Groen Tjvartsjexeh in het harL, leizoend rukte begonnen: TESO bracht 3607 auto's naar Texel Beatdancing Sarasani startte het seizoen ï'Elleboog Hoofdprijs van verloting EEN BOEKHOUDER j. c. RAB N.V. Pancing TX2: LANGSTE KOTTER VAN DE TEXELSE VLOOT \ruggang i.v.m. vorig jaar lethouder Daalder [ende te Oosterend lieuwe Centra-zaak AFE-BAR Toeristen welkom in bibliotheek Belangstelling op eerste avond nog gering Ig 1 JULI 1969 82e JAARGANG No. 8380 Ie N.V. v/h Langeveld De Roo(j u 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 de Graaf, Keesomlaan 43, Den 1(02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coop Raif- feisenbank; Amro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ3,90 p. kw. -f 40 ct. incasso. Advert.: 18 ct. per mm. excl. 4°/o BTW loeristen hebben Texel weer weten iden. Het afgelopen weekend heeft ie drukte gegeven, een drukte die iard het best was waar te nemen ;n Helder waar lange rijen auto's ilten om door Teso naar Texel te |en gebracht. Vrijdag en zaterdag [oerden de om het half uur varende lolcn 3607 auto's naar het eiland, indrukwekkende hoeveelheid, maar (teruggang in vergelijking met het- gocd vergelijkbare weekend van jaar toen op vrijdag en zaterdag auto's werden overgezet, een ver lering derhalve van 357. Het staat KTEREND Donderdag hingen bij In grijpend verbouwde Centrawin- n de familie A. Timmer te Oos- de vlaggen uit. Aanleiding tvoor was de officiële opening die r wethouder J. Daalder werd ver- li. Circa 100 familieleden en andere pqstellenden waren er getuige Jdaf de in klederdracht gestoken leie, Area en Linda Eelman de lel op kussen aandroegen, waarna rethouder de deur ontsloot. Centrawinkel is een zelfbedie- Iszaak geworden. De heer Daalder Iht in zijn toespraak naar voren dat leer Timmer wel eens gevreesd had zelfbediening ten koste zou gaan 'e gemoedelijkheid en het persoon- Icontact. Die vrees is echter onge ld, aldus de spreker die voorts op- Ikte dat de heer Timmer zijn die ft3 taak als middenstander uitste- I vervulde De verkoopleider van |Centra-afdeling Alkmaar was de dagen voor de opening betrok- I geweest bij de drukke inrichtings- luaamheden. Hij zei waardering te Jen voor de vele medewerking die Ital van kanten is ondervonden; hij |dat nooit zo meegemaakt. Gouden speld Je heer Timmer is al meer dan dertig [eigenaar van een zaak, lid van de ■tra-organisatie. Uit handen van de loopleider ontving hij daarvoor een londe met gouden speld, f zijn dankwoord betrok de heer ®er ook de familie v. d. Berg waar- Ihij veel steun had ondervonden. De J v. d. Berg reageerde daarop met lie woorden, waarmee het officiële plte was afgelopen en de aanwe- aonder het genot van een drankje lieuwe winkel konden bekijken. nieuwe zaak maakt een moderne, i gesorteerde indruk. Het assorti- |lisnu uitgebreid met vleeswaren, en ijs. Het woonhuis naast rinkel werd ook gemoderniseerd en pagazijn biedt nu veel ruimte. nieuwe geheel overtreft stellig jekomstfantasie die de heer Timmer jll-jarige knaap in 1922 moet heb- toen hij als loopjongen bij de pnalige kruidenier in dienst trad. bouw werd uitgevoerd door de IGebr. Trap, het timmerwerk door permeulen, het elektrische gedeelte [f Rentenaar en het schilderwerk f deGebr. Bremer. (advertentie I.M.) gelijks geopend, i.rn.v. |'ïhe Specials" ^ntoorstraat Den Burg Jj^etwist Texels meest f^vollc uitgaansgelegenheid nu wel vast dat een eind is gekomen aan de spectaculaire stijgingen van de afge lopen vijf jaar, wellicht tot verdriet van degenen die hun plannen hadden afge stemd op blijvende groei. Teso heeft veel extra diensten geva ren, maar aanzienlijke wachttijden