Gemeenteraad discussieerde over de begroting voor 1968 VERVOLG VAN PAG. 1 Onze adressen Panty Nylons TTtynnasidt'ó VIERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 DECEMBER 19G7 Het verleden. ALs fractie zijn we enigszins gebon- ?n aan het verleden. Achter diverse ipende zaken hebben wij ons doelbe- rust gesteld om niet de continuïteit te erbreken. Wij zullen dan ook zeker ieewerken aan het complex van han- ?Ungen dat gaande is", aldus de heer [andaart aan het begin van zijn be bouwing van de begroting. De heer Standaart liet zich namens jjn fractie kritisch uit jegens het be id van het grondbedrijf. Hij stelde loorop dat directeur Van Agteren zich itstekend van zijn taak kwijt, maar hij etreurde het dat het gemeentelijk rondbezit veel kosten met zich mee- rengt, vooral als grond niet zeer poedig voor het bestemde doel kan •orden uitgegeven. Volgens de heer Itandaart was dat het gevolg van ste- ebouwkundige planning. Die planning noodzakelijk, maar de planologische ipzetten moeten economisch en sociolo- isch getoetst worden, eventueel eerst conomisch worden doorgelicht. Men ïoet zich afvragen of het wat de kos- betreft verstandig is een bepaald itbreidingsplan ter tafel te brengen, foorkomen moet worden, dat de ge- leente jarenlang dezelfde gronden be- it. Het leek spreker ook onjuist dat Ben in alle dorpen tegelijk bezig is met litbreidingsplannen en stelde voor dit oveel mogelijk te beperken. Plan voor >lan moet in zo kort mogelijke tijd rorden afgewerkt. Woningwetwoningen Bouw van grote aantallen woning- •etwoningen .maakt de grondprijs voor particuliere, woningbouw duur, aldus ie heer Standaart. Hij doelde daarmee ip het feit, dat de voor woningwet- iouw benodigde grond betrekkelijk oedkoop wordt verkocht om de totale lichtingskosten van zo'n woning be- In verband met enkele wijzigin gen laten wij hieronder op over zichtelijke wijze de adressen en evt. telefoonnummers volgen van correspondenten, redacteur en be zorgers van onze krant. Redacteur Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den Burg, telefoon (02220) 2403. Bij geen gehoor drukkerij Texel se Courant, Parkstraat 10, tele foon (02220) 2741, Den Burg. Correspondenten OOSTEREND C. G. Vlaming, „De Bol", O 163 a, telefoon (02223) 252; OUDESCHILD: J. Th. Boom, De Ruyterstraat 125, tel. (02220) 2853; DE WAAL; W. Albers, Sommel- tjesweg 1, tel. (02220) 2577; DE KOOG; A. Blok v.d. Velden, Dorpsstraat 48, tel. (02228) 226; DEN HOORN: F. Zwanenburg, Naalrand 9, tel. (02226) 272; DE COCKSDORPVacant, men wende zich tot de redacteur te Den Burg. Sportcorrcspondcnten s.v. CocksdorpI. v. d. Linden, Kikkertstraat 3, telefoon (02222) 216; Z.D.H.: W. de Porto, Herenstraat 21, Den Hoorn, tel. (02226) 316; s.v. OosterendP. Kooiman, Mo lenbuurt W 43, Oosterend, tel. (02223) 332, en P. Kikkert, O 18, Oosterend, tel. (02223) 323; s.v. Texel: D. Dapper, Schilder end, Den Burg; Texelse Boys: A. Wessels, W. van Beierenstraat 46, Den Burg, tel. (02220) 2988; s.v. De Koog A. Moek, Dorps straat, De Koog. TijdelijkC. Bonne, Haffelderweg 1, Den Burg telefoon (02220) 2174. Bezorgers DEN BURG: P. van Heerwaarden, Warmoesstraat 40; DE COCKSDORP: A. van Hoorn Lzn., Kikkertstraat 59, tel. (0222) 293; DEN HOORN: G. Wilner, Heren straat 15, tel. (02226) 210; DE KOOG: B. Eelman, Boodtlaan 10, tel. (02228) 422; OOSTEREND F. Beijert, Botter- straat 2. OUDESCHILD; Chr. van Malde- gem, Heemskerckstraat 2; DE WAAL: J. Fokker, Hogereind 22, tel. (02220) 2170. Voor het opgeven van adverten ties wende men zich tot de druk kerij (Parkstraat 10), telefoon (02220) 2741. Advertentieteksten voor de krant van dinsdags moeten vrijdagö voor 12 uur binnen zijn; adver tentieteksten voor de krant van vrijdags moeten