I '«Sill Koninginnedag Den Burg weer geslaagd feest voor jong en oud PV houdt og Verhuisi e. i Klantenv Bruine carbolineum Frans Zegel Kzn. Gaat U Bakken| IJzerh Doet moeder ook mee aan de tolklore I)e heer C. Koorn (C.H.U.): „Dit is het zotste dat ik op Texel ooit heb meegemaakt. Ik sta hier in mijn zwembroek en er is géén zwem bad!" Hoewel niet het volledige program ma volgens plan kon worden afgewerkt, is het Koninginnefeest te Den Burg dit jaar weer voortreffelijk geslaagd. De weergoden waren Texel gunstig gezind. Het oranjezonnetje straalde een goed deel van de dag aan de voorjaarshemel, hoewel het 's avonds bijzonder koud werd, wat aan het klapstuk van het feest, het spel „Wijk tegen wijk" wel enigszins afbreuk deed. Een schitteren de start van de Burger Koninginnedag werd de allegorische optocht waaraan een verheugend groot aantal kinderen deelnam, belangrijk meer zelfs dan vo rig jaar. Minstens 200 kinderen waren erbij betrokken; er waren ongeveer 60 voorstellingen. Waaronder tal van bij- Mevrouw Sprcngcr overhandigt du wisselbuker aan de vertegenwoordiger van wyk III, de heer S. Kooij. zonder aardige creaties. Zoals gewoon lijk maakten de grote groepen de mees te indruk. De wagen „Paulus en de Ei kelmannetjes" verwierf in deze cate gorie de eerste prijs, de tweede prijs was voor „De Fabeltjeskrant" en de derde prijs ging naar „Spaanse reizi gers". Eervolle vermeldingen kregen de voorstellingen „Repelsteeltje" en „Snoep gezond; eet een appel". Bij de kleine groepen ging de eerste prijs naar het uit bloemen gemaakte draaiorgel, met levende poppen en echte muziek. 2e prijs „Beertjes met honing"; 3e prijs „Knibbel, knabbel knuisje". Eervolle vermeldingen waren er voor de wagens 2 en 4. Een goed gelijkende Lennon en Yoko in bed waren bij de paren goed voor een eerste prijs. 2. Stoffel en Zoef, 3. Kabouter en elfje. Enkelingen: 1. Eerste mens op de maan; 2. Niels Holgersson; 3 Narcis. Jeugdmarkt De jeugdmarkt op de Groeneplaats was minder groots. Er waren slechts acht stands ingericht, waar het echter bijzonder gezellig toeging. Er werden poffertjes gebakken, oude boeken ver kocht, feesthoedjes aan de man gebracht (door de gymvereniging) en door S.V. Texel, glazen en lucifers verkocht. Veel belangstelling bestond voor de email leerstand, waar men emaille sierraden kon laten maken. De fietsenrally voor leerlingen van het voortgezet onderwijs ging niet door. Er hadden zich tevoren 48 deelnemers aangemeld en dat vonden de organise rende ULO-onderwijzers zo weinig dat zij besloten dit onderdeel te schrappen. De kinderspelen op het daartoe zeer geschikte terrein aan de Burdetstraat bleken bijzonder goed te zijn georga niseerd. In anderhalf uur was het pro gramma afgewerkt en waren de prij zen bekend. Wijk tegen wijk Om acht uur startte het Wijk tegen wijk-spel. De tot op dat moment gehei me opdrachten aan de vier wijken wa ren iets minder spectaculair dan vorig jaar, maar het was toch niet eenvoudig om ze binnen de voorgeschreven tijd (één uur) uit te voeren. Zo moest een uit 9 personen muziekkorps worden sa mengesteld, gekleed als Schotten, voorts een excersitiepeloton bestaande uit vrouwen in landmachtuniform en de hele combinatie moest op de Groene plaats een vijf minuten show geven. Verder moesten sprookjes worden op gevoerd, een touwtrekwedstrijd worden gespeeld, badgasten worden uitgebeeld en theoretische vragen worden beant woord. Dat laatste was geen sinecure. Er