„Eendracht" gaat fusie aan met „West-Friesland" en „Aurora" AGENDA Plaefinga Citroen jenever VOORSTEL AAN LEDEN Hippe pierenspitter niet goed voor Dubbele von Sion? and m M C.A.V TEXEL Henny Kok klaagde voor radio cede J° WINTERTIJD 0NDERH0UDSTIJD Plus Gas A Corroless Aadural Isopon O.K. Tip Top O.K. SUPER-QKTAAN BENZINE De besturen van dc Coöperatieve Zuivelfabriek „De Eendracht" op Texel, de Coöperatieve Zuivelfabriek „West- Friesland" te Lutjewinkel en de Coöp. Vereniging van Noordhollandse Melk- productenfabrieken „Aurora" te Op meer hebben overeenstemmng bereikt over fusie van hun verenigingen per 28 april a.s. In de binnenkort te houden kring- en districtsvergaderingen van de drie ver enigingen zullen de leden worden uit genodigd hiermee in te stemmen. Ver wacht wordt dat tegen de fusieplannen geen bezwaren van betekenis zullen worden ingebracht omdat het samen gaan in één grote nieuwe coöperatieve vereniging uitsluitend voordelen biedt. Er zal geen sprake zijn van bedrijfs sluitingen of personeelsbeperking. De drie fabrieken zullen in hun stand plaatsen normaal blijven functioneren. De drie betrokken coöperaties heb ben zoveel gemeenschappelijke belan gen, dat het veelal moeilijk is om deze te dienen zonder het eigen bedrijf te schaden, terwijl het ook moeilijk is het eigen bedrijf naar beste weten te die nen zonder de gemeenschappelijke be langen tekort te doen. Omdat een zo goed mogelijke belangenbehartiging van de gezamenlijke leden van de ver enigingen vóórop staat, wordt mede met het oog op de" ontwikkelingen in de toekomst gemeenschappelijke ex ploitatie de beste maatregel geacht: een totale fusie. Voor de problemen die zich bij de fusie zullen voordoen (samenstelling besturen, leiding van de ondernemin gen) meent men bevredigende oplossin gen te hebben. Ledenraad De nieuwe vereniging zal als hoogste gezag een ledenraad moeten hebben, gekozen uit de drie betrokken coöpera ties. Het wordt het beste geacht „De Eendracht" en „West-Friesland" te la ten opgaan in „Aurora" omdat laatst genoemde vereniging al statuten heeft die in de aanwezigheid van verschil- GESPREKSBIJEENKOMST IN „BETHEL" Vrijdagavond 17 januari zal in „Bethel" in Zuid-Eierland een ge- spreksavond voor jongeren worden ge houden. Welkom zijn de Ned. Herv. Gespreksgroep van Eierland, de Gere formeerde jeugdgroep Oosterend en de Katholieke gespreksgroep uit Den Burg. Spreekster is mej A. G. Luijs- terburg over „samenwerking op gees telijk en politiek terrein", over welk onderwerp kan worden gediscussieerd. Zondag 12 januari Den Burg. Burg. De Koninghal. Tafellennis- tienkamp door 10 sterkste spelers van Hol lands Noorden, aanvang 10.30 uur. Maandag 13 januari De Cocksdorp, Hotel Dc Hoop, 2.00-4.30 uur begin van cursus knippen en naaien door het Overkoepelend Orgaan van de Vrouwenorga nisaties. Dinsdag 14 januari Den Burg, Panorama. 8 uur, jaarvergadering Plattelandsvrouwen. Den Burg, Hotel De Lindcboom-Texel, 13.30 uur, de heer De Rooy spreekt over veehou derijproblemen voor Ver. voor Bedrijfsvoor lichting. Donderdag 16 januari Ziekte- en onkruidbcslrijding door de Stich ting tot bevordering van land en tuinbouw in de gemeente Texel. Vrijdag 17 januari Den Burg, Dorpshuis, 8 uur. Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 13. Fotocol lectie Finland. Zaterdag 18 januari Den Burg. Burg. Dc Koninghal, 8 uur, Uit voering Fanfare. Zondag 19 januari Den Burg, Burg De Koninghal. 10.00 uur, Badmintononlmoeiing Texel-Den Helder. „NIEUW LEVEN" MET ZEEMANSSTUK OUDESCHILD De toneelvereni ging „Nieuw Leven" te Oudeschild voert zaterdagavond 8 februari in T Skiltje het stuk „Wilde vaart" op. Het is een zich in een havenstad afspelend zeemansverhaal in drie bedrijven, ge schreven door Tom Dekker. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 januari a.s. worden de moeders van Den Burg verwacht van 13.00 tot 15.30 uur. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 11 januari t/m 17 januari, telefoon 2182, b.g.g. tel. 2406. lende oorspronkelijke coöperaties en een ledenraad voorzien. „Aurora" blijft na opname van de beide andere ver enigingen dus bestaan, maar krijgt ge wijzigde statuten en de nieuwe naam: Coöperatieve Vereniging van Melkpro- ductenfabrieken „Noord-Holland". De balans- en rentabiliteitsverschil- len tussen de betrokken verenigingen spelen zo'n ondergeschikte rol, in ver gelijking met de mogelijkheden die de fusie 'biedt, dat men niet wil denken aan onderlinge verrekeningen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in de toekomst nog meer Coöpera tieve zuivelfabrieken zullen worden toegevoegd. De andere leden van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken zullen tenminste worden uitgenodigd om na te gaan of zij ook van de nieuwe vereni ging deel zullen willen uitmaken. De drie besturen hebben gisteren een schrijven verzonden aan hun leden en hen daarin het een en ander omtrent de fusieplannen meegedeeld. Een ver rassing was dat niet; de fusie hing al een tijdje in de lucht. De besturen me nen dat de vorming van één nieuwe vereniging een belangrijke versterking is van de Coöperatieve1 zuivelbereiding in het betrokken gebied. De nieuwe onderneming zal eensgezind de ont wikkelingen in de Nederlandse en Europese zuivel tegemoet kunnen gaan en daardoor een macht vormen, waar mee rekening wordt gehouden. Al direct zal hert; mogelijk zijn de industrie- en consumptiemelkbelangen op elkaar af te stemmen waardoor coördinatie van investering en melk- bestemming wordt bereikt. De afzet kan worden „gestroomlijnd", waarmee de vooraanstaande positie van de Noordhollandse kaas kan worden ge waarborgd. Het bestuur van de Stichting Cultu reel Werk Texel is van mening, dat in het afgelopen jaar door individuele Texelaars geen prestaties van lande lijke betekenis zijn verricht. Derhalve werd de Dubbele Von Sion voor 1968 alleen aan groeperingen uitgereikt. Muziekleraar, soms ook manager en producer Henny Kok uit De Cocks dorp is hierover onaangenaam ver baasd. Ieder die woensdagmiddag tus sen 12 en 2 uur naar de radio luisterde, heeft dit kunnen horen, want de heer Kok maakte van de gelegenheid ge bruik om zijn teleurstelling te uiten toen hij met zijn leerlingen Wim Boon en Jan Beijert in het KRO-programma „Van twaalf tot twee" optrad en werd geïnterviewd door de presentator Felix Huizinga. „Het moest maar eens ge zegd worden", vertelde de heer Kok ons, na terugkeer uit Hilversum. „Er zijn wel degelijk individuele prestaties met landelijke betekenis geboekt. Wat zou je denken van Wim Boon? Die werd provinciaal kampioen accordeon en bereikte in het landelijk concours de zesde plaats". Wim Boon droeg aan het genoemde radioprogramma bij door op zijn 120- bassige accordeon de Fuga Toccata in D-mineur van Bach te spelen. Daarop werd hij door Huizinga geïnterviewd. Aan dit vraaggesprek ontlenen we de volgende fragmenten. Na vastgesteld te hebben dat Wim zeer goed had ge speeld, zeker als men het feit in aan merking neemt dat hij slechts drie jaar studie achter de rug heeft, vroeg Hui zinga: „Je moet zeker wel erg hard studeren om dit te bereiken? Of had je al enige muziekkennis voordat je met de studie begon? Wim; neen. H Kon je noten lezen? Wim: Nee, ook niet. H.: Je had er dus geen bal verstand van? Wmv (lachend) neen. H.: Dan heb je erg je best gedaan. Hoeveel uur per dag studeer je ongeveer? Wim: Nou, op het ogenblik twaalf uur. H.: Twaélf uur per dag!? Wat wil je dan berei ken? Wim: Gewoon doorgaan. H.: Tot dat je iemand als Mooten bent gewor den bijvoorbeeld? Wim: (lachend) ja. H.; Hoe komt het dat je accordeon hebt gekozen. Heb je daar altijd van ge houden of had je liever