AGENDA De VFV's hebben jarenlang veel te veel door de vingers gezien ANW-man Charles Belnion: Toerisme aan begin kritieke periode SPORTPROGRAMMA Tevoko dit jaar in twei competities ixi KEULEN, september. Charles J. BeLmon heft zijn rechter wijsvinger op, zegt bereid te zijn uit te pakken: „Ik neem nu geen blad meer voor de mond. Het moet nu allemaal eens gezegd worden". Thema: de krotten, die dui zenden Nederlanders aan buitenlanders als zomerhuisjes verhuren, hiervoor woekerprijzen verlangen en de op schudding hierover in Duitse kranten. Gharley, zoals hij zichzelf graag noemt, is altijd goed voor een paar op merkingen fris van de lever. Dat heeft hem tot de markante figuur op een voor de Nederlandse deviezenbron zo belangrijke post gemaakt. Op zijn kaartje staat „Direktor Niederlandische Fremdenverkehrszentrale". In deze functie heeft hij de toeristen bij bosjes naar Nederland gelokt. Na 25 NS-jaren, voor een deel ook in het toerisme, is hij nu al weer vijftien jaar het gewiek ste brein van de Duitse sector van het „Nationaal Bureau voor Toerisme", dat hier nog altijd onder de naam ANW opereert. Belmon heeft de „Fremden verkehrszentrale" van de grond af op gebouwd. Vrijmoedigheid Hij is 59, maar zijn reactie op de verwijten in Duitsland kenmerkt de vrijmoedigheid van zijn jeugdig geble ven karakter en de hartstocht die de totale liefde voor zijn vak opwekt. „Nu (Vervolg van pagina 1) worden geroepen, gecombineerd met een klachtenbureau. Er moet een lijst van minimumeisen komen, waarop zowel de toerist als de verhuurder kunnen zien, waaraan een kamer of huisje moet vol doen. Het systeem zal vooral preventief werken ten aanzien van de kleine parti culiere verhuurders. Bij de grote hotels, pensions en bungalowterreinen is een goede inrichting een zaak van direct eigenbelang, maar de kleintjes zijn in hun bestaan niet van het toerisme af hankelijk. Daar is men minder geneigd veel geld te steken in allerlei extraatjes, vaak onder het motto: als ze het zó niet goed vinden, blijven ze maar weg. Méér bieden En over het algemeen vinden de gas ten het wel goed. Om hen echter blij te verrassen, zodat de mensen thuis ver tellen hoe geweldig ze het hebben ge had (een betere propaganda is niet denkbaar) moet meer worden geboden. Nog vele kamers in de logies-en-ontbijt- sector zijn niet voorzien van vaste was tafel. De mensen moeten zich 's morgens wasen in de douche en als er zes tot acht gasten in huis zijn, betekent dat vaak: op elkaar wachten, wat voor ve len irritant is. Verder zou op het mini mumlijstje kunnen staan, toilet met waterspoeling in huis, nachtlampje, prullebak, één stoel per bed, tafeltje, scheerstopcontact, minimaal eens per week schoon linnengoed, voldoende handdoeken, asbak enz Ook het ontbijt (apart geserveerd) moet meer bieden dan men had verwacht: meerdere soor ten brood, ei, roomboter, kaas, vleeswa ren, jam en tenminste twee kopjes kof fie, melk of thee. De kamer zou de ge hele dag toegankelijk moeten zijn. Het is voor de gast een bijzonder geruststel lend idee, dat hij bij slecht weer niet aan de straat is overgeleverd. Alleen wie aan de minimumeisen voldoet zou lid mogen zijn van de VVV. Dat lid maatschap moet een begerenswaardige titel worden; het VVV embleem zal men met trots in zijn folders en advertenties voeren als een veelzeggend visitekaar tje. Klagen s.v.p. Het betekent wel dat de VVV onaf hankelijke mensen zal moeten aantrek