AGENDA Oh albert heijn VRUCHTENPERS QTaibert heijn het statussymbool BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Macaroni snelkokond500 gram M 59 AH-Slasaus lies 0.6 liter m us Hele Augurken zoetzuurl/l liter m 97 Groene Erwtens00 gram 52C 49 Kapucijners soogram M 39 Tarwe Griesmeel extra500 gram W 44 Rode Bietjes gesneden3 4 pot M @2 AH-Tomatensoep met balletjes blik 0.46 liter M 79 Zure Haring pot 5 a 7 iilets M 85 Rolmops jampot M 98 Abrikozenjam Huishoud Ipot 450 gram m 99 Fijne Snijworst ioogram W 49 Berliner Leverworst loogram M 49 AH-Leverpastei blikje 56 gram m 29 AH-Koffiemelk fles 1/2 liter (534 gram) M, 85 Windsor Thee groenmerk pak 100 gram 64 59 Perla Robusta Koffie (bonen) pak 250 gram 150147 Perla Robusta Koffie (gemalen) bl. 250 gram 160 157 Perla Americana Koffie pak 250 gram 175 167 FEen dubbel welkome winterpremievande Premie-van-de-Maand Club Clubprijs f26," Elektrische Gitrus voor sinaasappelen.grapefruits en citroenen- Gemak voor de huisvrouw I ±^-d.23| WAAR STAAN WE MET DE RUILVERKAVELING (vervolg voorzijde tweede blad) betrokkenen. Dit kunnen zijn boerde- rijenbouw, aanleg van toegangswegen, het draineren van percelen, egalisaties en het graven en opschonen van bin- nensloten. Ook de voorziening ameT elektrische stroom en aansluiting op de waterleiding, voor zover dit niet ge beurd is op kosten van de TE.M. en het P.W.N., komen op basis van een daarvoor vastgestelde norm per geval en iper ha. voor rekening van de direct belanghebbenden. In volgende jaren Het staat wel vast, dat de Commissie met haar deskundigen in 1968 volbelast zal zijn met het werk, dat hiervoor werd beschreven. De Commissie hoopt het resultaat van dit werk in 1969 ter visie te kunnen leggen. Er zullen daar na zeker nog heel wat besprekingen nodig zijn om ook met de laatste eige naar een akkoord te bereiken of in het ergste geval een regeling te laten vast stellen door de Rechtbank. Hoewel de Commissie uiteraard hoopt en er ook naar zal streven het aantal bezwaren zo gering mogelijk te houden, wordt voor tervisielegging en daarop volgen de besprekingen met eventuele behan deling door de Rechtbank, toch een termijn van twee jaar gesteld. Bij deze gang van zaken zou dan in 1971 de oplegging van de Ruilverkave lingsrente kunnen plaats hebben. C. VAN GRONINGEN NOODSLACHTINGEN Voor nood6lachtingen in de periode van 30 december t/m 5 januari, telefoon 2182, b.g.g. tel. 2406. 22. „O, toch wel? Dan is de waardering wederzijds. Gert zei namelijk vrijwel hetzelfde. Met andere woorden: Hij heeft een vrij goede indruk van u ge kregen". Overvest fronste zijn wenkbrauwen. .Speelt dat een rol?" vroeg hij, gepi keerd. Het meisje knikte heftig. ,,Nou, en of. In deze moderne tijd vooral. De jeugd loopt nu eenmaal niet meer zo oan de leiband als vroeger. We zijn veel eerder zelfstandig, we gaan er al spoedig eigen meningen op (na hou den, die doorgaans afwijken van die der oudere generaties. Dit laatste is niet bepaald nieuw, want de geschie denis leert ons, dat zoiets door eeuwen hen heeft plaats gevonden, bij de ene generatie wat meer als bij de ander. Alleen in deze dynamische tijd accen tueert zich dat duidelijker en manifes teert het zich doordringender. Natuur lijk ben ik ook al enkele malen bij Gert thuis geweest". „Zo? Zonder dat wij het wisten?" „Inderdaad, zonder dat u en mam het wisten. Hier hebt u één vorm van de grotere zelfstandigheid, die we ons toe- Vrydag 29 december Den Hoorn, „Dc Waldhoorn", Toneelvereni ging „De Vriendenkring" met het stuk „Ge sprek met Londen", aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 december Den Hoorn, „Dc Waldhoorn", Toneelvereni ging „De Vriendenkring" met het stuk „Ge sprek met Londen", aanvang 20.00 uur. Maandag 1 januari 1968 Den Burg, City-Theater, 00.30 uur, Extra nachtvoorstclling voor 15 - 25-jarigcn. Ver toond wordt dc film „Tarras Bulba" met in hoofdrollen Tony Curtis en Yul Brynner Entree ƒ1,voor alle rangen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Met ingang van woensdag 3 januari a.s. zal het consultatiebureau voor zuigelingen te Den Burg geopend zijn voor baby's van alle buitendorpen, dus ook Oudeschild. Voorts is men per dorp niet meer aan een vast uur gebonden. De moeders kunnen van 13.00-16.00 uur terecht. Dit in verband met het feit, dat eventuele taxikosten niet meer worden vergoed Zoals bekend wordt het con sultatiebureau voor de buitendorpen om de veertien dagen gehouden, telkens op woensdagmiddag. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 31 december op om 8.48 uur en gaat onder om 16.37 uur; 3 januari op om 8.48 uur en onder om 16.40 uur. Maan: 31 december N.M.; 7 januari E.K. Hoog water ter rede van Oudcschild 29 dec. 6.26 en 19.02; 30 dec. 7.31 en 19.58; 31 dec. 8.27 en 20.51; 1 jan. 9.17 en 21.43; 2 jan. 10.01 en 22.29; 3 jan. 10.42 en 23.10; 4 jan. 11.18 en 23.47; 5 jan. 11.48 en 6 jan. 0.16 en 12.13. eigenen. Misschien vindt u dat niet prettig en mogelijk ziet u hierin een parallel met wat Jaap enkele maanden geleden deed; in een tienertent gaan bedienen. U kunt tegen al die dingen tekeer gaan, maar de jeugd laat zich niet tegenhouden. Daarom is het niet zo bijzonder van belang, of u al of niet tevreden bent met mijn keuze. Om pre cies te zijn, interesseert het me niet zoveel. Beschouwt u het als een soort beleefdheidsgebaar van ons, dat Gert hier vanavond kwam kennismaken. Het was trouwens ook mijn initiatief. Hij zal hier in de naaste toekomst wel va ker een avondje zijn, zoals ik op gezette tijden aan de overkant met Gert mee naar binnen ga". Overvest schudde zijn hoofd. „Ik moet zeggen, dat jullie er tegenwoordig maar eigenaardige begrippen op na houden. Enfin, we zullen het hierbij laten. Ik weet niet, wat jullie plannen zijn, want jouw gedachtengang in aan merking genomen, zullen jullie die wel uitbroeden buiten ons om, maar voor- lopig geven wij nog geen toestemming tot een huwelijk. Houdt daar rekening mee". 123. Eenmaal aangekomen in Graven- drecht, kroop de Barroesjaanse auto door een aantal nauwelijks begaanbare stegen en belandde tenslotte in een klein, doodlopend slop, dat helemaal verborgen lag tussen hoge, verweerde gebouwen en brokkelige daken. Daar stapte Iwan uit en hij repte zich naar een ontstellend vervallen krotje. Hij tikte op de deurtwee keer lang drie keer kort.Even was het onheilspellend stil. Toen ging de deur, luguber krakend open. Een afzichtelijk individu stak zijn lelijke kop naar bui ten en siste: „Zijn jullie daar, kamera- Hennie lachte vergoelijkend. „Een huwelijk is door ons nog niet over wogen, pap, dus in dit opzicht kunnen we u gerust stellen. Daarvoor kennen we elkaar nog tekort. Als we al van plan zijn te trouwen, zullen we het u tijdig laten weten. Dat is redelijk, vindt u niet?" Overvest begon warm te lopen. „Denkt Gert er net zo over als jij? Ook zonder zijn ouders er in te kennen?" „Zeer zeker. U vergeet één belang rijk ding, ipap, en dat hebben een me nigte generaties vóór u ook vergeten. Alleen wij, Gert en ik, zullen uiteinde lijk serieus overwegen, of we voldoende van elkander houden om tenslotte te trouwen. In die beslissing hebben de ouders vandaag geen stem meer in het kapittel. Het geven van toestemming is gedevalueerd tot een formaliteit. Meer niet. Meer zeker niet. Overigens, u hoeft zich hierover geen zorgen te ma ken. Ik ben niet het type, dat onvoor bereid en zonder grondige overweging in het huwelijk zal treden. Als ik het met Gert doe, dan moet ik voor hon derd procent zeker zijn van mezelf. Enne.om ieder misverstand bij voorbaat de kop in te drukkendat hij de zoon is van fabrikant Velderen- bos, speelt bij mij geen enkele rol. Ik mag hem, omdat hij een aardige jongen is, een heer, beschaafd en van goede opvoeding. Het al of niet aanwezig zijn van geld, doet verder niet terzake". Ze wachtte even, doch toen niemand antwoordde, vervolgde ze: „En als Gert hier weer eens een avondje is, zorg dan ook eens voor een glaasje en laat uw geliefde bezigheden aan de Bank niet de hoofdmoot zijn van het gesprek. Er zijn wel interessanter onderwerpen. Welterusten". Hennie kon het niet zien, terwijl ze de trap opliep, tevreden over haar wraakneming, zoals ze het zelf noemde. den? Komen jullie ons, verschoppelin gen der aarde, eindelijk bevrijden?" „Schei uit met die onzin", snauwde Iwan. „Ik ben je kameraad niet. En hou die holle leuzen over verschoppelingen der aarde, die zo nodig bevrijd moeten worden, ook maar binnen je lelijke kie zen. Leuzen zijn