was echter tijd genoeg om er de encyclopeadie bij te halen of om bij des kundigen navraag te doen. Want wie weet direct te vertelllen wanneer Dr. Thijsse leefde, hoe de volgorde van de planeten en de archeologische tijdper ken luidt, welk beroep Zamenhof uitoe fende, welke Italiaanse steden op 30 april 1945 werden bevrijd en wanneer 't Verkade-album Texel verscheen? Een zware opdracht was de serveer- eetwedstrijd, waarbij het er om ging aan een keurig gedekte tafel in zo kort mogelijke tijd een blik witte bonen te verorberen. Iets zots Verrassende resultaten leverde op dracht nummer 2: „Bedenk iets zots, dat betrekking heeft op Texel. Beeld dit uit en voer het verborgen mee naar de Groeneplaats waar het voor de ju ry moet worden onthuld." Het CHU-raadslid C. Koorn stal de show door op de volgende wijze aan deze opdracht te voldoen. Hij stapte het podium op voor een soort striptease zo dat hij tenslotte in zijn zwembroekje huiverend in de avondkou stond en leg de via de microfoon uit: „Dit is het zotste dat ik op Texel ooit heb meege maakt. Ik sta hier in mijn zwembroek en er is géén zwembad!" Jammer was het dat de uitwerking van de opdrachten op de Groeneplaats veel tijd vergde. Het door kou ge plaagde publiek wachtte het niet af en keerde huiswaarts voordat het feest was geëindigd. Aleen de mede spelenden waren getuige van het be kend maken van de uitslag door me vrouw Sprenger-Pool, tevens lid van de jury. De eerste prijs, een kolossale be ker werd gewonnen door wijk III (We- Julianastraat enz.) en werd plechtig ter hand gesteld aan wijkvertegenwoor- diger de heer S Kooij. Ook vorig jaar sleepte wijk III de eerste prijs in de wacht. Tweede met 258 punten werd wijk IV; derde met 208 punten werd wijk II en vierde werd wijk I met 206 "Hinten. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER DAALDER Omdat dinsdagmiddag de gemeente raad vergadert, houdt wethouder J. Daalder die dag geen spreekuur. WEER BOEIENDE VOORJAARSSHOW VAN TEXTIELHUIS Traditiegetrouw houdt Textielhuis Zegel in „Casino" zijn voorjaarsshow, deze keer onder het motto „Palet van een zomermode". De heer N. Slijderink heeft zijn fantasie en handen weer laten werken om er meer van te maken dan een dorre uitstalling. De attributen hou den weer nauw verband met het motto van de show, zodat met schilderijlijsten, penselen en verfpotten is gewerkt. Te gen dit decor is een colectie stoffen, foundations, bonneterie en badkleding opgesteld die het bekijken waard is. Vandaag en morgen bestaat daar nog gelegenheid voor. Deze zesde voorjaarsshow toont voor al veel stoffen, waaronder Diolen, Tre- vira en andere synthetische vezels. Ook badstof blijft veelgevraagd. Getoond wordt de badcollectie van Linda Lu, Hollandia lingerie, Pas Tunette foun dations en een keur van katoenen be drukte stoffen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 4 mei op om 5.05 uur cn gaat onder om 20.09 uur; 7 mei op om 5.00 uur en onder om 20.14 uur Maan 9 mei L.K.; 16 mei N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 2 mei 8.49 en 21.10; 3 mei 9 27 en 21 49; 4 mei 9.59 en 22.26; 5 mei 10.35 en 23.02; 6 mei 11.11 en 23.34; 7 mei 11.51 en 8 mei 0.10 en 12.38; 9 mei 0.58 en 13.38; 10 mei 2.09 en 15.03. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. WEEKENDDIENST ARTSE van zaterdagochtend 8 maandagochtend 8 uur. Dokter A. VAN LOON, iv (02220) 2016. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uuj maandag 13 00 uur Zr. RIETVELD, Den Bur> (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKdAaV Zondag 4 mei 19() HERVORMDE GEMEfc Den Burg, 10.00 uur, ds. Fnx Dc Cocksdorp 10.00 uur ds. Sot Den Hoorn, 10.00 uur, ds. Visse De Koog,, 10.00 uur, ds. Waart met de Jeugdkapel De Waal. 19.30 uur, ds. Waarde Oosterend, 9.45 uur, eerw. heer collecte voor de kerkeraadj Oudeschild, 11.00 uur, eerw. he® smetteloos» zuiver CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Van Loon woensdag 7 mei om 13.00 uur. dokter Coutinho woensdag 7 mei van 15.00 - 16.30 uur. GEREFORMEERDE Den Burg, 10.00 uur, ds. J 16.45 uur, ds. J. A Alberts Oostcrend, 10.00 en 15.00 uur, GEREFORMEERDE GES Oosterend 10.00 en 16.00 uur in het Gebouw voor Chr. DOOPSGEZINDE GEI Den Burg, 10.00 uur, ds. Kooj lijke gezinsdienst; afsluitinji kerkbusje Den Hoorn Extra collecte Biafra. R.K. KERKDIEN! weekend 3 en 4 mei] Den Burg: zaterdag 19.30 zondag 8.30 en 10 30 De Koog: zondag 10.00 De Cocksdorp: zondag 8 30 Oosterend: zaterdag 19.30 zondag 10.00 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 zondag 10.30 uur Den Hoorn: zondag 9.00 en NOODSLACHTIN( Voor noodslaohtingen ini 3 mei tot en met 9 2182, b.g.g. tel. 2406. ■ta bi TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60: elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/r B.T.W. Prima aardappelen te koop. C M. Bakker, Ko- gerweg B 184b n.b. Sar- rassani, tel. 2827 Uw kinderen naar de Zondagsschool? Wij ont vangen ze graag. De Ge reformeerde Zondags school Den Burg. Ingang poort naast de kerk. 10 u. leeftijd 4-8 jr.; 11.15 u leeftijd 9-12 jaar. Con tactadressen: G. Bakker, Boogerd 30, tel. 2838, of I de Boer, Wilhelminalaan 43, tel. 2804 Te koop aangeb. partij zwarte dakpannen, deu ren en kozijnen. Tel. 348 De Koog Te koop jongensfiets (leeftijd 8 jr.), goed on derhouden. B. Eelman Boodtlaan 10, De Koog tel. f02228) 422 Te koop gevr. staande parkietenkooi P. Kuiter, Heemskerckstr 16, Oude schild Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Te koop i.g.st.z. donker- bl. kinderwagen. Tel (02220) 3052 Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W Schagen Wagemakerstraat 28. Den Burg tel. (022201 2470 Te koop Manus 4 stands doorloopmelkwagen. W H Bakker, St. Donatus, Den Hoorn, tel. 265 Voor eerste klas con sumptieaardappelen naar het vanouds bekende adres. Over heel Texel thuisbezorgd. Niek Dros Harkebuurt O 19, tel. 383 Oosterend Judo in Oosterend. Vrij dagsavonds voor ouderen en zaterdagsmorgens voor de jeugd. Inl. tel (02223) 227 „De Waddenparel" vrijdag, zaterdag en zon dag geopend STICHTING CULTUREEL WERK (Vervolg van pagina 1) weet wat het Wikor doet. Mevrouw Albers bespeurde bij de jeugd de zelfde mentaliteit als bij vele Texel se volwassenen Ze hebben weinig of geen interesse voor iets derge lijks. Het gemeentebestuur heeft de sport vereniging ZDH toestemming gegeven om voor de training gebruik te maken van het speel-gymnastieklokaal van de Jan Drijverschool. „Excelsior" te Oosterend heeft voor de aankoop van nieuwe instrumenten een provinciale subsidie ontvangen. Het Kon. Texels Fanfarekorps had ook om een dergelijke subsidie gevraagd (om de onlangs van het opgeheven PTT-fanfare te Den Helder overgenomen instrumen tarium te kunnen bekostigen), maar deze aanvraag werd afgewezen. De heer Joh. C. Roeper sprak daar zijn teleur stelling over uit. Administrateur Os kam vertelde, dat de subsidie is gewei gerd omdat een