IET DE ZILVEREN LEPEL Jlieslachtoffers Kleinste dorp had grootste meierblis HOHT BLANC V Folklore en Texels talent OK super oktaanbenzine elke liter centen voordeliger!!! Tank dus bij: C.A.V TEXEL IOO 2,-£ eii i *-»• /eti WEEDE BLAD TEXELSE COURANT DINSDAG 6 MEI 1969 Brieven van lezers - buiten verantwoordelijkheid van de redaktie H ng p ut dien de redactie mij in de gelegen- wil stellen om openlijk te reageren iet ingezonden stuk betreffende de ïting voor Vogel-Olieslachtoffers drs. Cadée-Coenen, zou ik dit zeer ;eciëren. Doraf zei vermeld, dat ik geen be- tiger ben van bovengenoemde ting, maar als geïnteresseerde mijn te stuk heb geschreven, geïntri- d door de antipathie, welke bij rder biologen op Texel bestaat, de Stichting voor Vogel-Olie- htoffers. Vooral het in de „struggle life" door de Stichting meermalen Demde gironummer blijkt bij de he te werken als een rode lap op een iderdaad heb ik met mijn schatting 500 eidereenden de plank ver ;eslagen. In de loods waar de eider- len gehouden worden, schatte ik het tal grofweg op 500. In werkelijkheid 300 eidereenden en enige zwarte aanrenden, maar er zijn geen 500 dieren Vlaardingse mist verdwenen, zo- enfi mevr. Cadée-Coenen, overigens raajrtreffelijk op de luchtverontreini- tezinspelende, suggereerde. getallen genoemd in de Volks- it van 26 februari j.l., waarop mevr •Coenen haar berekening baseer zijn helaas niet juist. De heer Boer, rzitter van de Stichting, noemde in interview inderdaad een getal van vogels, maar hij had zijn informatie fonisch doorgekregen van Terschel- en deze was niet juist. Er zijn wel r dan 30J vogels behandeld op Ter ming, maar bij het reinigen ter ✓.«se zijn veel vogels gestorven. Deze en waren in zó slechte conditie, dat Viet reinigen niet konden verdragen, de zijn er dieren, welke licht waren met aan de vleugels, direkt losgela- De meer ernstige gevallen zijn mee- omen. Er zijn ca 300 vogels naar ardingen vervoerd, waarvan de aan- en genoemd in mijn eerste artikel gestorven. .Is niet bioloog neem ik graag de ïerkingen over de stuitklier en de (vallende donslaag van mijn zijde r niet veelzeggend aan. e Stichting voor Vogel-Olieslacht- rs heeft in de zeven jaar van haar taan reeds vele vogels behandeld en van is 70% weer als genezen ver- ard in de natuur teruggekeerd. Hier- [moet worden vermeld, dat dit hoofd- jelijk niet-zeevogels waren. Het is ir de Stichting, afgezien van de re- iaten behaald bij parkvogels, óók 'n le vraag of de dieren zich na hun ULU Het Persoonlijke Geschenk LANGEVELD DE R00IJ gevangenschap nog kunnen handhaven in de vrije natuur. U schrijft verder dat er geen biologen van de V.U. in Vlaardingen hebben ge werkt. Mij bewust zijnde van het risico, dat u mij weer van vaagheid beticht, kan ik U momenteel mededelen, dat er academici, verbonden aan een weten schappelijke instelling, bij het onder zoek zijn betrokken. Nog steeds zorgen twee biologen en een vétérinair voor een wetenschappelijke begeleiding in Vlaardingen. De Stichting is met U van mening, dat vóór alles het lozen van olie op zee moet worden voorkomen. De Stichting pakt achter ook het kwaad bij de wor tel aan, in samenwerking met de I.S.P.A. (International Society for the Protection of Animals). Persoonlijk ben ik van mening, dat hoe de aktie ook verloopt, deze in zo verre zinvol is, dat de gegevens die uit dit onderzoek naar voren zullen komen, in ieder geval bij een volgende stook olieramp in positieve zin gebruikt kun nen worden. P. W. M. BOOM, ing. Ceramstraat 3, Vlaardingen. Discussie gesloten Red. De dansgroep „oude dansen" heeft twee