Schapen fokdag: vooral zege voor de heer P. Verberne SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Natiiristenstrand (IV) De 2-jarige ram van de heer P. Ver berne uit Oosterend is op de gisteren gehouden Schapen fokdag tot kampioen uitgeroepen. Het dier werd gefokt door de Fa. YVagemakcr uit De Wecre. Reser ve-kampioen werd de 1-jarige ram van de heer C. M. Veeger uit De Westen. Fokker was de heer P. Verberne, zodat deze alle reden heeft om met tevreden heid op deze Schapenfokdag terug te zien, temeer daar hij ook de prijs voor het reserve-kampioensviertal ooien ver overde. De prijs voor het kampioens viertal ooien ging naar de fa. K. Mantje en Zoon te Oudeschild. De weergoden waren de schapenfok dag gunstig gezind. Het gevolg was een vrij grote belangstelling van het pu bliek, maar het is wel eens drukker ge weest. Op de ruime Groeneplaats kwam de expositie van keuringsdieren wel veel beter tot zijn recht. Op het plateau voor het raadhuis was een keunngsring gemaakt, waar de dieren goed konden worden beoordeeld. Iets scherper dan in vorige jaren lette de jury op beenaf wijkingen, als gevolg van het feit, dat men daar ook in het buitenland zeer scherpe aandacht voor heeft. Zelfs de kampioensram kreeg een bemerking op de linkerachterpoot; overigens beant woordde dit dier met zijn prachtige huid en beste kop zodanig aan het fok- kersideaal, dat het kampioenschap geen punt van langdurige discussie vormde. Verder week de jury bij het aanleggen van normen niet af van vorige jaren. Ook nu waren brede achterstellen (,,daar zit 't duurste vlees") belangrijke voorwaarde tot succes. De handel, een prettige bijkomstig heid van de schapenfokdag, was niet bij zonder levendig. Van de oudere ram men werd er zelfs geen verkocht, zo hoorden we. Wat beter ging het bij de ramlammeren. Het resultaat van de be oordeling hangt soms af van de omge ving waarin het te keuren dier zich be vindt. Op het stenen plateau voor het raadhuis bracht een 2-jarige ram van Commandeur het niet verder dan 3C. Toch was dit dier al voor ƒ1500,naar Frankrijk verkocht De kopers hadden het dier in de wei gezien en waren tot een veel gunstiger oordeel gekomen Volgs een overzicht van de keurings uitslagen Rubriek I, oudere rammen: IA fokker A. P. Dalmeijer, Oudeschild, eig. P Bak ker Bzn, Den Burg; 1B fokker C J. Commandeur, Den Burg, eig. P. Verber ne, Oosterend; IC fokker P. Brans Azn, Oosterend, eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2A fokker C Bakker, De Waal, eig. P. Kikkert, Den Burg; 2B fokker F. J. Niezemuller, Noordbroek (Gr.), eig. G. Eelman, Oosterend; 2C fokker KI. Zuidewind. Oudeschild; eig. A. J. Swaerts, Oudeschild; 3A fokker T. B. Roorda, Wijtgaard, eig. J. C. Roeper, Oosterend: 3B fokker M, C. Bakker, Den Hoorn, eig. Joh. C. Roeper, Oosterend; 3C fokker C. Verberne, De Waal, eig D. Zuidewind, Den Burg. Rubriek II, tweejarige rammen IA en kampioen fokker fa. Wagemaker, de Weere, eig. P. Verberne, Oosterend; 1B (beste tweejarige ram) fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. J. Huisman, De Koog; IC fokker M. Jansen, Rijssen, eig. G. Eelman, Oosterend; 2A fokker Gebr. Donker, Schagen-Twisk, eig. J. D. Roe per, De Waal; 2B fokker C. J. Com mandeur, Den Burg, eig. fa. KI. Mantje zoon, Oudeschild; 2C fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. J Beumkes, Oude schild; 3A fokker C. J. Commandeur, Den Burg, eig. J. S. Dijt, Den Burg; 3B fokker M M. Waal, Beemster, eig. H. J. Keijser, Den Burg; 3C fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek IIIA, éénjarige rammen: IA en reserve-kampioen fokker P. Ver berne, Oosterend, eig. C. M. Veeger, De Westen; 1B fokker J. Wagemaker, Zwaagdijk, eig. C. J. Hin, Oudeschild; IC fokker P. Verberne, Oosterend, eig. K. Linnhose, Oosterend; 2A fokker P C. Hin Dzn., Oosterend, eig. KI. Zuidewind, Oudeschild; 2B fokker-eig. J. Zuide wind, Oudeschild; 2C fokker P. Vla ming, 't Noorden, eig R Eelman, Oos terend; 3A fokker Jn Huisman, De Koog, eig. A. Bakker, Oosterend; 3B fokker G. C Kikkert, Den Burg, eig. R Eelman, Oosterend; 3C fokker P. Verberne, Oosterend, eig. C. J. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek IIIB, éénjarige rammen IA fokker Jac. Roeper Johzn Den Burg, eig. P. Kikkert, Den Burg; 1B fokker P. Bakker Bzn., Den Burg, eig. G. C. Kik kert, De Westen; IC fokker-eig. C. J. Kikkert, Den Hoorn; 2A fokker-eig. C. J. Kikkert, Den Hoorn; 2B fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. fa. Witte-Zijm, De Cocksdorp; 2C fokker P. C. Hin Dzn, Oosterend, eig. Jn. Huisman, De Koog; 2D fokker-eig. Sabena, Den Burg; 3A C M. Veeger, Den Burg, eig. Sabena, Den Burg; 3B fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 3C fokker-eig. KI. Zuide wind, Oudeschild; 3D fokker fa. K. Mantje, Oudeschild, eig. J. C. Hin, Oos terend. Rubriek IVA, tweetallen ramlammeren van één vader IA C. M. Veeger, De Westen; IB P. Verberne, Oosterend; IC M. C Veeger, Den Hoorn; 2A C. J. Commandeur, Den Burg; 2B C. J. Kik kert, Den Hoorn; 3A C. M. Bakker, De Waal. Eerv. vermelding: C. J. Comman deur, Den Burg, K. Linnhose, Ooster end; fa. K. Mantje en Zoon, Oudeschild. Rubriek IVB, drietallen ramlammeren van één vader IA C. J. Commandeur, Den Burg; IB C. J. Hin, Oudeschild; IC C. J. Commandeur, Den Burg; 2A Jn. Huisman, De Koog; 2B P. Verberne, Oosterend; 2C M. C. Bakker, Den Hoorn 2D fa. K Mantje en Zoon, Oudeschild; 3A C. J. Commandeur, Den Burg; 3B R. Eelman, Oosterend; 3C A. J. Lap, Den Hoorn; 3D Joh. C. Roeper, Ooster end (2x). Eerv. vermelding: C. J. Hin, Oudeschild; fa. K. Mantje en zoon, Ou deschild, Joh. C. Roeper, Oosterend; P Verberne, Oosterend. Rubriek V A, a t/m k, schapen met twee ramlammeren IA fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; IB C. J. Commandeur, Den Burg; IC fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2A fokker C. J. Hin, Oudeschild; 2B fokker-eig. G. C. Kikkert, De Westen; 2C fokker-eig C. J Commandeur, Den Burg; 3A fokker-eig. A. Bakker, Oosterend; 3B fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; 3C fok ker-eig. T. Huisman, De Koog; 3D fok- ker-eig. C. J Commandeur, Den Burg. Rubriek V B, r t/m z, schapen met twee ramlammeren IA fokker-eig. C. M. Veeger, De Westen; 1B fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg; 2A fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 2B fokker-eig. Joh. C. Roeper, Oosterend, 2C fokker- eig. Gebr. Trap, Oosterend; 2D fokker- eig. P. Verberne, Oosterend; 2E fokker- eig. C, M. Veeger, De Westen; 3. fokker- eig, C. M. Veeger, De Westen. Rubriek VI A, b t/m c, schapen met één ooi- en één ramlam: IA fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; 1B fokker- eig. A. Brans Pzn, Oost; IC fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; 2. fok ker-eig. A. Bakker, Oosterend; 2. fok ker-eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2. fokker-eig. A. Brans Pzn Oost; 2. fok ker-eig. C J. Commandeur, Den Burg; 3 fokker-eig. J. Bakker Jzn., Den Hoorn; 