Danscursus ongelofelijk mooi. onbegrijpelijk lage prijs compleet f.995,-- Hum top form AGENDA Fa. A. v. d. Vis Zn. Graaf Sierkan ijslekker ijs firma Goënga Nieuwe Drankwet REGENTIJD GOTENTIJD J I? omantische IV/fode Hollandia etalage neem een Rehau-goot voor uw leven voor begiunenden en gevorderden vervh? Verf en beban9" De Cocksdorp Texelse Autocentrale telefoon (02220) 2151 f12,50 gespaard, altijd f25,- waard 'iurn ij; v Mil! iil i i VEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 SEPTEMBER 196? M. m- VOOR DE VROUW VAN NU J- f M. ziet u in onze Mxiloihuis Vernieuw nu uw dakgoot door een piastic goot, maar neem de allerbeste goot die er gemaakt wordt te onverwoestbaar 2e geen lijmen meer 3e kleurecht 4e bestand tegen plus 700 C tot min 300 C 5e zelf aan te brengen 6e dus kosten besparend Vraag nadere inlichtingen bij hoofddealer voor Texel Maricoweg 6, telefoon (02220) 2356 o*0PEN '"'Kt Dansinstituut R. J. Boom Inschrijving dagelijks Weverstraat 33, Den Burg, telefoon (02220) 2336. Speciale cursussen voor ouderen. Privé-lesscn De lessen worden gegeven in „Casino" op maandagavond, aanvang 18 september. Verkrijgbaar bij ALTIJD centrum GOED Den Burg 'n product van Sierkan, Haarlem en Melco, Heiloo Voor eerste klas service Slagerij en DE KROOI\ voor al Uw levensmiddelen Vraagt onze 14-daagse folders HET SCHEELT U GULDENS Telefoon 02226-252 <5 j I Dit bankstel speciaal voor Top-Form ontworpen, biedt alles wat U zich wensen kunt. Ruime 3-zits bank, 2 comfortabele fauteuils... samen een eigentijds geheel dat jarenlang modern blijft. Natuurlijk met unieke Top-Form garantie. Woon comfort op z'n best. Overweegt u de aankoop van een nieuw bankstel, kom dan in ieder geval even kijken en zitten... oh zo makkelijk zitten! KLERCQ KLERCQ'S WONINGINRICHTING NV DEN HELDER SPOORSTRAAT 30 TELEFOON C02230) 14541* (Vervolg van pagina 1) gaande en andere inrichtingseisen stellen t.a.v. inrichtingen in de ge meente of aangewezen delen daarvan; Zonder verordening van de raad is drank verstrekking op de openbare weg niet toegestaan; De raad kan bij verordening de leeftijdsgrens voor personen aan wie het verboden is drank te verstrekken (16 jaar bij verstrekking van alcohol houdende drank en 18 jaar bij ver strekking van sterke drank) verhogen tot met hoger dan 21 jaar. Voorts kan de raad bij verordening de toelating tot inrichtingen verbieden van personen beneden een bepaalde leeftijdsgrens van niet boven 21 jaar, tenzij zij zich be vinden in gezelschap van iemand van boven 21 jaar. De raad kan bij verordening verbie den, in de gemeente, in delen van de gemeente of in inrichtingen van een bepaalde aard, drank te verstrekken, eventueel voor een aangewezen tijds ruimte. De raad kan bij verordening het, zonder toestemming van de burge meester, dienst doen door en aanwezig zijn van vrouwelijke personen gedu rende de tijd dat de inrichtingen voor publiek geopend zijn verbieden. De leeftijdsgrens voor dienstperso neel, nl. 16 jaar, kan door de raad wor den verhoogd tot niet boven de 21 jaar. De raad kan bij verordening voor waarden vaststellen, waaraan bij het dansen moet worden voldaan De raad dient regelen te stellen inzake het in stellen van beroep door betrokkene te gen een besluit van de burgemeester tot weigering of intrekking van een toestemming tot het geven van gele genheid tot dansen. De raad stelt een verordening vast tot heffing van een belasting naar de grondslag van de omzet van sterke drank De belasting bedraagt voor slij terijen ten minste ƒ3,en ten hoogste 5,en voor de overige bedrijven ten minste ƒ5,en ten hoogste ƒ7,50 per 50 liter omzet. De raad kan vrijstelling verlenen van het verbod om zwak-alcoholische drank te verstrekken op ten hoogste 8 aangewezen dagen per jaar. De burge meester kan aan een ondernemer ont heffing verlenen van het verbod om zwak-alcoholische drank zonder ver gunning te verstrekken bij bijzondere gelegenheden van zeer tijdelijke