Tentoon stelling Kotex trok bijna vijfhonderd bezoekers Zeer geslaagde muzikale avond van dameskoor SVC bood vertier met onzinnige klucht Contactlenzen Wie beweert, dat hij betere programma's ziet omdat hij (fiw») rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (twj*) een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Sint Nicolaas bingo-avond voor S.O.O.S. Geslaagde Sinterklaasavond van ZDH lo De Kotex-show van konijnen, kana ries, parkieten, hoenders, duiven enz., die het afgelopen weekend in „Casino" werd gehouden heeft 492 betalende be zoekers getrokken. Vele bejaarden en kinderen maakten van de mogelijkheid gebruik om de tentoonstelling gratis te bezichtigen. Het Kotex-bestuur is over dit resultaat zeer tevreden; het „concur- rentie-effekt" van een eerder gehouden vogelexpositie is van weinig betekenis geweest. De Kotex-tentoonstelling was vooral door zijn veelzijdigheid aantrek kelijk voor jong en oud. Een der eerste bezoekers was burge meester Sprenger, die zich door voorzit ter H. Snoek liet rondleiden na de expositie geopend te hebben. Burge meester Sprenger was beschermheer van de tentoonstelling. Het uiteenlopen de karakter van hetgeen op de show was te zien schetste de burgemeester als volgt: ,,Je ziet hier van alles: van hoog vliegers tot tuimelaars, van Vlaamse reuzen tot dwergfazanten en ook vele landstreken zijn vertegenwoordigd, zo als Havanna, Alaska en Angora". De burgemeester toonde bewondering voor de inspanningen die de fokkers zich ge troosten om een bepaald resultaat te krijgen. ,,Het kweken van kleine dieren is een der verschijnselen waaruit blijkt dat de mens geen robot is; hij wil dit wonder telkens beleven". In zijn welkomstwoord aan het begin van de openingsplechtigheid bracht de heer H. Snoek dank aan de heer F. Hal- sema, die de zaal belangeloos met bloe men had versierd en ook aan de heer L. Kelner, die tegen een zeer prettig bedrag weer zijn zaal beschikbaar had gesteld. Donderdagavond had een viertal keurmeesters uitgemaakt welke inzen ders voor de ereprijzen in aanmerking kwamen. Het waren S. Tjepkema, die een ZG-waardering verwierf voor zijn witte Wyandotte- hen; de heer Tjepkema voor zijn Leg horn Zilverduckwing, die een ZG- waardering kreeg. De zwart-bonte An- cona-kriel (hen) van de heer H. v.d. Wal kreeg een GG. De zwarte Hollandse kriel van S. Tjepkema kreeg een ZZG- waardering. De Goudfazant-haan van J. Dijker kreeg ZZG; een goudfazant-hen van M. E. v.d. Kerkhof kreeg een ZG. Bij de sierduiven kreeg een Hollandse kropper (blauw) doffer van D. Wijn gaarden ZZG. De Engelse dwergkropper blauw, duivin, van S. Tejpkema kreeg ZZG. De Brünner kropper, zwart, dof fer, van S. Tjepkema kreeg ZZG. De gele Brünner kropper, doffer, van W. Kalk kreeg ZZG. De vinkduif van S. Tjepkema kreeg ZZG; de oud-Hollandse Capucijn van S. Tjepkema kreeg ZG; de Hamburger Stickmeeuw van R. Burgemeester Sprenger, gewapend met uitvoe rige catalogus, laat zich door de bestuursleden Snoek en Kalk langs de vele kooien leiden. Terpstra kreeg ZZG; de Ned. Schoon heidspostduif van K. van der Veen kreeg ZZG; de zwarte Modena Gazzi van D Wijngaarden kreeg ZG; de Modena Schietti van D. Wijngaarden kreeg ZZG; de Oud-Hollandse tuime laar van C. Bruin kreeg ZG; de baard tuimelaar van J. van Beusekom kreeg ZZG; de Tipplers van S. van Heerwaar- den kreeg ZG. Bij de konijnen kreeg een Vlaamse reus van S. Tjepkema ZZG; de witte Vlaamse reus van C. Bruin kreeg ZZG; de zwarte Lotharinger van S. Tjepkema kreeg ZZG; de Witte Wener van P. Nat kreeg ZZG; de bruine Havanna van C. Bruin kreeg ZZG; de zwarte Alaska van C. Bruin kreeg ZZG; de witte