Fild 3 ZI »7A MET DE ZILVEREN LEPEL Een dag met minder zware loodjes LANDBOUW en V EETEEL Illegale kampeerders stalen sigaretten „Hodina' maakte beste indruk Ondeugdelijke auto in beslag genomen Legaat van f300, voor Groene Kruis Van het ruilverkavelingsfront rubriek voor Vi m T ,1 -C. DIEPGRONDBEWERKING IN DE BELANGSTELLING Een paar weken geleden vertelden we in deze rubriek iets over de nieuwe mengrotor van de Ned. Heidemij. Een werktuig, dat de mogelijkheid heeft om de grond tot een diepte van plm. 1,20 m. volledig te mengen. Door de welwillen de medewerking van de redactie van de Texelse Courant was het mogelijk een afbeelding van de grote mengrotor bij het artikel te plaatsen. Zeer binnenkort zullen een aantal be langstellende en belanghebbende boeren van ons eiland met een aantal mensen van de landbouwvoorlichting een be zoek brengen aan een gebied, waar de mengrotor aan het werk is. We zijn van mening, dat het hiervoor na de ervarin gen van de laatste weken een gunstig moment is. We begrijpen heel goed, dat men er niet direct aan toe is om zo'n dure operatie aan de grond uit te voeren na enkele jaren, waarin van geen ver droging sprake is geweest. We kunnen wel stellen, dat op het ogenblik wat dit betreft het ijzer heet is" en we menen, dat dit een gunstige gelegenheid is om de mogelijkheden op dit gebied te laten zien. Zoals reeds eerder werd verteld, zul len de kosten voor een bewerking tot plm. 1,20 mtr. wel plm. ƒ1.500,per ha. gaan bedragen. Een flink bedrag! We mogen echter wel aannemen, dat het aantal gevallen, waarin de schade in be paalde gewassen op bepaalde delen van ons eiland wel minstens ƒ300,tot ƒ400,per ha. zal bedragen, dit jaar vrij groot is. In een enkel geval nog wel meer. We moeten er nl. wel van uit gaan, dat als de droogte nog even aan houdt er oogstdepressies zullen komen van 10 ton fabrieksaardappelen en 10 ton suikerbieten per bunder.. Om de jaarlijkse kosten van een diep- grondbewerking te berekenen menen we dat we ons uitsluitend kunnen be perken tot de rente van het bedrag, dat voor de bewerking moet worden be taald. We mogen er nl. van uitgaan, dat hier een blijvende verbetering tot stand komt en het kostenbedrag dus in feite niet behoeft te worden afgeschreven. Zodra ons meer bekend is van het werk van de mengrotor, hopen we in deze rubriek daar iets meer van te ver tellen. INZAAI NIEUW GRASLAND STAGNEERT We kunnen het ons voorstellen, dat er op het moment weinig animo is om grasland zwart te gaan maken om het daarna opnieuw in te zaaien. In de eer ste plaats is er het feit, dat op zwaar dere gronden een bewerking op dit mo ment moeilijk uit te voeren is. In de tweede plaats vreest men, dat de nieu we inzaai onder deze omstandigheden toch mislukken zal. We kunnen begrip opbrengen voor deze overwegingen. Toch zijn we van mening, dat het in lang niet alle ge vallen wenselijk is om de vernieuwing van het grasland uit te stellen. Vooral in die gevallen, waarin na het zwart maken nog het een en ander moet ge beuren aan de ligging van het perceel, zijn er ook motieven aan te voeren om juist wel over te gaan tot het aanpak ken van de graslandvernieuwing. Voor egalisatiewerkzaamheden zijn de om standigheden nl. op het moment wel zeer gunstig. Verder moet men dit niet vergeten. Als het voorbereidende werk voor de inzaai heeft plaats gehad is een betrek kelijk kleine hoeveelheid regen al vol doende om het gras- en klaverzaad tot kieming te brengen Moet men de hele bewerking nog uitvoeren nadat wat re gen is gevallen, dan heeft men aan deze regen voor een goede aanslag van het zaad niets. Dit vocht verdwijnt nl. bij de bewerking. Daarom menen we, dat het op z'n plaats is om speciaal in de ge vallen, waarin er geëgaliseerd moet worden het advies te geven toch zo spoedig mogelijk tot de voorbereidende werkzaamheden over te gaan. ZO ERG