Kindersandaaltjes City Theater vakantiewerk houten w.c. Kunstmest strooiers Mantje schoenhandel zoekt mensen De stem van het water RIJWIELEN SLAMAN kok of kokkin I Jongenssandalen haarden en kachels Smeder ij Kiljan ervolg van de raad 19 ha. los land BMW '57 250 cc Smederij Kiljan Inlevering vakantiebonnen bouwbedrijf Jaarsma haard JAN A6TER vrouwelijke adm. kracht Kwaliteit - Lage prijzen Gratis dividendzegels Pé Dé - Cor de Jong - fa. Lagerveld Hotel „De Hoop" zelfstandig werkend Mantje schoenhandel :eme« (vervolg van pagina 1) lefoo van laatste ^jd in Den Burg 1 ial geen feestelijkheden zijn georga- ^rd. In Oosterend en de andere pen is dat wel gebeurd. Hij vond de gemeentelijke jeugd- en recrea- onsulent tenminste een feestplan kunnen ontwerpen. Hij daoht dat ijlhoofden en particuliere instel den wel zouden willen meewerken, men maar richtlijnen zou geven. Hij N.leg zioh af wat nu precies de functie •at en de taakomschrijving is van jeugd- en recreatieconsulent. burgemeester zei ervaren te heb- dat Den Burg nooit in staat is ge est iets van de grond te brengen, enkele uitzondering jaren gele- daargelaten. Het is gelukt in dorpsgemeenschappen dorps- of irtcommissies in het leven te roe- i Overal doen zij nuttig werk, be- L ye in Den Burg. Daar is de dorps- schii nmissie nooit van de grond geko- -• n, bestond in feite slechts uit één die niet in staat is een dorp van i0 mensen op gang te brengen. De reatieconsulent is wel degelijk ook deze zaken bezig geweest, maar Den Burg betreft, is het een hope- zaak. j? Wethouder Daalder noemde als voor- arde tot succes particulier initiatief, esten worden geen succes als ze van ,-enaf worden gedirigeerd. De heer itdorp was het met hem eens, al id hij het woord „particulier initia- hier niet op zijn plaats. Ambulance-dienst \an de organisatie van de ambu- ice-dienst hapert nog steeds het een ander, zo bleek uit een opmerking mej. A. G. Luijsterburg. Bij het wijz igste ongeval met dodelijke afloop op Pontweg werd de patient in de zie nauto niet bijgestaan door een dok- of verpleegster. De meerijdende niheleden hebben toen wanhopig eten webken met het zuurstofappa- ït, waar zij uiteraard geen ervaring hadden. In het rapport dat de nmissie van onderzoek in de ambu- J ice-affaire 'heeft uitgebracht, is ge- ■3 aagd een waterdichte regeling te twerpen o.a. voor wat betreft de be- leiding van de patiënten naar het enhuis. Mej. Luijsterburg vroeg armee spoed te betrachten. Naast de :nst doende arts óp zondag moet •rkelijk een reserve-arts beschikbaar De dienstdoende verpleegster kon het genoemde geval niet worden op roepen. De heer Westdorp vertelde, t het Groene Kruis met de regeling ongevallen bezig is. Er ligt reeds voorstel voor een mobilofoonver- ading, waardoor het mogelijk wordt middellijk de benodigde begeleidster te roepen. Sportvissers Mej. Luijsterburg brak een lans voor sportvissers, die volgens haar van- de nieuwe Eierlandse dijk niet meer ogen vissen. Zij vroeg contact op te men met rijkswaterstaat om tot een geling te komen. Zij bleek niet ge el juist te zijn ingelicht. De nieuwe jk op ziohzelf vorm geen belemme- ng voor de sportvissers omdat ter aatse slibvelden zijn, geen viswater Het viswater ligt juist bij het niet ;rhoogde deel van de dijk, ongeveer hoogte van het botenhuis van de N2HRM. En juist daar zullen de (ortvissers straks niet meer terecht linnen, omdat er sprake van is dat atuurmonumenten eigenaar wordt het land tussen de lage en de neuwe) hoge dijk. Daartegen is te De