deel van de instrumen ten te oud werd gevonden, omdat de instrumenten geen ideale eenheid vorm den en omdat de koop reeds was ge sloten toen om financiële steun werd gevraagd. Ook de geringe bezetting van het korps was een weigeringsgrond. Een en ander neemt evenwel niet weg dat het Fanfare een goede koop heeft ge daan. Veldverlichting De sportvereniging Texel heeft ƒ10.000.nodig voor de aanleg van een veldverlichtingsinstallatie. Gespe cificeerd: kabel ƒ3.000,4 lampen a 2000 watt ƒ6.000en 4 masten van ƒ1.000,Gebruik wordt gemaakt van kwikjodide-lampen die tientallen malen sterker licht uitstralen dan de gebrui kelijke persglas lampen, bovendien langer meegaan en minder stroom ge bruiken. KNVB en Ned. Sportfederatie bevelen een dergelijke installatie van harte aan. S.V. Texel werd een rente dragende lening van 2.500,toege zegd (Op een provinciale subsidie kan al worden gerekend). In de loop van het jaar zal worden bekeken of nog meer voor de vereniging kan worden gedaan. Dure zaal De tariefsverhoging voor de burge meester De Koning-hal betekent voor S.V Texel een lastenverzwaring van ./T.000,zo verelde de heer Tj. Huis man. Volgens de heer Oskam was het niet meer dan ƒ800In ieder geval •hebben vooral de verenigingen die rijk zijn aan jeugdleden het er heel wat moeilijker door gekregen. Het is bitter dat de exploitatie1 van de door zijn ge schiktheid voor allerlei culturele acti viteiten zeer dure zaal, toch overwe gend op de sportverenigingen drukt. De heer Oskam verwees naar de sport hal van Den Helder, die nog aanmer kelijk duurder is. Het probleem heeft overigens de aandacht. Wellicht zal Texel worden opgenomen in de Cultu rele route Noordholland. In het kader daarvan kunnen naast de bestaande attracties, tentoonstellingen worden ge houden, kleine theaterevenementen e.d Hot voornemen om te zijner tijd ver tegenwoordigers van de werknemersor ganisaties in het bestuur van de stich ting op te nemen, ontmoette bezwaar bij de heer Joh. C. Roeper. Op de heer Paagman na, zijn we allemaal al werk nemers, zo zei hij. De heer Oskam legde uit dat het gaat om het kweken van belangstelling voor culturele zaken in kringen die zich daartoe tot dusver weinig voelen aangetrokken. Vertegen woordigers van die groepen moeten in het gesprek worden betrokken zodat af standen kunnen worden overbrugd. Opleiding voor al rijbewijzen en ook voo» verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eie K. H. Boon Vamor ge dipl., tel (02230) 13252 Theorieles met films er kleurendia's vrijdags ir pension Visser. Schoon oordsingel 17 D»"> Burg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel (02228 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Aan allen, die met ons meegeleefd hebben deze moeilijke tijd, onze hartelijke dank. Fam. C. van Lenten Postweg, Zuid-Eierland Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor het medeleven ondervon den na het overlijden van mijn lieve vrouw, moeder en oma ANNA CORNELIA BAKKER-WITTE. Uit aller naam C. Bakker, kinderen en klein kinderen. Oudeschild, mei 1969. Gevraagd in vaste dienst nette pientere jon gen voor de groente-af deling, en een leuk meis je voor de vleeswaren- afdeling. Een 45-urige werkweek; gratis be drijfskleding, personeels- korting, opleiding via een cursus of vakschool voor onze rekening. Kom eens praten bij MAAS 4 Consumentenmarkt, Gra venstraat 15. Den Burg. tel. (02220) 2475, of na 6 uur Plevierstraat 16, De