Cjrocn ZwartsJexeh in het koningin Juliana wacht op Texel druk programma Aankomst per schip; vertrek per helicopter van 9.40 -15.20 uur Bezoek H.M. de Koningin lekkere broodjes I'EUeboog Bar Dancing Het grootste sortiment kleurenTV vindt U bij ELECTR0HUIS Kennismaken met garnalenvisserij Discotheek „Vat 69" dansen 700 wandelaars in Texelse Avondvierdaagse Siem de Waal vertoont Texelse films Uit goed voor U! Taverne „Riche" Trio Frans Pietersen Zondag strandloop bij De Koog Voor BRUID en BRUIDEGOM Modehuis MOERBEEK jDAG 13 JUNI 1969 82e JAARGANG No. 8375 pre N.V. v/b Langeveld De Rooij itbua U - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Kccsomlaan 43, Den td. (02220) 2741, avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Mlddenstandsbank; Coöp. Rail- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 p. kw. 40 ct incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4% BTW Woensdagochtend 18 juni om 9.40 uur komt H.M. de Koningin pet het jacht „Piet Hein" aan op Texel voor een officieel ferkbezock dat tot 's middags 15.20 uur zal duren. De „Piet Hein" meert af aan de veerstoep van de haven van Horntje, Het Koninklijk Texels Fanfarekorps speelt hier tot et tijdstip van ontscheping. De Koningin wordt begroet door iirgemeester, wethouders en de gemeentesecretaris. Ook en- ele andere autoriteiten zullen aan haar worden voorgesteld. Om 9.55 uur stapt het gezelschap in de auto's, waarna via de loonkern 't Horntje wordt gereden tot voor het kantoor van mosselverwaterplaats. De Koningin brengt vervolgens een bezoek aan de experi- lentele kunstmatige mosselverwaterplaats, voor zover deze lans gereed is, waarbij zij aan tal van betrokkenen zal wor- en voorgesteld. Het laboratorium zal worden bezichtigd en e heren Drs. A. C. Dnnkwaard en Prof. Dr. H. Postma (van et NIOZ) zullen de werkzaamheden van hun respectievelijke istituten toelichten. Den Hoorn Om 10 30 uur vertrekt het gezelschap aar Den Hoorn waarbij wordt gereden buitendijk en langs de Mokbaai. Bij Jan Di ij verschool staat hef muziek- orps DEK opgesteld benevens de ihooljeugd. De Herenstraat wordt ver- olgens met een maximum snelheid an 20 km gepasseerd zodat ieder in e gelegenheid is een glimp van de ho- bezoekster op te vangen. Maartenhuis Dan wordt gereden via Westerweg, onteinsweg, Okusweg, Westerslag, andweg cn Ruysweg tot 't „Maarten- luis'' waar men om 11.00 uur aankomt. Koningin zal toezien bij een bewe- ingslesje dat door kinderen van het laartenhuis wordt uitgevoerd. Voorts al aan Hare Majesteit worden voorge teld mevrouw L. J. Rijsselbeiighe-Ver- oom (voorzitster v. d. Johannusstich- mg) en aan de directrice van het Maartenhuis'mevrouw V. L. F. M. liley. Den Burg 0m 11.10 uur vertrekt de stoet naar jen Burg waarbij de volgende route rordt gevolgd: Ruysweg, Pclikaanweg, tolweg, Keesomlaan, Molenstraat ings rusthuis Sint Jan), Weststraat, ^[dllewal, Lijnbaan (langs Irene), De «s (langs C.E. Gollards Rustoord), Ko- erstraat, Binnenfourg tot aan het Pol erhuis. De route wordt vooral bij het Ten van de bejaardentehuizen :aam gereden. Op diverse punten geüniformeerde Texelse vereni- mgen opgesteld. Van 11.30 - 11.45 wordt in het Pol- ïrhuis koffiepauze gehouden waarna Koningin zich in gezelschap van inrgemecster en het overige gezelschap '«ar het bordes van het in aanbouw ijndc raadhuis begeeft. De burgcmees- tr spreekt hier een kort welkomst- roord, waarna kleuters, die het markt- wrein omzomen H.M. een ballonnen- mlde brengen. De Koningin maakt dan rondgang over de Grocneplaats ONDERWEG BOLLEN EN PUNTJES dagelijks geopend. Ieder dag geopend. m.m.v. aisc-jockey IIANS JANSEN waar zich op dat moment allerlei ver enigingen manifesteren. De folkloristi sche dansgroep is actief, een afvaardi ging van de gymnastiekvereniging Texel, afvaardiging van de Padvinderij, de volksdansgroep en een afvaardiging van de Stichting Folklore. Laatstge noemde afvaardiging beoefent oude ambachten en geeft een demonstratie schapenscheren. Om 12.05 uur vertrekt het gezelschap uit Den Burg via Schilderend en Em- malaan (langs Bakker-v. Maarleveld- stichting). Oudeschild Over de Hogeberg en de Schansweg gaat het dan naar Oudesohild waar op de haven weer het Kon. Texels Fanfa rekorps