3. fokker-eig. M. C. Bakker, Den Hoorn; 3. fokker-eig. A. Brans Pzn., Oost; 3. fokker-eig. C, J. Commandeur, Den Burg; 3. fokker-eig. C. J. Com mandeur Den Burg; 3. fokker-eig. J. Commandeur, Den Burg. Rubriek VIB, e t/m hi, schapen met één ooi- en één ramlam: IA fokker-eig. C J Hin, Oudeschild; 1B fokker-eig C. J. Hin, Oudeschild; IC fokker-eig. P. C. Hin, Oosterend; 2. fokker-eig. G. Eelman, Oosterend; 2. fokker-eig R. Eelman, Oosterend; 2. fokker-eig. R. Eelman, Oosterend, 2. fokker-eig. R. Eelman, Oosterend; 2. fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2 fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 3. fokker-eig. G. Eel man, Oosterend; 3. fokker-eig. R. Eel man, Oosterend; 3. fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild; 3. fokker-eig. C. J. Hin, Oudeschild. Rubriek VI C, hi t/m t, schapen met één ooi- en één ramlam: IA fokker-eig. fa. K. Mantje en Zoon, Oudeschild; 1B fokker-eig. fa. K. Mantje en Zoon, Ou deschild; 2A fokker-eig. Jn. Huisman, De Koog; 2B fokker-eig D. Smit, Den Burg; 2C fokker-eig. G. C Kikkert, De Westen; 3A fokker-eig. P C. Hin, Oos terend, 3B fokker-eig. P. C. Hin, Oos- lerend; 3C fokker-eig. C. P. Kuip, De Koog. Rubriek VI B, t t/m z, schapen met één ooi- en één ramlam: IA fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 1B fokker-eig. P Verberne, Oosterend; IC fokker-eig. P Verberne, Oosterend; 2A fokker-eig. P Verberne, Oosterend; 2B fokker-eig. P. Verberne, Oosterend, 2C fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; 3A fokker-eig. C. M. Veeger, De Westen; 3B fokker-eig. C. M. Veeger, De Westen; 3C fokker-eig. P. Verberne, Oosterend. Rubriek VII, schapen met twee ooi lammeren IA fokker-eig. P. Verberne, .J.V'U'c Oosterend; IB fokker-eig. P. C. Hin, Oosterend; IC fokker-eig. fa. K. Mantje en Zoon, Oudeschild; 1D fokker-eig. P. C. Hin, Oosterend; IE fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; 2B fokker- eig. C. J Hin, Oudeschild; 2C fokker- eig. P. C. Hin, Oosterend, 2D fokker-eig. Joh. C. Roeper, Oosterend; 3A fokker- eig. G. Eelman, Oosterend; 3B fokker- eig. C. J Hin, Oudeschild; 3C fokker- eig. G C. Kikkert, De Westen. Rubriek VIII, schapen met één ramlam: IA fokker-eig. P. Verberne, Oosterend; IB fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; 2A fokker-eig. A. Bakker, Ooster end, 3A fokker-eig. P. Kooiman, Oos terend; 3B fokker-eig. C. J. Comman deur, Den Burg, 3C fokker-eig. Gebr. Hin, Den Burg; 3D fokker-eig. P Zijm, Den Hoorn. Rubriek IX, viertallen oudere fok schapen: IA en kampioen: fa. K. Man tje en Zoon, Oudeschild; IB C. J. Com mandeur, Den Burg; 2A C. J Hin, Ou deschild; 2B C. J. Commandeur, Den Burg; 3. Joh. C. Roeper, Oosterend. Rubriek X A, viertallen éénjarige ooien IA en reserve-kampioen viertal len, P Verberne, Oosterend; IB C. J. Commandeur, Den Burg; IC Jn. Huis man, De Koog; ID C. J. Commandeur, Den Burg; 2A Sabena, Den Burg; 2B C. J. Hin, Oudeschild; 3A C. Verberne, De Waal; 3B C. Verberne, De Waal. Eerv. vermelding: Joh. C. Roeper, Oos terend. Rubriek X B, viertallen éénjarige ooien IA C. J. Commandeur, Den Burg; IB P. Verberne, Oosterend; IC C. J. Commandeur, Den Burg; ID J. C. Hin, Oosterend; 2A Jn. Huisman, De Koog; 2B fa. K. Mantje en Zoon, Oude schild, 2C Joh. D. Roeper, Oosterend; 3A C. J Hin, Oudeschild; 3B Joh. D. Roeper, Oosterend. Eerv. vermelding G. Eelman, Oosterend; C. J. Kikkert, Den Hoorn. Rubriek XI, viertallen ooilammeren IA fa. K. Mantje en Zoon, Oudeschild; IB P Verberne, Oosterend; IC C. J. Hin, Oudeschild; 2A C. J. Commandeur, Den Burg; 2B J. C. Roeper, Oosterend; 2C P. Verberne,, Oosterend; 2D G. Eel man, Oosterend; 2E Joh. C. Roeper, Oosterend; 2F M. C. Veeger, De Westen. 