Cjroen kwartsJexels in het harL, 4V en LTB gaan per juli samenwerken w/m\ k1 cor|am' iANKOOP CENTRALE TEXEL" electrohuis m Liquidatie dorpshuis stuit niet op moeilijkheden tÜMt: MANTJE schoenhandel Iusie uniek in I Nederland scotheek „Vat 69" dansen Voor noederdaggeschenken naar Koninklijke onderscheiding voor twee Texelaars Sint Jozefschool voor vijfde maal voetbalkampioen De Koog heeft er een bar annex dancing bij Commissie gaat zomerwerk begeleiden Cultureel Werk vergaderde Voor BRUID en BRUIDEGOM Modehuis MOERBEEK J'Elleboog Bar Dancing 2 MEI 1969 82e JAARGANG No. 8364 N.V. v/h Langeveld De Rooü J Den Burg, Texel Tel. 2741 v de Graaf, Keesonilaan 43, Den 12220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijn! dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middcnstandsbank; Coöp. Raif feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p. kw. -f 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4% BTW Coöperatieve Aankoop Vereni- 'exel G.A. en de afdeling Texel Centrale Coöperatie LTB heb- •sloten per 1 juli a.s. te gaan sa- irken. Beide coöperatieve han- >n stichten met ingang van die een nieuwe onderneming: de oop Centrale Texel". Formeel de oude verenigingen nog enige jjven voortbestaan zodat het niet s om van een fusie te spreken, de praktijk komt het daar toch neer. De CAV (jaaromzet 3,4 n) en LTB (2,2 miljoen) zullen ornemen om te gaan samenwer- maandag 12 mei aan hun leden »gen. Verwacht wordt dat tegen n weinig of geen bezwaar zal gemaakt. het samengaan zal de behoefte bouwen en handelsvoorraden re minder worden .Voorts zal een inkooppositie en een betere natie bij verkoop en aflevering jk zijn terwijl de administratie rorden vereenvoudigd door ge- van computers. In de toekomst fusie leiden tot een geringere [eelsbezetting. Er zal geen per- worden ontslagen (er komen wel jrijke verschuivingen) maar in (de vacatures zal als gevolg van Itere efficiëntie niet meer behoe- jte worden voorzien. De besturen betrokken Coöperaties zijn van g dat door deze belangrijke stap ofd kan worden geboden aan de itijgende kosten. Het is de bedoe- nieuwe onderneming in Den te concentreren. De LTB gebou- Oudeschild zullen te zijner tijd n gesloten. Uniek de LTB-afdeling met een andere atie fuseert is een Nederlands v Dat het op Texel mogelijk is, anken aan de al jaren zeer goede idhouding tussen beide onderne- n. Elders in het land mankeert iar vaak nog aan. De Centrale ratie LTB is voortgekomen uit de organisatie LTB, een organisatie itholieke signatuur. Het zijn dan itsluitend overwegingen van hi- h-confessionele aard die samen- ig in de weg zouden kunnen staan ixel wordt de behoefte aan een katholieke coöperatie al lang fieer gevoeld. Beide coöperaties en zich op het zelfde gebied, met ienng van een motorbrandstof- en een showroom, waarover al- CAV beschikt. Ingewikkeld ien de uiteenlopende organisatie- iren van de betrokken veremgin- as het een ingewikkelde juridi- luzzel om de juiste opstelling te i. De CAV Texel is nl. een auto- vereniging terwijl de LTB op pl een vereniging van leden heeft jn aangesloten in de Centrale, as dus een zaak, waarvoor ook lewerking van directie en hoofd- r van de Centrale Coöperatie ïodig was. Uitvoerige besprekin- dden tot overeenstemming. lenteel is men zo ver dat de ont- latuten klaarliggen voor de nieu- >-eooperatie. CAV en TLB zullen voor 50°/o in deelnemen, in rech- risico. Nadat men per 1 juli van «gegaan, hoopt men de Aankoop de Texel" binnen enkele jaren finitieve autonome Texelse ver- li te kunnen maken. Voorshands de leden van CAV en LTB dus Advertenties I.M. 