„Opper" W. F. Stomp uitgeluid met veel hartelijke woorden Werkvergaderingin politiebureau Er dreigt watergebrek in ons waterrijk land Aan het einde van deze eeuw 6 maal zoveel water nodig als nu Tijdens een als werkvergadering" aangekondigde bijeenkomst in het po litiebureau te Den Burg is maandag middag hartelijk afscheid genomen van opperwachtmeester W. F. Slomp. Zo als bekend is de heer Stomp per 1 ok tober benoemd als executief kaderlid bij de staf te 's-Hertogenbosch. Adjudant J. Gulmans verwelkomde maandagmiddag de voltallige groep Texel van de Rijkspolitie, het bestuur van de afdeling Texel van Veilig Ver keer en loco-burgemeester J. Daalder, die het gemeentebestuur vertegen woordigde. Adjudant Gulmans bracht het eerste contact in herinnering, dat hij met de scheidende opper Stomp had. Dat was toen laatstgenoemde sinds kort op Texel in functie was als waarnemend commandant en in moeilijkheden zat toen hij in de groep orde op zaken wil de stellen. Het toeval wilde dat de heer Gulmans dezelfde zomer op Texel arri veerde om het commando van Texel op zich te nemen. Een der redenen dat hij de functie werkelijk aanvaardde, was de flair en administratieve vaardigheid die de heer Stomp destijds demon streerde. De heer Stomp werd plaats vervangend groepscommandant en de heer Giulmans schetste het gewicht van deze functie. „De plaatsvervanger is het nekje waar alles op draait. U hebt mij enorm veel werk bespaard. Beiden waren wij enhousiast, maar wij hebben ook wel overhoop gelegen en er ont stond soms verwijdering. Conflicten werden echter altijd weer snel bijge legd". Accuratesse De heer Gulmans sprak goedkeurend over de accuratesse van de scheidende opperwachtmeester. Mede dank zij hem werd de administratie correct ge voerd en gingen verbalen en periodie ken op tijd de deur uit. Vooral in de tijd dat men het nog zonder admini strateur moest doen, was dat een heel werk. Mede dank zij de heer Stomp heeft de groep Texel bij de justitie een goede pers. De procureur-generaal heeft het meer dan eens gezegd: Texel is een groep waar veel van verwacht wordt en waar het aankomt op eigen initiatief. Dat Stomp uit het goede politiehout gesneden was leidde de heer Gulmans ook af uit het feit dat hij met het „politiediploma met aan tekening" niet tevreden was, maar onverplicht het B-diploma behaalde. Dat hij naar elders vertrekt, is het ge volg van de administratieve 'bepalin gen. Op Texel kan Stomp in zijn hui dige functie niet verder komen. GEVAARLIJKE DOOSJES AANGESPOELD Aan het Texelse strand zijn de laat ste dagen zwarte doosjes aangespoeld, gevuld met busjes waarin zich een ge vaarlijk gas en andere preparaten be vindt. De doosjes zijn 13 cm. lang, 15 cm. breed en 1,5 cm. diep. Er zitten tien buisjes in. Degenen, die de doosjes vinden worden verzocht ze in te leve ren bij de politie. EEN SCHOOLJAAR NAAR AMERIKA Deze zomer is een groep Nederlandse jongens en meisjes voor een jaar naar de Verenigde Staten vertrokken, waar ze een middelbare school (Highschool) zullen bezoeken. Zij worden als gewo ne zoon of dochter opgenomen in een gastvrij gezin en kunnen zo Amerika en de Amerikanen van nabij leren ken nen, een grandiose ervaring. Zij wor den hiertoe in staat gesteld door de American Field Service, een onafhan kelijke particuliere organisatie die beurzen voor een verblijf van een jaar in de Verenigde Staten verstrekt aan jongeren uit zestig landen, over de ge hele wereld verspreid. De zorgvuldig