IS HET MET DE DROOGTE Toen ik één dezer dagen bij een Texelse veehouder informeerde of het gras, dat hij enkele dagen tevoren had gemaaid om er hooi van te winnen, bin nenkort al kon worden ingeschuurd, antwoordde hij wat bitter: ,,Ik hoop, dat het verrot op het land". Het was hem uiteraard wel iets waard om goed hooi te winnen, maar het ge brek aan gras voor de melkkoeien woog op het moment veel zwaarder bij hem dan het winen van een partijtje goed hooi. Een duidelijke illustratie van het feit hoeveel moeite het op het moment kost om de koeien in het gras te houden. Enigszins misnoegd merkte hij ook op, dat in het zuiden van onze provincie deze week een flinke hoeveelheid regen was gevallen. Ons „gouden boltje" blijft wat het risico van droogteschade be treft, een kwetsbaar gebied. NIEUW ADRES ASSISTENT STURKENBOOM Daar er naar wij aannemen een vrij nauw contact zal blijven bestaan tussen de Texelse schapenhouders en assistent Sturkenboom, geven we hier het nieuwe en voorlopig definitieve adres. Dit is Breedelaan 129 te Heiloo. Het telefoon nummer is (02200) 33727. Zoals we reeds eerder mededeelden is de heer Sturkenboom benoemd als spe cialist voor de schapenhouderij in Noord-Holland. Als zodanig zal hij ze ker nog herhaaldelijk een bezoek bren gen aan Texelse schapenbedrijven. De politie heeft zondag twee jongens van 19 en 20 jaar, re9p. afkomstig uit Tubbergen en Borne, aangehouden. De knapen waren in de nacht van zater dag op zondag „Sarasani" binnenge drongen en hadden daar vijif sloffen sigaretten gestolen. De daders bleken al een dag of veertien clandestien op Texel te verblijven. Ze hadden hun in trek genomen in een houten schuurtje nabij de Technische School te Den Burg. Op de jaarlijkse WPN-show te Utrecht heeft het 3-jarig paard Hodina van de heer C. J. Swaerts uit Oude- sdhild een zeer goede indruk gemaakt. Het dier bereikte in de rijpaard klasse de 9e plaats (van de 19) bij de 3-jari- gen. De heer Swaerts, zelf de fokker, is hierover zeer verheugd. Hodina was het enige paard van Texel dat aan de show deelnam. LEESZAAL VOORTAAN OP ZATERDAGMORGEN NIET MEER GEOPEND Het bestuur van de bibliotheek had, bij wijze van proef, in oktober 1968, aan het publiek gelegenheid gegeven tot het gebruik maken van de leeszaal op zaterdagmorgen. Hiervan werd vrij wel geen gebruik gemaakt, ook niiet in het zomerseizoen In verband hierme de komt deze openstelling ingaande za terdag, 23 augustus te vervallen. We hebben het huidige werk van de Plaatselijke Commissie voor Ruilverka veling wel bestempeld als de „laatste zware loodjes". Dat is niet een particu liere mening, maar de mening van alle leden en deskundigen van de Commis sie. Als o.g. tijdens de excursies, die hij rondleidt over het eiland iets vertelt over de ruilverkaveling en het aandeel, dat hij in het werk heeft gehad, laat hij zich wel eens ontvallen, dat het werk van landbouwvoorlichter in feite veel mooier is dan het werk bij een ruilver kaveling. Daaraan knoop ik dan nog wel eens deze opmerking vast- Zolang mijn werk uitsluitend bestond in het geven van voorlichting was mijn kijk op de mensen met wie ik regelmatig in aan raking kom, wat optimistischer dan na 16 jaar werken bij de Ruilverkaveling. Dat ligt uiteraard voor de hand. Het werk van de landbouwvoorlichting is uitsluitend dienstverlenend en het is dan niet zo'n grote toer om met iedereen of in ieder geval met de meeste mensen met wie je in aanraking komt, goede vrienden te blijven. Bij het werken in de Ruilverkaveling ligt dit veel moei lijker. Ook wel eens meevallers Gelukkig wegen de loodjes niet altijd even zwaar. Zo'n minder zware dag be leefde de Commissie dezer dagen. Het was een dag, waarop 14 „bezwaarden" waren opgeroepen. Door omstandighe den kon één van de opgeroepenen niet komen. Maar wat tot nu toe niet was voorgekomen: De Commissie