Koninklijk bezoek Berenburg? U bedoelt natuurlijk Sonnema Berenburg! ^Berenbutf Brand: 2066 wvvww (Vervolg van pagina 1) werd gebruikt. Hier werden ook de leden van de gemeenteraad aan H.M. voorgesteld en vertelde ds. Rozemond over de restauratie van de N.H. kerk. Tijdens de maaltijd overhandigde mej. A. G. Luijsterburg een door haar geknoopt wandkleed met de afbeelding van het bekende „vogelanker". Het idee voor deze geste was slechts enkele da gen tevoren geopperd door burgemees ter Sprenger Om het kunstwerk tijdig klaar te krijgen had mej. Luijsterburg er wel nachtwerk van moeten maken. De koningin toonde zich blij verrast met dit geschenk. Mensen van pers en politie deden zich inmiddels tegoed aan een uitste kende lunch in het Gebouw voor Chr. Belangen. Met vrij hoge snelheid om te trach ten toch nog iets van de verloren tijd in te halen werd de rit naar De Cocks- dorp gemaakt. Ook hier gaf de school jeugd en de sportvereniging SVC acte de presence. In de machinekamer van het nieuwe gemaal kreeg de koningin van technisch hoofdambtenaar L. J. Weijdt het een en ander over de strijd tegen oervijand de zee te horen. De ko ningin legde zeer levendige belang stelling en opmerkelijke kennis aan de dag en stelde tal van vragen. Aan de hand van tekeningen en kaarten werd een overzicht gegeven van waterke- ringswerken e.d. Speelweide Het bezoek aan de speelweide had een bijzonder genoeglijk en spontaan karak ter. Vele kinderen, waaronder die van de kleuterschool van De Koog waren er bezig met spelletjes. De hoge bezoek ster werd voorgesteld aan Ir. Pfeiffer en de heer M Mantje, die het een en ander vertelden over de recreatieve voorzieningen die Staatsbosbeheer hier getroffen heeft Ze begeleidden de ko ningin ook op de'korte wandeling door het bos naar het noordelijk deel van de camping Kogerstrand. De koningin toonde zich zeer opgeto gen over de fraaie ligging van de cam ping Kogerstrand. Aan de heer Martin Bakker, voorzitter van de Recreatie stichting vroeg ze verbaasd wie dat al les zo mooi had aangelegd, waarop de heer Bakker antwoordde dat de fraaie begroeiing er van nature al was. „Een uniek kampeerterrein", vond de koning in. Vele kinderen brachten de koningin een bloemenhulde. Hare majesteit moest heel wat bosjes boter- en andere haastig geplukte veldbloemen in ont vangst nemen. Op de camping stapte het gezelschap in de inmiddels omgereden auto's en ging het naar het strandhotel. In dit „Leve de Koningin!" Burgemeester Spreuger heette de hoge bezoekster welkom op het bordes van het nieuwe raadhuis. Met dorpshuisvoorzitter Joh. C. Roeper en burgemeester Sprenger aan tafel tijdens de lunch in het dorpshuis „De Bijenkorf" te Oosterend. naar haar genoemde gebouw maakte de Landsvrouwe o.m. kennis met enkele bestuursleden en de directie van de VVV Texel, met president-commissaris en directeur van Teso en met vertegen woordigers van Texels Museum, Raad voor zomerwerk, gemeentewerken en Cultureel Werk. Pop Namens de folklorestichting overhan digde mevrouw Van Sambeek en me vrouw Kooij aan hare majesteit een bij zonder fraaie pop, die was gekleed in oud-Texels costuum. Mevrouw Van Sambeek had de miniatuurkleding ge maakt en zilversmid Van Kooten had (belangeloos) gezorgd voor de kleine kap, oorijzers, naalden, beugeltas enz. De koningin toonde zich