat representatiever aanzien te ge ven. Nu zijn zwevende plafonds aange bracht, een fraaie verlichting, een ge koelde showvitrine en een ingebouwde koelkast. De ijsbar is verplaatst, even als de entree, die bovendien iets is op geschoven waardoor men de zaak ïn- en uit kan lopen zonder zich telkens door een wachtende menigte jongelui te moeten dringen. De betimmering, ontworpen en aan gebracht door N. C Veen Zn., is door de stemmige palissanderkleur bij zonder fraai maar toch praktisch; het is allemaal afneembaar hard-plastic. PROPAGANDA-AVOND FOTOCLUB Fotoclub ,,De Kiekendief" houdt ter gelegenheid van de Week van de Foto grafie haar propaganda-avond op vrij dag 12 mei in het Dorpshuis te Den Burg, aanvang 8.15 uur. Belangstellenden worden uitgeno digd en kunnen hun (beste) dia's mee nemen. Die worden dan geprojecteerd. Verder wordt werk van leden ver toond en voorts een aantal stereo-dia's. De zaal worden gesierd met foto's van beginners en gevorderden. De toegang is voor ieder vrij. POSTZEGELNIEUWS De posterijen van de Nederlandse Antillen hebben op 26 april j.l. een bij zondere frankeerzegel uitgegeven ter nagedachtenis aan de Curagaose ver zetstrijder Manuel Carlos Piar, die 150 jaar geleden stierf. De zegel kost 0,50 en kan door de leden der vereniging worden afgehaald bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7, Den Burg. TEXELSE MARKT Maandag werden 4 koeien aange voerd (ƒ950,tot ƒ1250,6 pinken (J400,tot ƒ550,3 nuchtere kalve ren (ƒ80,tot ƒ130,en 7 schapen «(ƒ100,— tot ƒ125,—). VISSEN OP ZATERDAG OF ZONDAG OVERDENKING Vi •j=sï~, I'IL» I...M - fc.lUft 4. rW.Ul.'~$T DE BURENRUZIE Toen ik het raadsverslag las ;{in de krant van vrijdag 28 april red.), ben ik wel even geschrokken. Naar aanlei ding van vragen van de heer C. Koorn (OHU), vertelde de heer C. H Roeper (OPvdA) het een en ander over de be ruchte burenruzie, waar ondergeteken de ten nauwste bij betrokken was. Er van uitgaande dat het verslag een juiste weergave is van de besprekin gen, moet ik concluderen dat Roeper onwaarheden beweert met de kenne lijke bedoeling de schuld van de ruil verkaveling af te schuiven. Volgens het verslag heeft de heer Roeper beweerd: „De voorwaarden, die Huisman bedong, waren onaanvaardbaar Een door hem voorgestelde regeling voorzag erin, dat Witte meer dan ƒ10.000,betaalde en dan pas recht van overpad verkreeg met de verplichting voor 50°/o in het onderhoud bij te dragen. Een onafhan kelijke instantie zou de grootte van de bedragen moeten vaststellen". Wel, daar is geen woord van waar. Ik heb nooit over een dergelijk hoog bedrag gesproken. Getracht is tot de volgende regelingen van het geschil te komen. In juli '65 werd bij de notaris afgesproken dat Witte over mijn terrein een eigen uitweg kon laten aanleggen. Voor het beschikbaar stellen van de grond en het recht om ervan gebruik te maken vroeg ik 50,per jaar. Witte ging daarmee akkoord maar de heer Roeper liet in december weten dat de ruilver kaveling er niets voor voelde. Later werd, mede op voorstel van de Neder landse Fruitorgani6atie, een ander voorstel gedaan. Witte of de Plaatse lijke commissie zou één keer ƒ4000, moeten betalen voor de waardevermin dering van de boomgaard als gevolg van het te verlenen recht van overpad. Dat is dus geen ƒ10.000,maar een zeer redelijke som. Voorts zou Witte zich moeten verplichten 50% van de exploitatierekening van de weg te be talen, (Witte maakte voor 70% van de weg gebruik zijnde een bedrag van ƒ558,40 per jaar. Dus óók geen ƒ10.000,hoewel zelfs ƒ10.000,nog te weinig zou zijn om je vrijheid te verkopen. Ook de