present is samen met de Oude schilder schooljeugd. De Waal Dan gaat het gezelschap via de Lang- waalderweg naar De Waal waar de Vereniging voor Vrienden van 't Paard een deel van haar wagenbezit etaleert. Oosterend Vervdlgens vertrekt de Koningin met haar gevolg via de Oosterenderweg naar Oosterend. Langs Vliestraat, Ach tertune, Kerkstraat en Peperstraat gaat het naar het dorpshuis „De Bijenkorf' waar men om 12.40 uur aankomt. Het gezelschap wordt hier opgewacht door muziekvereniging en drumband „Excel sior". De plaatselijke verenigingen vor men een erehaag bij de entree. Tussen 12.40 en 13.00 uur wordt in het dorps huis een aperitief gebruikt en zullen de leden van de gemeenteraad, de echtge noten van de burgemeester, de wethou ders en de gemeenteraadsleden aan de Koningin worden voorgesteld. Verder zal worden voorgesteld mej. Dr. C. Ro- zemond, predikante van de N.H. Ge meente te Oosterend, die een toelichting zal geven op de restauratie van de N.H kerk. Ook de voorzitter en secretaris van „De Bijenkorf", de heren Joh. C. Roeper en S, Zijm zullen aan Hare Ma jesteit worden voorgesteld. Van 13.00 - 14.00 uur wordt de kof fietafel in het dorpshuis gehouden wor den met de gemeenteraad en de resp. echtgenoten en voorzitter en secretaris van het dorpshuisbestuur. De Cocksdorp Om 14.00 uur vertrekken Koningin en gevolg naar De Cocksdorp en wel via Peperstraat, Oost, 3e dwarsweg door Het Noorden, Hoofdweg tot Een- draohtdijk, de weg langs „Donpszioht" tot het gemaal. Van 14.10 tot 14.20 uur bezichtigt de Koningin bij het gemaal de dijkverhoging en laat er zich over informeren. Philips Grundig Siemens Aristona C i De Koog Om 14.20 uur vertrekt de stoet via Kikker tstraat, Postweg en Ruigedijks- weg naar de speelweide in De Koog, waar om 14.40 uur een bezoek wordt gebracht aan de door Staatsbosbeheer ingerichte speelweide. JDe jeugd van De Koog heeft de weide op dat moment in gebruik, maar ook andere kinderen mo gen meedoen. Oan. de heer Mantje, bos bouwkundig hoofdambtenaar, zal aan H.M. worden voorgesteld. Volgt een korte wandeling door een deel van de Dennenbossen en het Noordelijk deel van de camping „Kogerstrand". Om 14.55 uur staan de inmiddels om gereden auto's gereed aan de noord punt van de camping en rijden met het gezelschap via de westelijke terrein- weg door het kampeerterrein naar het strandihotel „Prinses Juliana", waar de thee wordt geserveerd. Ook hier zullen weer verschillende mensen worden voorgesteld. Vertrokken wordt om 15.15 uur via Badweg, Ruyslaan, Brink, Dorpsstraat en Boodtlaan naar het voetbalveld. Daar staat een helicopter van de Koninklijke Luchtmacht gereed waarmee de Koningin het eiland ver laat. De drumband „Voorwaarts Mars" zal zorgen voor een muzikaal uitgeleide Het bovenstaande tijdschema is met veel zong samengesteld, maar het is ui teraard mogelijk dat er soms noodge dwongen enigszins van moet worden afgeweken. De bevolking wordt opgewekt de vlag uit te steken, zeker langs de straten en wegen van de route. OUDESCHILD De heer A. Blom uit Oudeschild begint op 16 juni met speciale garnalenvistochten voor toeris ten. Zijn kotter TX 27 „Alida Everdina" is voor dat doel enigszins veranderd. Er wordt gewerkt met kleinere visbomen en netten. Om aan boord geen overgrote drukte te krijgen is het maximum aantal mee varenden gesteld op 29. De passagiers kunnen zich een goede indruk vormen van het garnalenvisbedrijf, want het zal er aan boord toegaan zoals gewoonlijk bij het vissen. Echter met het verschil dat de vangst niet naar de visafslag gaat, maar onder de opvarenden wordt verdeeld om te worden opgegeten. De TX 27 voldoet ruimschoots aan de door Scheepvaartinspectie gestelde veilig heidseisen. Er wordt alle dagen ge varen, dus ook zaterdag en zondag, en wel van 10-1 uur en van 2-5 uur. De passagiers betalen voor de drie uur durende tocht ƒ6,50; kinderen tot 12 jaar ƒ3,50. Advertentie I.M. 