geselecteerde gezinnen stellen geheel belangeloos hun huisdeuren open. Voor het schooljaar '68-'69 is weer een aan tal beurzen beschikbaar voor Neder- derlandse scholieren die aan de vol gende eisen voldoenGroot aanpas singsvermogen en verantwoordelijk heid; evenwichtigheid; openstaan voor nieuwe ideeën; goede schoolresultaten; uitstékende gezondheid; veel eigen initiatief; op 1 maart 1968 ten minste 16 en nog geen 18 jaar oud. De bijdrage van de ouders voor reis kosten en zakgeld bedraagt in principe 650 dollar. Indien dit bedrag een be zwaar vormt kan het in overleg met de A.F.S. gereduceerd worden. De grootte van de bijdrage heeft geen en kele invloed op het wel of niet toeken nen van een beurs. Nadere inlichtingen omtrent deze unieke kans om iets meer van de we reld te zien en aanvraagformulieren voor een beurs zijn tot 15 oktober te verkrijgen bij: American Field Service, Nieuwe Spiegelgracht 56, Amsterdam, telefoon (020) 220916 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren in Den Burggouden dames-ze gelring met wapen Kroon, kl. steen helblauw; damesvest wol zelfgebreid met ronde hals; da- mcspolshorloge doublé merk vierkant mo del, met zwart lederen bandje; hcrenjack donker beige met ritssluiting en knopen, fla nel voering, knopen op mouwen; trainings blouse met witte manchetten en witte kraag; damestas zwart inh. ƒ35,Hollands geld. buskaartje en Duitse brief; Marokkaans lede ren tas kleur geel-beige inh. naaig&rnituur, spiegeltje en papieren; damesvest wol donker groen; herenporteemonnee inh. ƒ70,en sleuteltjes; damesvest wol, kleur beige, zelf gebreid; hcrenzonnebril met zwart montuur in etui met drukknoopsluiting, kleur donker bruin. Vleugje menselijkheid De grote verandering die zich in het politieleven van de heer Stomp zal voordoen, vatte de heer Gulmans als volgt samen. Tot dusverre werd U ge controleerd; nu gaat U controleren. De adjudant zei evenwel te hopen dat bij de heer Stomp in zijn nieuwe omge ving de ambtelijke deur altijd op een kier zal staan om er een vleugje men selijkheid door te kunnen laten. Na mens de groep overhandigde hij een waardebon, te besteden aan hobby artikelen. Mevrouw Stomp ontving een bloeiende Bromelia. Als persoonlijk ge schenk gaf de heer Gulmans een vijftal kleurdia's, voorstellende opper Stomp met zijn befaamde meisjesdrumband. Als heugelijk feit noemde de adjudant nog dat gedurende de 13 Ve jaar, die de heer Stomp op Texel heeft gewerkt, alle politiezaken zijn opgelost. „Behal ve de zaak Sietse Ros, maar dat lukt ook nog wel!" Loco-burgemeester J. Daalder had opper Stomp vooral leren waarderen om zijn culturele activiteiten, waarmee hij doelde op het leiderschap van de drumband Margaretha Sinclair. Erken telijk toonde hij zich ook voor het ver- keersonderricht, dat Stomp heeft gege ven. Als oud-leerling bewaarde de heer Daalder daar de beste herinne ringen aan. Bij dit alles ging de groot ste waardering van het gemeentebe stuur uiteraard uit naar de wijze waarop de heer Stomp de orde op Texel hielp bewaren. Als stoffelijk blijk van waardering daarvoor over handigde hij als geschenk het boek „Texel het vogeleiland" van J. Drijver. Befaamd instructeur Namens Veilig Verkeer sprak de heer J. Veldstra. Het succes van de op Texel rond duizend leden tellende ver eniging (Een stad als Utrecht telt slechts 100 leden) schreef de heer Veldstra toe aan de wijze waarop de instructeurs zich tijdens de cursus avonden van hun taak kweten. In deze hulde betrok