ken die zich met het controleren van akkommodatie bezig houden en even tuele klachten onderzoeken. De toeris ten moeten in woord en geschrift a.h.w. worden uitgenodigd om te klagen. Voor komen moet worden dat de gast terwille van de goede verstandhouding met zijn gastheer zijn mond houdt en zich nuk kig in het onvermijdelijke schikt. Aan controle moet ook het advertentie- en foldermateriaal van de exploitanten on derhevig zijn. Voorkomen kan dan wor den, dat iemand die kilometers van het strand woont, beweert „in der unmittel- baren Nahe des Nordmeeres" te zitten. Verder moet men voorzichtig zijn met woorden als „luxe" en „komforta- beF\ De* propaganda moet waarheids getrouw zijn, (het VW-embleem moet daarvoor garant staan zodat het niet nodig is dat de mensen eerst naar Texel komen alvorens zij een huisje of kamer bespreken. De exploitanten en andere belang hebbenden hebben weinig invloed op de bouw van zwembaden, jachthavens en andere voorzieningen die toeristen trekken, maar zijn kunnen er wel voor zorgen dat de verblijfsakkommodatie aan de hoogst mogelijke kwaliteit vol doet. Klap opvangen Ze kunnen dan meehelpen de klap op te vangen die de invoering van toe ristenbelasting ongetwijfeld zal zijn. Stelt u zioh eens voor hoe die belasting wordt ervaren in deze tijd van voort durende prijsstijgingen. Het nare is bo vendien dat het geld wordt gestoken in allerlei vanzelfsprekende voorzieningen niet in spectaculaire toeristische trek pleisters. (Het gemeentelijk vijfjaren plan vermeldt niet eens een openbaar toilet!). Met andere woarden: Texel zal alles in het werk moeten stellen om zichzelf in de komende kritieke jaren wéar te maken. is eindelijk datgene gebeurd, waarvoor ik in verband met bepaalde hotelhou ders, verhuurders van huisjes en al die dingen al vijf jaar geleden gewaar schuwd heb. In een rapport heb ik toen geschreven: heren, de rode vlag hangt hier allang uit. Dit gaat zo niet langer. Vandaag of morgen komt het in de kranten". Belmon is amper begonnen uit te pakken of de telefoon rinkelt. „Ik zal zeggen, dat ik niet gestoord wil wor den", maar het is geen storing. Alleen een dankbare aanvulling van het ïn- tervieuw. Aan de andere kant van de lijn is een direkteur van een plaatse lijke WV in Zeeland, die zijn hart over hetzelfde onderwerp uitstort. Niet erg Belmon in de hoorn „Nee, dat ben ik niet met je eens. Het was niet beter geweest als we de zaak onder ons had den gehouden. Ik vind het helemaa.l niet erg dat de pers, die toch de taak heeft voor te lichten, het nu gebracht heeft. Anders was het bij die rommel gebleven. Laten we niet op de pers kankeren. Dat durf ik zelfs tegen de koningin te zeggen. Het 1S beroerd voor ons land, maar het is goed voor de beunhazen. Dat er gedonder is, is niet de schuld van de pers, maar het is onze fout dat we niet bijtijds maatre gelen hebben genomen om deze toe stand te veranderen. Als ik je mijn klachtenarchief laat zien dan val j$ achterover en dan zeg je: hoe is het in godsnaam mogelijk? Wat hebben we er in Nederland van gemaakt? Onze naam, dat we een degelijk, betrouwbaar en sahoon volk zijn, nou vergeet het maar. We hébben wel veel goede hotels. Ge lukkig, maar wat er in het toerisme zo allemaal bij bungelt. Gaat het overi gens goed met je?" Weer tot mij gericht. „Ik heb 't zien aankomen. Daar komt nog dit bij: vijf jaar geleden waren we nog eeen goed- koopte-eiland, hoewel ik altijd tegen dit