Voor u 37//o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en vooru ÜWAir in wemrm ^SSëSSSa Wrange citroensmaak NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar ook zich thuis voelt r, **v, Koninginnedag (30 april) 's middags te sluiten. K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870 Programma's Koninginnedag OUDESCHILD in het afgelopen weekf OOSTEREND lat m.' ï£-.\<SS§g Kommentaar naar aanleiding van 't kommentaar op 't Decibellenfeest in ,,'t Skiltje": Het was een 'gezellige avond, daar over valt niet te twisten. Maar, kritiek leveren op anderen die iets naar voren brengen is gemakkelijker dan het zelf te doen. Ne'l was inderdaad niet zoals andere keren, missdhien minder zelf verzekerd, niet iedereen is even vrij. De ene dag voel je je prettiger dan de andere dag, dat hangt van de stemmin gen af in de mens zelf. En het is zo gemakkelijk om afkrakende kritiek te leveren. Er zijn mensen die zich ver beelden dat ze heel wat zijn en er zo sterk in geloven, dat het nog heel wat lijkt ook. Maar Nel was zo als ze is: een tikkeltje verlegen en onzeker op het toneel. Mijn persoonlijke mening is deze, stimuleer 't, kraak niet te hard, wij moe ten leren ons in 'n andere persoon te verplaatsen, dan begrijpen wij de ander en voelen de situatie aan. Felle kritiek kan iemand volledig in de grond boren enalle lust uit hem verdrijven. Ik kan u dit wel verzekeren, dat de stem van Nel me wel iets doet, niet omdat he't familie van me is, maar zui ver neutraal gezien. Trouwens de kritiek van de platen maatschappij was zeer positief en dat zijn jongens uit het vak die het toch eCht wel weten. Die opmerking van „Wij hadden de indruk dat Nel een beetje vals zong, maar mogelijk is vals straks „in" en wacht haar een grootse platencarriëre. Deze opmerking gaf me een smaak in de mond als van een wrange citroen. Mogelijk wordt hier iets uitgespeeld, dat we zo prachtig „revanche" noemen. Degenen die het aangaat weten wel waar het over gaat. Gezonde kritiek leveren mag, maar formuleer het dan anders, dat komt u ten goede en de gene die bekritiseerd wordt. Haar broer Wim, Den Burg NASCHRIFT. De schrijver van het bedoelde artikel is zich van geen revanohe-neigingen be wust, maar hij geeft toe dat de genoem de opmerking wat bitter klinkt. Dat be treurt hij, want hij is er met de jon gens uit het vak van overtuigd dat Nel Bruin een prettige zuivere stem heeft, waar in de toekomst zeker iets mee kan worden gedaan. Feit is dat haar aanvankelijk nogal slordige uit spraak aanmerkelijk is verbeterd, dank zij spraakoefeningen die het gewenste resultaat hebben afgeworpen. Als Nel op een avond temidden van niet over dreven critisohe leeftijdsgenoten onze ker is zodat haar prestatie er duidelijk lijdt, is het zaak deze ongegronde plan kenkoorts te overwinnen door te blij ven zingen in het openbaar en niet al te zeer onder de indruk te zijn van de aanmerkingen van één of andere stuk- jesschrijver. Als Nel het moeilijk be gaanbare pad van de showbusines gaat bewande'len, zal zij naast de lof die het stijgen van haar ster begeleidt, ook steeds meer critiek moeten incasseren. Het lijkt ons niet zo verschrikkelijk om daar nu al vertrouwd mee te raken, zeker niet voor Nel Bruin die van be voegde en deskundige zijde heeft ver nomen dat zij over capaciteiten be schikt maar ook (en ze'er terecht) het advies heeft gekregen bühne-routine op te doen. Red. NOODKREET UIT SURINAME