Oud-leerlingen vermaakten kostelijk met blijspel STALEN STELLING Bakker's Ijzerhandel NV Folklore trad op voor bejaarden 't Zit weer snor LANDBOUW en VEETEELT Een laatste herinnering De boerderijentocht Yoordroogkuilen vragen veel zorg Doet U ook mee? VERVOLG VAN PAG Bakker's Ijzerhandel NV Spelregelavond volleybi Met 3000 liter olie de sloot in De oud-leerlingenvereniging van de Landbouwschool heeft zaterdagavond een stampvolle Oranjeboom kostelijk geamuseerd met de opvoering van het toneelstuk „Rosenwater en Appelbloe sem in Dameshoeden". Het was een Potasch en Perlemoer-achtige klucht, handelend over de merkwaardige bele venis van twee zakenlieden. De rolbe zetting was groot; maar liefst twaalf spelers waren actief. Ze namen veertien rollen voor hun rekening, want Ada Bakker en Piet Kooiman hadden ieder twee creaties voor hun rekening geno men. Zelfs regisseur Kees Witte had er nog een rolletje bijgenomen. Zoals ge woonlijk hadden de oud-leerlingen de zaken weer serieus aangepakt. De rol- kennis was derhalve uitstekend. Deze keer was men er niet in geslaagd voor alle rollen het juiste type te vinden, maar dat deed aan het succes van de opvoering weinig af. De inhoud: Het gaat Eli Appelbloe sem en zijn compagnon, Josef Rose- water, fabrikanten van dameshoeden, niet best. Er zijn praktisch geen bestel lingen en Netty en Mia, de meisjes van kantoor, hebben dan ook bijna niets anders te doen dan het verwerken van aanmaningen tot betaling. Tot overmaat van ramp dringt zich dan nog ene Gerrit Vonk op, die de heren direkteu- ren overdondert met het verhaal, dat hij een fantastisch vertegenwoordiger is, maar al spoedig is hij er vandoor met het laatste contante geld en een collectie van de duurste dameshoeden. Later vernemen de heren, dat hij in Parijs zit „om hoeden te verkopen". Het is tevens het laatste wat zij van hem horen. Echter niet van zijn vrouw, die eventjes langs komt en de direktie eens stevig aan het verstand praat, dat het een schandaal is om haar man naar Parijs te sturen. Zij verlaat het kantoor niet eerder dan dat zij een flinke schadevergoeding krijgt. Bij al deze mi sère is er één lichtpuntje; Max Po- lofski, de ontwerper-coupeur, heeft een revolutionair model ontworpen: de „atoombomhoed". Deze belooft een ommekeer in de dameshoedenmode te weeg te brengen. En als dan ook op ze kere dag de beroemde actrice Eva Mal heur de atoombomhoed koopt en gaat dragen, stromen de orders binnen en lijken de zaken eindelijk weer wat be ter te gaan. Niet echter voor Polof- ski, die gearresteerd wordt wegens spionage en het verraden van atoom geheimen; dit tot groot verdriet van Lotty Appelbloesem, dochter van Eli, die met hem verloofd is. Eva Malheur komt weer terug op een zeer ongeluk kig ogenblik, want zij is juist getuige van het moment, waarop de direkteu- ren vernemen dat de bank, waar zij veertigduizend gulden van zouden le nen, failliet gegaan is. Maar zie: Eva heeft haar toneelcarrière eraan gegeven en wil zich nu in de hoedenbranche gaan vestigen. Met het geld dat zij op toneel verdiend, kan zij de zaak weer op de been helpen, en zij stelt dan ook meteen de nodige contanten beschik baar. Tevens verklaart zij haar liefde aan Josef Rosewater, die nog steeds vrije man is. Als dan ook, tot grote vreugde van Lotty, Max Polofski nog vrijgelaten wordt, is er alle reden tot groot feest en Eva trakteert iedereen op een heerlijk diner. Paul Eelman zagen we als de dames hoedenfabrikant Appelbloesem. Hij toonde het vlotte spel dat we van hem gewoon zijn en vormde de serieuze te- Afmetingen legborden 90x30 cm. Draagvermogen 100 kg. p. legbord PRIJS: compleet verpakt in doos ƒ45, inclusief B.T.W. telefoon (02220) 2346 genpool van Kees Zoetelief als Jozef Rosenwater. Aan de heer Zoetelief als de gehaaide Joodse zakenman moesten we wel even wennen, maar dat kwam er in dit spel vol grollen en grappen niet