Visserij ontwikkelde zich in 1969 verontrustend De heer A. van Hoorn aanvaardde geen topfunctie bij waterschap Woningbouwvereniging Texel nam 500e woning in gebruik DE COCKSDORP Als de heer A. van Hoorn (55) uit De Cocksdorp niet nadrukkelijk „nee" had gezegdzou hij per 1 januari 1970 zijn benoemd iot technisch hoofdambtenaar bij het nieuwe waterschap Texel. Waarom heeft hij bedankt voor deze goedbe taalde topfunktie? „Ik heb er nachten wakker van gelegen", zegt hij, „maar mijn beslissing staat nu vast. Ik weet uit ervaring hoe de verantwoordelijk heid voor de goede gang van zaken in de polder kan drukken; als ik al die andere polders er zou bijkrijgen wordt m.e dat ite zwaar. Bovendien moet je niet vergeten dat ik geen an dere opleiding heb genoten dan lage re school, afgezien van een PBNA-cur sus. Het is beter dat ze voor die baan een HTS-er aanwerven". De heer Van Hoorn weet dat de mensen uit de pol der en het polderbestuur 't niet met hem eens zijn. „We moeten je hou den!", hebben ze hem meer dan eens veelbetekenend toegefluisterd. De Eierlanders hechten meer waarde aan een man die in de praktijk is opge groeid, die de mensen kent en die heeft bewezen zijn zaakjes met toewij ding te kunnen behartigen dan aan een volslagen wildvreemde die jaren nodig heeft om erin te komen. Het pol derbestuur heeft dat gevoel tot uitdruk king gebracht door de heer Van Hoorn vorige maand te onderscheiden met de gouden medaille van de Unie van Wa terschappen ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum in dienst van de pol der Eijerland. IDe jubilaris i s nu nog secretaris- penningmeester-opzichter van Eierland, een functie die hij in 1951 van zijn va der overnam. Van Hoorn kwam in 1932 als werkman bij de polder. Alle arbeid werd toen nog met de schop verricht. In '32 werd de Hoofdweg geasfalteerd; tot op dat moment nog een grindweg met paardepad. In 1939 kreeg de Post weg dezelfde bewerking. In deze tijd zou een andere volgorde zijn gekozen want nu is de Postweg als gevolg van de recreatie de drukste verkeersader geworden. In 1948 kwam Van Hoorn als machinist op het gemaal. Ongeluk In 1937 werd hij door een ernstig on geluk getroffen. Toen de capaciteit van een duiker aan de Hollandseweg moest worden vergroot door er een pijp naast te leggen, stortte tijdens het werk de oude gemetselde duiker in elkaar. Van Hoorn en C. Kalis kwamen met hun benen onder de brokken. Drie uur bleef hij vastzitten terwijl het toestromende water steeds hoger steeg. Zelf gaf hij, vertelt zijn vrouw, toen de tip om van De Witte Hoek een vleugelpomp te ha len om de zaak droog te houden. Het geen gebeurde. Met verbrijzelde benen werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Maar na vijf maanden in het gips gele gen te hebben, bleken zijn benen krom gegroeid te zijn. Nog erger werd het toen Van Hoorn weer ging lopen. Ten slotte werd hij in 1965! opgeno men in Amsterdam waar een orthope disch chirurg er in acht maanden in slaagde om Van Hoorns onderdanen weer in orde te maken. De» heer Van Hoorn praat niet graag over deze moei lijke tijd. Moeilijk was het omdat hij geen vervanger had; hij kón niet ziek zijn. Gelukkig hielp zoon Joop hem zo veel hij kon. Als secretaris - penmgmeester - op zichter werd de heer Van Hoorn in 1951 al direkt betrokken bij een groot werk; de verbreding van het Eierland - se kanaal om de aanvoer naar het ge maal te verbeteren. In 1952 kreeg het gemaal er een nieuwe pomp bij waar door de waterbeheersing niet langer van één installatie afhankelijk was. De vraag „elektrisch of diesel" heeft in de Eierlandse polder nooit gespeeld. Van Hoorn senior was altijd vierkant vóór elektrisch. „Mijn vader zei altijd: 't is misschien wat duurder maar het is makkelijker, betrouwbaarder en mooier. Dat kwam ook omdat mijn va der dacht aan machinist Nieboer die altijd met zuiggasmotoren heeft ge werkt en daar nóg astmatisch van is". Stormnacht De stormnacht