Ook dit jaar weer willen wij uw aan dacht vragen voor onze vrienden en vriendinnen te Karmel, midden in het oerwoud van Suriname. De kinderen daar, waar wij brieven aan schrijven en geluidsbanden voor maken, zijn nu bijna helemaal afgeslo ten van de buitenwereld, want de boot met buitenboordmotor van de school daar, is tegen een rotsblok van een stroomversnelling gestoten en gezon ken. Roeien kan niet in de snelstro- mende rivier, die de enige verbindings weg vormt en geld voor een nieuwe motor hebben ze niet. Daarvoor willen wij nu zorgen! Binnenkort komen wij in De Koog bij u aan de deur om aller lei werkjes voor u op te knappen. Maar u moet ons er goed voor betalen, hoor. Wij noemen dit onze buitenboordmotor actie. Als soms al uw werkjes al gedaan zijn, willen wij uw bijdrage ook wel zó in ontvangst ne'men. Bedankt alvast. Namens de vijfde en zesde klas van de Lubertischool Corrie Groenhof Ingrid Hennink De Koog. AUTOMOBILIST MAAKTE BROKKEN Gistermiddag tegen vier uur richtte de landbouwer W. uit Eierland schade aan door met zijn auto in de Waalder- straat te Den Burg enkele gevels te rammen. De auto werd daarbij zeer zwaar beschadigd. De chauffeur werd licht aan het hoofd gewond. De man was na cafebezoek met zijn Ford Taunus uit de Weverstraat geko men. Op de Stenenplaats verloor hij blijkbaar zijn bezinning reed na gestopt te zijn een stuk achteruit en schoot toen zigzaggend de Waalderstraat in. Aan de linkerzijde raakte hij een boom, rechts vernielde hij de zijdeuren van de zaak Van Sambeek-Schrama en kwam tenslotte tot stilstand tegen de gevel Waalderstraat 7. van de wed. F. Vecht. In de hoek van het huis werd een grote bres geslagen en de wagen werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. Wonder boven wonder deden zich in de op dat moment vrij drukke straat geen per soonlijke ongelukken voor. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7. ALGEMENE TEXELSE MIDDENSTANDSVERENIGING ROOMS-KATHOLIEKE MIDDENSTANDSVERENIGING WINKELIERSVERENIGING DEN BURG adviseren hun leden om, overeenkomstig de landelijke regeling, op de zaken DE BESTUREN. Vieux Plantiac VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der gemeen te Texel op dinsdag 6 mei 1969, n.m. 2.30 uur, ten gemeentehuize. Texel, 25 april 1969. De burgemeester van Texel, W. H. Sprenger 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Aanvaarding, aanvankelijk in bruik leen en later als legaat, van een collectie kunstvoorwerpen van de heer Dr. C. Baumann en mevr. M. Baumann-Ver- burg, wonende te Hilvarenbeek. 4. Verlening van eervol ontslag per 1 augustus 1969 aan de heer H. de Boer als plaatsvervangend directeur van de Vétérinair-Hygiënisehe Dienst. 5. Vaststelling van de eerste wijziging van de I.Z.A.-Regeing Noord-Holland. 6. Beslissing op een verzoek van de Vereniging voor Christelijk Volkson derwijs te Den Burg, waarin met toe passing van artikel 50 van de Kleuter- onderwijswet medewerking wordt ge vraagd voor de bouw van een twee- klassige noodschool ter huisvesting van haar kleuterschool te Den Burg. 7. Beslissing op een verzoek van de Vereniging Koningin Wilhelmina-kleu- terschool te Oudeschild, waarin met toepassing van artikel 50 der Kleuter onderwijswet medewerking wordt ge vraagd voor de uitbreiding van de bij haar van de gemeente in bruikleen zijn de kleuterschool te Oudeschild met een speel/werklokaal en voor de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in het door de uitbreiding te ontstane schoolgebouw. 