AGENDA O FILMNIEUWS Wasautomaten ELECTROHUIS P. Swarthof koopt „hofje" deel van LANDBOUW en VEETEELT Ondanks toevoeging goedkoop voer MKHSmBMS ■:^£l INSCHRIJVING VOOR „RONDJE SLUIT 22 AUGUSTUS De mogelijkheid om zich voor de wandeltocht rond Texel (op zaterdag 31 augustus) te laten inschrijven, sluit onverbiddelijk op 22 augustus. Dat de organisatoren zich strikt aan deze da tum houden, bleek vorig jaar, toen te laat opgegeven wandelaars beslist niet meer in de groep werden opgenomen. Momenteel hebben zich voor het „Rondje om Texel" ongeveer dertig personen opgegeven. Liefhebbers, die niet opzien "tegen de 60 kilometer dijk en strand, kunnen zich dus nog aan melden bij mej. C. Prins, Postweg E 92, Eierland, of P. W. Rijkers, Wagemaker- straat 12 te Den Burg. Het inschrijfgeld (ƒ5,kan worden gestort op de giro van de heer Rijkers no. 35 90 44. De hierbij afgedrukt foto werd vorig jaar genomen toen 64 wandelaars aan het „rondje" deelnamen. Er waren toen twee uitvallers. „GOUDEN BOLTJE" BESLUIT VVANDELSEIZOEN Op zondag 25 augustus besluit de Wandelsportvereniging „Het Gouden Bolt je" het seizoen met een sluitings wandeltocht Gekozen kan worden tus sen 10 en 20 kilometer. De route is voor een groot deel in de Dennen uit gezet. Gestart wordt bij de LTS. De deelnemers wordt aangeraden zich van tevoren te laten inschrijven in hotel De Zwaan, a.s. zaterdagmiddag van 2 - 4 uur of zaterdag volgende week gedu rende dezelfde tijd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50; kinderen tot 14 jaar be talen ƒ1,25. Wie met de inschrijving wacht tot de start betaalt een kwartje meer. WEER CURSUS BLOEMSCHIKKEN Binnenkort begint weer een cursus bloemschikken, georganiseerd door het Overkoepelend Orgaan van Vrouwen organisaties. De cursus zal evenals de voorgaande jaren worden gegeven door de heer Jonges van de Tuinbouwvoor- lichtingsdienst. De eerste les wordt op dinsdag 3 september van 19.30 tot 22.00 uur gegeven in het Rode Kruisgebouw te Den Burg. De volgende lessen wor den op 10, 17 en 24 sepember en 1 en 8 oktober gegeven. De totale kosten be- bedragen 7,50 per persoon. Op 19 sep tember wordt een tentoonstelling ge houden van werkstukjes die beoordeeld zullen worden door een jury, die tevens prijzen zal toekennen, o.a. de wissel- prijs voor de beste inzending. Belang stellende dames kunnen zich opgeven bij mevrouw Van der Knaap, Witte Kruislaan 22 te Den Burg, tel. 2536, liefst zo spoedig mogelijk. INGEKOMEN PERSONEN Jan C. A. Huijdink, met gezin, van 's-Gravenhage, Sumatrastraat 56 naar Den Burg, Jac. P. Thijsselaan 107; Jannetje C. de Winter, ev, Huisman, van Utrecht, van Riebeekstraat 24 bis naar Den Burg B 138a; Ilian C. Odinga, van Leeuwarden, Marnixstraat 26, naar Den Burg, Kogerstraat 40. VERTROKKEN PERSONEN Henricus M. Ran, van Den Burg, Schilderend 36 naar 's-Hertogenbosch, Kooikerweg 46; Margaretha M. J. Ran, van Den Burg, Beatrixlaan 44 naar Hoorn, De Weel 6; Geertje M. Eelman, van Oosterend, O 169a naar Heem stede, Herenweg 126. Dc heer P. Swarthof te Den Burg heeft drie oude huisjes, gelegen aan het zg. hofje in de Weverstraat gekocht. Het is zijn bedoeling ze te restaureren en tot horecabedrijf (geen bar) te ma ken. Pand 69, gelegen op de hoek, was eigendom van de familie Jac. Geus en is de laatste tijd in gebruik als opslag plaats. De erachter liggende panden 67 en 68 waren van de wed. De Boer; zij blijft in het eveneens aan het hofje liggende huis nummer 63 wonen. Ook het met kinderhoofdjes geplaveide pleintje blijft eigendom van mevouw De Boer, maar zij gaat ermee akkoord, dat de heer Swarthof de regenbak ver vangt door een ouderwetse pomp. De .nieuwe eigenaar is voornemens de ge veltjes in de oude staat te laten of zonodig ze erin terug te brengen. Gehoopt wordt op steun van monumen tenzorg. Wat