De kost en de baat „Eens komt het geluk" SPORTPROGRAMMA rubriek voor I «-«i-mi»- LANDBOUW en VEETEELT C >an Lrontnajè leg-en hangkasten Moerbeek's Feuilleton Adspiranten: ZATERDAG 16 SEPTEMBER: HCSC a-Texel a, 3.15 uur HCSC b-Tex, Boys a, 4.30 uur Cocksdorp a-ZDH a, 3.00 uur Oosterend a-De Koog a, 3.00u uur Tex. Boys b-Texel b, 3.00 uur Pupillen Cooksdorp-ZDH a, 2.15 uur Tex. Boys-Texel a, 2.15 uur ZDH b-Oosterend, 3.00 uur ZONDAG 17 SEPTEMBER 4e klas A KNVB: LSW-Texel, 2 30 uur West-Frisia-DTS MFC-Hollandia T. Flevo-WW Zwaagdij k-Succes Watervogels-De Valken Afdeling Noordholland Tex. Boys-Vesdo, 2.30 uur N. Niedorp-Oosterend, 2.30 uur Texel 2-Watervogels 2, 2 30 uur Cocksdorp-Wiron 2, 2.30 uur De Koog-Kaagvogels 2, 2.30 uur Oudesluis 2-Tex. Boys 2, 2.30 uur Texel 3-Schagen 3, 12.00 uur Schagen 4-Texel 4, 2.30 uur Tex. Boys 3-Schagen 5, 12.00 uur Oosterend 2-Wieringerwaard 3, 2.30 uur Junioren HRC 2-Texel, 10.00 uur Oosterend-JVC, 12.00 uur Watervogels 3-Cocksdorp, 2.30 uur ZDH-ZAP 3, 2.30 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Texel 1 gaat op bezoek bij LSW. Hoe de krachtsvertioudingen liggen weten we nog niet Wel zal LSW be lust zijn om de vorige zondag geleden nederlaag goed te maken. Daarom Texel, wees op je hoede en geef je beste spel Texel 2 ontvangt Watervogels 2, dat van Vesdo 2 met 41 won. Dat 'bete kent een schepje er op. Texel 3- Schagen 3 is nog niet verloren. Scha gen won van DWOW. Schagen 4-Texel 4 moet gewonnen worden. Zij verloren van Succes met dikke cijfers 141. Junioren Helder 2 verloor van een machtig Schagen, dat maar liefst 17 treffers produceerde. Zo staat ons een dag met vele ver rassingen te wachten. Hopen we slechts dat onze spelers het beste deel ontvan gen. D. D Texelse Boys Dit weekend weer een volledig pro gramma Willen de spelers van het eerste er aan denken, dat de punten niet vanzelf komen aanwaaien. We vertrouwen erop dat er nu eens voor gewerkt wordt en vooral samenge werkt. Er zijn nog spelers, die regel matig schitteren door afwezigheid op de training. Probeer die avond vrij te houden. Het komt de stemming en de conditie ten goede. Terreindienst: H. Witte Dzn. en J. Zoetelief. Adspiranten a vertrekt zaterdag met de boot van 3 uur. SCHIETOEFENINGEN Op maandag 18 september of dins dag 19 september a.s. zal door H.M. Tjerk Hiddes worden geschoten vanuit de haven van Den Helder. Sector 045 - 075° rechtwijzend, met straal van 9 mijl, vanuit het hoge geleidingslicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aan wezig. 2506 (T) SE van Vlieland. Wadden zee. Schietproeven met geschut. Vorig Bericht aan Zeevarenden: 23/67. Ligging batterij 53°15,1'N - 4 56,7'E (beE kp. No. 40). Er zal worden ge schoten in de week van 2 t/m 6 okto ber 1967. De onveilige sector wordt begrensd door de richtingen 065° en 120° gerekend vanuit de batterij, over een afstand tot 15.000 m. (Ned. krtn. 1454, 1456) (Hydr. L246) BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. 73 WANDELAARS IN „RONDJE OM TEXEL'' Voor de wandeltocht rond Texel, die morgen wordt gehouden, hebben zich 73 dappere tippelaars laten inschrijven. Er waren nog 15 wandelaars, die zich bij hen wilden aansluiten, maar toen was de inschrijftermijn gesloten, zodat zij moesten worden teleurgesteld. Gestart zal worden om half vier 's morgens bij het gemaal van De Cocks dorp De wandelaars zullen de dijk in zuidelijke richting volgen. De start gaat niet een kleine plechtigheid ge paard. Wethouder Joustra heeft toege zegd om klokslag half vier een lint door te zullen knippen, waarna de groep zich in beweging zet. City Theater biedt keuze uit vier films. Vrijdag- en maandagavond draait „De wonderdokter" met in de hoofdrol Heinz Rühmann. Als de onge huwde professor dr. Pratorius