Protest-comité voert handtekeningenactie Tegen hotelbouw „Ceres" MET DE ZILVEREN LEPEL Zeer zware laatste loodjes Wwm m mmm wou r.yk Heisvereniging Oosterend was twee dagen op reis Van het ruilverkavelingsfront Een protest-comité is in het leven ge roepen om actie te voeren tegen de plannen om in het poldertje Ceres een hotel met congresruimte te bouwen. Zo als bekend heeft de gemeenteraad inge stemd met een wijziging van het be stemmingsplan, waardoor de hotelbouw mogelijk wordt gemaakt. Men is van mening, dat B. en \V. en de gemeente raad onvoldoende rekening hebben ge houden met de opinie van een belang rijk deel van de Texelse bevolking. Het comité heeft nu een petitie tegen het Ceres-plan opgesteld, die in de komende dagen huis aan huis ter ondertekening zal worden aangeboden. De petitie zal aan Gedeputeerde Staten worden ge stuurd met het verzoek het raadsbesluit niet goed te keuren. De inhoud luidt als volgt „Ondergetekenden protesteren tegen de verandering van het bestemmingsplan landelijk gebied, 7e wijziging, waardoor de mogelijkheid tot dé bouw van het ge plande Ceres-hotel open komt te liggen. Zij zien het economisch nut van het hotel in, maar zouden het op een plaats willen zien waar het natuur- en land- schapsschoon niet wordt aangetast. Zij achten het landschap in de omgeving van Ceres en de Hogeberg op den duur van groter economisch belang voor Texel dan het nu te bouwen Ceres- hotel". De leden van het comité leggen er dus de nadruk op dat zij tegen het hotel op zich zelf geen bezwaar hebben. Maar Woensdag en donderdag is de Ooster- ender Reisvereniging voor de 21ste keer op reis geweest. Begeleid door een stra lende zon vertrok men met de eerste boot richting Naarden, waar in Hotel „De Doelen" een lekker bakje koffie werd gedronken. Hier werd het Stad huis bezocht. Dit geheel gerestaureerde gebouw staat geheel ten dienste van de gemeenschap. Vanuit Naarden ging het richting Harderwijk maar met een om weg door de nieuwe Flevo-polder. Bij aankomst in Harderwijk werd eerst in Restaurant „IJsselmeer" met een uitgebreide koffiemaaltijd de in wendige mens versterkt om vervolgens met een rondvaart op het nu genoemde Veluwemeer, vanaf het water naar de nieuwe polders te zien. Hierna werd een bezoek gebracht aan het Dolfinarium, waar een imposante show werd bijgewoond. Het was inmiddels zo laat geworden, dat de overnachtingsplaats Zwolle werd opgezocht. In hotel „De Kroon" werd een uitvoerig diner genuttigd, waarna velen zich nog even gingen ver pozen in de Zwolse stadskern. De tweede dag was er tijd om te winkelen maar om 10.30 uur was het gezelschap weer bijeen en werd een be zoek gebracht aan het Provinciemuseum Overijssel. Tegen het middaguur ging het richting Meppel om in Restaurant „Slot" voor de reisvereniging een goede bekende, de koffiemaaltijd te gebruiken. Het was de laatste maal dat men ge zamenlijk aan tafel plaatsnam, hetgeen voorzitter J. Visman de gelegenheid gaf om ieder te bedanken voor het welsla gen van deze reis in het bijzonder de TESO-chauffeur C. Duinker. Het was ook voor de heer M. Breman aanleiding om namens enige nieuwe leden te dan ken voor de gezellige reisdagen. De laatste aanlegplaats was Heeren veen, waar het Park Tropenfauna en het Rijwielmuseum werd bezocht. Hier was het Rijwielmuseum favoriet; de unieke verzameling, die hier is onder gebracht en die