woensdags voor 12 uur binnen zijn. Van later ont vangen teksten kan geen plaats gegarandeerd worden. neden het door de overheid gestelde maximum te houden. Het verlies op de grond wordt opgeteld bij de prijs van de particuliere bouwgrond. De heer Standaart voelde daarom veel voor wo ningwetwoningen in hoogbouw, waar voor minder grond nodig is. Woning- wetbouw moet overigens zo weinig mogelijk worden toegepast, hoewel het nut van de woningwetwoning in het algemeen dooi de heer Standaart niet werd betwijfeld. De spreker zag veel in het stichten van meer bejaarden huizen en bejaardenflats. Daardoor ko men veel woningen van bejaarden vrij en deze kunnen dan door woningzoe kenden worden betrokken. Die bejaar denflats of -huizen zouden ook in de buitendorpen moeten komen, waarmee stellig aan de wens van de daar wonen de bejaarden wordt voldaan. Dat er genoeg belangstelling voor zal bestaan, staat vast, gezien de schrikbarend lan ge wachtlijsten van de drie bejaarden huizen. Zelfde beeld „De begroting geeft hetzelfde beeld als de vorige jaren: een belangrijk te kort en een sobed investeringsprogram ma", aldus de heer Westdorp aan het begin van zijn beschouwing. „Gezien de financiële verhouding rijk-gemeente, zoals die op het ogenblik is, zal, gezien de structuur van deze gemeente, het gemeentebestuur nimmer met een slui tende begroting kunnen komen. On danks het feit, dat de burgemeester niet aan de begroting heeft kunnen meewerken en dat deze tot stand kwam onder de nieuwe wethouders, is geen wezenlijke verandering gekomen in het beleid van het dagelijks bestuur van de gemeente, wat een erkenning betekent van het feit, dat het beleid in het verleden juist is geweest". Dat de Sociale Dienst belangrijk meer gaat vragen ligt voor de hand. De exploi tatie van soc. werkplaats en werktuin zal altijd een nadelig saldo opleveren, maar dit is geen onoverkomelijke zaak, gezien de doelstellingen ervan. Het sluitend maken van de exploitatie van „Irene" betekent een sterke toename van de pensionprijzen. De eisen, die aan dit bejaardentehuis worden gesteld, zijn bijzonder hoog, want huize „Irene" is geen normaal rusthuis meer, maar een verzorgingshuis. Veel van de bewo ners kunnen zich niet zelfstandig ver zorgen. De heer Westdorp zag het ver pleeghuis niet snel gerealiseerd en pleitte daarom voor een tijdelijke voor ziening waarin hulpbehoevende mensen kunnen worden opgenomen. Kritiek De heer Westdorp kondigde aan noodgedwongen mee te zullen gaan met de verhoging van de gemeentelijke be lastingen. Maar op een gegeven mo ment zal men moeten zeggen: tot hier en niet verder. Nu reeds zijn de grond en personele belasting op Texel hoger dan gemiddeld elders in het land. De heer Westdorp onderschreef het Haagse belastingbeleid niet. „Wij zijn in prin cipe geen tegenstanders van vergroting van het gemeentelijk belastingebied zeker niet als deze mede tot doel heeft boven de normale uitkering iets extra's van het Rijk te verkrijgen ten gunste van een aantal voorzieningen, die bo ven het normale uitgaan. Het nieuwe door de Minister aangekondigde ge meentelijke belastinggebied zal volgens zijn zeggen in de commissie van Bin nenlandse Zaken bestaan uit een voor stel tot heffing van een belasting op onroerend goed, o.a. ter compensatie van de vermakelijkheidsbelasting, die al is weggevallen. De heer Westdorp betreurde het ver der, dat nog steeds geen goedkeuring is verkregen voor de zeer noodzakelijke aanleg of verbetering van riolering en reinigingen van De Waal, Oudeschild en De Koog. Verder nodigde hij het college uit op korte termijn met de raad een oriënterend gesprek te voeren over het probleem van de leerkrachten, die boventallig dreigen te worden. De