zien we hem, werkende in een groot zieken huis. Een knappe jongedame meldt zich bij hem en Pratorius stelt vast dat zij in verwachting is, het gevolg van een verhouding met een getrouwde man. Later ontdekt de dokter dat hij het bij het verkeerde eind had, maar op dat moment hebben patiënte en arts liefde voor elkaar opgevat. Ze trouwen tenslotte, maar een veerzuurde collega van de doker probeert het geluk te verstoren. Hij snuffelt het verleden van Pratorius na en ontdekt dat hij vroeger wonderdokter was en er als knecht een ter dood veroordeelde mis dadiger op nahield. De dokter geeft het allemaal toe voor de ere-raad, die zich met het geval bemoeit. Maar de toe dracht is toch wel iets anders geweest dan de afgunstige collega voorstelde. De dokter wordt vrijgesproken en aan het geluk van het jonge paar mankeert nu niets meer. (Toegang boven 14 jaar). Zaterdag- en dinsdagavond: „Code nummer L", het verhaal van een En gelse sergeant, die als „koelbloedig doder" wordt belast met het uit de weg ruimen van spionnen. Verdelend is dat Oakes er niets voor voelt en daarom maar een gewetenloze beroepsmoorde naar huurt. Een andere moeilijkheid is dat de sergeant zich sterk tot vrouwe lijk schoon voelt aangetrokken en daarom menige opdracht verknoeit. Bijna een ramp doet zich voor als Oakes voor het karretje van de vijan delijke spionagedienst worden gespan nen. Uiteindelijk oogst hij toch lauwe ren als hij ontdekt, na een reeks dolle avonturen, dat Iris, de secretaresse van zijn opdrachtgever, al jaren voor de vijand werkt. (In kleuren toegang boven 14 jaar). De van de televisie bekende Flipper kan men de hoofdrol zien spelen in „Flipper en de piraten", een aardige jeugdfilm, die zondagmiddag is te zien. Als de jonge Sandy hoort dat hij we gens de aanleg van een nieuwe auto weg zijn speelkameraadje Flipper moet missen, gaat hij er met Flipper van door in een boot. Hij bereikt een klein tropisch eiland waar hij zich als Ro binson Crusoe installeert. Dat is het begin van een reeks spannende avon turen. (In kleuren alle leeftijden). Gebaseerd o.p Jan de Har tog's roman „Stella" is de film „Stella's sleutel". Het meisje Stella was verloofd met de kapitein van een zeesleper. Hij komt in de oorlog om als hij een uit het kon vooi geschoten vrachtschip te hulp snelt. De flat wordt nu gehuurd door kapitein Barger, maar Stella, verdoofd door het verlies, blijft er ook wonen. De kapitein wordt door haar telkens hartelijk ontvangen. Maar ook Barger komt om en dan dient Chris zich aan. Ook hij leert het meisje kennen als iemand die de uitgeputte zeelui een waar tehuis biedt. Hij vraagt haar ten huwelijk, maar nog dezelfde avond moet hij uitvaren en het wordt zijn laatste reis. Dan komt David en ook hij gaat het meisje achten en lief hebben. Pas dan ontwaakt het meisje uit haar verdoving en gaat van David houden. (Toegang boven 18 jaar). Dat in veel gevallen de portemonnee eerst open moet voordat we de kans krijgen, dat er weer iets in komt, is geen wijsheid van deze tijd. Het spreekwoord, dat „de cost voor de baet gaat" is al heel oud. Toch betekent dit niet, dat iedereen er nu zonder meer ook van overtuigd is. We dachten daar dezer dagen nog weer eens aan. Een moeilijke zaak Met de voorgaande regels in gedach ten moet U nu heus niet denken, dat ALS U STRAKS WINTERTARWE ZAAIT Er zal zeker ook dit jaar weer een oppervlakte wintertarwe worden uit gezaaid op ons eiland. De laatste jaren is er duidelijk de neiging om de opper vlakte van dit gewas iets uit te breiden. Hoewel we echt geen reden zien cm aan te dringen op een grote uitbreiding menen we toch, dat voor een aantal bedrijven een oppervlakte wintertarwe aanbeveling verdient. Het lijkt ons goed om voor die bedrijven op de vol gend