Voor u marken peseta's en lires en voor u rubriek voor I omiw LANDBOUW en VEETEELT munHflRDFS de bank waar ook zich thuis voelt SPORTPROGRAMMA Wie beweert, dat hij betere programma's ziet omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! jlp ER WORDT DRUK GEKUILD In de afqelopen week is al heel wat gras aan de hoop of silo gereden. Weliswaar een week later dan de laatste jaren het geval was, maar het feit, dat ook onder deze omstandig heden het inkuilen op grote schaal v/ordt toegepast bewijst, dat het een vaste plaats heeft gekregen bij de voe derwinning. Dit in tegenstelling met nog zo'n jaar of tien geleden. Het in kuilen van gras werd toen door veel veehouders beschouwd als een moge lijkheid om van gras nog iets te ma ken als er geen andere mogelijkheid meer aanwezig was om er iets goeds uif te brouwen. Er zit systeem in Deze andere kijk op het inkuilen komt ook duidelijk tot uitdrukking in de wijze, waarop het inkuilen plaats heeft. Voorheen kon nl. niet van een bepaald systeem worden gesproken. Al naar gelang het paste werd het gras in verse of verwelkte toestand in één of meer dagen, ja soms zelfs weken aan de hoop gereden. In de winter zou men dan wel ontdekken wat er te voorschijn kwam. Dit is op de meeste bedrijven totaal veranderd. We zien nu duidelijk twee methoden toepassen, nl. het voordrogen en het maaikncuzen. We hebben in deze ru briek de laatste weken duidelijk naar voren gebracht, dat het allebei goede methoden zijn en dat het nu alleen maar aankomt op een goede toepassing van de methode. Bij het voordrogen gaat het vooral om het intensief schud den en het geduld om te wachten tot dat het gras voldoende droog is. Bij het maaikneuzen moeten we vooral streven naar een uitvoering bij droog, zonnig weer. Meer plastic minder grond Na deze eerste week, waarin er flink is gekuild blijkt al, dat we duidelijk de richting van minder grond en ge bruik van zwaarder plastic opgaan. Zo als het zich laat aanzien zullen er dit HOOFDPIJN POEDERS TEXELSE MARKT Aangevoerd 755 'lammeren. Prijzen ƒ120,- ƒ142,50. Handel zeer vlot. 6 schapen ƒ150,ƒ170, LEIDSE MARKT Op de Leidse markt waren de prijzen als volgt: Texelse lammeren, aanvoer 680 stuks, prijzen ƒ120,- ƒ132,- ƒ147,50. Noordhollandse lammeren, aan voer 621 stuks, prijzen ƒ120,ƒ130, - ƒ140,Handel redelijk. mol. Marlies Hok kantoor Roosendaal Goede koersnaar de NMB voor uw buitenlands geld. U wordt snel, accuraat en voorkomend geholpen. En u kunt er ook te recht voor andere reisdiensten, zoals een bagageverzekering. Want ook dat is een bij uw va kantie passende zonnige kant van de NMB: de persoonlijke service! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 270 vestigingen in Nederland jaar vrij veel kuilen komen, waarop geen grond dek komt, maar waarbij de afdekking alleen uit plastic bestaat. In andere gevallen durft men het zonder grond nog niet aan en wordt het ge zocht in een combinatie van een zwaar dere soort plastic dan welke men tot nu toe heeft gebruikt en een licht gronddek. Het streven naar „afschaffing" van het gronddek is zeer verklaarbaar. In de eerste plaats zijn er de kosten van opbrengen en afhalen van de grond. Verder het onaantrekkelijke van de1 sleuven naast de kuil, veelal gepaard gaande met vernielingen van gedeelten grasland. Ook het feit, dat het heel moeilijk is om het plastic gaaf te hou den bij het opbrengen en afhalen van de grond is een reden om te gaan den ken aan een afdekking met uitsluitend plastic. Toch kunnen we de motieven van hen, die het niet aandurven om geen grond me>er te gebruiken heel goed aanvoelen. Er is in de eerste plaats de veel hogere prijs van het dan te ge bruiken plastic. Dan is er ook de kwetsbaarheid van het materiaal. In de praktijk is wel gebleken, dat het een hele toer is om het plastic gaaf te hou den. We denken aan uitbrekend vee, ongedierte, huisdieren, takken van bo men, enz. Verder is wel gebleken, dat het maar even klapperen van het plas- ticzeil voldoende kan zijn voor het ont staan van gaten en scheuren. Laat men hierover niet te licht denken. Welk plastic Tot