ocksdorp reeds geprotesteerd, vertel de heer Westdorp, die de bemoeiin- van Natuurmonumenten „funest" oemde. Pierenspitters De burgemeester was echter blij dat fatuurmonumenten zijn bezittingen ergroot. Hij wees op de honderden ierenspitters, die de laatste tijd naar exel komen en op beperkte gebieden de Oostkust zoveel pieren wegha- dat de natuur er door uit zijn venwicht wordt gebracht. De afsluiting van steeds meer gebie- vond mej. Luijsterburg zeer ver- d ntrustend. Zij wees erop, dat bij de av uurtoren het prikkeldraad vlak langs weg staat. Volgens de heer West- orp is daar geen meter vrije duinen r. Voor een deel betreft het hier hf chter bezit van de heer Jochems en egen afsluiting daarvan kan men na- lijk weinig doen. De raadsleden hadden een schrijven lehad van Bloembollencultuur, waarin 'erd gevraagd het recreatieplan te ernietigen en door een ander plan te h ervangen omdat anders 500 ha. voor Killenteelt gesohikte grond zou worden sti ipgeofferd. sï aaf Verbazing De heer Westdorp sprak over dit 'hrijven, gedateerd maart 1967, zijn erbazing uit omdat de schrijvers zijn litgegaan van gegevens die destijds tuinbouwconsulent Strietman i verden geopenbaard, maar die nader- o land onjuist bleken te zijn. Op Texel nl vrijwel geen bollengrond ver- rfloren. Door het grondbedrijf was dit aangetoond en aan Bloembollen- ttfultuur ter kennis gebracht. Zelfs de Strietman had zijn ongelijk in erkend De rijkstuinbouwconsu- heeft dus, op z'n zachtst gezegd, in •rste instantie geheel verkeerde feiten lenoemd. Bloembollencultuur wist dat, naar stuurde toch het schrijven rond, nog voorzien van adhesiebetuigin- van de drie agrarische standsorga- tajiisaties! De heer Westdorp concludeer- dat de standsorganisaties bij de neus klaren genomen. Onsportief Bloembollencultuur heeft bij haar voorlichting dus verzuimd van het rap port van het Grondbedrijf melding te maken, wat een zeer bedenkelijke zaak is. Ook de burgemeester sprak van een onsportieve handelwijze, maar aanlei ding om het schrijven te behandelen was er niet, omdat het niet aan de raad of B. en W. is gericht, maar aan een aantal personen. De heer C. Koorn (CHU) vertelde dat Bloembollencultuur zich uitsluitend heeft willen houden aan het rapport van de Rijkstuinbouwconsulent. Met •het verweer van het grondbedrijf had men niets te maken. De voorzitter van Bloembollencultuur heeft de heer Strietman, nadat het Grondbedrijf de onjuistheid had aangetoond, opgebeld en gevraagd of hij bij zijn oorspronke lijke conclusie bleef. De heer Strietman had toen gezegd: ja, ik sta er nog vol ledig achter. De burgemeester bleef het een uiter mate onsportieve zaak vinden, hield het rapport van het grondbedrijf voor juist en kondigde aan de hoogste chef van de heer Strietman van een en an der op de hoogte te zullen stellen. De heer C. Koorn informeerde naar de stand van zaken rond het pand in de Warmoesstraat, dat bewoond wordt door mej. van Wijngaarden en dat op last van het gemeentebestuur door de eigenaars moet worden opgeknapt. Wethouder Daalder vertelde dat de eigenaar vier weken uitstel heeft ge kregen en dat het herstel op 1 juni a.s. dus begonnen moet zijn. Felicitatie Mevrouw J. Koning-Bruin was vrij dag jarig en ter gelegenheid daarvan had het gemeentebestuur een boeket bloemen op de raadstafel laten plaat sen. Voor deze hulde sprak zij haar dank uit. „Het is buitengewoon prettig om op een raadsvergadering jarig te zijn". Mevrouw Koning stelde vervolgens voor bij Rijkswaterstaat te vragen, waar in de