heel fijne avonden achter de rug t.w. donderdag 24 april, de laatste les- avond, en zaterdag 26 april, het af scheidsbad Op de avond van de 24 april waren we „in 't pak" en 't was een magnifiek gezicht zo'n twintigtal paren in de mooie, oude klederdracht over de dans vloer te zien gaan. En dat vond ook de toevallig aanwezige cineast van de B.B.C. (Engelse Televisie), die spontaan en in een opwelling van groot enthou siasme naar zijn prachtige filmcamera greep en van uit vele hoeken een groot stuk film schoot van dit en speciaal ook voor hem unieke gebeuren. Ongetwijfeld gaat deze film straks de gehele wereld over. En is dat geen pracht reclame voor ons geliefde eiland? Hadden we het er al eens niet eerder over, dat de Folklore veel kan beteke nen en er voor ons gehele eiland is? Er is ons een copie van de film be loofd. Mensen ,als die komt, hebben we al weer feest, zou ik denken! We gaan die film dan natuurlijk voor iedereen vertonen en we denken er aan dit te doen in samenwerking met de pas op gerichte filmclub Texel. Immers, we moeten naar meer nauwe samenwer king tussen de vele Texelse verenigin gen toe, dachten wij. En wel waar en wanneer zulks maar mogelijk is. Zaterdag 26 april was een feestavond en het dansen werd afgewisseld met veel Texels talent. Wist U, dat er zelfs meerdere avonden zouden kunnen wor den gevuld met Texels talent, zonder in herhaling te treden? Wilt U daar wel eens iets van meemaken? Let U dan goed op de binnenkort te verschijnen advertentie, want er is een Folklore- feestavond in voorbereiding met gezel lig dansen en optreden van Texels ta lent er tussendoor in 'n dorp buiten Den Burg. En daar is een ieder van harte welkom! Mis die gelegenheid toch niet! Als U niet zou komen en U moet later bemerken, dat iedereen over die avond weet mee te praten, hebt U grote spijt! Voor die avond geldt met recht de oude kermisroep: „Gaat dat zien, gaat dat zien!" En over ons juichen gesproken, beste mensen, we komen niet meer uitge- juichtü Het medeleven met en de toe gezegde medewerking aan de Folklore is werkelijk al gegroeid tot méér dan fantastisch! En mede daarom zouden we in feite zo graag een heleboel fijne, Texelse mensen in het zonnetje willen zetten, maar dat zou toch echt té veel ruimte vergen. Wilt U wat meer over die toezeggin gen weten en van wat er zo allemaal al door ons is gegaan en hoe de opzet wordt voor het seizoen enz.? Bezoekt U dan onze binnenkort te houden Open bare Vergadering, waar ook weer een ieder welkom is en heel wat uit de Folklore-doeken zal worden gedaan. Naar we hopen, tot spoedig ziens dus! Hartelijke groeten van het Folklore-Bestuur. UITSLAGEN KINDERSPELEN DEN BURG De kinderspelen die ter gelegenheid van Koninginnedag op 'n terrein bij de Burdetstraat werden gehouden, lever den de volgende resultaten op: Groep 1 meisjes: 1 Lijke Heetveld; 2 Yolanda v. Tunen; 3 Marjan Kikkert Groep 1 jongens: 1 Jaap v. Beek; 2 Siem Jan Kooij; 3 Hans Strick. Groep 2 meisjes: 1 Evelien Keijser; 2 Margreet Bas; 3 Liselotte Schermer. Groep 2 jongens: 1 Bert Barhorst; 2 Marcel de Beurs; 3 Piet Smits Groep 3 meisjes: 1 Irene Kleinhuis; 2 Ghrista Betsema; 3 Jacqueline v. Heer- waarden. Groep 3 jongens; 1 Jipke Hengst; 2 Ronnie Junier; 3 Bob Nieuwenhuis. Groep 4 meisjes: 1 Sietske Smits; 2 Yolanda Vlaming, 3 Frieda Hoogen- bosch. Groep 4 jongens: 1 Jaap Verdoorn; 2 Johan Hillen; 3 Ruud Witte. Groep 5 meisjes: 1 Liesbeth Rijk; 2 Margret Vermuë; 3 Marjan v. Etten. Groep 5 jongens: 1 Peter Haak; 2 Harrie Pool; 3 Gerard Veeger. Groep 6 meisjes: 1 Wilma v. Heer waarden; 2 Annie