Raad vergaderde vijf uur over TEM-plannen AGENDA m. Nog geen zekerheid over tarieven FILMNIEUWS Dinsdag start cursus scheidsrechter Geslaagd pianoconcert in LTS-kantine ff FLUITKETEL Parkeren Is bij ïiiiBAKKEH "geen probleem UDI brengt blijspel Platen voor discotheek be j aardenomroep Afscheid inspecteur lager onderwijs J. R. Hakemulder De gemeenteraad is gisteren akkoord gegaan met de plannen voor de bouw van een elektriciteits- en drinkwater- fabriek bij Oudeschild. Dat gebeurde na langdurige besprekingen, want op het laatste moment bleek er nog een adder tje onder het gras te zitten. Gedepu teerde Staten van Noordholland hadden namelijk niet hun adhesie gehecht aan alle onderdelen van het voorstel van B en W. Een heet hangijzer bleken de elektriciteitstarieven te zien. Het was de bedoeling deze geleidelijk terug te brengen tot PEN-niveau, maar GS lie ten B en W een dag tevoren weten dat men niet kon toezeggen hiermee ak koord te gaan. En aangezien het de ge meenteraad juist in de eerste plaats om lagere elektriciteitstarieven ging, zag het er even naar uit dat de zaak op losse schroeven was komen te staan. Het gemeentebestuur had gisterochtend nog een gesprek gehad met de heer Mensink en was daarbij op enkele an dere punten tegemoet gekomen, maar de heer Mensink achtte het niet moge lijk beloften te doen inzake de tarieven. Daar was de tijd van beraad te kort voor geweest. Het was niet mogelijk de consequenties van zo'n toezegging te overzien. De heer Mensink legde dat ook uit tegenover de raadsleden. Deze zagen Vrijdag 14 november De Koog, ,,De Schuilhut", bazaar N.H. Zusterkringen. Den Burg, „De Lindeboom-Texel" 20.00 uur, „Overkoepeling", avond over „Het ontspoorde kind in de huidige samen leving". Den Burg, LTS kantine, Fotoclub „De Kiekendieffotocursus les 26 en uit slag van de wedstrijd „Schaduw". Den Burg, „J'Elleboog", 20.30 uur, Ita liaanse groep van Antonio Gulotto Den Burg, „Casino", 20.00 - 22.00 uur, vogeltentoonstelling „Op eigen wieken". Oosterend, „Jatry", 20.00 uur, jaarver gadering IJsclub Oost. Ook vrouwen welkom Dinsdagavond 18 november, aanvang 20.00 uur, wordt in IrDe Kletskeet" op het terrein van S.V. Texel begonnen met een scheidsrechtercursus, te geven onder auspiciën van de afdeling Noord holland van de K N.V.B.. De cursisten komen elke week bijeen; de gehele opleiding zal ongeveer zes weken m beslag nemen. Tien candida- ten hebben zich inmiddels aangemeld, maar het is zeer wenselijk dat dit aan tal groter wordt. Over het algemeen bestaat tekort aan scheidsrechters. Men zou graag zien dat zich op Texel ook meisjes en jonge vrouwen voor de cur sus aanmelden. Vrouwelijke scheids rechters kunnen uitstekend werk doen vooral bij de jeugdwedstrijden. Gehoopt wordt dat de argwaan die sommige vrouwen nog jegens deze taak voelen, spoedig wordt overwonnen. Wie het ideëe'l wil zien, moet de komst van vrouwelijke scheidsrechters maar als een stukje emancipatie zien. Tenslotte is men ook snel gewend geraakt aan vrouwelijke ministers, politie-ambtena- ren, conducteurs en dominees. Meisjes en vrouwen (vanaf 16 jaar) zijn dus extra hartelijk welkom. Gega digden hoeven zich niet tevoren op te geven. Inschrijving kan dinsdag ge schieden aan het begin van de eerste cursusavond. De lessen zullen worden gegeven door iemand die er heel wat scheidsrechter-ervaring heeft opzitten: de' heer J. L. Borgman. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 15 november t/m 21 november, tel. 2182, b.g.g. telefoon 2406. tenslotte wel in dat het niet verstandig zou zijn de opdracht aan TEBHIN niet te verstrekken. Er moest echter een ge wijzigd raadsbesluit worden opgesteld, dat er echter op neerkwam dat de op dracht aan TEBHIN werd verstrekt. (Zie verder volgend nummer). TEVOKO TWEE KEER TWEEDE IN BEKERTOERNOOI Maandag speelden beide le teams van Tevoko hun laatste wedstrijden in het bekertoernooi te Den Helder. In de finale ontmoetten de dames HCSC. en gelijk spel was voor hen reeds genoeg geweest om als eerste te eindigen. Maar het pakte anders uit. De dames, misschien nog wat confuus van de 30 nederlaag tegen Octopus (Alkmaar) konden het tegen het goed spelende HCSC niet bolwerken. Prak tisch alles mislukte en HCSC maakte dankbaar gebruik van de soms grote verwarring aan Tevoko-zijde. HCSC won met 1510 en 158 hetgeen de eerste plaats èn de beker betekende. De heren hadden als voorlaatste te genstander Oranje-Wit 1. Vooral in de eerste set waren de heren goed op dreef en wonnen makkelijk met 159. De tweede set was minder goed en 't lukte Oranje Wit door beter spel te winnen met 1512. Tevoko had echter meer punten verzameld en kwam zodoende uit in de finale tegen Seahawks. Een fi nale die drie sets in beslag nam en waarin uitstekend volleybal gespeeld werd. De eerste set was voor Tevoko 1511. De tweede set bracht een grote inzinking aan Tevoko-zijde en werd verloren met 154. In de derde set kwam Tevoko sterk terug, maar moest het in de eindfase toch tegen een ge- routineerder Seahawks (vorig seizoen overgangsklasse-speler) afleggen. Uit slag 1510. Dus ook voor de heren een tweede plaats. Eilandcompetitie Tot nu toe hebben zich slechts 6 he renteams opgegeven voor de eiland competitie. Het bestuur verzoekt drin gend degenen die zich nog niet opgege ven hebben dit vóór vrijdag 14 novem ber 20.00 uur te doen. Opgave kan ge schieden bij mevrouw R. Zoetelief-Bak ker, Parkstraat. Programma 15 november op Texel 14.15 uur Tevoko 2-Zeemacht 2 (le klas heren) 15.15 uur Tevoko 1-Madjoe '(promotieklas dames) Dinsdagavond heeft de Tsjechische pianist Drahomir Tcman in de kantine van de LTS te Den Burg een concert gegeven, waarvoor goede belangstelling bleek te bestaan. Ongeveer honderd be zoekers beluisterden de uitstekende vertolking van Bach, Chopin, Mozart, Lizst en Smctana. Van Bach werden onder meer Prelude en Fuga ten gehore gebracht, van Mozart de Studentenpol ka en van Chopin een sonate waarvan vooral de treurmars indruk maakte. Woensdag trad Drahomir Toman ook voor de hoogste klassen van het voort gezet onderwijs op met een iets ander programma. Daarbij liet hij o.m. werk horen van de moderne nog levende Tsjechische componist Ilja Hurnik. Het optreden was georganiseerd door de Stichting Cultureel Werk die in het afgelopen zomerseizoen contact met de heer Toman kreeg toen deze optrad in het strandhotel te De Koog. Een tweede bezoek aan Texel wed mogelijk toen de pianist (die zich tot de meest gevierde musici van zijn land mag rekenen) een tournee door Duitsland maakte en een concert gaf in Venlo. Het leverde toen geen problemen op om hem andermaal voor een optreden op Texel te engage ren. Het concert kwam nog beter tot zijn recht dan dat van de afgelopen zomer, vooral dank zij de vleugel die voor deze gelegenheid beschikbaar was gesteld door mevrouw Luberti-van Bergen uit De Koog. Bij de schoolconcerten gaf de heer Toman in het Duits een toelichting. Prachtige koper-verchroomde met twee jaar garantie. Normaal ƒ21,50, nü ƒ17,75 I Tzerhandel/supermarkt Tel. 2346 Voor de najaarsuitvoering heeft de rederijkerskamer UJD.I. de keus laten vallen op een blijspel, getiteld „Niets veranderlijker dan een mens" van de Nederlandse schrijver Joh. P. Zonrui- ter. De uitvoering wordt gegeven vrijdag avond 21 en zaterdagavond 22 novem ber, om 8 uur in „De Oranjeboom". Zoals gebruikelijk is er 's zondags vóór de uitvoering gelegenheid tot plaatsbespreken, en wel van 11.30 tot 12.30 uur, eveneens in „De Oranje boom". De verzoeken om grammofoonplaten af te staan voor de discotheek van