aard. Vaststelling verordeningen De bestaande verordeningen, t.w. een heffingsverordening voor vergunnings- en verlofsrecht en een wijkverorde- ning, vervallen van rechtswege bij de inwerkingtreding van de nieuwe wet. Voor eventueel vast te stellen nieuwe gemeentelijke regelingen heeft de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten modellen ontworpen: Verplicht zijn een belastingverorde ning en bepalingen over 'het beroeps- recht inzake dansveiTgunningen. Voor wat de hoogte der tarieven van de be lastingverordening betreft, hebben B. en W. aansluiting gezocht bij het ni veau der oude verordening. Daarbij bleek dat voor slijterijen het laagste tarief t.w. ƒ3,en voor de overige in richtingen het hoogste tarief, t.w. 7,50 per 50 liter omzet sterke drank dient te worden 'aangehouden. Door deze ta rieven en een toename van het aantal vergunningen verwachten B. en W. een belastingopbrengst die ongeveer gelijk zal zijn aan die op dit ogenblik. De beroepsbepalingen voor dansver- gunningen heeft de Vereniging voor noemd vervat in een model-dansveror- dening waarin een aantal eisen uit het bestaande dansbesluit zijn overgeno men. Nu het dansbesluit ook zal komen te vervallen, is aan een eigen regeling voor het dansen zeker behoefte. Voor wat de overige gemeentelijke bevoegd heden betreft, hebben wij overwogen of in de gemeente nog behoefte be staat aan aanvullende regelingen. Aan een handhaving van het maxi mumstelsel tot 1 januari 1975 bestaat geen behoefte, zo menen B. en W. Toename Het direkte gevolg van het vervallen van de oude drankwet zal zijn, dat het aantal aanvragen om een vergunning zal toenemen. Bij gebrek aan andere mogelijkheden hebben tal van onderne mers in de loop der jaren een verlof- A of een verlof-B aangevraagd; in hoofdzaak een verlof-B omdat daarvoor geen maximum is gesteld. Die onder nemers zullen nu op grond van de nieuwe bepalingen trachten omzetting in een vergunning te verkrijgen, zo wordt verwacht. De omzetting, met name van verlof-B-zaken in vergun ningszaken, zal echter zeker niet volle dig zijn, omdat de verschillende eisen, in het bijzonder de inrichtingseisen, bij die categorie zwaar zullen wegen. Gevaar B.en W. wijzen op het gevaar, dat koffiebars, cafetaria's en dergelijke in richtingen, waar zich veelvuldig jonge lui ophouden, nu vergunning voor de verkoop van sterke drank zullen kun nen verwerven. Met toepassing van ar tikel 18 kan de drank verstrekking in inrichtingen van een bepaalde aard echter worden beperkt tot zwakalcobo- lische drank en B. en W. vinden dat deze mogelijkheid hier moet worden aangegrepen Bij navraag is gebleken, dat tal van gemeenten deze beperking zullen stellen. Als inrichtingen waar voor een dergelijk verbod zou kunnen gelden, worden in het algemeen ge noemd, de inrichtingen a. waarin uitsluitend of in hoofdzaak geringe eetwaren (patates-frites etc.) Zaterdag 16 september Wandeltocht rond Texel. Start 's morgens half 4 vanaf het gemaal te De Cocksdorp. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 6 tot en met 12 september 1967 Geboren; Dirk Willem, zv. Willem D. Jimmink en Johanna G. Keijser; Antje Cornelia, dv. Comelis Drijver en Aag- tje de Ruijter. Ondertrouwd: Frits L. Eelman en Agatha M. G. Buijsman; Folk er t II. Stoffers en Jannetje Terpstra. INGEKOMEN PERSONEN Gerrit Arends, van Langedijk, Sluis- kade 26 naar Den Burg, Kogerstraat 85; Stephanus T. Wassink met echtgenote, van Haarlem, Planetenplein 19 naar De Koog K 48a; Hendrik G. Strick, met gezin, van Monnickendam, Julianastr. 