8. Beslissing op een verzoek van de Stichting kleuterschool De Cocksdorp- Eijerland, waarin met toepassing van artikel 50 der Kleuteronderwijswet me dewerking wordt gevraagd voor de aanschaffing en installatie van een gei ser ten behoeve van haar kleuterschsool te De Cocksdorp. 9. Goedkeuring van de jaarstukken van de Stichting Bejaardenzorg Texel over 1967. 10. Wijziging van de verordening op de heffing van een rioolgeld. 11. Vaststelling van een nieuwe veror dening op de heffing en invordering van leges. 12. Intrekking van het besluit van 23 december 1968, nr. 21, tot garantiever lening van een door de Recreatiestich- ting Texel te sluiten geldlening van ƒ400.000,—. 13. Behandeling van het beroepschrift van mevr. M. S. S. Baraké te Den Burg tegen de weigering van een uitkering uit het doorstromingsfonds. 14. Beslissing op het beroepsschrift van de heer J. C. Graaf tegen de weigering van een bouwvergunning. 15. Bespreking van een nota inzake de onttrekking van agrarische bebouwing aan haar oorspronkelijke bestemming. 16. Aankoop van grond te Oosterend van de Diakonie der Hervormde Ge meente, aldaar. 17. Grondtransactie te De Koog met de heer J. A. Hillen, aldaar. 18. Verkoop van de voormalige open bare lagere school te Oosterend aan de Gereformeerde Gemeente, aldaar. 19. Verkoop van grond te Den Burg aan de Stichting Bejaardenzorg Texel. 19. Verkoop van grond te Den Burg aan de Stichting Bejaardenzorg Texel. 20. Verkoop van grond te Zuid-Eierland aan de heer W. B. Boersma, aldaar. 21. Verlenging opstalrecht Zweedse noodwoningen. 22. Uitgifte in erfpacht van een ge deelte van de voormalige Burgwal aan de heer J. van der Vis, wonende te Den Burg. 23. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1968. 23. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1969. VANAVOND FINALE SCHOOLVOETBAL Dinsdag wordt op het terrein van S.V. Texel te Den Burg de finale van het schoolvoetbaltournooi van de Texelse lagere scholen gehouden. Om 16.30 uur treedt de o.l.s. Oosterend te gen o.l.s. Den Hoorn in het strijdperk. Om 17.00 uur speelt de Sint Jozefschool tegen de Thijsseschool, om 17.45 uur strijden de verliezers om de derde en vierde plaats en om 18.15 uur volgt de finale waaruit de kampioen 1969 zal voortkomen. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde onze oud-plaatsgenoot, de heer R. B. Koolhaas voor het doctoraal examen elektrotechnisch ingenieur. OUDESCHILD In aansluiting op het bericht in de krant van 15 april volgt hier het programma voor de jeugd van Oudeschild en omgeving op Koninginnedag. Om 9.30 uur wordt op het sohool- plein van de o.l. school gestart met een optocht van feestelijk versierde fietsen, wagentjes enz. Er kan worden deelge nomen door alle Kinderen tot en met de lagere school. De heer Zwan zal met zijn draaiorgel voor de muzikale om lijsting zorgen. Gerekend wordt op een grote deelname. Om 10.45 uur volgen dan op het schoolplein de kinderspelletjes voor de kleuters vanaf 5 jaar van de kleuter school en voor de leerlingen van de le, en 2e klasse van de lagere school. Op dezelfde tijd zal ook worden ge start met de knobbeltocht door höl dorp (lopend) voor de jeugd van de klassen 3 en 4 en met de puzzeltoohc op de fiets voor de oudere jeugd tot en met 14 jaar. Start van beide tochten vanaf het schoolplein. De feestcommissie wil voorts langs deze weg e'en ieder