Sportraad hield geslaagde sportdag op nieuw terrein Hartelijk afscheid van mejG. van Zetten De bedelaars rukken op Officiële opening volgt later MgSÊ&êÊm* OVERDENKING Deze twee elftallen, pupillen van SVC en een Texelse combinatie, betraden zondag als eer sten het nieuwe sportveld van De Cocksdorp. Links de heer G. Tcrwindt, midden achter scheidsrechter G. Douma en rechts de voor zitter van de Sportraad P. Zevenhoven. Linde (2x) en Leo Saai, terwijl graag onbekend blijvende spelers twee ballen in eigen doel werkten. Zo'n fout werd ook een keer door de andere partij gemaakt. Peter Bremer zorgde bij de Texelse combinatie voor twee treffers. DE COCKSDORP De sportdag, die de Texelse sportraad zondag hield op het nieuwe sportterrein te De Cocks dorp werd gezegend door fraai weer. Niet in alle opzichten was de lang durige zonneschijn na vele donkere da gen een voordeel want vele mensen verkozen het strand boven het sport veld. Toch werd de dag een geslaagd evenement. Van een historische ge beurtenis sprak recreatieconsulent J. M. de Vries toen na de opening twee pupillenelftallen het veld betra den om de strijd tegen elkaar aan te binden. Ze hebben kunnen ervaren, dat het op de nieuwe veerkrachtige grasmat goed voetballen is. Het nieuwe sportterrein is fraai gelegen: aan de Vuurtorenweg juist achter het dorp. Het land werd destijds door de ge meente gekocht van de heer Reuvers. In de afgelopen twee jaar werd er een boomsingcl omheen geplant. Die boompjes groeien uitstekend; nu reeds geven ze prettige beschutting en over enkele jaren zal het terrein omgeven zijn door een dichte gordel. Het zandige terrein werd indertijd tot goed sportveld gemaakt door er een laag zwarte grond, afkomstig van de Beatrixlaan te Den Burg, op te bren gen. In combinatie met de drainage is aldus een sportveld met een goede ont watering verkregen. Het oude, afgele gen sportveld van SVC aan de Vuur torenweg, dat door de sportvereniging werd gepacht, is inmiddels tot bouw land gemaakt. Hoewel het terrein zondag voor het eerst in gebruik was, heeft men nog moeten wachten met de officiële ope ning. Dit in verband met het feit, dat SVC de kleedkamers nog aan toeristen verhuurt. Het is de bedoeling het ter rein op 6 september officieel in gebruik te nemen. Het Koninklijk Texels Fanfarekorps maakte aan het begin van de middag een rondgang door het dorp. Op het terrein aangekomen werden enkele mansen ten gehore gebracht, waarna voorzitter P. Zevenhoven met enkele toepasselijke woorden de dag voor ge opend verklaarde. De pupillen van SVC speelden een aardige wedstrijd tegen een Texelse combinatie. Ze won nen met 21. De doelpunten werden gemaakt door Marius Eelman en Johan de Waard en bij de Texelse combinatie door Dick Sijtsma. De wedstrijd junioren SVC-Texelse combinatie werd ook door de durpers gewonnen, met 53. Doelpunten wer den gemaakt door de SVC-ers Van der Veldloop Voor de veldloop meldden zich twaalf deelnemers. Er werd gelopen over 3000 meter, 10 rondjes om het veld. Eerste werd Gerrit Boot uit De Waal, tweede Piet Kooiman uit Mo lenbuurt, derde Paul Verhagen uit De Koog, vierde André Keijser uit De Waal en vijfde Dirk Bakker uit Oude- schild. De gymnastiekvereniging Texel gaf een gymnastiekdemonstratie Dames en meisjes werkten met tramplin/kast en de jongens en heren met tramphn/ paard. Op de lange mat toonden alle GVT-ers hun lichaamsbeheersing. Voorts vermeldde het programma een volleybalwedstrijd door TEVOKO. Op het aangrenzende terrein gaf de afde ling De Cocksdorp-Eierland van „De Kleppertjes" een boeiende demonstra tie onder leiding van de jeugdige mej. Langeveld. Vooral de „stoelendans1' verwekte veel hilariteit. De