de aard van het te stich ten horecabedrijf betreft, zijn nog geen beslissingen genomen. De heer Swart hof hoopt zijn plannen volgend jaar verwezenlijkt te hebben. rubriek voor I On,i<.r «-.lau.v We hebben de laatste dagen diverse veehouders gesproken, die voor „de noodzaak" staan om gras in te kuilen. Niet zonder reden zeggen we het op deze wat eigenaardige manier, nl. „voor de noodzaak staan". Uit de manier, waarop de mededeling wordt gedaan, blijkt nl. nog al eens, dat men er direct niet blij mee is. In die gevallen is er waarschijnlijk al voldoende ruwvoer voor de komende winterperiode gewon nen. Men had op dit gras niet meer ge rekend. Nu hebben we het al meerdere keren gezegd: augustusgras is geen meigras. Maar dit betekent toch ook weer niet, dat we met dit niet verwachte gras in de maag moeten zitten. We mogen vaststellen dat het zeer goedkoop gras is, waarvan we hoogstens kunnen zeg gen, dat we het geld voor de stikstof bemesting, waarvan dit gras is ge groeid, in de zak hadden kunnen hou den. Zonder toevoeging groot risico We moeten wel zeggen, dat het in kuilen van gras, dat onder omstandig- Vrijdag 16 augustus De Koog, vanaf „De Schuilhut", met auto's kerkentochten over Texel. De Koog, Sportveld, 14.00 uur, volksdansen voor kinderen. Oudeschild, dorpshuis 't Skiltje, 20.00 uur, openbare klaverjasdrive. Den Burg, Ontmoetingsavond van groepen gasten met Texelaars of onderling op sport - of cultureel gebied. Org. J. M. de Vries. Zaterdag 17 augustus Den Hoorn, De Waldhoorn, 20.00 uur dansen m.m.v. „Future" Den Burg, City-theater, nachlvoorstelling om 23.00 uur „Liefdescarrousel". Dinsdag 20 augustus Den Burg, Hotel „De Lindcboom-Texel", 20.00 uur, laatste openbare bridge-drive, in schrijvingen ƒ4,per paar. De Waal. N.H. kerk zang- en muziekavond om 20.30 uur. De Koog, vanaf Schuilhut, 14.00 uur, kerke- tochten met auto's. De Koog, Sportveld, volleyballen en volks dansen voor gasten en Texelaars, 19.00 uur. Woensdag 21 augustus De Koog. Sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars om 19.30 uur. Opgeven bij Dorpsstraat 28, De Koog. De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden, excursie, vertrek 9 00 uur. S.V. TEXEL De pupillen a nemen zondag 18 augustus deel aan een toernooi van H.F.C. Helder. De opstelling is te vin den in het kastje. Vertrek boot 9 uur; terug boot 17.30 uur. Iedereen gaat op eigen gelegenheid naar 't Horntje. Zaterdag a.s. om 3 uur is voor dit elftal de laatste training. TRAINING ZDH Vrijdag (hedenavond) begint de trai ning van de senioren en junioren weer. Aanvang 8 uur. Er zal dan tevens in overleg met trainer en spelers een dag worden vastgesteld, waarop de training deze winter telkens zal worden gehou den. heden is gegroeid, zoals we die de laat ste tijd hebben gehad, d.w.z. weinig zon en vrij veel regen, extra voorzie ningen vraagt. Hel over het algemeen toch al vrij lage suikergehalte van dit nazomergras zal door de zojuist ge noemde weersomstandigheden nog la ger zijn. Willen we het risico van een mislukking zoveel mogelijk uitschake len, dan zal een toevoeging van een suikerhoudend produkt nodig zijn. In aanmerking komen gedenatureerde sui ker en melasse. De prijs van deze pro- dukten is zo, dat toevoeging zeker ver antwoord is. Gerekend naar de hoe veelheid suiker, die in suiker en me lasse zit en de prijs, die we er voor moeten betalen, maakt het weinig uit welke toevoeging we gebruiken. Het zal vooral een 'kwestie zijn van de een voudigste manier om het te gebruiken prbdukt door het gras te krijgen. De manier, waarop het gras tegen woordig gelost wordt op de hoop of in de silo, maakt het niet makkelijk om op dat moment suiker of melasse toe te voegen. Het gras komt nl. irnet grote hopen tegelijk aan de kuil Daarom heeft men voor de melasse- toevoeging