AGENDA voor u en voor REBUS KS&Dampo BOEKl a&sSr" - - mmmmwmtm FILMNIEUWS SPORTPROGRAMMA ik s.v.c. Uitloting obligaties Kon. Texels Fanfare "'3 cf±£> Damclub Texel f2000,-*18 maanden f124,73 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f238,14 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt w? r*( «SS BAKKERS POW^TOOfl IJZERHANDEL NV H.T.S. Alkmaar vangt lessen in 1970 aan „Overkoepeling" volgend jaar naar België HERFST Leerzame avond over opvoeding jeugd Burgerlijke stand DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 21 NOVEMBER 1969 n- ZATERDAG 22 NOVEMBER 1969 Junioren Oosterend-HCSC 3, 14.30 uur Adspiranten Tex. Boys a-Oosterend a, 15.00 uur Texel a-Oosterend b, 15.00 uur ZDH a-Cocksdorp a, 15.00 uur Pupillen Afdeling A Oosterend a-Texel a, 13.45 uur De Koog a-Texel b, 14.00 uur T^xel c-Tex. Boys b, 14.00 uur Cocksdorp a-Tex. Boys a, 15.00 uur Afdeling B Tex. Boys c-Oosterend b, 14.00 uur ZDH b-Oosterend c, 14.00 uur ZONDAG 23 NOVEMBER 1969 4de klasse A KNVB Texel-Victoria (O.), 14.30 uur Afdeling Noordholland Kwadijk-Tex, Boys, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) ZDH-Zaanse Boys, 14.30 uur Cocksdorp-Oudesluis, 14.30 uur OosterendnDESC, 14.30 uur De Koog-Sporting S., 14.30 uur Texel 2-Succes 3, 10.15 uur Helder 5-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Geel Zwart 3, 14.30 u. Geel Zwart 4-Oosterend 2, 14.30 u. (vertrek boot 13.00 uur) Texel 4-Oosterend 3, 12.00 uur BKC 5-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Junioren WGW 2-Texel, 12.15 uur Watervogels 2-Cocksdorp, 14.30 u. Petten^De Koog, 12.15 uur (vertrek boot 11.00 uur) WGW 4-ZDH, 14.30 uur Geel Zwart-Tex. Boys, 12.15 uur (vertrek boot 11.00 uur) Adspiranten Texel b-HRC c, 10.15 uur Geel Zwart b-Tex. Boys b, 12.15 u. (vertrek boot 11.00 uur) samen reizen Je Koog 2 en Oosterend 2. Je Koog jun., Tex. Boys jun. en Tex. Boys ads. [MEDEDELINGEN S.V. Texel Alweer een thuiswedstrijd voor het lerste en wel tegen het volslagen on- ekende Victoria uit Obdam. Wat wel lekend is, zijn de schotvaardige voor- loedespelers: gemiddeld meer dan drie ;oals per wedstrijd! De heren hebben lan ook nog geen enkele nederlaag ge- eden. Het is dus zaak de boel achter licht te houden, de aanvallen op het niddenveld op te vangen en met uit- 'allen wat goaltjes te maken. Op papier heeft Texel 2 het heel wat invoudiger tegen het onderaanstaande Jucces 3, terwijl het derde naar Helder moet en met een gelijk spel tevreden noet zijn. Tussen het tweede en het eerste ►peelt om 12 uur Texel 4 tegen Ooster- nd 3. We verwachten veel publiek, bij Ie voorverkoopadressen zullen reeds Tij dag kaartjes verkrijgbaar zijn. Gaat lat zien! Na de teleurstelling van afgelopen ondag speelt het juniorenelftal tegen iVGW 2 in Den Helder. Hier moet toch ran gewonnen kunnen worden. Ons b- ilftal heeft om 10.15 uur een zware vedstrijd tegen HRC- c, dat bovenaan taat en alleen een puntje tegen Helder erspeelde. Zaterdag speelt Texel a thuis tegen )osterend b, wat twee punten bete tent. Vandaag zijn onze erevoorzitter, de leer D. Dapper en zijn vrouw 45 jaar jetrouwd. Wij wensen beide nog vele joede jaren toe, met vooral veel be- angstelling voor het jeugdvoetbal. Tex. Boys Er waaht ons dit weekend een paar littige klusjes. Boys 1 gaat met de boot 'an 12 uur richting Kwadijk om daar e proberen de club van die naam een f twee punten te ontfutselen. Doelpun- en zijn daarbij wel belangrijk dus be- iut elk kansje. Het tweede ontvangt om half drie 'n 'an de koplopers: Geel Zwart 3. Het- elfde recept als boven. Terreindienst: Jb. Witte en Th. Wit- (Graag zaterdag voor de jeugdwed- trijden). De junioren en adspiranten b gaan ondag met de boot van 11 uur naar Zand en spelen resp. tegen Geel 'wart junioren en Geel Zwart adspi- anten b. Adspiranten a speelt zaterdag om 3 'Ur tegen Oosterend a en zondag om uur tegen De Koog a. Veel energie psparen dus. Voor de pupillen weten we terwijl e dit schrijven nog geen programma. 