nog steeds wordt uit gebreid is het bekijken ten volle waard. Het was tevens een mooi sluitstuk van deze twee dagen. het landschap zal met het oog op het toerisme een steeds belangrijker bezit van Texel blijken te zijn. De mens zal er steeds meer behoefte aan krijgen de betonmassa's van de steden te ont vluchten. Aantasting van het landschap betekent het slachten van de kip met de gouden eieren. Het landschap is ons kapitaal, zo zeggen de comité-leden. Het protestcomité is als volgt samen gesteld A J. Binsbergen, Boogerd 21, Den Burg; mej. C. J. M. Bruggeman, O 118, Oos terend, Dr G. C. Cadée, Zuidhaffel B 65; W. Gilijamse jr., Ada van Holland- straat 18, Den Burg; P. J. A. Keijzer, Beatrixlaan 29, Den Burg; C B. van Loon, Warmoesstraat 52, Den Burg; drs. J. Sikkens, Beatrixlaan 126, Den Burg; L. C. P. Witte, Gravenstraat 2, Den Burg. Uiar* - k.lUn ,*n dm rmdmlUm'SgC}- CERES-HOTEL DE DERDE STEEN Mocht men zich ooit afvragen of er een verband bestaat tussen de spreek woorden „driemaal is scheepsrecht" en „een ezel stoot zich geen tweemaal (lees driemaal) aan dezelfde steen", kan men een grote mate van zekerheid de Texelse gemeenteraad aanwijzen. De eerste steen is levensgroot gesim- boliseerd in het gebouw van de Boe renleenbank op de Groeneplaats. De tweede een levend voorbeeld van schijndemocratie is het binnen kort te openen raadhuis. Ondanks de enorme kritiek van de Texelse bevol king heeft men de bouw ervan toch doorgezet. De derde steen klimaks van schijn- demokratie, het negeren van kritiek van de officiële verenigingen, van de Texelse bevolking, afbraakbouw in een karakteristiek stuk Texel staat op het punt gelegd te worden, nl. het Ce- res-hotel. Het meest denigrerende van dit laat ste geval is, dat de raadsleden zowel de kritiek van hun kiezers als die van de diverse verenigingen van de tafel sühuiven alsof ze te maken hebben met een niet serieus te nemen, onmondige massa. Het valt niet te ontkennen, dat dit hotel zowel representatef als econo misch van groot belang kan zijn voor Texel. Maar waarom moet dit in he melsnaam gebouwd worden op een plaats waar ons eiland op zijn mooist is? Het lijkt mij, dat het natuurschoon op den duur van groter economisch nut is en een belangrijker representa tieve functie heeft dan dit hotel. Ook begrijp ik niet, dat de gemeen teraadsleden hun goedkeuring hechtten aan het verstoren van hun eigen land schap. Ik geloof met, dat hun mening in dit geval representatief is voor de Texelse bevolking. Waarom heeft de gemeentraad geen stemming laten uit schrijven of met een enquette de ge dachten hierover bij de bevolking ge peild? Dit lijkt me de enig juiste ma niet om een derde bunkerblunder te voorkomen en het toch al zo zwaar ge schonden vertrouwen enigszins te her stellen. Toch bewonder ik de raadsleden, dat ze het aandurven voor de rest van hun leven tegen hun gemaakte zo zichtbare fouten geconfronteerd te blijven en er met hetzelfde gemak er nog een paar aan durven toe te voegen. Leo Witte, Den Burg NOGMAALS HET CERES-HOTEL We schreven vorige week; „We hopen nu alleen nog maar, dat onze gemeenteraad blijk geeft van een ietsje meer gezond verstand, en wat verder kijkt dan haar neus lang is!!" We we ten nu hoe ver zij gekeken heeft. Ze is, geloven we, ook al van de beruchte oogkleppen voorzien. Jammer genoeg konden we de gemeenteraadsvergade ring van j 