voor kort werd als inkuilplastic meestal gebruik gemaakt van het zeer lichte en goedkope polyaethyleen van 0,03 of 0.05 mm. We zijn van mening dat we hier van af moeten. Vorig jaar is vrij veel gebruik gemaakt van het plastic van 0,07 mm. Met een flink gronddek is dit ook mogelijk. Nu het streven naar een lichter gronddek alge meen is menen we, dat we in de rich ting van nog zwaarder materiaal moe ten gaan. We denken aan polyaethijieen van 0,10 mm of zelfs 0,15 mm. We hopen, dat de laatstgenoemde dikte ook bin nenkort op Texel verkrijgbaar is. De prijs van polyaethyleen, of zoals het ook wel genoemd wordt van texaleen van 0,15 mm zal in de buurt van 40 ct per vierkante meter liggen. We menen, dat als het op deze wijze mogelijk is om met een gronddek van 10 - 15 cm te volstaan, deze prijs verantwoord is. In combinatie met een licht gronddek is ook PVC van 0,12 - 0,14 mm zeer ge schikt, maar men is hierbij wel belang rijk duurder uit dan met texaleen van 0,15 mm. He voordeel van PVC is, dat het bij verwijdering van het gronddek in de winter beter bestand is tegen weersinvloeden, enz. Wil men zonder gronddek kuilen, dan zal men naar PVC van 0,20 mm moeten gaan. De prijs van dit materiaal is zo danig, dat gebruik o.i. alleen verant woord is als men er in slaagt het nog minstens één jaar te gebruiken. Tot nu toe blijkt dit vrij moeilijk te zijn. Het is een kwestie van de uiterste zorg. STREEKWEDSTRIJDEN VOOR PONY'S Aan de officiële streekwedstrijd voor pony's te Schagerbrug op zater dag 31 mei is deelgenomen door ca. 70 ruiters. Van Texel waren 22 ruiters on der instructeur Jb. Schoorl. Uitslag rijbaan rijbaan 1, klasse B 1 Joke Dros, 2de prijs; Corrie Dros, 3de prijs. Rijbaan III klasse B I Harma Hoo- gerheide 2de prijs; Marga Houwink, 2de prijs. B II Tine Schoorl 4de prijs. Klasse L I Douweline Roeper 2e prijs. Cat. C klasse B 2 Ans Roeper 2e pr. Cat D. klasse L 1 Mads van Loon 2e pr.; Marlies du Porto 4e pr.; Annet de Boer 5e pr. Cat. C klasse B 1 Janet Veenema, le pr. Cat C klasse L 1 Anne Marieke Keijser 3e pr. Cat. D L 2 Annelies Rommel le pr. Achttallen le achttal Kleppertjes le pr.; 2e achttal Kleppertjes 2e prijs. Viertallen De Kleppertjes le pr. Instructeus Schoorl verdient hulde en lof voor alle tijd en moeite om tot bo venstaande resultaten te komen. Opgelet: zaterdag 8 juni officiële re gionale wedstrijd op de Elemert. In tocht van H. M. de Koningin. EXAMEN N.I.L. CURSUS ELEKTRISCH LASSEN J.l. zaterdag 31 mei werden de ge tuigschriften uitgereikt aan de cursis ten van de cursus elektrisch lassen aan de L.T.S. Voor de afdeling beginners slaagden 8 van de 12 gestarte cursisten. Eén cur sist vertrok tussentijds naar Australië terwijl een andere cursist niet deelnam aan het schriftelijk gedeelte, dus niet voor een getuigschrift in aanmerking kwam Twee cursisten trokken zich te rug. Geslaagd zij-n: M. Bakker, C. J. Bruin G. J Keesom, L. E. G. Lap, P. Vennik, J. B. Witte en J. T. Witte. Voor de cursus gevorderden werd ge start met 10 cursisten. Van deze tien moest zich één tengevolge van een ver keersongeval terugtrekken. De andere negen, wel'ke allen slaag den, zijn: D. A Dros, C. G. Hin, F. Koorn, B. P. Nieboer, G. Monen, F. A. de Ridder, J. J. Ruiter, C. W. Smit en W. Wiering. DINSDAG 3 JUNI 1969 Nederlaagtourpooi ZDH-Oe Mok ZATERDAG 7 JUNI 1969 Pupillen Afdeling A Tex. Boys a-ZDH a, 15.00 uur Oosterend a-De Koog a, 15.00 uur Afdeling B Texel b-De Koog b, 15.00 uur Texel c-Oosterend b, 14.00 uur SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend ZATERlDAG 31 MEI 1969 Pupillen Cocksdorp a-Oosterend a 00 De Koog a-Texel a 04 Texel d-Tex. Boys b 02 Tex. Boys c-Texel b 10 Texel c-De Koog b 02 Z.D.H. Dinsdag (heden) speelt ZDH tegen De Mok om „De Mok beker". Niet alle spelers zijn beschikbaar, maar probeer een goed resultaat te behalen. Het afgelopen weekend zijn de pu pillen en adspiranten naar het LSVV- toernooi geweest. De pupillen kwamen zaterdag niet verder dan de 4e plaats. De adspiranten behaalden zondag in hun poule de le plaats, door overwin ningen van 40 (Velsen c), 31 (DEM