hij ook adjudant Gul mans, die met Stomp een hecht in structeursteam vormde. De heer Veld stra deed het woord in plaats van burgemeester C. De Koning, die voor zitter van Veilig Verkeer Texel is, maar door ziekte de bijeenkomst niet kon meemaken. Ook de secretaris van Veilig Verkeer, de heer W. Peeters uit De Koog had veel lof voor de wijze waarop de heer Stomp zijn leerlingen wegwijs maakte. De heer Stomp dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden, waarna diverse herinneringen uit de afgelopen dertien jaar werden opgehaald onder het genot van spijs en drank. LANDBOUW EN VEETEELT NOGMAALS: DOOD MOETEN ZE Naar aanleiding van het artikeltje over de bestrijding van de ratten kreeg ik een reactie, waarin nog eens duide lijk werd onderstreept, dat de bestrij ding beginnen moet met het nalaten van al die dingen, die het aan de ratten mogelijk maken om zich uit te breiden. Als één van de belangrijkste zaken daardaarbij werd genoemd de kwestie van het achteloos weggooien van etens resten. Dit schijnt nog van zeer grote cmvang te zijn. Met name werd er gewezen op de grote hoeveelheid etensresten in de vuilnisemmers. We twijfelen er niet aan of de Gemeentelijke Diensten zul len aan de bestrijding van ratten bij de opslagplaats van vuilnis heel wat tijd en geld besteden, maar dit wordt wel zeer moeilijk als telkens nieuwe voor raden voedsel worden aangevoerd. Het is ons niet bekend welke moge lijkheden er in de diverse dorpen van ons eiland zijn om etensresten op een meer nuttige en minder riskante wijze kwijt te raken dan via de vuilnisem mer. In ieder geval weet ik, dat er in ons grootste dorp in dit opzicht moge lijkheden zijn. Bij informatie bleek me echter, dat ook in Den Burg maar een klein ge deelte van de bewoners van die moge lijkheid gebruik maakt. Dit is zeer te betreuren en een bewijs, dat men, óf geen oog heeft voor de gevaren van een flinke rattenbezetting op ons eiland, óf niet in de gaten heeft, dat de be strijding van ratten beginnen moet bij deze eenvoudige maatregel. Want eenvoudig is het. Iedereen be schikt wcl over een oude emmer, was- bus of kist om de etensresten van een week te bewaren. Uiteraard is het wel nodig deze zo af te dekken, dat het ongedierte er niet bij kan komen. Doet U dit niet, dan is het niet meer dan een verplaatsing van de moeilijkheden. Indien het goed toegepast wordt, be reiken we hiermee, dat de Gemeente lijke Diensten, die voor de vuilafvoer verantwoordelijk zijn, ontlast worden van werk, dat de etensresten een goede bestemming krijgen en dat het aantal ratten op Texel teruggedrongen wordt. Aktieve bestrijding Daar we met het -feit zitten, dat „de kudde" ratten op Texel eenmaal te groot is, is het gewenst om meer te doen dan hiervoor werd aangegeven. Iedereen, die ratten op bedrijf of om de woning heeft, moet al het mogelijke doen dit ontuig kwijt te raken. U kunt dit o.m. doen door bij het Bureau Ge meentewerken rattenbestrijdingsmid- delen te halen en deze toe te passen op de wijze, zoals voorgeschreven is. Het zal zeker niet lukken om de laatste rat op te ruimen, maar dat het aantal met weinig moeite veel kleiner kan worden, staat vast. De toekomstige waterbehoefte van ons land zal in belangrijke mate wor den bepaald door het aantal inwoners van Nederland. Deskundigen schatten dat ons land in 1980 een bevolking van ruim 14 miljoen en in het jaar 2000 van 19 miljoen zal hebbent Verwacht wordt, dat de totalen ongeveer als volgt procentsgewijs over het land ver deeld zullen zijn: Westen (N.