MEUBELHUIS TEXEL BEJAARDENSOOS OOSTEREND START DINSDAGMIDDAG OOSTBREND De bejaarden van Oosterend komen dinsdagmiddag om drie uur weer bijeen in Jatrij. Op de eerste Soosmiddag zal Cees Vlaming dia's vertonen van Oosterend, Texelse landschappen, de kotters enz. Nieuwe leden zijn welkom. FOTOCLUB OPENT SEIZOEN Vrijdagavond (heden) komt de foto club ,,De Kiekendief" voor de eerste avond van het nieuwe fotoseizoen bij een in het dorpshuis te Den Burg. De leden zullen zich beraden over het programma van deze winter. Vast staat reeds dat weer veel aandacht aan de beginnende foto-amateurs zal worden besteed. Voorts zullen enkele onder linge fotowedstrijden worden georga niseerd, met de bedoeling van eikaars fouten te leren. In de vorm van bonds- collecties zal men regelmatig goed fo towerk kunnen bewonderen. ,,De Kie kendief" telt op het ogenblik 28 leden. Tel. 2246 - Den Burg EUROPA MEUBEL EEN KOMPUMENT VOOR UW INTERIEUR KOTTERVISSERS SINDS 1 JULI IN SOCIALE VERZEKERING (Vervolg van pagina 1) zich teveel met de visserij bemoeit. Hij spreekt waarderend over minister Biesheuvel, over het subsidiebeleid. Aan Texelse kotters werd b.v. subsidie gegeven voor het geschikt maken van het visruim voor kistjes: 25ü/o van de kosten tot maximum ƒ4000,Dat werd gedaan in het belang van de kwaliteit. Er moest met Noorwegen (dat ook aan Duitsland levert) beter geconcurreerd kunnen worden. Ook van een ƒ10.000,kostend koelruim kan ƒ2500,worden vergoed. Niet altijd wordt met subsidiëring het doel be reikt. De proef haringvissen bij Noor wegen, waarbij Texelse en Urker kotters waren betrokken, werd een mislukking. Natuurlijk komen we te spreken over de nieuwe haven. Met elke nieu we kotter wordt de toestand nijpender. Een prettige omstandigheid is dat hoogstwaarschijnlijk kan worden be schikt over de werkhaven die voor de dijkverhoging zal moeten worden ge graven. Er zijn twee plannen ontwor pen. Het eenvoudigste voorziet in de vergroting van de havenkom aan de noordelijke zijde; het andere, duurdere plan is een schets voor een buitendijkse haven. Voor het laatste voelen de vis sers het meest, maar naar hun mening wordt niet gevraagd. Ze wachten dus af, maar hopen dat men zal opschieten. Vlaming, die ook bestuurslid is van de Texelse watersportvereniging, gaat het aan het hart, dat door de te kleine haven een belangrijke toeristische ont wikkeling wordt afgeremd. Hij zegt: Deze zomer zijn ondanks de benarde situatie meer dan 400 jachten in de ha ven geweest. Zodra voor pleziervaar tuigen een apart plaatsje kan worden ingeruimd, zal dat aantal jaarlijks met sprongen stijgen. Kijk maar naar Ter schelling. De Waddenzee bij Texel is een ideaal water voor pleziervaart, veel geschikter dan bij de andere Wadden eilanden waar veel ondiepte is. Vla ming ziet voor Oudeschild een grootse toekomst als jachthaven. Ijsfabriek Bij de nieuwe vissershaven, dat weet Vlaming nu al, komt zo goed als zeker een ijsfabriek. De huidige fa briek ligt te ver uit de buurt. De ont wikkeling van de visserij verlangt ook dat op de haven koelcellen worden ge maakt. Het laden van ijs geschiedt niet meer met de auto, maar met een transportband. Ook met een werf wordt rekening gehouden.' Een van de oorzaken, dat de Texelse kottervloot zo snel is gegroeid, noemt Vlaming het grote aantal knechten dat voor zichzelf is begonnen. Dank zij het deelvaren, waarmee nu eenmaal veel meer verdiend wordt als het werken bij een reder, konden deze jongens in weinig jaren een aardig kapitaaltje oversparen en de stap wagen. Het is niet makkelijk om voor een kotter geld te lenen. Vlaming betreurt het dat sommigen van die jongens geld lenen van leveranciers van motoren en sche pen, uiteraard op voorwaarde dat zij dan ook schip en motor van