zaken te wijzen. a. Rassenkeuze De leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, die aan akker bouw doen, zullen waarschijnlijk deze week een advies voor de rassenkeuze krijgen. We kunnen nu al wel zeggen, dat de keus vrij beperkt is en zich in hoofdzaak beperkt tot drie rassen. b. Dc zaaitijd Hoewel we heel goed kunnen begrij pen, dat men geneigd is om bij gun stige omstandigheden eind september of begin oktober te zaaien, moeten we dit tooh afraden. Zowel met het oog op voetziekte als op gele roest, brengt vroege zaai gevaren mee. Daarom is op dit moment het advies om op gronden, die gevoelig zijn voor voetziekten en in gebieden, waar gele roest kan optre den, met het zaaien te wachten tot 15 oktober. c. Het zaaibed en het zaaien Aan het zaaibed voor tarwe worden heel andere eisen gesteld dan aan het zaaibed voor bieten. Met het oog op de ongunstige invloeden van het weer is een te fijn zaaibed uit den boze. Hoewel een enkele akkerbouwer overgaat op het breedwerpig zaaien van de tarwe, menen we er toch van te moeten uitgaan, dat de meeste tarwe machinaal zal worden gezaaid. Ter bescherming van de grond wordt in diverse gevallen gebruik gemaakt van kooiwielen aan de tractor. We be twijfelen of dit altijd de juiste weg is. Het is ons vooral de laatste winter weer opgevallen, dat het gewas het meest te lijden had op de stroken, waai de kooiwielen hadden gereden. Een oude wijsheid is, dat het winter graan tot de zaaier zegt: „Strooi mij er op, ik kruip er in". Onze ervaring is, dat het zaad in veel gevallen de kans niet krijgt om „er in" te kruipen, omdat het zaad, of de kiem van het zaad in de maag van allerlei soorten vogels terecht komt. Daarom zijn we van mening, dat niet al te ondiep moet worden gezaaid. d. De nabewerking Speciaal ook met het oog op vogel vraat is een nabewerking in de meeste gevallen nodig. Eggen is veelal onge wenst, omdat de grond een te fijne ligging krijgt, wat op de vele 6lemp- gevoelige gronden, die er speciaal in polder Eierland liggen, aanleiding kan geven tot waterschade. De laatste jaren is men daarom be gonnen dit op een andere manier te doen. Vorig jaar zijn goede resultaten verkregen met een nabewerking met de triltandcultivator. In ieder geval zal men er voor moeten waken, dat de grond een te vlakke en fijne ligging krijgt. wij geen begrip hebben voor de moei lijkheden, die er aan het uitgeven van geld, of liever gezegd aan het maken van kosten zijn verbonden. Vooral als in zekere zin de bronnen zijn opge droogd is het een moeilijke zaak cm tot het besluit te komen weer kosten te maken. We kwamen op een bedrijf, waar de grasvoorraad van geen betekenis meer was. Op onze vraag of het grasland weer „onder" de stikstof lag moest de veehouder verklaren, dat dit maar zeer gedeeltelijk <het geval was. Toen ik de veehouder er op wees, dat het nog maar begin september was en het. een groot voordeel is als de melkkoeien bij gunstig weer in ieder geval overdag tot eind oktober naar buiten kunnen, bleek hij het daarmee wel eens te zijn. Hij begreep ook wel, dat het daarvoor nodig zou zijn om de meeste percelen nog een gift stikstof te geven. Maar. Zonder omwegen vertelde hij, dat hij hier moeilijk toe komen kon, omdat de rekening bij de handelaar in kunst meststoffen en veevoer toch al aan de hoge kant was. Hij wilde die rekening eerst wel eens omlaag hebben voordat hij weer nieuwe aankopen deed. Een onverantwoord advies? Het is beslist niet zo, dat een land- bouwvoorlichter tegenwoordig alleen maar spreekt over de noodzaak van een goede bemesting, een goede vee voeding en andere landbouwtechnische zaken. Bedrijfseconomie staat bij de tegenwoordige landbouwvoorliohte* hoog genoteerd. Hij moet verder heel goed weten, dat de leverancier