Cjrom <2wartsJexeU in het sfeervolle „J'elleboog" vanmiddag officieel in gebruik £>i Anti-stookoliedemonstratie niet toegestaan salaris naar een spaargiro- rekening Oude materialen Bar-dancing in boerderij-stijl Geen overlast Allemaal echt een meisje J. C. RAP, NV Woning Warmoesstraat 38 wordt zustersverblijf Kok (27) met f1500,- spoorloos Gemeentebestuur Den Haag had bezwaar tegen „stinkende vogels op openbare weg" Forum Slap argument Te veel UW VVV- informatiepost in Oosterend Havenrestaurant Texel' hAG 28 FEBRUARI 1969 82e JAARGANG No 8347 ive N.V. v/h Langcveld De Rooij nis 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den el. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p. kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct per mm, excl. 4% BTW gerestaureerd en in overeenstemming gebracht met het boerderij karakter: ruwhouten donkere betimmering en hagelwitte muren. Het verbouwplan werd ontworpen door het bureau voor architectuur en binnenhuisarchitectuur (J. Visser en N. van Heeringen) en uitgevoerd door aan nemer Y. Schakel. Deze specialist in restauratiewerk heeft er heel wat oude materialen voor naar Texel moeten brengen. Zoals een kolossale balk, af komstig van een molen uit Sneek, een partij „kloostermoppen", oude gele steen enz. De stijlvolle zitbanktjes rond de dansvloer werden gemaakt uit gre nenhout, afkomstig van een oude maal- stoel van de fa. Langeveld. Het loodgieterswerk en sanitair was van J. Veltkamp, de elektra-aanleg van Jan Agter, de stoffering van Moerbeek, de cv-installatie van Broekhuizen, de meubels van fa. Hofscholze (Zwolle) Het tegenover de bar-dancing gele gen kantoor van J. C. Rab N V. heeft de heer Jellema ook gekocht. Het zal tot woning worden gemaakt van barkeeper Van Loo. anmiddaq neemt de heer J. Jelle- i zijn in oud-hollandse boerderij-stijl jerichte bar-dancing in de Kantoor nat te Den Burg officieel in gebruik, t bedrijf kreeg de naam J'elleboog, releid van de naam Jellema en de Ie benaming van de Kantoorstraat omme Elleboogsteeg). De drie oude uren die de heer Jellema destijds :ht zijn veranderd in een bijzonder jlvol ingerichte amusementsgelegen- id, waar het aangenaam toeven is. ewel de totale bedrijtsoppervlakte 300 m2 overtreft waardoor de J'elle- •g tot de grootste uitgaansgelegen- fen van Den Burg kan worden ge- end, krijgen de bezoekers toch de huk van een knus onderkomen. >it is bereikt door het gebouw in ver- lillende compartimenten te verdelen, is er een „rustige vleugel", waar een nderdtal mensen betrekkelijk weinig ™rkt van het wat luidruchtiger ver- ak op de dansvloer. De 12 meter ige bar (35 krukken) is door een kwerk afgeschermd, waardoor ook je buiten het directe gezicht van de 40 m2 grote dansvloer ligt. Bijzon- gezellig zal het ook kunnen toe an bij de kleine bar op de bovenver- ïping, bereikbaar via een wenteltrap, it is de bedoeling dit gedeelte ook 's nters in gebruik te houden. omwonenden zullen niet bang hoe- n te zijn voor lawaaioverlast, want kap van het gebouw is bekleed met luidwerende betonvezelplaten, die de elzeggende merknaam „Dempo" dra- De door een hekwerk (links) van de dansvloer gescheiden 12 meter lange bar met 35 zitplaat sen. De lampen erboven zijn gemaakt uit wiel- asscn. De muur rechts is opgetrokken uit ou derwetse „kloostermoppen". De vloerbedek king bestaat uit gtote rode plavuisen. Een wenteltrap voert naar deze kleine bar (20 krukken) op het balcon. Er zijn