1. dinsdagmiddag niet bijwo nen, maar wat er over in de Texelse Courant stond was toch wel erg inte ressant, o. a wat enkele geachte ge meenteraadsleden er over wisten te zeggen. Het zou van grote betekenis zijn voor de economie van Texel (mej. A. G. Luijsterburg). Is het van veel gro tere betekenis dan het badhotel? Is het van zo'n grote economische betekenis dat daarvoor de nog „maagdelijke" oostkust van Texel aangetast moet wor den?? Adhter de Boodtlaan in De Koog is ook nog wel ruimte. De heer C. Timmer gaat nog verder. Het project zou de leefbaarheid van het eiland vergroten!? Het is maar wat je onder leefbaarheid verstaat! Bij de meeste mensen schijnt het begrip leef baarheid nog zeer nauw verband te houden met de gevuldheid van de por temonnee. In de steden waar die „leef baarheid" toch tamelijk groot is, be gint men gelukkig te beseffen, dat dat toch niet het geval is. Misschien be seffen de kinderen of kleinkinderen van gemeenteraadslid Timmer het, maar dan is het waarschijnlijk te laat!! Of bedoelt de heer Timmer ermee dat het gebouw e'en belangrijke rol voor de Texelaars kan spelen? (vergaderin gen van de ijsclub enz.). Dat geloven we dan ook met zo erg. B. en W. zelf schijnen ook nogal „leu ke" dingen gezegd te hebben. Onder andere iets over in landschappelijk op zicht aanlokkelijke gebouwen (het nieu we raadhuis staat er ook al zo mooi). En dan over het recreatiefacetplan. Dat plan is geen dwingend voorschrift. Het is er om soepel toegepast te worden! Het had o.i. net zo goed niet opgesteld behoeven te worden, als men ziet hoe „soepel" het toegepast wordt. Welke doorslaggevende argumenten zijn er nu eigenlijk om dat hotel juist daar neer te zetten?? De zin, dat B. en W. niet geloven in het poldertje als belangrijk vogelreser vaat doet ons ietwat onbegrijpelijk aan. Wij zijn benieuw wie B. en W. daar over ingelicht heeft. Natuurlijk is het géén belangrijk vogelreservaat, (het zou er voor betrekkelijk weinig geld waar schijnlijk wel van te maken zijn) maar er zijn wel veel vogels! Bovendien kan men een dergelijk gebiedje alleen, niet beoordelen op belangrijkheid. Het maakt deel uit van één groot geheel, één heel belangrijk vogelreservaat, het gehele eiland Texel. Een eiland dat in zijn geheel zo veel mogelijk beschermd moet worden. Als men er van uitgaat dat alle niet belangrijke gebieden vol gebouwd kunnen worden, zal er van de wel belangrijke reservaten ook niet zo veel overblijven. Men kan en mag de vogels niet tot op enkele vierkante ki lometers terugdringen! In haar ijver zo veel mogelijk argu menten te verzinnen om de hotelbouw in Ceres te rechtvaardigen, komt de mentaliteit van B. en W. wel heel dui delijk naar voren. B. en W. vonden dat de toekomstige bezoekers van het hotel tot een aparte klasse behoren en zich niet of minder goed aan zouden kunnen passen aan de Oudesohilder bevolking (aan welke Texelaar dan wel?). Als wij Oudesühilders waren zouden we ons ze ker beledigd voelen. Tenslotte vinden we ook weer de va ker gebruikte dood-^doener; „we hebben wel begrip, maar...." etc. etc. Welnu wij hebben helemaal géén begrip meer voor B. en W. en gemeenteraad, en door de positieve reacties op ons vorige in gezonden stukje, weten we dat er zo vele Texelaars zijn. H. J. cn L J. Dijksen PROTEST-KOMITEE CERES-HOTEL Het goedkeuren van de zevende wij ziging van het bestemmingsplan lande