van 31 januari op 1 februari staat onuitwisbaar in het ge heugen van Van Hoorn gegrifd. „In die ene nacht ben ik tien jaar ouder ge worden", zegt hij. „Het was een vol slagen verrassing. Een waterstand van ruim twee meter boven normaal von den we al héél wat, maar toen werd het 3.35 meterHij weet het zich allemaal nog precies te herinneren. „Zaterdagavond om 11 uur lèek het water het hoogste punt te hebben be reikt. Toen het begon te vallen leek het gevaar geweken en ieder ging naar huis. Om een uur of twaalf ben ik nog eens naar de dijk gegaan en het viel me toen tegen dat het water nauwelijks verder was gezakt en toen we om twee uur weer kwamen was het gestegen en was de storm aangewakkerd tot een complete orkaan, precies uit de meest ongelukkige hoek. In het dorp loeide de sirene. Ieder werd opgetrommeld en alles toog naar de bedreigde zeewering De eerste bressen sloegen al in de glooi ing van de te lage dijk. Rond de over de dijk liggende pijp van het gemaal spoelde een groot gat uit dat met be hulp van zeilen en betonblokken werd gedicht Van Hoorn kan uren vertellen over dat heroische gevecht tegen de elemen ten. Met aardige details, zoals het feit dat Jan van Maldegem toen met gemak betonnen blokken, waaraan twee man nen zich bijna vertilden, met gemak de dijk opdroeg. Sindsdien stond vast dat zeil een effectief hulpmiddel is bij het dichten van gaten. „Door het zeil hebben we de polder gered", zegt Van Hoorn. Dat de Eendracht, met zijn nóg lagere dijken, het niet zou houden, stond al gauw vast. Sinds de gebroeders Rutten en Th. v. d. Laan de twee boer derijen overnamen, is deze polder bij Eierland gekomen. Nu veilig Met de herinnering aan de storm ramp nog vers in het geheugen aarzelt Van Hoorn niet als hij vaststelt dat de verhoging van de Eierlandse dijk van 4.10 tot 8.50 meter verreweg het be langrijkste werk is dat tijdens zijn dienstverband is uitgevoerd. De polder heeft aan zijn werk zelf niet veel ge daan, des te meer aan de acties die er aan vooraf gingen, zoals de geruchtma kende protestvergadering in de zaal van de Sluftervallei. Morgen krijgt de heer Van Hoorn eervol ontslag. Welke funktie hem in het nieuwe waterschap Texel zal wor den toebedeeld weet hij officieel nog niet. Hij venvacht dat hij in het polderhuis te Den Burg terecht zal ko men, het bestuurscentrum van het nieuwe waterschap. Dat betekent mis schien verhuizen naar Den Burg. „Jam mer", zegt Van Hoorn, want ik voel me als Cocksdorper eigenlijk wel zo lek ker". SAMENKOMST VOLLE EVANGELIE Vrijdagavond 2 januari, aanvang acht uur, wordt in het Rode Kruis- gebouw een volle Evangeliesamenkomst gehouden. Spreker is de heer E. Jongman. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Op woensdag 31 december wordt er geen bureau gehouden, dokter Siebinga, dinsdag 6 januari, om 14.00 uur. dokter Barnard, woensdag 7 januari, om 13.00 uur. dokter Elias, woensdag 7 januari, om 15.00 uur. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 27 december t/m 2 januari, telefoon 2182, b.g.g telefoon 2406; en in de pe riode 3 tot en met 9 januari 1970, tel. 2182, b.g.g. 2069. 'ry~. 8rl«»«n »«n Uian bullen •«•nlwocrMjUaM ,aa SCHOOLVORDERINGENTEST Beleefd verzoek ik u mij enige ruim te af te staan in uw kolommen, omdat uw artikel in de Tex. Courant d.d. 23 dec. j.l.: „Vorderingentest is nog om streden hulpmiddel bij selektie reak- tie mijnerzijds behoeft. Als hoofd van de grootste lagere school voel ik mij door de insinuatie van de heren v.d. Eijk en Hennephof evenmin gevleid als mijn collega's van de kleinere scholen, aangezien ik (toevallig?) de ouders van mijn leerlingen héél goed ken! En dat de „kwaliteit" van de betrokken school ook makkelijk door zo'n test kan wor den vastgesteld, verwijs ik zonder meer naar het rijk der fabelen. Bovendien behoort het tot de competentie van een schoolbestuur de „kwaliteit" van haar school te bepalen. Daartoe kan zij haar eigen wegen bewandelen. Enkele kanttekeningen mogen niet achterwege blijven. Het „besluit v.w.o.