slaagde er in met de overige 13 personen, die een bezwaarschrift hadden ingediend tot 'n vergelijk te komen. Dit betekende niet, dat al deze be zwaarden met een voldaan gevoel naar huis gingen. In een aantal van deze ge vallen moest de aanvankelijke kosten- aanslag worden gehandhaafd. In een nog groter aantal gevallen bereikten de bezwaarden niet wat ze wilden berei ken. Enkele malen leek het er op of men de reclamant zou moeten doorsturen naar de rechter-commissaris. Maar dan was een enkel woord van één van de leden nog voldoende om de reclamant te laten inzien, dat zijn kosten in een goe de verhouding stonden tot die van mede-eigenaren. Het bezwaarschrift werd ingetrokken Zaterdagmiddag hield de politie op de veerhaven de auto aan van de 23- jarige pierenspitter H.K. uit Den Helder De auto had gladde banden en tal van andere gevaarlijke gebreken, zodat be sloten werd het vehikel in beslag te ne men K. kón bovendien geen rijbewijs en verzekeringspapieren tonen. Van de plm. 300 bezwaarschriften zal er spoedig tweederde deel afgehandeld zijn. Binnenkort zal de rechter-commis saris voor de derde maal zitting houden op Texel om een bemiddelingspoging te doen om reclamant en Commissie bij el kaar te brengen. De Rechtbank te Alk maar heeft tot nu toe twee gevallen behandeld. De volgende zitting van de Rechtbank zal pas in oktober worden gehouden. Er er moet mee gerekend worden, dat er daarna nog wel één of meer zittingen van de Rechtbank zullen volgen, al hoopt de Commissie uiteraard dat dit niet het geval zal behoeven te zijn. De vraag wordt nog al eens gesteld wanneer de betaling van de ruilverka velingsrente zal beginnen. Aanvankelijk werd gedacht en „gehoopt", dat dit het jaar 1970 zou zijn. Hoewel de kans, dat dit inderdaad zal gebeuren nog niet he lemaal weg is, wordt er op het moment toch wel rekening mee gehouden, dat het 1971 zal Worden voordat de betaling begint Op dat moment zullen de boeren, die het eerst hebben gebouwd dan 16 jaar in hun nieuwe boerderij wonen. ONGERUSTHEID OVER OPGESLOTEN KLEUTER Voorbijgangers zagen donderdag avond in een geparkeerde Duitse auto in de Binnenburg te Den Burg een jon getje zitten, dat met geopende mond achterover lag en in ademnood leek te verkeren Tikken en kloppen op het raam deed het knaapje niet reageren. De in aantal snel toenemende toeschou wers wonden er zich zeer over op dat ouders zo onverschillig konden zijn en waarschuwden de politie. Deze brak het portier van de Taunus open en nam het jongetje mee naar het bureau. Het bleek niets te mankeren. De ouders kwamen echter al gauw bij hun auto terug, waar ze van de deels verontwaardigde om standers, die dachten dat ze uren waren weggebleven, vernamen wat er gebeurd was. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 19 aug. 0.01 en 12.00; 20 aug. 0.28 en 12.30; 21 aug. 0.54 en 13.04; 22 aug. 1.32 en 13.57; 23 aug. 2.41 en 15.27. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Mevrouw E. Mets-Dogger, onlangs overleden in huize „Irene", heeft een legaat, groot ƒ300,vermaakt aan het Groene Kruis Texel. Het bestuur van het Groene Kruis is zeer erkentelijk voor de wijze waarop hier de sympa thie voor het werk van het Groene Kruis tot uiting werd gebracht. Door het bestuur is van 'het geld een inva lide (wandel)wagen gekocht, bestemd om via het magazijn te worden uitge leend. BEJAARDENSOOS NAM AFSCHEID VAN VOORZITSTER De leden van de bejaardensociëteit Den Burg hebben donderdagmiddag in de Witte Burcht afscheid genomen van hun voorzitster, mevrouw Koopmans. Zoals bekend vertrekt mevrouw Koop- mans (echtgenote van Ds. Koopmans) binnenkort naar Haarlem. Wegens ziek te van de heer C. Kaczor werd door de heer F. Taag een korte afscheidsspeech gehouden. Hij prees mevrouw Koop mans voor de wijze waarop zij haar be langrijke taak belangeloos in het belang van