Cjro&n 'wartsjexelsin het harL, Dit jaar voor het eerst carousselrijden AGENDA ƒ!-. Première op concours hippique 'de worsteltent' Ook rundveeshow •v Vrachtwagenchauffeur verleende geen voorrang Twee toeristen verongelukt Ongeluk en geluk JJDAG 21 JULI 1967 FEXELSE 80e JAARGANG No. 8184 COURANT Itgare N.V. v/b Langeveld De RooU •oslbus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Deo (el. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Zaterdag 22 juli om kwart over één begint op de speelweide in Den Burg het traditionele Concours^Hippique, ge organiseerd door de Vereniging Vrien den van het Paard ip.m.v. de V.L.N. afdeling Noordholland en het Neder lands Fjordenpaardenstamboek. De hele dag staat in het teken van het paard, 's Ochtends om half tien be ginnen de keuringen, 's middags een gevarieerd concours met o.a. spring concours, carousselrijden, optreden van ponyclub „De Kleppertjes" en de drumband „Margaretha Sinclair". Het concours van éénspannen land- bouwtuigpaarden (nieuwelingen) voor tweewielig voertuig opent het middag programma. De wisselbeker in dit con cours is aangeboden door de fa. J. Agter. Het springconcours altijd een spectaculair onderdeel van het Con- cours-Hippique, is in drie gedeelten verdeeld. Als in de serie geen winnaar bekend wordt, zal aan het einde van de middag een finale worden verreden. De „Zilveren Zweep", aangeboden door het gemeentebestuur, zal verde digd moeten worden door Jn. Kil jan Jr. met Don Quichot De Zilveren Zweep is de wisselprijs in het concours van èénspannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig. Dr. D Rempt, algemeen voorzitter van de V.L.N. 'heeft een wisselbeker aangeboden, waar in het concours van tweespannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig om gestreden wordt. Voorts hebben alle Texelse artsen, Texelse accountantskantoren prijzen tandartsen en dierenartsen en alle beschikbaar gesteld. Een première voor Texel is het ca rousselrijden. Instrukteur K. du Porto gaat op een witte schimmel voorop en geeft aanwijzingen voor de verschillen de figuren, die verreden moeten wor den. Een achttal leden van de Vereni ging voor Vrienden van het Paard met hun dames neemt deel aan dit quadrillerijden in Texels kostuum. In Friesland is het carousselrijden erg populair. Een Friese vereniging heeft ermee in de Verenigde Staten veel succes geoogst. De Ponyclub „Dee Kleppertjes" zal zaterdagmiddag om kwart over vier een grote demonstratie geven, o.l.v. hun instructeur Y. Brouwer Ook de gidsenband „Margaretha Sinclair" ont breekt zaterdagmiddag niet. Controleur-stamboekhouder B. Oostra leidt zaterdag de rundveeshow. Uit 14 van de beste Texelse stamboek melkkoeien zal een uniform tiental worden uitgezocht en worden rondge leid voor het publiek. Ook worden de produktiegegeveris van de koeien ver meld. De dieren zijn vanaf 12 uur te bezichtigen in de daarvoor speciaal in gerichte stal. De toegangsprijs tot het Concours- Hippique bedraagt 2,50, voor kinderen Het programma 's morgens 9 15 uur Begroeting deelnemers, jury leden en genodigden in de con sumptietent op het terrein. 9.30 uur Aanvang Keuringen V.L.N 10.00 uur Aanvang keuringen fjorden- paarden. 's middags 1.15 uur Eénspan nieuwelingen Land bouw tuigpaarden 1 30 uur Handicap-springconcours (Ie gedeelte) 1.45 uur Openingsmars Drumband, Ponyclub, Waddenruiters, Gast- ruiters en Défilée Fjordenpaarden en V.L.N. 2 10 uur Optreden ponyclub „De Klep pertjes" afd Eierland en afd. Den Burg. 2.20 uur Eénspan, open klasse L.T,P. 2.40 uur Handicap-springconcours (2e gedeelte). 