Rex van S. Tjepkema kreeg ZZG; de witte An gora van mevr. N. Slikker-Zijp kreeg ZZG; de zwarte Black Tan van S. Tjepkema kreeg ZZG; de kleurdwerg (marter donkerblauw) van C. Bruin kreeg ZZG. Bij de vogels kreeg de kanarie (oran je-rood brons schimmel) van S. Feen- stra 86 punten; een vogel van dezelfde soort, ook van de heer Feenstra, kreeg 87 punten. Een groene kanarie van M. E v.d. Kerkhof kreeg 88 punten; een oranje-rood agaat schimmel van Jac. Dijker kreeg 86 punten; een Mozaïek Isabel van M. Dijker kreeg 87 punten; een oranje-rode kanarie van H. van Heerwaarden kreeg 86 punten; een stro gele kanarie van A. M. Keijzer kreeg 86 punten; een vogel van dezelfde soort van H Kiewiet kreeg 87 punten. Een bastaard (kneu-kanarie) van J. van Heerwaarden kreeg 86 punten; een lichtgroene grasparkiet van W. Rik- kenberg kreeg 86 punten; een hemels blauwe parkiet van W. Rikkenberg kreeg 86 punten; 'n grote parkiet (bon te boertjes van G de Porto kreeg 89 punten; een Zebravink (bont) van S. Feenstra kreeg 86 punten; een Vuur- DE COCKSDORP „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw" was de titel van het toneelstuk dat de to neelgroep van SVC zaterdagavond in hotel „Kikkert" in De Corksdorp op voerde. Voor een goed gevulde zaal speelde zich hier een van de meest on mogelijke geschiedenissen af, die we de laatste tijd gezien hebben. Het brein van de heer Wim Dumont, schrijver van het stuk, moet (in zijn bremkortsluiting) hebben gehad toen hij de volgende situatie schetste: George Brouwer, direkteur van de Uitgeverij „BijtUwTijd" (W. Ran) is, ondanks zijn toch niet meer zo jeugdige leeftijd, voor de tweede keer getrouwd. Hij heeft zijn vrouw, Charlotte (mevr. A. Kikkert) verzekerd dat hij geen kinde ren heeft uit zijn eerste huwelijk, ter wijl zij hem ook zoiets op de mouw spelt. Zij hébben echter beide een kind; hij een dochter, Loekie (mej. H. Reu vers), en zij- een zoon, Aart (J. v. Heer- waarden) beiden een jaar of tweeën twintig oud. Het is niet geheel en al duidelijk waarom ze dit voor elkaar moeten verzwijgen, maar het geeft na tuurlijk wel de nodige complicaties: Charlotte neemt haar zoon in dienst als chauffeur, en George neemt zijn doch ter in dienst als privé-secretaresse, dit tot grote ergernis van de eigenlijke se cretaresse (mevr. J. Daalder-Voorthui zen) die haar plaats moet afstaan. Maar de consequenties van een dergelijke si tuatie blijven natuurlijk niet uit: al gauw gaan er praatjes rond onder het personeel dat enerzijds de baas en zijn secretaresse en anderzijds zijn vrouw en de chauffeur zo familiair met elkaar zijn, om het maar even zacht uit te drukken. Tot overmaat van ramp blijkt de schriftelijk aangenomen nieuwe hulp in de huishouding een man te zijn (G. Smeenk) die echter ondanks zijn eigenaardige gedrag bepaald niet op zijn achterhoofd is gevallen en al dra van de hoed en de rand weet. Deze ver telt het een van de schrijvers van de firma i(II. v. d. Linden) die er wel wat in ziet en het verhaal publiceert bij een concurrent, daar hij bij zijn eigen baas nooit waardering vond. Dit komt in 'n tijdschrift, dat op een goede dag gele zen wordt door Charlotte, en dan zijn de poppen natuurlijk aan het dansen. De schrijver Dumont wist toen blijk baar zelf ook niet meer wat hij er mee aanmoest en heeft toen maar snel Aart en Loekie met elkaar laten trouwen, vink van Jac. Dijker kreeg 86 punten; een Elfen Astrilodes van Jac. Dijker kreeg 88 punten; een Binsen Astrildes van Jac. Dijker kreeg 86 punten; een Edelzanger van Jac. Dijker kreeg 87 punten en de Chinese Dwergkwartel van W. P. Geus kreeg 88 punten. De ereprijzen werden niet