Groen 2rwartsjexelsin het xelaars bereidden Landsvrouwe zeer hartelijke ontvangst pontaniteit kenmerkte et koninklijk bezoek uitvoering van al uw effecten orders J'Elleboog dscliema liep de war.... Discotheek „Vat 69" dansen CAFE—BAR DANCING „De Waddenparel" iedere avond gezellige muziek |o JUNI 1969 82e JAARGANG No. 8377 j_yt y/b Langeveld De Rood Den Burg, Texel - Tel. 2741 je Graaf, Keesomlaan 43, Den 2220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschynt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Rail* feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,90 j». kw. 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct per mm. excl. 4% BTW tegenstelling tot de indruk die het iliceerde programma maakte, is ezoek van II.M. de Koningin aan een gebeurtenis geworden die gekenmerkt door hartelijke spon- eit. De Landsvrouwe maakte op al- raarmee zij in contact kwam een beminnelijke en eenvoudige indruk geweldig lief mens is t'. Na vijf iten ben je al vergeten dat je 't met koningin te doen hebt", hoorden een Texelaar die met haar had iverseerd. tuigen van hun belangstelling. De orga nisatoren van het bezoek moeten veel angst hebben uitgestaan want enkele malen dreigde de situatie uit de hand te lopen. Het zo zorgvuldig opgestelde tijdschema kon niet worden gehand haafd. Al bij het bezoek aan het Maar tenhuis te De Koog ontstond een kwar tier vertraging en dat kwartier groeide later op de dag tot ruim een half uur uit. Het weer, dat zich aanvankelijk vrij somber had laten aanzien, hield zich goed. Bloemen De koningin werd, nadat zij voet op Texels bodem had gezet begroet door burgemeester Sprenger, de wethouders Daalder en Joustra en gemeente-secre taris P. Beemsterboer. Een boeket bloemen werd aangebo den door de 10-jarige Janneke Harting dochter van het hoofdl van de dienst- kring Texel van de RijkswaterstaaJ. r T iPïtOi -f* Toen de koningin de Groeneplaats opwandelde om de demonstraties oude ambachten en an dere verenigingsactiviteiten gade te slaan, werd zij voortdurend omgeven door een dichte klu wen mensen die trachtten een glimp van de hoge bezoekster op te vangen. Op de foto, ge maakt vanaf het dak van de RaLffeisenbank ziet men de koningin (in lichte kleding) iets linksonder het centrum van het beeld. telaars en toeristen toonden zich ild niet terughoudend bij het be er Luit Sok schonk de landsvrouwe een naar het bewegingsspel dat door de kinderen handgeknoopte wanten, gemaakt van van het Maartenhuis werd opgevoerd. Rechts e schapenwol. van !,aar mevrouw Rysselberghe-Verboom; links de commissaris van de koningin, mr. rader Kranenburg en Jonkvrouwe C. E. B. Rocll, {stellend keek en luisterde de vorstin particulier secretaresse. Vervolgens werden nog diverse andere autoriteiten aan hare majesteit voorge steld waaronder de heer C. P. Harting, adjudant J. Gulmans en de districts commandant van de Rijkspolitie te wa ter Th P. Nelissen. Naar de mosselen Ook de commissaris van de Koning in in de provincie Noordholland, mr. Kranenburg, was aanwezig. Hij en bur gemeester Sprenger zaten met de Ko ningin in de met Koninklijke standaard gesierde auto waarmee de rondrit over het eiland werd gemaakt. Nog in over eenstemming met het tijdschema arri veerde het gezelschap om 10 uur bij het laboratorium van de in aanbouw Advertenties I M. 