de bej aardenomroep blijven niet zonder resultaat. De afgelopen dagen kon de collectie met meer dan 100 platen wor den uitgebreid, waarvan er vele zeer geschikt zijn voor dit speciale doel. De familie Van Zeijlen, Beatrixlaan, be zorgde 15 platen, een familie uit Oos terend 3, de familie Oostra, Oudeschild, 19 platen, de familie Zijm, 26 platen, mevrouw Van Enst (Gollards Rustoord) 11 stuks, de familie Terpstra, Molen straat, 15 stuks, moeder Overste (Sint Jan) 4 stuks, Electrohuis Bakker 8 langspeelplaten en 1 e.p., tamilie Dompselaar, Eierland, 11 platen en 1 langspeelplaat. Voor het afgeven van grammofoon platen zijn nu in alle dorpen contact adressen aangewezen: De Cocksdorp, J. J. Westdorp, Ploosterstraat 2; Oude schild, G. Stolk, Heemskerckstraat 1; Den Hoorn, D. Duinker, Herenstraat 11; De Waal, W. Albers, Sommeltjesweg 1; De Koog, C. 'R. Alkema, Boodtlaan 7; M.-Eierland, C. Dros, smederij, C 42; Z.-Eierland, mevr. C. Z. Lagerveld-Ze- gers, E 69 a; Oosterend, S. Bremer, Mulderstraat 1; Den Burg, P. Arens- man, Emmalaan 19 en mej. G. E. v. d. Berg, J. P. Thijsselaan 58 Vier dagen lang kan men in het City theater gaan genieten van Oswalt Kol- le's„Het wonder van de liefde - deel twee". In zijn vervolg op het gerucht makende eerste deel vertelt Kolle ons over de geschiedenis van een jong ge huwd echtpaar. Hun typische aanpas singsmoeilijkheden, hun specifieke pro blemen die ontstaan tussen man en vrouw, die beiden op zoek zijn naar 'n individuele houding ten opzichte van liefde, sexualiteit en huwelijk. Reeds op de eerste trouwdag komt het tot een uitbarsting en wordt misschien de' kiem gelegd voor een definitieve breuk. Zij ergeren zich aan eikaars eigenschap pen. Na verloop van tijd zoekt de echt genoot zijn vroegere vriendin weer op. Zij beleven samen hartstochtelijke uren maar toch komt hij daardoor tot de ontdekking, dat hij juist zielsveel van zijn eigen vrouw houdt. Zijn overspel leidt tot een echtelijke crisis, en zijn vrouw loopt weg. Na een korte schei ding zien zij dan toch beiden in, dat zij bij elkaar horen, omdat zij simpelweg Van elkaar houden. Misschien hebben zij geleerd dat heftige ruzies en verhit te gesprekken in een huwelijk gevoerd moeten worden, wil men haar be houden. Zaterdag- tot en met dinsdag avond in het City-theater. (In kleuren - toegang boven 18 jaar). Zondagmiddag 3 uur een film met 'n iets andere inhoud: „I quartro Incsora- bili" (de 4 medogeloze wrekers), 't Wilde westen wordt geteisterd door 4 genade loze mannen che voortvluchtige bandie ten, op wiens hoofd de justitie een prijs heeft gezet, dood of levend vangen. Bij hun werk worden deze mensen ernstig gehinderd door een Ranger (een onaf hankelijk opererende sheriff). Het is namelijk gebleken dat de boef waarop de vier bounty hunters ditmaal jagen, onschuldig is. Helaas arriveert de ran ger net te laat om de man te redden: de ongelukkige wordt door de vier si nistere boevenjagers doodgeschoten en meegenomen naar het dichtstbijzijnde stadje De ranger is echter wèl op tijd om de Amerikaznse staat het premie geld te besparen. Want juist op het mo ment dat de vier mannen met het geld het kantoor van de sheriff willen ver ten, houdt hij hen tegenDit is na tuurlijk een uitgelezen situatie om een grote wraakjacht te doen organiseren, en het spreekt voor zich, dat deze met de nodige knaleffecten gepaard zal gaan. Maar natuurlijk zal tenslotte, in een fel vuurgevecht, het recht zegevie ren(In kleuren - toegang boven 14 jaar). WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter ELIAS, Den Burg, tel. (02220) 2039. DIERENARTSEN van vrijdag 18 00 uur tot maandag 8.00 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon 2936. (02220) 2527. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden ziin als volgt: dokter Siebinga, dinsdag 18 november om 14.00 uur. dokter Van Loon, woensdag 19 novem ber om 13.00 uur; dokter Coutinho, woensdag 19 novem ber om 15 00 uur, dokter Coutinho, donderdag 20 novem ber om 15.00 uur. Met ingang van 1 december a.s. zal de heer J. R. Hakemulder zijn functie als inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder, waaronder ook Texel ressorteert, neerleggen. Op woensdag 19 november a.s., des namiddags 2.30 uur zal in de foyer van de schouwburg te Den Helder op offi ciële wijze afscheid van de heer Hake mulder worden genomen, waarvoor on der meer zijn uitgenodigd de vertegen woordigers van de besturen der tot de inspectie Dén Helder behorende ge meenten en van de schoolbesturen als mede de hoofden der openbare en bij zondere scholen voor gewoon lager on derwijs. Op diezelfde middag zal tussen half vijf en half zes, eveneens in de foyer van de schouwburg voor het overige onderwijzend personeel en voor een ieder die dat wenst, gelegenheid be staan om van de heer Hakemulder af scheid te nemen. R.K. KERKDIENSTEN weekend 16 en 16 november 1969 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zondag 8.30 en 19.30 uut Oosterend: zaterdag 19.30 uur, zondag 10.00 uur. Oudeschild zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur M' PROTESTANTSE KERKDIENSTEN- HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 9.30 u. mej. A. J. de La uit Den Haag (op beroep), cjer kerkeraadskas Den Hoorn 10 uur ds. Visser Viering Heilig Avondmaal De Koog 10.00 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond dankdienst voor opbrengst van 1; en zee, met medewerking van I koor „Soli Deo Gloria", colle restauratie van de kerk Oudeschild 11.00 u. Eerw. heer Veldh GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur Dienst 16.30 uur ds. Kruithof Oosterend, 9.30 uur, ds. Kruithof 15 00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Diens;n in bet Gebouw voor Chr. Belanj DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. R. S. Kuitse Kerkbusje Den Hoorn en aans! ting rusthuizen. Oosterend 11.15 uur ds. R. S. Kuitse err MEDAILLES AFHALEN De wandelaars die na afloop van laatstgehouden wandeltocht ten b van „In Holland komt een huis" gc eij medaille hebben gekregen, kunnen d- herinnering zaterdagmiddag a.s. tu&jR 3 en 4 uur afhalen in hotel De Zw« te Den Burg. De wandeltocht heeft ƒ150,opi bracht. Voor al uw tegel-, mo zaïek- en natuursteen- werk. Fred Veul, Schil- derend 94, tel. 2331 Rekeningen? Uw druk kerij met vakmanschap N.V. v.h Langeveld de Rooij, tel. 2741 Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Alle verzek. en financ. J. Dekker, Kogerstr. 33, Den Burg, (02220) 2833 Voor Uw verhuizingen van Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Visitekaartjes? Uw drukkerij met vakman schap: N.V. v.h. Lange veld de Rooij Ze zijn er weer! De al lerbeste aardappelen Irene. P. Eelman, Nieuw Leven, Den Burg, tel. (02220) 3038 Te koop „Irene" con sumptieaardappelen, pri ma kwaliteit. B. Dros, Kadijksweg, Den Burg, tel. 2979 Nu volop hand- en moesappelen en handpe ren. M. Huisman, „De Veen", tel. 2203 Daalder's fruit steeds uit munt Vaccadyne van Osmond wereldberoemde uier- zalf. Ook voor harde kwartieren. Vraag er naar. S. Daalder, telefoon (02223) 282 Te koop klein dwerg aapje, geheel tam ƒ85, papegaai jonge vogel met kooi ƒ85,Beo begint te spreken, met kooi ƒ85, Tel. 070-111097 of 652405. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land. telefoon (02225) 297 Wij slijpen ze weer de mesjes van uw veeschaar enz. Witvliet, Pontweg. Denkt U aan de Vogel tentoonstelling „Op Eigen Wieken" op 14, 15 en 16 november '69 in „Casino". Te koop DAF land- bouwwagen op ballon banden; Hauptner elektr. veescheerapp. en enkele rotan manden. C. Roeper Mzn., Hollandseweg Niet om de wereld te veroordelen heeft God zijn Zoon gezonden Te koop een i.z.g.st. zijnde kolenhaard Mentor en een prachtige pluche loper. Tel. (02220) 2299 Te koop aangeboden blauwe Zündapp brom mer. R. C. Huijsman, Beatrixlaan 70, Den Burg Te koop Ford Taunus 17M Super, dec. '63, met gar. Thijsselaan 107, tel. 2931 Volgende week UDI Slachtkippen te koop, levend of panklaar. Denk om uw diepvries. Zeven hoven, Schilderweg B 45, tel. 2964 Direkt te aanvaarden: thuiswerk. Folders vou wen, adressen schrijven, enz. Inl. (postzegel in sluiten) „Unitex", Post- box 184, 's-Hertogenbosch Handappelen Cox Orange en Ingrid Marie. H. J. Keijser, Molenbuurt, tel. (02223) 301 Verse haantjes, 't Vis- paleis ,tel. (022220) 2598 Prima blanke stokvis, 't Vispaleis, tel. (02220) 2598 Te koop prima Jaarsma kolenconvector ƒ55, Schilderend 101, tel. 2901. Wegens aanschaf van een rooie sik scheerappa- raat te koop. Tel. (02220) 2931 Te koop z.g.a.n. brom fiets EEG 16 de Luxe. Bevr. J. P. Thijsselaan 46 Te koop snelle Puch, bouwjaar 1968, z.g.a.n. Schilderend 32 Zaterdagavond 8 novem ber 1969 om 19.20 uur werd geboren onze zoon en mijn broertje Martin Paul Gerard Marinus Anita Marinus- Overgaauw Maurice De Cocksdorp, Texel, Postweg C 35. Wij zijn verloofd op 8 november Joke van Beek en Jaap Trap Mede namens weder zijdse ouders geven Frans Stolk, Duinweg C 108, De Cocksdorp, Texel, en Marijke van Sambeek Schilderend 1, Den Burg, Texel, U kennis van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaatsvinden op vrijdag, 21 november 1969 des na middags om 3 uur in het Polderhuis te Den Burg, waarna kerkelijke inze gening om 3.30 uur in de parochiekerk van Sint Joannes de Doper. Gelegenheid tot felicite ren van 5.30 - 7.00 uur in „Catharina Hoeve", Wes- termient B 142, Den Burg Wij gaan wonen: Ploos terstraat 20, De Cocks dorp, Texel. Texel, november 196 Hank Witte Martha Bakker geven U, mede nami e c wederzijdse ouders, nis van hun voorgenoit huwelijk, waarvan voltrekking zal pla vinden op dinsdag 25 vember a.s., 10.00 uur het Polderhuis te Burg. De kerkelijke inzegeni vindt plaats om 10.45 in de r.-k. kerk te D Hoorn. Receptie van 4 - 6 uur „Casino" te Den Burg. Gerritsland K 94, Den Burg, „Jonkersbergen" H 129 Den Hoorn. Toekomstig adres: Heemskerckstraat 4, deschild. et Bi ck pe René Witte Nicole Meijer trouwen op dinsdag november a.s. in het st< huis van Amsterdam. Receptie op de trouwd van 3-5 uur in het Wij kopers-Gildehuis, Koes 10-12, Amsterdam-C Toekomstig adres Keizersgracht 429, Amsterdam. In plaats van kaartei Pieter Kuiper en Catharina de Vriew hebben de eer U, namens wederziji ouders, kennis te gei van hun voorgenorr. huwelijk, waarvan voltrekking D.V. plaatsvinden op v rijd 28 november 1969 13.30 uur in het geme< tehuis te Wieringerwer Huwelijksinzegening d< de Weleerwaarde He Ds. H. Procee te Hipp lytushoef, in de Ger Kerk te Wieringerw om 14.00 uur. Oranjestraat 22, Oosterend, Karei Doormanstraat 5 Wienngerwerf. Gelegenheid tot felici! ren van 16.30 tot 18 uur in het jeugdgeboi naast de kerk te Wier gerwerf. Toekomstig adres: On jestraat 22, Oosterend. 21 november 1969 pen onze beste buurtjes D. Dapper R. Dapper-Claas de dag te herdenken, ze 45 jaar geleden in huwelijk traden. Fam. B. Kiewie Schilderend 65. Gré HuistD „De Lelie", Western B 138a, Den Bu: Simon Timmer, Schoonoordsingel 14, Den Burg, geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op vrijdag 28 november 1969, 13.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening om 14.30 uur in de R.K. kerk te Den Burg. Gelegenheid tot gelukwensen van 16.30 tot 18 uur in Casino te Den Burg. Toekomstig adres: Trompstraat 16, Oudeschi|$ Texel.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2