AGENDA TEXEL IN 1969 FILMNIEUWS Jaarwisseling K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Burgerlijke stand VERVOLG Veel verkeersdoden in 1969 Vieux Plantiac Donderdagmiddag 3 uur brengt City theater weer een sterke Tarzan-film: „Tarzan's verborgen schat". Een expe ditie onder leiding van professor Elliot is in Afrika op zoek naar een bepaalde rivier. Als echter de professor komt te overlijden, blijkt dat enkele van zijn helpers slechts zijn meegegaan voor het zoeken naar goud. Als dit Tarzan ter ore komt, in wiens gebied zij opereren, wordt hij kwaad en stuurt hen weg. Hij wordt helaas door de groep mannen neergeschoten en zijn vrouw en zoontje worden meegenomen als gijzelaars. De ontvoerders hebben echter geen reke ning gehouden met de talloze dieren vriend j es, die Tarzan in het oerwoud heeft(toegang boven 14 jaar). Dertien kwartier duurt de film „Dok ter Zjivago", het bekende verhaal wat zich afspeelt voor en tijdens de e'erste wereldoorlog in Rusland, als de Tsaar door de Roden gevangen wordt geno men en Lenin ten tonele verschijnt. De jonge dokter Yuri Zjivago is getrouwd met Tonya, maar komt, als door een speling van het lot, telkens Lara weer tegen, een vriendin die hij nooit heeft kunnen vergeten. Als hij dan ook van een gevecht terug komt, waar hij de gewonden heeft moeten verzorgen, en hij hoort dat zijn vrouw en zoontje verbannen zijn naar Parijs, gaat hij weer naar Lara. Zij worden gewaar schuwd om naar het Oosten, naar Mon golië te vluchten, daar zij anders ge vaar lopen gearresteerd te worden. La ra vertrekt met de trein, en Yuri be looft haar de volgende dag met zijn slee na te komen. Dit zal echter niet gebeurenMaar liefst vier keer draait deze film dit weekeinde: donder dag-, zaterdag-, zondag- en- maandag avond om acht uur (toegang 14 jaar). Zondagmiddag 3 uur sinds lange tijd weer eens een echte Lassie-film: „Las sies Triomf", (alle leeftijden). DE ZWALKERS BAKKEN WEER OLIEBOLLEN Gewoontegetrouw bakken de padvin ders van de Zwalkers op oudejaars dag weer oliebollen, 's Morgens zal in Den Burg huis-aan-huis gevent worden, 's Middags ook in de buitendorpen. Te vens zijn er de hele dag oliebollen ver krijgbaar in de „Zwalkersburgt" aan de Beatrixlaan. Dinsdag 30 december Den Burg, Burgemeester De Koning-hal 19.30 uur, kerstvolleybaltoernooi. Zaterdag 3 januari Den Burg, Burgemeester De Koning-hal 20.00 uur, uitreiking „Dubbele von Sion". Zondag 4 januari Zuid-Eierland bij de school, 11.00 uur, puzzelrit paardensportve'reniging. Dinsdag 6 januari Den Hoorn, „Ons Huis", 14.00 - 16.30 uur, kursus „Planten in de woning". Oudeschild, ,,'t Skiltje", kursus „Plan ten in de woning". Woensdag 7 januari Den Burg, Hotel „Texel" 13.30 uur, ven. gadering voor landbouwers over diep- grondbewerking. van 17 tot en met 23 december 1969 Geboren: René, zv. Jan van Beuse- kom en Grietje Mast; Pi eter, zv. Pieter Dam en Johanna Pol; Janneke Maria Petronel, dv. Paulus J. J. de Vries en Maria J. Ansems. Ondertrouwd: René J. Smeets en Cornelia C, Kassenaar. Overleden: Albert A de Ruijter, oud 43 jaar, wonende te Oudeschild, Dirkje' G. Schoenmaker, wv. van Heerwaar den, oud 78 jaar, wonende te Den Burg; Arie Witte, oud 67 jaar, wonende te Den Burg; Adriaan M. van Liere, oud 76 jaar, wonende te Oosterend. Weer staan wij aan de avond van Het juist vervlogen jaar 't Is daarom, dat ik even weer In het verleden staar. Weer bracht het vreugd en droefheid mee In veler huisgezin Iets wat nooit is te overzien Bij ieder jaarbegin Er vloeiden vreugdetranen, maar Ook vele