PvdA-fractie, zo zei de heer Westdorp, is het eens met de begro tingscommissie, die het betreurt dat uit het toerisme nog geen rechtstreekse in komsten voor de gemeente kunnen worden gehaald. Als deze situatie nog lang voortduurt, gaat deze gemeente kapot aan het op zichzelf bloeiende toerisme". De heer P. Smit namens de KVP- fractie, zei er eenzelfde idee op na te houden als de heer Westdorp. Dat de gemeentebegroting niet sluitend is, vond hij op zichzelf niet bezwaarlijk. Als binnen een bepaald bedrag de za ken in de gemeente niet behoorlijk kunnen worden behartigd, mag best over de financiële mogelijkheden wor den heengestapt. „Wij tonen met onze begroting aan dat wij op tal van pun ten nog achter lopen. Dat is niet de schuld van het gemeentebestuur of raad, maar van het goedkeuringsbeleid van de hogere instanties". Open deur De opmerkingen van de here Stan daart inzake het bouwen van bejaar denflats noemde de heer Smit het in trappen van een open deur. Al geruime tijd wordt in deze richting gedacht. In de door de heer Standaart aan de orde gestelde woningproblematiek had de heer Smit de krotopruiming gemist. In het licht daarvan is de woningnood veel erger van de „officiële" 200 wo- noingzoekenden doen vermoeden. Reagerende op de beschouwingen, zei de heer Daalder het niet eens te zijn met de kritiek, die de heer Standaart had geuit op de gang van zaken bij uitbreidingsplannen. De heer Daalder stelde dat de verantwoordelijkheid voor uitbreidingsplannen bij de raad ligt. Die kan goed- of afkeuren. Het is daar om irreëel om bezwaren tegen uitbrei dingsplannen te maken. Dat de uitbrei dingsplannen per dorp gerealiseerd zouden moeten worden, vond de heer Daalder ook onjuist. Als men zich op een dorp zou specialiseren, zouden de andere dorpen moeten wachten op wo ningen. Tegenover hoogbouw zei de heer Daalder een beetje sceptisch te staan. In de buitendorpen zouden der gelijke woningen zeker niet moeten worden gebouwd, nog afgezien van de bezwaren die de planologen waarschijn lijk maken. Dat in de buitendorpen be jaardenwoningen moeten komen, on derschreef de heer Daalder. Verpleeghuis Met de heer Westdorp betreurde de heer Daalder, dat het verpleeghuis bij Huize Irene nog op zich laat wachten. Men zal misschien naar een tussenop lossing moeten zoeken, maar eenvoudig is dat niet. Dat de heer Westdorp het niet eens was met het regeringsbeleid inzake de belastingen, had de heer Daalder wel verwacht. „Dat de grond en personele belasting op Texel boven het gemiddelde liggen mag waar zijn, maar de overige belastingen, die voor verhoging in aanmerking komen, liggen die ook boven het gemiddelde?" Nuttig vond de heer Daalder het, dat in het nieuwe belastingbeleid de eigen ver antwoordelijkheid van de gemeenten meer tot haar recht komt. Het verheug de de heer Daalder dat hij de heer J. Westdorp kon vertellen, dat de huidige regering de wet op de iogeerbelasting in een vergevorderd stadium heeft en hij hoopte, dat deze wet volgend jaar kan worden gehanteerd. Er kan dan dus Iogeerbelasting (Kur-tax) worden geheven en daardoor kunnen mogelijk bepaalde door de PvdA bepleite lasten verzwaringen achterwege blijven. Dirigisme blijft In tweede instantie sprekend achtte de heer P. Smit het verband dat de heer Daalder legde tussen de eigen ge meentelijke verantwoordelijkheid en de uitbreiding van het gemeentelijke be lastinggebied onjuist. Als we ergens een trottoir willen aanleggen en dat wordt afgekeurd, terwijl wel wordt toegestaan dat zo'n trottoir ergens an ders komt, dan vraag ik me af waar onze verontwoordelijkheid is. We blij ven met een soort dirigisme zitten. Verder vertelde de heer Smit dat de bejaardenwoningen in de dorpen er niet zijn gekomen, omdat ze