Il.MMÉI WS Moerbeek's 1301/1501 SIMCA pulsator cn$0R(/H>/, BERGMEUBELS Edammers van f6,95 per stuk Het Landbouwwerktuig Den Hoorn en omg. Van ƒ20,— tot ƒ100,— RHOGING RIOOLGELD INEENS en W. hebben de raad voorgesteld ioolgelden per 1 januari 1968 in één te verhogen van 20,tot ƒ100, aansluiting. Het bedrag dat daar- >t geheven wordt voor elk, boven aantal van twee, in het perceel aan- ige privaat, gaat omhoog van 7,50 37,50. Aanvankelijk bestond de p, dat deze enorme verhoging dn i fasen zou kunnen worden inge- dj waardoor de klap voor de be kkenen wat minder hard zou aan- len. De minister van Binnenlandse en heeft deze verhoging in etappes ter bij voorbaat afgewezen. De raad list vanmiddag. aterdagavond, zondagmiddag, maan- - en dinsdagavond draait in City- iter weer een film uit de succesvolle Aomas-reeks „Fantomas contra tland Yard". Na een reeks sensatio- gebeurtenissen duikt de misdadige itomas weer op en zet commissaris e en de journalist Fandor aan het 'k. Walter Brown, de vriend van de ïtrijke MacRaShley, wordt ver- ird, terwijl een dubbelganger van •Rashley een bezoek heeft gebracht hem met de dood heeft bedreigd als Lord niet een enorm bedrag be lt. Deze dubbelganger, zo begrijpt ■e, is Fantomas. Juve en Fandor ver- eken naar het kasteel van de Lord, ir Fantomas laat zich niet afschrik- zodat het 'kasteel het middelpunt dt van angstaanjagende en af- nkwékkende gebeurtenissen. Fanto- wordt tenslotte gegrepen, maar snapt, zodat de mogelijkheid voor ;r een nieuwe Fantomas-film open- ft (In kleuren; toegang alle leeftij- n de nacht van oud- op nieuwjaar, ivang 00.30 uur, wordt voor de jeugd 15 tot 25 jaar „Taras Bulba" ver- nd, de verfilming van Nikolai Go- s Kozakken-verhaal. In het begin de 16e eeuw brachten de onover- ïnelijke horden van de Turkse sultan rik en terreur over de beschaafde reld. Het Rijk van Ottoman breidde tenslotte uit tot en met Kledn-Azië, Middellandse Zeegebied en De im. O ek ra ine zou het volgende doel de Turken zijn, maar dan storten Kozakken onder leiding van Taras [ba (Yul Brynner) zich an de strijd drijven de Turken terug. Maar dan staat een conflict tussen de Kozak- en de Polen. De zoons van Taras deren aan een Poolse universiteit om Poolse mentaliteit en manieren te :n kennen. Zij kunnen dan later be- hun vrijheid bevechten. Na een ks verwikkelingen komt die gele- ïh^id. Het wordt een gigantische jheidsstrijd, waarin zoon Andrei ech- wordt gedood. Taras Bulba is een otst opgezette avonturenfilm in uren, die het wat spanning en sen- ie betreft best kan opnemen tegen dejaarsrelletjes! (Toegang 14 - 25 ir). ien vijftal films van Charly Chaplin rd aaneengeregen tot ,,'s Snor, stokje n bolhoed". Het zijn de beste films de wereldberoemde komiek, vol rukkelijke humor: ,,The Champion", aught in the cabaret", .Triple >uble", „Oh what a night", „Night at show". Het gemonteerde geheel, >rzien van geluid, draait maandag- idag om drie uur in het City-theater, gang alle leeftijden. ADVENTSAVOND PLATTELANDSVROUWEN )E COCKSDORP De plattelands- luwen van De Cocksdorp/Eierland leefden een sfeervolle adventsavond hotel De Hoop. Mevrouw Kikkert- uteboom verwelkomde 'n volle zaal. haar openingswoord wijdde zij uit r de Kerstgedachte, waarna geza- nlijk Kerstliederen werden gezon- Een koortje verleende afwisselend dewerking. Door kinderen van de le- i werd op zeer verdienstelijke wijze kerstspel opgevoerd. Mevrouw Sie- iga (piano) musiceerde, evenals de er Smeerik (viool). In de pauze werd racteerd op zelfgebakken cake. Het- fde programma werd de volgende isdagmiddag gebracht voor de be- irden, met uitzondering