lijk gebied Texel (Plan Ceres) door on ze gemeenteraad zal ingrijpende veran deringen in landschap en sfeer tot ge- voLg hebben. Men is namelijk niet klaar met te zeggen: het gebouw past wel of niet in het landschap. Het project zal een andere infrastructuur noodzakelijk maken (wogen, parkeerplaatsen). Het is niet te begrijpen dat onze gemeente een paar jaar. En we, nou ja, we gin gen om elkaar géven, en gingen samen werken en toen...." „Schilder jij ook?" „Ik boetseer. Ik ben niet zo goed als Hans. Hans is een van de besten. Zult u nog eens zien". „Hou je van Hans?" „Wat dacht u?" Hij hoefde niet ver der te vragen, haar gezicht zei genoeg. „En hoe moet dat nu, als er kinde ren komen? Of doen jullie daar niet aan?" Hij schrok van haar gezicht. „Neem me niet kwalijk", zei hij haastig, „in deze tijd denken veel men sen daar zo gemakkelijk over". „Als ik geen kinderen zou krijgen, zou ik ze adopteren", zei Sara. „Voor lopig hebben we ruimte genoeg, en an ders kijken we wel naar wat anders om. Met een beetje fantasie en goede wil kan alles. Wij hadden thuis een groot gezin, zo gezellig.Haar ogen dwaalden weg. „Ziezo", kwam Hans' stem, „dat is geregeld. Ja vader om op <^at gesprek van zoeven terug te komen. „O", zei Reindert, „dat hebben Saar- tje en ik al voortgezet. Zij heeft het allemaal in kannen en kruiken, merk ik". Hans keek zijn vader onderzoekend aan. Klonk er iets van schamperheid in zijn 9tem, of zou het mogelijk zijn dat hij het wel goed vond? After all, al vond hij het niet goed, dan ging het tóch wel door, hij was meerderjarig, -zij het nog maar pas. Maar liever had hij dat alles in goede harmonie met zijn ouders verliep. „Vindt u het goed vader?" (wordt vervolgd) die streeft naar concentratie van re creatie-projecten ineens een dergelijke wijziging kan goedkeuren. Toch economisch denken Wanneer alle motieven tegen het plan van instanties als Natuurmonu menten, Staatsbosbeheer e.a. die voor namelijk leefbaarheid, behoud van ka rakter van 'het landschap en de natuur betreffen ongegrond worden verklaard en men inderdaad alleen economisch wil gaan denken dan vraag ik mij af: Wie is hier dan zo'n grote economische denker die polder Ceres verkoopt voor een bedrag waar je een middelmatige bungalow voor kunt kopen, een grond prijs van ƒ1,50 per m2. Het economisch potentieel van Texel is gelegen in het unieke van dit eiland. Oproep Ik zou de Texelaars willen vragen de handtekeningenactie van Texelse jon geren te steunen. Zij zullen déze week bij u komen om een handtekening te vragen voor een petitie die zij zullen richten aan de Gedeputeerde Staten van Noordiholland, om op die wijze plan Ceres in zijn huidige vorm niet te laten realiseren. J. Sikkens CERES-HOTEL „Wat bezielt toch de mensen?", was mijn eerste gedachte, toen ik in de Texelse Courant las over de plannen om bij Ceres een groot hotel te bouwen. Wat is het jammer, dat ook Texel, dat de naam heeft een vogeleiland te zijn, een gebied, waar nog rust heerst en waar men nog echte natuur vindt, niet ontkomt aan de aantasting van de na tuur en het landschap. Ik besef heel goed, dat deze moderne tijd zijn onont koombare eisen stelt, en dat daarvoor offers gebracht moeten worden, maar dit is een zinloos offer, want dit hotel kan even goed, waarschijnlijk zelfs be ter op een andere plaats komen, waar het minder storend is. Gelukkig vinden