te duur zouden worden. Het moesten nl. wo ningwetwoningen worden en waren daarom aan een maximumprijs gebon den. Niemand belet het gemeentebe stuur om in de vrije sector bejaarden- woningen te bouwen, maar deze wor den dan zo kostbaar, dat de over het algemeen niet bijzonder draagkrachtige bejaarden ze niet kunnen betalen. Als er ooit bejaardenwoningen worden ge bouwd, zullen het dus in ieder geval woningwetwoningen moeten worden, ook al zijn de consequenties daarvan met het oog o.a. op het duurder wor den van andere bouwgrond onaan genaam. De heer Daalder wilde nu ook wel wat kritiek op de regering uiten: „U zult het met me eens zijn dat de regering er de gemeente toe dwingt de grond voor woningwetwoningen voor de helft van de werkelijke kostprijs be schikbaar te stellen. Daarmee wordt de gemeente uitgekleed en worden de las ten naar de particulieren verlegd". De heer Smit was er „hardstikke tegen" dat zo weinig mogelijk woning wetwoningen zouden worden gebouwd om de prijs voor particuliere bouw grond zo laag mogelijk te houden, zoals de heer Standaart had gesuggereerd. ,,Er zijn driehonderd woningzoekenden ik heb ze allemaal op een lijstje en tachtig procent daarvan kan zich niet meer veroorloven dan een woning wetwoning!" Het belastingbeleid van de regering bleef object van kritiek voor de heer Westdorp. „Eerst werden de belastin gen verlaagd en toen de gemeenten in verdrukking kwamen, zei de minister, dat deze dan zelf hun eigen belastingen maar moesten opvoeren. Als dat ge daan is, wordt bekeken of er wat ex tra's afkan. De eerste beslissing is fout geweest!" De heer Daalder; „Wat doet U als lid van de commissie van bijstand als een aanvraag om steun binnenkomt? Dan kijkt U toch ook eerst in hoeverre de betrokkene zelf in zijn nood kan voorzien en past daarna bij?" De heer Westdorp vond dat een on juiste vergelijking. En wat de op handen zijnde kur-tax betreft. Het aan de wet bezig zijn, betekende volgens hem niet zoveel. Hoeveel jaren duurt het nog? Verder wilde de heer West dorp van de heer Standaart die vol gens hem had gesuggereerd dat in het verleden onjuiste beslissingen zijn ge nomen wel eens weten wat voor be slissingen dat precies waren. Geen antwoord Een antwoord daarop kreeg hij ech ter niet, want de heer Standaart zei, dat hij geen kwaad woord over het verleden had gezegd. Wat de heer Westdorp ertoe bracht te veronder stellen, dat Standaart alleen maar iets heeft willen zeggen om te verklaren, dat er in het gemeentelijk beleid in feite niets is veranderd. Het idee om de uitbreidingsplannen per dorp te ver werkelijken, verwierp hij als onbruik baar en onpraktisch. Verder ontging hem de logica in het betoog van de heer Standaart t.a.v. de woningNvet- bouw. Hij stelde, dat er 200 woning zoekenden waren, maar wilde toch de ww-bouw tot een minimum terug brengen. De heer Standaart zei dat Westdorp hem verkeerd begrepen had. In plaats van woningvvetbouw wilde hij meer bejaardenflats. Dat is voordeliger en een belangrijke categorie woning zoekenden wordt ermee geholpen. Daarnaast vond hij woningwetwonin gen zeer nuttig. De heer Smit had ech ter in de praktijk ervaren, dat van de doorstroming dan niets terecht komt. De bejaarde, die naar een bejaarden flat gaat, verkoopt zijn woning. Maar de man, die op een woningwetwoning zit te wachten is tot kopen niet in staat. Hij moet opboksen tegen mensen, die zelfs voor een eenvoudig huisje veel geld willen betalen en er een re creatieobject van maken. „We hebben het indertijd ervaren toen we 46 be jaardenwoningen bouwden. De ver wachte volksverhuizing bleef echter achterwege. Met de Bakker-Van Maar- leveldstichting gaat 't hetzelfde". Landingsgelden De heer Barendregt van Texels Be lang