3 C. M. Veeger, De Westen; 3. C. Ver berne, De Waal. &jszs!,t'MKmzt7g- - Wij hebben met belangstelling kennis genomen van het artikel van de Keulse zieleherder, die zich over Texel be zorgd maakt in verband met de moge lijke komst van naturisten. De redactie heeft er al terecht de opmerking aan toegevoegd, dat wij al dankbaar zijn als we een klein strookje strand op de Hors zullen mogen benutten. Wat ons in het bedoelde ingezonden stuk, waar op wij thans reageren, echter hoofdza kelijk opvalt is de kennelijke onwetend heid omtrent dat wat het naturisme eigenlijk betekent Natuurlijk is het niet onze bedoeling om van Texel een totale naturistenkolonie te maken; dat zou bijzonder irreëel zijn en voor velen van onze medemensen ook volkomen on wenselijk. Wat wèl nodig is, is, dat wij aan de bewoners van het eiland Texel en aan alle functionarissen, die zich met onze aanvraag tot het verkrijgen van een strook strand bezig moeten houden, een voorlichtingsavond geven. Wij kunnen ons voorstellen dat de be woners van het eiland, die met de ge dachte aan een naturislenstrand gecon fronteerd worden en onwetend wat het naturisme nu eigenlijk precies betekent, een nadere persoonlijke oriëntatie wen sen. De Nederlandse Federatie van Natu ristenverenigingen is gaarne bereid die oriëntatie te geven en heeft voor dat doel op vrijdagavond 12 september de zaal van „De Lindeboom-Texel" te Den Burg gehuurd, waar een ieder 's avonds om 20.00 uur van harte welkom is. Alle functionarissen, die met onze aanvraag beroepsmatig van doen hebben, ontvan gen van onze federatie een aparte uit nodiging tot het bijwonen van die avond. Bestuur Nederlandse Federatie van Naturistenverenigingen Den Haag. BIJVOEREN KAN NOODZAKELIJK ZIJN „Ik heb op het ogenblik meer gras dan een paar weken geleden, maar toch loopt de melkgift van de koeien flink terug". Aldus een mededeling van een Texelse veehouder. Het is weer een nieuw bewijs voor de waarheid, dat melkkoeien zich over het algemeen be ter thuis voelen bij droog weer en droog gras dan in een natte periode. Men moet hierover ook niet te licht denken. In een paar weken tijd krijgt het gras een heel andere samenstelling. Het gehalte aan droge stof van het gras dat een paar weken geleden op hel land stond kan wel 10°/o hoger zijn ge weest dan van het gras, dat gegroeid is na de vele regen van de laatste weken. WAT IK ZEGGEN WOU. FOLKLORE ZIT NIET STIL De acht Folklore^woensdagen van het seizoen 1969 zijn voorbij en wij van het Folklorebestuur kunnen er met bijzon der veel genoegen op terug zien. Er werd en wel door zeer velen ge weldig medegewerkt en mede dank zij hen, werden de Folikloregebeurtenissen dit jaar een n.o.m. groot succes. Hier past ons dan ook grote dank aan allen, die geholpen hebben dit succes te be reiken. De diverse evenementen werden druk bezocht en we1 mochten zeer veel aller aardigste en enthousiaste reacties be luisteren, die ons grote voldoening heb ben geschonken en waarvoor we na tuurlijk ook zeer erkentelijk zijn. De dames, die in Folkloreverband oliebollen hebben gebakken ten bate van het zwembad, hebben zich gewel dig geweerd en een flink bedrag voor het goede doel bijeengebracht. Alle hulde. En wie nu zou denken, dat bakken zullen de dames nu wel „goed zat" zijn, heeft het danig mis, want nu willen