tweede regeling was niet aanvaardbaar. De rechter-commis- saris nam een wijs besluit: ieder moest voor zichzelf zorgen. Als de heer Roeper zegt „dat 't hem in de mensen zit", geef ik hem direct gelijk, al6 hij dan maar de mensen van de ruilverkaveling bedoelt. Als de woning van Witte particulier zou zijn gebleven, hadden de bewoners rustig van mijn weg gebruik mogen maken. Maar men liet toe dat Witte ging uitbreiden en een bollenbedrijf begon. Met dank voor plaatsing, M. Huisman, De Veen B 15 NASCHRIFT REDAKTIE Wij hebben het ingezonden stuk aan de heer C. H. Roeper toegezonden met het verzoek er commentaar aan toe te voegen. Hij liet ons bij het perse gaan van de krant weten, dat hij erop in zou gaan, zij het in het volgend nummer, omdat hij op dat moment op het vaste land verbleef en dus niet in staat was de desbetreffende stukken in te zien. Red. Het bestuur van de Hengelsportver- eniging Texel heeft voor dit seizoen zes kampioenswedstrijden vastgesteld en wel drie telkens op zaterdag en drie op zondag. Voor het kampioenschap zullen drie wedstrijden meetellen, zodat het voor de hengelaars mogelijk is tussen zaterdag en zondag te kiezen. De club leden hebben intussen kenbaar kunnen maken of zij tot de zaterdagploeg of de zondagploeg willen behoren. Als de competitie begonnen is, kan niet meer van dag worden verwisseld. Toch zaï men desgewenst aan alle zes wedstrij den kunnen deelnemen, aangezien voor elke dag een dagprijs beschikbaar wordt gesteld De wedstrijden zijn op de volgende data gepland: zaterdagen 6 mei (Nieuweschild) 14.00 uur; 3 juni l(paal 9) 9.30 uur en 17 juni (De Hornt) 10.00 uur Zondagen: 7 mei (Nieuwe schild) 14.00 uur, 21 mei (De Hornt) 13.30 uur en 4 juni (paal 9) 10.30 uur. „Wat ik zeggen wou „VOORWAARTS MARS" Deze maand zullen de leden van de band huis aan huis komen om iedere inwoner van De Koog en omgeving in de gelegenheid te stellen donateur te worden van „Voorwaarts Mars". Wij hopen, dat U allen bereid zult zijn de band financieel te steunen. Laat de leden daarom niet tevergeefs bij U aanbellen. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor uw medewerking. Iedere Koger donateur, dat moet toch kunnen? Het bestuur. De afsluiting van het Haringvliet EEN GIGANTISCH WERK Midden in de stroom werden sluizen gebouwd (vervolg van pagina 1) terrein met aangrenzende haven. Met assistentie van een z.g. open be maling was het water in de put eind november 1958 voldoende gedaald om met de bouw van het sluizencomplex een begin te maken. Sluizencomplex Het sluizencomplex omvat 17 door- stroomopeningen, elk wijd 56,50 m, ge scheiden door pijlers elk breed 5.50 m en aan beide uiteinden afgesloten met een landhoofdconstructie in dezelfde vorm als de daartegen aansluitende dam. Elk van de 17 doorstroomopenin- gen wordt van pijler tot pijler over spannen door een 8700 ton zware be tonnen brug met driehoekige door snede, de inmiddels welhaast beroemd geworden Nabla-liggers. Zeventien schuiven aan de zee- en zeventien schuiven aan de rivierzijde, elk 420 ton, zorgen voor een goede afdichting. Zij zijn elk met 4 stuks 25 m. lange stalen armen veihonden aan draai punten, aangebracht tegen de schuine zijkanten van de Nabla-liggers. Terwijl de tot N.A.P. 3m. kerende schuif aan de zeezijde hoofdzakelijk tot taak heeft de golfklappen op te vangen en te breken, zorgt de tot N.A.P. 5 m. kerende schuif aan de rivierkant voor de eigenlijke afsluiting. Hiervoor zijn deze schuiven aan de onderzijde voorzien van een bijna massieve rub- berstrook en aan de beide uiteinden over de gehele hoogte van een opblaas