FII..MMK1 WS n „TEXELSTROOM" SUKKELT MET DEFEKTE TRANSFORMATOREN De veerboot „Texelstroom" van TESO blijft sukkelen met de transformatoren. Zoals bekend brandde zondagmiddag een transformator door, als gevolg waarvan het schip een half uur lang hulpeloos op zee ronddreef. De defekte trafo werd vervangen, maar dinsdag brandde ook dit door, zodat het schip uit de vaart moest worden genomen. Het uitvallen van de boot gaf nogal wat ongerief; er ontstonden wachttij den. TESO heeft de defekte transfor matoren naar Amsterdam gebracht om ze daar opnieuw te laten wikkelen, maar tevens AEG verzocht om een uit voerig onderzoek naar de oorzaak van het herhaaldelijk doorbranden. Dit on derzoek was gisteren nog in volle gang. Technici van AiEG zijn ervoor van vakantie teruggeroepen. Gisteren kwam zelfs een vooraanstaand technicus, die nauw bij het ontwerpen van de elek trische installatie van de veerboot be trokken is geweest, per vliegtuig naar Nederland over TESO hoopt de „Texelstroom" in ieder geval heden ochtend weer in de vaart te kunnen brengen. Het trafo-defekt doet zich niet voor met de „Marsdiep", want het is een van de zeer weinige punten waarop dit schip qua constructie af wijkt van de „Texelstroom". NOG KAARTEN VERKRIJGBAAR VOOR „CANTATER" Voor de cabaretvoorstelling van „Cantater", zaterdagavond om 20.15 uur in het Cultureel Centrum, zijn nog kaarten verkrijgbaar. De honderd beste plaatsen in de zaal kosten elk ƒ3, de overige plaatsen 2,50. Kaarten zijn bij de VVV-kantoren verkrijgbaar en 's avonds vanaf half acht aan de zaal. Vrüdag 4 augustus Dc Koog. 9.30 uur, strand bij Badweg, strandfeest; 14.00 uur, speelweide, kinder spelen; 20.30 uur, Lampionnenoptocht vanaf de Brink Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrive. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgrocpen en showavond. Zaterdag 5 augustus Den Burg, 14.00 uur, op de speelweide, een demonstratie van ponyclub „De Kleppertjes" Den Burg. 20.15 uur, in het Cultureel Cen trum, het Amsterdams Studentencabaret „Can tater" met .Uit is In". Oudeschild, 19 30- 21.30 uur. Op speelweide een gecostumccrdc slagbalwedstrijd voor kin deren van 11 jaar en ouder. Den Burg, 23.00 uur, City-Theater, nacht voorstelling. Den Hoom, 20.00 uur, „De Waldhoorn", dansen m m.v. „The Creatures". Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen met bekende beatgroepen Zondag 6 augustus Oosterend, 14.00 uur, land van Dros aan dc Koningsweg, autocross georganiseerd door de M A.B.-club Texel. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen met bekende beatgroepen. Maandag 7 augustus De Koog, 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Dinsdag 8 augustus De Koog, 19.00 uur, sportveld, volleyballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, 20.00 uur. De Lindeboom-Texel", openbare bridge drive. De Waal, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, zang en muziekavond Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Woensdag 9 augustus Den Burg, 14.00 uur. Op de Groeneplaats het traditionele Folklorefeest. Het programma omvat o.a. demonstraties paarden beslaan op de oude manier; wegen op dc antieke waag Oliebollenverkoop in Waaggebouw Lb.v het zwembad door gezamenlijke Vrouwenvereni gingen Den Burg. s' Avonds medewerking van dc drumband van Excelsior. Verder volksdansgroepen en gezamenlijk dansen tot 21.30 uur. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Donderdag 10 augustus De Cocksdorp. 14.30 uur. strand bij De Krim, een strandfeest voor kinderen van 6-14 jaar Den Burg, 20.00 uur. City-theater, Texelfilm Dc Koog, 19.00 uur. sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, samenzang. Den Hoorn, 20.00 uur, ,,De Waldhoorn" dansen m.m v. „The Creatures". Den Hoorn, 20.00 uur, Ncd. Herv. kerk, sa menzang en orgelmuziek. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen met bekende beatgroepen. Vrydag 4 augustus Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje. openbare klaverjasdrive. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond Weckprogramma van „De Schuilhut": (achter de Hervormde Kerk in De Koog) Dinsdag, donderdag en vrijdag, 14 uur: Kerkentochtcn vanaf „De Schuilhut" in eigen auto's van de gasten, langs kerken en schil derachtige plekjes van Texel. Maandag 7 augustus Dc Schuilhut, dia-avond, vertoning dia's van Noord-Italië en Texel. Dinsdag 8 augustus 19.30 uur volksdansen op het sportveld te De Koog. Zangavond in de Hervormde kerk van De Waal. aanvang 20.30 uur. Donderdag 10 augustus Vanaf „De Schuilhut" om vyf uur ochtend wandeling in dc omgeving van De Koog. Zang- en muziekavond in de Hervormde kerk te De Koog, aanvang 20.30 uur. Dagelijks Instuif in de „Kleine Vermaning" Uitlening Nederlandse en Duitse boeken in „De Schuilhut". MEISJE (19) VRIJ ERNSTIG GEWOND DE COCKSDORP Maandagavond om kwart voor zes deed zich op de Hoofdweg in Midden^Eierland een aanrijding voor, waarbij de 19-jarige mej. R. Visser vrij ernstig werd ge wond. Het meisje stapte uit de bus en stak de weg over, met de bedoeling naar haar ouderlijk huis aan de over zijde van de weg te lopen. Een uit noordelijke richting naderende auto, bestuurd door een vakantieganger uit Drunen (N.B.) zag zij te laat. Zij werd geraakt en moest met een heugfractuur naar het ziekenhuis te Den Helder worden vervoerd. Vrijdag- en woensdagavond draait in het City-theater in Den Burg Bert Haanstra's goede oude „Fanfare". Het is opmerkelijk, zoals Haanstra, zonder enige ervaring in de omgang met ac teurs, zijn mensen gecast en geregis seerd heeft. De toneeltoon is bij deze film volledig verdwenen. Fanfare is het verhaal van een muziekkorps uit Giethoorn „Kunst en Vriendschap", waarbinnen zich op den duur twee partijen ontwikkelen; de partij o.l.v. caféhouder Knjns en de partij o.l.v. caféhouder Geunsen. De strijd tussen beide partijen verliest op een bepaald moment het karakter van scheldpartij en gaat over in een vechtpartij, waar bij zij elkaar met bombardon en hoorn te lijf gaan Een scheuring in Kunst en Vriendschap, Krijn en Geursen kunnen met langer in één muziekgezelschap zitten. Dit alles maakt de burgervader van Lagerwiede, tevens erevoorzitter van Kunst en Vriend-schap zeer ver drietig; er zou immers een groot mu ziekconcours worden gehouden en hij had er helemaal op gerekend dat Kunst en Vriendschap daar goed voor de dag zou komen. Uiteindelijk komt dit toch nog op zijn pootjes terecht: de beide partijen komen tegelijkertijd op het concours aan en blazen een nummer waar iedereen versteld van staat. Fan fare is een plezierige film, waarbij de toeschouwer het genoegen proeft, waar mee Haanstra en zijn mensen het geval in elkaar gezet hebben. Zaterdag- en dinsdagavond 8 uur en zondagmiddag 3 uur in de bioscoop: „De Circusheid" met in de hoofdrol Danny Kay. De verlegen Andrew Larabee (Danny Kay) is volgens de plannen van zijn vader voorbestemd om deze t.z.t. op te volgen als hoofd van de Larabee- school. Maar als Andrew m contact komt met een circus en hij de sensatie van een applaus ondergaat, wanneer hij als clown optreedt, wil hij niets meer met de Larabee-school te maken hebben. Hij voelt zich bovendien aan getrokken tot Selena, de trapeze-werk ster van het circus. Pappa Larabee vindt het helemaal niet leuk dat zoon lief als clown in een circus optreedt in plaats van te werken als onderwijzer op zijn school. Tot slot komt alles toch nog m orde, omdat blijkt dat de nieu we baan van Andrew, als clown, toch nog in overeenstemming is met de fa milietraditie, één van de voorvaderen was n.l. hofnar van Koning James I. Toegang tot Danny Kay: alle leeftijden Zaterdag- en maandagavond acht uur „Reeperbahn bij nacht", een kijkje achter de schermen van Hamburgs nachtleven, Angelika Geissler, enig dochter van een boer, wordt op een wandelmg in het bos bij haar huis aangerand door een misdadiger. Als de vader merkt dat ze in verwachting is, gooit hij haar het huis uit. Nu is de situatie geschapen waarop het mis kan gaan met een eenvoudig meisje van het