zo erg op aan. Uitstekend spel als Rosie Appelbloesem gaf mevrouw N. Eelman-van 't Veer te zien. Zij acteer de niet alleen vlot maar met veel ge voel voor nuance. Heel best was ook mej. Nely Witte als de dochter Appel bloesem. Cor Westdorp speelde leuk en opvallend geroutineerd als de ontwer per-coupeur Polofski. Kees Witte had een kleine rol als Willem, magazijn meester en chauffeur. Piet Wim Roe per deed het in zijn kleine rol best, vooral door zijn mimiek, als de chef inkoper Van Dalen. Zeer uitbundig speelde Piet Kooiman als de onbe trouwbaar gebleken handelsreiziger Gerrit Vonk en later als rechercheur. Een verrukkelijk debuut maakte mej. Ada Bakker als de zeer ordinaire en goedgebekte Maria Vonk. Ze speelde alsof ze al jaren toneelervaring achter de rug had en sprak met een accent alsof ze in de Amsterdamse binnenstad was opgegroeid inplaats van op Texel. Mej. Bakker nam ook de rol van de actrice Eva Malheur voor haar reke ning; met overschakelen had ze geen moeite. Als deurwaarder die door de heren hoedenfabrikanten vierkant de deur wordt uitgesmeten zagen we Giel Kuip in een kleinere rol. Mevr. Betty de Leeuw-Bakker was de typiste Netty Surink en deed het als zodanig vlot en overtuigend. Nog een beetje aarzelend was mej. Netty Zoetelief als Mia het kantoormeisje. Ook zij stond voor het eerst op de planken. De Folklore heeft de eerste twee winteruitvoeringen voor bejaarden ach ter de rug. Met veel succes werd dins dag opgetreden voor de" bejaarden van De Cocksdorp in hotel ,,De Hoop" en woensdag in het dorpshuis van Oude- schild. In beide dorpen was de opkomst groot; ongeveer vijftig bejaarden. Ver toond werd de folklorefilm over het af gelopen seizoen waarna de dansgroep vier oude dansen uitvoerde. Nu zijn de rusthuizen in Den Burg aan de beurt; daarna staat een bezoek aan de bejaar den van De Waal op het programma. Op 29 januari zal het „Nut" voor de derde keer in dit winterseizoen voor haar leden een avond verzorgen in ho tel „De Lindeboom-Texel". Ter kennismaking zullen ook „niet- leden" welkom zijn. Geëngageerd werd het cabaretgezelschap Coos van de Vel de, samengesteld uit 2 dames en 4 he renartiesten. Gebracht wordt de „floorshow" ,,'t Zit weer snor", vol muziek, magie, zang en velerlei ander amusement. (Zie ook de advertentie.) IJSCLUB OUDESCHILD HIELD WEDSTRIJDEN De door de IJsclub Oudeschild geor ganiseerde schaatswedstrijden leverden de volgende uitslagen op: Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Trudie Groot- jen 11,7 sec.; 2. Ans Schellinger 11,8 sec.; 3. Trudy Betsema 13,4 sec. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Gerda Zijm 13,5 sec.; 2. Mary Boersen 13,5 sec.; 3. Anja Zijm 13,6 sec. Meisjes 10 tot en met 12 jaar: 1. Nies Schellinger 11,8 sec.; 2. Gerda v. d. Meer 12,9 sec.; 3. Marjan Bruin 13,1 sec. Jongens 6 en 7 jaar: 1. Piet Bruijn 15,2 sec.; 2. Adrie van Rossum 17,6 sec.; 3. Kees Boersen 18,6 sec. Jongens 8 en 9 jaar.- 1. Cas v. d. Kerkhof 35,6 sec.; 2. Reggie Visser 43,0 sec.; 3. Kees Jongedijk 43,6 sec. Jongens 11 en 12 jaar: 1. Jack Dek ker 54 sec.; 2. Jos Kruizinga 58 sec.; 3. Piet Zandee 61,4 sec. Jongens 13 tot en met 15 jaar: 1. Jn. de Vries 51,1 sec.; 2. Jaap Kuiper 51,8 sec.; 3. Theo Boom 52,3 sec. Heren: 1. H. Koom 42,4 sec.; 2. Ch. v. d. Meer 42,9 sec.; 3. W. Kuiper 45,2 sec. „PROGRESSIEF AKKOORD TEXEL" (PAKT) IN VOORBEREIDING De besturen van de afdeling Texel van de Partij van de Afbeid en de PSP en de Bestuurdersbond van het NW overwegen een gezamenlijk optreden bij de komende gemeenteraadsverkie zingen en zullen binnen afzienbare tijd de medewerking van hun leden vragen om te komen tot de vorming van een „Progressief Akkoord Texel". De gezamenlijke besturen doen een beroep op de op Texel woonachtige le den en sympatisanten van PPR en D 66 om dit streven te ondersteunen en er zich bij aan te sluiten. Ook andere groepen of