de methode uitgevonden om de melasse over zwad of wiers te 'bren gen. Als het vat melasse op grasvork of ruiterdrager achter op de tractor wordt gelegd, gaat dit, ook volgens Texelse veehouders, zeer goed. Het gras kan daarna met de opraapwagen naar de kuil worden gebracht. Toevieging van suiker op het per ceel lijkt ons nog niet mogelijk. Maakt men een zgn. „rijkuii", dan is het strooien van sui'ker op de hoop zelf nog wel mogelijk. Men doet dit, naar we hoorden, ook wel met een kunstmest strooier. Niet bezuinigen op hoeveelheid Het mislukken van graskuilen, waar aan een suikerhoudend produkt is toe gevoegd, is meestal een gevolg van zuinigheid met het toevoegmiddel. Het valt ons telkens op, dat wanneer we de benodigde hoeveelheid suiker of me lasse noemen, er door de veehouder een „afronding" naar beneden volgt. Wij menen, dat zeker bij de tegenwoor dige prijzen van suiker en melasse hier beslist gesproken moet worden van een verkeerde zuinigheid. Wat de hoeveel heid toevoegmiddel betreft, mogen we het spreekwoord, dat een half ei beter is dan een lege dop, beslist niet laten gelden. Het moet hier een „heel" ei zijn. Bij vochtig, jong gras moeten we, als we uitgaan van een hoeveelheid van 15 ton gras per bunder, zeker naar 750 kg. melasse of 375 kg. suiker per ha. Zit het gras er dik op, dan moeten we re kenen op een hoeveelheid van 20 ton gras iper bunder en een toevoeging van 1000 kg. melasse of 500 kg. suiker per bunder. Slagen we er 'in om het gras goed winddroog te krijgen, dan kunnen we bij 15 ton gras per bunder volstaan met 500 kg melasse of 250 kg. suiker en bij 20 ton gras per bunder met 700 kg. me lasse of 350 kg. suiker. Zijn de weersomstandigheden zo gunstig, dat van voorgedroogd gras kan worden gesproken, dan is bij 15 ton gras 300 kg. melasse of 150 kg. suiker voldoende en bij 20 ton gras is dit 400 kg. melasse of 200 kg. suiker. De geheime agent Prado is door de FBI naar Duitsland gestuurd om een bende m het oog te houden, die het heeft voorzien op een wereldschokken de uitvinding van .professor Erasmus. Door de uitvinding zal iemand zich on zichtbaar kunnen maken en daardoor macht kunnen krijgen over de hele wereld. Aldus het begin van „In de greep van Dr. Mabuse". Prado vindt de dood bij zijn naspeuringen; bij wordt opgevolgd door Joe Como, een ver maard speurder. De uitvinding van Erasmus blijkt al te worden toegepast. Como komt in contact met de „onzicht bare" die Erasmus zelf is; hij is bij een auto-ongeluk zo afzichtelijk verwond, dat hij zich maar van zijn eigen uit vinding bedient om in de nabijheid van de beeldschone Liane Martin te kunnen zijn. Maar Erasmus heeft een meedo genloze tegenstander: Dr. Mabuse, die alles in het werk stelt om de uitvin ding in handen te 'krijgen. Hij maakt de professor onschadelijk en vindt vol doende apparaten om een legertje tra wanten onzichtbaar te kunnen maken, die dan dood en verderf kunnen zaaien. Como komt erachter op welke dag Mabuse wil aanvallen; hij weet de ramp te voorkomen. De film draait vrijdag- en maandagavondin het City theater. (Toegang boven 18 jaar) „Liefdescarrousel" wordt zaterdag avond om elf uur vertoond. Het is een Tg. episodenfilmvier gekoppelde ver halen, die niets met elkaar te maken hébben, maar wel het onderwerp delen. Dat onderwerp is de liefde. In het eerste verhaaltje, „Angela", ziet men wat een oudere man allemaal onder neemt om zijn veel jongere vrouw van haar slapeloosheid af te helpen. De vrouw in kwestie heeft last van slaap wandelen, maar de slaapwandelingen voeren toevallig telkens naar een nabu rige slaapkamer, waar het vrouwtje kennelijk vindt wat zij thuis mist. Het tweede verhaal, „De beste van de klas" gaat over schoolkameraden, die elkaar na jaren terugzien in de villa van een hunner waar alle geneugten des