woord geweest ben. Ik heb gezegd maak dat het een goed eiland blijft en blijf met je handen van de attracties die we hebben. Dat is bijvoorbeeld het ontbijt. Veel hoteliers zeiden: „Ach, als ze ons toch een goedkoop land vinden, kunnen we het eitje er wel afhalen". Afblijven zeg ik, want onze attracties zijn beperkt. Laten we eerlijk zijn. De zon laat ons vaak in de steek. We heb ben een prachtig mooi land. Niets op tegen. Magnifiek land. Klein. „Van ki lometer tot kilometer interessant, dat is Nederland'' was een van mijn slag zinnen. Maar het ontbijt is niet meer zoals vroeger. Dat vertellen de gasten overal rond. Jongen, in Nederland krijg je een ontbijt. Afblijven dus. We kunnen wel een beetje huiverig zijn over wat er allemaal gebeurt, maar het is nog steeds een goed land, al begint daar wel de klad in te komen. We heb ben in het buitenland nog steeds de naam een schoon land te zijn, maar in veel steden is het een vuile troep. We hebben de naam van degelijk en be trouwbaar, maar die krijgt °°h een klap. Controle Nu het kalf verdronken is en mil joenen Duitsers, voorzover ze het niet zelf aan den lijve ondervonden, in hun kranten lezen dat de toerist in Neder land voor veel geld bedrogen wordt, gaat men pas naar de oorzaak vragen. Kunnen de VVV's geen controle uitoe fenen op de zomerhuisjes. De mensen die ze verhuren staan toch officieel op de lijst! Belmon: „Je wordt inderdaad zonder meer lid. Als je maar je contributie be taalt. Dat kan al voor 25,per jaar en dat is natuurlijk verkeerd. Eindelijk hebben we nu een hotelkwalificatie ge kregen met een sterrensysteem". In het hotelwezen mag dan ook niet alles meer koek en ei zijn, maar de meeste klachten betreffen toch de va kantie-huisjes. Moet de VVV geen voor waarden stellen aan verhuurders voor dat deze lid kunnen worden? Belmon: „De service in het algemeen gaat bij ons achteruit. Zoiets gebeurt uitgerekend op het onmogelijkste mo ment nu de prijzen omhoog gaan. Wel orrihoog moeten gaan, natuurlijk, door de BTW en dergelijke. Maar er zijn ook veel prijzen omhoog gejaagd, want ze zeggen „Och, die Duitsers betalen toch wel". Nu wordt de prijs bij ons vergelijkbaar met die in andere landen. Vroeger waren die huisjes ook niet zo geweldig, maar ja, voor die prijs na men ze het wel. Nu gaan de toeristen vergelijken en zich afvragen wat ze voor deze prijs krijgen en dan vallen we bij veel mensen door de mand. Uit gerekend op dit moment gaan ze nog veel erger knoeien en de mensen be driegen, terwijl juist de service, de be trouwbaarheid en onze geloofwaardig heid op de eerste plaats zouden moeten komen te staan. We kunnen in het bui tenland adverteren en de mooiste fol ders maken, maar waar we naar toe moeten is weer een betrouwbaar, cor rect volkje te zijn. Door de bank ge nomen zijn we dat wel, maar als er maar vijf procent niet bonafide is, dan krijgt het hele land er de gevolgen van te ondervinden". Er blijkt juist het tegendeel van con trole te hebben plaatsgevonden. Belmon: „De VVV's hebben veel te veel door de vingers gezien. Meestal alleen al uit angst leden kwijt te raken. Al die kleine VW-tjes hebben geen direkteur. Dat kunnen ze niet betalen. Het is een gepensioneerde onderwijzer, die het wel erg goed meent, maar hij komt met de hotelhouder en de ver huurders van kamers en huisjes hoofd zakelijk buiten het zakelijke vlak in contact. Hij ontmoet ze bij een borrel of na de kerk en als er nu