toekomst aan de oostkust recreatie mogelijk zal zijn. Rijkswater staat zal ongetwijfeld kunnen bereke nen op welke plaatsen langs de nieuwe dijk strandjes e.d. zullen ontstaan. Als men dat eenmaal weet, kunnen verdere plannen worden gemaakt. De burge meester zei, dat het gemeentebestuur reeds om deze inlichtingen heeft ge vraagd. Een ingenieur is speciaal met het bestuderen van dergelijke vraag stukken belast. De plaats van de nieu we dijk is overigens nog niet precies bekend, zo deelde de heer C. H. Roeper mee. Er moet worden gekozen uit drie plannen. Na herhaaldelijke kritiek had mevr. Koning nu lof voor de wijze waarop de firma Drijver de woningbouw in Oude- sohild aanpakt. Er wordt nu bijzonder hard aan de huizen gewerkt. Zij vond het echter jammer, dat de achtertuin tjes van de huizen aan het industrie terrein-grenzen. Wethouder Daalder zei dat naar een oplossing wordt ge zocht. Onderhandelingen worden reeds met de (negen) grondeigenaren ge voerd. De heer Barendregt (Texels Belang) kwam nog even terug op de kwestie rond de land- en tuinbouwstichting. Er was door een standsorganisatie een verwarrende mededeling gedaan om trent de steun, die aan deze stichting zou worden gegeven. Naderhand was het standpunt van de organisaties per brief verduidelijkt. De brief werd ge haald en voorgelezen. Duidelijk werd dat de standsorganisaties de zaak wel willend bekijken en te zijner tijd con tact zullen opnemen. Naar aanleiding van vragen in de vorige raadsvergadering, bij de behan deling van het voorstel tot uitbreiding van de openingstijden van de winkels gedurende het seizoen, deelde de voor zitter in het begin van de vergadering het een en ander mee. Wat de werktijd en de regeling van de vrije dagen be treft, geniet het winkelpersoneel be scherming in het werktijdenbesluit. In deze regeling wordt bepaald dat de werknemers niet overmatig lang wer ken. Zo is bepaald, dat de gemiddelde werktijd over vier weken in het sei zoen ten hoogste 53 uur mag bedragen. De vakorganisaties behoeven dan ook niet te worden gehoord wanneei een dergelijke regeling wordt voorbereid. Gasopslag De heer P. Smit kreeg op zijn in de vorige vergadering gestelde vraag ten aanzien van de gasopslagplaats van de heer D. Witte nog geen volledig ant woord De voorzitter zei n.l. dat de wettelijk voorgeschreven hinderwet procedure is gevolgd. Omdat aan een dergelijke inrichting geen bouwwer ken te pas komen, is een bouwvergun ning niet nodig en dus ook geen ver gunning op grond van artikel 20 van de woningwet. De heer Smit had ech ter gesteld, dat de betrokken grond volgens het uitbreidingsplan bos moet worden en wilde weten of Witte daar om te zijner tijd de gasopslagplaats weer zal moeten opruimen. De heer Smit kan antwoord tegemoet zien. De dierenarts H. de Boer is benoemd tot plaatsvervangend directeur van de Vétérinair Hygiënische Dienst. Hij heeft toegezegd een rapport over de gang van zaken bij deze dienst te zul len samenstellen. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend LSVV 1-TEXEL 1 1—0 Het leek erop, dat onze jongens dachten: „dat zullen we wel even kla ren, vandaag". Maar LSW had zich blijkbaar voorgenomen de huid zo duur mogelijk te verkopen. Het werd dan ook geen beste wedstrijd en we bleven verstoken van onze flitsende aanvallen, waar we de laatste wedstrijd tegen de Valken aan gewend waren. Eerst was Texel het meest aanvallend, maar LSW verdedigde goed. In de meeste gevallen deden ze dit met de buiten spel val en met succes. Onze jongens liepen