- h.a v.o.-m.a.v.o." doet een duidelijke uitspraak: „Een toelatingsonderzoek is niet vereist als een school (Atheneum) een gemeenschappelijk eerste leerjaar heeft met een school voor M.A.V.O." Die „klaarstomerij" heeft vóór 1-8-1968 ons schoolwereldje heel wat last be zorgd!! Nu onze lagere scholen door het vervallen van die (gehate) toela tingsexamens meer ruimte hebben ge kregen voor hun eigenlijke onderwijs, hebben onze zesde-klassers (en hun ouders) recht op die ruimte! Onze (vroegere) problemen zijn problemen voor de vervolgschool geworden. De verantwoordelijkheid is anders komen te liggen. Dat dit bezinning, tijd en inzet zal kosten, ligt voor de hand. Een schoolvorderingentest (A'dam noemt het een schooltoets; A'foort een schooleindproef; R'dam een standaard- proefwerk; Eindhoven en Arnhem nog anders) blijft voor mij een verkapt toe latingsexamen: breng het je school in en het oude lied heeft een moderne toonzetting gekregen, want er wordt (al wéér) opgeleid en een boekje „Trainen voor toets en test" is inmid dels aan de vierde druk toe. De objec tiviteit is wederom verstoord Boven genoemde vormen van tests (een lan delijke is mij onbekend) vertonen ver schillen èn in de keuze van de basis stof èn in de presentatie. Deze tests resulteren alle niet in beoordelings- cijfers, doch in ruwe en percentiel- scores. Amsterdamse collega's onder strepen met klem het volgende: „Dat percentielen iets geheel anders zijn dan cijfers op een rapport en men deze dus anders moet en zeker tussen de 30ste en 70ste percentiel beter niet kan in terpreteren". En ook: „De schooltoets is nog steeds in een experimenteer-sta dium". Persoonlijk onderstreep ik dan nog de zeer negatieve selektie en de aanmatiging vrijelijk te willen be schikken over gegevens, die rechtens mijn schoolbestuur en mijn ouders toe behoren. Waar bij de toelating aan mijn oordeel niet een wetenschappelijke grond wordt toegekend, plaats ik toch wel een groot vraagteken bij het oor deel na 3 maanden dat een aan tal leerlingen niet kan meekomen. En dat je in een brugklas „voor spek en bonen" kan meedraaien, daarvoor zal dan wel een test noodzakelijk zijn. P. Th. Luyckx, Hoofd St. Jozefschool 27 december 1969. Met betrekking tot enze visserij zijn in het afgelopen jaar vrij ernstige pro blemen gerezen. De lasten zijn enorm gestegen terwijl de ontvangsten daal den. Er zijn nog bedrijven die econo misch verantwoord draaien maar voor al de schepen met te weinig pk's heb ben het uiterst moeilijk. De garnalen visserij is tot noodlijdend bedrijf gede gradeerd. Hoe komt dat allemaal? De voornaamste oorzaken zijn in drie categorieën onder te brengen. De zware sociale lasten; de fiscale druk en last but not least het regeringsbeleid ten aanzien van de visserij. Volgens de EEG-voorschriften moeten de regerin gen van de vijf partners e'en structuur beleid voeren en is het verboden met subsidies te werken. Holland, eerlijk, houdt zich daaraan maar wat doen de buurlanden? Duitsland is buiten het geven van subsidies om overgegaan tot het geven van leningen op lange ter mijn tegen een rente van 3 a 4°/o. Met de voor de1 Nederlandse visserij gelden de toestand is het praktisch onmogelijk om tot vernieuwing van de schepen en motoren over te gaan. Zo is het voor de vissers onmogelijk een gezonde con currentiepositie op te bouwen. Ik ben bang dat het met onze visserij gedaan zal zijn als niet op korte termijn maat regelen worden getroffen. Het is wel mooi om de grenzen open te stellen voor allerlei produkten, als dat maar niet ten koste gaat van onze eigen vis serij. Ten gronde De concurrentievervalsende maatrege len die door onze EEG-partners worden ingenomen zijn van dien aard dat de bedrijven eraan ten gronde gaan en dit geldt voor alle takken van de visserij. Het zijn sombere geluiden maar ze zijn waar! Wat onze Texelse visserij