levens ruim voorhanden zijn, o.a. enkele appe tijtelijke meisjes en een hoeveelheid drank, die de betere instincten snel op losse schroeven zetten. Verhaal num mer 3 heet „Sybill", en gaat over de moeilijkheden die de vrouwen van veel reizende dirigenten kunnen ondervin den. Tenslotte „Pyama story": de nare gevolgen en misverstanden na een ontmo'eting in een fonkelnieuw flatge bouw. De Franse komiek Louis de Funès speelt de hoofdrol in „Le grand restau rant", die zondag- en woensdagavond wordt gedraaid. Septime, de eigenaar van een sjiek restaurant krijgt een Zuidamerikaans staatshoofd te dineren. Tijdens het opdienen van het dessert ontstaat een explosie; de lichten gaan uit en het staatshoofd verdwijnt spoor loos. De politie komt direkt in aktie; er dreigen diplomatieke consequenties. Septime weet na een reeks gekke avon turen zijn onschuld te bewijzen, maar wordt dan zelf ontvoerd. Het staats hoofd zit aan de Rivièra en wordt door Septime teruggevonden, wat hem tot de held van de dag maakt. (Alle leef tijden in kleuren). Een hartverwarmende avontuurlijke film draait zaterdag- en dinsdagavond en zondagmiddag: „De onvoorstelbare tocht". Het is het spannende verhaal van twee honden en een kat die samen door de wildernis trekken op zoek naar hun baas. Walt Disney maakte er een film van die zowel voor jong als oud zeer boeiend is. (Alle leeftijden in kleuren Nederlands commentaar). Z anker Miele Ignis LEDENSTOP BADMINTONCLUB OPGEHEVEN Omdat de vorig jaar opgerichte bad mintonclub nu de beschikking heeft ge kregen over meer zaalruimte, heeft het bestuur de ledenstop kunnen opheffen. Dit betekent dat een beperkt aantal nieuwelingen kan worden opgegeven. Voorrang hebben degenen, die zich vorig jaar vergeefs aanmeldden. Gele genheid tot inschrijving bestaat bij de heer R. Veenstra, Californiëweg, of op de eerste trainingsbijeenkomst: voor senioren woensdagavond 21 augustus van 19.30-22.30 uur in de Burgemeester De Koninghal en junioren op zondag middag 25 augustus van 15.00-18.00 uur De club heeft het eerste jaar bijzon der succesvol gespeeld. Het spelpeil is aanmerkelijk verbeterd, wat onder meer tot uiting kwam tijdens de uit wisseling met Heemskerk en bij ont moetingen met andere clubs, o.a. die van Den Helder. Vooral tussen de ju nioren blijken veelbelovende spelers te zitten. Er is een zodanige regeling ge troffen dal nieuwe badmintonners al leen spelen tegen mensen met ongeveer dezelfde capaciteit. Men moet overi gens weten dat badminton een veel zwaardere sport is dan buitenstaanders gewoonlijk denken, maar de in spanning wordt over het algemeen be loond met een sterk verbeterende lichaamsconditie. VERZET TEGEN SCHIETTERREIN OP DE VLIEHORS De Raad van State behandelde vorige week een aantal beroepen bij de Kroon van instellingen op het gebied van vreemdelingenverkeer, natuur- en vo gelbescherming en visserij tegen het besluit van B. en W. van Vlieland, waarbij aan de minister van Defensie vergunning is verleend voor een schiet- mrichting op bij de Kon. Marine in ge bruik zijnde terreinen op het westelijk deel van de gemeente Vlieland „de Vliehors". Alle appellanten hebben de kroon verzocht de vergunning niet te verlenen. Onder meer werd van de zijde der protesteren den aangevoerd, dat het houden van schietoefeningen op de Vliehors in geen enkel opzicht strookt met het behoud van de onvervangbare, natuurwetenschappelijke waarden, die het Waddengebied kenmerken. Gewe zen werd onder meer op de miljoenen vogels. Door de oefeningen is reeds een belangrijke pleisterplaats voor de wad vogels verloren gegaan. Men ziet in de inwilliging van de aanvragen een nieu we bron van ernstige verontrusting. WADPEUREN EEN VAKANTIE VERMAAK (vervolg van pagina 1) sagiers worden meegenomen. Ook Pie termannen zijn gevreesd, maar