alleen maar mooi om er stomme mensen mee zoet te houden. Nu gaat het echter om belangrijker za ken. Ik moet dadelijk wapens en muni tie hebben". „Ik zal ze je graag leveren, kame raad", antwoordde de slonzige Japie Maar vader Overvest zat in zijn stoel met open mond en verwonderde blik naar de zo juist gesloten deur te kijken. Toma lag, zoals gewoonlijk weer in haar bed te lezen. Toen haar zus bin nenkwam legde ze het boek neer, de ander aankijkend. „Aan je gezicht te zien", begon ze, „is er beneden geen onverdeelde waardering voor je keuze, of heb ik het mis?" Hennie sloot de deur. „Je hebt het mis, zus. Pap zei: Uit hoofde van mijn functie kan ik wel zeggen, dat ik een zekere mensenkennis heb gekregen in de loop der jaren. Ik heb een goede in druk van de jongen gekregen". Tonia glimlachte. „Wel, wel, en jouw Gert natuurlijk in de wolken". „Dat is hij al een poosje", merkte Hennie nuchter op. „Gert zal dat ge zwam van pap heus wel door gehad hebben, maar hij is teveel heer om er ook maar iets van te zeggen of er aan merkingen op te maken". „Hij is in elk geval ontegenzeggelijk knap. Krijg ik even een gedistingeerde zwager!" „Ho, zus, zo ver zijn wé nog niet. Beschouw het zo: we zijn goede vrien den, dus we gaan niets forceren. Waar om zouden we? Hij is vierentwintig en ik eenentwintig. Dus nog jong genoeg". Eind oktober kwam Jaap vrijdags avonds thuis in een auto, een tweede hands Citroëntje. De maaltijd was juist achter de rug. Hennie en Tonia stonden in de keuken af te wassen. In de kamer zat Overvest achter zijn krant, zonder er erg in te hebben. Alleen zijn vrouw keek uit het raam en zag Jaap grijn zend van genoegen uit de wagen stap pen. Verbaasd kwam ze overeind en liep naar het raam „Wat zullen we nu hebben?" „Wat is er, Hettie?" vroeg haar man, Wentelteef, want zo heette deze frisse figuur. De hele onderwereld noemde hem Japie Wentelteef, omdat-ie mee huilde met iedere wolf in het bos. Japie was de vaste leverancier van wapen tuig en bij hem kan je altijd terecht voor pistolen en revolvers, granaten en kogels. Ja, zelfs hele mitrailleurs kon Japie Wentelteef leveren, als dat moest. Bij Japie kwam je nooit tevergeefs, en dat wisten de Barroesjaanse lijfwachten ook wel. Dat moge duidelijk blijken uit de indrukwekkende hoeveelheden schiettuig, die de heren naar hun auto terugbrachten zonder uit zijn krant op te kij'ken. „Jaap is er, in een auto". Nu kwam de man overeind en liep naar het raam om de grijsgroene Eend te bekijken. „Kwam Jaap daar uit?" „Ja". De persoon in kwestie was inmiddels al in de keuken. „Hallo, hoe gaat het sinds de laatste keer? Hebben jullie m'n wagentje gezien? Kom eens mee naar buiten. „Wagentje?" „Ja". Hij lachte 'breeduit. „Kom zelf maar kijken". Enkele ogenblikken later stonden ze gedrieën om de Citroën, terwijl achter het raam de beide oudere mensen nieuwsgierig toekeken. Hennie liep er eens omheen. „Hoe J kom je er aan?" vroeg ze „Geleend?" „Kom nou.hij is van mij. Ik heb 'm gekocht". Hennie geloofde het maar half. „Heb jij dan een rijbewijs?" De jongen knikte. „O jé, van 't voor jaar al gehaald. Ik heb er maar één keer over hoeven doen". Veel zaaks was het niet, vond Hen nie, doch daar zweeg ze over. „Kost dat ding?" j „Geld, zus, geld, dat ik heb overge- I houden van m'n werk, vóór ik in dienst I kwam. Dit was m'n ideaal, een eigen I wagentje. Nu heb ik er een. Al is het I een gebruikte. Maar hij is goed. Zoveel I verstand heb ik er wel van". Tonia keek naar het kenteken. Een zesenvijftiger, wist ze. Maar hij zag èr nog vrij aardig uit. „Zeg, kunnen we niet een ritje maken?" „Morgen, zus. We hebben vandaag zware dienst gehad. En ik heb honger. Is er nog wat voor me?" „Natuurlijk. Nou, hij ziet er niet gek uit", was Hennie's eindconclusie. „Dat dacht ik. Ga mee naar binnen?" (Wordt vervolgd) FEUILLETON door Gerrit Franssen (gemalen) blik 250 gram 595177 (bonen) pak 500 gram 34Ï330 van de citrusvruchten met kan missen. a Alles wat u moet doen: de halve vrucht licht op de perskegel drukken, even een draaiende beweging naar rechts maken en de krachtige moto neemt het vermoeiende persen van u schoon te maken. cheques', jaar'g^ran^ol^^d COPYRIGHT STUDIO AVAN

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 6