betreft dient allereerst te worden gememoreerd dat een der opvarenden op onze vloot werd getroffen door een ernstig onge luk waardoor hij een been moest mis sen. Gelukkig maakt de patiënt het thans goed en met zijn levensmoed zal hij er zich wel doorslaan. De garnalenvissers hebben het zeer slecht gehad. Er werd genoeg gevan gen maar de prijzen waren laag. On voorstelbare hoeveelheden garnalen De woningbouwvereniging heeft op enigszins feestelijke wijze haar 500e woning in gebruik genomen. Welis waar zijn niet alle 500 woningen door de vereniging gebouwd (destijds wer den 16 woningen overgenomen van de Nutsbouwstichting en later 100 van de gemeente Texelmaar het bestuur vond het toch wel een mijlpaal om even bij stil te staan. Voor een uitbun dig feest waarbij alle leden van de woningbouwvereniging betrokken zou den zijn was geen geld en het zou ook niet juist geweest zijn want ondanks de onverminderde en zelfs opgevoerde bouwactiviteit zijn er nog altijd 200 woningzoekenden. Volksvijand num mer éen is ook op Texel nog niet ver slagen, maar het ziet er wel naar uit dat binnenkort een belangrijke slag zal worden gewonnen. Dat zal het ge val zijn als kan worden begonnen met de bouw van 96 woningen in Den Burg. De vijfhonderdste woning behoort tot een groep van 12 die door aannemer C. H F. Duin aan de Ploosterstraat te De Cocksdorp zijn gezet Het huis wordt sinds 11 december bewoond door het jonge echtpaar S. P. Koegelberg- Nieboer dat dinsdagmiddag bij de in gebruikneming uiteraard ook present was. Tegen drie uur kwamen het be stuur van de woningbouwvereniging, gemeentebestuur, vertegenwoordigers van het architectenbureau, aannemer en onderaannemers en anderen die met de woningwetbouw direkte of mdirek- te bemoeiingen hebben in de Plooster straat, bijeen. Burgemeester mocht het doek wegtrekken van het bord tegen de gevel „500e woning wbv Texel" waar na de bijeenkomst bij aangename tem peratuur werd voortgezet in hotel „De Hoop". Niet zo eenvoudig De heer M. Bosma, voorzitter van de woningbouwvereniging, vertelde dat de vereniging nu een zesde van het totaal aantal woningen op Texel beheert en vrijwel alle' huurwoningen. Het bou wen van woningwetwoningen is heel wat moeilijker en omslachtiger dan naar buiten blijkt, zo vertelde de voor zitter, die vervolgens een opsomming gaf van de velebarrières die genomen moeten worden voordat met de bouw kan worden begonnen. Een der moei lijkste problemen vormt de door de mi nister vastgestelde prijs en het is geen kleinigheid een aannemer te vinden die daarvoor kan en wil bouwen. Tot dus ver is alleen met de aannemers Drijver en Duin gewerkt, aan hun adres werd dan ook een welgemeend dankwoord gesproken. Konsekwenties voor wat be treft de kosten geeft ook de plaats waar gebouwd wordt en het kwantum. In de buitendorpen kunnen geen grote aantallen woningen worden gebouwd en dat heeft een hogere prijs tot gevolg. De heer Bosma bracht naar voren dat vlot verlopende bouw gediend is met hechte teamgeest van minister tot op perman. De werknemers die de bouw tenslotte uitvoeren worden vaak niet genoemd maar het was volgens de heer Bosma duidelijk dat vooral zij onmis baar zijn. Steeds duurder zijn de puf ingedraaid. De Duitse in voer heeft de vissers de nek omge draaid; fiscale maatregelen belemme ren het pellen enz. Door de Nederland se Vissersbond wordt alles in het werk gesteld om hier verbetering in te bren gen en hopelijk werpt dit in 1970 wat vruchten af. Vloot niet groter Wat de Noordzeevisserij betreft; de Texelse vloot werd in 1969 niet uitge breid. Er werden wel enkele schepen vervangen door nieuwe met zware mo toren; het zijn belangrijke aanwinsten voor de vloot. De schepen met lichtere motoren hebben moeite het hoofd bo ven water gehouden. Dat is, afgezien van bovengenoemde oorzaken, ook het gevolg van de overwegend kleine vang sten. Een strenge winter zal mogelijk de tongstand vergroten, maar ik heb