personen die voor een der gelijke samenwerking voelen, worden verzocht dit kenbaar te maken bij een van de navolgende adressen: J. J. West dorp, Ploosterstraat, De Cocksdorp, te lefoon (02222) 263, voorzitter P.v.d.A.; J Visser, Willem van Beierenstraat 9, Den Burg, voorzitter Bestuurdersbond NVV; F. Blanken, Burdetstraat 26, Den Burg, voor de P.S.P. HEREN SCHUIL WINNAARS KLA VER J A SDRIVE DEN HOORN De heren P. en J. Schuil zijn donderdag winnaars ge worden (met 7841 punten) van de door ZDH georganiseerde klaverjasdrive. De drive trok wat minder belangstelling als gevolg van de gladde wegen, maar er waren toch nog 18 koppels, zodat het een geslaagde avond werd. Tweede werden de heren C. Hoogeraad en T. Witte (7366 punten) en derde J. Zoete lief en J. Hin (6728 punten). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren in Den Burg: damesporte monnee kleur lichtbruin, bovenzijde 3 knopjes, inh. onbekend; regenbroek nylon, Meur groen; gouden broche, bladmotief, bezet met granaatjes; he renhandschoen, kleur lichtbruin var kensleer, met voering; wollen das, kl. blauw met rood en witte strepen; zil veren armband met naamplaatje Ria; wollen sjaal, donkerblauw met donke re strepen overlangs; ijskaartje t.n.v. W. v. Heerwaarden; dameshandschoen leder kl. bruin; kinderhandschoen, br. met rood-witte strepen; 1 paar schaat sen (combi noren). Gevonden in Den Burg: dameshand tas, kleur bruin, geen inhoud; rechter gymschoen, kleur blauw-wit met naam Marijke Otten; herenjas, kleur donker grijs met roodgeblokte voering. rubriek voor OruU'i' èvdtf Mie Morgen (donderdag 29 jan.) is het de jaarlijkse „hoogtijdag" van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting. Op die dag wordt nl. de algemene vergadering gehouden. We hopen om 10 uur te kunnen be ginnen en uiterlijk kwart over vier door de agenda heen te zijn. De mor genvergadering duurt van 10 uur tot 12.30 uur en de middagvergadering van 13.30 tot plm. 16.15 uur. Zoals reeds enkele malen werd bekend gemaakt, houdt de heer Wilbers, directeur van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw in de middagvergadering een inleiding over het onderwerp „De Re putatie van Agrarisch Nederland". We hopen en rekenen op een volle zaal. De boerderijentocht zal dit jaar wor den gehouden op vrijdag 6 februari Evenals vorig jaar zal deze tocht zowel in de voormiddag als de namiddag plaats hebben, nl. van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Over de te be zoeken objecten komt nog een nader bericht, terwijl het de bedoeling is om ook dit jaar aan de deelnemers weer een overzicht te geven, waarop een aantal bijzonderheden van de objecten zijn vermeld. We kunnen nu reeds meedelen, dat in ieder geval de ligboxenstal van de Gebr. Hoedjes en de mestveeloopstal van de heer Kl. Eelman, „Noordwijk", zullen worden bezocht. Zoals we al eerder vertelden, zullen er bovendien enkele goed geslaagde graskuilen wor den bekeken. U kunt U nu reeds opgeven voor deze tocht. Dit kan telefonisch via het telefoonnummer van het kantoor van de Bedrijfsvereniging (02220) 2780, en eveneens bij de landbouwvoorlichters, nl. J. Koolhof, (02222) 336 en C. van Groningen (02220) 2380. Het kan ook >«n (IwwiiiiBii) gebeuren op het spreekuur op de markt en tijdens de algemene vergadering op donderdag 29 januari. Zeer duidelijk komt bij onze bedrijfs bezoeken naar voren, dat het maken, het bewaren en het opvoeren van een voordroogkuil veel meer aandacht vraagt dan van een maaikneuskuil. We durven rustig te stellen, dat de voor droogmethode alleen met succes kan worden toegepast door werkelijk se rieuze veehouders. De variatie tussen de kwaliteit van voordroogkuilen is tij dens het gebruik dan ook veel groter dan van maaikneuskuilen. Dit is eenvoudig een gevolg van het feit, dat een kleine hoeveelheid water en lucht al voldoende zijn om bij een voordroogkuil een flink percentage