het bejaardenwerk had vervuld. Als geschenk van de leden overhandigde hij een schrijfmap. BESTUUR CBTB BRENGT WERKBEZOEK AAN TEXEL Het bestuur van de Christelijke Boe- ren- en Tuindersbond Holland-Brabant organiseert in samenwerking met het bestuur van de Nederlandse CBTB op maandag 25 augustus een werkbezoek aan Texel om zich daar op de hoogte te stellen van de agrarische problematiek. Het uit vijftien personen bestaande ge zelschap zal een bezoek brengen aan het bedrijf van de heer J. Kikkert (akker- bouw-recreatie) te Oudeschild, het be drijf van de Gebr. Trap te Oosterend (jongvee, schapen, bollen) en het be drijf van de heer B. Vlaming te Nicu- weschild (veehouderij). In Den Hoorn zal een lunchpauze worden gehouden en na afloop van de rondgang langs de bedrijven, wordt een uitstapje naar de vuurtoren gemaakt. Van vijf tot zes uur 's middags wordt in het havenrestaurant van 't Horntje een bijeenkomst gehouden, waarbij de agrarische situatie op Texel en de be vindingen van die middag ter sprake zullen komen. Woensdag 20 augustus Den Burg, Folklore, 14.00 uur, oude am bachten, poppenkast, kinderdansgroep; 19.00 uur optocht met fanfarekorps; 19.45 uur kinderen met lampionnen; volksdansgroep, drumbandshow met 5 drumbands, dansen in „De Oranjeboom" Donderdag 21 augustus De Cocksdorp, 10.00 uur, kinderspelen terrein Sluftervallei, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden op het terrein. De Cocksdorp, 14.00 uur, strandspelen bij de vuurtoren, leeftijd 7-14 jaar. Aan melden bij strandpaviljoen Vrijdag 22 augustus Den Hoorn, 14.00 uur, strandspelen bij paal 9, leeftijd 7-14 jaar. Aanmelden bij huisje badmeester. SCHIETOEFENINGEN Op 19 aug. met uitwijkdatum 20 aug. wordt geschoten te Den Helder van 10.00 uur tot zonsondergang met de 175 mm. kanon. Sector vanuit Marine emplacement: coördinaten: 2130-69245. Onveilige sector begrensd door de rich tingen 50 - 80°. Afstand 32 km.; hoogte 6 km. l)lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||liUIIIIIIIIII!lll!!lllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllll)IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUllllllll FEUILLETON door TOM LODEWIJK llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillUUIIIIIIIIIIUIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIUI 26. Ze had hem van het begin af dóór gehad. Ondanks zijn forse gestalte, zijn markante kop, géén kradhtfiguur. In nerlijk onzeker. Grote wagen voor de compensatie, beetje dik doen om indruk te maken. En toch ook op haar had 'hij indruk gemaakt. Ze moest letterlijk tegen hem opzien. Ze wist dat ze hem geestelijk verre de baas was, er waren jongens en mannen genoeg geweest, maar ze waren afgeschrikt, Greet Ver meulen was zo scherp, zo bijdehand. Een kat, zeiden de vrouwen. Een haai baai, zeiden de mannen. Ach, dat was ze niet. Maar je had heel wat nodig als vrije vrouw, om je in de mannenmaat schappij staande te houden. Zo'n man als deze, die zou allang gelukkig zijn als ihij maar voor je mocht zorgen, die zou zich allang koning voelen als hij je in die sterke armen kon optillen en zeggen: „Nou, wat heb je nóu nog te vertellen?'' en verder graag alles aan zijn vrouw overlaten. Ze voelde zich met hem wonderlijk op haar gemak. Ze hoefde voor ham niet bang te zijn, zij zelf had de teugels vast in handen. En ze vond hem een aardige vent, mocht hem wel. Ze praatten wat over en weer, over onbelangrijke dingen. Bas had het ge sprek wel graag over een andere boeg gegooid, wist niet goed hóe, met haar. Met anderen ging dat vlot genoeg, hij kende alle foefjes. Maar die gingen hier niet op, leken nu opeens goedkoop en banaal. Ze kwam hem te hulp. „Hoe kwam u er nou bij, om voor mij tulpen mee te nemen? Nee, niet om die huzaar, dat was maar gekheid". „Wilt u het echt weten?" „Ja, daórom vraag ik het". „Ik zou u iets heel moois