alleen door Kotex beschikbaar gesteld, maar voor een belangrijk deel ook door diverse schenkers. HALEE - Opticiën cantactlenzenspecialist Beatrixstraat 52, Den Helder, telefoon 14673. Alleen volgens afspraak. (van een bijzondere medewerkster) Onder algemene leiding van de heer J. Visser werd zaterdagavond een zeer geslaagde muziekavond gegeven in de Ned. Herv. kerk te Den Burg. De 41 blokfluiten speelden geani meerd en zuiver van toon, onze muziek school laat goede resultaten horen. Bravo jongelui! Als solisten hoorden we de fluitiste mevr. Cadée. Zeer mooi van toon en opvatting was de gespeelde sonate van Handel. Mevr. Beumkes speelde, ook zeer verdienstelijk, het Largo van Han del. Mej. Luijsterburg zong de bekende aria uit de Messias van Handel „Er weidet seine Heerde". Deze stem draagt verbazend goed in de grote kerkruimte. De aria werd met veel begrip en mooi van toon ten gehore gebracht. Mevr. v.d. Meer zong twee kleurgedichtjes van Cath. van Rennes, tekst van Guido Gezelle. Een mooie stem met veel moge lijkheden. De heren Wieten en Zegel vormden het koperensmeble dat de zang van een dubbel duo begeleidde. De negro spiritual werd ondersteund door de prachtige koperklank voortreffelijk ge zongen, schitterend klinkend tegen de oude gewelven. Wat een heerlijke kerk om in te zingen Dameskoor Het Dameskoor was uitstekend op dreef. De 3 Palestnna's waren voor mij het hoogtepunt. Er werd mooi, met overtuiging en beheerst gezongen. Er was een goede onderlinge stemverhou ding. Een enkele keer, b.v. in het Ave Maria, was de inzet wat weifelend, doch snel herstelde de klank zich en werd het werk weer prachtig vertolkt. Ook het „In dulce Jubilo" werd als slotnummer schitterend en enthousiast gezongen. Tempo en klank voortreffelijk. De Kinderkruistocht, waarmee het Dameskoor in de afgelopen zomer op concours de le prijs verwierf in de hoogste afdeling, werd nu ook weer roerend voortreffelijk gezongen. Een werkje vol voetangels en klemmen op muzikaal gebied. Bij dit alles willen we de organist dirigent niet vergeten, die zijn koor tot deze prestaties liet komen. Evenmin het geduld om zijn blokfluit-leerlingen zo ver te brengen en zijn begeleiding van de solisten. Het Dameskoor is een bezit om trots op te zijn op ons eiland. Gaarne nog eens zo'n invitatieconcert L.-van B. waarmee een happy-end bewerkstel ligd was. Ondanks de korte repetitietijd (waar door de souffleur een drukke avond had) werd er toch zeer redelijk ge speeld. Opvallend was het verschil tus sen de hoofdrollen en de bijrollen: de eerste waren bijna continu op de plan ken, terwijl we de laatste dan ook maar werkelijk sporadisch zagen, wat wel jammer was' want bijvoorbeeld me vrouw I. Zuidema was een kostelijke schoonmaakster, terwijl ook de kan toorstaf, gespeeld door A. Knol, J. Daalder-Zuidema, G. Monen en A. Broekman, goed uit de verf kwam. Een compliment voor de heren Smeenk en Monen, die de regie hadden en deze ingewikkelde historie toch nog goed volgbaar voor het voetlicht brach ten. SVC-NIEUWS De welpen van SVC speelden thuis uitstekend tegen Texelse Boys en won nen met 52. Adspiranten, junioren en senioren konden het niet bolwerken en verloren allemaal. Er wordt niet voor niets gelegenheid gegeven om te trai nen. Donderdagavond 27 november start de herengym officieel van 7-8 uur. Er blijkt veel belangstelling te zijn. OOSTEREND De Stichting Oos- terender Openbare School (SOOS) houdt vrijdagavond 28 november op de zolder van de o.l. school een vergade ring. Naast het huishoudelijk gedeelte vermeldt de agenda na de pauze een Sint Nicolaas bingo-avond waarbij aan trekkelijke prijsjes