een ander in strument bespeeld? Wim: Nou, ik heb het altijd al een mooi instrument ge vonden en toen wou ik het ook eens leren. Hip H.: Geef je wel eens voorstellingen; treedt je wel eens op? Wim: Nee, maar ik ben wel naar concours geweest in Zeist. Ik was zesde H.: Zesde? Zesde van de hoeveel? Wim: Van de 150 of zo, geloof ik. H Dat is een opmerke lijk succes. Ehje ziet er vrij hip uit, terecht overigens, met felgekleurde schoenen, broek en bloes. Gaan de mensen niet gek kijken als jij opkomt met je lange haar en je begint dan Bach te spelen? Zou je niet liever iets anders spelen? Wim: Nee, ik vind dit hardstikke mooi; dit vind ik heel goed. H.: En die kleren vind je ook hardstikke mooi? Wim: (lachend) ja. H.; Je komt. van Texel, hè? Wat doe je voor de kost? Wim. Nou ja.... H.: Of ben je werkschuw? Wim: Nou, pie ren spitten, nog wel eens wat. H.: (lachend) Wat doe je....!? Wim: Pie ren spitten. H.: Is dat voor de zeevis serij? Wim: Ja. (enz. enz.) Respect Daarop werd de heer Kok voor de microfoon geroepen. Huizinga: U komt Licht gezoete citroéójenever K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. ook van Texel U' bent degene, die Wim Boon les heeft gegeven? Kok: Ja, en nog steeds. H.; Welke instru menten bespeelt uzelf? Kok: Nou, ac cordeon, trompet, slagwerk, gitaar.... H. Misschien denkt U dat het niet zo is, maar ik heb alle respect zo te horen aan het spel aan Uw leerling voor Uw leggeven. Maar zou hij toch niet beter naar een conservatorium kunnen gaan? Kok: Hij heeft dus ge speeld in Zeist met die Nederlandse kampioenschappen en daarbij werd deze knaap zesde. En daarbij waren jongens met een conservatoriumdiplo ma op zak. Dat gaf betrekkelijk weinig puntenverschil. Dus wat die knaap mo menteel maakt, op een gewoon 120- bassertje, dat grenst aan het ongelofe lijke, ergens. Na die drie jaar, dat ie les heeft! Had ie eerst drie jaar gestu deerd, dan had het een ander geval ge weest. 't Is momenteel zo dat het de bedoeling is om een langspeelplaat van deze jongen te gaan uitbrengen met stukken van Bach. Conservatorium Huizinga twijfelde blijkbaar nog steeds aan de capaciteiten van de heer Kok: „Nog even terugkomend op dat conservatorium. Daar krijgen ze eh van alles eigenlijk, allerlei bijvakken enne.... het hoofdvak dus. Is dat niet wat meer all round dan wat U doet? Ik heb geen kritiek op Uw lesgeven, maar ik begrijp, u heeft het druk in Uw eentje". Kok: Ja, maar ik geef de leerlingen veel wat ze daar ook krij gen, omdat ik hetzelf ook gehad heb. H.: Is het moeilijk om op een conser vatorium te worden toegelaten? Moet je niet aan bepaalde eisen voldoen? Kok: Ja, dat heb ik meegemaakt: Ik zit hier met deze gitaarleerling Jan Beijert uit Oosterend en die jongen heeft eens een keer vóórgespeeld en talent héèft-ie. Dat is bewezen want daar hebben ze dus over geoordeeld. Maar deze jongeman had geen ULO, dus dan bleven de poorten gèsloten. H Hebt U conservatorium ge had? Kok: Ja, dat °°k nog. H.; Oók nog? Wat voor vooropleiding hebt U gehad? Kok: Jacq. Ham in Groote broek. Die heeft me bijzonder leuke dingen bijgebracht. Die man had on noemelijk veel tact. Later heb ik bij Wim Groot gezeten, de solo-trompet tist. Die man is een tweede vader voor mij geweest. Een geweldige mentali teit. Het lesgeven zie ik dan ook zo: je moet met de leerlingen kunnen om gaan. Je moet ze beschouwen als je eigen. Dat je dus zegt: jongens, we mó- ken wat. Dubbele Von Sion Verder wilde de heer Huizinga het fijne weten over de gewone schoolop leiding van de heer Kok, waarna Hui zinga constateerde: U bent een self made man. Hetgeen de heer Kok be vestigde. Maar toen kwam de Dubbele Von Sion aan de orde. De heer Kok: Op Texel reiken ze elk jaar een Dubbele Von Sion uit, dat is voor de mensen die het meeste preste ren. Nou was er, ik lees dat in de krant, dit