2.55 uur S'how-exercitie drumband 3.05 uur Caroussel-rijden 3.25 uur Rundveeshow 3.40 uur Concours aangespannen pony's 3.55 uur Eénspan L.T.P., gereden door dames 4.15 uur Demonstratie „Grote Pony club" Den Burg, le achttal 4.25 uur Handicap-springconcours (3e gedeelte) 4 40 uur Tweespan L.T.P., luxe rijtuig 5.00 uur Afscheidsmars drumband 5.10 uur Waddenruiters, achttal 5.25 uur Finale springconcours 5.40 uur Demonstratie tandemrijden ongev. 5.40 uur sluiting. GESLAAGD CONCERT VAN MARINIERSKAPEL IN MUZIEKNIS VAN WEZENTUIN Het concert van de Marinierskapel Wezentuin heeft bijzonder veel belang- woensdagavond in de Muziekms van de stelling getrokken en kan zonder meer geslaagd worden genoemd. Voor het eerst sinds jaren werd de Muzieknis were voor een dergelijk evenement ge bruikt. Het initiatief tot het optreden van de Marinierskapel is uitgegaan van de commandant van 'het Amfibisch Oefen kamp De Mok, majoor A. C. Dyxhoorn, die de WV Texel in de organisatie be trok Het concert was bedoeld als attentie jegens de Texelse bevolking- Na het welkomstwoord van VVV- direkteur J. W. Dekker begon de kapel met de Florentinermars van J. .Fugik. Voor de pauze werden voorts uitge voerd de ouverture Die Fledermaus, de American Symphonetti II en Highroad Impressions. Hierna werd geopend met Hollands Glorie, een eigen compositie van de direkteur van de Marinierskapel, kapi tein J P. Laro. Veel indruk bij het publiek maakte Rumbalita van Paul Yoder, waarschijnlijk door het Zuid- Amerikaanse ritme. Het concert werd beëindigd met Abschied der Gladiato ren van H. Blankenburg Een eindeloos applaus maakte een toegift noodzakelijk. „The good old one „When the Saints go marching in" deed het woensdagavond ook weer goed in het Park. Velen hebben dit zomeravondconcert van de Marinierskapel mogelijk ge maakt, de TEM, die de verlichting in de Muzieknis verzorgde, Gemeentewer ken, de TESO en Hotel „De Oranje boom" dat de stoelen leverde- BUITELING OP SKELTERBAAN Op de kartingbaan bij Den Burg is woensdagmiddag om half drie een skel teraar met vrij grote snelheid tegen de baanrand van banden gereden. Zijn wagen sloeg over de kop doordat een wiel precies over een 'band reed. De gevolgen van de buiteling waren een paar schaafwonden. Eerste hulp verleende Dr. Coutinho. FIAT BIJ BUITELING VERNIELD DE COCKSDORP In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks twee uur ging op de splitsing Postweg-Vuur- torenweg een Fiat van een toerist over de kop. De uit Waalwijk afkomstige bestuurder reed met te grote snelheid, toen hij de bocht naar links inzette. De vijf jaar oude wagen werd totaal ver nield. Wonder boven wonder kwamen bestuurder en het naast hem zitten de meisje met de schrik vrij. GRETHA SIERSMA GESLAAGD AAN HIGHSCHOOL Aan de Highschool van Oscada (Michi gan - USA) slaagde mej. Gretha Siers- ma uit Den Burg voor het diploma. In het kader van „Youth for under standing" brengt zij sinds augustus 1966 een jaar in de Verenigde Staten door. De bedoeling van „Youth for understanding" is het bevorderen van beter begrip tussen de jeugd van Euro pa en Amerika. Ieder, die interesse heeft voor een verblijf in Amerika en een ULO- of middelbare school diploma heeft, kan schrijven aan: Youth for Understanding, Teenage exange programm, Warmoesstraat 123- 127 te Amsterdam-C. Mej. Siersma schreef ons dat zij in de Verenigde Staten een fantastische tijd heeft