- en Z.- Holland en Utrecht) 44°/o, Noorden (Groningen, Friesland en Drente) 10°/o, Oosten (Overijssel en Gelderland) 21°/o, Zuiden (N.-Brabant en Limburg) 23°/o en het Zuidwesten (Zeeland) 2°/o. In 1960 bedroeg het gebruik van de bevolking van zoetwater 360 min. m3 en het industrieële verbruik 700 min. m3. Het door de waterleidingbedrijven gewennen water bestond voor 65°/o uit grondwater en voor 35°/o uit opper vlaktewater (water afkomstig uit ri vieren, plassen e.d.) Het gemiddelde bevolkingsgebruik beliep rond 90 liter per hoofd per dag. Voor 1980 wordt dit gemiddelde ver bruik per hoofd der bevolking geraamd op 115 liter per dag en in 2000 op 150 liter. De produktie van drinkwater wordt geschat voor 1980 op 2,7 maal die van 1960 en voor het jaar 2000 op 6 maal. De Centrale Commissie voor Drink watervoorziening stelt in een rapport, dat aan het einde van deze eeuw ten behoeve van het gezamenlijke water verbruik van bevolking en industrie ten minste 2,5 miljard kub. meter op pervlaktewater per jaar zal moeten worden gewonnen, waarvoor men in hoofdzaak is aangewezen op het water dat door Rijn en Maas wordt aange voerd. Probleem Nu zal men snel geneigd zijn te ver onderstellen, dat in een waterrijk land als Nederland de watervoorziening geen probleem behoeft te betekenen, maar niets is minder waar. In de naaste toekomst stijgt onze waterbe hoefte enorm en in weerwil van al het water in ons land zal de voorziening een groot probleem worden en wel :n verband met het feit, dat het water van de grote rivieren (die het meeste water aanvoeren, kwalitatief zeer sleoht is, door de verontreiniging. Het rapport van de commissie wijst er op, dat de slechte kwaliteit van het Rijnwater in het bijzonder in perio den van lage afvoer reeds nu tot onaanvaardbare situaties in belang rijke delen van westelijk Nederlanci heeft geleid. De afvoer van de Maas is in de zo merperiode onvoldoende voor het ont trekken van hoeveelheden water van enige betekenis. De waterstand is in droge, warme perioden 6oms zo laag, dat de scheepvaart gestremd wordt. Maar ook in deze rivier is gedurende de laatste jaren de waterverontreini ging sterk toegenomen. Er zal dus in de toekomst moeten worden gestreefd naar een zodanige kwaliteitsbeheersing van het opper vlaktewater, in het bijzonder van de zo belangrijke Rijn, dat niet alleen verdere achteruitgang wordt voorko men, maar ook verbetering van de kwaliteit intreedt. Het is reeds nu de hoogste tijd om ons water voor de toe komst veilig te stellen. Zuivering Zuivering van het oppervlaktewater zal de speciale aandacht moeten krij gen. Deskundigen menen dat het in schakelen van natuurlijke reinigings processen van grote betekenis zullen zijn. Een en ander kan worden bevor derd door voorraadvorming en het aanleggen van spaarbekkens. Hiertoe zou bijvoorbeeld de Biesbosch een ge schikt gebied zijn, dat een belangrijke plaats als spaarbekken zou kunnen in nemen, zowel voor het Rijn- als het Maaswater. Ook aan het aanleggen van een spaarbekken in het IJsselmeer moet aandacht worden geschonken. Want in verband met de soms lang durige perioden, waarin het rivierwa ter voor de bereiding van drinkwater ongeschikt is, zal de capaciteit van de middelen tot voorraadvorming (spaar bekkens e.d.) aanzienlijk moeten zijn In verband hiermee meent de commis sie, dat zowel wat betreft de winning als berging van water regionale en na tionale regelingen