daarmee is het lijstje van gevaarlijke dieren uit geput. Ook de kwallen die uit het net komen zijn niet gevaarlijk, want het zijn vertegenwoordigers van de meest voorkomende soort, de parasolkwal, wiens neteldraden te zwak zijn om dooi de menselijke huid te dringen. Onkun de op dit punt doet aan het strand me nige bader verschrikt de zee uitrennen. Over het algemeen wordt gedacht dat alle kwallen steken. Ook schelpdieren zijn meegekomen, zoals wulken, de bekende slakken, waarvan men de eikapsels op het strand kan vinden en die dan voor sponzen worden gehou den. Af en toe komt ook een inktvis mee: de gewone inktvis of zeekat, waarvan ieder de rugschilden kent ais „zeeschuim", maar ook pijlinktvissen en dwerginktvissen. Het spreekt tot de verbeelding als wordt verteld dat deze dieren nauwe verwanten zijn van de griezelige octopus, die in allerlei soor ten voorkomt o.a. diepzeevormen van kolossale grootte, die met de eveneens reusachtige potvissen gevechten op le ven en dood kunnen leveren. De vangst wordt snel onder de passagiers ver deeld. Plastic zakken, die door de schippersdochter worden uitgedeeld komen nu goed van pas. De meeste 'be langstelling heeft men voor de (grote) platvissen. Geen tong Fijnproevers hopen op tong, maar die zitten er deze keer niet bij. De aan wezigheid van deze soort hangt nauw samen met het weer. De wind is dc dag tevoren gedraaid en volgens de schipper zouden ze er wel kunnen zijn. Zo zie je maar weer: de natuur is vol raadselen en laat zich niet als een som metje uitrekenen. Uit het net komen ook vissoorten, die heel makkelijk zijn te prepaperen en dan als souvenir kun nen worden bewaard. De zeenaalden bijvoorbeeld; familieleden van het be kende zeepaardje. Deze vis heeft een leerachtige pantserhuid en kan ge droogd worden na enige dagen in een bad formaline te hébben gelegen. Het zelfde geldt voor het hamasmannetje. Nogmaals gaat het net overboord. Bij de och tend vaarten wordt meestal twee keer gevist; 's middags drie keer. Zo maken de passagiers spelenderwijs kennis met de levende have van de Waddenzee. Mogelijk wekt dat meer diepgaande belangstelling voor de le vensprocessen in dit natuurgebied en dat zou kunnen betekenen dat er weer enkele liefhebbers zijn bijgekomen voor wie de Waddenzee meer is dan een bij eb gedeeltelijk droogvallende vlakte, zoals op school is geleerd. En het ge volg daarvan zou kunnen zijn, dat die mensen van de Waddenzee zullen zeg gen: Laat dat nu maar zo blijven, waarmee het doel van de aktie zou zijn bereikt. OPENSTELLINGEN POSTKANTORI De directeur van het postkantoor L Helder verzocht ons de openstellinj uren van de verschillende postkantop op ons eiland nog eens in onze koloi men op te nemen. Uit vragen uit publiek is hem nl. gebleken dat irnen nog onvoldoende van op de hoogte i Zomerseizoenopenstclling Den Burg: maandag - vrijdag: 8^ 12 30 uur en 14.00-18 00 uur. Zaterdj 8.30-11.30 uur. De Cocksdorp: maandag - vrijdag: 83 10.30 uur, 14.00-15.00 uur en 17.3 18.00 uur. Zaterdags gesloten. Den Hoorn: maandag - vrijdag- 8.3 9.30 uur; 14.00-15.00 uur en 17.00-18) uur (zonodig alleen in de maand ju'. Zaterdag gesloten. De Koog: maandag - vrijdag: 83 11.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17.30-18J uur. Oosterend en Oudeschild geen gewi zigde seizoenopenstelling. YVintcrseizoenopenstelling Den Burg maandag - vrijdag 12.30 uur; 14.00-15.00 uur. Zaterd^ 8.30-11.30 uur, alleen voor zegelverko: en spoedzaken. De Cooksdorp: maandag - vnjds 10.30-12.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17i 18.00 uur. Zaterdags gesloten. Den Hoorn; maandag - vrijdag: 11 j 12.30 uur; 14.00-15.00 uur. Zaterdaj gesloten. De Koog: maandag - vrijdag: 10.3) 12.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17.30-18! uur. Oosterend: maandag - vrijdag: 10.