van kunstmest en krachtvoer niet kan fun geren als geldschieter van de boer. Ik heb deze dingen ook in rekening genomen toen ik mijn advies gaf. Hoe dat advies was? „Man, je moet direct de leverancier bellen en vragen of hij zo gauw mogelijk nog zoveel stikstof brengt, dat je het grasland nog een be mesting van 200 - 300 kg. kalkammon per bunder kan geven". „Onverantwoord" zult U misschien zeggen. Ik ben bereid dit oordeel over me heen te laten gaan. Maar ik kan deze mening niet delen. Hier ligt het voordeel van het strooien van stikstof er te dik op. En toen het ging om de keus: „Geen stikstof strooien en daar door de koeien vroeg aan het hooi en het krachtvoer" of „Wel stikstof strooien en daardoor een goede kans, dat het vee de eerste maanden nog zon der hooi en met weinig krachtvoer kan worden gehouden" heb ik de tweede mogelijkheid gekozen. Diverse veehouders zullen in de ko mende weken nog voor de vraag ko men te staan hoe lang het strooien van stikstof moet worden volgehouden. Onze mening kunt U weten. Door in ieder geval tot 20 september op de dro gere gronden stikstof te strooien, kunt U zo lang mogelijk profiteren van dat gene wat het grasland U met betrek kelijk weinig kosten biedt. MEUBELHANDEL Den Burg Tel.2572 CURSUS VORMINGSINSTITUUT START 18 SEPTEMBER Het Vormingsinstituut voor meisjq begint 18 september met de lessen. de afgelopen jaren is gebleken, dat d: (en lessen bijzonder nuttig zijn en door d meisjes met veel plezier worden ge Ie volgd. Men kan zich nog opgeven b en mej. M. A. Witte, Schilderend 35, tei 2364. JAARVERGADERING KLAVERJASSERS DE COCKSDORP De klaverjas club Eierland houdt dinsdagavond café Marinus de jaarvergadering, f zullen belangrijke zaken aan de ord komen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 17 september op om 6.16 ui en gaat onder om 18.52 uur; 20 septembt op om 6.21 uur en onder om 18.45 uur Maan- 18 sept V.M.; 26 sept. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 15 sept. 5.44 en 18.11; 16 sept. 7 02 en 19 H 17 sept. 7.58 en 20.08; 18 sept. 8.43 en 20.41 19 sef>t- 9.18 en 21.19; 20 sept. 9.48 en 21.41 21 sept. 10.13 en 22.13; 22 sept. 10.38 r 22.39; 23 11.00 en 23.03. Aan het strand ongeveer een uur eerds hoog water. NOODSLACHTINGEN Voor noodölachtingen in de perioct 16 september tot en met 22 septembt tel. 2182, b.g.g. tel. 2069. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 20 september worden de moede van de buitendorpen verwacht op de volgeró uren Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oosterend De Waal: 13.4514.45 uur; De Cocksdoq en Eierland: 14.4515.45 uur; De Koof 15.45—16.15 uur. iöl it( WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 maandagmorgen 8 uur Dokter ELLAS, Den Burg, tel. (02220 2039. DIERENARTSEN Ingaande zaterdagmorgen 12 uur J. BEEKMAN, De Waal, tel. (0 222s 2936. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en me maandag 13 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (0 222? 250 of 367. R.K. KERKDIENSTEN weekend 16 en 17 september 1967 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 en 20.00 uur Oudeschild: zondag 9.00, 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur - Oosterend: zondag 10.00, 19.