kon den niet worden voorkomen. Zaterdag middag nam het aantal auto's dat zich in Den Helder meldde, veel sneller toe dan de boten konden verwerken. De au tomobilisten die om zes en zeven uur 's avonds de overtocht maakten, hadden er in Den Helder 6Va uur wachten opzit ten. De laatste boot vertrok zaterdag 11 uur uit de marinestad; al om half vier 's morgen was men begonnen. Veel kampeerders Vrijwel alle gasten hadden tevoren hun verblijf op Texel besproken. Op de VVV kantoren was het daarom niet bij zonder druk. De logies- en ontbijtsec- tor, voor zover die al niet was bespro ken, raakte lang niet bezet De teleur gestelde exploitanten belden veront waardigd de VVV met de vraag „waar de gasten bleven" maar ook daar kon men er weinig aan doen. Er waren veel kampeerders. Cam pings als „Om de Noord", „De Shelter", „Dekkerskoog", J. v. d. Vliet, „De Luwe Boshoek" raakten geheel of voor een goed deel bezet. De enorme capaciteit van de campings van de Recreatiestich ting (Kogerstrand, Loodsmansduin en De Krim) werd echter bij lange na nog niet benut Dat komt op 11 juli als de AQUARIUMVERENIGING NAAR „DOLFIRAMA" Op 6 september gaat de aquariumver eniging een reisje maken, deze keer naar het nieuwe dolfinarium in Zand- voort en waarschijnlijk Amsterdam. Belangstellenden kunnen zich nu al opgeven; in ieder geval voor 30 augus tus, Kosten 11,00 per persoon. DRUMBAND BLIJFT OEFENEN DE KOOG Ondanks de seizoen- drukte blijven de oefenavonden van de Koger Drumband Voorwaarts Mars gewoon doorgang vinden. Het bestuur verzocht ons erop te wijzen dat woens dagavond a.s. dan ook ieder op de Brink wordt verwacht, aanvang 7 uur. MAGAZIJN „IIET GROENE KRUIS" Met ingang van maandag 23 juni jl.l is het magazijn in Den Burg uitsluitend op werkdagen geopend van 17 - 18 uur Uitgezonderd spoedgevallen. Tevens houdt de wijkverpleegster op dat uur spreekuur. In Oosterend blijft de tijd van 18 - 19 uur gehandhaafd. vakanties van Rijnland-Westfalen be ginnen. Niet te klagen Hotels, pensions hadden over het al gemeen niet over hun bezetting te kla gen. Zoals gewoonlijk deden de bunga lows het uitstekend. In deze sector had men de laatste weken trouwens ook niet te klagen. De laatste weken heerste onder vele Texelaars die rechtstreeks belang heb ben bij het toerisme een mineurstem ming. Men had de indruk dat het voor seizoen heel wat beter had kunnen zijn. Het is de vraag of er werkelijk veel minder mensen zijn geweest dan vorig jaar in dezelfde periode (alleen cijfers van de gastenstatistiek kunnen daar antwoord op geven) maar het blijft bij zonder sneu dat zoveel kostbare accom modatie bij zoveel mooi weer zolang ongebruikt blijft staan. Het is een schra le troost dat overmachtige factoren zo als vakantie,.spreiding" de belangrijkste oorzaken zijn. Men kan nog zoveel re- klame maken, iemand die geen vakan tie heeft gaat dan toch niet naar Texel. Maar een feit is dat er over het geheel een aarzeling in de toeristische ontwik keling is te bespeuren, waarover men bezorgd mag zijn. Texel kan op dit mo ment niets anders doen dan zoveel mo gelijk propaganda maken, een zo hoog mogelijke kwaliteit en service bieden en daarvoor een zo laag mogelijke prijs berekenen. De Openbare Bibliotheek Texel heeft zich ingesteld op het grote aantal toe risten dat momenteel op Texel ver blijft. Er is een speciale toeristencollec tie en er zijn ook boeken, kranten en tijdschriften in de Duitse taal verkrijg baar. Toeristen kunnen een zg. seizoen- abonnement afsluiten, waarbij 5,00 als waarborgsom moet worden voldaan. Logicsvcrstrekkers worden verzocht hun gasten hierop te wijzen. De