estafette, waaraan door vier ploe gen uit voetbalverenigingen werd deel genomen, werd gewonnen door SVC. In de goedbezochte dienst van zon dagmiddag nam mej. G. van Zetten afscheid van de Doopsgezinde Gemeen te Texel. Zij is vier jaar op ons eiland als godsdienstlerares werkzaam ge weest. Mej. Van Zetten is beroepen in de Doopsgezinde Gemeente te Sint Anna Parochie in Friesland, waar zij zondag 15 oktober intrede zal doen. In de prediking, die uitging van het woord van de apostel Paulus in Phi- lippenzen 4, verzen 6 en 7 (dezelfde tekst die ook het uitgangspunt vormde in de bevestigingsdienst vier jaar ge leden) stelde mej. Van Zetten, dat zij een afscheidsdienst in deze zin toch als een gewone dienst wilde zien, dat ook in deze dienst niet de dienaar, maar de boodschap die de blijdschap inhoudt voor de gelovige gemeente en de we reld, die Gods wereld is, centraal be hoort te staan. Met klem werd de ge meente op het hart gebonden te den ken aan de kleuren die in deze tijd „in" zijn zwart en wit en niet te (be) rusten bij een grijze kleurloosheid. Dat betekent niet de farizeeër uithangen t.o. de wereld, maar het betekent nog minder farizeïsch de tollenaar uithan gen t.o. God. Alleen langs de weg van de ware schuldbelijdenis in de confron tatie met de Heer van kerk en wereld, komen mensen en kerken tot de ware dankbaarheid en blijdschap en krijgen zij deel aan de beloften, die voor deze wereld gelden. Sprekers Na afloop van de dienst werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid mej. Van Zetten toe te spreken. Zo richten achtereenvolgens tot haar het woord: de heer M. W. Koorn, die na mens de gemeente dankte voor alles wat zij in deze vier jaar in en namens de gemeente had gedaan en die als blijk van waardering een uit elf delen bestaand commentaar op het Nieuwe Testament aanbood, de heer J. J. de Beurs (namens de Algemene Doops gezinde Sociëteit), ds M. J. Nolthe- nius (namens de N.HD.S., de Ring Noordholland-Noord en het Convent van predikanten), de heer J. Daalder (als loco-burgemeester namens B. en W. van Texel), kapelaan P. Bollerman (Texels Theologen Convent), ds. T. van Leeuwen (Raad voor het Zomerwerk) de heer J. G. de Winter (ULO-school, die zijn dankwoorden vergezeld liet gaan door een tweetal boekwerken, en ds. L. Koopmans. Nadat mej Van Zet ten de sprekers stuk voor stuk had ge- anwoord, spraken mevrouw De Wolf- Kikkert en de heer L. van der Wulp nog woorden van dank namens de Zus- terkringen en de Zondagsschool in het zaaltje naast de kerk, waar deze sa menkomst werd afgesloten met het drinken van een kopje koffie, en kreeg mej. Van Zetten namens genoemde or ganisaties nog een staande schemer lamp en een boekenrek aangeboden. „SPAAR ACHTER AF" MENSEN MET WENSEN SLUITEN 'N PERSOONLIJKE LENING BIJ DE N.M.B. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 215 vestigingen in Nederland. De bank waar u zich thuisvoelt! GEMEENTELIJK VOETBALTOERNOOI IN SINT MAARTEN Een team van Texelse gemeente ambtenaren heeft zaterdag j.l. meege daan aan een toernooi in de gemeente St. Maarten samen met 7 andere ploe gen van ambtenaren, t.w. Den Helder, Wieringermeer, Zijpe-St. Maarten-Cal- lantsoog, Harenkarspel-Warmenhui- zen, Landsmeer, Grootebroek en Scha- gen. Jammer genoeg werkte het weer niet mee en er werd dan ook de ge hele morgen in de regen gevoetbald. Na de middag bleek Pluvius er pas ge noeg van te hebben. Dit deed echter aan de sfeer van de ontmoetingen niets af en er werd met volle inzet van krachten gespeeld. Texel zat met Schagen, Zijpe en Ha- renkarspel-Warmenhuizen in een serie en werd met een 20 nederlaag tegen Zijpe, een 40 overwinning tegen Schagen en 00 gelijkspel tegen