die men sen betrekken. „Dan ben je voor je leven getekend", zegt Vlaming. „Dan moet je hoge rente betalen, hoge ver zekeringskosten enz. Zo hebben ze hier verschillende jongens gevangen". Maar dat neemt niet weg dat Vla ming het volste vertrouwen in de jeugd heeft. „Het zit wel goed", zegt hij. „ADVENDO" MAAKT DIEPTEPUNT DOOR DE KOOG De Gemengde Zang vereniging „Advendo" bestond in maart van dit jaar 121/* jaar, een ge beurtenis, die helaas niet feestelijk kon worden herdacht. Door allerlei omstandigheden is namelijk het leden tal gedaald tot slechts 14. De leden zouden dit dieptepunt heel graag wil len overwinnen door degenen, die lust hebben zich in de zangkunst te bekwa men te verzoeken hiervan even een be richtje te geven aan mevr. J. Mantje- Bloos of mej H. Maas. De repetities worden met veel overgave geleid door de heer J. Hooy, die een begaafd diri gent is. In het verleden heeft „Advendo" vaak blijk gegeven van haar bestaans recht, o.a. door met succes deel te ne men aan concerten en concoursen. Het zou dan ook een ernstig verlies van het Koger verenigingsleven betekenen, als „Advendo" ophield te bestaan Dat zal onvermijdelijk zijn, als het aantal le den niet stijgt tot minstens 25, want alleen dan is het mogelijk met vrucht te repeteren. Een oproep aan de inwo ners van De Koog en wijde omgeving „Geef, door U als lid aan te melden, blijk van Uw belangstelling!" is hier dan ook stellig op zijn plaats. WINKELDIEFSTAL WORDT ALLEDAAGS Ik bengeloof ik, een goede huis vrouw. Ik houd van een schoon huis, ik wil dat mijn man niets tekort schiet en zorg ervoor, aert mijn kinderen er goed en verzorgd uitzien. Van kinds at aan heb ik in het huishouden mee geholpen - ik was de oudste thuis - en ik weet wat hard werken wil zeg gen. Juist daarom vind ik, dat mijn kinderen nog niet moeten worden op gescheept met dagelijkse huishoude lijke plichten. At en toe eens meehel pen is voldoende. Ik vraag dan ook weinig voor mezelf en laat mijn man en kinderen op de eerste plaats ko men. Zo met z'n allen vormen we een fijn gezin, met zijn dagelijkse probleempjes, die al bij al wel meevallen, hoewel Waarom heb ik dat bloesje weggeno men Ik zat er echt niet om te sprin gen en bovendien was het niet eens naar mijn smaak. Toch deed ik het, omdat het moest, omdat het vanzelf ging. Toen ik het had gedaan voelde ik een zekere opluchting, die snel ver dween toen i'k werd betrapt. Ik moest mee naar een kamertje - zo onopval lend mogelijk, maar iedereen leek me wel aan te kijken - waar ik werd on dervraagd. „Hoe kwam u ertoe dat te doen, u doet het zeker wel meer enz., enz.". Bij de politie hetzelfde liedje. De rechter gaf me een boete met de waarschuwing, dat het een volgende keer erger zou kunnen uitvallen. Het liep dus nogal gunstig af, maar wat kan mij dat schelen. Ik schaam me, ik ben van mijn voetstuk afgevallen. De buren, ik hoor het ze denken „Heb je het gehoord, dat mens van.... heeft gestolen. Zo'n keurige vrouw, had jij dat achter haar gezocht?" Ik schaam me diep, voor mijn man, mijn kinderen, de buren, voor iedereen. Dit soort zaken zijn echt geen uit zondering. I'k kom ze als maatschappe lijk weTkster bij de reclassering veel vuldig tegen. De vrouw is geen door trapte dievegge. Die figuren zijn er ook, maar die worden dan ook - gelukkig maar - stevig gestraft. Ze was diep ongelukkig en begreep maar niet hoe ze tot zo'n afkeurens waardige daad had kunnen komen. Het heeft me vele maanden gekost tot de achtergronden door te dringen. Het was een periode waarin vele moeizame gesprekken plaatsvonden. Er was heel wat begrip en geduld voor nodig, maar bij stukjes en beetjes kwam het er uit. Ze is een consciëntieuze vrouw met een, zoals dat heet, 6trak normbesef. De daad die ze had