klachten bij hem komen dan kun je je toCh nauwe lijks voorstellen dat hij hiertegen krachtig gaat optreden. En er zijn klachten bij de vleet. Als ik mijn ar chief laat zien, bent u over een jaar nog hier. Verschillende keren hebben wij van hieruit Duitsers, die in Neder land bedrogen waren een Financiële vergoeding of zelfs een gratis vakantie gegeven. Dat maakt dan weer veel goed en voorkomt dat de klachten doorver teld worden. Maar er moeten geen klachten meer mogelijk zijn. Er moet een goede controle komen en dat gaat nu gebeuren want de maat is vol". De Duitse kranten staan er enigszins sceptisch tegenover of de organisaties van het Nederlandse toerisme nu meer gaan doen dan alleen maar praten. Belmon; „Bij veel VVV's mogen de klachten inderdaad in de prullenmand verdwijnen, maar bij ons en het Na tionaal Bureau Toerisme in Den Haag zeker niet. De nieuwe direkteur J. Strijkers is een harde doorzetter en een man met een geweldige visie voor het toerisme. Hij weet verdraaid goed dat een juiste behandeling van een klacht een wezenlijk onderdeel van de propa ganda is. Dat is de enige methode, en niet bang zijn om er leden uit te gooien Maar voorlopig ben ik bang dat d anti-propaganda in Duitsland nog zal doorgaan. Hoewel ik er eerlijk gezegd dankbaar voor ben dat er die opschud ding in de kranten was, hoe onaange naam die publicaties ook mogen zijn. Nu zal er tenminste wat aan gebeuren en hebben we de kans gekregen er weer een degelijke zaak van te maken". Nadelig Voor de deskundige staat het vast dat de ongunstige publikaties in de Duitse kranten het toerisme in Neder land zullen beïnvloeden. Belmon: „Vraag me niet precies hoe groot de schade zal zijn. Maar het staa* vast dat we een klap krijgen. Die zal misschien niet zo hard aankomen, om dat we een goede zomer hebben gehad. Dat is de beste reklame voor het vol gend jaar. Dat doet er echter niets aan af dat we nu meteen maatregelen moe ten nemen. Niet in april of zo. Maar nu. Over een paar weken moeten we bekend kunnen maken „Nederland heeft er het mes ingezet". Wij als bond hebben dee zaak veel meer in de hand dan die heren uitbuiters wel willen ge loven. Als er niets gebeurt gaan ze eenvoudigweg van de lijst af en dan moeten ze maar zien hoe ze aan klan ten komen". Een deel van zijn levenswerk ziet de heer Belmon nu in gruzelementen lig gen. Een deel van de kosten van zijn bureau ad 600.000 mark per jaar is nu a fonds perdu. Jammer van het appa raat, dat hij 20 doelmatig heeeft opge bouwd en waarmee hij kranten, radio, televisie, reisJbureau's en alle mogelijke instellingen voortdurend inhamert wat er in Nederland aan aantrekkelijks te beleven valt. Jammer van al het ge reis van de heer Belmon door Duits land om contacten aan te knopen, le zingen te houden en alle mogelijke za ken te organiseren. Er is allemaal een beetje van kapot geslagen. Van de AFN, de radio van de Amerikaanse sol daten in Duitsland, werd hij na 250 pro-deo praatjes over koetjes en kalfjes in Nederland tot „staf-spreker" ge- ere-promoveerd. Plankje Als ik het bureau in de Schillerstras- se verlaat, drukt Belmon me nog zijn laatste idee in de hand. Het blijkt een geel plankje te zijn, waarop met rode letters staat „Schwamm drüber dieses Jahr Holland". Alsof het toeval het zo wil, loop ik om de hoek de leider van het Belgische verkeersbureau te gen het lijf. „Hoe staat het bij jullie met de Duitse toeristen?