doorgemaakt Zeer binnen kort arriveert zij weer op Texel. Op de foto: mej. Siersma met haar juist ver worven diploma. DE WAAL Dinsdagochtend om 10.10 uur deed zich op de kruising Langwaaldervvcg-Oostcrenderweg-Som- meltjesweg te De Waal een vreselijk ongeluk voor dat de 23-jarige Adolf v.d. Burg, uit Rhoon, en de 16-jarige Jaap Vuik uit Rotterdam het leven kostte. De twee kwamen op de motor van de Oosterenderweg. De van links (uit de Laagwaalderweg) komende vrachtwagen, bestuurd door de 39- jarige A. M. uit Slootdorp verzuimde voorrang te geven. Uit het tientallen meters lange remspoor op de weg bleek dat Adolf v.d. Burg, die de motor be stuurde, nog uit alle macht getracht heeft zijn voertuig tot stilstand te brengen. Dit was vergeefs want de mo tor botste met nog vrij hoge snelheid tegen de zijkant van de met zand ge laden GMC-vrachtwagen. De gevolgen waren verschrikkelijk. Adolf v.d. Burg brak zijn nek en stierf binnen enkele ogenblikken; zijn duo-passagier Jaap Vuik was als ge volg van ernstig schedelletsel op slag dood. Beiden hadden verder diverse ledematen gebroken en inwendige kneuzingen opgelopen. Dokter Coutin ho constateerde de dood. De slachtoffers logeerden in het va kantiecentrum „De Verrassing" te Oos terend. Zij waren een dag tevoren op Texel aangekomen. Op de foto de ver nielde motor (BMW 500), die na de botsing in de berm werd geslingerd BRANDWEER MOEST TWEE KEER UITRUKKEN Woensdag moest de brandweer twee keer uitrukken. Om kwart over tien naar Grietjeshoeve in de polder 't Noorden, waar en zeer zware hooi- broei 'haast een grote brand veroor zaakte. De brandweerlieden behoefden niet met grof geschut in geweer te komen. De stank bij de boerderij, gevolg van de hooibroei, was verschrikkelijk In de middag ging nog een keer de sirene en moesten de spuitgasten naar iHermanshoevee aan de Kogerweg. Hier was een partij graan voot de boerderij in brand gevlogen. De oorzaak is ver moedelijk een weggegooide brandende sigarettenpeuk. Dit kleine brandje was na enkele ogenblikken geblust. ZEDENDELICT OUDESCHILD De Rijkspolitie heeft dinsdagmiddag een 18-jarige in woner van Oudeschild gearresteerd, die met twee 12-jarige meisjes ontuchtige handelingen heeft gepleegd. Hij zal vandaag voor de officier van justitie worden geleid. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. VERTROKKEN PERSONEN Anna M. Bisselink, van De Koog, Dorpsstraat 24 naar Zandvoort, Ko ningstraat 56; Jan Hélder, van Den •Hoorn, H 131 naar Den Helder, West gracht 4. Vrijdag 21 juli Oudeschild, 10.30 uur. Speurtocht voor klei nere kinderen 5-11 jaar. Oudeschild, 19.30 - 21.30 uur, speurtocht voor de jeugd van 12-15 jaar. Oudeschild, 20.00 uur. dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrive. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. The Outsiders. Zaterdag 22 juli Den Burg, 9.30 uur, speelweide paarden- keuring. 13.13 uur concours hippique, m.m.v Margaretha Sinclairband; ponyclub, Wadden ruiters en gastruiters. Defilée fjordenpaarden, rundveeshow en carousselrijden. Den Burg, 20.00 uur, Cultureel Centrum, Texelse toneelgroep „Fajade" met het stuk „Torbant" van George Kool. Oosterend, 20.00 uur, muzieknis, beatavond m.m.v. The Typhoons. Den Burg, Sarasani, 20 00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Den Hoorn, 20.00 uur, „De Waldhoorn", dansen m.m.v. „The Creatures". Den Burg, 23.00 uur, City-Theater, nacht- voorstelling van de film ,,Dc onbevredigden" Zondag 23 