nodig zijn, waarbij tevens diverse belangen, zoals die van industrie, landbouw en recreatie in het oog kunnen worden gehouden. Het wa ter van grote niet verontreinigde wa terbekkens, dat wacht op gebruik door bevolking, industrie of landbouw, kan in die wachtpenode zeer goed gebruikt worden voor de recreatie. Het grote probleem schuilt echter in de steeds toenemende verontreiniging van het water van onze grote rivieren en wel in het bijzonder van de Rijn. De moeilijkheid is, dat ook al zou Neder land wettelijke maatregelen treffen om verontreiniging van het Rijnwater te gen te gaan, dit slechts geldt voor ons land, dus voor het Rijnwater vanaf Lo- bith tot en met de Nieuwe Waterweg enzovoort. Maar het nare is, dat de Rijn en de Maas internationale rivieren zijn, die voordat ze m ons land komen ook door andere landen stromen, waar door het rivierwater veelal in hoge mate verontreinigd in ons lahd aan komt. Internationaal Er zal daarom gestreefd moeten wor den naar afdoende internationale rege lingen met die landen, waardoor het SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Zaterdag 30 september: Junioren TexeLHCSC 3—8 Adspiranten De Koog a-Oosterend a 15 Texel b-ZDH a 4—0 Tex. Boys b-Cocksdorp a 36 Pupillen Tex. Boys a-Cocksdorp 50 Texel a-ZDH a 4—0 ZDH b-Texel b 0—4 Programma pupillen a.s. zaterdag: Cocksdorp-Texel a, 2.15 uur Oosterend a-Tex. Boys a, 2.15 uur Texel c-ZDH b, 3.00 uur Tex. Boys b-Oosterend b, 3 00 uur Zondag 1 oktober: 4e klas A KNVB: Watervogels-Texel 21 Afdeling Noordholland ZDH-Bergen 0—2 Tex. Boys-N. Niedorp 40 Cocksdorp-Helder 4 10 De Koog-Wiron 2 30 HRC 5-Tex. Boys 2 6—0 Texel 3-HRC 6 3—6 Helder 6-,Texel 4 13—0 Tex. Boys 3-Oudesluis 3 21 Succes 5-De Koog 2 30 Vesdo 6-ZDH 2 6—0 Junioren Geel Zwart 2-Cocksdorp 42 ZDH-Helder 3 3—2 Adspiranten: WGW b-Tex. Boys a 1—2 PUPILLENCOMPETITIE Omdat nu ook Texel c is ingedeeld en Tex. Boys b wordt verwacht, zijn twee afdelingen gevormd, nl a en b. Hierdoor vervallen ZDH b-Oosterend a, Tex. Boys-Texel b, Texel a-Texel b. TEX. BOYS-NW. NIEDORP 4—6 De zeer harde wind deed veel af breuk aan het spel. Voor de rust had den de Boys, spelend met drie inval lers, windvoordeel. Het was echter N. Niedorp dat door een misverstand in de Boys-achterhoede de leiding kon nemen. De Boys kwamen spoedig weer op gelijke voet toen de N.Niedorp- keeper de bal, na een hard schot van H. Witte, niet onder controle kon krij gen, waarvan P. Schoo goed gebruik maakte en de bal in het net deponeer de. Uit een scrimage voor 'het N.Nie dorp doel bracht C. Maas de stand op 21. Uit een snelle doorbraak van N. Niedorp bracht de 1.-buiten, in buiten spelpositie, de stand weer in even wicht, terwijl dezelfde speler later nogmaals Jb. Witte onhoudbaar pas seerde (23). N. Niedorp ontsnapte tot tweemaal toe aan groot gevaar door dat de scheidsrechter handsgevallen in de gevaarlijke zone niet constateerde. C. Maas en H. Witte zorgden er echter toch voor dat de eerste helft met een 43 voorsprong voor de Boys werd afgesloten. N. Niedorp zette na de rust een he vig offensief in. De stand was na een kwartier gelijk toen de midvoor een scherpe voorzet van de r.buiten goed afwerkte (44). Invaller-doelman Jb. Witte kreeg menig open doekje voor de wijze waarop hij zijn doel verdedigde. De Boys-voorhoede, waarin H. v. Sam- beek wel werd gemist, kon slechts spo radisch uitbreken en miste dan de snel heid om ernstig gevaarlijk te worden. De Boys-achterhoede hield prima stand totdat