het gevoel dat hier sprake is van „roof bouw". Vooral onze Noorse collega's maken zich daaraan schuldig. Zo in tensief vissen zij dat het er werkelijk naar uitzien dat zij de vis uitroeien. Met de haring is het niet veel beter. Prijzen en export nemen toe, maar de vangsten lopen met sprongen terug. Als we de vangstgegevens van de laatste jaren, verstrekt door de direktie Vis serijen, bekijken, ziet het er somber uit. Ik zal u niet met deze cijfers ver moeien. De overgangsperiode van een natio naal naar een EEG-visserijbeleid blijkt ook voor de Texelse visserij grote moeilijkheden mee te brengen. Het zal meer dan ooit nodig zijn alle zeilen bij te zetten om onze positie' op nationaal en internationaal gebied te behouden. Mijn collega's en alle anderen die dit lezen wens ik een voorspoedig 1970 toe. J. Th. Boom R.K. KERKDIENSTEN Woensdag 31 december Den Burg: 9.00 en 19.30 uur De Cocksdorp: 19.30 uur Oosterend: 19.30 uur Oudeschild: 19.30 uur. Donderdag 1 januari 1970 Den Burg: 9 00 en 11.00 uur De Koog: 10.30 uur De Cocksdorp: 10.30 uur Den Hoorn: 11.00 uur Oosterend: 9.00 uur Oudeschild: 9.30 uur. Het zijn ook de werknemers waar voor woningwetwoningen in principe worden gebouwd. De huurprijzen (in De Cocksdorp al 30,tot J35,per week) dreigen voor de laagstbezoldig- den echter onbetaalbaar te worden. Doorstroming is op Texel niet af nau welijks mogelijk. De heer Bosma zei het bereiken van de 500e woning zeker geen prestatie te vinden. „Het is treurig dat we niet ve'rder gekomen zijn in 25 jaar; het komt neer op 20 woningen per jaar en dat is te weinig. Nu zijn er nog 200 woningzoekenden. Het zal nog wel een jaar of tien duren voordat de woning nood voorgoed tot het verleden behoort om nog maar niet te spreken over de krotopruiming waarvoor vervangende woonruimte moet komen". Aan het bestuur van de woningbouw vereniging zal het niet liggen. Het bouwtempo zal zo hoog mogelijk wor den opgevoerd. Als het plan voor 109 woningen kan worden verwezenlijkt, kan in 1970 misschien (met de 600e woning worden begonnen en dat is dan meteen een flinke stap verder. De voor zitter deelde tenslotte? mee dat het bord op de woning van de familie Koegel- berg zal worden vervangen door een gevelsteen aangeboden door het archi tectenbureau Martini uit Groningen. Burgemeester Sprenger had nog eens even gerekend en was tot de konklusie? gekomen dat de woningbouwvereniging er per jaar gemiddeld 21,6 woning erbij heeft gekregen, dat is 1,8 wonmg per maand. Voor een koopje De woningnood lijkt een eeuwig probleem te zijn. De burgemeester vroeg zich af hoeveel woonruimte op Texel in de loop van de tijd voor re creatieve doeleinden aan de voorraad is onttrokken. Overigens zijn niet al leen de aantallen gewichtig, ook kwa liteit, plaats en keuze in type zijn van belang. De grond- en bouwprijzen zijn op Texel flink gestegen maar de bur gemeester vond beslist niet dat de wo ningen te duur waren gebouwd. „Als je op een gouden boltje bouwt, dan zit je altijd nog voor een koopje". Op Texel komt men in de woningwetbouw niet aan experimenten toe; het gevolg is dat het bekende „middentype" in grote aantallen wordt gebouwd waardoor zeer grote en kleine gezinnen tussen wal en schip komen. Misschien biedt het bouwsysteem met losse eenheden uitkomst. Verschil van grootte en vorm is in ieder geval welkom. De burge meester betreurde het niet op gang ko men van doorstroming. Veel mensen met een betrekkelijk hoog inkomen die de rijksbijdrage niet nodig hebben, wo nen in een woningwetwoning. De steun van het rijk bedoeld om de minder draagkrachtigen aan behoorlijke woon ruimte te helpen, is ontaard in een ca deautje voor meer draagkrachtigen. De burgemeester toonde zich dan ook niet afkerig van maatregelen om daar ver andering in te brengen. Angst voor ho ge huurprijzen veroorzaakt een zo ra tioneel mogelijke bouw op zo klein mo gelijke stukjes grond. De burgemeester vond dat de leefbaarheid