vond de landingsgelden, die het vliegveld Texel heft, bijzonder laag. In de afgelopen tien jaar zijn ze zelfs helemaal niet verhoogd. De exploitatie zou veel gunstiger worden als die be dragen eens werden opgetrokken. Overigens twijfelde hij aan de zin van het vliegveld vooh Texel. De heer Westdorp was het niet met hem eens. Texel, als eiland, moet bij het uitvallen van de bootverbinding op een andere manier bereikbaar blijven. Tenslotte heeft de nieuwe veerverbinding vanaf Het Horntje nog geen enkele strenge winter meegemaakt. Een sterk argu ment vond de voorzitter dat niet. Er zijn tegenwoordig helicopters. De heer Westdorp vond dat het vliegveld met hogere landingsgelden veel van zijn attractie zal verliezen. „De tarieven zijn gelijk aan die van de andere lucht havens in Nederland. Een verhoging zou door het Rijk niet goedgekeurd worden", aldus de heer Roeper. (Het tekort over 1968 wordt op ruim ƒ11.000,geraamd). Dat het vliegveld van geen belang voor Texel zou zijn werd ten stelligste bestreden door de heer Smit. Het veld vervult in de recreatie een belangrijke functie; het hoort erbij. Op Terschel ling zouden ze blij zijn met zo'n vlieg veld. De heer Roeper had goede hoop, dat het aantal vliegbewegingen in de toekomst sterk zal stijgen; de laatste jaren is dat al het geval gezien de in ternationale status van het terrein. Een hangar zal het veld extra aantrekkelijk maken. Riool Mej. Luijsterburg vroeg wanneer het doortrekken van het riool van De Koog naar het Mienteiglop zal zijn ge beurd. De heer Daalder had goede hoop dat het karwei voor het komend sei zoen geklaard zal zijn. Mevrouw Koning-Bruin vroeg of op de Texelse scholen een proef met schooltelevisie kan worden genomen. Volgens de heer Daalder waren de er varingen met schooltelevisie niet gun stig, maar hij zegde een schriftelijk antwoord toe. Verder werd gevraagd hoeveel geld er al bijeen is in het z.g. Kunstvoor werpenfonds. Dit in verband met een passende versiering van het nieuwe raadhuis. De heer Daalder zei echter, dat het niet de bedoeling is, dat daar voor het fonds wordt aangesproken, maar een bepaald percentage van de bouwsom. Deze week ontvangen in de veel gevraagde liehte kleur ZONDAGSSCHOOL WEER ACTIEF Men heeft de Hervormde Zondags school te Den Burg weer nieuw leven in geblazen, na een periode, waarin door ziekte en afwezigheid van de lei ding het aantal kinderen tot 35 terug liep. Dinsdag zijn verschillende leden van de gemeente 'bijeen geweest, waar bij overeengekomen is, dat ieder van hen bij toerbeurt de leiding zal bij staan. Bovendien is het tijdstip van sa menkomst vervroegd. De kinderen ko men nu met ingang van zondag a.s. van 10.00 - 11.00 uur 's morgens bijeen. Dit uur valt samen met de kerkdienst, zodat ouders, die de dienst bijwonen hun kinderen intussen naar de Zondagsschool kunnen brengen. De school is bestemd voor kinderen van 5-12 jaar. Later zal deze groep in verschillende leeftijdsgroepen worden opgesplitst. Verder is het de bedoeling in januari een kindercrèche in het le ven te roepen. KOTEX VIERT JUBILEUM Vanavond komen de leden van de Kleindierensportvereniging „Kotex" in Casino bijeen voor de viering van het 25-jarig jubileum. De avond zal worden verzorgd door een gezelschap van 7 artiesten, die o.a. een klucht opvoeren. Verder zullen de ere-prijzen worden uitgereikt, die bij de onlangs gehouden tentoonstelling zijn gewonnen. HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend PLATTELANDSVROUWEN KWAMEN BIJEEN De Plattelandsvrouwen (afdeling Texel) hadden donderdag in de land bouwschool een zeer geslaagde avond, die georganiseerd was door het be stuur. Wat er zou gebeuren werd zin gend aangekondigd en het refrein werd door allen