AGENDA Revue met goede momenten Negen getuigschriften voor leerlingen Vormingsinstituut FILMNIEUWS JPK éfi „77.s Meie" NUTSSPAARBANK BERDE blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 MEI 1967 Zaterdagavond voerde een aantal amateurs, hoofdzakelijk afkomstiq uit Den Hoorn, de revue „Tis meie" op. pit gebeurde ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de mondharmo- njcaclub „De vrolijke Cowboys". De heer J. Schreuder, organisator van de revue, vertelde in zijn openingswoord (jat DVC al die jaren veel belangeloos werk heeft gedan. Veelal werd opge reden in bejaardenhuizen en tijdens schoolavonden. Het was volkomen te recht dat zij nu eens meer in de open baarheid traden. Daartoe kreeg de club in de revue alle gelegenheid; de leden verzorgden een belangrijk deel van het programma. Daarnaast werd medewerking van diverse andere zij- jen ondervonden. De aanwezigen hebben ongetwijfeld van het gebode- ne genoten, hoewel niet alles tot zijn recht kwam, vooral als gevolg van de nogal gebrekkige organisatie. De avond kreeg er evenwel een ge ïmproviseerd karakter door en dat had een charme, die velen wisten te waar deren. Naast enkele weinig geslaagde gedeelten (de moppentapwedstnjd b.v. werd een mislukking) waren er enkele heel goede momenten. De start was bij zonder origineel. De revue en de mede werkenden werden aangekondigd met behulp van geprojecteerde dia's. Nadat de zingende coyboys enige tijd als schimmen op het projectiescherm zicht baar waren geweest, braken ze er zich met knallende revolvers doorheen. De herkenningsmelodie, 't Is meie, werd daarop ten gehore gebracht. Mu ziek, toneel en dans wisselden elkaar af. De verschillende onderdelen wer den aan elkaar gepraat door de heer Schreuder, die zich als een niet onver dienstelijk conferencier ontpopte. Jam mer was het dat het publiek in de zaal ondankbaar reageerde. Veel jongelui zaten op het bal te wachten en zorgden voor veel onrust. Om dezelfde reden kwam oök de door de fa. Moerbeek gepresenteerde modeshow nauwelijks tot zijn recht. Die show was overigens het bekijken waard. De jonge amateur mannequins toonden een grote collectie tienerkleding, hoofdzakelijk afgestemd op voorjaar en zomer. De mannequins 'kregen naast het welgemeende applaus ook veel hoongelach van een clubje jongeren aan te horen, zodat het kon gebeuren, dat een der meisjes er voor bedankte het door mej. Arien Sok aan gekondigde badcostuum te tonen De avond werd met bal besloten. Over de door de band Mark Five ge produceerde muziek toonde het publiek zich wel, maar de zaalhouder zich niet enthousiast. Hij was van mening, dat het bal in een beatavond ontaardde en dat wilde hij voorkomen. Omstreeks een uur verzocht hij de band dan ook dringend ermee te stoppen en om er zich van te verzekeren dat dit werke lijk zou gebeuren, draaide hij de scha kelaar achter het buffet om, waardoor Mark Five stroomloos kwam te zitten. De hotelhouder vertelde ons zeer ver stoord te zijn over het slot van de avond. Er was volgens hem keiharde beatmuziek gemaakt, veel glas gebro ken en de totale vertering was bijzon der gering. „Dat was eens, maar nooit weer", zo zei hij. Hetgeen niet weg neemt, dat een revue als „Tis meie" in beter voorbereide vorm voor herhaling vatbaar is. Vrijdag 12 mei Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief". Propaganda-avond t.g.v. de week van fotografie. Werk van leden wordt vertoond. Belangstellenden kunnen hun beste dia's mee nemen om te laten zien. Vrij entree. Zaterdag 13 mei Den Burg, De Oranjeboom, Concert Water- lands Muziekgezelschap. Maandag 15 mei (2de Pinksterdag) Den Burg, „Gouwe Boltje" Vogeltocht, 10 - 20 km.; start bij de LTS. Dinsdag 16 mei Den Hoorn, Openbare viswedstrijd nabij paal 9 om 18.30 uur. Woensdag 17 mei Den Burg, Kantine L.T.S., leerlingenvereni ging RH BS. Cobi Schrcijer en Dick Poons met volks- en protestliederen. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 18 mei Den Burg, City-theater, Texclfilm, 20.00 uur Vrjjdag 19 mei Den Burg, Fotoclub De Kiekendief in het Dorpshuis, aanvang 8 uur. Zondag 21 mei Homt, Viswedstrijd aan de dijk bij de Homt voor kampioenschap, aanvang 13.30 uur. DENK OM DE MAXIMUMSNELHEID Nog lang niet alle weggebruikers blijken te weten, dat de maximumsnel heid van 80 km. dit jaar al per 1 mei van kracht is geworden. Een dezer da gen zal de politie echter met de con trole beginnen, zodat het alleen om die reden al zaak is het gasopedaal wat minder diep in te drukken. TEXELAAR NEEMT DEEL AAN NATIONALE BEROEPENWEDSTRIJDEN De 18-jarige Gerard Witte, timmer man bij de fa. Drijver, is uitgenodigd deel te nemen aan de nationale beroe- penwedstrijden, die op 31 mei en 1 en 2 juni a.s. worden gehouden in de Utrechtse jaarbeurshallen. Aan de wedstrijden, die o.m. worden georgani seerd door de stichtingen voor het leer linge nstelsel, wordt deelgenomen door ruim tweehonderd vaklieden. Er zijn 26 beroepen vertegenwoordigd. Dat Ge rard Witte werd uitgenodigd betekent, dat hij m het afgelopen cursusjaar een tan Nederlands acht beste leerlingen timmeren was. De winnaars van de beroepenwedstrijden zullen worden af gevaardigd naar de mternationale be roepenwedstrijden, die dit jaar te Lis sabon worden gehouden. Vier films heeft het City-theater deze week op het programma staan. Zaterdag- en zondagavond kan men de avonturen van de voor de geallieer den werkende spion David March mee beleven. David heeft opdracht na te gaan wat de Duitsers in het onder grondse rakettencentrum Grossmün- chen bezig zijn voor te bereiden. Het geallieerde spionnennet in Duitsland omvatte oorspronkelijk 18 agenten, maar 17 van hen zijn reeds ontdekt en gelikwideerd. „De 18e spion". Op David is de laatste hoop gevestigd. Hij dringt zich in bij de Duitse contra spionage en weet de indruk te wekken een Amerikaanse landverrader te zijn, die rrvan overtuigd is dat Duitsland de oorlog zal winnen Met behulp van een Franse agente gelukt het hem in Grossmünchen te worden gestatio neerd, waar hij het vertrouwen weet te winnen van de in het rakettencentrum werkende geleerde Hoffmann. Hij weet de (vrouwelijke) geleerde van de mis dadigheid van het nazi-dom te overtui gen en zij is bereid hem te helpen bij het opblazen van de fabriek. i(In kleu ren toegang boven 14 jaar). Een film, die overloopt van oude zeeroversromantiek is „De zoon van captain Blood". Zoon Peter heeft een aardje naar zijn vaartje. Zijn hart trekt naar zee, maar voorlopig zal hij zijn tijd op een kostschool in Engeland moeten doorbrengen, zo besluit zijn moeder. Op zee wordt het schip door zeerovers geënterd en Peter wordt ge vangen genomen. De kaper-kapitein blijkt een oude vijand van Peters vader te zijn en de rover koelt zijn woede op hem Maar Peter weet zich te be vrijden, er met een piratenschip van door te gaan en een einde te jnaken aan de in Port Royal heersende tyran- nie De natuur helpt hem hierbij een handje, want Port Royal verdwijnt bij een aardbeving in de diepte. De grdllen van Norman Wisdom ko men tot hun recht in „Gooi 't maar in mijn pet", de zoveelste film in de reeks de maandagmiddag en maandag- en dinsdagavond in het City-theater wordt gedraaid. Het is (natuurlijk) weer een oergek verhaal zonder die pere zin, maar dat mag op zijn tijd ook wel eens. (Alle leeftijden). Voor de liefhebbers van muziekfilms 's er tenstotte „Rosemarie", de geschie denis van het verwilderde meisje, dat na veel schokkende avonturen trouwt met de pelsjager Jim Duval Het is wat flJ men noemt „een