platteland. Als zij naar de stad komt, gaat het gauw bergafwaarts. Ze is helemaal vertwijfeld en weet niet waar ze heen moet. Na verloop van enige tijd vertelt haar „vriend" die ze in Hamburg heeft ontmoet, Werner Kastel, dat hij dringend geld nodig heeft en maakt 'haar op met mis te verstane wijze duidelijk dat een meisje, dat niets geleerd heeft, alleen geld kan verdienen als ze zich verkoopt. Ondertussen zoekt Helmut Brett, een man met eerlijke bedoelingen, heel Hamburg door om Angelika te vinden en haar los te maken uit het milieu, waarin ze zich bevindt. Met béhulp van de politie weet hij haar eindelijk te vinden en gaan zij een gelukkiger toe komst tegemoet. (Toegang 18 jaar). Tot 9lot de nachtvoorstelling van za terdagavond 11 uur „Geisscl des Fleisches", in het Nederlands vertaald als „Slaaf van zijn driften", een film, die een waarschuwing wil zijn aan vrouwen, die zich veel veroorloven. De hele stad haalt opgelucht adem als de barpianisrt met sexuele afwijkingen Alexander Jablonsky wordt gearres teerd als bedrijver van de lustmoorden, die de laatste tijd de stad teisterden In een adembenemend proces moet Ja blonsky zich voor de rechter en jury verantwoorden. En hier gaat de film terug naar de onmenselijke sexuele misdrijven van de verdachte. Tafere len en scènes, die een wereld weerge ven, die Jablonsky omringd heeft; een wereld van prikkelende erotiek en sexualitedt, die labiele mensen in bees ten kan veranderen De filmers zeggen er dit van: De zaak Jablonsky is er slechts één uit vele. Hij symboliseert de snel in aantal toenemende sexuele delicten van de laatste jaren. Deze film toont de gevaren, die onze vrou wen en meisjes bedreigen Onze vrou wen en meisjes, die deze gevaren zelf in de hand werken door het sexuele exhibitionisme van deze tijd, dat sexu- eel ongeremde mensen tot excessen op zweept, waardoor zij tot een gesel van hun eigen vlees worden. (Toegang 18 jaar). SCHERPER TOEZICHT OP UITVOERING BOUWWERKEN Het gemeentebestuur verzocht ons het volgende te publiceren: Het is reeds diverse malen vóórge komen, dat bouwwerken worden ge bouwd zonder of niet overeenkomstig de verleende bouwvergunning. In en kele gevallen moest tot sloping worden overgegaan, omdat het bouwwerk niet in overeenstemming was met de door do gemeenteraad vastgestelde en door Gedeputeerde Staten goedgekeurde be stemmingsplannen. Voorts zijn velen van mening, dat voor inwendige verbouwingen geen vergunning vereist is. Deze opvatting is echter beslist onjuist. De bouwver ordening der gemeente Texel verstaat n.l. onder bouwen het maken, het ge heel of voor een gedeelte vernieuwen of veranderen, of het uitbreiden van bouwwerken. Burgemeester en wethouders hebben besloten, in de toekomst scherper toe zicht op het bouwen te laten uitoefe nen. Bij overtreding van de bepalingen der Woningwet of bouwverordening zullen zij de hun ten dienste staande middelen, waartoe ook sloping op kos ten van de overtreder behoort, toe passen. INCIDENT OP VEERBOOT GERECONSTRUEERD DEN HELDER De Texelaar R.„ die maandagochtend te Den Helder bij het oprijden van de eerste boot, inreed op de TESO-eontroleur P. Smit en kort daarop door de Helderse politie werd ingesloten op verdenking van po ging tot doodslag, is weer thuis. Woensdagavond werd hij op vrije voe ten gesteld. Deze beslissing werd door de rechter-commissaris genomen, na een onderzoek, waarbij de gebeurte nissen van maandagochtend werden ge reconstrueerd. Daarbij kwam onder meer vast te staan, dat Smit, die op de motorkap van de op hem inrijdende auto was gesprongen, niet over 30 me ter was meegevoerd, (zoals ook wij hadden gepubliceerd) maar over een veel kleinere afstand. OLIEBOLLENVERKOOP BRACHT ƒ415,— OP Niettegenstaande het warme weer blijft de oliebollenactie van de Texelse vrouwenverenigingen gunstig lopen. Woensdag waren de dames van het Katholiek Vrouwengilde, helpsters van het Roode Kruis en enkele anderen actief in de Waag De oliebollen gingen grif van de hand; voortdurend stonden de