*' De Belg: „In vier jaar tijds vierhon derd procent meer". Thuis gekomen gooi ik 't gele plank je in een bak water. Het zwelt op tot een dikke spons van degelijkste Ne derlandse kwaliteit. Maar de Duitsers zullen er voorlopig niet de spons over halen. Zij zullen er nog wat over na kaarten en of het dan „Dieses jahr Hol land'' wordt? (uit: „Eindhovens Dagblad") RAAD VAN KERKEN OP TEXEL VREDESBIJEENKOMST IN „PANORAMA" Van zondag 21 september tot zon dag 28 september wordt door het In terkerkelijk Vredesberaadwaarin acht kerken samenwerkende derde vredesweek georganiseerd. Dit jaar zal de aandacht gericht zijn op de verhouding tussen de ontwik kelingslanden en de rijke landen. In de vredeskrant die in een oplage van 900.000 exemplaren wordt ver spreidt staat in een losse notitie te le zen 'bij welk onrecht de kerken de vin ger willen leggen. De blanke man is gekomen. Hij is er met onze „cargo", onze vracht, vandoor gegaan. Zonder iets terug te geven. Zo maar: hij tekende iets op een papier en heeft toen alles meegenomen, in zijn grote schip geladen en is ermee van door gegaan. Zo klinkt het in vele ver telsels en liedjes in arme landen. Die vertelsels gaan nog steeds rond. De volksliedjes worden nog steeds gezon gen. Want nog steeds komt de blanke de cargo halen om deze in eigen sche pen naar zijn rijke land te brengen. Nog steeds gaat hij er met de vracht vandoor, en dat is alles wat de arme landen hebben. Grondstof voor de wel vaart van de blanke man. De kerken op Texel zullen om te be ginnen op de Vredeszondag 21 septem ber een gezamenlijke boodschap uitge ven. Voorts zal op dinsdagavond 23 september om acht uur in jeugdher berg „Panorama" een door de Raad van Kerken georganiseerde avond worden gehouden waar gesproken zal worden door de heer G. J. M. van Wissen uit Amsterdam over het thema vredespo litiek. ZATERDAG 20 SEPTEMBER Junioren Oosterend-Oudesluis, 16.15 uur Adspiranten Cocksdorp a-Oosterend a, 15.00 u. Oosterend b-De Koog a, 15.00 uur ZDH a-Texel a, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Cocksdorp a-Oosterend a, 14.15 u. Oosterend b-De Koog a, 14.15 uur ZDH a-Texel b, 14.15 uur Tex. Boys a-Texel a, 14.15 uur Afdeling B Tex. Boys c-ZDH b, 15.00 uur ZONDAG 21 SEPTEMBER 4de klasse A KNVB SRC-Texel, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Afdeling Noordholland Tex. Boys-Vesdo, 14.30 uur ZDH-Twisk, 14.30 uur De Cocksdorp-SSV, 14.30 uur De Koog-Winkel, 14.30 uur Texel 2-Geel Zwart 2, 14.30 uur Schagen 3-Texel 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Callantsoog 2-Tex. Boys 2, 12.15 u. (vertrek boot 11.00 uur) Oosterend 2-Geel Zwart 4, 14.30 u. Watervogels 5-ZDH 2, 14.30 uur Oosterend 3-Winkel 5, 12.15 uur Junioren WGW 2-Tex. Boys, 12.00 uur De Cocksdonp-Helder 3, 12.15 uur Zeemacht 2-ZDH, 14.30 uur Adspiranten Tex. Boys a-Succes a, 12.15 uur Succes b-Texel b, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) BKC c-Tex. Boys b, 12.15 uur (vertrek boot 11.00 uur) MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag gaat het eerste bij SRC op bezoek, dat evenals wij de eerste wed strijd gelijk speelden. Het is een be kende tegenstander op een nog beken der veld, toch zal er minstens een ge lijk spel uit te slepen zijn, als er met dezelfde inzet gestreden wordt als af gelopen zondag. Het tweede elftal ontvangt Geel Zwart 2, dat al 3 punten heeft. Als de voorhoede nu eens net zo veel goals maakt, als Guus er tegen BKC heeft