zij ook nog op eigen initiatief oliebollen gaan bereiden ten bate van de Folklore en wel op maandag 8 september a.s. Mogen wij een beroep op u doen, beste lezeressen en lezers, die dag veel olie bollen te kopen, zulks tot voldoening van de zeer gewaardeerde initiatief neemsters? Hier spreekt natuurlijk ook wel zelfbelang, dat voelt u well. Maar och, we kunnen, gezien onze nog vele verdere plannen en wensen en reeds gedane flinke uitgaven, best weer eens wat aanvulling van onze kas gebrui ken. Onze „Berlijn-ploeg", een 40 tal leden van Volksdansgroep en groep oude dansen tezamen, is druk aan het repa- teren om twee showtjes te kunnen ge ven in Berlijn, waarheen de Folklore is uitgenodigd. Vrijdag 5 september a.s. vangt de vier dagen durende, en vrij wel door Berlijn te betalen, reis aan. Mede gezien het belang voor ons eiland van deze vertegenwoordiging, wensen wij de Folkloreploeg veel plezier en vooral ook succes. De komende winter gaan we niet stil zitten; we zijn nl. van plan om op 23 september a.s. een Folklore-avond te geven in Den Burg, waar gezellig kan worden gedanst en waar tussendoor wat show en attracties zullen worden gegeven en die toegankelijk is voor een ieder. Verder ligt het in de bedoeling eens iets voor de bejaarden te doen en in de loop der wintermaanden ook in de an dere dorpen gezellige avonden te bren gen met zo mogelijk muziek, dans en show. Het al of niet doorgaan van deze avonden is uiteraard afhankelijk van medewerking en de beschikbaarheid van voldoende grote zalen. Donderdag 27 november gaan we weer beginnen met les in de oude dan sen en we blijven dat dan doen op de donderdagen tot eind april 1970. Graag zien we de leden van vorig jaar weer terug en bovendien kunnen op diezelf de donderdagen ook beginnelingen les krijgen, die graag de oude dansen wil len leren. Wilt u dus gaan meedoen of weer meedoen, geeft u zich dan even op bij de heer F. de Jong, „Torenhuis", Den Hoorn, telefoon (02226) 331 Gezien het financiële aspect van deze aange legenheid, willen we nl. graag van te voren weten waar we alzo aan toe zijn. Geeft u zich dus spoedig op. Bij voor baat hartelijk dank. Met vriendelijke groeten van het Folklorebestuur als De grote verandering is vooral de verminderde zetmeehvaarde van het gras. Daarom kan een aanvulling met zet- meelrijke producten op 't moment zeer gunstig werken. We denken in dit ver band aan een dagelijkse gift van 6-7 kig aardappelen of 1 - 2 kg droge pulp of 1 - 2 kg weidekoek. Wordt er de gemolken, dan kan ook een dagelijkse gift hooi van een paar kilo zeer be langrijk zijn. Als men nu al genoegen neemt met een belangrijke daling van de melkgift, dan moet u er op rekenen, dat ook in de komende herfst en winter de melk gift niet hoog zal zijn. Probeer daarom zoveel mogehjk te voorkomen of in ie der geval te beperken. TIJD VOOR RUWVOEDERONDERZOEK We stellen ons voor, dat zeer binnen kort de monsternemer van het Bedrijfs- laboratorium voor Grond- en Gewas- onderzoek weer op pad zal gaan voor het nemen van monsters ruw voer. We twijfelen er ook niet aan of er zullen ook dit jaar wel weer heel wat veehou ders zijn, die het besluit nemen om één of meer monsters hooi of kuilgras te laten onderzoeken. Na de duidelijk toe genomen animo voor ruwvoederonder- zoek mogen we zeggen, dat op diverse bedrijven het onderzoeik van ruwvoer een normale bedrijfsmaatregel is ge worden. Het gaat ons in dit artikeltje om hen, die hiertoe tot nu toe niet kwamen. Die er van uitgaan, dat ze