't weekend Toegang 18 jaar. zijnde mosselverwaterplaats in de pol der 't Horntje. Hier maakte de koning in kennis met Drs. A. C. Drinkwaard, leider van dit project, zijn medewer kers, hoofdopzichter van de Grontmij en mij. Ook de heren Prof. H. Postma en de bedrijfsleider van de BAM. Ook de heren Prof. H. Postma en Th G. Menting van het NIOZ werden voorgesteld. De heren Drinkwaard en Postma lichtten de koningin uitvoerig in over de werkzaamheden van verwa terplaats en NIOZ. Tijdens een kijkje bij de proefbassins gaf drs. Drinkwaard toelichting op de techniek van het mos selen verwateren, waarbij de koningin blijk gaf van belangrijk méér dan al leen oppervlakkige belangstelling. Maartenhuis Via Den Hoorn, waar de schooljeugd een vlaggenhulde gaf en het muziek korps DEK voor een muzikaal welkom zorgde, ging het gezelschap door de Dennen naar het aan de Ruysweg ge legen Maartenhuis waar dubbel gehan dicapte kinderen worden verpleegd. De koningin bezocht niet het eigenlijke ge bouw maar ging naar een uit rietmatten gemaakte arena" op het terrein, waar een groep van 10 kinderen in dans en spel een opvoering gaf van het „Johan- nesfeest". Het instuderen en uitvoeren van dergelijke spelen wordt dienstbaar gemaakt aan de therapie. De koningin kreeg er uitvoerige uitleg over van me vrouw L. J. Rijsselberghe-Verboom. Om half twaalf vertrok de stoet naar Den Burg waar de belangstelling bij zonder groot was. De route voerde o.a langs de drie bejaardenhuizen waar voor de bewoners stonden aangetreden. Ook verschillende geüniformeerde (jeugd)verenigingen presenteerden zich. In het polderhuis werd koffie gedron ken en werd de vorstin voorgesteld aan het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke polders en aan de verte genwoordigers van de vijf andere wa terschappen op Texel. Chaotisch De drukte op de Groeneplaats was overweldigend Op het bordes van het nieuwe raadhuis sprak burgemeester Sprenger een kort welkomstwoord waarbij hij o.m. wees op de raadhuis- bouw die een aanmerkelijke vergroting van het hart van Den Burg betekent. Daarna lieten de kinderen honderden ballonnetjes op. Hare majesteit maakte een rondje over de Groeneplaats waar op dat mo ment allerlei verenigingen actief waren. De gymnastiekvereniging Texel voerde oefeningen uit, de volksdansgroep Texel danste op het podium en mensen van de stichting Texels Folklore voer den tal van oude ambachten uit. De koningin bekeek met veel belangstel ling het kantklossen, schaapscheren, weven, wolknopen, enz. en voerde met talrijke mensen genoeglijke gesprek jes. Een chaotische toestand ontstond echter toen de toeschouwers de aan wij zigingen van de politie negeerden en bij honderden het plein opstroomden. De NUTSSPAARBANK veilige gezinsbank voor alle geldzaken Dagelijks geopend, m.m.v. Disc-jockey Frans van Dijk Kantoorstraat Den Burg Onbetwist Texels meest sfeervolle uitgaansgelegenheid De 10-jarige Janneke llarting bood de koning in op de haven een boeket bloemen aan. koningin werd voortdurend ingesloten door een opdringende menigte. Ieder probeerde de vorstin zo dicht mogelijk te benaderen om foto's te kunnen ma ken. Ze gingen daarbij soms bijzonder brutaal en weinig zachtzinnig te werk. Zelfs mensen van de fotograferende pers werden opzij gegooid en belang stellenden die wel op afstand bleven zagen inplaats van de koningin een mensenkluwen zodat ook zij het plein maar opkwamen om te trachten een glimp van de vorstin op te vangen. In tussen zong mevrouw Craanen voor de microfoon een lied, dat zij speciaal voor deze gelegenheid had gemaakt De rondrit werd voortgezet. In Oude- schild bracht de schooljeugd op de ha ven een vlaggetjeshulde. In De Waal werd niet gevlagd; het dorp wilde niet in de feestvreugde delen in verband met het dodelijk ongeluk dat twee dagen tevoren was gebeurd. Koningin in „De Bijenkorf" Een zeer hartelijk ontvangst viel de vorstin in Oosterend ten deel. Excelsior en andere verenigingen hadden zich opgesteld bij het dorpshuis De Bijenkorf waar na een aperitief de koffietafel (vervolg naar pagina 2) (advertentie I.M.) Zeer geïnteresseerd toonde de koningin zich in bet laboratorium van de kunstmatige experi mentele mosselverwaterplaats. Men ziet de landsvrouwe bij een der proefbassins; project leider drs. A. C. Drinkwaard toont een ge- O V

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1