van harte bedanken voor de bijdragen, die zij hebben gege ven bij de huis-aan-huiscollecte van 16 april j 1. De collecte heeft in totaal ƒ435,opgebraoht, hetgeen een prach tig resultaat mag worden genoemd. Tenslotte dringt de feestcommissie er bij een ieder op aan de vlag uit te steken, zodat het dorp een feestelijke aanblik biedt. SPORT EN SPEL VRIJDAG 25 APRIL 1969: Adspirantcn: Texel b-Oosterend b ZATERDAG 26 APRIL 1969; Adspirantcn: Cocksdorp a-Oosterend a Junioren: Wieringermeer-Cocksdorp HCSC 4-ZDH Tex. Boys-HCSC ZONDAG 27 APRIL 1969: 4e klasse A KNVB: Zeevogels-Texel Afdeling Noordhclland: Bergen-Tex. Boys VZV-ZDH Terel 2-ZAP 3 Kaagvogels 2-De Koog Cocksdorp-Vesdo 3 ZDH 2-Texel 3 Texel 4-Geel Zwart 5 Junioren: Texel-Wiron HRC-De Koog OOSTEREND De viering van Ko ninginnedag te Oosterend begint voor de jeugd morgenmiddag om twee uur met een feestelijke optocht door het dorp. Gestart wordt bij het Gebouw v. Ghr. Belangen. Drumband en muziek korps ..Excelsior" voeren de stoet aan. Alle kinderen van kleuter- en lagere scholen kunnen meelopen; ook niet- Oosterender scholieren in deze leeftijds groep. De kinderen worden verzocht tij dig, dus ruim voor twee uur, in de Oranjestraat aanwezig te zijn voor het opstellen. De optocht eindigt rond half drie op het terrein bij de muzieknis waar spelen zullen worden gehouden. De dorpshuiscommissie, geholpen door de onderwijzers, hebben hun best ge daan om allerlei nieuwe spelen te be denken. Deelname is gratis. Voor ieder is er een attractie. 's Avonds houdt ..Excelsior" een rondgang plus taptoe bij de muzieknis, waarna de Meierblis kan worden aan gestoken. Omdat de kottervissers woensdag niet kunnen meedoen wordt het Ko- ninginnefeest voor ouderen zaterdag middag gevierd. Na een rondgang van drumband en muziekkorps van „Excel sior" wordt om twee uur op het terrein bij de muzieknis begonnen met „De grote strijd", 'n wedstrijd die de vorige jaren steeds een groot succes was. 's Avonds wordt in het dorpshuis een gezellig samenzijn gehouden o.a. met medewerking van het duo Jan Hendriks. BSS eer ZEEVOGELS-TEXEL Texel begon in de gewone ops'w te spelen met dit verschil datj Dirk linksbuiten stond en Jan va:; nekom reahtsbuiten. Hans was voc ze keer reserve en grensrechte deed dat laatste prima en eerlijk. Zeevogels verkoos tegen de over he't veld staande wind in te en dat ging ze vlot af. Er vielen le grote gaten in de Texelse achteii men gaf elkaar weinig rugdekkj; jj* het middenveld was geheel voor vogels, dat op de spil- en rechi plaats ex-Alkmaar spelers had st Wonder boven wonder kwarr echter geen doelpunten. Charles een paar keer uitstekend en Cees de bal uit de hoek, toen iedere* goal verwachtte Bij een van dei; len van Texe'l kwam Jan van B kom goed naar binnen, diaaid driemaal toe lags spil en keep scoorde beheerst. Met deze standi de rust. Na de rust was Zeevogels la. goed niet meer. Texel kreeg veel vat op het spel. Bij een goede i „knetterde" Gert tegen de ond< van de paal na een voorzet van Koorn; helaas sprong de bal ui doel. Een kwartier voor tijd begoa Texel het drama: een vrije tra; rechts werd door Charles onnod derschept, geslagen i.p.v. ge precies voor de voeten van de li ten. en het was 1<1. De gehele strijd overziende was dit de verho maar 5 minuten voor tijd bleef staan, terwijl hij de zaak buiti had kunnen zetten, Hans was en vlagde niet, Charles trapte #0) tegen de middenvoor en die kre