bibliotheek te Den Burg is op de volgende tijden geopend: dag volwassenen jeugd OUDESCIIILD In de nacht van donderdag op vrijdag liep de nieuwe kotter T X2 „Willem" voor liet eerst de haven van Oudeschild binnen. De kot ter, gebouwd in opdracht van de heer C. Vonk te Oosterend, is 29,20 meter lang en daarmee de langste kotter van de Texelse vloot. Dat record zal spoedig worden gebroken want intussen is op dracht gegeven voor de bouw van twee Texelse kotters die nog iets langer zul len worden. Dank zij het formaat van deze nieuwe aanwinst maakt alles aan boord een bijzonder royale indruk. Er is een ruim dek en ook het kombuis achter de stuurhut is een verblijf waar de bemanning beslist niet opeen gepakt zit. Overigens is deze lengte gekozen in het belang van de stabiliteit van het schip. De kotter is uitgerust met een kracht bron van indrukwekkend vermogen: een 8 cylinder Bolnes motor die bij 475 toeren 800 pk sterk is. Hij geeft het schip een topsnelheid van meer dan 10 mijl. Ook bij het vissen, waarbij de to taal 4 ton wegende vistuigen over de zeebodem worden gesleept, loopt de „Willem" een hoge snelheid wat onge twijfeld van gunstige invloed zal zijn op de grootte van de vangst. Behalve de hoofdmotor is er nog een 6 cylinder Daf hulpmotor van 75 pk. De lier, die door een ombouw aan 't oog is onttrokken, werkt elektro-hydraulisch evenals de stuurinrichting. De nieuwe TX 2 is uitgerust met een portaalmast. GEBROEDERS DAALDER LIETEN HUN KOTTER VERBOUWEN OOSTEREND De gebroeders Daal der uit Oosterend, eigenaars van de kot ter TX 34 hebben hun schip bij de N.V. Scheepswerf „De Dageraad" te Wou- brugge een grondige verbouwing laten ondergaan om aan de veranderde eisen die de moderne vesserij stelt, te kunnen voldoen. In zeer korte tijd, 37 dagen, werden de volgende werkzaamheden uitgevoerd: de bestaande motor werd verwijderd, de fundatie eveneens. Daar op werd de fundatie voor de nieuwe motor aangebracht:, een Industrie scheepsdieselmotor van 450 pk., die ver volgens werd ingebouwd. Voorts werd het visruim uitgebroken en vernieuwd, de bunker in het voorschip vergroot, de voormast verwijderd, het schip geschikt gemaakt voor boomkorren waarvoor een nieuwe portaalmast geplaatst werd, de kombuis werd twee meter verlengd en modern betimerd en de bak enige me ters verlengd met handhaving van de oorspronkelijke zeeg en vorm. De TX 34 is thans weer in de vaart. legen de achtergrond van de oeroude Ooster- ender toren staat hier de Simca 1100 perso nenwagen te pronk. Het is de hoofdprijs van de verloting die wordt gehouden ten bate van het restauratiewerk. Ook de andere prijzen zijn zeer begerenswaardig. De loten gaan vlot van de hand, hoorden we van het actiecomité. Ook de „Rommeltjesmarkt", die ten bate van hetzelfde goede doel in de Blazerstraat werd gehouden, is een financieel succes geworden, liet benodigde geld is echter nog lang niet bijeen. Op 5 en 19 juli zullen wederom „Rom- meltjesmarkten" worden gehouden, steeds van af twee uur 's middags. GESLAAGD Na een opleiding aan het Katholiek Instituut voor sociale opleidingen te Amsterdam slaagde mej Nel Hin Dd. uit Oudeschild voor het diploma maat schappelijk gezondheidszorg. maandag 10.00 - 12.00 12.00 - 13.30x dinsdag 14.30 - 16.30 16.30 - 17.30 19.30 - 21.30 woensdag 14.30 - 17.30 vrijdag 14.30- 15.30 15.30 - 17.30 19.30 - 21.30 x vervalt tijdens schoolvakanties. Zaterdagmorgen van 10.00 - 12.00 is de leeszaal geopend (dus geen uitlening Oosterend (dorpshuis) donderdag 15-30 - 17.30 en 19.30 - 21.00. Er is natuurlijk een koelruim, dat is voorzien van zg „stille" koeling. Een uitgebreide elektronische