Te hoge kosten voor gezondheidszorg Giftige stoffen bedreigen leven van mens, dier en plant Zijn er bezuinigingeu mogelijk? Sommige patiënten te lang in ziekenhuis Zes Wieringer schepen voeren uit ter rodesteurvisserij Wie hoort Hollandse nachtegaal nog zingen Reklame Welvaart op iveg naar uitvaart Belangrijke mededeling voor onze abonnees op het vasteland TX 44 verkocht Ilrand: 2066 Redakteur afwea Openstelling postkantJ DE GEZONDHEIDSZORG in Ne- derland wordt geconfronteerd met snel stijgende kosten. Dientenge volge moeten elk jaar de zieken fondspremies worden verhoogd, ter wijl ook de premie voor de wet bijzondere ziektekosten in één jaar tijd meer dan verdubbeld werd. Ten dele vloeien deze hogere kosten voort uit de spectaculuire ontwik keling van de medische weten schap, die een betere behandeling impliceert. Anderzijds is het de vraag, of er hier en daar ook geen bezuinigingen kunnen worden doorgevoerd en of besturen en di recties van ziekenhuizen hiervoor wel voldoende oog hebben. De sterk stijgende ziekenhuiskosten vormen zo langzamerhand een enorm probleem De premielast drukt zwaar. Kunnen we dit op de duur nog wel op brengen? Als het zo doorgaat, bedraagt de ziekenfondspremie (nu 7,5%) over een aantal jaren zo'n tien procent en dat is toch te gek. Is de Nederlandse gezondheidszorg, ofschoon op zichzelf voortreffelijk, wel zo effeciënt georganiseerd of zouden juist op dit punt verbeteringen mogelijk zijn, die kostenbesparend kunnen wer ken? Een voorbeeld In de Haarlemmer meer bouwt men drie ziekenhuizen. Had men niet beter één groot ziekenhuis kunnen bouwen? De levensbeschouwe lijke richting is hier natuurlijk altijd een punt, hoewel men de indruk krijgt dat besturen en directies van zieken huizen daar zwaarder aan tillen dan de bevolking zelf. Men kan bijvoorbeeld wel poneren dat het zo belangrijk is om prot. christelijke of r.k. ziekenhuizen te stichten, maar de doorsnee-burger heeft doorgaans maar één wens: dat hij in een ziekenhuis goed wordt verpleegd en behandeld. De levensbeschouwelijke richting interesseert hem minder, als hij ernstig ziek is zelfs helemaal niet. Bo vendien liggen er geregeld protestanten in r.k. ziekenhuizen en omgekeerd en stuit dat bij deze patiënten nou echt op zoveel gewetensbezwaren „Hobbyisme" In een artikel in het vakbondsorgaan „Mercurius" stelt dr. J. H. Baay, genees- Wij lezen in de Wieringer Courant Het was dinsdagmorgen ongewoon druk op de haven van Den Oever. Langs de nieuwe kade lag een zestal schepen met de Nederlandse vlag in top. Een ongewoon gezicht voor een vissersschip en ongewone drukte bij het afvaren. Sinds 1965 zijn er ieder jaar een twee tal schepen uitgevaren om te onder zoeken of de vangst op de rode steur garnalen en de langoustines voor Ne derlandse kotters mogelijk en lonend zou zijn Deze reizen stonden onder con trole van de Dienst der Visserijen, afd. experimentele visserij. De ervaringen van de laatste jaren zijn te boek gesteld en van dit jaar is de slotfase van het experiment Nu zijn er zes schepen aan gewezen, n.l. de Wr. 66 (J Boersen) en Wr. 67 (J. Koster), die ieder voor de derde maal aan deze visserij meededen. Daarnaast de Wr. 87 (D Berghorst) en de Wr. 147 (Koster-Veling), die verle den jaar op eigen houtje deze visgron den bezochten, en voor het eerst gingen mee de Wr. 17 (A. de Visser) en de Wr. 225 (C. Willeboordse). Deze expe rimentele reis duurt 32 dagen. Er wordt slechts twee keer per week in Den Oever gelost, d.w.z. dat er steeds een schip naar het vaderland terugvaart, met de vangst van alle schepen aan boord. De eerste vangst wordt niet eer der verwacht dan volgende week maandag. De jacht op de rode steur garnalen wordt