v. d. Star; 3 Joke Huisman. Groep 6 jongens: 1 Wim Vinke; 2 Cor v. Heerwaarden, 3 Paul Voort- huyzen. KONINGINNEDAG EIERLAND Ook de viering van de Koniginnedag in Eierland is een succes geworden, 's Morgens genoot de jeugd van korte klucht-, teken- en dierenfilms Dank zij de medewerking van luchthavenmees- ter J. C. de Bruin konden 's middags de spelen op het vliegveld gehouden wor den. De uitslagen: Kleuters 4 en 5 jaar:l Simon Stroo; r 2 Anneke wan Lenten.; 3 Annemiek Slot; 4 Eduard Bos. Jongens en meisjes 6 jaanl Rosita v. Beek; 2 Wimmie Boon; 3 Paul v. Exel; 4. Kees Dros. Jongens en meisjes 7 jaar; 1 Neeltje Eelman, 2 Jacqueline Dros, 3 Marja Barhorst; 4 Irma Witte. Meisjes 8 jaar: 1 Reina Bos; 2 Ankie Hooijschuur; 3 Jeannette Boon; 4 Mar jan van Sijp. Jongens 8 jaar: 1 Jan de Ridder; 2 Jos Witte. Meisjes 9 en 10 jaar: 1 Jackie Witte; 2 Baukje de Vries; 3 Ineke Boon; 4 Gerda Hooijschuur. Jongens 9 en 10 jaar: 1 Peter Flens; 2 Jan v. Maldegem; 3 Henk Jonker; 4 Cor van Sijp. Jongens en meisjes 11 jaar: 1 Kees v. Beek; 2 Kees Hooijschuur; 3 Frans Bos. Meisjes 12 jaar: 1 Ada van Beek; 2 Klazina Verseput. Jongens 12 jaar: 1 Kleis Hooijschuur. Meisjes 13 en 14 jaar: 1 Corrie Dros, 2 Ineke v. Beek, 3 Marja v. d. Star. Jongens 13 en 14 jaar: 1 Jacques Smit; 2 Jitze de Ridder. KONINGINNEDAG TE OUDESCHILD OUDESCHILD Ook in Oudeschild is Koninginnedag op bescheiden, dooh enthousiaste wijze door de jeugd ge vierd 's Morgens werd er begonnen met een fleurige optocht waaraan door in totaal 35 uitbeeldingen verdeeld in groepen, paren en enkelingen werd deelgenomen. De muzikale omlijs ting d.m.v. het orgel van de heer Zwan voldeed uitstekend. De prijzen zijn gevallen op de volgen de nummers; groepen le prijs nr. 19, Het praathuis; 2e prijs nr. 30, Elfenko ningin. Paren le prijs nr. 29, Oranje is hip; 2e prijs nr. 34, Zwaan. Enkelin gen le prijs nr. 14, Vliegtuig; 2e prijs nr. 13 Bloemenmeisje, voorts waren hier nog 3e prijzen en wel voor de nummers 1, 5, 8, 17 en 24. Later op de morgen werden de spel letjes voor de jongere jeugd t.e.m. de 2e klas lagere school gehouden. Hier werd op zeer sportieve basis om de prijzen gestreden. De uitslagen waren als volgt: kleuterschool: meisjes: 1 Ans- je Schellinger; 2 Emmy Zijm; 3 Petra Zuidewind. Jongens: 1 Kees Boersen; 2 Jacky Kalverboer; 3 Wim Stolk. Lage re school klasse 1 en 2 meisjes: 1 Gerda Zijm; 2 Mary Boersen; 3 Joke v. d. Vis; 4 Lia v. d. Meer. Jongens: 1 Rechje Vis ser; 2 Peter Bergman. Voor de klassen 3 en 4 was er een knobbeltocht langs alle etalages in het dorp. De opgaven waren kennelijk moeilijk, want er was niet een van de deelnemertjes zonder fouten. De uitsla gen waren tenslotte: meisjes: 1 Yvonne Bakker; 2 Carien Jansen en 3 Nies Schellinger. Jongens: 1 Dick van Liere, 2 Hans Visser; 3 Jaap Zijm; 4 Arjan Barhorst. Voor de oudere jeugd was er tenslot te een puzzeltocht op de fiets via Bra- kenstein, zuivelfabriek, Doolhof, Zuid- Haffel, Ceres en De Schans. De op drachten waren deze keer lang niet ge makkelijk. De uitslagen waren tenslot te: meisjes: 1 Joke Schraag; 2 Ria de Porto; 3 Cora Boekei. Jongens 1 Jaap Kuiper; 2 Siep Schellinger; Piet Zan- dee. Al met al was het een geslaagde morgen waaraan de jeugd zichtbaar heeft genoten. De feestcommissie is een ieder, die aan de verschillende onder delen heeft medegewerkt zeer dank baar. Enkele prijzen van de optocht zijn nog met afgehaald. Zij kunnen echter nog worden afgehaald bij mevr. Schellinger-Zegel. Heemskerckstraat 6 DE WAAL De viering van Ko ninginnedag in Texels kleinste dorp bestond voornamelijk