we op Texel nog de vele vogels en de mooie natuur en open landschap, maar waar gaai heen, als de heren, die het geld hey om deze onvervangbare waarde, m vernielen, daar ook de kans voor v gen? Is het niet de taak van de j(E heid op dit eiland om hierover te t ken en Texel te bewaren voor de; rsc stedeling, ook al zijn we dan ruim ter: jaar stad? Maar neen, blijkbaar em den alle bezwaarschrif ten zonder q te van de tafel geveegd, want men n mg göld! Dat daarvoor een uniek i schap wordt ontsierd en een veel 1 vend vogelterreintje verloren gaal ml in de gedachtengang van veel ny- fn blijkbaar niot van betekenis. Laatj bel toch beseffen, dat op deze manier 1 r stapje voor stapje wordt ontlui^ Het is in het geval Ceres nog nhrt erï laat, maar als het besluit eenma^ en genomen, is er geen weg terug De Texelaars, let op uw zaak. 11 J. Visser, Oudeschi al ijZ' PUPILLENTOERNOOI Z.D.R Bij uitstekend weer heeft zaterdag ZDH pupillentoernooi plaats gevor We zagen zeer goede en spannende-? strijden. Uiteindelijk kwam in pouk HCSC a als winnaar te voorschijn; op de 2e plaats Texel a. In poule; werd Texel b winnaar en HCSC k zette hier de 2e plaats. De jeugdcommissie wil langs r weg de heren scheidsrechters, de m sen in de kiosk, de drumband, de h kers voor het beschikbaar stellen de tenten en verder alle personen, gezorgd hebben, dat deze dag kon; gen, hartelijk dank zeggen. ZDH-NIEUWS Het ligt in de bedoeling om wc>; dag (morgen) het beton voor de k'! kamers te storten. Ieder die kan he!; is welkom. Woensdagmiddag uy om 1.30 uur begonnen en 's avonds; FEUILLETON door TOM LODEWIJK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir 12. „En dan gaat u even mee naar mijn huis", zei Hans, „u bent er nog nooit geweest. We hebben een andere kamer nu". Weer „we". Rein moest er haring of kuit van hebben, en toen hij samen met Hans en Sara in een niet te groot, ge zellig en niet druk restaurant zat, kwam hij er maar meteen mee voor de dag. „Wat praten jullie toch over „we"7 Neem me niet kwalijk, Sara, maar i'k ken jou alleen maar als een meisje dat door Hans geschilderd is". „Het is een klein verschil", glimlach te Hans, „ze is mijn meisje en daarom heb ik haar geschilderd". „Dat dacht ik wel", zei Reindert. „Dat zag u zeker?" vroeg Sara. „Ja, of je het gelooft of niet, dat zag ik. Je hebt haar net zo geschilderd als je je moeder geschilderd hebt". „En u hebt er helemaal geen kijk op!" lachte Sara. „U moet me nóg eens wat vertellen!" Zie je, als dat kind lachte, dan was ze hij wist het op eens, zijn standaard-uitdrukking: een lieve meid. Maar hij zat nog boordevol achterdochtige bezwaren „Zitten jullie samen op die kamer?" „We werken op die kamer, en Hans woont er", legde Sara uit. „O, meneer Stok, ik weet wat u denkt! O, die artiesten! Géén moraal, hè?" „Ik denk niks", zei Reindert stug. want hij schaamde zich een beetje. Zou dat kind toch degelijker zijn dan hij dacht? „Maar vader, nou we het er toch over hebben", zei Hans ernstig, „we willen wél gaan trouwen, en niet te lang wachten". „Toe maar, ik ken haar pas een half uur en nu hoor ik al dat je met haar gaat trouwen? Dat deden we in mijn tijd anders". „O ja, verloven en zo, en dan sparen voor je eigen huis en je meubeltjes. Maar dat hoeft bij ons niet". „En 't is veel goedkoper" kwam Sara er bij, „want dan zeg ik mijn kamer op". „Vader, ik moet even