Ha- Wa-Boys 2e in deze afdeling. De strijd om de le en 2e plaats ging tussen Den Helder en Zijpe. Na een spannende, Aanvragen voor september Ten behoeve van het naseizoen zijn door ons nog enkele advertenties ge plaatst, in hoofdzaak in de buitenland se bladen. Voor de beantwoording van de aanvragen, die wij hierop verwach ten te ontvangen, zouden wij gaarne willen beschikken over gegevens van de beschikbare ruimte, en wel in verband met het samenstellen van de lijst vóór 25 augustus a.s. Uit de aanvragen, die wij thans ontvangen, blijkt, dat de belangstelling in hoofd zaak uitgaat naar hotels, pensions en bungalows. Van de hotels en pensions zouden wij willen vernemen tot wan neer het bedrijf geopend blijft. PUPILLENCOMPETITIE Tot nu toe heeft alleen Oosterend met één elftal ingeschreven. D. Texelse redders waren paraat KOTTERS IN MOEILIJKHEDEN BIJ DE KOOG Het heeft vrijdagmiddag maar weinig gescheeld of twee kotters waren bij De Koog gestrand. Op de thuisreis raakte de WR 36 in moeilijkheden toen zich een motorstoring voordeed, die op zee niet was te verhelpen. Graag werd de hulp van een Helderse collega, de IID 23 geaccepteerd, die een lijn uitbracht en de VVieringer op sleepouw nam. Bij windkracht zeven was de zee echter bijzonder ruw en na enige tijd brak de lijn, die daarop in de schroef van de Helderse kotter verward raakte. Beide schepen waren nu hulpeloos en dreven vrij snel in de richting van De Koog. Om stranding te voorkomen werden de ankers uitgegooid. De TX 19, schipper F. Knjnen, nam de Wie- ringcr tenslotte op sleeptouw en de Helderse kotter werd door de even eens te hulp geschoten HD 147 op de zelfde wijze uit de nood geholpen. Er werd koers gezet naar Den Helder, waar men aan het eind van de middag aankwam. Omdat het er naar uitzag dat de kotters zouden stranden, kwam op Texel de reddingsdienst in het geweer. Omstreeks één uur 's middags werd de „Ida Mary" te water gelaten en bij de strandafgang van De Koog hield men het wippertoestel gereed. De Ida Mary naderde de twee kotters, die inmiddels hulp hadden gekregen tot op korte af stand maar toen via de radio werd vernomen dat verdere hulp overbodig was, trok men zich terug. De redding boot was omstreeeks vijf uur weer thuis. maar vermoeiende strijd, ging Den Hel der met de eer strijken door een 3'1 overwinning. Texel moest tegen Grootebroek om de 3e en 4e plaats spelen, wat een langdurige kwestie werd. Na 2 maal 15 minuten spelen en een verlenging van 2x5 minuten was de stand nog steeds 00. Strafschop pen moesten de beslissing brengen en daar bleek Grootebroek de sterkste in te zijn. Met 3«2 ging Texel ten onder In de strijd raakte J. de Boer licht ge blesseerd; hij liep enkele gekneusde ribben op. Een vaantje en een medaille waren de beloning voor een (vrije) dag hard werken. In de slotdienst t.g.v. het doopsge zinde wereldconqres sprak ds. H. Bremer n.a.v. het verhaal in Hande lingen 3, waarin wordt vertelddat een verlamde bedelaar door Petrus en Johannes wbrdt genezen. De negerpredikant dr. Vincent Harding reageerde in deze dienst op die preek op een wijze, die niet na heeft gelaten grote indruk te maken op de aanwezigen in het Hai-gebouw en op de televisie-kijkers overal in ons land. Vandaag wil ik niet meer doen dan enkele van de belangrijkste opmer kingen van deze broeder in deze overdenking" opnemen. Ik doe dat èn omdat velen, die de dienst voor de televisie meemaakten, mij vroegen naar de tekst van het door ds. Hardinq gesprokene, èn omdat ik graag wijk voor iemand, die wérkelijk wat te zeggen heeft en te overdenken geeft, en dat niet alleen aan doopsgezinden! L. Koopmans De bedelaars staan op. Het is waar! De kranten