van verdriet Zo zien wij ieder jaar opnieuw Wat 's mensenleven biedt. Wij leven thans wel in een tijd Waarin ons niets verbaast Veel rust en vree is er niet meer Nu alles giert en raast De technici zij lieten ons Wel in verbazing staan Toen wij hun kunnen mochten zien Het landen op de maan De oorlog heeft weer overal Zijn stempel neergedrukt En heeft weer vader, zoon of broer Uit hun gezin gerukt Gelukkig is ook veel gebeurd Om dankbaar voor te zijn Geboorte, of het huwelijk Bracht dan. echt zonneschijn. Het naaktlopen is afgekitst Al dacht men wel dat 't mocht Voorbarigen die hadden al Een kijker aangekocht Wij weten niet voor wat probleem Wij straks weer zullen staan Maar och, wij pakken maar met spoed Maar och, wij pakken maar met moed Het nieuwe jaar weer aan V/ij hopen, dat men met verstand Ons wereldje zal leiden En alle mensen met elkaar Zich aan de vrede wijden. Wij hebben dit niet in ons hand Maar mogen het wel wensen Dat honger plaats maakt voor begrip Bij alle,alle mensen. Dat het ook alle Texelaars Bizonder goed zal gaan Dit is van ons, hier uit ons huis De wens aan u gedaan. W. J. Boon B en W: zomerhuizen mogen groter, zomerwoningen niet. September Rondje om Texel wordt begunstigd door schitterend wandelweer. Schapenfokdag in teken van stam boekjubileum. Gemeenteraad akkoord met invoe ring toeristenbelasting. Folklore met 40 man naar Berlijn. Twee personen gered van zinkend schelpenschip „Rival II". Duitse jongens gedood bij auto ongeluk op de Postweg. Voetbal: kasteleins tegen AVRO- mannen: 1111. Mej. C. de Koning onthult plastiek LTS. Haven Oudeschild: aankoop van 30 ha. grond begonnen. Oosterend heeft weer een Christe lijk Mannenkoor. Folklore danst op Kurfürstendam in Berlijn. De heer J. Duinker opent bijkan toor Raiffeisenbank te Den Hoorn. Texel een nacht zonder leidingwater Gemeenteraad naar Sylt. Meester Albers viert koperen jubi leum als hoofd van de lagere school te De Waal. Stookolieslachtoffers naar Texel voor revalidatie. Zweefvliegclub noteert 2000ste start van het seizoen. Ook Texel doet mee aan aktie Mytylschool. Kotex hield jongdierendag 1969. Tarieven waterleiding moeten drastisch worden verhoogd. Kan Zeeuwse mosselindustrie naar Texel worden overgebracht? De heren P. Jongejan en P. Witte worden winnaars ploegwedstrijd. Studiecommissie concludeert Buurtwerker kan voor Texelse sa menleving nuttig werk doen. Oktober D.E.K. en Texels Fanfare 'gaan nauw samenwerken. Museum krijgt zeewaterpijpleiding voor aquaria en robbenbassins. Ook op Texel wordt getrimd, en wel onder leiding van de heer J. M. de Vries. Bouw bejaardencomplex in volle gang: 42 woningen. Boze vissers negeren verbod van marine. Onderwijscontact heeft een jaar na oprichting nut al bewezen. Akties voor Mytylschool en „In Holland komt een huis". Jongeren bepalen gang van zaken in nieuw vormingscentrum in het gebouw van De Zwalkers. Bejaardenomroep is polulaire zen der. De heer Jac. Reuvers neemt afscheid van de polder. „Texelaartjes" brengen kerstplaat Amateursavond van de jongeren in Casino trekt veel belangstelling. Voorstel B en W: huisvuil begraven bij Den Hoorn. Recreatiestichting krijgt eigen kan toorgebouw. „Tevoko" organiseert eilandcompe titie. November Kamerlid Mr. H. E. Koning spreekt op openbare vergadering VVD. „In Aqua Vita" noteert honderdste lid. Dergelijke toestanden mogen op Texel niet worden gelegaliseerd, zo oordeelde de gemeen teraad. De naaktstrandprimeur werd van harte aan een ander toeristenoord gegund. Op Texel zijn in het afgelopen jaar negen doden