grootse produktie", in /I kleuren en cinemascope (Alle leeftij- *1 den). Het Vormingsinstituut voor Meisjes heeft haar cursusjaar woensdag afge sloten. Deze keer met een feestavond in „Catharinahoeve". Op 2 mei was de gespreksavond met de docenten in „Casino", waar werd besloten aan de volgende leerlingen het getuigschrift uit te reiken. Netty van Beek, Gurie v.d. Berg, Marian van Boven, Marian Buysman, Willy Maas, Janna Medema, Ingrid Mooyen, Tinie Witte en Annie Zijm. Op de feestavond werden de getuig schriften uitgereikt, voorzien van een handtekening van alle docenten, door ds. P. Oskamp. De leerlingen werden toegesproken door kapelaan Boilerman en de leidster, mej. Witte. Daarna werden een paar voordrach ten gebracht door Annemiek Graaf en Hetty Bakker, Hetty Reuvers, Marian Buysman en enige andere leerlingen. De rest van de avond werd gevuld met bingo en dansen. De muziek werd verzorgd door Mark Five. De zaal was al gezellig gemaakt met bloemversie- ring en werkstukken, verzorgd door de meisjes. Tevens werden „hartige hap jes" door de leerlingken aangeboden. In het begin van het cursusjaar wa ren ook diploma's uitgereikt 12 leer lingen behaalden het zwemdiploma in KEIHARD Op de voorpagina van de Harlinger Courant lazen wij onder het kopje „Keihard" een redactioneel commen taar, dat ook ons uit het hart gegrepen is. De journalistieke belangstelling, die er rond de geboorte van onze kroon prins heeft bestaan, de belangstelling, die gewijd wordt aan de relletjes in Amsterdam, de harde foto's die zo nu en dan in de kranten verschijnen, dat alles geeft voedsel aan de steeds meer gehoorde definitie, dat de journalistiek een keihard vak is en de journalisten keiharde jongens zijn. 't Is beslist niet waar. Praktisch alle journalisten en fotoreporters zijn juist het tegendeel van keiharde kerels. Het zijn gevoelige mensen met een warme belangstelling voor het maatschappe lijke en kulturele leven om zich heen. Dat zijn eigenschappen, die zo nodig hebben. Missen ze die, dan blijven ze niet lang journalist. Dan komen ze in de handel terecht of in overheidsdienst, of ze vinden emplooi bij radio of t.v. Maar journalisten en persfotografen hebben wel keiharde meesters. Dat zijn hun kranten, die een onderbetaalde funktie in het economische leven inne men, die moeten bestaan van de re- reklamewaarde, die ze bieden voor de handel. Kranten waarvoor de oplaag- cijfers een benauwend levensbelang zijn. De taak van een hoofdredaktie is de krant af te stemmen op het verlangen van het publiek. En dat publiek is nog harder dan hard. Dat smeekt in meer derheid om sensatie, wil zich dagelijks laven in het bloed en de tranen van •zwaar getroffen medemensen Een dagblad, dat slechts opbouwend werk wil doen, kan commercieel niet bestaan. Het publiek grijpt naar de meeste sensatie. In Nederland heeft een krant als De Telegraaf veruit de grootste oplaag. En de provo's in Am sterdam blijven er wel voor zorgen, dat ze de vraag ernaar nog steeds ver groten. Niet de journalist is keihard. Onze doorsnee burger is dat. De journalist en de fotograaf zijn slechts de mensen die hen het brood leveren waarom ze vragen!" het zwembad van het bungalowpark Slufterduin van de heer Handgraaf. Mary Witte behaalde er zelfs twee. Van de activiteiten van het afgelo pen jaar zijn de voornaamste geweest: een bloemschikwedstrijd, het kontakt- weekend in hotel „Bos en Zee", de stoffenShow voor de verschillende vrouwenorganisaties, waarbij door de leerlingen de stoffen werden geshowd; de St. Nicolaas cadeau-aktie voor de bejaardentehuizen, de eigen Kerstvie ring, het cursusweekend naar Amster dam; de quizavonden met de Oudleer lingen van de Landbouwschool, de le zing gehouden door de heer Mantje van het Staatsbosbeheer