uitgehouden, wordt het een grote over winning. Texel 3 moet naar Schagen 3, dat tot mog toe een wedstrijd speelde en deze met 60 won. Oppassen geblazen dus. Adspiranten b gaat naar Succes b en we verwachten weer een stap op het pad der overwinningen. Texel a speelt zaterdagmiddag tegen ZDH a, dat even als a 4 punten heeft. Een gelijkopgaan- de strijd dus. De junioren zijn vrij. Het le, 3e en b-elftal vertrekken met de boot van 12 uur. Tex. Boys Na de matige resultaten van het vo rige weekend moet er fcondag weer eens extra aan getrokken worden. Thuis om half drie ontvangt het eer ste, Vesdo, voorafgegaan door de ad spiranten a om 12.15 u. tegen Succes a. Terreindienst H. Witte (Dzn.) en C. Timmer, voor 12 uur klaar s.v.p. Boys 2 gaat met de boot van 11 uur naar Callantsoog 2 (aanvang 12 uur) en met dezelfde boot gaan de b-tjes naar BKC c (aanvang 12.15 uur) De spelers van het tweede met auto, worden verzocht de adspiranten bij „De Zwaan" op te halen. Verzamelen om 10.30 uur. De junioren spelen om 12 uur in Den Helder tegen WGW. Vertrek dus ook met de boot van 11 uur. ZDH Zaterdag en zondag weer een volledig programma: ZDH speelt om 2.30 uur thuis tegen Twisk. Dit is 'n sterk elftal waartegen van de eerste tot de laatste minuut volledig en voor de volle 100% gevoetbald dient te worden. ZDH gaat naar Watervogels 5. Ook het tweede zal hier een zware dobber krijgen. Vertrek boot 1.00 uur. De junioren gaan met de boot van 1.00 uur naar Zeemacht 2. Probeer de overwinningenreeks voort te zetten en neem het niet te licht op. De adsp. ont vangen Texel a. Voor jullie geldt het zelfde als voor de junioren. De pupillen a ontvangt Texel b en ZDH b gaat naar Tex. Boys c. Training. De opkomst op de training is miserabel slecht. Trainer Drijver doet langs deze weg nogmaals een oproep om toch vooral te komen trainen. Het is zondag ook weer gebleken dat het hard nodig is. Kom daarom woensdagavonds om 8 uur op het veld en de resultaten zullen zondags niet uitblijven. Het is maar één uur in de week en dat hoeft toch niet bezwaarlijk te zijn. Van de zomer zijn er 2 shirts in de kleedkamer blijven hangen (afhalen bij W. de Porto). Bij K. Kok is nog een trui af te halen, die 14 dagen geleden in Oosterend is blijven hangen. Tevens ligt hier nog 1 stel welpenkousen. Maandag 22 september Den Burg, Consultatiegebouw 20.00 uur algemene ledenvergadering Groene Kruis. j. JU Dinsdag 23 september Den Burg, Casino, 20.00 uur, folklore- avond, toegankelijk voor iedereen. Donderdag 25 september Den Burg, LTS-kantine, Plattelands vrouwen, lezing met dia's door mevr. B. Bausch-Polak over Israël. Vrijdag 26 september Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uur, Fo- toklub De Kiekendief, openingsavond en fotocursus les 22. Voor Tevoko is het volleybalseij weer begonnen. Er zal worden deel nomen aan twee competities, zo k vorige week besloten tijdens (slecht bezochte) vergadering in de L' kantine. In de competitie te Den B der, die ongeveer half oktober zal ginnen, spelen het eerste dames- en! eerste herenteam in de promotiekk en het tweede dames- en het tweedel renteam in de le klasse. Voorts org; seert Tevoko dit jaar een eilandcon; titie, waarin niet alleen Tevoko-te-, spelen, maar ook verschillende anó Texelse volleybalteams. Nadere bijz derheden over deze competitie won nog bekend gemaakt. Er is een verandering gekomen in trainingstijden op de donderdagavi Het schema luidt