gevallen in het verkeer. De droeve rij werd geopend op 28 februari toen in De Kcog een vrouw met haar auto tegen een gevel botste. Op 15 april werd 'n 7-jarig meisje in Eierland aange reden. Op 26 mei werd een Duitse jongeman die stond te liften door een VW-busje aangereden. Bij De Waal viel een landbouwer met zijn tractor in de sloot en ver dronk. Op 17 juni werd bij De Waal een 17-jarig meisje door een vrachtauto gegrepen. Precies een maand later kwam een vrouwe lijke toerist op de Pontweg bij een ongelukkige val met haar bromfiets om het leven. Op 27 juli werd een lifster aangereden met noodlottig gevolg. Op 6 september werden op de Postweg twee Duit se kinderen door een achteropko mende auto aangereden; beiden kwamen om het leven. In zee kwamen de afgelopen zo mer vier mensen om. In de haven ven Oudeschild en bij het strand van paal 24, 22 en 9. Reinigingsdienst wil overschakelen op plastic zakken. Handtekeningenaktie tegen het naaktstrand. Raad vergadert vijf uur over TEM- plannen. Sint Nicolaas wordt weer inge haald. Gemeentebegroting bekend voor 1970: tekort van ƒ361.828, Op het bedrijf van de heer G. Eel- man Jaczn. wordt het 100.000ste Texelse schaap in het stamboek ge schreven. Concert van „Excelsior". Texel- suite hoogtepunt. Tentoonstelling Kotex trekt bijna 500 bezoekers. Dameskoor, geeft concert in de N.H. kerk te Den Burg. Hearing in „De Oranjeboom" in zake het naaktstrand. Beeld van dc kerstzangsamenkomst in Den Burg die deze keer in de r.k. kerk werd gehouden. Ongelukkig trof het dat die avond dc wegen door ijzcl spiegelglad ge worden waren zodat de opkomst van het pu bliek minder dan de helft van de gebruikelijke toeloop bedroeg. Een (alcoholvrije) dronk op het zuiver weten schappelijk onderzoek na dc officiële inge bruikneming van het NIOZ-provisorium in Het Homtje. Van links naar rechts: Prof. dr. Postma( direkteur van het NIOZ), Mr. Spren- ger en Dr. Pikaar (direkteur generaal voo:r dc Wetenschappen). Texel kreeg een jeugdsoos. Beeld van een der hoeken in de Paardenstal. In het nieuwe win terseizoen zijn de activiteiten echter (nog) niet hervat. Middenstanders zijn fel gekant tegen toeristenbelasting. Winkelpand van de heer Nauta in 12 weken radicaal verbouwd. Stichting Recreatie en Contact- Commissie Natuurbescherming ver zetten zich tegen militaire oefen terreinen. N.V. TEM bouwt elektriciteits- en waterfabriek bij Oudeschild. Geen sprake van toeristenbelasting per 1 januari 1970. Den Burg heeft weer een dorps commissie. De heer E. Noordijk overleden. Boelhuis „Tienhoven" in twee etappes. December Blote voeten-verbod voor de gymlo kalen; de heer Praamstra in de op positie. Naaktstrand wordt afgewezen met 11 tegen 4 stemmen. Op vliegveld wordt plaats gemaakt voor het bouwen van een nieuwe hangar. Muziekschool geeft demonstratie avond. Zweefvliegclub Texel koopt Ka. 6 prestatievliegtuig. NIOZ-provisorium wordt officieel geopend. Woningbouwvereniging neemt 500e woning in gebruik. Ouwe Sunderklaas in teken van Naaktlopers. De heer Jan van der Vis overleden. NVSH wil activiteiten vergroten. Onenigheid over schoolvorderingen- test als selectiemiddel voor scholen gemeenschap. Aanleg riool naar zuivering in De Koog begonnen. Het Texels Museum wordt steeds aantreKKe- iijker, ondanks het feit dat het binnen hopelijk niet al te lange tijd een nieuw onderkomen zal vinden. Op de foto direkteur G. J. dc Haan bij het duikvogel en zeehondenbassin. Dit bassin maakt het mogelijk de dieren on der water te zien zwemmen.

Texelsche Courant | 1969 | | pagina 7