bovendien 15 zitjes. Aan de tap de heer Van Loo uit Den Helder, die als vaste barkeeper aan de J'elle boog is verbonden. Let op de als verlichtings- armaturen uitgevoerde bloempotten. BELANGRIJKE JAARVERGADERING „DE WIELEWAAL" DE WAAL Woensdagavond 5 maart zal de jaarvergadering van de Stichting Dorpshuis „De Wielewaal" worden gehouden. Tijdens de vergade ring zal uitvoerig worden ingegaan op de bouwplannen en de problematiek, die ermee samenhangt. Het bestuur re kent daarom op een groot aantal aan wezigen; er zullen wellicht belangrijke en ingrijpende beslissingen genomen moeten worden. Voor het buffet heeft zich helaas nog niemand aangemeld, iets waarover het bestuur zeer teleurgesteld is. Ook over dit probleem zal woensdagavond het nodige worden gezegd. ZATERDAGOCHTEND DERDE BIJEENKOMST CULTURELE CYCLUS PLATTELANDSVROUWEN Zaterdagochtend wordt in de biblio theek te Den Burg de derde bijeen komst gehouden in het kader van de door de culturele commissie van de plattelandsvrouwen georganiseerde le zingencyclus. Deze keer komt het on derwerp muziek aan de orde. Spreker is de heer J. van Wijk. Begonnen wordt om half tien. In verband met de bijeen komst zal de leeszaal zaterdagochtend niet kunnen worden gebruikt. De laatste bijeenkomst van de cul turele cyclus is gesteld op maandag avond 24 maart, waarbij het onder werp Toneel aan de orde komt. Aan sluitend hierop zal de volgende dag waarschijnlijk een bezoek worden ge bracht aan een voorstelling van Teater Terzijde in de Burg. De Koning-hal. Advertentie I.M. gen. De heer Jellema liet de geluids wering verzorgen in nauw overleg met TNO. Er moest voor een gewicht van acht ton aan Dempo-platen worden toe gepast. Zoals onze lezers zich zullen herinneren was de verwachte lawaai overlast voor vel buurtbewoners aan leiding om tegen de wijziging van het uitbreidingsplan, waardoor de bouw mogelijk moest worden gemaakt, te protesteren. Het werd een strijd, die tot in hoogste instantie werd gevoerd, maar uiteindelijk toch resulteerde in 'n bouwvergunning zij het met een jaar vertraging. Dat een sfeervol interieur kan wor den verkregen zonder toepassing van kitsch en kostbare ornamenten, wordt in de J'elleboog overtuigend bewezen. Wandversieringen zijn er niet, met uit zondering van wat ouderwetse boeren- werktuigen. De lampen boven de kleine bar op dee bovenverdieping zijn ge maakt van dóódsimpele aarden bloem potten maar ze „doen" het uitstekend. Een contrast met de oud-Hollandse om geving vormt de stereogeluidsinstallatie met een zorgvuldig uitgezocht reper toire „sfeermuziek". Maar er kunnen ook platen op verzoek gedraaid wor den. Dat gebeurt b.v. in het komend weekend met Frenk Bierens als disc- jockey. Hoewel de J'elleboog beslist geen tweede Sarasani zal worden, wil de heer Jellema toch van tijd tot tijd avonden voor de jeugd organiseren. Ook het exterieur van het gebouw is Advertentie I.M. GEVRAAGD voor ons kantoor te Oudeschild. Salaris van ƒ450,tot ƒ650,per maand naar gelang bekwaamheid. Het vervoer van en naar het kantoor wordt door ons verzorgd. telef. (02220) 2800, na kantoortijd (02220) 2974 of 2615 Het R.K. Kerkbestuur Den Burg is woensdagmiddag bij een publieke ver koping in hotel „De Graaf" eigenaar geworden van de woning Warmoes straat 38 te Den Burg. Het huis was eigendom van mevr. M .C. Dalmeijer- Langeveld te Bloemendaal en werd tot voor kort bewoond door de heer II. Keesom. Het hoogste bod was ƒ32.000,Bij