uit het opbou wen van de Meierblis. Zoals bekend was daarvoor een grote actie georgani seerd. Zestien tractoren met wagens, begeleid door een grote groep enthou siaste jonge helpers, reed aan de voor avond van Koninginnedag naar het ter rein van de Sabena aan de Schilderweg waar een grote hoeveelheid brandbaar materiaal, voornamelijk bestaande uit gekapt hout, werd opgeladen en in de loop van de avond en de volgende dag naar De Waal gereden. De Sabena was zeer ingenomen met de actie». Directeur Goënga liet dat blij ken door de Blisploeg met sigaren en snoepgoed te onthalen. De Waalder Meierblis kreeg een lengte van 42 me ter en een inhoud van rond 1000 m3, en was daarmee verreweg de grootste Meierblis van Texel. Om te voorkomen dat onverlaten er voortijdig de vlam in zouden steken, werd 's nachts wacht gelopen. Vrijwel alle bewoners van De Waal maar ook grote groepen belang stellenden elders van Texel kwamen op de avond van Koninginnedag een kijkje nemen. Zelfs een groep Duitse gasten, ze»er geinterresseerd in dit oud- Germaanse gebruik, stond geboeid rond het reusachtige vuur. Ter gelegenheid van Koninginnedag was voor de kleuters en schoolgaande jeugd van De Waal een tekenwedstrijd uitgeschreven door het Dorpshuisbe stuur. Deze leverde in de verschillende leeftijdsgroepen de volgende winnaars op, 3 jaar Niels Kooger; 4 jaar Miranda Keijser; 5 jaar Lia Eelman; 6 jaar Mi randa Luiken; le klas Carolien Reij; 2e klas Edith Binsbergen; 3e klas Jaap Feenstra; 4e klas Siem Pieter du Por to; 5e klas Nelly Hin; 6e klas Lex Al- bers. OOSTEREND HAD GESLAAGD KINDERFEEST OOSTEREND De kinderfeesten in Oosterend ter gelegenheid van Ko ninginnedag zijn zeer goed geslaagd. De jeugd was bijzonder enthousiast. De dorpshuiscommissie had veel nieuwe spelen bedacht. De spelen werden voor af gegaan door een rondgang van „Ex celsior" met drumband en majorettes. Van de dorpshuiscommie ontvingen wij de volgende uitslagen. Kleine kleuters: 1 Dory Broekman; 2 Corina v. d. Vis; 3 Rina Boonman. Grote kleuters: 1 Fenneke Mulder; 2 Kees Slik; 3 Eric Dogger. Meisjes 6 en 7 jaar 1 Ria Boog aard; 2 Nelie Waaier; 3 Margo Vla ming. Meisjes 8 en 9 jaar: 1 Femmie v. d. Vis; 2 Gré Feenstra; 3 Gerie Daalder. Meisjes 10 en 11 jaar: 1 Gerda Koorn; 2 Jenny Vlaming; 3 Jenny van Kooten. Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Marjone Ver- ijzer; 2 Tineke Wuis; 3 Jantine Mede- ma. Jongens 6 en 7 jaar: 1 Eric Dros; 2 Jan Dogger; 3 Johan v. d. Brink. Jongens 8 en 9 jaar: 1 Piet Vlaming; 2 Kees Brans; 3 Geert Ellen. Jongens 10 en 11 jaar: 1 Werner Dros; 2 Jan Kooger; 3 Martin Keijser. Jongens 12 en 13 jaar: 1 Menno Eel man; 2 Teun Eelman; 3 Sieb van Mal degem. UITSLAG VERLOTING DRUMBAND „VOORWAARTS MARS" DE KOOG De rayoncommandant van de Rijkspolitie te De Koog heeft de winnende nummers getrokken van de verloting van de Koger drumband „Voorwaarts Mars". De uitslag luidt als volgt le prijs, fiets, no. 1530, C. Veeger, De Westen 100 a; 2e prijs, stofzuiger, no. 1179, M. Bonne, Boodtlaan 18, De Koog; 3e scheerapparaat, no. 1485, M. War- naar, Dorpsstraat, De Koog; 4e prijs, no. 1320, J. Boon, Kogerstraat 61a, Den Burg; 5e prijs, sleepkabel, no. 85, Maas, Plevierstraat, De Koog; 6e prijs pech- lamp, no. 366, H. Veldman, „Koger- strand"; 7e prijs, grote speelauto, no. 1390, Hotel De Hoop, De Cocksdorp. De prijzen worden bij de winnaars thuisbezorgd. BLIKSCHADE Zondagavond deed zich op de hoek Warmoesstraat-Weverstraat een aanrij ding voor. Slager Visser, in zijn Volks wagen. kwam uit de richting Schilder- weg en kreeg geen voorrang van