aan de buiten kant wel kunnen beoordelen wat er in hun hooi en kuilgras aan voedings waarde zit. Al geven we direkt toe, dat reuk en kleur van hooi en kuilgras be langrijke aanwijzingen kunnen zijn voor de kwaliteit van het ruwvoer,j moeten we toch zeggen, dat deze aan wijzingen onvoldoende zijn om iets aan| de weet te komen over de voedings waarde. En toch is dit laatste van groot belang. In de eerste plaats om achteraf vast te kunnen stellen of de manier, waarop u het ruwvoer dit jaar hebt ge wonnen een goede methode was. In de tweede plaats om bij de aanvang van het winterseizoen zo nauwkeurig mo gelijk te kunnen vaststellen welke an dere voedermiddelen u naast het hooi en kuilgras nog moet geven. Als u nu de monsternemer of de landbouwvoorlichting vraagt om mon- stername, dan hebt u de uitslag tijdig in uw bezit. Wat een water Het ziet er naar uit, dat in de twee de helft van de maand augustus op di verse plaatsen van ons eiland een tota le regenval van wel 100 mm zal geno teerd zal moeten worden. He't zijn de paar „slordige weken", die volgens de redakteur van deze rubriek nodig zou den zijn om het grasland weer een groene kleur te geven, waarbij we wel willen vermelden, dat we daarbij niet direkt dachten aan 100 mm. water. Het ongemak van deze 100 mm is er speciaal voor akkerbouwers. Op hun bedrijven stagneert het oogstwerk op een manier, die bij het nog even voort duren van deze weersomstandigheden zeker schade zal gaan geven. Dit vele water vraagt al weer direkt om maatregelen om een teveel weg te werken. Op het grasland vraagt dit open greppels en we mogen niet ver- waditen, dat dit na een weideperiode overal het geval zal zijn. Bedenk daar bij, dat voor een goede groei van het gras water onontbeerlijk is, maar dat een teveel, speciaal in nazomer en herfst groeivertraging geeft. Wat het bouwland betreft gaat het om 't goed functioneren van de drains. Ook hier is het geen vanzelfsprekend heid, dat het hiermee wel in orde is. Op één bedrijf was men al weer aan het werk om de drainreeksen de jaar lijkse onderhoudsbeurt te geven. Vooral op ijzerhoudende gronden kan dit na een zomer, waarin de drains weinig of geen werk hebben gedaan hard nodig zijn. Het zal in het komende seizoen ook weer nodig zijn, dat op een aantal be drijven de drainreeksen worden ver nieuwd of uitgebreid. Als dit het geval is, dan is het zaak om nu de man, die dit werk moet uitvoeren al te waar schuwen. Ook na de vele regen van de laatste weken is de nazomer en herfst een veel betere tijd om te draineren dan de winter en het voorjaar. S.V. TEXEL Uitslagen: Texel 2-D E.C. 2 4—i- Texel 1-D.E.C. 1 1—4. Texel heeft wel een bijzonder nuttig» tegenstander gehad aan D.E.C. (4e ft KNVB) uit Amsterdam) Voor de rust werd Texel veel mak overspeeld door snelle combinaties goede openingen. Kort na het begin aanval van rechts, een kogel tegen oc- derkant paal. Steeds weer kwamen gasten opzetten, waartegen de Texel, verdedigers alle moeite hadden overeinj te blijven. Ook de DEC verdediging Ij^ weinig kansen. Spoedig werd het 0-1. Een mistrapper van Arie de Veij 1» landde in eigen doel en met een zo snelle overrompelende aanval 0- Ruststand. In de 2e helft een enigszins gewijzig elftal. Henk Groen werd vervang© Arie de Veij linksachter, Thijs Mole naar en Gert Pansier midden en rechü Peter Groen. Nu speelde Texel stukkej beter. Wim Koorn en K. D. Koorn wer den meestal goed „gevoed" door Meedendorp, Thijs en Peter en ook An$ terwijl Gert nu ook beter uit de