bare rubberband. Omdat de schuiven onder alle omstandigheden moeten kunnen worden geheven, is ter voorko ming van vastvriezen bij de banden van de rivierschuiven een elektrische verwarming aangebracht. De schuiven en de stalen armen zijn tegen corrosie beschermd door een roestwerend verf- procédé. Bovendien worden zij voor zien van een elektrische Zjg. kathodi- sche bescherming. Aan het einde van elke schuif bevindt zich een machine kamer met hefmechanisme. Speciale voorzieningen Aan de rivierzijde zijn aan de pijlers speciale voorzieningen aangebracht voor de afvoer van drijfijs. Over de Nabla-liggers, met een totale breedte van ruim 22 m, voert een autoweg met naastgelegen weg voor langzaam ver keer. Ter voorkoming van bodemuit schuring bij openstaande sluizen is aan beide zijden van het complex een bo dembescherming aangelegd, bestaande uit een tegen de sluizen aansluitende betonplaat, naar zee- en rivierzijde uit gebreid met een constructie van grind en stortsteen. Voorshands zijn deze z.g. stortebedden uitgevoerd, voor zo ver dit mogelijk was, binnen de be perkte ruimte van de bouwput. Het sluizencomplex zal worden bediend vanuit een bijna 30 m. hoog centraal bedieningsgebouw waarin ook een die selcentrale is ondergebracht om te voorzien in elektrische energie in noodgevallen. Nu dit gigantische kunstwerk zijn voltooiing nadert, kan begonnen wor den met het verwijderen van de ring dijk. Voorlopig zullen de sluizen nog eenzaam midden in het Haringvliet blijven staan, want de volledige afslui ting zal pas in 1971 een feit zijn. VERTROKKEN PERSONEN Jan Bosman, van Den Hoorn H 131 naar Rotterdam a/b Hr. Ms. „Karei Doorman"; Maria A. van Leersum, van •Den Burg, Schilderend 62 naar Alk maar, De Laat 227; Adriana Huisman, van Den Burg, Kogerstraat 55 naar Den Helder, Polderweg 114; Pieter A. van Rossem, met gezin, van Den Hoorn H 43 naar Werkendam, Reeweg 6. Harm J. Kanis, van De Cocksdorp, Kikkertstraat 31 naar H. I. Ambacht, Kerkstraat 30; Lambertus K. Vroeg- indeweij en gezin, van Den Burg, Bea- trixlaan 118, naar Staphorst, John F. Kennedystraat 18; Elisabeth J. G. Vrij hoef, van De Koog, Ruijslaan 4 naar Nederhorst Den Berg, Lijsterlaan 51; Martha A. de Graaf, van De Koog, Ruijslaan 22 naar Amsterdam, Lutma- straat 110 I; Margriet Breeuwer ev. Van der Vlugt, van Den Burg, Groene- plaats 14 naar Leiden, Joubertstraat 8a ZIJ, DIE VOOR ONS STIERVEN Het is altijd opnieuw schokkende lectuur wanneer je de laatste brieven leest van door de Duitsers ter dood veroordeelden tijdens de bezetting. „Het is nu 4.30 uur, om 6 uur word ik geëxecuteerd". Het is haast niet te begrijpen hoe onder zulk een druk brieven geschreven zijn aan vrouw en kinderen, aan ouders, waarin aan alles nog gedacht is, waarin alles wat be langrijk was nog één keer onder woor den wordt gebracht, en hoe! Met hoe veel aandacht, liefde, tederheid! Hun zorg is om nu nog één keer pre cies onder woorden te brengen wat degenen, die hun lief waren, voor hen betekend hebben. Dat is meer geweest, dan ze ooit vroeger konden beseffen. Direct daarmee verbonden is de vraag of het dan wel verantwoord is geweest in het verzet te gaan en dit grote risico te lopen. Die vraag wordt door allen bevestigend beantwoord. Ze zijn niet zo maar in het verzet gegaan en heb ben geen spijt. Velen ervaren in het uur van hun dood een geluksgevoel. „Ik onderwerp mij aan Gods wil en voel mij gelukkig" schrijft een jongeman aan zijn vader. De dood is niet zinloos want zij sterven voor een betere toekomst voor de ge hele mensheid. Met hun dood bouwen zij aan een betere toekomst voor