ƒ3500,werd afgemijnd, zodat de ver koopprijs ƒ35.500,werd. Volgens insiders is dit voor het vrij grote gebouw geen bijzonder hoog be drag. Het kerkbestuur is voornemens het huis in te richten als verblijf voor de drie zusters, die sinds enige tijd bij 't pastorale werk zijn ingeschakeld. Het zijn: zuster Van Zummeren, die als leidster is verbonden aan de BLO- imbecielenklas, zuster v.d. Knaap, die nu nog kleuterleidster is aan de R.K. Kleuterschool, maar binnenkort met sociaal werk wordt belast en zuster Rood, die een belangrijke rol zal gaan spelen in de gezinszorg op Texel. VRIJDAG GEEN GYMNASTIEK Wegens de feestavond van de LTS wordt vrijdag in de Burgemeester De Koning-hal geen gymnastiek gegeven. Auto in Castricum gevonden De 27-jarige kok A. van M. uit Den Burg is sinds 13 februari spoorloos. Op die dag huurde hij bij het verhuurbe drijf Geus voor enkele dagen een nieu we Volkswagen 1300, maar na een week was hij nog niet teruggekeerd, zodat de heer Geus aangifte van diefstal deed. Intussen bleek dat de kok, die voor zitter is van de tafeltennisvereniging Tetak, ƒ1500,had meegenomen, de opbrengst van de onlangs gehouden verloting. Een opsporingsaktie heeft nog geen resultaat opgeleverd. Wel is de auto woensdagmiddag teruggevon den, bij het station van Castricum. Het plan van de drie Neder- bdse jeugdbonden voor Na- urstudie om vanmorgen op t Binnenhof te Den Haag een monstratie te houden is ver bid. Het gemeentebestuur Den Haag weigerde voor de taifestatic een vergunning af geven „om etische redenen", heer Arno Bos van de KJN, met de NJN-er Ron Kor- jaar met de organisatie was last, vertelde ons dat het de doeling was met drie- a vier- üzend dode vogels, stookolie- ïehtoffers, naar Den Haag te an en deze op het Binnenhof °r de Ridderzaal uit te sprei- w Daarna zou aan minister kker van Verkeer en Water- lat een petitie worden aange ven, waarin wordt aange- ongen op betere controle op "e\ing van het verbod om bij kust olie te lozen èn de aag om de kapiteins, die hun olie te bestemder plaatse in een haven komen afleveren met een premie te belonen. Verder wordt gepleit voor zeer strenge straffen voor overtreders van het lozingsverbod. Bij de actie was het om pu bliciteit te doen. Verwacht werd dat de foto van de dui zenden dode vogels op het Bin nenhof vele voorpagina's zou halen, waardoor mogelijk zou zijn bereikt dat de petitie door de publieke opinie krachtig o- dersteund zou worden. Het was de bedoeling na de demonstratie een persconferen tie te beleggen in het perscen trum „Nieuwspoort". Forums- gewijs zouden de heren K. Zweeres,, Abrahamse, G. J. de Haan, C. Swennen en A. Spaans hier het stookoliepro bleem nader toelichten en vra gen beantwoorden. Aan de journalisten zou een map met decumentatie worden uitge reikt. Maar de weigerachtige hou ding van B. en W. van Den Haag heeft het plan getorpe deerd. De heer G. J. de Haan, die bereid was de duizenden vergaarde vogellijken te „leve ren", voelde er niets voor om aan een verboden demonstratie mee te werken, waarna de or ganisatoren moesten besluiten voorlopig van hun plannen af te zien. Arno Bos, door ons om com mentaar gevraagd, vindt het argument om de vergunning te weigeren „nogal slap". Hij wijst erop, dat de dode vogels door de weersomstandigheden van de afgelopen week vrijwel voortdurend bij temperaturen onder nul zijn bewaard, zodat ze beslist niet stinken. Na tuurlijk zouden de dieren, na dat ze waren