gevolgd door een bezoek aan de Geul en de excursie naar de Zuivelfabriek „De Eendracht". Op het programma staat nog een be zoek aan de Waterleiding, de Oud heidskamer en de tentoonstelling in de L.T.S. „Bestuurde Trillingen" HENGELSPORTVERENIGING HIELD KAMPIOENSWEDSTRIJDEN Zaterdag en zondag zijn bij Nieuwe- schild hengel wedstrijden gehouden, die meetellen voor het kampioenschap. Za terdag waren er 19 deelnemers die sa men 112 stuks vis ophaalden, 773 pun ten. Eerste werd Maarten Heerschap (100 punten), die daarmee in aanmer king kwam voor een taart. Tweede werd het jeugdlid Nico Blonk (91 pun ten); geprepareerd krabbetje en derde werd C. W. Wormser (88 punten) heup- fles cognac. Voor de man die helemaal niets had gevangen, de heer J. Moens, was er een troostprijs: een vismes. Zondag waren er 29 deelnemers, die totaal 93 vissen vingen, 542 punten. Uitslag: 1. Jan Brouwer 1(52 punten), taart; 2. W. Goenga (50 punten) ver sierde schelp; 3. S Langeveld, geprepa reerd krabbetje, 4. D. v.d. Slikke, flesje cognac. De troostprijs, een vismes, ging naar de heer A. Stiggelbout. De hen gelsportvereniging telt thans 90 leden. Dinsdag 16 mei, aanvang half zeven 's avonds, zal bij paal 9 een zgn. gas- tenwedstrijd worden gehouden. Deel name staat open voor iedereen. Veel deelnemers worden o.m. verwacht van het AOK De Mok. OPENINGSTIJDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK De openingstijden zijn iets gewijzigd: Maandag: 10.00 tot 12.00 uur; Woensdag: 19.30 tot 21.30 uur; Donderdag; 12.00 tot 13.30 uur (vervalt tijdens schoolvakanties) en 15.30 tot 17.30 uur; Vrijdag: 14.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur. Jeugd: woensdag van 14 30 tot 17.30 uur en vrijdag van 15.30 tot 17.30 u. „LA NORDA STELO" BRACHT BEZOEK AAN TEXEL „La Norda Stelo", waarin de Noord- hollandse Esperantisten zijn verenigd, organiseerde een weekend op Texel. Het geheel stond onder de uitstekende leiding van mevr. A. Tiessen-Spaans Wegens ziekte was de deelname wat tegengevallen. Maar het weer en de verrukkelijke schoonheid van het eiland maakten dit ruimschoots goed. De ontvangst in pension Happy Days liet niets te wensen over. Voor de Es perantisten werden het dan ook wer kelijk „Happy Days". Zaterdagmiddags (6 mei) hadden we een excursie naar de vogelbroedplaats De Geul, onder de bekwame leiding van de boswachter, 's Avonds kwam de heer M. Mantje z'n fraaie dia's vertonen en hield daarbij een boeiend praatje. Daar ook een Spaanse Esperantist was meegekomen, vertaalde mevr. Tiessen alles weer in het Esperanto. Zondag 7 mei stond de bus om 9 uur v.m. voor de deur en vertrokken wij, na een hartelijk af scheid van de fam. Drijver uit Den Hoorn. Velen onder ons verlengden de kennismaking met het eiland, maar mensen uit Rotterdam, Arnhem en Hardegarijp enz. zagen voor de eerste keer dit prachtig mooie eiland. Onze buschauffeur was ook een echte Texe laar Bij alle mooie plekjes stopte hij en samen met mevr. Tiessen (die alles •in het Esperanto vertelde) liet hij ons genieten van alle schoons van het eiland. In Oudeschild dronken wij kof fie en genoten van het uitzicht op de vissershaven. We maakten een korte rondgang langs de kotters, die daar bijeen 'lagen. Daarna vervolgden we onze tocht en hadden een warme lunch in het restaurant De Toren in De Cocksdorp en maakten na de maaltijd een korte wandeling langs het prach tige brede schone strand. Het is eigen lijk niet met de pen te beschrijven, zo veel schoonheid in één dag. Texel, wij zullen jou niet vergeten, jij liet ons in 2 dagen zoveel puurs en schoons zien, dat we niet anders kun nen zeggen dan „Gis revido, bela insulo!" (Tot ziens, schoon eiland!) Met de innige hoop, dat ze nooit „jouw waddenzee" mogen dempen De voorzitster