van het rstspel. Hiervoor in de plaats kwam kerstverhaal. Ook deze middag rd door de bejaarden zeer gewaar- erd, zo bleek uit het dankwoord van hunner. De Plattelandsvrouwen komen op 23 luari 1968 weer bijeen, dan in hotel Eyerlandt". EERSTE SNEEUWKLOKJES IN BLOEI Hoewel we op het ogenblik nog in het diepst van de winter zitten, heb ben de eerste lenteboden zich al aan gediend. Vrijdag voor Kerstmis vond de heer P. N. W. Kikkert uit De Koog op een van zijn percelen in de Dennen de eerste bloeiende sneeuwklojes. Het was een bosje van acht bloemetjes, die allen geheel open waren. Dat is bijzonder vroeg en ongetwijfeld een gevolg van het tamelijk zachte weer van de laatste weken. ZAAK JELLEMA BLIJFT IN STUDIE B. en W. hebben de gemeenteraad meegedeeld, dat de Koningin bij be sluit van 29 november j.l. het besluit van 31 Oktober (waarbij de gemeente raad, tegen het advies van het ge meentebestuur in, toch een bouwver gunning verleende aan de heer J. Jelle- ma te De Koog voor de verbouw van enkele pakhuizen in de Kantoorstraat tot -bar-dancing) heeft geschorst tot 1 november 1988. De zaak blijft dus nog in studie. Beantwoording vragen in raad TARIEVEN VLIEGVELD ZIJN AL RIJKELIJK HOOG De landingsgelden, die op het Texelse vliegveld worden geheven, zijn aan de hoge kant gezien de gebrekkige akkom- modatie van het terrein. Aldus blijkt uit de schriftelijke beantwoording door het gemeentebestuur van vragen die in de laatstgehouden raadsvergadering werden gesteld. De algemene klacht van de gebruikers is dat de tarieven hoog zijn, als in aanmerking wordt ge nomen dat het veld niet beschikt over radio, verlichting, hangar e.d. Het op het Texelse vliegveld geheven tarief is landelijk, terwijl b.v. voor het grote vliegveld Zestienhovcn bij Rotterdam, met een aan alle eisen voldoende ak- kommodatie lagere tarieven dan de landelijke in rekening worden gebracht. Het is voorts uitgesloten dat de Rijksbijdrage van het vliegveld wordt verhoogd. Het rijk beschouwt de klei nere vliegvelden als regionale zaken, die dus ook in regionaal verband moe ten worden geregeld. B. en W. kondig den evenwel aan dat begin volgend jaar aan de provincie om een hogere bijdrage zal worden gevraagd. (Het na delig saldo van het vliegveld komt voor rekening van rijk, provincie en ge meente). Riolering De Koog Voorts wordt meegedeeld, dat aan de inspecteur voor de hygiëne van het mi lieu is verzocht zijn anedewerking te verlenen om de begrotingspost voor de riolering te De Koog (Boodtlaan) op korte termijn goedgekeurd te krijgen. Schooltelevisie Met de inspecteur van het L.O. zijn B en W. van mening, dat schooltele visie op het ogenblik nog weinig zinvol is. Nederland heeft, wat de program ma's betreft, nog te weinig keus. Van januari tot mei 1964 is op de Openbare School, de CVO-school en de Sint Josefschool te Den Burg een proef met schooltelevisie genomen. De plaatselijke handelaren hadden in de genoemde scholen een apparaat opgesteld. Uit het door de schoolhoofden opgestelde rap port bleek evenwel dat destijds 6lechts twee van de 23 gevolgde uitzendingen waren afgestemd op de leerlingen van het gewoon lager onderwijs. De proef was dus geen succes. Op verzoek van een der raadsleden werd in december 1966 opnieuw de wenselijkheid van schooltelevisie onderzocht. De inspec teur achtte herhaling van de proef van 1964 niet zinvol. Eerst moest worden gewacht tot de programma's meer op het lager onderwijs zouden zijn afge stemd. Een jaar later, toen over deze zaak nogmaals met de inspecteur con tact werd opgenomen, was zijn mening nog ongewijzigd. Loodssingel Het