opgetogen over dit cadeau en liet zich uitvoerig informeren over de bijzonderheden van de Texelse klederdracht. Het opdringende publiek veroorzaak te weer chaotische toestanden op het sportveld, van waar de helicopter voor de terugtocht vertrok. De drumband Voorwaarts Mars uit De Koog had zich hier opgesteld voor een muzikaal uitge leide. Ondanks het verbod liepen de mensen het veld op en drongen zich rond de helicopter waardoor de jonge bandleden in de verdrukking raakten Dat neemt echter niet weg dat Texel kan terugzien op een koninklijk bezoek waaraan velen terecht zeer goede her inneringen zullen bewaren. GESLAAGD De heer C. J. Bruijn te Den Burg deed met gunstig gevolg examen voor het diploma VEV-Sterkstroommonteur. De heer Hans Dernison te Den Burg slaagde voor het diploma van de Hogere Hotelschool te Den Haag Mej. E. M. Brasser slaagde voor het diploma bejaardenhelpster. Aan de Academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam slaagde mej Irene Marinus voor het diploma sport- lerares. de echte Dockumer sinds 1860, getrokken van meer dan twintig heilzame kruiden, volgens oeroud familierecept, pittig en opwekkend. Distilleerderij F.J. Sonnema Dokkum cm*- Dl* im .^Inds 1 INGEKOMEN PERSONEN Ulbe Zwaga, van Sint Pancras, Boe- terslaan 1 naar De Koog, Dorpsstraat 24; Dieuwetje Brandts Buijs, van he nen, Gld., Velp, Zd Parallelweg 41 naar Den Burg, Kogerstraat 21; Cornelis F. Sukel, van Utrecht, v. Heukelomlaan 25 naar De Koog, K 38; Jacob W. Bre- man, van Wageningen, Nobelweg 88 naar Oosterend, O 162; Teunis Huis man van Jutphaas, Kerkveld 22 naar Den Burg, B 15; Hendrikus G. van Dam van Alphen a.d. Rijn, Wilhelminalaan 34 naar Den Burg, Beatrixlaan 94. VERTROKKEN PERSONEN Elizabeth Visser, van Den Burg, Willem van Beierenstraat 9 naar Amsterdam, Stadionplein 59III; Maria H. W. Faber, van Den Burg, Beatrixlaan 104 naar Henderika M. Huizinga, ev. de Waard, van Den Burg, Schilderend 61 naar Zuidelijke IJsselmeerpolders, Bidding huizen, Uitloper 5; Robert H. van Varik, van Den Hoorn, H 131 naar Den Hel der, Het Nieuwe Diep 5. NOODSLACHTINGEN Voor noodslaohtingen in de periode 21 juni tot en met 27 juni, telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2069. In geval van brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt zowel voor over dag als 's avonds en voor alle dorpen. 700 HANDTEKENINGEN TEGEN CERES-HOTEL Het protestcomité dat momenteel ac tie voert tegen de bouw van een hotel in het poldertje Ceres heeft sinds woensdagavond handtekeningen verza meld onder een petitie die bedoeld is om Gedeputeerde Staten ertoe te bewe gen geen goedkeuring te hechten aan het onlangs genomen raadsbesluit dat de bouw van het hotel mogelijk maakt. Van degenen die werden gevraagd te te kenen weigerde gemiddeld 40%. Er zijn thans 700 handtekeningen bin- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 11 tot en met 17 juni 1969 Geboren: Esther Catharina, dv. Pe trus C. Hin en Jannetje A. Schoenma ker, Jannetje, dv. Jacobus Bostelaar en Geziena Stark; Suzanne Afra, dv. Gerhardus J. W. Rikken en Afra J. R. M. Groen; Gerrit, zv. Andries Hage- doorn en Elizabeth J. C. Domburg; Erwin Pieter Johannes, zv. Pieter J. Zoetelief en Maria J Bakker; Frans Jozef, zv. Pieter Witte en Catharina M. H. Hijmans. Ondertrouwd: Peter Ellen en Janne