kopers in de rij. De bruto-opbrengst bedroeg ƒ415,Deze keer hadden velen gehoor gegeven aan de oproep om voor het goede doel slaolie beschik baar te stellen. Er was zelfs één gift van 5 liter, van een toerist. Totaal werd ongeveer 25 liter slaolie ontvan gen, waarin alle oliebollen konden worden gebakken Men verzocht ons de gevers en geefsters hartelijk te danken; gehoopt wordt dat volgende week woensdag velen dit voorbeeld zullen volgen. LUCHTSCHEPEN VOOR NASA? Sinds ongeveer dertig jaar heeft men weinig of (mets meei gehoord over „luchtschepen". Deze luchtvaartuigen waarvan de gigantische sigaarvorm (langgerekte ballon) gevuld was met het lichtontbrandbare waterstofgas le verden te grote risico's op. Inmiddels heeft de techniek niet stilgestaan en velen menen, dat er voor het lucht schip een nieuwe toekomst is wegge legd. De NASA in de Verenigde Staten heeft wel belangstelling voor deze vorm van luchtvervoer, aangezien zij tobt met het vervoer over de weg van de enorme raketten, die bestemd zijn als krachtbronnen voor de cap sules die het ruimteonderzoek doen. Het overbrengen van deze geweldige raketten, zoals de Saturnus, van de fabriek naar de lanceerplaatsen levert grote moeilijkheden op. NASA ver wacht, dat de vertikaal stijgende en zich rustig voortbewegende luchtsche pen met hun geweldig hefvermogen bijzonder geschikt zouden kunnen zijn dit werk te verrichten. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 augustus op om 5.08 uur en gaat onder om 20.23 uur; 9 augustus op om 5.12 uur en onder om 20.17 uur. Maan: 6 aug. N.M; 12 aug EK. Hoog water ter rede van Oudeschild: 4 aug. 6.50 en 19.29; 5 aug. 7.57 en 20.35; 6 aug. 8 59 en 21.34, 7 aug 9 53 en 22.25; 8 aug 10.38 en 23.08; 9 aug. II 15 en 23.45; 10 aug. 11.47 en 11 aug. 0.16 en 12.18; 12 aug. 0 45 en 12.46. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 5 augustus tot en met 11 augustus, tel. 2182, b.gjg. tel. 2406. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp tel. (02222) 234 DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur J. BEEKMAN, De Waal, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 VERGADERING VAN DE RAAD (Vervolg van pagina 1) de hij. De heer Daalder vermoedde dat de regeling destijds, in 1956, in het le ven is geroepen in het belang van de personeelsvoorziening en een betere binding van de ambtenaren. Mogelijk gelden deze omstandigheden tegen woordig niet meer zo sterk, en de heer Daalder zei bereid te zijn dat na te gaan. Hij dacht echter dat de regeling ook nu nog in het belang van de ge meente is. Dat laatste betwijfelde de heer Standaart. Nu er andere financie ringsmogelijkheden zijn, kan men beter normaal bij de bank lenen, eventueel onder gemeentelijke garantie, zo zei hij. De heer S. Keijser (VVD) zei dat de gemeentelijke financiering over twee schijven loopt; de gemeente leent geld van de bank en leent het op haar beurt uit aan een bouwlustige ambte naar. Dat men zich rechtstreeks tot de bank wendt vond hij veel gezonder. Geen verschil? De heer C. H. Roeper (PvdA) vond dat het niet veel uitmaakt voor de po sitie van de gemeente of men een ga rantie verstrekt of een gemeentelijk creddet ter beschikking stelt. Daar was de heer Standaart het niet mee eens. In het eerste geval draagt het Rijk 50n/o bij en dat is dus veel gunstiger. „Daar hebt U gelijk in", aldus de heer Roeper. De heer Standaart had nog een vraag. Hij had vernomen dat de rege ring de mogelijkheden voor aankoop van woningwetwoningen door de be woners heeft verruimd. Hij vroeg na te gaan hoe dc nieuwe regeling precies luidt. Mogelijk zullen nu ook huurders van Texelse woningwetwoningen tot aankoop kunnen overgaan. Op de vraag van de heer Standaart hoe het staat met de verkoop van de gemeentelijke boerderij in Zuid-Haffel moest de heer Daalder antwoorden dat de onderhandelingen tot dusverre niet tot overeenstemming hebben geleid. Er waren twee gegadigden, maar deze dachten aan de boerderij een „kooppie" te hebben en zijn afgeschrokken van de