zijn te winnen. Sint en zijn knecht vinden de verga dering zo belangrijk dat ze er persoon lijk bij aanwezig zullen zijn. Het be stuur hoopt op een grote opkomst van de aangeslotenen. Begonnen wordt om 20.00 uur. WINKELS 'S AVONDS OPEN IN VERBAND MET SINT NICOLAASDRUKTE Op Texel zullen de winkels op vrijdag 28 november en van maandag 1 tot en met donderdag 4 december 's avonds geopend mogen zijn. (Dus niet op zater dagavond 29 november). De besturen van de algemene en katholieke midden standsvereniging adviseren hun leden op genoemde avonden ook inderdaad geopend te zijn. ONGELUKKIGE VAL VAN HOOIZOLDER DEN HOORN De heer P. D. Drij ver (Herenstraat) te Den Hoorn, viel vrijdag tegen de avond van zijn hooi zolder en kwam ongelukkig op de be tonnen vloer terecht. Hij bleef enkele uren bewusteloos liggen. Nadat hij was bijgekomen, strompelde hij naar huis, waar de dokter een vrij zware hersen schudding vaststelde. Hij zal geruime tijd het bed moeten houden. GEMEENTE-AVOND UITGESTELD DE KOOG De gemeente-avond van de Hervormde gemeente Waal en Koog die donderdag a.s. zou worden gehouden is uitgesteld tot dinsdagavond 2 decem ber, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst wordt gehouden in De Schuilhut te De Koog. OLIEBOLLENVERKOOP TEN BATE VAN MYTYLINTERNAAT Weer wordt een aktie gevoerd ten °ve bate van „In Holland komt een huis", Nu is het de folklore, die zaterdag a.s een grootscheepse oliebollenverkoop op touw zet. Gehoopt wordt op vele honge rige magen, zodat een groot bedrag aan het plaatselijk actiecomité (onder lei ding van mevr. C. R. Sprenger-Pool) kan worden overgedragen. De verkoop begint om elf uur 's ochtends, de „bak- e kerij" voltrekt zich in het waaggebouw- tje, 's zomers ook het centrale punt van de oliebollenhandel. Gecostumeerder. zullen de heerlijkheden aan de man brengen. Om tot een zo hoog mogelijk financieel resultaat te komen, hoopt Folklore dat er velen zullen zijn, die be langeloos de nodige ingrediënten (olie, krenten, rozijnen) afstaan. Men wordt Timmer, Hogerstraat 4. De oliebollen verzocht deze af te leveren bij bakkerij NOG EEN PRIJS VOOR ROBBIE WITTE Robbie Witte, 8-jarige leerling van de Sint Jozefschool, won onlangs de eerste prijs van de tekenwedstrijd die in ver band met de kinderboekenweek was uitgeschreven door de Openbare Biblio theek Texel. Robbie heeft met hetzelfde werkstuk ook deelgenomen aan de wed strijd in provinciaal verband. Daarmee won hij een derde prijs. AT Nai ielr EERSTE EN TWEEDE PRIJS VOOR TEXELSE WELPEN Op een zaterdag gehouden „Sterren- jacht' 'in Den Helder hebben de welpen Marcel Broekman en Melle Zegel van De Zwalkers respectievelijk de eerste en tweede prijs gewonnen. Deze Ster- renjacht werd georganiseerd door het distrikt Den Helder van de Nederlandse Padvinders. In het geheel deden Veer tig welpen uit Den Helder, Schagen en Texel mee. Den Hoorn Zaterdagavond orga niseerde S.V. Z.D.H. een sinterklaas avond die door ruim 100 jongeren werd bezocht. Er werd begonnen met een optreden van enkele schoolgroepen, waarna twee Zwarte Pieten op het po dium verschenen. Sinterklaas was door de drukte helaas verhinderd. Voor de pauze vertoonde J. Boon een schoolfilm uit 1941. Vele vaders en moeders van de aanwezige jeugd stonden op deze film. Na de pauze trad L. Kuiper op met z'n sprekende pop Bartje. De heer Kuiper begon met eni ge goocheltrucs. Het optreden van Bartje viel er vooral goed in bij de jeugd. Hierna werden nog enkele stuk jes door de schooljeugd opgevoerd. Tussen alles door werden er onder begeleiding van de heer Joh. Hopster Sinterklaasliedjes gezongen. Voor het begin en tijdens de pauze zorgde de heer C. Commandeur voor Sinterklaas liedjes. Om kwart voor tien kon voor zitter Zwanenburg deze avond sluiten: hij bedankte iedereen die meegewerkt had om deze avond te doen slagen. Hij deelde ook nog mee dat er een „oud papier-actie" gevoerd zal worden en vroeg of de kinderen thuis wilden zor gen dat er geen papier weggegooid wordt. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder numiher ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4e/o B.T.W. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg. Visitekaartjes? Uw drukkerij met vakman schap: N.V. v.h. Lange- veld de Rooij Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor al uw tegel-, mo zaïek- en natuursteen- werk. Fred Veul, Schil deinmd94^tel1 2331 Wij slijpen ze weer de mesjes van uw veeschaar enz. Witvliet, Pontweg. Ouwe Sunderklaasbal i ,,De Waldhoorn" Wie heeft mijn gouden ringetje met bloedkoraal- tje gevonden? 'k Had het zo graag terug. Cora Sie- meling, W. v. Beierenstr. ■50, Den Burg Te koop Davotherm. oliecentraleverwarmings- installatie, 5 kamers ver warmend. Prima staat, compleet ƒ550,Een voudige montage. Tel. (023) 241796 Te koop gevraagd scha- penknbbe. Tel. (02228) 209. M. Langeveld, Pij- persdijk Te koop aangeb. Moby- lette i.g.st. Nans Joustra, Weverstraat 41, tel. 2888. Verloren l.grijze da mesportemonnee, verm. voor A.H. 21/11, inh. ƒ110,en foto's. Gaarne retour tegen bel. Molen straat 63 Goed tehuis gezocht voor 3 jonge poesjes. U krijgt er gratis een pak Felix vleesbrokjes bij, waar ze zo dol op zijn. Gerritsland B 171, Den Burg, Texel Elektr. trein te koop, merk Fleischmann, nieuw ƒ140,vraagprijs 75, J. J. Moens, Wageningse- weg C 45b Te koop prima winter aardappelen, 25 cent p. kg. en bij 50 kg. thuis bezorgd. J. Koorn, Waal- enburg, tel. (02228) 327 VERLOOFD Corrie van der Vis en Thomas M. Stiehl De Koog, 16 november '69 En SC Willem van Duyn Ijl en Bep Rodenburg geven U kennis van 'nun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 28 november 14.45 u. in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 15.45 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Hoorn. Receptie op de trouwdag van 17.00 - 18.30 uur in pension Happy Days. Den Hoorn, Texel. Maak Uw cadeau zo duur als U wilt. Geeft een tegoedbon van de Witte Pomp, Oudeschild Te koop gevr. partij slachtkonijnen. Dedel, tel. 3029, Oudeschild Voor al uw bloemen en planten naar Bloemenhal „Vita Nova", Kogerstraat 55. Ook kerstbomen wor den in bestelling aange nomen. Tel. 2251 Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en ons broertje Pieter Herman Familie Boots Den Burg, Texel, 20 november 1969, J. P. Thijsselaan 27. Graag wil ik iedereen, die op welke wijze dan ook, blijk van belang stelling heeft gegeven bij mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn tijde lijke thuiskomst, ook na mens mijn familie, heel hartelijk danken. A. de Vries, De Ruyterstraat 49, Oudeschild. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in het St. Lidwina-zie- kenhuis te Den Helder van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en grootmoeder Gerarda J. Overdijkink echtgenote van Klaas Roeper, in de ouderdom van 62 jaar. K. Roeper G. J. D. Roeper W. Roeper-Brugmans C. Roeper Saskia en Ronald De Waal, Texel, 23 november 1969, Hogereind 48. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 26 novem ber n.m. 2.00 uur van uit de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk op de Algemeene Be graafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot con doleren op dinsdag avond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2