tje Lagerveld. Overleden: Cornelia Witte, ev. Van Heerwaarden, oud 54 jaar; Sijtse Ros, oud 65 jaar;Martine Ilse Koomen, oud 3 maanden en 28 dagen; Gretha Elsje Bakker, oud 17 jaar, Cornelia Backer, wv. Swarthof, oud 85 jaar. ■rse Ho i Irar Brl#»»» in l./.rikuil.» in da radaktla 'ArC?! DIJEN KLETSEND LACHEN OVER DIE STOMME BOEREN Vijf jaar geleden vroeg ik de heer Mantje (Staatsbosbeheer) om advies over de boombeplanting rondom ons huisje Redoute tegenover het polder tje Ceres. Bij zijn advies, over de te planten bomen stelde de heer Mantje dat er alles voor te zeggen zou zijn als ik bos- sage (met name in de spits toelopende punt van ons land in de richting Oude- schild), in tegenstelling tot mijn plan, zeer laag hield. Landschappelijk zou dit veel aantrekkelijker zijn. Ik heb dit advies graag opgevolgd en het aantal binnen- en buitenlandse gas ten dat „de Redoute" fotografeert, filmt of schildert (prof. Friso ten Holt maakte een fraaie gouache) waren legio Een relatief klein, maar goed advies. Een advies dat belachelijk wordt tegen over het nietsontziende smaakbederf, dat binnen tien jaar de Groeneplaats van een smaakvol centrum tot een con- fectieplein degradeerde en nu ook het mooiste deel van Texel met een Ce- reshotel wil verknoeien. Ik vrees dat verzet niet zal baten; een eenstemmige gemeenteraad (ook Gij heer Keijser?) is een mene tekel. Verwijt mij niet dat ik geen vooruit gang wens. Ik vind de bungalows van Jelles in De Cocksdorp hoogst verfris send en ik prjjs Onno Kikkert dat hij de moed heeft om te tonen dat het ook goed kan of althans niet overal het „afgezaagde zelfde". Het bericht dat een mijner zakelijke relaties in Bad Godesberg het complete Ceresplan ter tafel zou hebben zien lig gen en dat hij daar moest horen dat in ons poldertje een soort Kurort zou wor den gevestigd waar jaarlijks duizenden ingebeelde en werkelijk zieke Duitsers in „heilzame" warmwater- en modder baden beterschap zouden proberen te vinden en dat daar in Bad Godesberg dijenkletsend gelachen werd om die stomme Hollandse polderboeren die het poldertje voor een habbekrats hebben verkocht; het maakt de zaak alleen nog maar triester C. F. Zeijlstra, Amsterdam DISCRIMINATIE IN „HET VAT" Zaterdagavond j.l. werden wij door de beheerder van de bar-dancing „Vat 69" uit zijn zaak gezet omdat, naar hij zei, „ons haar te lang was". Op onze vraag waarom wij als langharigen ver wijderd werden, antwoordde de heer heer Hillen: „Langharigen halen 't ni veau van mijn zaak omlaag". Dat is de zelfde redenering als door rascisten in de V.S. en Nazi Duitsland werd en naar onze spijt nog steeds wordt toege past. Daarbij mogen wij 's winters, als er alleen Texelaars zijn, wèl naar binnen. Conclusie: In gezelschap van Texelaars halen we blijkbaar het niveau niet om laag maar in dat van vakantiegangers wèl! Verder is de heer Hillen nog zo inkonsekwent om een affiche op te han gen van John Lennon en Yoko Ono met onder meer de tekst „Grow your hair" („Laat je haar groeien") Dóe je dat echter, dan wordt de toegang je door de heer Hillen ontzegd. Als een zaak alleen bedoeld is voor iets oudere mensen kunen we ons nog voorstellen dat we geweigerd worden. (Dergelijke gelegenheden bezoeken we het wel wat vreemd dat we in een zaak trouwens ook nooit). Maar we vinden als Vat 69, die voor