vraagprijs van de gemeente. Er zijn nu in diverse bladen advertenties ge plaatst, zodat het wachten is op geïnte resseerden, die meer geld voor het his torisch waardevolle gebouw overheb ben. Desgevraagd verklaarde de heer Daalder, dat geen restricties zijn ge steld ten aanzien van het gebruik van de boerderij. Men stelt zich voor dat de toekomstige koper het huis als zo merverblijf gaat gebruiken. Uiteraard dient het exterieur niet te worden aan getast. Spiegel De heer C. Koorn vond dat het kruispunt Oosterenderweg-Mulder- straat bijzonder gevaarlijk is geworden nu de Mulderstraat is doorgetrokken. Degenen, die vanaf de Oosterenderweg de Mulderstraat willen inrijden, hebben geen zicht op het van rechts naderende verkeer uit de oude weg. Hij vroeg zich af of een grote verkeerspiegel zo als deze ook in de steden worden toe gepast, hier geen verbetering kan brengen. De heer Daalder zei de zaak met de politie te zullen opnemen. Op Koorn's vraag of de Brink te De Koog spoedig kan worden gedempt, zei de heer Daalder, dat de betrokken begro tingspost nog steeds niet door GS is goedgekeurd. Avondvergaderingen De heer Koorn wees voorts op het grote belang van raadsvergaderingen in de avonduren. Nu worden raadsver gaderingen altijd 's middags gehouden, waardoor vrijwel geen publiek in de gelegenheid is ze bij te wonen. Hij vond het voor het contact tussen plaat selijke overheid en burgerij van groot belang, dat die gelegenheid door mid del van de avondvergaderingen wordt geschapen. Al vaker is over deze zaak gesproken, maar veel raadsleden voe len zelf weinig voor avondvergaderin gen en dat droeg er toe bij dat het er nooit van kwam. Hij stelde voor bin nenkort een proef te nemen met een vergadering waarin belangrijke zaken aan de orde komen. Zijn fractiegenote mej. Luij-sterburg wees erop dat m het nieuwe raadhuis veel ruimte is gepro jecteerd voor een publieke tribune, maar verwacht mag worden dat bij middagvergaderingen deze zeer spaar zaam bezet zal zijn. „Ikzelf vind een avondvergadering ook niet prettig, maar het contact met de bevolking is ermee gediend Laatst las ik in een krant, dat in een bepaald dorp de raadsvergaderingen in het plaatselijke café worden gehouden omdat in ver band met de grote belangstelling in het raadhuis onvoldoende plaats is". Mej. Luijsterburg vond dit een verheugend verschijnsel. De heer Dros vond een proef met zinvol. De eerste keer zullen misschien veel mensen komen, maar later loopt dat toch weer terug, zo meende hij. Mej. Luijsterburg bleef echter opti mistisch De heer P. Smit vreesde, dat het bij avondvergaderingen moeilijk zou zijn data vast te* stellen. „Als er toevallig een voetbalwedstrijd voor de TV is, komt niemand. Tenzij er een rel is!" Mej. Luijsterburg vond dat geen reden om van de avondvergade ringen af te zien. De heer Roeper dacht dat er wel andere middelen waren om het contact met het publiek te verbeteren dan avondvergaderingen. De heer Daalder vond het moeilijk op dat ogenblik tot een standpunt te komen. Hij herinner de eraan dat burgemeester De Koning een tegenstander is van avondraads vergaderingen en hij vond het niet juist van zijn ziekte gebruik te maken door in de bestaande regeling veran dering te brengen. Telegram Op voorstel van de heer Koorn werd besloten de burgemeester een telegram de grootste moeite hebben Eierland vinden, omdat het op geen enkel rit 3 tingbord staat aangegeven. Hij vrc of B. en W. de ANWB willen verz< ken hiermee rekening te houden. H geen de 'heer Daalder wel wilde do n Mevrouw Koning-Bruin vroeg of te zenden met wensen voor spoedi beterschap. De heer J. Witte (KVP) had de druk dat de meeste toeristen op Tej afloop van de huizenbouw aan Loodssingel te Oudeschild gezorgd k worden voor verbetering van de u ter plaatse. Weg en trottoir verkei in zeer slechte staat. Rioolwater Met het dagelijks bestuur van gemeenschappelijke polders had de hf S Keijser (VVD) een rondgang maakt langs diverse kampeerterreini Daarbij was weer eens duidelijk worden