daardoor in gevaar komt. Kerstman Aannemer Duin, mede sprekende na mens de onderaannemers, had 'n groot aantal kerststollen meegenomen. Ze waren bestemd voor de vrouwen van de mensen die direkt of indirekt met de woningwetwoningen te maken heb ben. Als een gulle kerstman ging hij daarop de zaal rond. Voor mevrouw Daalder had hij er zelfs twee want wethouder Daalder beheert in B. en W. niet alleen de „woningportefeuille", maar heeft als vertegenwoordiger van liet gemeentebestuur ook in het bestuur van de vereniging zitting. Zo ontstond er toch een uitgespro ken feestelijke stemming, vooral toen bekend werd dat schilder Beumkes on langs de 250e woning van de vereniging heeft geschilderd. De heer Van Wilsum vertoonde dia's die een indruk gaven van de bouwactiviteit in Oudeschild en Do Cocksdorp. WANNEER START DE ELFSTEDENTOCHT Naar Texelse begrippen vriest het momenteel stevig. Alle kans dus op 'n Friese elfstedentocht. Dat was voor de heer M. S. Langeveld te Den Burg aanleiding om een wedstrijdje uit te schrijven. Het gaat erom te raden wanneer de elfstedentocht van start gaat en hoe oud de winnaar zal zijn. De twee antwoorden moeten op een briefkaart worden geschreven en deze kan worden gestuurd naar of afgege ven bij Van der Meer n.v., Binnenburg te Den Burg of Van der Meer n.v. te De Koog. De heer Langeveld heeft voor degene die de juiste datum en leeftijd raadt (of er het dichtste bij is) een hoofdprijs van f35,uitgeloofd en een tweede prijs van f25,Inzen dingen moeten voor 3 januari binnen zijn. Pet gezin mag slechts één oplos sing worden ingeleverd. Aan de deel name zijn geen kosten verbonden. Naam en adres van de inzender(ster) moeten uiteraard wel duidelijk worden vermeld. DIENSTEN ARTSEN TIJDENS JAARWISSELING EN A.S. WEEKEND Oudejaarsavond vanaf 6 uur n.m. tot 2 januari 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp telefoon (02220) 234. van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, telefoon (02220) 2016. DIERENARTSEN voor de jaarwisseling en het a.s. weekend J. BiEEKMAN, De Waal, telefoon 2936. tijdens de jaarwisseling en het a s. weekend Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250. Zr. RIETVELD, Den Burg, telefoon (02220) 2414. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Oudejaarsavond HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur ds. Froentjes Oudejaarscollecte De Cocksdorp 19.30 uur Eerw. heer Veldhuis, Oudejaarscollecte Den Hoorn 19.30 uur ds. Visser Oudejaarscollecte De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Oudejaarscollecte De Waal 21.00 uur ds. Waardenburg Oudejaarscollecte Oosterend 20 30 uur ds. Rozemond Oudejaarscollecte Oudeschild 19.00 uur ds. Rozemond GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds. J. Dethmers Oosterend 19.30 uur ds. Kruithof DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 18.30 uur ds. Kuitse Den Burg 20.00 uur ds. Kuitse; kerk- busje Den Hoorn Donderdag 1 januari 1970 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes Nieuwjaarsdienst Den Hoorn 10.00 uur ds. Visser. Korte dienst Koffie na afloop De Koog 10.30 uur Nieuwjaarsbegroe ting in „Capri". De Waal 11.03 uur Nieuwjaarsbegroe ting in de kerkekamer. Oosterend 10.30 - 12.30 uur Nieuw jaarsbegroeting in Herv. Pastorie Oudeschild 10.30 - 12.30 uur Nieuw jaarsbegroeting in Herv. Pastorie te Oosterend GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. J. Dethmers Oosterend 10 uur ds. Kruithof Zondag 4 januari 1970 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Cocksdorp 9 30 uur ds. Visser Den Hoorn 11.00 uur ds. Visser Bevestiging ambtsdragers De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. J. G. Beerthuis Oudeschild 11.00 uur ds. J. G. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. W. Molenaar 16.30 uur ds. W. Molenaar Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. M. Keijser

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 2