$ 12.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17.30-18) uur. Zaterdags gesloten. Oudeschild: maandag - vrijdag: 10.3 12.30 uur; 14.00-15.00 uur; 17.30-lRó uur. Zaterdags gesloten. Gedurende de gehele openstellis kunnen m.u.v. de uitgifte en innan van pasmunt alle geld- en overige a ken worden afgewikkeld. POMPEN VOOR PARAGUAY De doopsgezinde gemeente is dit jaa een alktie begonnen om gelden bijeen 1 brengen voor een waterpompen-projei voor de doopsgezinde kolonisten in Pa raguay. De bedoeling is dat de voor di jaar geplande ƒ2.000,bijeenverdieü (dus niet gecollecteerd) worden. Ve; schillende werkprojekten brachten tü nu toe al een bedrag van ongevft J 500,De resterende ƒ1500,wild commissie proberen voor het einde 1 het jaar bijeen te brengen. 'Daarto werd o.a. voor de vakantie een beroej gedaan op de jongeren (catechisant® etc.) uit de gemeente om een door he? zelf vast 4e stellen gedeelte van hu seizoenverdiensten voor dit doel af t staan, bijv. één .procent of de verdiet ste van een halve dag werken. De commissie stelt deze jongeren 1 in de gelegenheid deze gelden af dragen en zal daartoe zitting houde in de kerkekamer in Den Burg op vrij dag, 16 augustus tussen half acht ei acht uur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 21 augustus a.s. worden di moeders van alle buitendorpen wacht van 13.00 tot 16.00 uur. t b< WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur maandagochtend 8 uur. Dokter BARNARD, Oosterend, lel (02223) 234. Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel (02220) 2016. DIERENARTSEN Beide dierenartsen dienst. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en me: maandag 13.00 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel (02222) 292. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 18 augustus 1968 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 00 uurds, Froentjcs 10.00 uur Vakantiezondagsschool in Dorpshuis aan de Burgwal. De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Extra collecte voor de eredienst Den Hoorn 10.00 uur ds. Visser Bediening H. Doop De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. P J. de Geetcr 19.30 uur ds. Koopmans, jeugddienst Kinderkerk om 10.30 uur in „De Schuilhul' De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond extra collecte voor dc kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. Rozemond GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 cn 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 10 00 en 19.30 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen GERF.F. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 11.00 en 16 00 uur Dienst in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Koopmans. aan sluiting rusthuizen Oosterend 10.45 uur ds Koopmans DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur Dienst „De Kleine Vermaning" ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 18 augustus op om 5.29 uur en gaat onder om 19.58 uur: 21 augustus op om 5.33 uur en onder om 19.51 uur. Maan: [6 aug. L.K 24 aug. N.M Hoog water ter rede van Oudeschild 16 aug. 0 30 en 12.54; 17 aug. 1.07 en 13.29; 18 aug. 2.01 cn 14 44; 19 aug. 3.22 cn 16.08: 20 aug 4.48 en 17.37; 21 aug. 6.09 en 18 54: 22 aug. 7.19 en 19.58; 23 aug. 8.17 en 20.53; 24 aug 9.06 en 21.41. R.K. KERKDIENSTEN weekend 17 en 18 augustus 1968 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zaterdag 20.00 uur zondag: 9.00 en 10.30 uur De Cooksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.00 uur. Oudeschild: zondag 9.15 en 10.30 uur Den Hoorn; zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.30 uur NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 17 augustus t/m 23 augustus, tel 2182, b.g.g. tel. 2069.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2