tentoongesteld, weer netjes zijn verzameld en afgevoerd. Overwogen wordt om tegen de beslissing van het Haags gemeentebestuur in be roep te gaan, maar dat neemt niet weg dat voorlopig van de aktie moet worden afgezien. Momenteel beraadt men zich over een demonstratie van an dere aard. Het gemeentebestuur had zich o.m. door de politie laten adviseren. Inspecteur Vink van de Haagse gemeentepolitie ver telde ons dat hij de informatie had gehad dat de jeugdbonden met 6 - 7000 vogellijken naar de residentie zouden komen. „Wij kunnen beslist niet toe staan, dat zóveel van die on welriekende vogels op de open bare wèg worden uitgelegd. Bij een aktie in andere vorm, met een kleinere hoeveelheid vo gels bijvoorbeeld, zou er nog over te praten zijn geweest, maar hier voelen B. en W. niets NUTSSPAARBANK veilige gezinsbank voor alle geldzaken OOSTEREND Tijdens de jaarver gadering van de VVV-afdeling Ooster end is gepleit Voor het inrichten van een informatiepost in Oosterend. Mo menteel bestaat in het dorp geen con tactadres voor toeristen, die onderko men zoeken. Mevrouw Medema van Jatry verklaarde zich bereid een een voudige informatiepost in haar bedrijf in te richten; zijzelf zou dan als infor- matrice fungeren. Het hoofdbestuur van de VVV Texel zal zich over deze sug gestie beraden. Tijdens dezelfde vergadering werd ook gewezen op de wenselijkheid om in Oosterend een telefooncel te plaatsen. Directeur J. W. Dekker zegde toe er bij PTT om te zullen vragen. Inmiddels is evenwel gebleken, dat voorlopig met aan deze Oosterender wens zal kunnen worden voldaan. De vergadering werd redelijk goed bezocht (in vergelijking met de verga deringen van de andere over het alge meen veel grotere afdelingen op Texel); naast het bestuur waren 13 stemgerech tigde leden aanwezig. In de plaats van de heer J. Boogaard, die zich wegens vertrek naar Den Burg niet als bestuurslid herkiesbaar stelde, werd de heer C. Ellen gekozen. Goed seizoen De heer Dekker hield een praatje over de betekenis van de propaganda, waarop een geanimeerde discussie volg de. Verheugend is het, dat in Oosterend het aantal overnachtingen in het afge lopen jaar met 2000 is toegenomen, o.a. in de logies met ontbijt-sector. Begrip werd getoond voor de op handen zijnde contributieverhoging met 25%. Verschillende leden bleken zich zor gen te maken over de parkeermogelijk- heden in Oosterend. Er dienen behoor lijke voorzieningen te worden getrof fen nu voor steeds meer straten een parkeerverbod geldt. Ongerust was men met betrekking tot de verhoging van de zeedijk bij Oosterend. Gevreesd werd dat op de nieuwe dijk geen sportvissers meer zul len worden toegelaten, hetgeen een ernstige slag zou zijn. De heer Dekker beloofde de sportvissersbelangen bij Rijkswaterstaat te zullen bepleiten. De heer Van Strien vroeg naar eve- nementenlijsten voor de gasten. De heer Dekker vertelde dat deze kunnen wor den afgehaald bij het VVV-kantoor. Advertentie I.M. Geniet van het boeiende uitzicht op het Marsdiep en de Texelse boot in met een kopje koffie BIJEENKOMST SMALFILMCLUB UITGESTELD De bijeenkomst van de Texelse smal filmclub, die dinsdagavond 4 maart zou worden gehouden, is uitgesteld tot dinsdag 11 maart in hotel „Den Burg". Dit in verband met de Folklore-avond in „De Oranjeboom", waardoor ver schillende leden verhinderd waren. Nou sel de buurt wel sègge dót 't j'ellebogenwerk is....

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1