meegezongen. Mevrouw Bousma brak een lans voor de ver zorgende beroepen voor meisjes (ge zinshulp, bejaardenverzorgster e.d.). Mevrouw Bruin-Over vertelde over haar contact met plattelandsvrouwen in Schotland en presenteerde Schots „Shortbread". Mevrouw Bakker-Zuide- wind vergeleek de prijzen van levens middelen van 30 jaar geleden met die Van nu en gaf een recept voor Mosco- vische gebakjes. Ze had er voor ieder een gebakken. Mevrouw Van Malde- gem leidde een quiz, waarbij 20 mu ziekfragmenten moesten worden gera den. Tot slot droeg mevrouw v.d. Eijk „De Bontmantel" van Roald Dahl voor. MAANDAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 15 december Den Burg, Hotel De Lindcboom-Texel, Plat telandsvrouwen afd. Texel, Kerstconcert door Monica Heyligers - sopraan; Maja v.d. Veen - piano. Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief", 20.00 uur. Zaterdag 16 december Den Burg, Sporthal, Binnensportdag Texelse Sportraad. Maandag 18 december De Cocksdorp, Hotel De Hoop, Plattelands vrouwen De Cocksdorp-Eierland, 20.00 uur, Adventsavond met Kerstspel. Dinsdag 19 december De Cocksdorp, Hotel De Hoop, 14 30 uur. Adventsmiddag voor de bejaarden uit Dc Cocksdorp en Eierland, georganiseerd door dc Plattelandsvrouwen. Donderdag 21 december Den Burg, R.K. Kerk, Gezamenlijke Kerst- zangdienst. Vrijdag 22 december Dc Waal, Dorpshuis De Wielewaal, Lezirg en film door Jan P, Strijbos Donderdag 28 december Den Hoorn, De Waldhoorn, Toneelvereniging De Vriendenkring met het toneelstuk „Ge sprek met Londen". De Koog, Het Witte Huis, lezing door J. P. Strijbos over de Waddeneilanden. Vrijdag 29 december Den Hoorn, De Waldhoorn, Toneelvereniging De Vriendenkring met het toneelstuk „Ge sprek met Londen". Vrijdag 5 januari 1968 Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kicken- dief", 20.00 uur. Donderdag 11 januari 1968 Den Burg, Hotel De Graaf, Postzegclruil- beurs, 20.00 uur. Vrijdag 19 januari 1968 Den Burg. Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief', 20.00 uur. Dinsdag 23 januari 1968 Eierland, Hotel 't Eyerlandt, Plattelands vrouwen De Cocksdorp-Eierland, 19.30 uur. Jaarvergadering, voorafgegaan door brood maaltijd. Bestuursverkiezing en quiz. Den Burg, Jeugdherberg Panorama, Jaarver gadering Plattelandsvrouwen afd. Texel. Vijjdag 2 februari 1968 Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief', 20.00 uur. Oosterend, Gereformeerde Kerk, jubileum concert Excelsior. Donderdag 15 februari Den Burg, Hotel De Graaf, Postzegelruil beurs, 20.00 uur. Vrijdag 16 februari Den Burg, Cultureel Centrum, Kwartet Harry Sevenstcrn, voor de scholen en voor belang stellenden. Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief', 20.00 uur. Zaterdag 24 februari Den Burg, Toneeluitvoering door „St. Jan". Zondag 25 februari Den Burg, Toneeluitvoering door „St. Jan" Vrijdag 1 maart 1968 Den Burg, Dc Oranjeboom, toneeluitvoering U.D.I. Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief", 20.00 uur. Zaterdag 2 maart Den Burg, Dc Oranjeboom, toneeluitvoering U.D.I. Donderdag 7 maart Den Burg, Hotel De Lindeboom-Texel, Con tactavond van de Nederlandse Vereniging tel Behoud van Natuurmonumenten, 20.00 uur. Vrijdag 15 maart Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kieken dief', 20.00 uur. Dinsdag 19 maart Eierland, Hotel „De Kievit", Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland, 20.00 uur. Voordrachtskunstenares Nel Kars „Vrouwen- spel". Donderdag 21 maart Den Burg, Hotel De Graaf, Postzegelruil beurs, 20.00 uur. Wijzigingen en aanvullingen voor de agenda kunnen worden doorgegeven aan het bureau Culturele Zaken, p/a Raadhuis, Den Burg. tel. (02220) 2141.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 13