worden voor ons tot een boodschap van God. De bedelaars staan op. Zij weigeren langer op de grond te blijven liggen, kreupel, gebroken en be delend. De bedelaars staan op. De be delaars zijn opgestaan. Kijk maar! In Detroit en Harlem staan zij op. Ze staan op in Vietnam, ze staan op in Mozambique, ze staan op in Equador en in Guatemala. Vuile kreupele bede laars staan op. Het zal niet lang meer duren of ze staan op in Johannesburg en in ieder ander deel van de niét- westerse wereld. De kreupele gebroken slachtoffers van een westerse uitbuiting staan op en marcheren en vragen het recht om als mensen te leven. En wanneer zij opstaan zijn zij boos, want wij hebben gegeten en gedronken ten koste van hun zweet. Zij zijn wanhopig, want wij hebben hen hun zilver en goud ont nomen en ook hun diamanten, olie en rubber, en we hebben hen achtergela ten om te bedelen aan onze deuren. De slachtoffers van het „christelijke Westen" staan op. En in hun midden staat de Christus van de bedelaars, de „Outsider" Jezus van Nazareth. Ziet U Hem? Hoort U Hem door het rumoer van hun stemmen heen? Voelt u hoe Zijn Geest de bolwerken van veiligheid, weelde en hebzucht omver blaast? Hij is daar! Wij mogen ons ver bergen, maar Hij is er! Wij kunnen doorgaan met belasting te betalen, voor het leger en de bommen (en on dertussen schreeuwen en verzuchten: „Wat kunnen we doen?") Wij kunnen de politie en het leger erbij roepen. Wij kunnen angstig wegkruipen achter de wet en de orde of de muren van onze kerken, maar er is een Geest, die vrij rondwaart om de muren van onze kerken. Maar er is een Geest, die vrij rondwaart op aarde. Een Geest op zoek naar de vrijheid. En Hij zal niet ster- Sommigen noemen deze Geest com munisme en gaan daarmee voorbij aan de diepere geschilpunten. Want Chris tus had de bedelaars lief, lang voordat Karl Marx was geboren. Sommigen geven de Black Power (Zwarte Macht) de schuld, maar zij slaan de plank mis, want Jezus beloofde vrijheid aan de gebroken bedelaars, lang voordat de Nederlandse schepen Stokely Car- michael's voorvaderen afzetten op de Amerikaanse kusten. Misschien zijn we zo druk bezig te discussiëren over de Geest, dat wij blind zijn voor wat hier gebeurt in de wereld. Maar wij moeten dit weten! De opstandige bedelaars zullen niet langer wachten; en Chris tus heeft beloofd, dat Hij met de bede laars zal zijn en zijn beloften zijn waar. Laat er geen misverstand zijn: Hij is met hen, maar waar staan wij? In on ze rustige gemeenten, waar wij wet orde verkondigen èn de vrije handel Weggedoken achter de barricades vai de status quo, en biddend dat de stort spoedig zal gaan liggen, zodat wij 0r, gestoord verder kunnen leven? Als wij tevreden ons bezighoudt) met deze dingen, temidden van ster* vende, zich nu verheffende, boze men. sen, laten we dan ons ware gezichj tonen! Laten we ons dan niet vereen- zelvigen met de Christus van de bede. laars. Laat ons de naam van Christus nia ij del gebruiken. Want Hij is buiten, temidden van vlammen. Zijn weg was; Opgeven, 5; wat Hij had! Hij staat temidden van dj verbitterde mensen, die stenen gooien en van de bezeten revolutionairen, ffi wordt vuil van hun vuil, Hij wordt k bloed met hun bloed, zelfs al kunne zij Hem niet zien. Hij probeert hui rechterhand te vatten en hen mee t< trekken op een nieuwe weg van red; en liefde, die verder reikt dan hui wildste dromen, van een nieuw-gt. bouwde maatschappij. Als wij uit <j; buurt blijven van de bedelaans, dij opstaan, dan blijven we uit de buur, van Hem. Bedelaars zijn geen erg acceptab^ gezelschap, vooral niet voor diegene? die luid schreeuwen in de tempel Maar als wij het aandurven te middg van de oprukkende