Groen 'kwartsJexels in het harL, Sion-telersvereniging moet de prijzen op Publiek beleefde veel plezier aan kluchtig blijspel „Tetak" besprak financiële gevolgen van „zaak Van M." peil houden Wilt u noteren iel IK 'Stlrgadering van <le raad 314 4 Electrohois Zwaar gehavende ongelukswagen Overschot wordt opgekocht Vriendenkring' was goed op dreef Beroep op steun van HET KWALITEITSBROOD VAN WARME BAKKERS bevolking Senioren volleybal leverden felle strijd fcG 4 MAART 1969 82e JAARGANG No. 8348 idol (te NA', v/b Laogcveld Dc Rooij i 11 Den Burg, Texel Tel. 2741 de Graaf, Keesoinlaan 43, Den (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nedcrl. Middcnstandsbank; Coöp. Raif- feiscnbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p. kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4% BTW Lrgadering van de raad der gc- J kente Texel op dinsdag 11 maart 1969 O8®2.30 uur ten gcmeentchuize. tl, 28 februari 1969. De burgemeester van Texel, Mr. W. H. Sprenger kotulen Ingekomen stukken en mededelin gen. Benoeming van bestuursleden van Ée Stichting Texels Museum we tens periodieke aftreding per 1 ja nuari 1969. Voorgedragen worden rechtstreeks door burgemeester tn wethouders boor de heer Mr. W. H. Sprenger de heer Mr. W. H. Spreniger; de heer J. Daalder. Ivoor de heer J. Sikkens de heer J. Sikkens; de heer B. W. van Aalderen. wegens niet tijdige indiening van leen voordracht door de Vereniging toor Vreemdelingenverkeer 'Texel': boor de heer P.Beemsterboer: p. de heer P. Beemsterboer; de heer W. A. Visser. Herbenoeming met ingang van 1 naart 1969 voor de duur van een (aar van de heer W. Renout als ge meentegeneesheer. Uitbrengen van advies aan de Mi nister van Cultuur, Recreatie en [Maatschappelijk Werk inzake de [ontwerp-lijst van onroerende ar cheologische monumenten in de ge meente Texel. leslissing op het beroepschrift van jde heer H. W. Stark tegen de wei gering van en bouwvergunning. ïslissing op het beroepschrift van Jde heer P. Keijser tegen de weige- [ring van een vergunning ingevolge |de Verordening Benzinepompen ge meente Texel. Uitgifte in erfpacht van een gedeel- van de voormalige Burgwal aan |de heer A. Smidt, wonende te Den Burg Uitgifte in erfpacht van een gedeel- Ite van de voormalige Burgwal aan [de heer J. Nauta, wonende te Den Burg. IVerkoop van een perceel bouwter rein te De Koog aan de heer W. J. Koorn te Den Burg. Verkoop van een perceel bouwter rein te Oosterend aan de heer C. Pimmer, wonende aldaar. Opdracht aan de afgevaardigde jnaar de algemene vergadering .van laandeelhouders van de N.V. Texel- Electriciteitsmaatschappij TE.M.) om te stemmen vóór het ■aankopen van kabels en schakel- Imatenaal. ■Wijziging van de verordening op [de heffing van een rioolgeld. Jlntrekking van de verordening op ■de heffing van brucelloserechten. ■Beslissing inzake het voorstel van |de heer J. J. Westdonp om burge meester en wethouders uit te nodi- |gen een voorstel te doen tot invoe ring van een woonforensenbelas- ting. Beslissing op ingediende bezwaar schriften tegen aanslagen rioolgeld |over 1968. spreking urgentielijst investerin gen 1969. (Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1968. ■Wijziging van de begroting van de ►ciale dienst voor 1968. ■Wijziging van de begroting van het [grondbedrijf voor 1968. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1968. Wijziging van de begroting van de ■dienst gemeentewerken voor 1969. (Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1969. Wijziging van de begroting van het ■grondbedrijf voor 1969. Wijziging Van gemeentebegroting |voor 1969. DERAVOND ZONDAGSSCHOOL lp vrijdagavond 7 maart wordt in n Haezer" een onderavond van de vormde zondagsschool gehouden, bijeenkomst is bedoeld om het con- tussen ouders en zondagsschoollei- l te verstevigen. Spreker is de heer de Graaff uit Den Helder. On» telefoonnummer 2000 vervalt binnen enige tijd. is ons nieuwe nummer C Dit is het wrak van dc Ford Taunus 17M Turnier waarin vrijdagavond de 27-jarige mevrouw T. Langeveld-Stui- venberg uit De Koog om het leven kwam. Het afschuwelijke ongeluk ge beurde om 9.20 uur. De automobiliste kwam uit Den Burg en was opweg naar haar woning (hotel Dc Toekomst). Door nog niet geheel duidelijke oor zaak miste zij in de Dorpsstraat de flauwe bocht bij de Brink. De wagen reed dus rechtdoor, brak door een sta len hekje en een bomenhaag en boorde zich in voor- en zijgevel van de wo ning van de kleuterleidster mej. R. Boeyen. De voorkant van de wagen werd door de botsing op de muurhoek in el kaar gedrukt; de bestuurster moet on middellijk dood zijn geweest. Een kraanwagen moest het wrak uit het gat in de muur trekken. Mej. Boeyen be vond zich op het moment van de bot sing in de woonkamer, maar zij kwam met de schrik vrij omdat ze bezig was NOG GEEN UITSPRAAK IN MISHANDELINGSZAAK In de zaak tegen de 27-jarige Texe laar V., verdacht van mishandeling, is nog geen uitspraak gedaan. V. zou op 2 november j.l. de 20-jarige pierenste- ker Th.JE. uit Oudeschild een zo'n harde vuistslag hebben gegeven dat de jongen met een kaakfractuur zes we ken moest rusten. De politierechter deed vrijdag geen uitspraak. Eerst zal ter plaatse (De Eendrachtdijk) een onder zoek worden ingesteld waarbij de ge beurtenissen van de 2e november zul len worden gereconstrueerd. V. ont kende nl. te hebben geslagen; hij zou E. alleen maar een duw hebben gege ven waarna hij van de dijk naar bene den rolde en daarbij wellicht de kaak- breuk had opgelopen. Het handgemeen was ontstaan nadat V. was begonnen over een bedrag van ƒ21,dat hij nog van E. tegoed had. in de andere hoek van het vertrek de wand te schilderen. Voor- en zijgevel van de woning zijn .zodanig ontzet, dat ze moeten worden vernieuwd. Onderzoek door de verkeerspolitie heeft uitgewezen dat de wagen in goe de staat moet zijn geweest. Wel kwam vast te staan dat een der voorwielen door stukken van het stalen hek zoda nig was geblokkeerd dat het nog wel kon draaien maar niet meer naar het stuur luisterde. Wellicht daardoor is het mevrouw Langeveld niet gelukt de wagen op het laatste moment nog bij te sturen. HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen: Bruinings TV-verihuur, Texel, De Koog, Ruyslaan 13, verhuur van televisietoestellen. Ei genaar: H. Bruining. Zeeaster, Texel, op het strand, strand paviljoen bij paal 17. Restaurantbedrijf. Eigenaresse: K. Nowak-Kooiman. De Texelse kwekers van de Dubbele Narcis Von Sion hebben zich verenigd in een telcrsvcreniging. Van de 70 Sion-kwekers op het eiland heeft zich 90w/o aangesloten, 80"/o van het areaal. Het initiatief is genomen door enkele bcllenkwekcrs die vonden dat het feit dat de Nederlandse Sions vrijwel alle maal op Texel worden gekweekt, moest worden uitgebuit om tot betere prijzen te komen. De vereniging zal dus prijs- beheersend gaan optreden. Er wordt 'n minimumprijs vastgesteld waaronder de bollen niet zullen worden aangebo den. Als aangevoerde bollen de mini- musprijs niet opbrengen worden ze door de vereniging uit de markt geno men; de lasten hiervan worden geza- m el ijk gedragen. Tot dusver kwam het herhaaldelijk voor dat een betrekkelijk klein over schot een funeste invloed op de prijzen had. Veelal gingen de bollen beneden de kostprijs van de hand De oprichters zijn ervan overtuigd dat de telersver eniging aan deze ongezonde toestand een eind zal maken. Besloten is om voor dit jaar de mi nimumprijs