begaan keurde ze ten sterkste af, vandaar ook dat ze maar bleef tobben met de vraag hoe ze zoiets gedaan kon hebben. Toen ze trouwde rekende ze in ze kere zin af met haar jeugd, waarin ze hard moest werken, verantwoordelijk heid moest dragen, moest meedelen in de wrijvingen tussen haar ouders. Nu zou dat anders worden geen ruzies en zorgen meer, gelukkig zijn met je man en kinderen. Ieder huwelijk brengt echter zorgen en spanningen met zich mee, maar die bestonden voor haar niet, die mochten niet bestaan. In haar gezin moest het goed gaan ondanks al les. Ze ging zich onzeker voelen. Wat kwam er terecht van haar wensen en eisen, die ze indertijd stelde Moest ze met haar man praten, kon ze hem iets verwijten De moeilijkheden stapelden fcich op, leken erger dan ze waren. Haar onzekerheid nam toe, ze mocht immers thuis niet falen. Haar pro bleempjes en problemen, deels bewust deels onbewust, moesten ééns worden "geloosd" ze werden "uit huis ge daan". De diefstal luchtte haar enigs zins op en door haar daad vroeg ze bovendien aandacht voor haar moei lijkheden, haar wensen en verlangens, die te vaak in de verdrukking waren gekomen. De ontgoocheling volgde maar al te gauw ze voelde zich schuldig alsof ze een misdaad had begaan en nog steeds durfde ze en wilde ze - ondanks haar veroordeling - niet vrijuit met haar man praten. In al die voorzichtige gesprekken met mij is het er dan eindelijk "uitgeko men". Samen met haar man hebben we een lange avond gepraat. Ze luchtte haar hart, hij luisterde, toonde begrip en zette op zijn beurt de puntjes op de "i". Het gaat nu weer best met de bei de echtelieden en hun gezin. Eind goed, al goed. Voor diverse mensen wellicht een braaf en zoetsappig einde, maar die weten dan ook niet dat reclasseren in dit soort gevallen ook vele, /vele maanden kan duren, of een jaar, ja zelfs enkele jaren. Eeuwenlange strijd voor emancipatie „MEVROUW DE DOKTER" Tegenwoordig is de vrouwelijke arts geen bijzonderheid meer. Onge twijfeld is haar aantal kleiner dan van de mannelijke collega's, doch zij oefent haar beroep op gelijke wijze uit. Het heeft echter heel lang ge duurd, alvorens de vrouw als arts werd geaccepteerd. En in wezen is zij nog niet geheel gelijkberechtigd. De meeste patiënten bezoeken een man nelijke arts en in weerwil van het feit, dat zij niet zullen twijfelen aan de capaciteiten van de vrouw als medi cus, zijn er bepaalde remmingen om b.v. een vrouw als huisarts te nemen. Zo zien we, dat de vrouwen op me disch terrein eigenlijk als het ware bepaalde gebieden verkregen, zoals bijvoorbeeld: kinderarts en voorts spe cialiteiten als: psychiatrie e.d. De strijd om erkenning en gelijkbe rechtiging op dit gebied wordt door de vrouwen in wezen al vele eeuwen ge voerd. Op indirecte wijze weten wij bijvoorbeeld, dat in het oude Grie kenland er reeds vrouwelijke artsen waren. Dit blijkt namelijk uit een, in het oude Athene, uitgevaardigde wet, die het leren en de uitoefening van de geneeskunst aan vrouwen verbiedt en op overtreding zelfs de doodstraf stel de. Zoals blijkt, deden deze vrouwen voor een belangrijk deel bevallingen. Veel aanstaande moeders weigerden echter zich door een mannelijke arts te laten helpen, met als gevolg, dat na de inwerkingtreding van deze wet, het aantal vrouwen, dat bij geboorten stierf, sterk steeg. Redding Dergelijke omstandigheden schreeuw den uiteraard om een reddende engel. De Griekse vrouw, Agnodike, besloot zich hiervoor in te zetten. Zij zag kans als man verkleed colleges van een be roemde arts bij te wonen en zelfs exa men te doen. Daarna begon zij de vrouwen in haar naaste omgeving te helpen. Na verloop van enige tijd werd zij echter gearresteerd en zij zou zelfs de doodstraf moeten hebben ondergaan, wanneer