bedelaars onze wej te zoeken, dan zullen we hebben gaan als een Petrus en als een Chrk- tus, niet prekend, maar proberend hei te bereiken, hun rechterhand te grij pen en hard te trekken. Dan zullen er momenten zijn dat w{ in het vuil moeten duiken, maar wea niet bang, want Christus is ook over de vuiligheid. Steek uw hand uit naar deze boze, angstige, felle bede laars. Laat hen weten, dat U afziet vas elk beroep op Uw bezittingen; zodat zij niet van u behoeven te stelen. Pak hen dan vastberaden vast, ver trouwend op de Heilige Geest, die nooit in de steek laat, zelfs wannee: de bedelaars geweren dragen. Hij U kracht geven en Hij zal U wijsheid schenken. Hij zal U zelfs de woorden geven, als dat noodzakelijk mocht zijn Maar houdt vast.want slechts God weet waar de weg, die de bedelaan gaan, heen zal leiden. Door welke ver oordelingen heen, uit welke kerken weg, welke oude ideeën voorbij welke gevangenissen binnen. De bedelaars staan op, de bedelaars rukken op, en Christus is in hun mid den. Waar zijn de Heiligen? Zijn wij niet de kreupelen, verlamd door angst strompelend onder het gewicht van onze achtenswaardigheid, gebonden aan de maoht van ons bezit? Waar zijn de heiligen? Trek er op uit, heiligen! Ruk op uit uw gebouwen, uit uw groeperingen, ruk op uit uw kerken, als de nood er is! Trek op uit uw wereldgelijkvormig heid en op uit de verschrikking van dt luidruchtige nacht. U hebt niets te verliezen dan uw le ven en een wereld te winnen. Trek op heiligen. Spring op en ruk uit! Dt Meester is reeds onderweg en Hij zegt: Ik ben de Weg, volg Mij. Amen. VIJF NOVEMBER SLUITINGSWANDELTOCHT De wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt op zondag 5 novem ber een wandeltocht, waarmee het wan delseizoen 1967 wordt afgesloten. Er kan gelopen worden over 5, 10 en 15 km. Nadere gegevens volgen te zijner tijd. De traditionele 7-dorpentocht zal dit jaar niet worden gehouden. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252. Goed tehuis gezocht voor jong hondje. S. Zijm, De Westen Met blijdschap en dank baarheid maken wij de geboorte békend van on ze zoon en broertje Niels D. v. Heerwaarden C. A. v. Heerwaarden- Schouwvlieger Ruud en Ilse Texel, 19 augustus 1967, Jonkerstraat 7, Den Burg. Tijdelijk adres St. Lidwinaziekenhuis, Den Helder, zaal 104. Op 18 augustus 1967 werd ons een derde dochter toevertrouwd. Saskia Wilhelmina Iet en Klaas Eelman Linda, Arko en Marieke Hoeve „Noordwij k". Kennisgeving Marius Bremer en Antoinette Lagemaat geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, dat D.V. zal plaats vinden op 31 augustus a.s. om 2 uur in de „Bergpoort" te Ede, waarna de kerkelijke inzegening om 2.45 uur in de Geref. Kerk door de Weleerwaarde Heer Ds. J. Ozinga te Lunte- ren. Molenparkweg 23a, Barneveldseweg 14, Lunteren, 17 aug. 1967. Receptie: 's nam. van 4 - 6 uur in Hotel „De Ve- luwe". Toekomstig adres: Nij verheidslaan 91, Veenen- daal. Te k. Morris Minor, -I zg.a.n. banden en trek haak. Te bevr. H. Platte, Schilderweg S 26 c, nabij Zuivelfabriek. Verloren bij de auto cross van 6 aug. een gr plastic regenmantel. Tel (02226) 281 Heden is na een langdurige ziekte van ons heengegaan mijn zoon en onze broer, zwager en oom Gerrit de Vries, echtgenoot van M. de Vries- Uiterwijk Winkel in de ouderdom van 50 jaar. IJmuiden H. de Vries Canada K. de Vries J. de Vries-Driegen IJmuiden G. Koopman- de Vries J. Koopman Texel M. Burgman- de Vries neven en nichten Wijk aan Zeeërweg 160, IJmuiden, 17 augustus 1967. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op 21 augustus 1967 op de algemene be graafplaats „'Duinhof' gem. Velsen.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2