van de „Norda Stelo", F. Bakker-Kroon VERTROKKEN PERSONEN Jacobus G. Beerthuis met gezin, van Oosterend, Oesterstraat 13 naar Bath- •men, Dorpsstraat 6, Johannes C. C. Verhoeven, van H 131 naar Doorn, Ma riniersweg 7; Godfried W. M. Manie, met gezin, van K 93a-4 naar Hilver sum, 's-Gravenlandseweg 16a; Theun de Winter, van Den Burg, Kogerstraat 19, naar Amsterdam, Da Costakade 124 1. AANWINSTEN OPENBARE BIBLIOTHEEK Romans: Brophy, B. Onder de huid; Doyle, A. Conan. Het teken van de vier; Geest, K. van der. De knclhaan; Hellinger. Messen; Kossmann, A. De bekering; Krol, G De rokken van Joy Scheep maker; Leeuwen, B. van. De rots der struikeling; Lidman, S Ik en mijn zoon; Maanen, W. G. van. De dieren hater; Mandel, G. Kaarsen voor het peloton; Marshall, V. De vuurdoop; Mazetti, L. De hemel valt neer; Meissner, H. O. De verdwijning van prof. Sartorius; Münster, T. Partiza nen; Noël Degaulle, A. J. Revanche; Norel, K. Janmaats en sinjeuren; örum, P. En zijn spoor verdween; Ooster- broek-Dutschun, A. Geef ons het wachtwoord; Praag, M. M. van. Har tenvrouw; Price, V. De dood van Achilles; Richter, H. W. Linus Fleck; Roc, M. Als riet in de wind; Roest Crollius, B Bezwarend getuigenis; Timmermans, F. Pallieter; Turnbull, A. S. De dag zal komen; Ustinov, P. Als alles in scherven valt; Valentin, Th. De hel van een kind; Veldhuizen, G. van. Kleintje Artis; White, N. G. De meidoorns; Wit, A de. Orpheus in de dessa. Studieboeken: Apartheid, overzicht van de rassen discriminatie in Zuid-Afrika; Brands- ma, A., en R. Brandt. De verbijsterde wereld van de insecten; Bibliotheek- en documentatiegids voor Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen; Breivreugd; uitgave van de 3 Suisses; Buekers, P. G. Plantenboek; Churchill, W. S. Geschiedenis van de Engels spre kende volken, 4 delen; Eliot, T. S. Murder in the cathedral; Ganow, G. Aarde en heelal; Ganow, G. Het on voorstelbaar kleine; Hardenberg, J. Woest maar kalm; Mees Toxopeus ver telt; Heimans, E., en J. P. Thijsse. Door het rietland; Hooft, P. C. Grani- da; Huizinga, A. Encyclopedie van na men; Jakobsen, B. Verdedig u zelf!; Kennan, G. F. Rusland en het westen onder Lenin en Stalin; Lammer, J. Raffia, stro en pitnet; Luthuli, A. Vrij heid voor mijn volk; Nes, J. G. T. van. De eieren en nesten van onze vogels; Nutting, A. Lauwrence van Arabië; Oud, J. J. P. en L. J. F. Wijsenbeek. Mondriaan; Parkinson, C. N. De twee de wetvan Parkinson; Parkinson, C. N. De derde wet van Parkinson; Raalte, E. van. Het Nederlandse parlement, Tay lor, F. S. Het avontuur der wetenschap; Thomsen, A. Het raakt ons allen; Tur kije (Parool-Life landenserie); Vondel, J. van den. Gysbregt van Aemstel; Vondel, J. van den. Lucifer; Waite, H. E. Moedige metgezellen; Helen Keiler en Ann Sullivan, Waterink, J. Hoe ver tellen we het onze kinderen; Wester, D. H. Wondere wereld van nu en mor gen. Jeugdstudieboeken: Bruijn, M. De geschiedenis van Tom Duim; Hacqudbord, H. Zeilende op leidingsschepen; Scapino vertelt. Het ziet er naar uit, dat tijdens de komende Pinkstervakantie een een flinke behoefte aan kamers bij particu lieren (logies met ontbijt) zal bestaan, zij het vaak voor een korte periode. Ook de vraag naar hotel- en pension kamers zal zonder twijfel groot zijn. Wij verzoeken al onze leden, ons op te geven wat zij voor de Pinkster periode nog beschikbaar hebben. Als wij over uw gegevens beschikken, is het mogelijk de gasten direkt bij aan komst aan onderdak te helpen. Er zal, wat de hotels, pensions en particuliere logies/ontbijt adressen betreft, weer worden gewerkt met de bekende l.i.d.