juli Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Maandag 24 juli Hogebcrg, Zeepkistenrace voor kinderen Oudeschild en Den Burg. De Koog, 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Dinsdag 25 juli Den Burg, Cultureel Centrum, Jeugdrevue Fiësta, aanvang 14.30 uur. m m.v. clowns, acrobaten, de zigeunerin met haar aap uit het programma van Swiebertje De Koog, 19.00 uur, sportveld, volleyballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, 20.00 uur. De Lindeboom-Texel", openbare bridge-drive. De Waal, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, zang en muziekavond. Den Burg, Sarasani, 20,00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Woensdag 26 juli Den Burg, L.T.S., ontvangst Doopsgezind Congres. De Cocksdorp, garage v d. Linden t o. o.l. school, 16.15 uur, Poppenkastvoorstelling. Den Burg, 14 00 uur, Groeneplaats, het tra ditionele folklorefeest. Het programma bestaat o.a. uit demonstraties schapenscheren en paarden beslaan op de oude manier, 's Mid dags oliebollenverkoop in Waaggebouw tb.v. zwembad, door gezamenlijke vrouwenvereni gingen Den Burg. Tevens zullen 's middags de kmderdansgroep en 's avonds de Volksdans groep optreden, en gezamenlijk dansen tot 21.30 uur. Den Hoorn, 14.00 uur, op het strand, feest voor de kinderen van 6-12 jaar. 20 00 uur lampionoptocht in het dorp. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. Names and Faces. Donderdag 27 juli Den Burg, 20.00 uur, City-theater, Texelfilm De Koog, 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, samenzang. Den Hoorn, 20.00 uur, „De Waldhoorn", dansen m.m.v. „The Creatures". Den Hoorn, 20.00 uur, Ned. Herv. kerk, sa menzang en orgelmuziek Den Burg, Sarasani. 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond Vrjjdag 28 juli Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrive. Den Burg, Sarasani. 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Weekprogramma van „De Schuilhut": (achter de Hervormde Kerk in De Koog) Dinsdag, donderdag cn vrijdag, 14 uur: Kerkcntochten vanaf „De Schuilhut" in eigen auto's van de gasten, langs kerken en schil derachtige plekjes van Texel. Dinsdag 25 juli 10 00 uur speurtocht vanaf „De Schuilhut" 14.00 uur spelletjes voor kinderen op de Speelweide. 19.30 uur volksdansen op het sportveld te De Koog. Zangavond in de Hervormde kerk van De Waal, aanvanf 20 30 uur. Donderdag 27 juli Zang- en muziekavond in de Hervormde kerk te De Koog, aanvang 20.30 uur. Dagelijks Instuif in de „Kleine Vermaning" Uitlening Nederlandse en Duitse boeken in „De Schuilhut". JUDOLESSEN IN OOSTEREND BEGINNEN 22 JULI OOSTEREND De judoleessen in Oosterend beginnen weer op zaterdag 22 juli. Nieuwe leden voor de judoclub zijn welkom en kunnen zich opgeven bij mevrouw Rentenaar, Peperstraat 23, Oosterend Verschijnt dinsdag en vrijdags Bank: Neder!. Middenstandsbank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm. OVERDENKING De zomer van 1967 is tot nu toe een stralende zomer. We moeten haast wel twintig jaar teruggaan om ons zo'n zonnige tijd te herinneren. Ons mooie eiland is overstroomd met gasten. En we kunnen ze geen ongelijk geven, want waar je ook komt, de Texelse stranden zijn niet te evenaren, laat staan te overtreffen. We wensen ieder een hier en overal een onvergetelijke vakantie toe Maar wat gebeuren er toch een ongelukken Ook deze week weer die twee jonge mensen bij De Waal. Ik hoorde van een instantie die deze za ken opneemt en registreert- Verleden jaar werd er nog gezegd bij dodelijke