de uit de Warmoesstraat komende bestelwa gen met aanhanger van 'n automobilist 'van het vaste land. De VW werd in de flank geramd, waarbij een deur werd vernield. Niemand werd gewond. e •howroom - S3 «ton burg tol. 02210.2614 IlllllllllllllllllllIIllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIlllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllllllllll FEUILLETON door TOM LODEWIJK Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir ifet de grootste zorgvuldigheid zocht paar de plaats waar ze het best zou- J uitkomen. Toen zag ze de tulpen, ■stond er mee in haar handen, die p slanke handen, en Reindert kreeg Izwak gevoel in zijn knieen. Ze was [plaatje, dacht hij en voelde dat dit uitdrukking gaf aan wat hij zag ■voelde. °en pakte ze allebei zijn handen. j(MZ°veel moois", zei ze zacht, „voor 'ij wou iets zeggen van een bloem- r-de-bloem, maar het zou te onbe- *n klinken en hij lachte maar eens. nam hem weer mee naar de serre, J zijn raad over de wijze waarop ze "et langst konden houden, het leek niet uitgekeken kon raken, ze >o met beide handen ineen geslagen [|jken. En Reindert keek naar haar. |ad hij haast? Moest hij weg? Nee? 'woest hij op vader wachten. Vader nem zeker ook willen bedanken, ^kwam met een uurtje thuis .Rein- nad njet minste bezwaar nog uur met Magda door te brengen, ir rekende snel uit dat het dan tegen 'stijd liep. Nu dan bleef hij eten! Dat toch geen bezwaar? Niet gekleed? Mert was toen nog lang niet zover h|j aan iets wat op avondkleding ■kon denken, hij voelde zich in zijn dje zo doodgewoon bij dit meisje. Él kstte langs zijn kin, nee, dat ging wel. Hij had zich juist geschoren. Mag da scheen hem te begrijpen. U bent zoals u bent. En dat is goed genoeg. Voor iemand die zulke bloemen kan kweken ze komen toch uit Uw eigen kwekerij? komm' doch mal!, die kon gerust desnoods in zijn overall aan tafel zitten!" Reinderts geest riep bergen bezwaren op hij was niet gewend bij zulke mensen te eten, zou wel een deftige be doening zijn en zijn Duits was niet best, en wat hadden die dokter en zijn dochter te praten met een doodgewone bollenjongen? Maar de gedachte dat dit samenzijn met dit meisje niet plots zou worden afgebroken, overheerste. Die avond, toen Reindert vertrokken was naar zijn hotel, zei doctor Julius Heckenrath tot zijn dochter: „Wat zie jij in die Hollander, Magda?" Ze kleurde. „U moest een praktijk als hederziende beginnen, vader". „Daarvoor hoef je geen helderziende te zijn, lieve kind". „Ik heb me toch niet aangesteld?" „O, nee, je was volkomen jezelf. Dat was het juist. Je was zo volkomen met hem op je gemak". „Precies. Als ik ooit het gevoel heb gehad dat ik iemand kon vertrouwen, dan was het met hem". „Ik hoor weieens rare verhalen over bollenmensen". „Vader, dat is geen praat voor u. Ver onderstel dat iemand zei: ik hoor wel eens rare verhalen over joden". Zijn gezicht vertrok pijnlijk. „Alsof dat niet altijd gezegd wordt. Juist in dit land. Juist de laatste tijd". „Bollenmensen zijn geen engelen. En er zullen er ook wel onderdoor lopen die niet deugen. Maar dan kun je toch niet gaan generaliseren?" „Je hebt gelijk Ik had het niet moe ten zeggen. Het is fout. Ik vind hem ook een eerlijke vent, en komediespelen doet hij niet. Ik hoefde me tenminste helemaal niet af te vragen of hij iets in jou zag". „Vader!" „Kind, van helderziendheid gespro ken, zelfs een bijziende zou gemerkt hebben dat hij volkomen wég van je is". „U overdrijft". Ze wendde zich af staarde door het venster in de duistere straat. „Je hebt het laatste van die jongeman niet