ver kwam. Doordat J. v Bennekom wel ijverig, toch niet al te best aanpaste Hans Geus te langzaam ging, was dj stootkracht onvoldoende. Toch Texel er in na een snelle rush van Wis Koorn op 13 te komen en een aanti goede kansen werd niet benut. He evenwicht tussen beide ploegen l«j hersteld. Guus heeft in het doel ee goede indruk gemaakt en een paar ma» prachtige gered. Vlak voor het eindt een aanval gevolgd door een gevaarlijk schot dat Guus prachtig keerde. De N werd opgevangen en meteen in de derhoek gekogeld, waar totaal niets te gen te doen was. Ook Texel 2 speelde een leuke strijd. Rob schoot, kort voor het einde de partijen naar 44 met een moois treffer. S.V. DE KOOG Vorige week donderdag is de trainis( weer begonnen Welpen om half zevet en de senioren hierna. De Toto wordt met ingang van dea week ook weer opgehaald. Voor zondag staat op het programs 11.30 uur junioren De Koog-WGW (compettie).; 14.00 uur Texelse kasle leines-AVRO, 16.00 uur De Koog Cocksdorp 1 (vriendschappelijk). ZDH-NIEUWS Trainen. De training voor 'juniora en senioren is op woensdags, aanvaij 8 uur. Afgelopen zondag is wel gebit ken dat de training hard nodig is. Kos dus allemaal, ook al heb je het nog dré met het werk. Probeer er een uur in week voor uit te trekken. DeP. TEXELSE BOYS Het eerste is ingedeeld in 2B mety volgende tegenstanders 7 sept. SDOB thuis; 14 sept. VZV uil 21 sept. VESDO thuis; 28 sept. RKEIX uit; 5 okt. Spartanen thuis; 12 okt. Mfl uit; 19 okt. inhaaldag; 26 okt. Jisp thuis 2 nov. KSV uit; 9 nov. Blokkers thuis 16 nov. vrij; 23 nov. Kwadijk uit. Het tweede is ingedeeld in Res. tl met: BKC 3; Callantsoog 2, Geel Zw 3; Helder 6; HRC 6; St. Boys 2; Win; 2 en Zeemacht 3. AW. PUPILLENCOMPETITIE Voor afdeling A nemen deel: Texel a, Texel b, Tex. Boys a, Tex, Boys b, ZDH aCocksdorp a, Oosterea a en De Koog a. Afdeling B: Texel c, Tex. Boys c, ZDHi We hopen dat deze afdeling binnec- kort nog kan worden uitgebreid. We wijzen er nog op, dat afdeling is voor jongens die op 1 september of 11 jaar zijn. Afdeling B voor jongec die op 1 september 1969 8 of 9 jaar zijl Hier moet men zich streng aan de led tijden houden. Controle door de jeugi leiders is nodig. A.s. zaterdag wordt begonnen mei. Afdeling A De Cocksdorp a-Texel a, 2.15 uur ZDH a-De Koog a, 2.15 uur Tex. Boys a-Oosterend a, 3 uur Texel b-Tex. Boys b, 3 uur Afdeling B: Tex. Boys c-Texel c, 2.15 uur Betrokkenen worden dringend ver zocht de uitslagen zo mogelijk zaterds nog in te leveren'. D-D TETAK SPEELT EIGEN COMPETIfl De tafeltennisvereniging Tetak sü! vrijdag a.s. het nieuwe seizoen. Hl rooster is gewijzigd en nu als vo!| vastgesteld; vrijdag 19.30-21.30 uur zaterdag 13.30-16.30 uur. Door de dan* en heren zal geen competitie wordt gespeeld. Daarom zal worden gestal met een competitie binnen de vera ging. VOLLEYBALTRAINING BEGINT WEER Donderdagavond begint de trains van de volleybalclub Tevoko in c Burg. De Koning-hal te Den Burg. 6-7 uur jongens tot 16 jaar; van Uur meisjes tot 16 jaar; 8 - 9.15 uurd mes en van 9.15 - 10.30 uur heren Deelname aan de training is voof belangrijk voor degenen, die dit aan de competitie deelnemen. La* worden verzocht op de eerste atf# ƒ6,50 bondscontributie af te dragen. O nieuwe leden zijn donderdag welk® Degenen, die hun inschrijfformulier met hebben ingezonden, worden vt zocht hiermee niet langer te wacht' Nadere inlichtingen kan men krijgenj de heer Th. van Asperen, tel. (02-J 494. LI

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2