59, naar Den Burg, Waalderstraat 25a. VERTROKKEN PERSONEN Maria Trap, van Oosterend, Verlo- renkost 14 naar Amsterdam, Hunze- straat 65 II; Arthur R. G. H. Zandstra, van Den Burg, Elemert 14 naar Am sterdam, Kadijksplein 18; Henry J. Bakker met echtgenote, van De Koog, Dorpsstraat 26 naar Amsterdam, Cein tuurbaan 57II; Paula W. Moerbeek, van Den Hoorn, Herenstraat 11, naar Arnhem, Wichard van Pontlaan 243; Jozina D. Zijm, van Den Burg, Binnen- burg 4 naar Alkmaar, Metiusgracht 30; Maria A. Keizer, van Den Burg, Ada van Hollandstraat 21 naar Alkmaar, Metiuskrgaoht 30; Geertruida A. de Jong, van De Koog, Ruijslaan 33 naar Den Helder, Huisduinerweg 3; Wilhel- mina C. Boon, van Den Hoorn, Klif 27, naar Amsterdam, Prinsengracht 775; Hendrik A. Vermetten, met gezin, van De Koog, Plevierstraat 21 naar Heerde, Wapenveld, Bosweg 3; Hendrica M. Bakker, van Den Burg, Weverstraat 13 naar Zaandam, H. Gerhardstraat 8; Johanna M. Zijm, van Den Burg, Gast huisstraat 14 naar Zaandam, H. Ger- hradstr. 8; Fijtje Trap, van Oosterend, Oranjestraat 6 naar Bergen, Kerkedijk 37; Gerrit iDuinker, van Den Hoorn, Herenstraat 11 naar Amersfoort, De Ruijterstraat 28; Leonardus C. P. Witte van Den Burg, Gravensraat 2 naar Verenigde Staten; Johannes P. Fedde- ma, van Den Hoorn, H 131 naar Neder landse Antillen; Christine B. Keijser, van De Koog K 78a naar Bergen, Lou- delsweg 24; Jan van der Schagt, van Den Hoorn H 131 naar Wieringen, Lu pinestraat 11; Wim P. Verheul, met eohtgenote, van Den Burg, Bernhard- laan 123 naar Winterswijk, Karei Door manstraat 15. worden venkooht; (3 met verlof-A, 8 met verlof-B); b. waarin onderwijs wordt gegeven; (1 met verlof-B); c. uitsluitend of in hoofdzaak in ge bruik bij jeugdorganisaties of instel lingen (jeugdherbergen etc.); (2 met verlof-A; 3 met verlof-B); d. uitsluitend of in hoofdzaak in ge bruik bij sportorganisaties of instel lingen (kantines); (2 met verlof-B); e. die gelegen zijn op of behoren tot een kampeer- of caravanterrein of deel uitmaken van een kampeerboer derij, (7 met verlof-B); f. die als strandtent worden gebezigd. B. en W. achten het noodzakelijk, dat een dergelijke beperking ook voor Texel zal gelden In de gemeente Texel zijn momenteel de volgende aantallen vergunningen en verloven van kracht: volledige ver gunningen 20; hotelvergunningen 21; verloven-A 22; verloven-B 41; zgn. strandverloven 7. Achter de hiervoor onder a t/m f ge noemde categorieën vermelden B. en W. gespecificeerd het aantal zaken met verlof-A en verlof-B, tot deze catego rieën behorend, nl. totaal 5 met verlof - A en 21 met verlof-B. Van de reste rende 20 inrichtingen met verlof-B zullen er waarschijnlijk nog 15 door allerlei oorzaken geen vergunning ver krijgen (winkels/inrichtingen die niet aan de inrichtingseisen voldoen etc.) De resterende verlofsinrichtingen, nl. 16 met verlof-A en 4 met verlof-B zou den dus in principe voor een vergun ning in aanmerking kunnen komen. Voldoende beperking „Wij achten het niet noodzakelijk om de drankverstrekking nog op andere manieren te beperken, omdat wij me nen, dat de wettelijke regeling toerei kend moet worden geacht", aldus B. en W. Wel is er nog behoefte aan een re geling voor de drankverstrekking op terrassen, omdat het zonder verorde ning van de raad verboden is om op de openbare weg drank te verstrekken. Waar drankverstrekking op terrassen op de openbare weg in de gemeente voorkomt, zal ook daarvoor een rege ling nodig zijn. De overige in de wet genoemde bevoegdheden bestonden ten dele ook reeds onder de oude wet. Mocht de noodzaak van toepassing zich nog eens voordoen, dan zou daar van altijd nog gebruik kunnen worden gemaakt. Tenslotte 6tellen B. en W. voor te besluiten tot de vaststelling van: I. een Drank- en Horecaverordening, waarin zijn opgenomen: a. een regeling drankverstrekking op terrassen; b. een regeling beperking verstrekking sterke drank; c. een regeling voor het dansen. II. een verordening op de Drank- en Horecabelasting. De afdelingsbesturen van de beide op Texel gevestigde horeca-organisa- ties, t.w. de Hoera en de Horecaf, heb ben laten weten tegen deze verorde ningen geen bezwaar te hebben. Ook de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid in Noordholland en de Kamer van Koophandel gaan ermee akkoord.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 5