een penalty wegens hands onhoudbaar voor Jb. Witte in het doel geplaatst, een einde maakte aan de illusies van de Boys een gelijk spel uit het vuur te slepen. Het was tenslotte de N. Niedorp midvoor, die even te ver opdringen van de Boys-achter hoede benutte om de stand op 46 te brengen. Een sportieve strijd met de winst voor de betere ploeg. ZDH-BERGEN 0—2 Bergen speelde een goede wedstrijd, maar vond telkens een goed keepende Dijker in het doel, die zich maai twee maal liet passeren. VESDO 6-ZDH 2 6—0 Vesdo 6 speelde een technisch knap pe wedstrijd en won dan ook verdiend van ZDH, die het met wilde trappen probeerde. Schuil en Hoorndert wer den bij ZDH bijzonder gemist. Hopelijk zijn beide volgende week weer van de partij. water van deze rivieren ook stroomt. Wij zullen de medewerking van deze landen moeten krijgen en ook zij zullen wettelijke maatregelen moeten nemen om de verontreiniging tegen te gaan. Uiteraard is dat eenvoudiger gezegd dan gedaan, want de industrieën in onze buurlanden komen wat de lozing van hun afval betreft voor grote pro blemen te staan wanneer er door hun landen wettelijke maatregelen worden getroffen om de verontreiniging tegen te gaan. Voorts is de vraag in hoe verre deze landen zelf ook het rivier water nodig hebben voor hun water voorziening. Is dat niet, of niet in be langrijke mate het geval, dan hebben zij persoonlijk geen belang bij bestrij ding van de verontreiniging en zijn wij op hun goedgunstigheid aangewezen. Dan is er nog het probleem van de kosten, hoe moeten die worden ver deeld. Kortom, er is zoveel te bespre ken en te regelen, dat men er rekening mee zal moeten houden, dat een en an der veel tijd in beslag zal nemen. Daarom is het ook nodig dat men tijdig actief wordt, zodat een en ander is ge regeld en georganiseerd alvorens de steeds stijgende behoefte aan water in ons land uitgegroeid is tot een ernstig watertekort. Reeds nu moeten wij onze toekomstige waterbehoefte veilig stel len DE KOOG-WIRON 2 3—0 l;XEL De Koog 1 ontving Wiron 2 en w|ls deze wedstrijd verdiend. Na een geliJ/®»^^ opgaand begin scoorde Nico HopnJjr- na 20 minuten 10. Tien minuten latï0 vergrootte Sieb de voorsprong tl# 20 en vlak voor de rust was het Douma, die 30 scoorde uit een ccfan ner. Na de rust een gelijkopgaai>lv00r wedstrijd met wisselende kansen, doelman Paulus verdedigde bekwaaJeJ De eindstand bleef 30. P1®1 lonjsc SUCCES 5-DE KOOG 2 3—0 F1^1 I tel. De Koog 2 ging naar het sterl Succes 5, dat over een stevige ploA_° beschikte. Uit een corner werd het 13 v< spoedig 10 voor Succes, door eJmet half mislukte kopbal. De Koog 'kreJjn. kansen, maar Kees en Aad slaagden len> niet in te doelpunten. Een vrije trT wegens buitenspel werd door keepl^kt Veldman onzuiver geplaatst en de glgjigs retoerneerde bal verdween via de el v£ paal in de andere hoek (20). Te laA,oon lopen door de keeper leverde een stiel Sp: schop op voor Succes, die in tweeo instantie keihard werd ingeschote|eidir (30). Na de rust verdedigde De KoAyZei bekwaam, maar de voorhoede van llgint Koog was te zwak om gevaarlijk fcjsc worden. Succes probeerde het nog rol Boe zeer harde schoten, maar geen res\il)223C taat. Een penalty had De Koog op 3~|jeie; kunnen brengen, maar het schot valmïii Kees Martens was te onzuiver. «on stand was en bleef 30 voor Succes Inge TEXEL 3-HRC 6 3—6 nmsn Texel 3 leek op papier een pittig eLfon tal maar het werd een teleurstellinlkoo Geen behoorlijke samenwerking, sledlhou