5e dus het kastje. Succes allemaal. W. Z.D.H. Het eerste speelt zondag om 14.30 uur luis tegen Zaanse Boys. Zaanse Boys iaat bekend als een felle tegenstan- er, die zich niet gauw gewonnen geeft, a de knappe 32 overwinnig die DH zondag bij Wiron boekte, zit er el winst in. Toch zal de tegenstander iet onderschat mogen worden en zal op dezelfde wijze als zondag na de ust gespeeld moeten worden. Scheids- echter is de heer J. Koning. ZDH 2 mag zondag even uitblazen en an zich alvast gaan instellen op 30 no vember als het naar het sterke Geel Zwart 5 moet. De junioren spelen om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen WGW 4. Een zwak ke tegenstander, maar het blijft oppas sen, aangezien in deze 2e helft van de competitie de tegenstanders er op ge brand zijn revanche te nemen. De adspiranten spelen zaterdag thuis tegen Cocksdorp a. We rekenen op de punten jongens^ want een nederlaag haalt jullie meteen weer van de kop af. De stand aan de kop is hier nl.: 1. ZDH a 11 gespeeld 19 punten 2. Oosterend a 10 gespeeld 16 punten 3. Texel a 11 gespeeld 15 punten Terwijl Texelse Boys a zich met 6 pun ten uit 4 wedstrijden zich ook wel in de kopgroep zal gaan nestelen. De welpen-wedstrijden zijn nog niet bekend. (Zie daarom het sportprogram ma). De P. Zaterdag de 22e november wordt een toneelavond gehouden in hotel „Kik kert". Aanvang 20 uur. Er wordt ge speeld door de toneelgroep van SVC en er is bal na. Het bestuur van het Kon. Texels Fanfarekorps heeft de navolgende num mers van de renteloze obligatielening uitgeloot. Serie A, groot ƒ25,—: 9, 22, 27, 57, 82 Serie B, groot ƒ10,—: 12, 31, 33, 58, 92 Serie C, groot ƒ5,—: 4, 71, 79, 83, 90 Een paar verzoeken aan de voetbal lers van SVC. Zet vooral de brommers en fietsen niet tegen de bungalow maar tegen het hek. Afberichten indien mogelijk voor donderdagavond bij de voorzitter. In lichtingen over opstelling (Voor spe lers uit de polder die verhinderd zijn om op de training te komen) vrijdag avond om 7 uur bij de voorzitter. S. HOOFDPIJN POEDERS werken verrassend Hiertoe gerechtigd Uitslagen clubcompetitie C. Dijker-C. Meedendorp J. Hooijberg-J. Vinke P. W. Kooi-W. Bakker J v. Heerwaarden-J. Schoo C. v. d. Werf-Jb. Koorn C. Groenhof-H. Bruining C. Vinke-D. v. d. Werf 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 1—1 0—2 D. v. d. Werf combineerde zeven zet ten diep voor de winnende slagzet, ter wijl C. Meedendorp aan een tweede dam nog niet genoeg had tegen het ijzersterke afspel van C. Dijker. J. Schoo had wel het voordeel aan zijn kant, maar kon remise niet verhinde ren. J. Hooijberg en W. Bakker won nen gemakkelijk. Jb. Koorn blijft ge vaarlijk ervoer nu weer C. v. d Werf. Zaterdag 29 november speelt Texel thuis tegen Schagen. Vrijdag 21 november Den Burg, „De Oranjeboom" 20.00 uur U.D.I. met „Niets veranderlijker dan een mens". Den Burg, „Casino" Kotex tentoonstel ling. Zaterdag 22 november Den Burg, „De Oranjeboom", 20.00 uur UiD.I. met „Niets veranderlijker dan een mens". Den Burg, „Casino", Kotex tentoonstel ling. Den Burg, Nii. kerk, 20.00 uur, uitvoe ring Dameskoor. Oosterend, „De Bijenkorf", 20.00 uur, uitvoering „Excelsior". De Cocksdorp, hotel „Kikkert", 20.00 uur, toneeluitvoering S.V.C. met „Tele foon voor meneer". Den Hoorn, „De Waldhoorn", 19.30 uur, bonte Sinterklaasavond voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar georganiseerd door ZjD.H. Zondag 23 november Den Burg, „Casino", Kotex tentoonstel ling. Maandag 24 november De Cocksdorp, hotel „De Hoop", 20.00 uur, voorlichtingsbijeenkomst over sa menvoeging Texelse Waterschappen. Dinsdag 25 november De Cocksdorp, hotel „De Hoop", 20.00 uur, viering van 10-jarig bestaan van Plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Ei- erland. Woensdag 26 november Den Burg, hotel ,/De Zwaan", 20.00 uur, N.K.V. Sinterklaasavond. Den Burg, Bibliotheek, 13.45 - 14.15 uur voorleeshalfuurtje voor kinderen van 5 en 6 jaar. Donderdag 27 november Den Burg, hotel „De Graaf", 20.00 uur, postzegelruilbeurs. Vrijdag 28 november Den Burg, LTS kantine, 20.00 uur, fo toclub „De Kiekendief", fotocursus les 24. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel" 20.00 uur, 't Nut, lezing met dia's door de heer drs. G. R. Kruisink uit Enk huizen over Stervende Zuiderzeecul- tuur. Den Hoorn, „De Waldhoorn", 20.00 uur „De Vriendenkring'' met „Valstrik voor een man alleen". de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: f 3000,- in handen, betaling in 18 x f ƒ186,28. Of: f 10.000,- in handen, betaling in 36 x 335,65. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7. 'fV i i "OE HH iaf m wan eert prachtige Wie nu een M m 1435B 1401H VTS regelbaar toerental 1540H Tel. 02220-2346 De Hogere Technische School die momenteel te Alkmaar in aanbouw is, zal eerst in de loop van 1971 gereed ko men. Het schoolbestuur heeft thans van 't Ministerie van Onderwijs en Weten schappen echter de verheugende mede deling ontvangen, dat met de lessen in de voorbereidende klasse reeds in au gustus 1970 mag worden aangevangen. Voor de"ze klasse, die in een op het ter rein te plaatsen noodschool zal worden ondergebracht, zijn namelijk nog geen werkplaatsen nodig. Door deze oplos sing is het mogelijk in het officiële openingsjaar (1971) naar de voorberei dende klasse tevens eerste klassen van voldoende omvang te formeren, waar door de grote capaciteit van het ge bouw terstond beter wordt benut. De h.t.s. start met 3 afdelingen: werktuigbouw, elektrotechniek en weg en waterbouwkunde. In de nu te for meren voorbereidende iklasse kunnen leerlingen worden geplaatst in het be zit van een einddiploma middelbaar technische school (m.t.s., vroeger u.t.s.) of M.U.L.O.-B, alsmede zij die van de 3e naar de 4e klasse van een h.b.s. zijn bevorderd. In Noordholland boven het Noord zeekanaal is geen andere h.t.s. geves tigd. Verwacht wordt derhalve dat het aantrekkingsgebied voor deze nieuwe school zeer groot zal zijn en zij mede bevolkt zal worden door leerlingen uit Westfriesland, de Zaanstreek en Ken- nemerland. Het schoolbestuur heeft tevens goed keuring verkregen tot de aankoop van het naast ,de school liggende reserve terrein, dat voorlopig voor sportterrein zal worden gebruikt. Hieruit blijkt wel dat er goede verwachtingen zijn voor de expansie van de school, waaraan naar het oordeel van het bestuur in de toekomst nog meer vakrichtingen dan de drie bovengenoemde zullen moeten worden verbonden. Door het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties Texel zal volgend jaar weer een driedaagse reis worden georganiseerd. Deze keer gaat het naar België waar onder meer Brussel en Antwerpen zullen worden bezocht. Ge reisd wordt per TESOJbus langs de kust, Rotterdam en de zg. Deltaroute met zijn bruggen en tunnels. Op Wal cheren wordt overnacht. Op de tweede dag worden Brussel (met o.a. het be kende manneke") en Antwerpen be zocht. De derde dag wordt besteed voor de terugtocht die enkele malen op aan gename wijze zal worden onderbroken. Wie mee wil, kan zich nu al opgeven bij mej. J. Witte, „Bloemwijk", telefoon 2163. De kosten zullen ongeveer ƒ100, ■bedragen. Degenen voor wie het ineens betalen van dit bedrag bezwaarlijk is kunnen voor het reisje sparen bij me vrouw D. de Graaf-Zijm, De Westen H 80 a. Als data voor dit (derde) overkoepe lingsreisje zijn vastgesteld: 12, 13 en 14 Nu is 't weer om thuis te blijven De herfst toont ons zijn streken weer Nu ik dit zo zit te schrijven Valt de regen striemend neer De stormwindgierend door de bomen Neemt nu hun laatste blad'ren mee Duinen worden weggenomen Door de hoge ruwe zee. Wij, wij voelen ons geborgen Bij 't kacheltje, dat heerlijk brandt Zittend