bellen", zei Hans, „ik zou vanavond meehelpen bij het inrichten van een tentoonstelling, maar nu u er bent, zeg ik het af". „Ik wil je niet ophouden, jong". „U houdt me met op, veel te leuk dat u er nou es bent". Reindert zat met Sara alleen, hij pro beerde al dat plotselinge nieuws te ver werken. „U bent er een beetje ondersteboven van", zei Sara. „Dat kan ik begrijpen. Maar u wéét ook zo weinig van Hans". „Ja kind, we zien elkaar niet veel". „Maar Hans en ik kennen elkaar al Het staat op het moment wel vast, dat de hele Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling met de aan haar toeqevoegde deskundigen met een zucht van verlichting in de loop van dit jaar of het volgende jaar een punt zal zetten achter het werk, waar mee ze nu al rnim 16 jaar bezig zijn. Het is echt geen cliché om in dit ge val te spreken van „laatste zware loodjes". We denken hierbij aan het werk, dat verbonden is aan de behandeling van de bezwaarschriften tegen de Lijst van Geldelijke Regelingen, of met andere woorden tegen de kostenrekening. Van de mogelijkheid om bezwaar te maken tegen de kosten hebben plm. 290 personen gebruik gemaakt. Hoe verloopt de behandeling De gang van zaken bij de behandeling van deze bezwaarschriften is als volgt. Het eerste werk is voor een kleine Commissie, die bestaat uit een verte genwoordiger van de Plaatselijke Commissie, één ambtenaar van de Cul tuurtechnische Dienst en een ambtenaar van de Landmeetkundige Dienst. Deze neemt het bezwaar door, verricht daar na eventueel terreinonderzoek en geeft min of meer een pre-advies voor de behandeling in de voltallige Commissie. Ook aan deze 2e behandeling wordt ruim tijd besteed. Is de Commissie tot een conclusie gekomen, dan wordt de reclamant opgeroepen. Al naar gelang de omvang van 'het bezwaarschrift wordt voor het gesprek met de „be zwaarde" een tijdsduur van een half uur tot twee uur uitgetrokken. In gunstige gevallen is de reclamant met tien minuten de deur weer uit. Het komt echter ook herhaaldelijk voor, dat de uitgetrokken tijd, ook al is deze twee uur, niet voldoende is. Gelukt het met om tot overeenstem ming te bereiken, dan wordt het be zwaarschrift verwezen naar de rechter commissaris. Deze houdt hiervoor zit ting in het Polderhuis te Den Burg. De taak van de rechter-commissaris is om te bemiddelen tussen de reclamant en de Commissie. Gelukt dit, dan is ook een dergelijk bezwaarschrift aan kant. Lijdt deze poging schipbreuk, dan wordt de behandeling verwezen naar de Rechtbank te Alkmaar. De rechter-commissaris houdt bin nenkort voor de tweede maal zitting. De rechtbank heeft kort geleden zijn eerste zitting aan deze zaak besteed. De Commissie Zoals ik hiervoor al opmerkte be hoort de behandeling van deze be zwaarschriften tot het zwaarste werk van de Commissie. Heel véél mensen liigt het niet om een rekening in te dienen. En het is zöker niet prettig om te horen, dat de verdeling van de kos ten niet juist is gebeurd, hoewel de toon, waarop dit naar voren wordt ge bracht enorm kan verschillen. Ik geloof, dat heel veel „bezwaar den" ook niet door hébben, dat dit werk van de Commissie een grote ver antwoordelijkheid vraagt. Er wordt m.i. te veel vergeten, dat de gezamen lijke Texelse eigenaren van grond een bepaald bedrag op tafel moeten bren gen. Iedere honderd gulden, die van de rekening van de reclamant afgaat moet volledijg 