't weekend Toegang 18 jaar. X Zoals bekend zal H.M. de X Koningin op woensdag 18 juni a.s. een officiëel bezoek aan Texel brengen. De eer van een persoonlijke ont- moeting zal slechts een klein aan- tal personen te beurt kunnen val- J len, maar ieder kan ertoe bijdra- gen, dat Texel een feestelijk aan- J zien heeft in het bijzonder door het uitsteken van de vlag vanaf J woningen, winkels etc en door het pavoiseren van in de haven lig- J gende schepen. J Hare Majesteit zal alle dorpen X passeren. De juiste route staat in J dit blad gepubliceerd Gaarne reken ik- erop, dat Haar overal J een waardige ontvangst bereid wordt. Waardigheid kan heel goed sa- mengaan met vreugde en bewe- ging, doch de vreugde om het Ko- ninklijk bezoek is het grootst als allen er ongestoord van kunnen J genieten. J J Hiertoe doe ik gaarne een be- 5 roep op uw aller medewerking. De burgmeester van Texel, Mr. W. H. Sprenger LUCHTRALLEY DOET TEXEL AAN EIERLAND Vandaag is het op het vliegveld Texel bijzonder druk omdat deelnemers aan een vliegralley van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart er voor een lunch pauze zullen neerstrijken. Er zijn meer dan twintig vliegtuigen en ca. 50 per sonen bij betrokken. De eerste toestel len arriveren omstreeks het middaguur. De wandelsport kan zich op Texel in een stijgende belangstelling verheugen. Aan de avondvierdaagse, die gister avond werd afgesloten deden nl. 700 personen mee, hetgeen aanmerkelijk meer is dan vorig jaar. Het wandel evenement, weer georganiseerd door „Het Gouden Boltje" had plaats onder de best denkbare weersomstandigheden. De intocht gisteravond had dan ook een extra feestelijk karakter. Er waren vrij wel geen uitvallers; het aantal door te prikken blaren was minimaal. Op de foto een der controleposten (in de Den nen). Maandagavond in hotel „De Lindeboom-Texel" De heer Siem de Waal uit Pieter Ma- ritzburg (Zuid-Afrika) die momenteel zijn vakantie op Texel doorbrengt, zal maandagavond a.s. in hotel „De Linde boom-Texel" een groot aantal door hem op Texel gemaakte films vertonen. De opnamen zijn voor Texelaars bijzonder boeiend omdat de heer De Waal er in de loop van een reeks jaren naar ge streefd heeft zoveel mogelijk Texelse figuren op het celluloid vast te leggen. (De historische waarde van de films is daardoor ongetwijfeld groot. Tal van oudere Texelaars, veelal bekende dorpsfiguren, zijn inmiddels overleden. Met nadruk zegt de heer De Waal dat zijn films verder geen enkele pretentie hebben; ze willen alleen een feest van (herkenning zijn. De voorstelling begint om acht uur. De toegangsprijs is gesteld op ƒ1,50. De gehele recette zal in het zwembad fonds worden gestort. Er wordt veel belangstelling verwacht. De zaal biedt echter plaats aan hoogstens 200 perso nen Als blijkt dat de anuno te groot is, zal nog een tweede avond worden belegd. LAATSTE VISWEDSTRIJD OM KAMPIOENSCHAP De strijd om het hengelkampioen- van Texel is nog in volle gang. Namen als Map van der Zwaag, Meijert de Waard, Harry Hartog en E. van Lierop kwamen we vaak tegen onder de win naars bij de afzonderlijke wedstrijden. Het gaat er nu om spannen want op de laatste dag kan de beslissing vallen. Deze laatste wedstrijden worden ge houden op zaterdagavond a.s., aanvang 6 uur bij Ihet Prins Hendrikhotel. Op zondagavond ook om 6 uur op dezelfde plaats. De stand is thans: M. de Waard 164 p.; M. v.d Zwaag 135 p.; J. Moens 133 p.; E. v. Lierop 113 p., H. Hartog 109 p.; J. Brouwer 89 p. Daarom zaterdag a.s. naar Café-bar-dancing daar speelt voor U DE KOOG Onder auspiciën van de stichting Texelse Sportraad zal zondag middag bij De Koog een strandloop worden gehouden die om twee uur start op de parkeerplaats van dc cam ping „Kogerstrand". Dc afstand be draagt 8 km; voor de jeugd tot 16 jaar 6 km. De route voert door een stuk duin en een (aanmerkelijk groter) stuk strand in zuidelijke richting tot strand- paal 17. Hier wordt gekeerd en komt men langs dezelfde route weer op de parkeerplaats aan. Het is een presta tieloop, waarbij het dus met gaat om de hoogste snelheid. Wel dienen de deel nemers, om voor het herinneringsvaan- tje in aanmerking te 'komen, de tocht binnen een uur te volbrengen. Zowel Texelaars als toeristen kunnen deel nemen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50 per persoon. De strandloop kan als een goede oe fening worden beschouwd voor de Texelse atletiekkampioenschappen die op 17 augustus worden gehouden, ook te organiseren door de Sportraad. Uw modehuis

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1