doende een niet te missen kans. Zi loor Texel verdrietelijk met 2—1 Na afloop werd er flink genv. en, wat begrijpelijk was. Als je o manier verlies, moet je je emoties kwijt en dat moet je van elkaar nen hebben. Als er a.s. zondag w voor wordt gewerkt tegen DTS n ongetwijfeld beter gaan. De terugreis was een belevenis. Boys opgehaald te hebben in B (via Alkmaar) reed de chauffeur kilometers lang karrespoor het Noord Hollandskanaal ore drukke toeristische verkeer bij B en Schoorl te vermijden. Alle PU 0) ten spijt, bracht hij de voetballer ter keurig op tijd voor de boot va^ zes op de haven. F! W op GESLAAGDE SCHOOLUITVOERING DE WAAL Vrijdagavond werd de jaarlijkse uitvoering van de leerlingen van de Redmer IJska School gehouden in het Dorpshuis. Onder grote belang stelling werd een zeer gevarieerd pro gramma ten tonele gebracht; de laagste klassen dansten en zongen en voerden een toneelstukje op. Muisstil was het in de zaal toen een vijftal leerlingen, die op de Muziekschool zijn, enige num mertjes ten beste gaven op de bokfluit. De hogere klassen voerden korte to neelstukjes op, deden een gymnastiek oefening op het trapezoide, zongen een zestal liederen en droegen gedichten voor. Al met al een programma, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Na afloop sprak de voorzitter van de oudercommissie, de heer K. C. Zoete lief, woorden van dank tot allen, die aan het succes van deze avond hadden meegewerkt. Hierna vond de trekking plaats van de verloting. Prijzen zijn nog af te ha len aan de school, op de volgende ge stempelde nummers: wit: 629; 693; 935. geel: 624; 875; 966; 990. blauw: 545; 556; 607; 744; 807; 877; 882; 883; 979. rood; 748; 758; 849; 987; 991. BERGEN-TEX. BOYS 3- De Boys, met H. Witte (Mai goede vervanger in het doel voor blesseerde Hank Witte, hebben r goed partij gegeven. De stand 15 minuten voor tijd in het va van de thuisclub was geen go«4 spiegeling van de wedstrijd. Df gaven het echter nog niet op ej voor tijd ontliep Bergen een gela toen de Bergen-spil hands maai het beruchte gebied, hetgeen <fc scheidsrechter werd weggewuü door liet spelen. Daarvoor hads paniek, doelman en back de menlijk achter de doellijn gewerti Sohoo met een zeer goed doelpi achterstand al terug gebracht te Training. De competitie is nog De trainer is dinsdagavonds aast de spelers die het nodig hebben! nig. Graag nog even een beetje teit om het seizoen goed te beëis L TEXEL 2-ZAP 3 2—2 Texel 2 deelde de punten met i De beide elftallen wogen goed tö kaar op. Vrij spoedig nam Texel ding maar ZAP kwam terug e zelfs tot 21 voor te komen. 1 dan de gelijkmaker kwam Texe hoewel de wind in de 2e helft voordeel was. Er werd in de aas veel door het midden gespeeld. Texel 4 kon het deze keer m werken en moest met 05 g® De junioren wonnen verdiflj Wiron. In het veld weinig krad schil maar voor het doel was Td beter. Adspiranten B kon het niet tegen Oosterend b. Zaterdag en zondag stonden teken van de pupillen. Er wen steeds met vuur gestreden, grot' winningen kwamen niet voor moest enkele malen door stra- pen de winnaar worden bepaald- De jeugd heeft volop genoten zeggen gaarne dank aan jeugdö sie S.V. Texel, scheidsrechters, ders en allen die hebben medeg De beker voor afdeling A was boden door de spelers van Text gewaardeerd idee. U dl' rh de heer W. van Klaveren Commercieel Medewerker kantoor Ter neuzen

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2