c) en 3—1 (LSVV c). S.V. Texel De pupillen a deden het weer goed en wonnen in De Koog verdiend met 40. Pupillen b, c en d verloren allen, maar het waren sterke tegenstanders. Jammer, dat er nog te veel jongens wegblijven zonder afschrijving. In een goed georganiseerde vereniging moet dit niet voorkomen. Wij hadden wegens vakanties nogal moeilijkheden met de begeleiding van de elftallen, er werd een beroep gedaan op mevrouw Van Hoorn en ziedaar we hadden op Texel de eerste vrouwelijke jeugdvoetballeidster Hartelijk bedankt. De adspiranten a deden mee aan het LSW toernooi. Door enige wegblijvers waren de resultaten niet erg best. Er werd evenwel met inzet gestreden en het was dan ook een fijne sportdag. De leider Joop Kramer bedankt. Texel-LSVV 0—2; DEM-Texel 4—0. Het busreisje van de spelers van het eerste elftal met hun dames en verdere aanhang is buitengewoon geslaagd. Van Den Helder langs de kustwegen, via „Kwartje Koffie" waren we om 12 uur in Rotterdam voor de koffietafel. Na een reisje met de metro en een opont houd door een kledingstuk van Hans werd gereden langs de Europoort, Maasvlakte, Oostvoorne, De Briel (wat een gigantische werken). In Rotterdam nog even de Euromast beklommen en toen diner in Rijswijk. Waarna het hoge noorden weer werd bereikt. Een pluim voor de reiscommissie en buschauffeur is hier wel op zijn plaats, het was af. UIT HET POLITIERAPPORT In de city van het wereldse Den Burg waar in een krom straatje een ver- maa'kcentrum is ontstaan, kwam het, door nog onopgehelderde oorzaken, zonder enige oorlogsverklaring tot handtastelijkheden met een drietal jongelui, van een beroepsbokser. Deze jongelieden verweerden zich heldhaftig maar ondergingen desondanks een op vallende gedaanteverwisseling. Gebro ken voortanden, overdikke lippen en een veelkleurig, maar opgezwollen oog getuigden van de naar perfectie nei gende professional. De politie maa'kte rapport en stelde vast, dat het seizoen definitief aangebroken is. Jongelui van het Johannis College uit Den Helder zagen op de Doolhof- weg hun fietsen verwrongen toen zij in het befaamde Bosje genoten van de schone landschappen. Een rode vracht auto met aanhangwagen was de schul dige. Een onderzoek wordt ingesteld. Een Engelsman, een gast in onze ge meente en normaliter werkzaam op een veel lawaai producerend waddenvaar- tuig, geraakte in de nacht van zondag op imaandag met zijn auto verblind door een tegenligger. De auto sloeg over de kop, de schade aan het voer tuig viel mee. De Engelsman is waarschijnlijk met een hersenschudding naar zijn bungalow vervoerd. Ondanks verbeterde verlichting en aanwijzingen in Eierland en Het Noor den komen nog regelmatig ongevallen op ogenschijnlijk verlaten kruisingen voor. Uitkijken is de boodschap Of zo als een Amsterdammer ons zei; ik rijd veiliger op het spitsuur door de hoofd stad dan door het Texelse polderland Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoe der Maria den Braven-Keppel in de ouderdom van 86 jaar. West-Terschelling J. Wulp-den Braven Tj. Wulp Den Burg: P. den Braven G. den Braven-Jorna Stadskanaal: M. T. Snijder-den Braven Th. B. Snijder Miranda Huize Irene", Den Burg, Texel, 2 juni 1969. ïtrofi en bet bel lAGJ lelijk het Loc n d< to Natf issti Kooi De itebii IDEI I3gt h< TETAK NAAR SPORTUITWISSELING DEN HELDER Onder auspiciën van HAV te Den Helder, had afgelopen zaterdag in de sporthal „De Brug" in de Schooten een sportuitwisseling plaats met de Duitse vereniging Gerthe uit Bochum. Deze groot opgezette sportontmoeting be stond uit badminton, basketbal, tafel tennis en volleybal, waarbij verschei dene plaatsen in Noordholland waren vertegenwoordigd. Tetak moest met een dames- en he renteam zijn eer verdedigen tegen Duitsland, Breezand en Den Helder. De dames brachten het er niet slecht af. De uitslagen waren als volgt: Tetak- Be Fair 37; Tetak-IVA 46; Tetak- IVA 2 8—2. De heren hadden het moeilijker te gen het sterke Duitsland Tetak-Gerthe 1—9; Tetak-Be Fair 2—8; Tetak-IVA 2—8. Enige leden van de tafeltennisver eniging bleven in Den Helder om bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn en om deze geslaagde sportdag af te slui ten met een feestavond. In september zal de ontmoeting in Duitsland plaatsvinden. Waarschijnlijk zal ook Tetak hiervoor worden uitge nodigd. licht (OS Tek ibbe TEVOKO Vrijdagavond j.l. heeft TeVoKo slecht bezochte ledenvergadering houden, waar door het aftreden vier bestuursleden (door vertrek) herhaalde stemmingen het volgendi stuur tot stand kwam: dames ZoeleS Bakker, G. Poel, A. Weijdt er. de lieui Th. van Asperen, Tj. Huisman, J stra, W. Mets, J. Witte en W. Ho} woning. Bij een volgend agendapunt bi dat naar een trainer gezocht moet den. Voorts zal de contributie door gende kosten worden verhoogd, leden tot 16 jaar wordt deze 2,50 maand, voor ouderen ƒ3,50. Ook coaches, het samenstellen Ivan ti commissie enz. kwamen aan de ord. In verband met de opgave voor nieuwe competitie wordt iedereen zocht naar de training te komec donderdag 5 juni. Achterstallige tributie kan dan aangezuiverd wow'1 W.S.O.V. TOERNOOI Op het zaterdag 1.1. gehouden tentoemooi van W.S.O.V. waart TeVoKo twee dames- en twee h< teams afgevaardigd had, kwamen k wachttijden voor omdat enkele Hel se teams verstek lieten gaan. Toch er enthousiast gepeeld Het herenteam TeVoKo 1 beh- een tweede plaats en verdiende mee een taart. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4% B.T.W. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon - oordsingel 17. Den Burg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel (02220) 2777. Te koop partij glas, di verse maten, voor ramen, windschermen of broei kassen. De Toekomst, De Koog Autogarage te huur. Einde Kogerstr. Te bevr. W. J. Boon, De Zes 5 De heer en mevrouw Winkler Prins-Kikkert geven met grote dank baarheid kennis van de geboorte van Cornells Anthony „De Sporteweyd", Mienterglop K 23a, De Koog, 30 mei 1969. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Willem Jacob Pieter (Willem-Jaap) W. Grisnigt A. K. Grisnigt-Koning Den Burg, Texel, 29 mei 1969, Bernhardlaan 70. Met vreugde en dank baarheid geven we ken nis van de geboorte van ons zoontje en broertje Stefan Wladimir C P. van der Werve J. Th. van der Werve- Benen Daniël Els 1 juni 1969, Kogerstraat 76a. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter en Marcel's zusje Elizabeth Wij noemen haar Eliza. I. Schuijl-Eelman P. Schuijl Pension „Tatenhove", De Koog, 30 mei 1969. Cobi Delfos en Kees Schraag hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voornemen in het huwelijk te treden op vrijdag 13 juni om 16.00 uur ten stadhuize te Rot terdam. Receptie van 20.00 tot 22.00 uur in Café-Restau rant „Rustburcht", Ver zamelgebouw-Zuid, Rot terdam. Tijdelijk adres. Hamerus- str. 69, Rotterdam-24. Getrouwd Mary-Ann Smit en Jan Drentje 30 mei 1969, Plevierstraat 33, DeKo Met droefheid geef ik kennis van het overlij den van mijn lieve man G. Grootenbocr in de ouderdom van 86 jaar. M. Grootenboer- De Vos Texel, 2 juni 1969, Vuurtoren weg 88. De crematie zal plaats vinden op donderdag 5 juni om 11.18 uur te Westerveld. Gelegenheid tot con doleren op woensdag 4 juni van 7-9 uur. Algemene kennisgeving voor Texel Heden is van heengegaan onze lifl zorgzame moed« groot- en overgrotó moeder Wypkje de Vries, weduwe van Gerard van der Koei in de leeftijd van jaar. S. Oele-van der Kot M. J. Oele F. van der Kooi A. C. van der Kooi- Koe: C. J. van der Kooi W. C. van der Ko? Mooje J. van der Kooi F. van der Kooi- Dijksa Mej. A. de Graaf klein- en achtë kleinkinderen Den Burg, Texel, 1 juni 1969. De rouwdienst worden gehouden woensdag 4 juni 131 uur in de Doopsgeflfr de kerk te Den Bur| waarna de begraferë op de Algemene t graafplaats te Cocksdorp. Gelegenheid tot condfr leren dinsdag 3 juni avonds van 8 tot 9 u" in de vergaderzaal d&' Doopsgezinde kerk. Hiermede betuigen onze hartelijke dank de vele blijken van langstelling en de bloemen en cadeaus, wij bij ons 40-jarig hu' lijk mochten ontvangt A. C. Wit te-Wil" Fr. Witte en kinderen „Groenendaal", De Westen, Texel. ingt de laats ivr c èxel Vai

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2