ongevallen: tjonge, verschrikkelijk. Maar dit jaar is het alleen: o, nummer zóveel Ja, je went overal aan. Maar er zit in deze dingen toch beslist een waarschuwing van hogerhand. En nu bedoel ik niet alleen van de kant van de politie: rijdt voorzichtig en past op. Ook niet alleen van de kant van onze familie: denk om ons! Bovenal een waarschuwing van de kant van God Kijk, 'Hij is een hemelse Vader, die zijn zon doet opgaan over bozen en goeden en regent over rechtvaardigen en on- redhtvaardigen. Hij geeft ons ook deze zomer- Mij spreekt de blomme een tale, mij zegt het altemale, dat God het ge schapen heeft. En het bewaart, zodat wij er van genieten kunnen. Maar Hij zegt ook voortdurend: mensen, besseft dat alles, hoe schoon ook, voorbijgaat. En dat het ook plot seling afgelopen kan zijn, zonder een seconde voorbereiding ik kan daar ■persoonlijk van meespreken door een auto-ongeluk enkele weken geleden Weet u waar u heengaat als het einde komt? Weet u, dat de God van deze zomer en van de hele wereld ook de vader is van Jezus Christus, de grote verlosser? Die roept ook over Texel: komt tot Mij. Ik zal u eeuwige rust geven, waaraan geen vakantierust kan tippen! Wat een ongelukken, vreselijk! Wat een geluk, dat er een eeuwig antwoord is op alle vragen- U allen een gezegende zomer toegewenst, ook in dat opzicht, dat u Jezus ontmoet en ja zegt tegen Hem Tenslotte nog even: er zijn 's zondags vele kerken open, ook op ons eiland. Stapt u eens naar binnen!? P. Uidam HOORNDER KERKDIENST OP RADIO DEN HOORN De Hervormde kerkdienst van 10.30 tot 11.30 uur zal •in een IKOR-uitzending ook via de radio zijn te beluisteren- Voorganger is Ds. P. Oskamp. De gemeenteleden wor den a.s. zondag in verband hiermee om 10 uur in de kerk verwacht. REDACTEUR MET VAKANTIE Onze redacteur is met vakantie. Zijn taak wordt tot donderdag 3 augustus waargenomen door J. E. Craanen, Schilderend 93, telefoon 2328. VIER LANGSPEELPLATEN VAN DE TIET Van het Texelse draaiorgel „De Tiet" eigenaar de heer J- Zwan, zullen over den opgenomen door de platenmaat schappij Delta/Negram. Bemiddelaar enkele dagen vier langspeelplaten wor- Henny Kok vertelde ons dat de kon trakten zijn ondertekend. Op één van de vier Elpees worden liedjes opgeno men uit verschillende Europese landen. Nederland wordt op deze plaat verte genwoordigd door het bekend „Aan de Amsterdamse Grachten" en de compo sitie van de heer Kok „Texel, De Parel der Wadden" Deze plaat zal ook in diverse Europese landen worden uitge bracht. „Dat er meteen vier langspeel platen van een orgel worden uitge bracht, wil wel wat zeggen", aldus de heer Kok „De Tiet is één van de beste orgels die we hier in Nederland heb ben"-. De Elpees van de Tiet zullen tegelijk worden opgenomen met de plaat van het Texelse koortje „De Texelaartjes" Dit koortje bestaat uitsluitend uit leer lingen van de Muziekschool Henny Kok. Door een stagnatie in de repeti ties, gevolg van de vakantie en het warme weer, zullen de opnamen van de Sinterklaasliedjes van de Texelaartjes niet op 22 en 23 juli plaatsvinden, maar twee a drie weken later. De Texelaar tjes worden op de plaat begeleid door bekende sterren als Harry Mooten en Joop Corselius. Ook zal op hetzelfde moment een single opgenomen worden, waarop de heer Kok trompet speelt en „begeleid" wordt door „de Texelaar tjes". De producer van al de Texelse platen is Ted Powder. Breng minstens één bezoek voor kip of pannekoek

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1