Koog, tel. (02228) 418 Te koop Borgward Arrabelle 1961. in prima staat Tel. (02223) 275 Lompen- en metalen handH Cobus Spigt. Eier- land tplpfnnn f022251 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Jongedijk. Schilderend 60 tel f02220) 2777 Prima hooi te koop. N. Vermeulen, Oudeschild tel. 2766 Op vrijdag 2 mei zijn onze overgrootouders S. D. Keijser en II. Keijser-de Ruyter 50 jaar getrouwd. Dat ze zich deze dag nog lang mogen herinneren, is de wens van hun achter kleinkinderen Albert; Leni; Rudi; Marco Lenie en Jacob Heden nam de Heere van ons weg, ons ge liefd dochtertje Janna Maria in de leeftijd van ruim 8 maanden. Rom. 5 5A En de hoop beschaamt niet. J. S. de Goede M. de Goede- Vijfhuizen Oosterend, 30 april '69, Oesterstraat 7. De rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 3 mei des middags 12.00 uur in het Gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend, waarna de begrafenis op de N.H. begraaf plaats. Enige kennisgeving Na een langdurig lij den heeft God tot Zich genomen JAN TROMP op de leeftijd van 53 jaar. J. Tromp-v. Bekkem John, Elly, Rob en Dorrie Dokkum, 1 mei 1969, F. Hommiusstraat 9 De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. kerk te Oosterend (Texel) op maandag 5 mei om 14.00 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraaf plaats te Oosterend. Gelegenheid tot condo leren: zaterdag 3 mei van 4 00 tot 5.00 uur in de aula van het zie kenhuis „De Sions- berg" te Dokkum. Thuis geen bezoek. ZEND| VROE UW ADVERll van JulJ naar De| Leuke stevifl STROTASSH voor slechts] WARENHUIS! Telefoon in vaten en bussen. Prima kwaliteit. Oudeschild. tel. 2719 Laat dan eertl fotoreportagel door de Wief grafen. U i garandeerd e foto's anders U kunt kieze wit of kleur neerd. U kunt on:| over geheel li FOTO BOJ EN Z0!i Koningstrail Hippol™ telefoon Alle verzekeringen financ. J. Dekker, Koger- straat 33, tel. (02220) 2833 Te koop aangeb. een cross-auto (compleet). Rijklaar Te bevr. bij W Keijzer, Trompstraat 16 Oudeschild Wie wil oma's witkast overnemen. Slechts een maal gebruikt. W. A. Vis ser, Witte Huis, Dorps straat Fiat 850 sport e, rood, bouwj 1966, 27000 km gelopen Tel. (02226) 265 Wie heeft mijn schuif- maat gevonden? Omge ving haven Oudeschild Terug tegen beloning T. Dogger, Haven 2, Oude schild Te koop konijnenhok Van Neckstr. 4, Oude schild Met grote blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Johanna (Joke) G A. v.d. Berg- Schraag W. v.d. Berg André Schoolstraat 18, Oosterend, Texel, 26 april 1969. 1919 1969 Op zaterdag 10 mei hopen wij met onze ouders en grootouders T. II. Haarsma en W. M. Haarsma-Agricola hun 50-jarige huwelijksfeest te vieren. De H. Mis uit dankbaarheid is om 14 15 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper. Receptie van 5-6 uur in Hotel-Restaurant „De Oranjeboom" Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Den Burg, Texel, Molenstraat 42, mei 1969. 1919 1969 Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de gebJoote van onze doch ter en zusje Karin José J.A. Eelman-Schagen A. Eelman Jan-Aris, Martine Schilderend 31, Den Burg, Texel, 30 april 1969 .80 tot 90V op schiW In dh/erse kleuren en i voorraad JUVEF-UNM GOUD 1 VTE~ ö'"otw Voor MOEDERDAG maken wij HANDWERK zilveren oorijzers en zilver-vergulde kap-accesso Zie onze etalages Prijzen tussen ƒ15,en ƒ200, Binnenburg 12 - Den Burg-Texel - telefoon (O2220)

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2