an deren. Het is juist deze gedachte, telkens terugkerend in deze brieven, die ons te denken moet geven. „Ik geloof dat i;a deze oorlog een leven van geluk gaat beginnen". Het is de Messiaanse hoop, die hier aan het woord komt: een vrederijk zonder schuld en dood. De doden herdenken kan niet anders zijn dan met deze maatstaf ons eigen leven en onze maatschappij beoordelen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat met deze maatstaf gemeten, er maar bitter weinig van deze zuivere hoop en van dit zuivere verlangen in ons leven te vinden is. D. J. F. Zaterdag 6 mei Den Burg, De Oranjeboom, 8 uur, „Tis Meie', uitvoering van „De Vrolijke Cowboys". Nieuweschild, Viswedstrijd voor kampioen schap, aanvang 14.00 uur. Zondag 7 mei Den Burg, Onënteringsrit van de M.A B.-club voor kampioenschap. Nieuweschild, Viswedstrijd voor kampioen schap. aanvang 14.00 uur. Maandag 8 mei Den Burg Ouderavond R.H B.S. Donderdag 11 mei Den Burg. City-theater, Texelfilm, 20.00 uur Vrijdag 12 mei Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief', 20.00 uur. Zaterdag 13 mei Den Burg, De Oranjeboom, Concert Water- lands Muziekgezelschap. WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur H. DE BOER, tel. (02220) 2527. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250 of 367. R.K. KERKDIENSTEN weekend 6-7 mei 1967 Den Burg: zaterdag 19.30 uur; zondag: 8.30, 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur Oudeschild: zondag 9.00, 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.00 uur; zondag: 10.30 uur De Cocksdorp: zondag 10.00, 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur; zondag 8.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 11.00 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg openbare geloofsbelijdenis, H. Doop en H. Avondmaal. De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Viering H. Avondmaal Oostcrend 9.30 uur ds. Soesan Kerkeraadscollecte Oudeschild 11.00 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Van Leeuwen 16.45 uur ds. Uidam Oosterend 10 uur ds. Uidam 19 30 uur ds. Van Leeuwen GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Leesdienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.45 uur ds. A. L. Broer van Hilversum Oosterend 11.00 uur ds. A. L. Broer INGEKOMEN PERSONEN Heintje de Jong, van Frankfurt a. Main, naar Jonkerstraat 1, Den Burg; Johannes M. van der Kuij met gezin, van Leeuwarderadeel, Jelsum 52 naar •H 43, post Oudeschild; Willem Trap, van Lisse, Prinsessestraat 130, naar Verlorenkost 14, Oosterend; Klaas R. Post, van Leeuwarden, Tuinen 13, naar De Koog, Ruijslaan 39; Petronella M. Wijgergangs ev. Koorn, van Bloemen- daal, Brederodelaan 54, naar Den Hoorn, H 92; Alida P. M. van der Ploeg ev, Noort, van Alkmaar, Schermerweg 25a naar De Koog, Kamerstraat 23; Catharina E. Wetsteijn, van Hilversum, Regentesselaan 21, naar De Koog, Dorpsstraat 44; Oetsina Tel, van Ma- rum, Haarsterweeg 44 naar De Koog, Badweg 2; Fokke A. Zomers, van Soest, Prof. Lorenzlaan 79 naar De Koog, Dorpsstraat 4. Kapseizen Helderse kotter STABILITEIT KOTTERS IN GEDING Vermoedelijk door onvoldoende op leiding blijken de schippers veelal geen rekening te houden met de gevaren, die dreigen indien men de stabiliteit van het schip veronachtzaamt. Zolang de voorschriften niet beletten dat on gediplomeerde en/of onvoldoende er varen schippers met boomkorvissers- vaartuigen blijven varen, die in ver band met hun afmetingen voor dit werk een geringe stabiliteit hebben maar een groot motorvermogen, kunnen dit soort rampen worden verwacht. Dit is het oordeel van