is de bedoeling in het voorjaar 1968 zodanige voorzieningen aan de Loodssingel te Oudeschild aan te bren gen, dat de huidige moeilijkheden, wa teroverlast bij regenval, tot het verle den zullen behoren. Verhoging pacht Tenslotte wordt meegedeeld, dat voor het gebruik van gemeente-eigen dommen e.d. nieuwe contracten worden voorbereid, wat betekent dat hogere vergoedingen in rekening gebracht zul len worden. De bestaande contracten worden zonodig en mogelijk aangepast. Dit is echter een tijdrovende zaak. Fam. J. Witte Hoeve „Dordrecht" lukkig Nieuwjaar. Fam. Bugel, De Koog, fnst familie, vrienden bekenden een voor- oedig 1968. Fam. P Bremer, De Koog, inst familie en beken- a gelukkig nieuwjaar. P. Dros Bzn. A. Dros-Roeper (lukkig Nieuwjaar. S. H. Wuis N. Wuis-Dros (lukkig Nieuwjaar. Fam. Dros „Propagatie" (lukkig Nieuwjaar. D. Slegh G. Slegh-de Leeuw lukkig Nieuwjaar. Familie en vrienden gelukkig nieuwjaar. Fam. A. J. Lap W. J. Boon C. P. Boon-Dros De Zes 5 G.N. Wij wensen U een voorspoedig 1968. Garage Nagy, De Koog A. Keizer A. Keizer-Bruin Gelukkig Nieuwjaar. Fam. W. Maas, Den Burg, wenst familie, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuw jaar. Cliënten, vrienden en kennissen, wij wensen U en de uwen een voor spoedig 1968 toe. Fam. B. F. Paagman, Smederij, Eierland N. Luiken T. Luiken-Ketelaar Gelukkig Nieuwjaar. Kapsalon A. Smit Gelukkig Nieuwjaar. Een voorspoedig 1968. Fam. D. C. Visser Hogerstraat 16 S. C. Witte C. A. Witte-Witte Gasthuisstr. 11 Z.N. Fam. G. Kikkert Den Hoorn Gelukkig Nieuwjaar. Fam. P. J. Witte 's^Hertogenbosch Gelukkig Nieuwjaar. A. Wuis T. Wuis-Roeper Gelukkig Nieuwjaar. Smederij De Wit Den Hoorn Gelukkig Nieuwjaar. Fam. G. Eelman, Schoolweg E 113, Zuid-Eierland, Texel wenst familie en beken den een gezegend 1968. Jb. v.d. Aakster en echtgenote wensen U allen gelukkig nieuwjaar. De beste wensen voor alle mensen. Fam. M. Bakker, Huize Irene Wij wensen familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1968. Fam. P. J. v. Leeuwen „Fak Fak" Fam. Witte-Rutten Molenstraat 22 wenst familie en kennis sen een zalig nieuwjaar. Fam. A. Dros „De Volharding" Gelukkig Nieuwjaar. J. Kiewiet M. Kiewiet-Broekman Gelukkig Nieuwjaar. B. Pool B. J. Pool-Dros Gelukkig Nieuwjaar. Vanuit Australië wen sen wij, langs deze weg, alle vrienden en beken den Gods onmisbare zegen toe voor het jaar 1968. N. Eelman en echtgenote, 44 Faraday Rd. Croydon (Vic.) Australië. A. Eelman M. Eelman-Kok Gelukkig Nieuwjaar. Alle vrienden en fami lie een gelukkig nieuw jaar toegewenst. P. Witvliet, Hilmar, California, USA. C. Garritsen C. Garritsen-v.d. Werf Gelukkig Nieuwjaar. Fa. Barhorst wenst cliëntèle en be kenden een Voorspoedig 1968. Wij wensen U allen een gelukkig nieuwjaar. Loodgietersbednjf Verstegen en medewerkers Familie, vrienden en bekenden wensen we een voorspoedig 1968. Fam. J. Dijksen Iependijk 68, Goor Wij wensen familie, vrienden en begunstigers een voorspoedig 1968. Fam. M. Bonne. Huize „De Merel", De Koog. Barend B. Lok-Roeper J. Lok Gelukkig Nieuwjaar. Fa. Jac. van Lenten Zn Transportbedrijf, Zuid-Eierland. Gelukkig Nieuwjaar. Wij wensen alle beken den en relaties een voor spoedig 1968 toe. Fam. W. J. Grisnigt Fam. G. Maat Wilhelminalaan 59, wenst allen een voor spoedig 1968. Jan Witte E 120, Zd.-Eierland Z.N. Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Fam. R. Kiewiet K 55, De Koog. Jan van Lenten en familie Queenspark (W.A.), Australië Gelukkig Nieuwjaar. Fam. B. Oostra wenst alle vrienden en bëkenden een gelukkig 1968. Mevr. de wed. G. Witte-Barhorst, Huize St. Jan, Den Burg Zalig Nieuwjaar. Fam. A. Bonne wenst U een voorspoedig 1968. Kerry's Corner wenst U allen een geluk kig nieuwjaar. Fam. A. M. v. Boven Oudeschild Gelukkig Nieuwjaar. Fam. G. Stolk wenst familie en beken den een voorspoedig 1968 Gelukkig Nieuwjaar. Fam. Roeper, De Dennen Fam. Roeper, Akenbuurt Transportbedrijf De CoCksdorp Gelukkig Nieuwjaar. C. Koopman A. Koopman-de Jager wensen familie en beken den een gezegend 1968. Fam. J. S. van Leeuwen wenst familie en beken den een gelukkig 1968. J. Bonne en echtgenote wensen alle bejaarden vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Gelukkig Nieuwjaar. Fam. Kikkert, De Cocksdorp Fam. G. Witte „De Nes" Gelukkig Nieuwjaar. Wij wensen familie vrienden en kennissen een voorspoedig 1968. Fam. A. Lagerveld J. Dob A. Dob-Visser Gelukkig Nieuwjaar. Wij wensen al onze vrienden en kennissen een voorspoedig 1968. Fam. Zijm, Hotel „Veerburg" Anna Paulowna Gelukkig Nieuwjaar. T. Koorn-Kok Voor uitrijden gier en drijfmest. Roerder voor goed mengen i.d. kelder beschikbaar. Prima ver deling over het land. Door gewichtsverdeling op de tractor geen slip. Kampstra, tel. (02223) 295 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild 7 cent per liter voordeel. dagen per week geo pend Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Ook praktische lessen op Texel. Wij slijpen weer voor u de tondeusemesjes van uw veescheerapparaat. Witvliet, Pontweg, tele foon (02226) 302 Gevr. zeldzame oude Texelse ansichtkaarten, tot 2,50, alsmede Texelse verhalen van W. Mets Tz C. Eelman, Kamerstraat, De Koog Te koop dubbelwandig uitneembaar houten zo merhuisje. Moet ver plaatst worden. Inlicht. Bouwbedrijf Gebr. Bruin, tel. 2116 Fa. J. Th. Boom en Zn. wenst vrienden en rela ties een voorspoedig 1968 Familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1968 D. A. Schagen S. T. Schagen-Daalder E. Appel T. Appel-Groenewoud Gelukkig Nieuwjaar. Gelukkig Nieuwjaar. Fam. A. Zielman Voorspoedig U.D.I. 1968. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Jozéfa Therésia (José) Kas ja en Jack Bruin 26 december 1967, Bemhardlaan 125, Den Burg. De heer en mevrouw Riteco-de Waard geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon Marc Simon Den Burg, 23 december 1967, Jac. P. Thijsselaan 93. Geboren Birgitta Margaretha Gabriclla Patricia J. N. Parlevliet A. M. Parlevliet- Keesom 24 december 1967, Den Hoorn, Klif. Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Jan Comclis (Cor) G. A. Daalder-Jongejan B. Daalder Gea Peperstraat 30, Oosterend, Texel, 25 december 1967. De heer en mevrouw Duit-Brommersma geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter en zusje Christel Petra Jan Willem 22 december 1967, Potgieterlaan 4, Haren (Gr.). TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale fnillimetertarief). Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Er gaat niets boven per fecte maatkleding. Daar voor Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8, Alkmaar, tel 13615. Elke vrijdag op Texel. Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen. Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Jan Albert (Johnny) N. Vos A. J. Vos-Janssen 19 december 1967, Spang W 24a, Oosterend, Texel. Dankbaar en blij geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Simon Johannes Axel T. Lap-Stolk D. Lap Henriëtte Ann eg ré Jac. P. Thijsselaan 105, Den Burg, Texel, 26 december 1967. We hebben op 25 dec verloren tussen Veldheim en Oosterend een van een melkmachine Alfalaval hydropuls. Tegen beloning terug te bezorgen bij K. Breman Veldheim O 162, Ooster end, tel. (02223) 326. Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1968. Fam. W. Verhagen, „De Wielewaal", De Koog. Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Fam. J. en A. J. Verhoeve Fam. R. Zijm-Garritsen Gelukkig Nieuwjaar. Gezegend Nieuwjaar. M. Heerschap, Oudeschild Heden overleed, toch nog onverwacht, mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader Jan Adam Por, in leven architect B.N.A. op de leeftijd van 46 jaar. Groningen, 27 december 1967, Westersingel 36. A. Por-Piccardt Marianne Gbsse-Jan De teraardebestelling zal plaats hebben op de begraafplaats „Selwerderhof" op zaterdag 30 december a.6. om 10 uur. Nog vrij plotseling is van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoe der, oma en over grootmoeder C. M. Bakkcr-Bremer in de leeftijd van 85 jaar. Den Burg: P. Bakker M. Bakker-Geense De Koog H. Wuis T. Wuis-Bakker Den Burg: A. Barends-Bakker klein- en achter kleinkinderen Texel, 28 december '67 Emmalaan 11. De rouwdienst zal worden gehouden za terdag 30 december n.m. 1.30 uur in de Kerkëkamer van de Doopsgezinde Kerk, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. be- graafplaats te De (Waal. Heden nam God, na een geduldig gedragen lijden, tot Zich, onze beste vriend Louis Huisman Fam. L. Bremer, O 122a, Fam. K. v.d. Kooi, Oosterend. 23 december 1967. Na een kortstondige ziekte is van ons weg genomen, onze lieve moeder en oma Sara Petronella van Goudswaard, weduwe van Gerrit van der Vis, in de leeftijd van 55 jaar. Den Burg, Texel, J. v.d. Vis H. v.d. Vis-Scheper Petra en Hanneke Haarlem, C. v.d. Linden- v.d. Vis J. v.d. Linden Ingeborg Haarlem, 24 dec. 1967. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Na een kort ziekbed is van ons weggeno men onze lieve Schoonzuster en Tante Sara Petronella van Goudswaard, weduwe van Gerrit van der Vis, in de leeftijd van 55 jaar. Namens de familie: Den Burg, Texel, Wilhelminalaan 17, A. v.d. Vis J. v.d. Vis-Visser Gré v.d. Vis Den Burg, Texel, Maricoweg 6, A. J. v.d. Vis M. R. v.d. Vis-Boks Marjette Heden is in Jezus ontslapen, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, mijn geliefde man en vader, de heer Lodewijk Christiaan Huisman, in de ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: Jeanne Huisman- Meijer Oosterend, 23 december 1967. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Hervorm de begraafplaats te Oosterend. MEUBELHANDEL Den Burg Tel. 2572 Nog steeds voorradig. Nu ook jong belegen KRUIDEDAMMERS met sleutelhangers. ,,'t Kaaswinkeltje" Maak een proefrit bij: GARAGE „WESTEND" Vliestraat 11, Oosterend, telefoon (02223) 369 Dankbaar zijn we U allen voor Uw medeleven en steun in de zorgelijke dagen van het ziekbed en het overlijden van mijn goede vrouw en onze zorgzame Moeder JOSEPHINA ANTONIA MARIA SNIK-EGGING Het was voor ons een teken, dat zij ook U allen zeer geliefd was. Wdj blijven rekenen op Uw vriendschap. G. Snik, Ger, Ben, Dorien, Ilse en Frans Den Burg, Texel, december 1967. Molenstraat 32. Zonder verplichting, bij voldoende deelname, voor ƒ9,— naar de Tentoonstelling in de R.A.I., vooreerst op 16, 18 en 20 januari 1968. In de prijs begrepen boot, bus vanaf Den Helder, entree RAI en 2 keer koffie onderweg. Vraagt tijdig kaarten en inlichtingen bij: Dros Smederij tel. 02225-229 Smederij Kiljan tel. 02220-2224 Smederij Paagman tel. 02225-261 Smederij Rentenaar tel. 02223-227 Smederij de Wit 02226-212 Aan mijn patiënten te visites voortaan rechtstreeks bij mij aanvragen vóör 9 uur v.m. (vaste dagen blijven dinsdag en vrijdag) R. COUT1NHO - arts telefoon 2023

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 3