van bollen van de eerste grootte te stellen op 20,per 100 en de tweede grootte op ƒ15,per 100. Deze bedragen kunen worden be schouwd als normale handelsprijzen zoals die in de laatste jaren in de voor verkoop werden besteed. De telersver eniging weet zich in 'haar streven ge steund door de veilingen Hobaho en HBG te Lisse. Momenteel wordt er met alle kracht naar gestreefd om de nog niet aange sloten Texelse sionkwekers op de le denlijst te krijgen. Uit gevoelsoverwe gingen, vermeend vrijheidsverlies e.d. staan vooral de oudere telers nog arg wanend tegenover de vereniging. Stabiele markt De heer D. Schilling te Den Hoorn, DEN HOORN Met veel succes heeft de toneelvereniging „De Vrien denkring" in het Hoornder dorpshuis de klucht „Hoogheid, uw kameel staat voor" opgevoerd. Niet alle spelers toonden zich even sterk, maar de hoofdrollen waren in ervaren handen zodat de uitvoering in het register van geslaagde stukken kan worden inge schreven. „Hoogheid, uw kameel staat voor" is een aardig stuk, maar wat langdradig, vooral in het tweede be drijf dat wat ons betreft voor een be langrijk deel geschrapt had kunnen worden. De veelal kostelijke humor maakte veel goed, hoewel een enkel grapje wat goedkoop aandeed in ver gelijking met de overwegend spitse humor van niveau. Veelzeggend is het dat het publiek toch de grootste lol beleefde met de weinige platvloerse elementen in het spel. Wilma v.d. Wal correspondeert met een Oosterse prins, Ali Ahmed Yoes- sef. Deze vraagt haar tenslotte ten hu welijk, maar daarmee begint de pijnlij ke reeks misverstanden. Wilma heeft nl. zolang een foto van haar gehuwde vriendin Hetty naar Ali gestuurd en deze foto komt in de krant als Ali zijn (zie vervolg paina 2) Door er met de opbrengst van de verloting (ƒ1500,vandoor te gaan, heeft voorzitter A.v.M. van dc tafelten nisvereniging Tetak zijn vereniging in ernstige financiële moeilijkbeden ge bracht. De algemene ledenvergadering die vrijdag in de Kristalzaal van „De Oranjeboom" werd gehouden trok in verband daarmee meer dan normale belangstelling. De bijeenkomst stond onder voorzit terschap van mej. Lia Nauta, secreta resse. In haar openingswoord verzocht zij uitdrukkelijk over de geruchtma kende „Zaak Van M." niet meer te zeg gen dan strikt noodzakelijk was. Tevens verzocht zij alle aanwezige leden en de uitgenodigde voorzitter van de stich ting Texelse Sportraad alles in het werk te stellen om de vereniging uit de acute financiële nood te helpen. Maatregelen Besloten werd de volgende stappen te nemen: de contributie zal tijdelijk met ƒ2,50 per kwartaal moeten worden ver hoogd en daarmee op ƒ12,50 per kwar taal komen; dit geldt niet voor jeugd leden. Mevrouw Moens zal voor de kleuters van alle Texelaars een pop penkastvoorstelling organiseren. De kleuters worden uitgenodigd om voor ƒ0,50 te komen kijken op zaterdag 22 maart a.s. Waar de voorstelling zal worden gehouden zal spoedig via de krant bekend worden gemaakt Vanuit de vereniging werd voorgesteld om dc bankrekening van de vereniging open te stellen voor alle milde gevers die begrip hebben voor de huidige moei lijkheden. Sportraad De heer Zevenhoven vertelde dat de gevolgen van de „zaak Van M." al in het bestuur van de sportraad zijn be sproken. De sportraad wil eerst pre cies op de hoogte worden gebracht van de omvang van de schade en het nade lige saldo van de vereniging Dan zal overwogen worden in hoeverre Tetak kan worden geholpen. Steun van de burgerij zal evenwel niet kunnen worden gemist. Besturen en leden van Tetak doen dan ook een beroep op de bevolking om voor de ta feltennisvereniging iets te doen. Men kan de vereniging financieel steunen door bijdragen te storten op de reke