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN zondag 17 september 1967 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes. gezamenlijk dienst van Hervormden en Doopsgeze den in dc Doopsgezinde kerk. Den Hoom 10 uur ds. Westerbeek van Eertt Dt Cocksdorp 10 uur Ecrw. heer Veldhuis Jeugddienst De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10.00 uur ds. Rozemond, died samen met Doopsgezinde gemeente Oudeschild 11.00 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9.30 uur ds. Van Leeuwen n.m. 2 uur ds. Van Leeeuwen, afscheii dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE Ooslerend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTB Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes, gezanitf lijke dienst met de Herv. Gemeente in <J Doopsgezinde kerk (busje Den Hoom). Oosterend 10.00 uur ds. Rozemond, gezame; lijke dienst met de Herv. Gemeente i de Herv kerk door Henk van Heeswijk 32. Maar niemand gaf hem antwoord, de schamel geklede jongeman, die daar in de kou, zonder overjas tussen al die mensen liep. Zijn pak, dat nodig wat op geknapt moest worden, hing verfom faaid om zijn magere leden. Meer en meer begon hij er uit te zien als een zwerver. Maar hij werd er onverschil lig onder, wat gaf het ook. De wereld had immers maling aan hem. De maat schappij had immers voor hem geen werk? Wat zou hij zich dan aantrekken van die maatschappij, die wel zorgde voor de rijken en goed gesitueerden, maar zich niets aantrok van de tien duizenden arbeiders die werken wil den, maar geen arbeid konden vinden? En zo raakte hij op een dag, in het begin van maart, toen zijn beide tien tjes ook al bijna op waren, in gesprek met een andere logementgast. Of hij nog steeds geen werk had? Neen, nog steeds niet. Of hij zin had in een klein karweitje vanavond? Dat hing er van af. Wat viel er aan te verdienen? O, dat zou wel meevallen. Hij moest maar eens meegaan. „Mijn maat", al dus zei de adspirant-werkgever, „is er voor een poosje tussenuit en daarbij lachte hij geheimzinnig en voor zo lang moet ik een plaatsvervanger heb ben". Geert, die ten einde raad was, omdat hij niet nog een overjas had om te verkopen, stemde er na een korte aar zeling in toe. Des avonds trok Geert met de man naar de Nieuwmarkt, waar een handkar werd gehuurd. Vandaar toog men, dwars door de binnenstad, naar de Groentemarkt. Daar aangeko men, zette de man, daarbij geholpen door Geert, enkele kisten met fruit en groenten op de handkar en even om zichtig als men in het donker gekomen was, vertrok men weer. In de stalling aan de Nieuwmarkt werd de handkar met groenten en fruit teruggebracht. De man ging met de karrenverhuurder naar binnen en even later ontving de verblufte Geert uit de handen van zijn nieuwe compagnon acht gulden. „Dat is gauw verdiend, wat?" lachte deze, toen men de weg insloeg naar het loge ment aan de Gelderse Kade. „Dat is het zeker", antwoordde Geert, die eensdeels blij was met het geld, want nu waren de zorgenv oor eten en onderdak weer voor enige tijd van de baan, „maar ik begrijp niet goed, hoe of dat zo spoedig kan". „Breek daar je hoofd maar niet over", antwoordde de ander lachend. „De hoofdzaak is, dat je weer wat cen ten hebt. Wanneer ik je weer nodig heb, zal ik het je laten weten". Geert dacht er, 's avonds op zijn bed, nog eens over na. Dat het geen eerlijke zaak was, daarover dacht 'hij geen mo ment. Dat hij meegeholpen had aan diefstal van groenten en fruit en daar voor van de heler, de karrenverhuur der, acht gulden had gekregen, kwam bij hem niet op. Wel vond hij het vreemd, dat die groenten en dat fruit zo laat 's avonds van de Groentemarkt werden gehaald. Maar misschien was 't pas 's avonds aangevoerd. Verder dacht hij er eigenlijk niet over na. Doch de volgende morgen kwam de ontgoocheling. Toen hij beneden zijn brood zat te eten, hoorde hij een ge sprek van zijn compagnon van de vo rige avond en een der andere loge- mentgasten, waarin deze zei, dat er de laatste tijd steeds strenger gecontro leerd werd op de Groenmarkt en dat je terdege moest uitkijken voor de sme rissen. Toen ging Geert een licht op; hij had meegeholpen aan diefstal. Hij werd gloeiend rood van schaamte en woest slingerde hij de acht guldens, die hij de vorige avond had gekregen, in het gezicht