't weekend Toegang 18 jaar. gewoon lid van de bestaande coöpera tie. Het bestuur van de Aankoop Centrale Texel zal uit zes personen bestaan: 3 uit de CAV en 3 uit de LTB. De lei ding zal berusten bij een tweehoofdige directie: de heren P. J. Stoepker en L. J. van der Geest. Het personeel van beide bedrijven zal door de Aankoop Centrale worden overgenomen. Onder een voorwendsel waren ze daags voor koninginnedag naar het raadhuis gelokt, De heer S. Kèijser meende dat hij een vergadering van de raadhuisbouwcommissie ging bijwonen en de heqr J. van Loo was gevraagd te komen luisteren naar „voorlichting over het reddingwezen". De heer S Keijser, tot voor kort dijk graaf en al dertig jaar lid van de ge meenteraad, kreeg echter te horen dat het de Koningin had behaagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, voor de wijze waarop hij zijn verantwoordelijke taken had vervuld. Mevrouw Keijser mocht haar echtgenoot de versierselen opspelden. Burgemeester Sprenger memoreerde voorts de verdiensten van de heer J van Loo, reserve-schipper van de red dingboot. Deze heeft in de loop der ja ren 200 oefentochten gemaakt en is vijf tig keer voor redding uitgevaren, waarbij hij 19 mensen van de verdrin kingsdood hielp redden. Alle reden om hem te belonen met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De lieer S. Keijser Ridder O.N. De eindronde van het schoolvoetbal- tnernooi 1969, dinsdagavond op het ter rein van S.V. TexeL is een bijzonder spannende gebeurtenis geworden. Alle wedstrijden eindigden, ook na verlen ging, gelijk en de beslissing moest dus door strafschoppen worden geforceerd. De Sint Jozefschool toonde zich daarbij de sterkste en de doelverdediger van dit elftal, André Witte, bleek een meester te zijn in het stoppen van deze ge vaarlijke kogels. Het was de vijfde ach tereenvolgende keer dat de Jozefschool met de kampioensprijs ging strijken. De „schoonheidsprijs" komt echter toe aan de „lichte brigade" uit Den Hoorn, goed getraind door meester Drijver, die het mooiste voetbal liet zien. De Sint Jozefschool zal Texel vertegenwoordi gen bij de Noordhollandse kampioen schappen op zaterdag 10 mei te Den Helder. Eindstand 1. Sint Jozefschool; 2. o.l.s. Oosterend; 3. o.l.s. Den Burg; 4 o.l.s. Den Hoorn. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Geboren: Nelleke, dv. Jan Kuik en Grietje Eelman; Jantiena Margaretha, dv Arie J. van der Vis en Maria E. Boks; Alexandra, dv. Jacobus Zegers en Jacoba van Bennekom; Kassen Frans, zv. Dirk A. Zegel en Annelise van Egmond; Johanna, dv. Wiebe van den Berg en Gerbrigdien A. Schraag. Ondertrouwd: Dirk Maas en Marga retha M. van Heerwaarden. Overleden: Leonard Keijser, oud 44 jaar; Dingena P. Biersteker, oud 29 jaar. Selecta werd „Taverne Riche" DE KOOG Vanmiddag wordt De Koog weer een bar-dancing rijker. Het is „Taverne Riche", het vroegere „Se lecta" aan de Dorpsstraat. Door een omvangrijke uitbreiding en vernieu wing is het bedrijf aangepast aan de eisen des tijds. De inrichting is bijzon der fraai en sfeervol. „Taverne Riche" bestaat uit twee min of meer van el kaar gescheiden gedeelten. Achterin, De heer J. van Loo Zilveren Eremedaille O.N. De leden van het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk Texel kunnen zich verenigen met het voorne men om het dorpshuis van Den Burg geleidelijk te liquideren. Zoals bekend zullen de meeste activiteiten voortaan in het gebouw „De Witte Burcht" aan de Molenstraat kunnen worden gehou den. Dit gebouw, dat nu wordt be heerd door het bestuur van de Marga retha Sinclairband, maar binnenkort door een algemene stichting, is veel be ter geoutilleerd en voor de gebruikers niet duurder dan het dorpshuis. Maan dagavond vergaderde het Centraal Be stuur van Cultureel Werk in De Witte Burcht, zodat de afgevaardigden zich direct een oordcel konden vormen. Administrateur Oskam vertelde, dat de meeste verenigingen en organisaties bereid zijn naar het nieuwe gebouw over tc gaan. De fotoclub kan echter alleen op vrijdagen bijeenkomen en dan is het gebouw reeds „bezet' 'door de dansschool Siebeling. Tijdens de bijeen komst kwam LTS-directeur Bouwman al met de oplossing van het probleem: De fotoclub mag gebruik maken van de LTS-kantine. Een soortgelijke moeilijkheid deed zich voor met de Vrouwenbond van het NVV. Deze organisatie zal echter on derdak kunnen vinden in het Rode Kruisgebouw. Het oude dorpshuis zal in gebruik blijven, voornamelijk door de Muziekschool Texel, maar ook door de zondagsschool van de N.H. Kerk en waarschijnlijk de Gereformeerde jongerengroep. Het huidige bestuur van De Witte Burcht had de suggestie gedaan te zij ner tijd een algemene „Stichting jeugd en jongeren" in het leven te roepen, met in het bestuur o.a. twee vertegen woordigers van „Margaretha Sinclair", van de