ning van Tetak bij de Raiffcisenbank. Men kan zich ook melden als dona teur voor ƒ3,per jaar, waarbij men door middel van het Tetak-krantje voortdurend op de hoogte blijft van de activiteiten van de vereniging. Verder kan men de kleuters in de gelegenheid stellen de poppenkastvoorstelling te be zoeken. De poppen zullen hun best doen om ook de meekomende ouders een aangename middag te bezorgen. Nadere informatie kan men desgewenst bij de secretaris krijgen, telefoon 3106. een der initiatiefnemers, vertelde ons dat de telersvereniging 'n meer stabiele markt tot gevolg zal hebben. „Alle vakgenoten zijn het er over eens dat 't er momenteel met dc Sion-teelt niet rooskleurig voorstaat. Een kweker die zijn bollen tot de rand van de kostprijs aanbiedt en soms nog daaronder houdt ook niet lang stand, vooral nu de kosten snel stijgen. Als daar niet aan te ontkomen zou zijn, zouden we zeggen: buikriem strakker aanhalen en de tanden op elkaar. Maar het is hele maal niet nodig. In groepsverband kan de bollenoogst tegen redelijke prijs ge plaatst worden". Diverse manieren Blijkens artikel 2 van de verenigings statuten zal de vereniging op diverse manieren de economische belangen van haar leden te behartigen bevordering van een doelmatige productie ten aan zien van kwaliteit en hoeveelheden, be ïnvloeding en stimulering van de bin nenlandse handel, behartiging van ex portbelangen, beïnvloeding van het prijsniveau in binnen- en buitenland, marktonderzoek, economische voorlich- lichting en alle andere wettige midde len die het doel kunnen bevorderen. Het door Tevoko georganiseerde se- niorenvolleybaltournooi, zaterdag in de Burgemeester De Koning-hal, kan zeer geslaagd worden genoemd. De gewoon lijk merendeels niet onder de Tevoko- vleugelen spelende groepjes streden fel en enthousiast. Er hadden 11 heren- en 6 damesteams ingeschreven zodat de belangstelling voor dit tournooi zeer goed genoemd kan worden. Ook de supporters waren talrijk. Een groot deel van de dag was de tribune goed bezet. Voor „niet-georganiseerde" teams werd verrassend goed gespeeld. Het tournooi was bedoeld om propaganda te maken voor de volleybalsport, wat groei van het ledental van Tevoko tot gevolg kan hebben. „(YVel)kom bij Tevoko" was 'n leuze die in grote letters tegen een der zijwanden van de zaal was aangebracht De strijd werd op twee velden tege lijk gestreden. Dit beviel goed, ondanks het feit dat de velden dan aan de korte kant zijn. De finales waren zowel bij de dames als heren zeer spannend. Bij de dames werd de strijd om de le, 2e en 3e plaats uitgevochten tussen de groep „mevrouw v.d. Heerik", GVT II en Te voko. Eerste werd de groep van me vrouw v.d. Heerik; tweede Tevoko en derde GVTII. Bij de eindstand heren waren de teams Leraren n, groep „Van Heer waarden" en Gemeente betrokken. Vooral hier was het spel geweldig. Eer- te werd het Gemeenteteam; tweede de groep Van Heerwaarden en derde Lera ren II. Late finale Het was tegen half acht 's avonds toen de finalewedstrijd eindigde. De heer E. G. Bouwman, directeur van de L.T.S. deed bij de prijsuitreiking dan ook de suggestie om bij een volgend tournooi b.v. de avond tevoren alvast enkele wedstrijden te spelen zodat het op de dag zelf niet zo laat zou worden. Nu hadden velen van het publiek zich genoodzaakt gezien om voortijdig te vertrekken. De heer Bouwman dankte Tevoko voor de organisatie van het tournooi en sprak de wens uit dat het niet bij deze ene keer zou blijven. Op de foto het winnende herenteam van de gemeente. Van links naar rechts rij boven: T. v.d. Heerik, J. M. de Vries en C. v. Trigt. Rij onder: P. Witte, W. Stam, J. Fahner en J Schraag.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1