plaatsen, geen openingen dus. De ve») 2( dediging dekte slecht en het geheel vri k. laten van het achterveld werd, bij del Pai snelle aanvallers, funest. Guus maaklmoc slechts één fout en redde talloze malelaat voortreffelijk. De gasten, een pitti»n 4 goed en snel spelend elftal, ward overwegend sterker. Uit een coral huu kopte Rob Texel fraai naar 10, maJ spoedig kwam de gelijkmaker 1— Daarop werd het 12, 13, waar») r Rob voor 23 zorgde. Spoedig wering het 24. Rob zorgde voor 34. Texein 1 dat na de rust de wind mee had, wil 6 daar niet van te profiteren. HRC <dekt|kini de gevaarlijkste Texel-man af en prol fiteerde twee maal van een slechte ol stelling. Einde 36. P1*, Vioel Ook de junioren konden het ni«[ bolwerken. Wel hielden ze aanvankl lijk stand, maar tegen de grotere HCSi^ spelers konden ze het in de aanval nn| redden. Vooral het rechter en linkel verdedigingsblok kon er niet aan tiptj^j pen. Texel b zorgde voor een verdiencP v 40 overwinning op ZDH aIj. MEDEDELINGEN S.V. Texel I.vm. de TV-uitzending op woensdaj wordt nu op dinsdag getraind. Z: kastje. De jaarvergadering zal worden houden op vrijdag 13 oktober a.s., aad vang half negen in de „Kletskeet". ZDH Woensdag a.s. geen seniorentraininl i.v.m. de interland. De training is n| op donderdag van 19.30 - 20.30 uur. TEX. BOYS 3-OUDESLUIS 3 2—11 Boys 3 hield op eigen terrein Oude sluis 3 op afstand. Voor de rust wis] ten de Boys geen raad met de krach] tige wind. Slechts eenmaal werd dl voordeel uitgebuit. Linksback Schrama moest dit karwei echter knappen met een ver schot vlak onde de lat. Na de rust was de tegenwini geen beletsel om in de aanval te blij] ven. M. Veeger maakte er dan ook 1 gauw 20 van. Keeper Van Heerwaar] den moest daarna al zijn talenten latei zien, om zijn doel schoon te houdeti Eenmaal moest hij toch de bal uit he] net halen. Eindstand 21. Klhe Adsp. a speelde niet zo'n beste wedl strijd. WGW b gaf goed partij en hiel! stand tot vlak voor tijd gelijk. Jacl Witte gaf toen met een tweede doel] punt de Boys de overwinning (12) De b'tjes konden het ook nu weel niet redden. Zij verloren met 63 vasl Cocksdorp a. De pupillen daarentegen gaan op <k| goede weg door. Zij wonnen met 5— van Cocksdorp. HRC 5-TEX. BOYS 2 6—0 Boys 2 moest spelers afstaan aan hel eerste en heeft dat wel kunnen onl-l dekken. Met 60 gingen zij ten ondeij tegen HRC 5. WINDERIGE VISWEDSTRIJD BIJ DE SCHANS Zaterdag en zondag hield de Sport-I vissersclub de laatste viswedstrijd van! dit seizoen aan de dijk bij de Schans.! Het was een winderige belevenis, maarie: de sfeer was uitstekend. Zaterdag \va-l~ ren slechts tien deelnemers present! zondag 17. De vangst was zaterda|| slechts: 3 ondermaatse platvissen en palingen. De eerste prijs was voor del heer E. van Lierop (taart), 2. J. Noor-I lander (flesje drank), 3. A. Kikkert| (gasaansteker), 4. L. Keijser (étui). Zondag waren de resultaten wat be-l ter. Er werden 7 bovenmaatse vissen! opgehaald, 23 ondermaatse en 11 palinT gen en puitalen. Nummer één werd Cl van der Hoort (wandschelp), 2. de heer! Zonneveld uit Monnikendam (taart), 3| A. Dekker uit Monnikendam (krab-l betje), 4. H. Post (flesje drank), 5. L| Keijser (gasaansteker), 6. J. Moers uit! Maarssen (étui). De prijzen werden uit-l gereikt in het Stoombootkoffiehuis van! J. Dogger te Oudeschild. I De in onze agenda aangekondigde!' viswedstrijd op donderdagmiddag 5| oktober bij paal 9 gaat niet door.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2