gehouden in het Farn- deep, 12 mijl buiten de Engelse kust. Als aanloop en eventueel vluchthaven is aangewezen de Engelse vissershaven Northsheelds. Er bestaat grote belang stelling voor dit experiment. Weliswaar is dit een seizoenvisserij, mei tot sep tember, maar door beperking van de garnalengronden in Denemarken en Duitsland kan het lonend worden. De expeditie wordt op zee geleid door de heer T de Visser, hoofd-technisch op ziener der Visserijen. Aan de wal is de heer J. Holst, agent van het produkt- schap, met de leiding belast. Natuurlijk staan de heren Holst en De Visser dage lijks met elkaar in contact. Voor het uiteindelijke welslagen van deze tocht is niet alleen de manier van vissen e.d. van belang, maar ook de hou ding van de handel. Rode steurgarnaal is een wereldprodukt, waar vooral van Franse zijde veel belangstelling voor is. Ook is men daar dol op langoustines. Vandaar dat na bespreking van de tocht door de directie der visserijen, vertegenwoordigd door de heer Thur- ner, in hotel Wiron ook nog een be spreking belegd was met de vertegen woordigers van de handel. Het geheel is opgezet met het doel de weg te vinden tot een rendabele nevenvisserij nu de garnalenvisserij zich geconfronteerd ziet met steeds dalende prijzen Uiteraard moet daarbij de handel, wil deze een re latie kunnen opbouwen met een vaste kring van afnemers, kunnen rekenen op een geregelde toevoer. heer-directeur van een Alkmaars zie kenhuis, dat „hobbyisme" van specia listen moet worden tegengegaan. In menig ziekenhuis staat de kostbare ap paratuur volgens hem te vaak onge bruikt. Twee ziekenhuizen in één stad hebben vaak dezelfde apparatuur, zon der dat er regelmatig gebruik van wordt gemaakt. Op dit punt is veel te weinig samenwerking, zo meent deze arts. Waarom? Volgens dr. Baay heeft deze zaak een statusaspect: de ene spe cialist wil qua inrichting niet onder doen voor de andere. Het streven naar efficiency wordt voorts bemoeilijkt door de verhouding tussen ziekenhuizen en specialisten. De medicus is niet economisch gebonden aan het ziekenhuis. Hij heeft wel be grip voor de kosten, maar voelt zich er. weinig bij betrokken. Specialisten van een ziekenhuis komen dikwijls regel recht van de universiteit. Zij hadden daar de beschikking over de modernste apparatuur, en geen zorgen. De specia listen hebben onvoldoende inzicht in de financieel-economische structuur van de ziekenhuizen, meent dr. Baay „Zij wil len als het ware onbeperkt spelen met de apparatuur. Dat hobbyisme moet worden tegengegaan". Naar hotel DR. BAAY heeft zelfs de indruk dat wij zo langzamerhand een teveel aan ziekenhuisbedden krijgen. Hij meent dat in ons land het accent meer gelegd zal moeten worden op voorzieningen van andere aard, bijvoorbeeld intensivering van poliklinisch werk, waardoor veel patiënten niet meer in een ziekenhuis behoeven te worden opgenomen. Ook de verzorging van demente bejaarden zou meer aandacht moeten krijgen. Juist op dit terrein is er wél een schrijnend te kort aan goede voorzieningen. Een punt is ook dat veel patiënten eigenlijk te lang in een ziekenhuis blij ven liggen, omdat er onvoldoende mo gelijkheden zijn om hen elders op te vangen. In de Ver. Staten regelen ze dat anders. Daar worden sommige pa tiënten na een korte behandeling naar een hotel in de omgeving van het zie kenhuis gebracht en daar verder ver zorgd. Dat is nog altijd goedkoper dan behandeling in een ziekenhuis. Verpleegtehuizen De bouw van verpleegtehuizen moet om dezelfde reden worden bevorderd. Vele ziekenhuispatiënten zouden daar evengoed behandeld kunnen worden. Verpleeghuizen zijn goedkoper dan zie kenhuizen. Het ziekenhuis heeft meer gespecialiseerd (dus duurder) personeel en er wordt een grotere paraatheid ver wacht om alle acute situaties op te kun nen vangen, hetgeen met veel onregel matige diensten gepaard gaat, wat ook allemaal geld gaat kosten. Bovendien zouden sommige patiënten wel eens wat meer zorg aan hun ge zondheidstoestand mogen schenken. Sommige uit een ziekenhuis ontslagen patiënten negeren de voorschriften van de artsen. Zij houden zich niet aan een diëet, nemen niet regelmatig de voor geschreven medicijnen in met als ge volg, dat zij wéér in het ziekenhuis belanden met alle kosten van dien. Bij een snellere doorstroming van pa tiënten zouden zowel het geschoolde personeel als de kostbare apparatuur beter benut kunnen worden dan thans het geval is. Dat zou tot besparingen kunnen leiden, die de hoge kwaliteit van onze gezondheidszorg niet aantas ten. Tenzij wij op korte termijn tot bezin ning komen, zal onze welvaart straks in een uitvaart eindigen. Want van alle kanten wordt onze beschaving bedreigd door giftige stoffen. Het begint in feite al met uw eigen tuin, de weg waarover u dagelijks loopt en de dijk langs de rivier waar u wel eens vist. Wij worden bestrooid, beblazen en bespoten met allerlei vergiften. Waar zijn de margrieten en korenbloemen, die vroeger in overmaat langs de wegen en rivierdijken bloeiden? Waar zijn de dotters en boterbloemen gebleven? Ze zijn doodgespoten of vernietigd door de luchtvervuiling. Wie hoort de Hollandse nachtegaal nog zingen? Waar zijn de talrijke groene waterkikkers gebleven? De roofvogel- stand gaat ernsig achteruit Roofvogels, die met de uilen aan het eind staan van een grote voedselketen, verzamelen thans alle akelige chemische bijproduk- len van onze moderne samenleving, waaronder de land-, bos- en tuinbouw- giften. Onder deze vogels treedt de eer ste sterfte op, waaraan andere organis men de mens inbegrepen ten gronde kunnen gaan Waar die vogel stand dus achteruit gaat, gaat een rood waarschuwingslampje branden. Een ernstige waarschuwing voor de mens heid. Wij dienen er acht op te slaan. Wij rijden immers ook niet door het rode knipperlicht van een spoorweg overgang Mens werkt aan eigen ondergang Natuurbescherming is thans geen liefhebberij meer van lieden a la Prik- kebeen in kniebroek en sandalen, die er op uit trokken om zeldzame plantjes en vogeltjes te bestuderen. Natuurbescher ming is bescherming van land, water en lucht tegen vergiftiging door de af valstoffen van onze geïndustrialiseerde beschaving. Natuurbescherming is be scherming van de mens de grote „overwinnaar" van de natuur die zichzelf ten gronde richt De laatste halve eeuw is de mens tekeer gegaan als een tornado. Op grote schaal heeft hij planten en dieren uit geroeid. Neem nu eens de zalmvisserij. Omstreeks 1910 werden er op de be roemde visafslag van Kralingse Veer nog jaarlijks vijfentwintigduizend zal men aangevoerd. Thans is er van zalm visserij nog nauwelijks sprake. Het Rijnwater is door afvalstoffen zo ver vuild, dat zelfs de ziektekiemen in het water te ziek zijn om ons ziek temaken! Ook het verdwijnen van korstmossen en algen op boomstronken is een duidelijijk teken dat er iets mis is. De luchtveront reiniging heeft bedenkelijke vormen aangenomen. De natuur zendt aan alle kanten noodsignalen uit: „Mens pas op' U be- Teidt uw eigen ondergang voor!" Natuurbescherming Wat is de plaats van de mens in de natuur? In hoeverre is de mens afhan kelijk van de natuur? Op welke wijze beschermt de gevariëerdheid van de na tuur de lichamelijke en geestelijke ge zondheid van de mens? Niet alleen in Europa, maar evenzeer in de meeste andere delen van de wereld is dit pro bleem duidelijk geworden. En hiervan overtuigd heeft het