geven". „Zómaar?" „Nee, niet zomaar". Iets heel moois. Een bos tulpen. Dat had hij goed aangevoeld. Niet iets duur, maar iets moois. „Ze zijn uit onze eigen tuin, ik zit in de bollen". „Exporteur? Daérom bent u zo vaak in Rotterdam!" „Juist", zei hij opgelucht, om de uit vlucht. „Dat lijkt me wat", zei zuster Ver meulen. Dat is iets levends hè? en dan die prachtige bloemen". „Houdt u veel van bloemen?'' „Ik heb er nooit genoeg van. Ik heb alleen geen tuin, ik zit op een flatje". „Wij hebben bunders!" „U maakt me jaloers". Een stoutmoedige gedachte maakte zich van hem meester. „Ik wou dat u es kwam kijken", zei hij. „Waar, op uw bedrijf?" ,Ja, dat zou ik geweldig vinden". Ze knikte tevreden. Een man vroeg geen vrouw om zijn bedrijf te komen kijken, als hij uit was op avontuur. Zulke dames hield je op verre afstand van je eigen omgeving. Ze had hem goed gepeild. „Wel", zei ze, „daar zou ik best eens zin in hebben". Hij was blij als een kind. „Waarom lacht u zo tevreden?'" vroeg ze. Hij zocht naar woorden. „Nou", zei hij tenslotte, „dat u dat zegt, dat bewijst dat u.dat u wel weet dat het geen smoesje van me was.van die tulpen.en daarnet, dat ik u aansprak". „O nee,'' zei ze zakelijk, „ik ken de mannen, én hun smoesjes. Dadht u dat ik anders zo rustig naast u zat? Nee, ik heb wel een klein beetje vertrouwen in u". Dat had nog nooit iemand tegen hem gezegd, dacht hij schuldbewust. En langzaam maar zeker groeide zijn over tuiging dat deze ontmoeting tja leiding was hij dacht niet vaak diep na, Bas Stok, maar er was iets in hem blijven hangen: je leven werd geleid, had Magda altijd gezegd. Zou dit nu ook zo zijn? Eerst die aanrijding, toen die ontmoeting, en nu hier, notabene op de Coolsingel, tussen duizenden mensen, kwam zij aanstappenen hij had naar haar uitgekeken. Was dat blind toeval? Ze keek op haar horloge. „Ik moet naar huis, ik heb nacht- dienst". „Mag ik u brengen?'' Weer even die snelle blik. „Goed", zei ze dan. Zwijgend reed hij de grote wagen door de drukte, daar zat ze nu, vlak naast hem. Zuster Vermeulen van de CONDITIE „TEXEL" NOG M OP PEIL Texel is weer begonnen en hc-J duidelijk dat de conditie nog nieï peil is. Texel speelde met een J elftal en mogelijk moet daar nog wat aan gedokterd worden. OvJ jonge opgestelde spelers mogen \J lig niet ontevreden zijn. J. v. Berd en K. D. Koorn werkten hard, pJ den door de verdediging te snijdet echter niet gelukte. In de verdeJ was Thijs Molenaar de centrale fij Samen met Gert Pansier, Peter enj Groen, Jan Meedendorp en Jan Bout, wisten ze het wel te klaren,! werd zuiver en op tijd teruggespetj Charles Ipenburg, die bovendien it* aanval onschadelijk maakte. Hans( moet aktiever worden en doorzet^ Zeemacht, dat op bezoek was.j een sterke, goed ingespeelde ploeg een goede opvatting wat de opboiuj treft, het had echter voor het dc< lang werk, waardoor het niet kon ren. Het is een goede oefenwedstrijd weest voor beide ploegen. Wel war* gasten veelal in de aanval, maag verdediging bleef baas. Nog voord; nam Texel de leiding door J. v. Ba kom, die doorbrak en in de uii hoek laag inschoot. Na de rusi Texel veelal in de aanval, maar ooi geen doelpunten tot J. v. Benni weer doordrukte en de stand op bracht. Zeemacht kwam met een val door het midden, Charles kwaa te vroeg uit z'n doel en het was! Uit een corner werd het 22, waan beide partijen tevreden konden ajJ h< iet ïkt .et do jongenszaal. Enkele uren geleden nog onbereikbaar ver. Hij stopte voor het flatgebouw, reik te achter zich naar de bloemen. Over de tulpen heen zag ze hem aan, haar ogen glimlachten „U hebt iets beloofd", zei hij. „O ja, wat?" „U komt kijken, op ons bedrijf". „O ja, dat doe ik wel eens". „Moet ik maar wachten tot u ver schijnt?" „Wat anders?" „Het lij'kt me beter als ik u kom ha len". „Tja", zei ze als dacht ze er ernstig over na, „dat is wel