niet de Atheense vrouwen in groten getale hadden gedemonstreerd en geprotesteerd. Door de aandrang die de vrouwen uitoefenden werd zelfs de wet ingetrokken en zo werd het voor vrouwen in Griekenland weer mogelijk de geneeskunst uit te oefenen. Het verhaal van Agnodike staat uiteraard niet alleen. In vele andere landen hebben de vrouwen ook hevig moeten strijden om zich in de genees kunst te bekwamen of deze te mogen uitoefenen. Toch zijn er in de loop der eeuwen diverse beroemde vrouwelijke artsen geweest. Zo kennen wij uit de late middeleeuwen de beroemde vrouwe lijke arts, Abella uit Italië. Haar grote medische kennis heeft zij in een aantal latijnse gesohriften vastgelegd. In Spanje leefde ook een vrouwelijke arts, Olivia Sabuco, die een van de beroemd ste medici van haar tijd is geweest. In 1588 werden voor het eerst haar wer ken op medisch gebied gepubliceerd. Beroemdheid Een beroemde vrouwelijke ohhurg was Louise Bourgeois, de lijfarts van Maria de Medici. Als echtgenote van een arts had zij haar man steeds bijge staan in zijn werk en op deze manier was zij wijs geworden en had zij zich tot een zeer hoog peil weten op te wer ken. Daarna ging zij in de leer bij Ambroise Paré, de man die later de vader der Franse chirurgie werd ge noemd. In de 17de eeuw was de Engelse lady, Ann Halkat, als vrouwelijke arts bijzonder beroemd, niet alleen kwamen patiënten uit alle delen van Engeland naar haar toe, maar ook van het Euro pese vasteland kwam men om haar te consulteren. Wat voor die tijden zeker iets aparts was, is wel het feit, dat veel mannelijke collega's haar raad kwamen vragen, wanneer zij moeilijke medische gevallen moesten behandelen Het in de loop der eeuwen zo moei zaam veroverde terrein, ging in de 18de eeuw in korte tijd verloren. Een nieuwe levensbeschouwing had zijn stempel op Europa gedrukt. Het maat schappelijk leven was specifiek terrein voor de man en de vrouw had haar taak in huis en gezin. Het gevolg was, dat bijvoorbeeld vrouwelijke artsen werden gezien als een soort halfslach tige wezens. Het waren geen mannen, maar ook geen vrouwen. Het gevolg van deze geestelijke instelling was, dat het meisjes en vrouwen vrijwel onmo gelijk werd gemaakt aan universiteiten te studeren. Het begon met vormen van sabotage en de hoogleraren wilden op dit gebied meestal niet voor elkaar onderdoen. Tenslotte sloten vele instel lingen hun deuren voor het zwakke geslacht. De teruggang van de positie van de vrouw op maatschappelijk terrein, als gevolg van de genoemde nieuwe le vensbeschouwingen, moest wel een re actie oproepen. De vrouwenbeweging ontstond en zij eiste herstel van oude reohten. Voor velen echter leek het alsof de vrouw iets geheel nieuws wilde, maar in feite was dat niet zo. Over de strijd van de vele vrouwelijke pioniers in de verschillende landen, zullen wij kort zijn. Zij hebben het bij zonder zwaar gehad, maar hun strijd is niet tevergeefs geweest. De vrouw is momenteel verder geëmancipeerd dan ooit voorheen. In onze tijd staan voor de vrouw de poorten van alle univer siteiten open en zij maken een fors percentage uit van alle studenten. In de laatste honderd jaar heeft de we reld diverse vrouwen leren kennen, die zich op wetenschappelijk terrein tot de grootst mogelijke hoogte hebben we ten te ontplooien. Wij behoeven slechts te denken aan één enkel voorbeeld, Madame Curie. Zonder de hulp van de vrouwelijke artsen zouden wij nu ongetwijfeld voor een ontstellend te kort aan medici staan in de wereld. INSCHRIJVINGSTERMIJN APPLICATIECURSUS VERLENGD Onder verwijzing naar de op verzoek van het Arbeidsbureau door ons in de krant van vrijdag 8 september jl. ge plaatste bekendmaking met betrekking tot de mogelijkheid van het volgen van een „Applicatiecursus