instal latie staat de schipper ten dienste. Radio Holland plaatste twee Viruno viszoe- kers (schrijvers), twee „spoetniks" (klei ne zenders voor contact tussen kotters onderling), een grote zend-ontvanger, een Marconi dieptemeter, een Atlas-ra darinstallatie. De INA leverde de Decca, het apparaat waarmee op zee uiterst nauwkeurig positie kan worden be paald. De kotter, die opvalt door zijn fraaie lijn en stijlvolle opbouw, werd gebouwd bij de Scheepswerf Van Goor te Mon- nickendam; het was de eerste Texelse kotter die daar werd gebouwd. De TX 2 is vandaag voor het eerst naar de visgronden vertrokken. De oude TX 2 werd op 9 mei van dit jaar ver kocht naar Urk. Vrijdagavond was het dan weer zo ver.. Sara opende haar poorten en dit betekent, dat elke beatliefhebber deze zomer op Texel ruimschoots aan zijn trekken komt. Half acht stond op de uit nodigingskaart, maar toen wij op dit tijdstip aankwamen was, met uitzonde ring van burgemeester Sprenger en echtgenote, nog nagenoeg niemand aan wezig. Aan de burgemeester werd het vriendelijke verzoek gedaan om later op de avond nog even langs te komen, waaraan hij welwillend voldeed. Wij mochten blijven en kregen daar door de kans om even rond te neuzen, waarbij we terloops even een praatje maakten met één der exploitanten, de heer André de la Porte, die op onze vraag, waaraan het uitblijven van de belangstelling te wijten was vertelde, dat de propaganda, die men vorige jaren placht te voeren voor de opening van het seizoen, dit jaar wat minder inten- GEVRAAGD in 't bezit van diploma praktijk boekhouden of studerende daarvoor Bij gebleken geschiktheid goede salariëring en opname in Pensioenfonds mogelijk. telefoon (02220) 2800 - 2712 sief is geweest door allerlei omstandig heden. Bier De voorbereiding vergden wat meer tijd door extra voorzieningen die men dit jaar moest aanbrengen. Zo werd het „watergordijn" verbeterd, de ver lichting veranderd en ook moest er een tweede bar aangebracht worden voor het tappen van bier(!). Toen we later op de avond aan de heer Fred Brinkhorst vroegen of hij en zijn medewerkers niet bang waren voor eventuele moeilijkheden, met jon gens, die na het drinken van bier stam- zouden veroorzaken zei hij dat vroe ger ook jongelui met een biertje op Sa rasani in kwamen, met dat verschil, dat ze dat ergens anders nuttigden of, wat ook veelvuldig voorkwam, uit hun voor raadje in de bij Sara geparkeerde auto tussen de muzieknummers door soldaat maakten. „Nu het in eigen huis gebeurt, zullen we er beter kijk op hebben dan voorheen. Ernstige moeilijkheden heb ben we nooit gehad en in de toekomst zullen we ook trachten die te voorko- Goede band Inmiddels was het voller geworden en konden met ons, een kleine 100 jon gelui genieten van een meer dan voor treffelijke band, nl. de Haarlemse groep Ekseption, (met twee nummers op de hitlijst, the 5th en rhapsody in blue) jongens die buiten dat ze een beatgroep vormen ook nog een groot punt in hun voordeel hebben, het zijn nl. allen ras muzikanten, wat vooral tot uiting kwam in een aantal jazz-achtige nummers. Een nieuwtje was de mededeling, dat hun nieuwste single zojuist klaar was, een nummer met als thema het Eerste pia noconcert van Tsjaikowsky. In de pauze vervolgens nog het optre den van de Duitse blues- en folksinger Harry Mojo, die enige tijd in Zuid-Afri- ka gewoond heeft, zich daardoor beter uit in het Engels, dan in het Duits. Overigens is deze Harry met zijn melo dieuze gitaar en stemgeluid voor het hele seizoen geëngageerd, zodat u hem iedere avond in Sarasani kunt zien.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 1