welke problemen de afv van rioolwater met zich meebrengt, vroeg hoe het staat met de uitvoer! van het recreatiefacetplan, dat voorz in de aanleg van zuiveringsinstallati De heer Daalder kon er weinig zeggen, maar waarschuwde tegen gegrond optimisme. Momenteel word j' door particulieren maatregelen get men om het rioolwater te kunnen vt werken. De heer Keijser: dat moet c wel, want de polder kan de afvoer n meer aan. De vervuiling wordt stet erger. De heer Keijser stelde echt dat de polder alles zal doen om de t< stand in de hand te houden, zolang verwerking niet door de gemeente traal wordt verzorgd. De heer Daalo vond het moeilijk particulieren te 1 wegen hoge kosten voor de verwerk! of afvoer van rioolwater te maken, deze taak te zijner tijd toch door gemeente wordt overgenomen. Het daarom zaak dat aan de rioolwaterv werking de hoogste prioriteit woi 3, gegeven. Wasmiddelen De 'heer C. Koorn vertelde, dat zuiveringstanks op de terreinen va q( niet goed functioneren als gevolg bepaalde wasmiddelen, waardoor voor de zuivering noodzakelijke baci riën worden gedood. Juist dan krijg in de sloten een vuile stinkende bo De heer S Keijser vertelde dat wasserij „Texel" sinds vorig jaar d mischc wasmiddelen gebruikt, die 1 ('t' bacteriënleven niet aantasten. Het ,r volg is dat in de sloot waarin het j bruikte waswater wordt gestort, w volop leven aanwezig is. Volgens heer Keijser produceren alle wasm delenfabrieken tegenwoordig dit c schadelijke wasmiddel. Hij sprak ec ter van vergaande nonchalence van beheerders van sommige terreinen aanzien van de vuilafvoer. Op somm terreinen worden de putten niet tij< geleegd en zelfs laat men de romn zonder meer weglopen. Als de pold komt controleren, ziet men de faet liën in de sloot drijven. Natuurlijk 1 zuiveringsinstallaties de oplossir maar de toestand hoeft beslist met. ernstig te zijn als zij nu is. De hf Daalder voelde er voor de vergunni van de exploitant afhankelijk te sti len van de staat waarin zijn vuil; voervoorzieningen zich bevinden. 'heer Keijser: als ze het te bont mak zetten we de afvoer stop, dan is h gauw over. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 9 augustus worden dc moed van de buitcndorpen verwacht op de volgei uren Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oosterend De Waal: 13.4514.45 uur; De Cocksdi eu Eierland: 14.4515.45 uur; Dc Ko 15.45—16.15 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 5 en 6 augustus 1967 Den Burg: zaterdag 19.30 uur; zondag: 8.30, 10.30 en 19.00 uur De Koog: zaterdag 20.00 uur; zondag: 9.00, 20.00 uur; 10.30 u Duitse Mis. Oudeschild: zondag 8.00, 10 00, 19.00 Den Hoorn; zaterdag 19.00 uur; zondag: 8.00 en 10.00 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur, zondag- 8.30, 10.00 en 19 30 uur. Oosterend: zaterdag 19.30 uur; zondag 10 00 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 6 augustus 1967 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Gicthoi la Na afloop koffiedrinken in „Ons Hu 10.30 uur klcutcroppas en kinderdienst 12 jaar) in „Ons Huis". De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10 30 uur ds. G. Boogaard 9.00 en 10.30 uur kinderdienst in Schuilhut" Na afloop van de dienst van 10.30 1 at koffiedrinken in „De Schuilhut" 19.30 uur ds. Zuhlke. jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oostcrcnd 10 uur ds. Rozcmond Oudeschild intrede ds. Rozemond te 0 terend. 32 GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00, 10.30 cn 19.30 uur ds. U iJfbi Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. W. de Graaf te Zaltbomr ei GEREFORMEERDE GEMEENTE Oostcrcnd 11.30 en 16.30 uur de heer Van Stuyvenb in de Ned. Herv. kerk GEREF KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk Den Burg 10.45 en 16.00 uur ds. T. J. Keegstra, van Erm^n DOOPSGEZINDE GEMEENTE DDDcn DBuDrDgafFMG cv cv cv cv; Den Burg 9.30 uur ds. M. C. Postema van Arnhem, busje Den Hoom Oosterend 10.45 uur ds. M. C. Postema

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2