nu als volgt: 15 19.00 uur jongens, 19.20 uur meu 20.00-21.15 uur dames en 21.15-22.03 heren. Nieuwe leden zijn uiteraard tijd welkom en kunnen zich tijdens training melden. Scheidsrechtercursus Binnenkort zal worden gestart een scheidsrechtercursus; de lessen len worden gegeven op 4 zaterdagc dagen. Vooral voor degenen, die de gels nog niet volledig kennen, is cursus zeer aan te bevelen. Tevoko zoekt overigens nog stAs j naar een trainer. Wie belangsteE r. voor dit baantje heeft, kan zich met bestüur in verbinding stellen. Tevoko's contributie bedraagt per maand of 20,per jaar voor le tot 16 jaar en ƒ3,50 per maand of /3t per jaar voor leden van 16 jaar ouder. as b»IUn ««••atwoaiMiUiaU »«o UlOfl - bolton vooolwoordoS^bold Ma ia r«4ikt)i MEIS JESDRU MBA ND Meisjes die onze drumband wi versterken, kunnen zich nu opgeven tamiboer of majorette. De repefc worden gehouden op zaterdagmid om 4 uur in „De Waldhoorn". Jajc, meisjes uit de P.H. Polder en de ten, alsmede oud-leden zijn van h| welkom. Mochten er nog pakjes of instruz ten onder de oud-leden zijn, dan? - zoeken wij hen beleefd deze zater in te leveren. Meisjesdrumiband D.E.K el. tel Spi DATUM AMATEURAVOND VERSCHOVEN In verband met het feit dat de Rj Jj scholengemeenschap in de tweede h van oktober met werkweek gaat, is eej datum van de onlangs aangekund amateursavond voor tieners en tn S® verschoven naar vrijdag 24 oktober avond zal worden gehouden in te Den Burg. Inmiddels hebben zich nog meer de dewerkenden opgegeven. Wie inter heeft om aan deze avond mee te i |20 ken dient zich op te geven bij del J. van Gogh, Bernihardlaan 1 te i Burg. NOODSLACHTINGEN »ic Voor noodslachtingen in de pen 20 september t/m 26 september, telei 2182, b.g.g. telefoon 2406. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter ELIAS, Den Burg, tel. (02 2039. DIERENARTSEN van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon 2 GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en maandag 13.00 uur Zr. RIETVELD, Den Burg, teté (02220) 2414. me 22S wc k 3 "jp K: en, 17, CONSULTATIEBUREAU VOOB ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de i* toe zijn, worden op het bureau verfl 'Ui: op de tijden dat hun eigen huis zitting heeft. Deze tijden zijn als dokter Siebinga, dinsdag 23 septen om 14.00 uur. dokter Coutinho, woensdag, 24 sep' ber om 15.00 uur. dokter Van Loon heeft vakantie. PROTESTANTSE KERKDIENST Vrijdag 19 september 1969 GEREFORMEERDE KERK Den Burg 16.30 uur Huwelijksbed ging. Zondag 21 september 1969 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Rozemond De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Visser De Koog 10 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenbui Oosterend 9.45 uur Eerw. heer Vele Oudeschild 11 uur Eerw. heer Vele GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. A. Vqs, KronaD 16.30 uur ds. A. Vos Viering H. Avondmaal Oosterend 10.00 en 19.30 u. ds. Km GEREFORMEERDE GEMEENT Oosterend 10.00 en 16.00 uur Die: in het Gebouw voor Chr. Bek DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. B. K. Homan^ (Koog aan de Oosterend 11.15 uur ds. B. K. Hoö R.K. KERKDIENSTEN weekend 20 en 21 september 191 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur. Oosterend: zondag 10.00 en 19.30 Oudeschild zondag 9.00 en 19.00 Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur tel. J ge oop

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2