hier steeds in. Enige kansen werden door onze spelers niet benut. Zo zagen we Thijs in vrije positie net over de doellat koppen. Het zat ons toen niet mee. Ook werd het spel te veel opgehouden, omdat men de bal te lang bij zich hield. De tweede helft was ook niet te best. Veel verdedigen en pogen tot doorbre ken, maar verder kwam men niet. Tot dat LSW tien minuten voor het einde er 10 van maakte, een hoge voorzet van rechts kon niet voldoende wegge werkt worden; de linksbinnen kwam hierdoor in vrije positie en kopte in een leeg doel: 10. Texel bleef nu aan dringen maar verder dan enkele cor ners kwam het niet. Zo is Texel nu uit- gebekerd voor de volgende ronde, nu kunnen onze spelers van een welver diende rust genieten en zich dan weer voorbereiden aan de komende competi tie. Komt allen zoveel mogelijk op onze trainingsavonden, want hier moet het weer van komen. Dinsdagavond is er trainen, dus niet woensdagavond, want dan is er op de T.V. voetballen, wat om 19.25 uur begint. G.W. GESLAAGD ADSPIRANTENTOER- NOOI VAN S.V. TEXEL Het adspirantentoernooi is weer ach ter de rug. Begunstigd door prachtig weer werd met veel animo gespeeld met meer of minder succes. De stem ming was goed. Een compliment voor de jeugdcommissie, die alles keurig had geregeld. De kantine bewees in deze dagen haar nut. Hierin was ook het wedstrijdsecretariaat van waaruit de heer H. Betsema alle wedstrijden aan kondigde enz. Alles liep op rolletjes. De stand van zaterdag Groep A: 1 Beverwijk c 6 pnt.; 2 HCSC a 6 pnt.; 3 Texel b 3 pnt.; 4 SVC 3 pnt.; 5 ZDH 2 pnt. Groep B; 1 HCSC b 6 pnt.; 2 HCSC c 5 pnt.; 3 Beverwijk d 5 pnt.; 4 Ooster end 4 pnt.; 5 SDOB b 0 pnt. Ie prijs: Beverwijk c; 2e prijs: HCSC a. We begonnen zondag met een regen bui. Dat duurde echter niet lang, de zon kwam terug en het werd een stra lende dag. Ook hier een groot aantal deelnemers, scheidsrechters en jeugd leiders. Alles liep weer op rolletjes. Evenals zaterdag bleken de Bever- wijkers nog altijd een voorsprong op onze Texelse elftallen te hebben, zowel techniek als tactiek en vooral ook snel en beheerst handelen. We hebben tal van spannende momenten beleefd en wonderbaarlijke reddingen van de klei ne doelverdedigers. Beverwijk a moest met Beverwijk b strijden om de le prijs: een fraaie be ker. Beverwijk a won met 1-0 Bever wijk b dus de 2e prijs. Texel a en Tex. Boys a speelden om de 3e en 4e prijs, wat tenslotte een overwinning voor Texel a werd. 1-0. Hiermede waren deze mooie dagen weer voorbij en past ons nog een com pliment aan de jeugdcommissie, aan de pleegouders en verder allen die op enigerlei wijze medewerkten. Binnenkort gaan onze adspiranten naar Beverwijk. D.D. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen- heidsaanbdedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Glazen wassen Harm Spigt, telefoon (02228) 311 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Te koop Fiat 1300 1964, in prima staat. Schilder- weg B 30, tel. 2491 Wie heeft de linker helft van de rode Caltex- ster a 1000? Tel. (02225) 268 Te koop aangeb. Citroën 2 C.V. 1961. Te bevragen Wagemakerstraat 11, na 6 uur Aangeb. wegens over gaan op aardgas, i.g.st. verkerende kolenconvec- tor merk Bronco Pasja" Tel. (02964) 32906 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter Maria Cesilia Mirjam A. Maas-van Leeuwen D. Maas De Waal, Polderweg 6, Texel, 26 mei 1967. TijdelijkSt. Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Zaterdag 3 juni hopen onze lieve ouders W. v.d. Wal en T. v.d. Wal-Wicrstra hun 25-jarig huwelijks feest te gedenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen uit Utrecht. Receptie 's avonds van 8-10 uur in hotel „De Graaf" te Den Burg. H. J. Kuiter-Vlas P. J. Kuiter geven met vreugde ken nis van de geboorte van hun zoon Niels Edward Oudeschild, 25 mei 1967, Heemskerckstraat 16. Omdat het voor ons onmogelijk is, ieder per soonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg, ook namens onze ouders, allen hartelijk danken, die onze trouw dag tot een onvergete lijke dag hebben ge maakt. Jan Kiljan Jans Kiljan-Goënga Gasthuisstraat 18, Den Burg. Langs deze weg willen wij, ook namens onze wederzijdse ouders, allen hartelijk danken, die on ze trouwdag tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. P. W. Schuyl J. C. Schuyl-Bakker Hoornderweg H 9, Den Hoorn. Te koop ruim gelegen op Texel tegen het vliegveld. Vrij te aanvaarden per 1 november 1967 Brieven onder nr 15 aan bureau Texelse Courant. Te koop full-swing vering - veel accesoires - in goede staat - f 600, Dorpsstraat 19 achter De Koog Jongeman, 17 jaar zoekt vanaf 3 juli op Texel, liefst omgeving Den Burg Hugo Klomp, v. Miereveltplantsoen 11 Leeuwarden, telefoon (05100)27262 Te koop gevraagd een in prima staat. Boodtlaan 38, De Koog, tel. 251 alle merken. tel. (02220) 2224 Zaterdag 3 juni van 3-6 uur. 1967 J. F. RITECO, Warmoesstraat 14, Den Burg. K.B.B. Te koop Claudius, closetpot met spoelbak. Gasthuisstraat 28 Automatische wasmachine model 560 Voorwassen, wassen, spoelen en centrifugeren y a fl.695 met en zonder voefbed (steun) reeds vanaf f 3.95 Den Burg De Koog Het Texelse kinderhuis „Maartenhuis", waar ge handicapte kinderen per manent verblijven die hun werkkracht aan deze kinderen willen ge ven. Voor de keuken en werkzaamheden in huis, denken we aan een echt paar. Voor de verzorging der kinderen en het huis houdelijke werk, dat hierbij hoort, aan jonge meisjes. Wilt u eens schrijven of bellen of komen kennis maken met mevr. E. ter Heide? Telefoon 367, De Koog. Dc Coöp. Aankoopvereniging „Texel" vraagt voor spoedige indiensttreding een Het bezit van M.U.L.O.-diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan het kantoor, Waalderstraat 53, Den Burg. 1 ipak koffickoekjes 74 ct. 10 zegels 150 gram H azelnootbonbons 95 ct. 10 zegels 1 pot kleine augurken 89 ct. 10 zegels 1 kilo droogkokende rijst ƒ1,39 10 zegels le soort Ananasjam ƒ1,19 10 zegels 2 flessen Raak ƒ1,58 20 zegels 1 blik Nasi Goreng van 1,79 voor ƒ1,69 10 zegels Bij elk paar nylons 20 zegels Bij 250 gram Goudboon koffie 10 pennywafels 98 ct. 10 zegels 1 tube Prodent van 90 voor 69 ct. Maggi Aroman van 72 nu 69 ct. Tova Puddingsaus v. 78 nu 69 ct. 1 blik soepballen van 85 nu 69 ct. Telefoon 2027 WOENSDAG 8 UUR laatste voorstelling De nieuwe film van Bert Haanstra In kleur en techniscope. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Voor uw keuze uit een zeer grote collectie o.a. STOKVIS - JUNCKER - FONQERS is uw adres OUDESCHILD De Cocksdorp - Texel, tel. (02222) 252 vraagt Ook echtpaar komt in aanmerking. Pers. bezoek na afspraak. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiuiiuiinuiiuiuuiuiin Een enorme sortering Met en zonder VOETBED vanaf ƒ8,95 DEN BURG - DE KOOG a imiiiiinuiiiiiiimimiuu niuimiiiiiuiiiuuumiin (nnnnninimnnMniB liiiiiiiiiiiiin niiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiip Voor reparatie en schoonmaken van alle merken naar telefoon (02220) 2224

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 3