'worden opgebracht door de overige eigenaren. Dit moet men wel bedenken als men meent de Commissie „starheid" te moeten verwijten, omdat ze niet bereid is de honderd gulden per hectare voor een bepaald onderdeel van de rekening te schrappen. Het valt regelmatig op, dat de r«; mant in zekere zin „overvallen" wcu door de uitgebreidheid van het ga schap, waarvoor hij verschijnt. E aantal mensen voelt zich daarbij dui lijk in hét nauw gedreven. Moet hij in z'n eentje opnemen tegen het h gezelschap? Door enkele reclamant*; dit bezwaar ook naar voren gebracht Ik meen wel te mogen zeggen, dal manier, waarop het gesprek word! voerd in de meeste gevallen wel 20 dat het gevoel van in het nauw ven te worden wel verdwijnt. ged'i Er is een buitengewoon groot vi schil in de manier, waarop de red; mant optreedt. Meermalen gebeurt hi dat er bij de bezwaarde duidelijk m dering is voor het werk van de rc verkaveling. Dat behoeft inderdaad m te betekenen, dat men op bepaalde pa ten geen bezwaren mag hébben. Id meeste gevallen wordt in zo'n situit overeenstemming bereikt, ook al bLjl het niet mogelijk te zijn aan het bt zwaar tegemoet te komen. Het is gs zeldzaamheid als de reclamant vertre met een woord van dank voor dé iv;: waarop de zaak is behandeld Sommige reclamanten zijn er dub lijk op uit er een handeltje van te ra ken. Ze beschouwen de aanslag als a soort vraagprijs, waar natuurlijk mogelijkheid van afdingen bij behc« En speciaal dit soort reclamanten via de Commissie „star" als ze niet bere is aan dit spel mee te doen. Tot op dit moment liggen de reac! van de reclamanten tussen die van vrouwelijke reclamant, die het nc«d vond de Commissie een rondje aan bieden tot die van een mannelijke Ten laar, die tot de Commissie het verf richtte, dat zij een mooi leventje leid van het geld, dat de eigenaren moeü opbrengen, e Wat cr bereikt is Op dit moment is ongeveer de he- van de bezwaarschriften opgelost1 het merendeel van de gevallen heeft Commissie moeien aanvaarden, dat bezwaarde op één of meer punten p lijk had, d.w.z. dat bij voor bepaaló onderdelen te hoog was aangeslagen.- een kleiner aantal gevallen moest reclamant genoegen nemen met volledige handhaving van de aanslag. En zoals gezegd zijm er verder minder aangename gevallen, waarin rechter-commissaris poogt te bcnn len, of waar het zo ver komt, dat Rechtbank het laatste woord zal ntf ten spreken. Het ziet er naar uit, dat het in ied| geval wel eind 1969 zal zijn voordat Rechtbank ten aanzien van de Ruilve' kaveling „Texel" het allerlaatste wotf spreekt. VERLOTING BEATRIXSCHOOL Bij de onlangs gehouden verloti' van de Beatrixsohool vielen prijzen de volgende nummers. De prijzen kus nen worden afgehaald in dé sd»3 (tijdens schooltijd) en bij de leerling^ 4; 19, 20; 37; 57; 66; 71; 80; 131; M 191; 216; 225, 250; 266; 267; 275; 283; 350; 351; 359; 374; 387; 392; 476; 515; 538; 552; 619; 687; 704; 813; 838; 839; 845; 859; 897; 929, 980; 990, 992; 995; 1043; 1061; 11» 1132; 1136; 1183; 1223; 1228; 1244; 1» 1274; 1304; 1314; 1330; 1350; 1361; 1» 1408, 1435; 1494, 1496; 1522; 1557; 161 1623; 1676; 1677; 1734; 1743; 1745; 1™ 1761; 1777; 1779; 1781; 1867, 1889; 1^ 1960; 2020; 2043; 2051; 2055; 2073; 2# 2148; 2160; 2161; 2165; 2179; 2280; 22$ 2340; 2348; 2360; 2388; 2412; 2440; 2481 2555; 2588, 2637. 27» é-

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2