de jeugd bedoeld is, verwijderd worden. Al met al vin den we de handelswijze van de heer Hillen nogal onduidelijk. Bart Heijnen Menno Terpstra Piet Heijnen Vrijdag 20 juni Den Burg, 9 uur, SVT-terrein, sportdag lagere scholen Zaterdag 21 juni De Koog, 22.45 uur, Taverne Riche, KRO radio-uitzending m.m.v. Hetty Bergen, Theo Stokkink e.a. Zondag 3 juni Den Burg, 10.00 uur, SVT-terrein, ve teranen toernooi. Dinsdag 24 juni Den Burg 20.00 uur, N.H. kerk, concert door A. Blok, orgel en Cornelis Hoek, tenor; uitgevoerd worden werken van Schütz, Bach en Handel. Den Burg, 19.00 uur, SVT-terrein, ne derlaagwedstrijd De Mok-Texel. Den Burg, 20.00 uur, hotel „De Linde- boom-Texel", openbare klaverjasdrive. Woensdag 25 juni Den Burg, 14.00 uur, kermis op de Groeneplaats. Donderdag 26 juni Den Burg, 14.00 uur, kermis op de Groeneplaats. Vrijdag 27 juni Den Burg, 14.00 uur, kermis op de Groeneplaats. Den Burg, 20.00 uur, kantine LTS, le zing voor „In Aqua Vita". Zaterdag 28 juni Den Burg, 14.00 uur, kermis op de Groeneplaats. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 22 juni op om 4.20 uur en gaat onder om 21.04 uur; 25 juni op om 4.21 uur en onder om 21 04 uur. Maan: 23 juni E.K.; 29 juni V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 20 juni 11.41 en 21 juni 0.07 en 12.11; 22 juni 0.39 en 12.40; 23 juni 1.12 en 13.17; 24 juni 1.59 en 14.18; 25 juni 3.04 en 15.33: 26 juni 4 22 en 16.54; 27 juni 5.39 eri 18.14; 28 juni 6.48 en 19.23. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. STRANDLOOP OP 22 Als gevolg van de zomerse van afgelopen zondag was de stelling voor de strandloop die r\ Texelse Sportraad was georgajj gering. Omdat de Sportraad gr5 T, dat veel grotere aantallen J Texelaars aan een dergelijke prE tocht deelnemen, wordt andermg strandloop georganiseerd en welj dag 22 juni a.s., echter om 7 avonds. Gestart wordt weer v< perkeerterrein van de camping j strand" waar ƒ1,50 inschrijfgj; persoon moet worden voldaan. Senioren (15 jaar en ouder) lo^ afstand van 8 kilometer; junioren De tocht, die over strand en duir^ moet binen een uur worden afgei TEX. BOYS We vestigen nog even de aandü de jaarvergadering die vanavond dagavond dus, wordt gehouden j m Zwaan". Zondag a.s. speelt een vete? elftal van de Boys mee in het t op de terreinen van S.V. Texel. Gaat dat zien. CONSULTATIEBUREAU VOO ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de zijn, worden op het bureau ven op de tijden dat hun eigen hs zitting heeft. Deze tijden zijn ah dokter Siebinga, dinsdag 17 15.00 uur. dokter Van Loon, dinsdag 24 ju» 13.00 tot 15 00 uur. dokter Coutinho, dinsdag 24 juni uan 15 00 tot 16.30 uur. dokter Barnard, woensdag 25 jur; 13.00 - 15 00 uur dokter Elias, woensdag 25 juni 15.00 - 16.30 uur. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur. Dokter BARNARD, Oosterend, (2223) 234. Dokter ELIAS, Den Burg, tel. (ff 2039. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot e* maandag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2{i er PROTESTANTSE KERKDIENST! zondag 22 juni 1969 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10.00 uur, ds. Froentjes Heilig Avondmaal De Cocksdorp, 10.00 uur, ds. Soesan Den Hoorn, 10.00 uur, ds. Visser De Koog, 10.00 uur, ds. Waardenburg De Waal, 19.30 uur, ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond bediening H. Doop Oudeschild, 11.00 uur, ecrw. heer Veldi; GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10.00 en 19.30 uur ds D Dn uit Vcenendaal Oosterend, 10.00 en 19.30 uur, ds. Kroil GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 11.15 en 16.30 uur dienst in de Ned. Hcrv. kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE EDen Burg, 9.30 uur. dc heer S. Vookto (Theol. cand.) Kerkbusje Den Hoe* Oostcrend, 10.45 uur, de lieer S. Voolsi R.K. KERKDIENSTEN weekend 21 en 22 juni 1969 Den Burg: zaterdag 19.30 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur. De Koog: zaterdag 20.00 uur zondag 9.00 en 10.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 10.00 uur Oudeschild: zondag 9.15 en 10.30 Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 en 10.30 uur el Jo lat ik< hi d< TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4% B.T.W. Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Personeel gevraagd voor kantoor en winkel. Rentenaar, tel. (02223) 227 Te koop ongeveer 1000 bos dekriet. Billijke prijs. P. N. W. Kikkert, Vre- destein, De Koog, tel. (02228) 293 Te koop 1 meisjes- en 1 damesfiets. Elemert 14, Den Burg, tel. 2547 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17. Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 -- Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land. telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Doe nu zonwering voor binnen of buiten. Lage prijs, 5 jaar garantie. B. C. van Veen, Jac. P. Thijsselaan 29, Den Burg. Naar het buitenland met vakantie? Reisverz. ƒ0,50 p.p.p d. Per auto? Kent U alle verkeersre gels daar? Onbeperkte rechtsk.bijst.verz ƒ0,40 p.d. per auto. U neemt Uw polis meteen mee. J. Dekker, Kogerstr. 33, tel. (02220) 2833 Te k. aangeb. Fiat 1500 bouwjaar '64, i.z.g.st. Wageningseweg C 45 B, telefoon (02225) 482 Zaterdag 28 juni a.s. ho pen onze lieve ouders en grootouders II. J. Thomassen en I). Thomassen-Vlaming hun 50-jarige echtvereni- gint te herdenken. Wij wensen hen nog heel veel gelukkige jaren toe. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen N. Doornekamp A. Doornekamp- Thomassen Marian Hendrik Jan De Cocksdorp, Kikkertstraat 47. Receptie op zaterdag 28 juni a.s. van 4.30 - 6 uur in hotel „De Hoop". Te koop 1 Zünd bromfiets, in goede s! ƒ250,1 leren jas n stel leren wanten. M Broekman, De Waal, (02220) 2663 Te koop puikh aardappelen. Zoetd Waalenburgerhuis, foon (02228) 335 Te koop doucheceh warming 1000 W.; lm ta radiator 1000 W; buis compl. 1,35 m kacheltje a 500 W,; Beckers haard T 44tf 2 roosters; oude Gas fiets. Warmoesstr. 36 Gevonden een sch pad nabij Melkfabi Terug te halen bij V. Beierenstraat 54, J mer. Heden bereikte onss Amerika het droeve bericht dat aldaar overleden onze gehe de schoonzuster tante Nelly Zinnemers weduwe van Thijs van der Sterr* in de ouderdom 69 jaar. Fam. De Jager, Gollard Stichting Den Burg. Fam. Visman, Hoorn. 16 juni 1969. Met grote droefenis namen wij kennis van he' overlijden van onze medeleerlinge Gretha Elsje Bakker in de jeugdige leeftijd van 17 jaar. Haar nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Leraren en leerlingen van het Opleidingscentrum voor onder wijs bevoegdheden te Den Helder.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2