van de man, die hem aan het baantje had geholpen. Deze, een robuuste Amsterdammer, greep Geert in de kraag en smeet hem, zonder veel complimenten, de deur uit, de straat op Geert, razend van woede, wilde terug, de ander te lijf, maar bedacht zich, toen hij de deurknop in de hand had Wat zou hij, verzwakt en ziek als hij was, kunnen beginnen tegen deze stevige kerel, die nog een hoofd gro ter was dan hij. Zuchtend liet hij de knop los en ging de straat op. Nu was hij ook nog zonder onderdak. Hij keek z'n portemonnee na, daar zat nog, goed geteld, nauwelijks één gulden in. Terwijl de koorts in z'n lichaam woedde, sleepte Geert zich over de straten van de stad. Waarheen? Hij wist het niet. De dag verstreek en nog •had Geert niet andei's gedaan dan lo pen, lopen, zonder enig doel, dwars door de stad. Tenslotte was hij op de Amstel terecht gekomen. Daar begaven zijn voeten het en op een der stoepen ging hij even zitten. Nu was hij helemaal aan de rand van de afgrond. Onderdak had hij niet meer; zijn geld was bijna op en boven dien voelde hij zich ziek, doodziek. Het kon hem ook niet meer schelen. Alles liet hem koud. En steeds luider begon de stem in zijn hart te spreken. „Geert, het is alles je eigen schuld! Je leefde zonder God, terwijl je kon weten, dat zonder Hem niets goeds tot stad kan komen. Wie God verlaat, heeft smart op smart te vrezen. God wil je terug hebben. Hij voert je door deze diepten. Roep Hem aan en Hij zal je helpen. Je weet de weg. Kom tot Hem! Vraag Hem hulp en Hij zal je helpen!" En uit zijn totaal verslagen gemoed brak de wanhoopskreet los: „Here God, help me! Ik kan niet meer...." De avond viel. De lichten van de straatlantaarns werden opgestoken en wierpen hun matte schijnsel op het glimmende asfalt, want met de avond was er een miezerige motregen geko men. Maar Geert bemerkte het niet. Met het hoofd in de handen zat hij daar op de stoep, aan de straat, waar het jachtende verkeer langs hem snor de. Zijn gedachten zweefden weg, ver weg van de stad naar het kleine huisje op Texel, waar hij ontevreden was en toch geluk had gekend, het geluk, dat hij had weggesmeten. En hij bemerkte niet, dat een wantrouwige Amster damse politieagent, die al een paar malen langs hem was gelopen, hem op de schouders tikte, en hem vroeg, hij van plan was om daar de hek avond te blijven zitten. En toen de wetsdienaar hem overeind wilde hek pen, omdat hij in de mening verkeerdt dat de jongeman dronken was, zakt? Geert bewusteloos in elkaar. Nel had, toen ze over haar eerst? verdriet heen was, alle pogingen in he werk gesteld, om haar man terug tj vinden. Ze was op bezoek gegaan bi haar schooonouders, in de stille hoo; hem daar te vinden. De oude Van de: Plas was zeer in zijn schik ge wees met de komst van zijn schoondochter die hij nooit anders had gezien dan op een foto en Nel, die de oudjes niet h* willen verontrusten, zei dat Geert hd goed maakte, hem liet groeten en ver trok weer spoedig, nadat ze wel be greep, dat hij niet naar Alkmaar wtf gegaan. Toen had ze in verschillende blade: advertenties geplaaist, doch natuurlij* zonder enig resultaat, omdat Gee* nooit een krant inzag en het, na zip vertrek van Texel, ook niet had daan. Tenslotte had ze een particulid detective in de arm genomen, doch di'- had haar veel geld gekost en geen re- sultaat gebracht. Ten einde raad nam ze de politie de arm. Op een dag, het was in hd begin van januari, was ze naar Ar* sterdam getogen. Bij intuïtie voelde dat Geert naar deze stad was gegaaA om werk te zoeken en op het hoofd bureau van politie vertelde ze eerlij' en zonder iets te verzwijgen aan inspecteur de reden van het vertrei van haar man. (Wordt vervolgd) 0' Ai Jn li):

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2