voor Café-Res- taurantkellner/serveerster" te Alkmaar verzoekt dit bureau ons het volgende hieraan toe te voegen: Van de zijde van het plaatselijke Ho- crabestuur en van dat te Den Helder is gezamenlijk geprobeerd een voldoen de aantal cursisten aan te werven voor het mogen doen houden van een cursus hiervoor te Den Helder. Indien dit zou slagen zou dit uiteraard een aanmerkelijke tegemoetkoming beteke nen in kosten en tijd voor diegenen, die tonen er iets voor over te hebben een vakdiploma in hun bezit te krijgen. Tot op heden werd het vereiste aan tal hiervoor echter nog niet bereikt, maar het scheelt niet zoveel meer. Naar aanleiding hiervan is de ter mijn voor inschrijving verlengd tot uiterlijk maandag 9 oktober a.s., ter wijl de benodigde inschrijvingsformu lieren en/of nadere gegevens zijn te verkrijgen bij het Arbeidsbureau, Schilderend 30 te Den Burg. TEXELSE MARKT Maandag werden 23 ramlammeren aangevoerd, ƒ140,tot J 225,7 oude rammen, 175,tot ƒ450,11 scha pen, ƒ125,tot ƒ160,27 geiten (geen notering); 3 koeien, 1000,tot 1200,en een paard (geen notering). REIZENDE BIBLIOTHEEK DE KOOG Zoals in voorafgaande jaren zalfde Reizende Bibliotheek ook nu weer de inwoners van De Koog in de gelegenheid stellen boeken te lenen. Hiertoe kunnen volwassenen terecht op woensdagen van half vier tot kwart over vier, de jeugd van drie uur tot half vier in de Lubertischool. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 8 oktober op om 6.52 uur en gaat onder om 18.04 uur; 11 oktober op om 6.56 uur en onder om 17.56 uur. Maan: 10 oktober E.K.; 18 oktober V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 6 okt. 10.30 en 22.56; 7 okt. 11.01 en 23.24; 8 okt. 11.33 en 23.54; 9 okt. 12.04 en 10 okt. 0.28 en 12.35; 11 okt. 1.06 en 13.20; 12 okt. 2.15 en 14.43; 13 okt. 3.49 en 16.21; 14 okt. 5.23 en 17.41. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. GEZINSBUSJES ZONNESTRAAL EN NVV In de loop van deze maand kunt U de dames verwachten voor het ledigen van de gezinsbusjes van Zonnestraal- NVV. Wij vragen om uw medewerking. Voor het plaatselijk Comité, D. Dapper DINSDAG 10 OKTOBER GEEN RHEUMABUREAU Het Consultatiebureau voor Rheu- matiekbestrijding (zitting iedere 2e 4e dinsdagmorgen van de maand van 9 00- 10.30 uur in het gebouw van de Gem. Geneeskundige Dienst, Midden- weg 148 te Den Helder) houdt weg ens verhindering van Dr. M. E. K. Siebers, Rheumatologe, op dinsdag 10 oktober a.s. géén spreekuur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 11 oktober a.s. worden de moe ders van Oudeschild en Den Burg venvact Oudeschild van 13.00 - 13.45 uur; daarna Dtg Burg tot 16.00 uur. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 7 oktober tot en met 13 oktober telefoon 2182, b g.g. tel. 2406. WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 uur maandagmorgen 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp tel. (02222) 234 DIERENARTSEN ingaande zaterdagmorgen 12 uur J. BEEKMAN, De Waal, tel. (02220) 2936. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en mei maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 8 oktober 1967 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10.00 uur ds. Soesan Bediening H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur ds. J. P. B. Visser, vat Schipborg (Gr.) inzameling Ncd, Bijbelgenootschap Dc Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Rozemond Oudeschild 11.00 uur ds. Waardenburg Doopdienst GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10 en 15 uur ds. Uidam Oosterend 10.00 en 3.00 uur ds. M N. de Wolf, van Gramsbcrg« GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.45 uur ds. Koopmans, dienst voor alle wijken t.g.v. de Broederschap^ dag; koffiedrinken en eventueel nabesprc king van de dienst. Zondagsschool: Den Burg 9.45 uur, Oo* terend 10.00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 7 en 8 oktober Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn; zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur De Cocksdorp: zondag 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 10.00 uur. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Wij garanderen elk door ons vervaardigd kledingstuk. Toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, Tel. 13615. Elke week op Texel Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen. Wagemakerstraat 28, Den Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Burg, tel. (02220) 2470 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Sdhoon- oordsingel 17, Den Burg U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Volop handappelen. M. Huisman, „De Veen", telefoon 2203 Voor judo naar Ooster end. Zaterdagmorgens in het gymlokaal Pech onderweg Maar niet met een boek uit onze Openbare Biblio- theék Goed tehuis gezocht v. moederpoes met 2 zoon tjes. Alle 3 rood-wit ge vlekt. Ook afzonderlijk. J. Brouwer, Vliestraat 10 Oosterend, telef. (02223) 463 Meisje, 19 jaar, zoekt werk, liefst omgeving Oosterend of Den Burg. 3 tot 5 dagen per week. Tel. (02223) 309 Rythm. gymn. (geen Dallet) v.dame s. Vrijd 20 - 21 u. Woelige Hoek, Den Burg Losse schuur te koop. 5 x 6 m. Brink 7, telefoon (02228) 402 Te k. gevr. g. onderh. betonmolen. D. Terpstra, Molenstraat 24 Te koop aangeb. Jawa motor 250 cc. en CZ mo tor 150 cc. D. Lap, Telef. 02226) 224 U.D.I, is in Wij hebben puikbeste aardappelen, geen ziek, geen afkokers, worden ook thuis bezorgd C. Terpstra, Schilderend 25 Iedere zaterdag show van gebruikte automo bielen bij Automobielbe drijf H. W. Dienaar N.V., Spuistraat 11 - 17, Den Helder, telefoon (02230) 12695. Wij bieden u 2 Fiats 1500 comfort 1965, Fiat 1500 L 1964, Fiat 1300 1964, Fiat 1500 1962, Fiat 1100 D 1965, Fiat 600 D (als nieuw) 1967, 2 Fiats 600 D 1965, Fiat 600 D 1964, Fiat 500 D 1964, 2 Fiats D 1962, Opel Rekord coupé 1962, Daf 750 1963, Simca 1500 G.L.S. 1965, Simca Mo naco 1962, Simca Elysee 1962 Jans Gieles, Burgwal 18, Den Burg en Hans Zoetelief, Kogerweg K 88, De Koog geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 ok tober 1967, n.m. 2.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 3.30 uur in de St. Joannes de Doper kerk te Den Burg door de wel- eerw. heer Kapelaan Boilerman. Receptie n.m. van 4,30 - 6.30 uur op Bernhard- laan 7 te Den Burg. Toekomstig adres: Bas singracht 145, Den Hel der. Te koop eiken 2-pere. ledikant met spiraal Boodtlaan 40, De Koog. tel. (02228) 465 Te k. herenfiets, 3 ver snellingsnaaf. Bevr. R Stoepker, Gollard, Den Burg Jan Zoetelief Parkstraat 32, Den Burg, Texel en Ria Bakker Beatrixlaan 28, Den Burg, Texel geven u, mede namen- wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de volrekking zal plaatsvin den op 13 oktober 1967, n.m. 1 uur in het meentehuis te Den Burg Texel, waarna de huwe lijksinzegening om 1 uur in de Ned. Herv kerk door de weleerw. heer ds. D. J. Froentjes Receptie op de trouwdag van n.m. 4 tot 5.30 uur in hotel „Hollandia" te De Koog. Toekomstig adres Parkstraat 34, Den Burg, Texel. Aad van der Knaap en Marene van Beek geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 13 ok tober 1967, n.m. 2 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging n.m. 2.45 uur in de Ge reformeerde kerk te Den Burg door de weleerw heer ds. P. Uidam. Den Burg, Texel, Wittekruislaan 22 Gasthuisstraat 42 Receptie op de trouwdag van 7.30 r 9.00 uur ui „Casino", Zwaanstraat te Den Burg. Voorlopig adres Verlorenkost 14, Oosterend, Texel.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2