-bonnen. Inmiddels is de beschrijving van de Texel-route in de Duitse taal beschik baar gekomen. De prijs bedraagt ƒ1, Vooral in het voorseizoen blijkt er veel belangstelling voor de Texel-route te bestaan. Op donderdag 18 mei a.s. wordt weer begonnen met rondritten per bus over het eiland. De tocht duurt van 14.00 tot 17.00 uur en start van Den Burg en De Koog. Het is de bedoeling dat deze rondrit elke donderdagmiddag, tot half september, gemaakt wordt. Kaartjes a ƒ3,(kinderen ƒ1,50) zijn uitsluitend op de VW-kantoren in Den Burg en De Koog verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 3 tot en met 10 mei 1967 Geboren: Hendrik Catharinus, zv. Hendrik Prins en Johanna M. Vrouwe; Cornelis Jacobus, zv. Cornells G. Bak ker en Josophina C. Hoogenbosch; Miranda, dv. Nico Boon en Janny Veldman; Cornelis Jacobus, zv. Johan nes Bos en Theodora A. Witte; Petra Louise Alida, dv. Ide Moerbeek en Irma M. Savelkouls. Ondertrouwd: Jan A. Witte en Ge- rarda M. Ran, Pieter W. Schuijl en Josephina C. Bakker; Bernard Julius Bruin en Grietje Schoenmaker. Overleden. Frans Roeper, oud 43 jaar; Renée Jacoba Dros, oud 3 jaar; Jacob Prins, oud 81 jaar. KONINGINNEDAGVIERING (Door omstandigheden eerst heden geplaatst) EIERLAND De ter gelegenheid van Koninginnedag op het vliegveld gehouden spelen voor de schooljeugd en tieners hadden een zeer geslaagd verloop. De uitslagen zijn: Jongens en meisjes 6 jaar; 1. Annelies van Benthum, 2. Diana Stammes; 3. Jongens en meisjes 7 jaar: 1. Maryam Marjan van Sijp; 4. Arno Langeveld. Witte; 2. Gerard Hooijschuur; 3. Jacques Witte; 4. Annie Witte. Jongens en meisjes 8 jaar: 1. Henk Jonker; 2. Christie Slot; 3. Femmy Hopman. Meisjes 9 en 10 jaar; 1. Petra van Benthum, 2. Maeke Flens; 3. Dorothea Slot; 4. Dia de Ridder Jongens 9 en 10 jaar: 1. Kees Hooij schuur; 2. Peter van Ingen; 3 Eddy v. Beek. Jongens en meisjes 11 jaar: 1. Jan Hooijschuur; 2. Nella Witte; 3 Tini van Bennek om, 4. Jacques Smit. Meisjes 12 jaar: 1. Miep Spigt; 2. Corry Slot; 3. Ineke van Beek. Jongens 12 jaar: 1. Siem Jaspers; 2. Bert Haarsma; 3 Jan Dros. Touwtrekken voor paren: 1 Hans de Ridder - Trudie Oosterhof; 2. Arie Langeveld - Janny Kikkert; 3. Wim Eelman - Nelie Langeveld; 4. Kees de Ridder - Dinie Kikkert. Ringsteken voor bromfietsen: 1 Ma rijke Dros; 2. Renet Langeveld; 3. Nelie Langeveld; 4. Gientje van Benthum. AFSCHOT VAN SCHADELIJK GEDIERTE Van de zijde van de Texelse jagers- vereniging werden wij verzocht een verhelderend stukje te schrijven over het onderwerp Schade aan gewassen door vogels of wild. Er blijken daar nl. misverstanden over te bestaan. Een jager, die jachtgronden heeft gepacht van landeigenaren heeft, naast het jachtrecht ook de plicht voor afschot van schadelijk gedierte en schadelijk wild te zorgen. In de meeste gevallen kan hij dat zelf regelen, maar in som mige gevallen, als de betreffende wild soort door de wet wordt beschermd, kan hij via het plaatselijk bestuur een speciale vergunning krijgen, opdat toch tegen de plaag kan worden opgetreden. De diverse landeigenaren en gebrui kers worden verzocht hier goede nota van te nemen. In geval van schade kan men de betrokken jager of jachtgroep daarvan in kennis stellen, maar men kan ook kontakt opnemen met het be stuur van de Texelse jagersvereniging, die dan de betrokken jager in kennis stelt en zo voor afschot zorg draagt. In een advertentie, elders in deze krant, kan men de telefoonnummers vinden van de bestuursleden. Jacht- heren en jagers moeten weten dat dit een kwestie tussen hun beiden is, die ze samen kunnen oplossen zonder ver velende spanningen en boze gezichten, maar bovendien in beider voordeel. Uit het bovenstaande moge blijken, dat het zijn voordeel kan hebben de jacht te verpachten, zodat men als landeigenaar of gebruiker een beroep kan doen op de jachtpachter in geval van schade.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 9