gezien, Magdalein". „Nee, dat klopt, hij heeft beloofd dat hij me in het najaar bollen zal brengen om op glazen te zetten". „Dat is nog een hele tijd". „Is dat niet goed?" zei ze rustig. „O ja, heel goed". Heel goed, had ook Reindert Stok ge dacht. Hij zou zijn woord wel houden, maar hij kon die bollen desnoods ook sturen. Het had geen zin je hoofd op hol te laten brengen door zo'n meisje. dat was niets voor hem. Daar kon hij niet aan tippen. Die was heel iets an ders gewend. En toch, veronderstel, ver onderstel voor héér zou niets te goed, niets te duur zijn. Hoewel, was ze zo kostbaar gekleed? Ze droeg niet een sieraad, een ouderwetse ring, zeker van haar moeder die was overleden. Het was de manier waarop ze haar kleren droeg, haar lopen en zitten, de gratie die haar omgaf, hij grinnikte hoe kwam hij aan zulke ideeën? De gratie die haar omgaf, zulke dingen las jé in een boek. Hier woont Kaufmann, Reindert, jon gen, en die zal wel weer beginnen over die mislukte Starren, maar hij heeft veel te hard gestookt, laat je niet in de luren leggen en neem een order mee In die novembermaand zat Rein in zijn hotel. Twee straten verder woon den de Heckenraths. Hij had de bollen meegenomen, natuurlijk belofte maakt schuld. Maar hij moest er niet wéér aan beginnen. Deze zomer had hij de meisjes met andere ogen aangekeken, maar telkens weer schoof het beeld van Magda er voor zoals ze daar gestaan had met die rode tulpen. Aardige meiden waren het, leuke meiden ook, werden vast goeie huisvrouwen, maar het waren voor hem gezellige huismussen vergeleken bij een statige witte reiger. Hij grijnsde, hij werd poëtisch. En toch, het werd toch niks. Doctor Heckenrath was een fijne nobele vent, Magda was een sprookjes- godin, maar sprookjesgodinnen pasten niet in bollenland. Hij nam een besluit. Hij zou een pakje van de bollen maken, en dan naar de bloemenwinkel op de hoek gaan, er een paar orchideën of zoiets kopen en ze het keurig laten verpakken en dan konden zij het wel verzorgen. Zo zonder meer een pakket bollen sturen, dat kon óók niet. Het was een noodlottig besluit, want hij stond in de winkel toen Magda bin nentrad. Haar ogen werden groot toen ze hem zag. „Herr Stok, bent u alweer hier?" „Net aangekomen", zei hij schuw, blij dat hij er niet om hoefde te liegen. De juffrouw van de bloemenwinkel kwam naderbij en begroette Magda als oude bekende. Reindert hield zich op de achtergrond. Kijk, zoals ze nu met die juffrouw praatte, zonder de minste kou- we drukte en toch niet familiair. Ze had stijl en klasse, vond hij en voelde zich eens te meer een pummel. Ten wendde ze zich opeens lachend tot hem „Bent u hier voor zaken?" „Nee". Ze bloosde opeens. Wat deed hij hier in de bloemenzaak? „Ik wou wat bloemen kopen", zei hij opeens meer zelfverzekerd. Nu was zij verlegen. Hij zag het en ze was hem op eens veel nader. „Ik wou bloemen kopen voor u", leg de hij uit en had inwendig plezier, want ook nu weer sprak hij de waarheid, zij het niet de volle waarheid. „Voor mij? O, wat jammer dan, dat ik hier net binnen kwam. Dan is de ver rassing weg". „Welnee, zei hij, alleen is nu de ver rassing voor mij". Het leek of de rollen waren omge keerd. Had hij zich in Magda's gezel schap bevangen en onhandig gevoeld, nu stond zij daar of ze geen tien kon tellen. En zo vond hij haar nog liever. „Ik had die bollen voor u meegebracht, die ik beloofd had, weet u wel? Maar bollen zijn maar zo kaal. Daar horen bloemen bij, dacht ik". „O?" ze haalde diep adem. „U komt ze toch brengen?" „Als dat mag?". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 5