heerlijk zonder zorgen Met een boekje of een krant. Maar, dit is de mooiste zijde Wat men zo van de herfst beleeft Voor zeer velen zijn dat tijden Die hen grote zorgen geeft. Mensen kunnen grote dingen Als men 't wereldje beziet Maar natuurkrachten bedwingen Zo ver is men toch nog niet. W. J. Boon Wegens ziekte van de oorspronkelijk aangekondigde spreker, werd de jaar lijkse grote avond van hel; Overkoepe lend Orgaan van Vrouwenorganisaties verzorgd door de heer Kwant, direk- teur van een kindertehuis in Enkhui zen. Het onderwerp van de avond bleef ongewijzigd: de opvoeding van het kind in de huidige samenleving. De begelei ding die de ouders moeten geven bij de opgroei van hun kinderen is tegen woordig geen eenvoudige zaak. Door de televisie en de andere beslommeringen van deze jachtige tijd is er weinig ge legenheid overgebleven voor ouders en kinderen om elkaar beter te leren ver staan. Vaak ontstaat kortsluiting door deze situatie. De ouders moeten yals wisselwachter fungeren, aldus de spre ker. Het gaat om het op het juiste spoor houden maar soms moet ook het rode stopsein worden ontstoken. De op voeding, gebaseerd op gezag (in de be tekenis van wederzijds vertrouwen) is en blijft de grondslag van de groei naar volwassenheeid, zo zei de heer Kwant. Na de pauze werd van de gelegen heid gebruik gemaakt om vragen te stellen. Het was een interessante avond die door ongeveer 70 vrouwen meege maakt werd. van 12 tot en met 18 november 1969 Geboren; Linda, dv. Willem J. C. Zijm en Maartje F. Stark; Paul, zv. Augus tijn Dekker en José van den Berk. Ondertrouwd: Johannes Koorn en Gerti M. Sinke; Dirk Buitenhuis en Katrien Roeper; Pieter J. Witte en Agatha M. Hin; Nicolaas B. Brouwer en Janny G. Bruining; Johan P. Reijdon en Cline M. Struijs; Jacob C. Eelman en Henderkien Trap; Gijsbert J. Witte en Anna A. M. Vëeger; Bernardus M. Dros en Johanna Kikkert; Simon P. Koegelberg en Afina K. Nieboer. Mededeling: Ieder die zich in een ge meente vestigt of daaruit vertrekt is verplicht daarvan binnen vijf dagen mededeling te doen ter secretarie. Ge lijke verplichting heeft hij, die binnen de gemeente verhuist of van adres ver andert. Dit weekend brengt het City-theater ons de beroemde film: „The Bridge on the river Kwai". Een bataljon Engelse krijgsgevangenen wordt door de Japan ners in kamp 61 aan de Birma-spoor- weg geplaatst met de taak een brug te bouwen over de rivier de Kwai. Maar zowel door onkunde van de Japanse technische leiding als door sabotage van de Britse soldaten komt er weinig van terecht. De Japanse kampcomman dant moet dan, daar hij de brug op een bepaalde datum op moet leveren, ten einde raad en vernederd de leiding over geven aan de Britse kolonel Ni cholson. Onder zijn leiding vlot het werk veel beter. Intussen is er uit het kamp een Amerikaanse marineman ontsnapt, die gevlucht is naar Ceylon, waar hij nu opgenomen is in een com- mandoploeg, die tot taak heeft de in aanbouw zijnde brug te vernietigen. In de nacht voor de plechtige opening van de brug, waarbij er een trein Japanse autoriteiten overheen zal rijden, onder mijnen zij de brug Tot hun schrik is echter de volgende morgen het water peil van de rivier zo ver gezakt, dat de contactdraden zichtbaar zijn. (Dit ziet natuurlijk de Engelse kolonel, onder wiens leiding de brug is gebouwd. Trots als hij is, niet op het idee dat de onder mijning door zijn eigen legerdiensten bevolen is, hij tracht te verhinderen dat de brug wordt opgeblazen. In het daar opvolgend gevecht echter wordt hij ge raakt, en valt zelf op de plunjer de .brug explodeert, terwijl de trein met Japanners eroverheen riidt (Zaterdag, zondag en maandag 8 uur, in kleur, toegang 14 jaar). Zondagmiddag om 3 uur een span nend jeugdfilmprogramma: „Drie Klei ne detectives", een Nederlandstalige film voor alle leeftijden.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 9