ouders en van de jeugd. De heer Joh. C. Roeper vond dat nog niet alge meen genoeg en bovendien vaag. Welke ouders en welke jeugd? Hij drong er voorts op aan ernaar te streven dat de consumpties, die in de dorpshuizen verkrijgbaar zijn, niet goedkoper zijn dan in de eenvoudige horecabedrijven. De dorpshuizen zijn anders oneerlijke concurrenten. Met dat laatste was men het niet eens. De heer J D. Koning vond dorpshuizen en horecabedrijven onvergelijkbaar in dit opzicht. De heer De Haan vond het ééns per maand laten schoonmaken van het oude dorps huis veel te weinig. Het moet zeker eens per 14 dagen gebeuren en dat zal dus hogere kosten meebrengen voor de muziekschool, waardoor deze de dupe wordt van de dorpshuisliquidatie. De heer Oskam verwachtte dat het zou meevallen. Er kunnen zich nog meer gebruikers voor het oude dorpshuis melden, waardoor de exploitatie gunsti ger kan worden. De heer De Haan vond het onjuist het oude dorpshuis direct te liquideren. Dat zou de onderhandelingspositie bij het vaststellen van de gebruiksvoor waarden van de Witte Burcht kunnen schaden, zo meende hij. Burgemeester Sprenger wees erop, dat een weg terug wel degelijk mogelijk is. Zouden zich moeilijkheden voordoen, dan kan alsnog worden besloten het oude dorpshuis op de oude wijze te blijven exploiteren. Het woord „liquidatie" is dan ook niet ge heel juist gekozen. De heer P. Zevenhoven (stichting Texelse Sportraad) had bezwaren tegen het door de administrateur gemaakte verslag van de vorige vergadering. (Op dat verslag was ook het artikel in de krant gebaseerd). Zevenhoven had er zijn bevreemding over uitgesproken dat ZDH een subsidie had gekregen om de veldverlichting te betalen, terwijl S.V. Texel alleen met een voorschot tege moet kon worden gekomen. In tegen stelling tot wat uit het verslag bleek, had de Sportraad geen aanmerking gemaakt op het grote prijsverschil van de beide lichtinstallaties. Door het aldus ontstane misverstand had de Sportraad bij S.V. Texel een onprettige indruk gemaakt. Het Wikor-festival, dat niet één Texelse scholier heeft getrokken, was ook nog onderwerp van ge sprek. De heer Koning betreurde het dat de Stichting het Wikor- evenement met 750,heeft ge steund. Burgemeester Sprenger troostte door op te merken, dat bij evenredige vertegenwoordiging van de Noordhollandse jeugd één Texelse deelnemer al rijkelijk veel zou zijn geweest.De heer De Haan twijfelde eraan of men wel (vervolg naar pagina 2) Advertentie I M. Uw modehuis waar vroeger een bakkerij was, bevindt zich een fraaie bar met dansvloer en podium. De zitjes zijn merendeels vast en uitgevoerd als een soort coupé's. Het voorste gedeelte van het bedrijf wordt ook door een bar beheerst. Het is een fraai stuk timmerwerk van de hand van de heer Joh. Bakker te Den Hoorn. Aan zitjes en barkrukken zijn in „Taverne Riche" totaal ongeveer 220 zitplaatsen beschikbaar, waardoor het zich tot de grotere Texelse Horecabedrijven kan rekenen. De bouwkundige adviseur van de Amstelbrouwerij ontwierp een inte rieur in Schotse stijl. Er is veel donker bruin hout toegepast en panelen en na tuurlijk ontbreken de Schotse ruitjes niet. Als ornamenten zijn smeedijzeren gebruikt. „Taverne Riche" draait al enkele we ken officieus. De exploitant, de heer S. Rijk, vertelde ons dat in die tijd al ge- blek enis dat vooral het wat minder jeugdige publiek zich in het bedrijf op zijn gemak voelt. De verbouw werd uitgevoerd door de fa. Daalder en Zonen te De Cocks- dorp. Ter gelegenheid van de opening wordt vanmiddag van 2-6 uur een re ceptie gehouden. Vanavond is er dan sen met medewerking van het duo Roel en Wim. Op de foto: de heer Rijk achter de bar in het voorgedeelte van Texels nieuwste bar-dancing. LIJSTCOLLECTE BEJAARDENSOOS Van 5 tot 11 mei zal in Den Burg met de lijst worden gecollecteerd ten bate van de bejaardentocht van Den Burg. Het hangt van de opbrengst af, waar heen de reis dit jaar gaat. (advertenties I M.) dagelijks geopend. zaterdag en zondag Inderdaad. De modieuze damesschoen van TIMTUR, gemaakt van gemakkelijk te onderhouden (tilJiTi|rJ CORFAM*. VV Du Ponfs gedeponeerd handelsmerk. HOOGERSTRAAT

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1