Comité van Minis ters van de landen, aangesloten bij de téyr *v w» »w WW nrn? m 'JiM IrlnM van laiara k-lUn „eei.oonWJAali van 4a In de Texelaar van 23 mei werd ge steld, dat de zgn. „bliksemschicht"- reclame een verwerpelijke en immorele vorm van adverteren is, omdat men er onbewust en onbeschermd aan wordt overgeleverd. Laat ik vooropstellen, dat ik het hiermede volkomen eens ben. Toch kan ik het niet nalaten er op te wijzen, dat het in de praktijk even eens onmogelijk is zich aan de meer conventionele reklamemethoden te onttrekken. De invloed hiervan wordt door vele mensen duidelijk onderschat. Het bedrijfsleven en de reklameëxperts zijn in staat om zelfs van het meest kritische individu een potentiële koper van hun produkten te maken, zelfs in dien er perioden zijn, waarin de ge bruikte reclameteksten door het publiek als vervelend worden ervaren. Uit sta tistieken blijkt namelijk dat de invloed van reclameleuzen slechts zelden nega tief wordt. Zelfs indien het publiek de leus beu lijkt te zijn, daalt de omzet dus niet, doordat met het voortdurende in hameren van de naam of het merk van het produkt reeds is bereikt wat men bereiken wilde: een onbewust gevoel van herkenning teweeg brengen bij de konsument op het moment dat hij het produkt ziet, hetgeen de kans op aan schaf vergroot. Het onbewuste dagelijkse waarnemen van en de confrontatie met reclame teksten zonder dat men dus werkelijke aandacht aan de advertentie besteedt, heeft in dit licht gezien een zelfde on ontkoombare invloed als de door U beschreven bliksemschichtreclame. Eindhoven W. J. Kooij Raad van Europa besloten het jaar 1970 uit te roepen tot het Europese Natuur beschermingsjaar. Alle mogelijkheden tot bescherming van de natuur in de ruimste zin: land, lucht en water, moe ten worden onderzocht en aangepakt. En dit moet gebeuren in internationaal overleg, omdat lucht- en watervervui ling zich door geen douane laat tegen houden. Al geruime tijd geleden werd door de staatssecretaris van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J. van de Poel, een Neder lands Comité ter Voorbereiding van het Europese Natuurbeschermingsjaar 1970 ingesteld. Dit comité koos als nationaal thema „natuurbehoud in een dichtbe volkt land". Er is iets aan de hand „Hoe bewaren wij het nationale wei delandschap met zijn wijde horizonten, heldere sloten, nog bewoond door vis sen, salamanders en kikvorsen, bloe menrijke hooilanden en grote vogelrijk dom?", vroeg de voorzitter van het Co mité Natuurbeschermingsjaar, profes sor dr. K. H. Vous, zich onlangs af. „Waar nog veel weidevogels zijn, is het landschap gaaf en gezond, waar zij ontbreken is er iets aan de hand! Bo vendien is de weidevogelgemeenschap in Nederland iets bijzonders. Nergens ter wereld vindt men zo'n dichte grutto-, kievit-, tureluur- en kemphaan bevolking als hier. Waterland, onder de voet gelopen door urbanisatie, industrialisatie en mi lieubevuiling, herbergt een stukje land schap, vogel en fauna, dat in Europa zijn gelijke niet heeft. De Eempolder, door de Gooise stoomwals bedreigd, is van evengrote allure. Dat geldt ook voor overeenkomstige gebieden in Noord west-Overijssel en Friesland". Er is dus nog natuur, maar laten wij er zuinig op zijn En om nog even op de roofvogels terug te komen: In geheel Europa zijn binnen twintig jaar deze vogels zeker tot een tiende deel van hun populatie sterkte teruggebracht. Een groot ver lies binnen de natuur en een niet mis te verstane waarschuwing voor de toe komst van de mens. Geen bordje Matiging en voorzichtigheid in het gebruik van landbouwgiften als diel- drin, lindaan en kwikverbindingen, ook in de tuin- en bosbouw en in het gewone huishouden wordt