makkelijker na tuurlijk". „Kunnen we afspreken?" Ze weifelde nog. „Toe, zuster". „O," zei ze opeens, schei uit met dat gezuster". „Juffrouw dan?" „Ach nee, u bent zo aardig geweest, ik zal niet vervelend zijn. U mag wel Greet zeggen". „Ik heet Bas". „Bas? Bas Stok. Dat klinkt! Stoer hè? Wacht, schrijf op, dan geef ik je mijn telefoonnummer' •Hij viste haastig naar zijn ballpoint. „En als je nou soms denkt, dat ik met dat nummer te kóóp loop, dan ver gis je je zwaar", zei ze streng. „Jij en te koop, dat hoort niet bij el kaar", zei hij, verrast door zijn eigen slagvaardigheid. Ze zag hem aan met die onderzoeken de blik. „Als je dat méént, dan worden we nog vrienden. Auf wiederhören!" Hij zag haar met vlugge stappen naar haar flat gaan. Ze wuifde nog even bij S.V.O.-NIEUWS Zo langzamerhand beginnen we eens aan voetbal te denken, want competitie start op zondag 7 septen Daarom beginnen we vrijdag a.s. met de training voor senioren en oc junioren worden dan verwacht aj beer de vrijdagavond vrij te houdei dan de training te kunnen bezoeken dat een ieder dan in de juiste cos aan de ongetwijfeld weer zware ca titie kan beginnen. Afgelopen zond wel gebleken, dat er nog heel wal mankeert. Oosterend is dit jaar ingedeeld i derde klasse c. van de afd. Ni Holland, waarin verder uitkomen: Koog, Winkel, DESS (Sij bekars DWOW (Wieringerwerf), Graft 1 WSW (Wij denes), WBSV (Beei Zuidermeer, Flamingo's (Alkmaar) DDO uit Schermerhorn. Oosterend 2 is ingedeeld samen JVC 3, Helder 7, Geel Zwart 3, lantsoog 3, Oudesluis 3, Schagen 4, ces 5 en ZAP 7. De indeling van de andere elftalli nog niet bekend. Toto. De toto begint ook weer wil gang te komen, maar dit kan nog! beter. Dus wilt u ook meedoen, gee!| seintje en in de dorpen wordt del dan bij u opgehaald. De buitendo: kunnen hem inleveren bij H. v.d. U ring of bij Smederij Keijzer in Del TEXELSE BOYS De training is inmiddels begoï Dinsdagsavonds worden om kwart i zeven de adspiranten en om acht de junioren en senioren verwacht De competitie is al zeer nabij, zo mogelijk present dus. De deelnemers (er kunnen nog paar supporters bij) aan de trip i Amsterdam, moeten zondag a.s. vi uit de veren. We vertrekken mei boot van 8 uur. Verzamelen op hel venplein. CONSULTATIEBUREAU VOOI ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de b- zijn, worden op het bureau venr< op de tijden dat hun eigen huis zitting heeft. Deze tijden zijn als w dokter Barnard, woensdag 20 augs van 13 00 tot 15.00 uur; dokter Elias, woensdag 13 augustus 15.00 tot 16.00 uur. de deur, toen was ze weg. Langzaam bracht hij de wagen gang. „Nou Bas, jongen", zei hij, „wil vandaag hebt uitgehaald dat zul je ten. Moesten Piet en Karei horen! gleed een wrange trek over zijn gea Nee, niet de grappen van Piet en Ki over haar. Hij reed de hele weg niet harder zeventig. Er was teveel om over ni denken. HOOFDSTUK XI Waarin Bas Stok bezoek meebrengt Stok Senior zich zorgen maakt. Nel de Braber-Stok schikte de N men in het grote huis, waar het 8 paar zijn tenten zolang had opgesli tot de ouders weer uit Amerika zoa terugkeren. Dat was de beste oplos? want ten eerste moest er toch ook voor Bas gezorgd worden, en dal waren er nog altijd mensen die avonlds opbelden, als het kantoor sloten was. Ze zag de grote wagen de we den. Die kwam zeker om koffie. Hij zo mak de laatste dagen. Zou er iets scheef zitten? Zou hij zich weff de nesten hebben gewerkt? „Mógge", zei hij, handenwrijvend kamer binnenkomend. „Zeg Nel, heb je al koffie?" ,,'k Ben aan het zetten, duik maai de stoel". Zie je, wéér dat ongewoon-zach^ nige. Niks voor Bas. Hij kon er ff half vrede mee hebben, dat Piet ec samen woonden in het huis. Erg zellig was hij niet. Enfin, 't was ff voor tijdelijk. En toch, nu klonk er andere toon in zijn stem. (wordt vervolg

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2