de raad voor de scheepvaart in zijn uitspraak inzake •het kapseizen en daarna zinken van het Helderse vissersvaartuig HD 6 Neeltje Cornelis op 7 oktober 1966 op de Noordzee dwars voor Callantsoog. Het gebeurde tijdens pogingen om een in het visnet geraakte vliegtuigmotor aan boord te halen en midscheeps te plaat sen. Het bemanningslid J. Sluiter, een broer van de schipper, kon zich, toen het schip was omgeslagen, niet meer uit de stuurhut bevrijden en kwam om het leven ondanks reddingspogingen van de korporaal machinist, die nog enige malen heeft gedoken. De raad is van oordeel dat de schip per heeft gehandeld zonder voldoende kennis van zaken en zonder inzicht, dat 'hij schip en bemanning in gevaar bracht. Lettende op alle omstandighe den besluit de raad om geen maatrege len op schipper K.S. toe te passen. Zij vraagt zich in het algemeen wel ern stig af of het moment niet is gekomen om van overheidswege geëigende maatregelen te nemen. EVANGELISATIESAMENKOMST Maandagavond 8 mei, aanvang 8 uur, zal de heer F. Niemeijer uit Alphen a/d Rijn in het dorpshuis spreken De toe gang is vrij. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 april tot 3 mei 1967 Geboren; Jacqueline Elvira, dv. Jacob Eelman en Jannette W. Kalf; Bartholomeus Franciscus, zv. Dirk J. Witte en Johanna A. Bakker; Walter, zv. Arend Witvliet en Jannie Faber; •Bart Jan, zv. Maarten Boon en Hille- gonda Vlaming. Ondertrouwd: Johannes J. Joosten en Anna E. van Heerwaarden. Overleden: Laurens van Kooten, oud 73 jaar; Catharina Bruijn, wv. Scher mer, oud 67 jaar. SCHIETOEFENINGEN Op woenhdag, 10 mei a.s. zal te Breezanddijk worden geschoten van 11.00- 18.00 uur met de 105 lang 30; richting: gedeelte IJsselmeer, gelegen tussen 180 en 230°, diepte 19 km, hoogte 6 km. Reservedag is donderdag 11 mei a.s. PROMOTIE IR. KEES DE WAAL Ir. Kees de Waal Szn., PietermariL burg, Zuid-Afrika, werd dezer dag bevorderd tot hoofdingenieur en bel: met de supervisie weg- en waterbok in de provincie Natal De heer De is een zoon van onze vroegere eila^ genoot de heer Siem de Waal C. H,z$ PERSONEEL SECRETARIE OP Het personeel van de gemeens secretarie maakt dinsdag 9 mei h jaarlijkse reisje. In verband daarmee de secretarie de gehele dag geslol? Alleen voor aangelegenheden de bu gerlijke stand betreffende, kan men van 9-10 uur terecht. TAFELTENNISSERS GEVRAAGD De Sportraad Tex^l zoekt voor ontmoeting met Heemskerk nog stee naar voldoende tafeltennissers(sten waar de opkomst op de afgelop maandagavond niet zo groot was. A.s. maandagavond van 19.00 21.00 uur zullen er 3 wedstrijdtafe •staan in het gymlokaal van de Thijss school. Van heel Texel is iedereen, die enig zins ervaring heeft (gehad) met de sport van harte welkom. In de loc van de volgende maandagavonden een team van 6 personen worden g. vormd, dat op 10 en 11 juni zijn krac ten zal meten met het team vi Heemskerk. WETENSWAARDIGHEDEN KLEUREN ZIEN Veel mensen maken de fout om en zwart ook tot de kleuren te rekt nen. Dat mag echter niet, omdat zwa: betekent, dat er in het geheel g« licht wordt weerkaatst en er dus ge* kleur is, terwijl wit ontstaat, doord- alle licht (dus alle in het spectrum aai wezige kleuren) worden weerkaatst Zonder licht is er geen sprake v kleur. In een donkere kamer zien niets. Licht, (zonlicht of normaal kuns licht) biedt ons de mogelijkheid kies ren te zien. De zeven hoofdkleuren zr ten in normaal zonlicht en dat kunna we constateren, wanneer we dit lid door een prisma laten vallen, waari het wordt ontleed. We krijgen dan ee soort regenboog, waarin we een ve: loop zien van rood, via