dan ook ernstig aan- beyolen. Het zijn echte gifstoffen waar het hier om gaat, en ook in de land bouw zijn zij voor honderd procent be doeld om te doen. Er staat echter geen bordje bij, wie er wel en wie er niet aan mag sterven De gevaren van deze vergiften zijn nog onlangs gebleken uit de roofvogel- sterfte in Zeeland en uit de publikaties van drs. H. J. Koeman van het Instituut voor Veterinaire Farmacologie en Toxo- logie van de Utrechtse Universiteit. Het Comité Natuurbeschermingsjaar heeft in dit kader besloten, behalve op dit punt van voorlichting ook een prak tische zaak bij de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk aan te bevelen. Er zal een interdepartemen tale inventarisatie plaatsvinden van on derzoekingen en andere activiteiten op het gebied van de biosfeerverontreini ging. De verontreiniging dus van water, bodem en lucht, die een primaire be dreiging vormt van het behoud van de natuur en van het behoud van een ook voor de mens leefbaar milieu. Tot nu toe werd U elk kwartaal door de PTT een kwitantie voor het abonnementsgeld aangeboden. Aan incassokosten was U aan ons (en waren wij aan PTT) ƒ1,ver schuldigd, óók als U niet thuis was of om andere reden niet aan PTT betaalde. Op een abonnementsprijs van ƒ3,90 per kwartaal zijn deze incas sokosten wel heel erg hoog. Daar om zullen wij met ingang van 1 juli overgaan tot een gemakkelij ker, moderner en voor U gratis manier van incasseren. Vóór 1 juli ontvangt U van ons een accept girokaart over het der der èn vierde kwartaal 1969. Derhalve verzoeken wij u het abonnementsgeld nog niet te wil len voldoen, maar te wachten tot U van ons een accept girokaart ontvangt. Bij voorbaat danken wij U voor Uw medewerking. Administratie Texelse Courant OUDESCHILD Wij vernemen dat de TX 44, het verouderde kotterschip, dat jarenang met toeristen ter visserij met borden ging, naar buiten ons eiland is verkocht. Het schip zal als woonboot in gebruik gesteld worden. S.V. TEXEL Zondag gaat de adspiranten a te sa men met Tex. Boys a en ZDH a naar het „LSVV-toernooi". Vertrek met de boot van 9 uur. We wensen jullie veel succes en een fijne dag. De reisclub gaat met de boot van 7 uur over. Een prettige reis en mooi weer. tc. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 1 juni op om 4 27 uur en gaat onder om 20.50 uur; 4 juni op om 4 24 uur en onder om 20.53 uur. Maan: 31 maart V.M.: 7 juni L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 mei 7.29 en 19 54; 31 mei 8.17 en 20.46; 1 juni 9.00 en 21.31; 2 juni 9.43 en 22.13; 3 juni 10.29 en 22.53; 4 juni 11.15 en 23.33; 5 juni 11.59 en 6 juni 0 13 en 12.44; 7 juni 0.56 en 13.33. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. In geval van brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt zowel voor over dag als 's avonds en voor alle dorpen. Onze redakteur is tot 7 juni mtt| kantie. Zijn taak wordt waargeft door de heer J. A. v.d. Vlis, B 6 Haffel) te Den Burg. Deze is 0\J gewoonlijk te bereiken in de druhj Op zijn huisadres beschikt hij eye niet over telefoon. Telefonische J schappen voor hem worden echter J ne aangenomen aan de zaak (27^1 2403) en in spoedeisende gevallen A doorgegeven. Directie Texelse Con Tijdens het a.s. zomerseizoen i de postinrichtingen op Texel op del gende uren geopend zijn: Maandag tot en met vrijdag: Den Burg: 8.30 - '12.30 uur; 14J 18.00 uur. De Cocksdorp: 8.30 - 10.30 uur; lj 15.00 uur; 17.00 - 18.00 uur. Den Hoorn: 8.30 - 9.30 uur; ly 15 00 uur; 17.00 - 18.00 uur* De Koog: 8»30 - 11.30 uur; 14J 15.00 uur; 17.00 - 18.00 uur alleen voor de maand juli Zaterdag: Den Burg: 8.30 - 11.30 uur Andere kantoren gesloten. Voor de overige kantoren geld huidige openstellingstijden. NOODSLACHTÏNGEN Voor noodslaohtingen in de pel 31 mei (tot en met 6 juni, telef 2182, b.g.g. tel. 2406. CONSULTATIEBUREAU V00l| ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de I zijn, worden op het bureau ven op de tijden dat hun eigen huid zitting heeft. Deze tijden zijn alsvl dokter Siebinga, dinsdag 3 juni, 14.00 - 16.00 uur. dokter Van Loon, woensdag 4 juni,| 13.00 tot 15.00 uur. dokter Coutinho, woensdag 4 juni j van 15.00 tot 16.30 uur. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur t maandagochtend 8 uur. Dokter BARNARD, Oosterend, (2223) 234. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot enj maandag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, i (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKD1ENSTE>| Zondag 1 juni 1969 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10.00 uur, ds. Soesan De Cocksdorp, 10.00 uur, eerw. heer Vcü| maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn, 10.00 uur, ds. Visser De Koog, 9.30 uur, ds. Waardenburg Dc Waal, 11.00 uur, ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Oudeschild 11.00 uur ds. Rozemond GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10 uur, ds. Kruithof van 19.30 uur, ds. L. v. d. Linden van Rijni Oosterend, 10.00 uur, ds. L. v. d. Linda van Ripl 19.30 uur, ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 9.30 en 16.00 uur Dienst in de Doopsgezinde Kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 9.30 uur, ds. J. Wieringa uil NipS dienst voor alle wijken; aansluiting huizen. R.K. KERKDIENSTEN weekend 31 mei - 1 juni 19 Den Burg: zaterdag 19.30 uur, zondag 8.30 en 10 30 uur. De Koog: zaterdag 20.00 uur zondag 9.00 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur I zondag 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19 30 uur zondag 10.00 uur Oudeschild' zondag 9.15 en 10.30 Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 en 10.30 uur TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (met eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer Alles inclusief 4% B.T.W. Uw kinderen naar de Zondagsschool? Wij ont vangen ze graag. De Ge reformeerde Zondags school Den Burg. Ingang poort naast de kerk. 10 u. leeftijd 4-8 jr.; 11.15 u. leeftijd 9-12 jaar. Con tactadressen- G. Bakker, Boogerd 30, tel. 2838, of I. de Boer, Wilhelmmalaan 43, tel. 2804 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Voor eerste klas con sumptieaardappelen naar het vanouds bekende adres. Over heel Texel thuisbezorgd. Niek Dros, Harkebuurt O 19, tel. 383, Oosterend Judo in Oosterend. Vrij dagsavonds voor ouderen en zaterdagsmorgens voor de jeugd. Inl. tel. (02223) 227 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en gr af werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H- P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding va-or al uw rijbewijzen en ook voor veulenging van rijbewij zen». Rijschool Groot, eig K. H. Boon Vanior ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met fjUms en kleurendia's vrijdags in pension Vis f.er, ctehoon- oordsingel 1(7, Den Burg. Alle verzekeringen! financ. J. Dekker, Key straat 33, tel. (02220)1 Lompen- en metal handel Cobus Spigt, S land, telefoon (0 2225)1 Voor gebruikte en 1 geregelde meubelen! Jongedijk, Schildere^l tel. (02220) 2777 Te koop een theeffl bel, salontafel, fautei staande schemerlampl pluche traploper met J behoren. Te bevr. 1 na zes uur Wilhelm^ laan 50 Te koop Puch zgaJ 2800 km. Wilhelminaij 16 Te koop een parw bamboe bonen- en liastokken. L. Witte Kruislaan, Burg Te koop Fiat 210ÖJ bevr. Loodsmansdjl Den Hoorn, tel. (^1 203

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2