jaar niet één uitschieter, solist, die daarvoor in aanmerking kwam, terwijl Wim Boon kampioen van Noordholland werd met zijn ac cordeon, een gouden medaille had ge wonnen op een heel zwaar concours in Beverwijk, zesde werd bij de Neder landse kampioenschappen en misschien nog kans heeft °P uitzending naar de wereldkampioenschappen. Dat vind ik een geweldige bijzondere prestatie. Mijn vriend Harry Mooten vindt het ook grandioos. Voor mij is Harry de grootste accordeonist ter wereld, voor deze jongen ook. Hij heeft eens mogen voorspelen toen Har \y bij me thuis was. Huizinga: Hoe zou het dan komen dat er op Texel toch een beetje gedis crimineerd wordt, want daar komt het op neer. Kok: Dat doen de mensen die het samenstellen. Of ze hebben geen verstand van muziek of er zijn andere redenen. Huizinga: Slechte journalis ten? Kok; Nee, de journalisten geef ik ZO HARD REDEN ZE NIET „Een getuige verklaarde dat de jon gens een met 68 km. per uur rijdende autobus met gemak hadden bijgehou den", zo kon men dinsdag lezen in het bericht over de aanrijding tussen een bromfiets en een tractor op de kruising Pontwcg-Gerritslanderweg. Dat was op zichzelf niet onjuist, maar op het moment dat de aanrijding gebeurde, moet de bromfiets aanmerkelijk lang zamer hebben gereden. Gebleken is nl. dat de genoemde autobus kort voordat de botsing zich voordeed, de jongens passeerde; ze hadden toen dus snelheid teruggenomen, want de bus blee'f con stant 69 km. rijden. Met de twee slachtoffers van het ongeluk gaat het redelijk goed. De 16-jarige bestuurder L. uit Eierland heeft een gebroken been, een gebroken pols en een lichte hersenschudding. De 15-jarige B. uit De Koog wiens toestand zich aanvan kelijk niet ernstig liet aanzien, heeft een zware hersenschudding. VANDAAG EN MORGEN NOG VERLICHTINGSAK TIE Vandaag en morgen bestaat nog ge legenheid om bij de mobiele controle post van de ANWB op het parkeer terrein naast garage Kaczor aan de Keesomlaan de verlichting van Uw auto te laten controleren. Het controle- station is vandaag open van 11.00-19.00 uur en morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. er niet de schuld van; die zijn absoluut van goeie klasse. Huizinga: Maar die hebben toch geschreven dat er niets opmerkelijks te zien was in Texel? Kok: neen, dat doet een bestuur. Dat zoekt de mensen met de beste presta ties uit. H.: Maar dan had een slimme journalist eronder kunnen zetten: maar wij herinneren ons Wim Boon die.... enz. Geen slechte journalist, maar geen slimme journalist, dat is het eigenlijk hè? Het programmaonderdeel werd be sloten met een gitaaroptreden van Jan Beijert uit Oosterend: een menuet van Ferdinant Carulli. Daarna werd omgeroepen dat de geïnterviewde meneer Kok inderdaad „de kok" was, waarover in het pro gramma „Van twaalf tot twee" van de vorige dag was gesproken. In deze uit zending kwam nl. de muzikale familie Albrink uit Limmen aan het woord i(zeven broers en zusjes die allen ac cordeon spelen). Zij vertelden dat „een kok op Texel" hen had ontdekt en een bandje had gemaakt. Nadien was niets meer vernomen wat voor Felix Hui zinga aanleiding was om zich af te vra gen of het mea die kok op Texel wel zuivere koffie was. Hetgeen de heer Henny Kok, daartoe aangezet door vrienden, die vonden dat zijn reputatie door het slijk werd ge haald, in de telefoon deed klimmen, een daad die ertoe bijdroeg dat hij al de volgende dag in Hilversum zat om zijn naam te zuiveren. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur. Dokter BARNARD, Oosterend, (2223) 234. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en maandag 13 00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, (02220) 2414. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 12 januari op om 8.44 cn gaat onder om J6.53 uur; 15 januari om 8.41 uur en onder om 16.58 uur. Maan: 11 januari L.K.; 18 januari N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 10 jan. 12.23 en 11 jan. 0.22 en 12 12 jan. 1.02 en 13.42; 13 jan. 1.56 en 14. 14 jan 3.11 en 16.00; 15 jan. 4.40 en 17, 16 jan. 6.07 en 18.43; 17 jan. 7.20 en 19 18 jan. 8.22 en 20.56. Aan het strand ongeveer een uur eer hoog water. de belangj 10-jarig ondervt ijk dan: D. Best yog, DOOPSGEZINDE GEMEENTE De bijeenkomst van de Uppsala- 9preksgroep, die was vastgesteld vc maandag 13 januari is een week uitj fl0ssei steld naar maandag 20 januari om uur in de kerkekamer. De hoofdprijs van de verloting op jeugdmerkt (het bruidje) is nog stee niet afgehaald. De prijs viel op nummer 265 en is nog tot eind janu; af te halen aan de Doopsgez. ipastorii De kontaktavond in Oudeschild dinsdag 14 januari wordt gehouden de Herv. pastorie en begint om 8.15 Te koop z< in goec J. Da straat lefoon OOP: cenl loier; ie wiel otelstr -j illenba ring V ker w ïywag VAN „Ji 5) 254 PROTESTANISE KERKDIENSTEN Zondag 12 januari 1969 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjcs De Cocksdorp 10 uur, ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Visser De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur, ds. Rozemond Oudeschild 11.00 uur eerw. heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 00 en 16 45 uur ds. Uidam Oosterend 10.00 cn 15 00 uur ds. Kruitho GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur de heer S- Vooistra (thet cand.), aansluiting rusthuizen; kerkbus Den Hoorn. Oosterend 11.15 uur de heer S. Vooistra Cox' ioldei rood! ir Gis en m verki Frt Li descl R.K. KERKDIENSTEN weekend 11 en 12 januari 1969 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag; 8.30 en 10 30 uur. De Koog zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur Oosterend: zondag 10.00 en 19.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur Den Hoorn: zondag 9.00 en 19 00 uur TEXELAARTJES 3 regels 1,60, elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4% B.T.W. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. FOLKLORE. Heeft U het enquéte- formulier al ingevuld? UDI is goed Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Doe het zelf eens. Re pareer zaterdags zelf uw auto bij Garage Dros n.v. Eierland C 49 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags l pension Visser, Schoon oord singell^DenBurg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Te koop Texels schaap (drachtig), Drents hoern- schaap (ooi), enkele ko nijnen Hamerstraat 5, De Koog, tel. 207. Met grote blijdschaj geven wij kennis van d geboorte van onze doch ter Josina Jacoba Wij noemen haar Joke. A. Westerlaken H. Westerlaken- Vervenm Rotterdam, 1 januari '69 Messchertstraat 6a. Tijd. adres: Zuiderzie kenhuis, kraamafdelin» Rotterdam. zat: AVO 11 J IN DE TC (tol Algemene kennisgeving Heden is rustig in geslapen mijn lieve vrouw, onze moeder, grootmoeder, zuster en schoonzuster Petronclla Boogaard, geboren Witvliet, in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam M. Boogaard Noorder Haaks 13, 't Horntje, Texel, 8 januari 1969. De rouwdienst zal gehouden worden za terdag 11 januari a.s. n.m. 1.30 uur in de Doopsgezinde Kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Her vormde begraafplaats te Den Burg, Texel. maakt alle vastgeroeste bouten en moeren los. als grondverf op elk metaal. Geen last meer van roestvorming. de lakverf voor al Uw voertuigen, in diverse kleuren. Vulcaniseerpleisters in diverse afme tingen. Ook hebben wij diverse soorten las apparaten voor U klaar staan. Kom eens kijken en breng Uw auto mee. Uw wagen lust graag voor het dichtmaken van gaten in metalen. smeerolie en smeervetten voor al Uw voertuigen. e showroom - waalderstraat 53 den bury - tel. 02220-2554

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2