oranje, gee groen, blauw indigo naar violet. Een kleur zien we, doordat de stc alle andere kleuren van het opvallend- licht absorbeert en slechts de ene enkele kleuren terugkaatst, zodat ze ons oog kunnen worden opgenomei waar wij dan een bepaalde gewaar wording krijgen, die we van kinds leerde als zijnde die bepaalde kleur Stof die alle opvallend licht weei kaatst zien we als wit, stof die opvallend licht absorbeert, zien we a! zwart. TEXELAARTJES Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Wat «en coupe, wat een snit! Dat komt weer van Uw kleermaker Care) Schmidt Boomkamp#tr. 8 tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel. Te koop prima aard appelen. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Voor Zonwering: de Zweedse aluminium ja- louzie, korte levertijd, naar B. C. van Veen, Warmoesstraat 24, Den Burg Voor uitrijden van gier en mengmest, voor zien van roerder- Kamp stra, 't Noorden, telefoon 1(02223) 295 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Bieten schoffelen, dwarsen en dunnen, of in bewerking. Kampstra, 't Noorden, telef. (02223) 295 Te koop stamslabonen, 50 ct. per 100 gram. S. Heerschap, Warmoesstr. 34, Den Burg Te koop aangeboden een solide invalidewagen Kogerstraat 10 Autostalling te huur. Schilderend 44 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Cornelis Jacobus Wij noemen hem Cees J. C. Bakker- Hoogenbosch C. G. Bakker Molenstraat 63, Den Burg Texel, 3 mei 1967 Op woensdag 10 a.s. hopen onze liev Ouders en Grootouders Jn. Boogaard ie* »- Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Hendrik Catharinus Wij noemen hem Henk J. M. Prins-Vrouwe H. Prins Weverstraat 48 Texel, 3 mei 1967 Lammert S. Bruining en Nelly Verwer geven U mede namens wederzijdse ouders ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op vrijdag 12 mei a.s., 's namiddags 1.30 uur in het gemeentehuis van jisp. Waalderstraat 32, Den Burg Kanaalweg B 30, Spijkerboor 27 april 1967 Gelegenheid tot felicite ren in café-restaurant „Het Paradijs", Necker- dijk 5, Purmerend op de trouwdag van 3 tot 4.30 uur. Toekomstig adres: O 159, Oosterend, Texel M. C. Boogaard-Smit hun 40-jarig huwelijk vieren. Een H. Mis uit dani baarheid wordt opge dragen om 10.30 uur de Kerk van de H. Ma» tinus te Oosterend. Hun dankbare kindere en kleinkinderen T. Zijm-Boogaard S. Zijm Hans - Marjoke Gelgenheid tot felicitl ren n.m. van 4.00 - 5.3 uur in „Jatry" te Ooi terend. 1 Voor de grote belang stelling bij ons huwehj ondervonden, danka wij, mede namens ona ouders, allen zeer harte lijk. 'Dick Bakker en Edith Bakker-Vissa Meerhuizenstraat 23, Amsterdam. L. Heerschap van Hogereind 3, Waal naar magazijn vao Gem. Polders, Barendsz- straat, Oudeschild Voor alle bewijzen van belangstelling, die we mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 25- jarig huwelijk, zeggen we bij deze onze harte lijke dank. A. Kikkert-Blom G. Kikkert Den Hoorn, Herenstr 9. Hiermede geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, opa en overgrootvader Jacob Eelman, echtgenoot van Elisabeth Bruin, in de ouderdom van 86 jaar. E. Eelman-Bruin A. Krijnen-Eelman D. Knjnen C. Dros-Eelman B. Dros G. Eelman E. Eelman-Wuis M. Kuijper-Eelman J. Kuijper klein- en achterklein kinderen Gollardsstichting, De Zes 12, Den Burg, Texel, 3 mei 1967. De rouwdienst wordt gehouden zaterdag 6 mei in de Gollardsstichting om 1.30 uur, waarna de begrafenis op de algemene be graafplaats te Den Burg. Condoleantie-adres; vrijdag 5 mei a.s. van 7.30 tot 8.30 uur in de Gollardsstichting.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2