af val te krijgen door broei en schimmel. Hoewel we ook bij het opvoeren van maaikneuskuil het water liefst uit de kuil houden, geeft een kleine hoeveel heid regen direct geen grote verliezen. We willen er nog eens op aandringen om ook tijdens het voeren van voor- droogkuilgras er voor te zorgen, dat het gras telkens nadat een voorraad voor enkele dagen uit de kuil is gehaald lucht- en waterdicht wordt afgedekt. Uit ervaringen is gebleken, dat de kans op broei kleiner is als de kuil aan de noord- of oostzijde worden open ge maakt. Als het dus mogelijk is, begin dan met het voeren van de kuil aan de noord-oostzijde. De oppervlakte grond, die is aange meld voor een diepgrondbewerking is na de vergadering, waarin deze zaak werd gesproken, al weer iets gestegen. Toch zijn we nog niet aan de opper vlakte toe, die naar we meenden be schikbaar moet worden gesteld om met succes een aanvrage tot faciliteiten bij de financiering te kunnen indienen. niet gestrooid zodat de met stookolie geladen tankauto schoof inplaats van de bocht te De slippartij eindigde in de diepe sloot. Hoewel de schade niet stiger was dan een kapotte richtingaanwijzer moest bijna materieel van de heer N. Dros (H^mP buurt) eraan te pas komen om zware wagen weer op de wal te Dat was overigens meer een van tactiek dan van kracht. Eerst de olie uit de verongelukte wagen] gepompt, waarna het karwei snt geMaard. Onze fotograaf legde dal ment vast. D.E.K.-UITVOERING WERIbUd) E fceri zitel. Trouwe leden met goud en gecerd pijn in de oren had. De enige aa^jj zj king, die we zouden kunnen maK,: dat de discipline nog wat strakkJr kunnen; ook de lichaamshouding r niet helemaal correct. Niettemin] vast dat de D.E.K.-drumband op een zeer goede te worden Tenslotte trad de revuegroep o; der leiding van mevrouw C: Hemelrijk werden enige sketchi liedjes gebracht onder het thei Klok Terug". De klok werd dan derdaad een flink eind teruggezi werd gezongen en gespeeld over dat Jan Kalis met de „déli" nog binding onderhield tussen de havcj§je Oudeschild en Den Burg; over i dat Texel nog niet of nauwelijks— stroomd werd door de toeristen» de tijd dat hotel „De LindeboojBi t Groeneplaats nog sierde en ieBrzijt de tijd had om alles op zijn geipan 1: doen. De stemming kwam er aVelijk dig in door een gastoptreden \jHekki heer D. Popi, die een liedje zon®n c Den Hoorn, op de wijs van „Dfc 1 die molen", en daarmee de zaal Bn h tot meezingen dwong. Maar heflBur, personen tellende revuegezelschAtie de stemming op dit goede peil '10 uui den door een serie goed geko: onderhoudende voordrachten, de vertolking van mevrouw C als de badjuffrouw wel als dej geslaagde genoemd mag wordf bijzonder geestige wijze gaf zij juffrouw gestalte, die al dertig Wforost verzorging heeft over de huisjeBFwe* toiletten aan het Westerslag. Zeff00§- te ons deelgenoot van de vreemdu vallen die zij daar met de stitferme zoekers beleefde. De rest van e hart zeischap deed beslist niet vooi®>etoc onder. Btijde Tot slot werden de wijzers Bt he klok stevig vóóruitgedraaid e&ve 1 men een tiental ruimtevaarders ot- en neel zien opkomen, die zich af»VA^ wat er in de toekomst met onsB, zou gebeuren; een vraag waai! 1 a hun eigen manier antwoorden B«eelt; ven. Het scheen echter niet z<Brstrs kleurig te zijn, want het lied vBrend sloten met „Laten we blij zijnB nog leven". Veel bewondering Wrtelij de kostuums, die voor de vooiffns oi gemaakt waren. Tezamen met dBilang drift van de groep, werd de shoCns leiding van de altijd enthousiastvai vrouw Craanen een groot succB ger De Humpy-Dumpies zorgde» D~Q muziek bij het bal. Inruilprijzen voor oude stofzuigers, tot ƒ65, Vraagt inlichtingen bij telefoon (02220) 2346 GECOSTUMEERD SCHAATSEN GING NIET DOOR De1 IJsclub Den Burg zag zich genood zaakt het voor zondag aangekondigde gekostumeerd schaatsen af te gelasten. Spelbreker was de dooi die de baan on bruikbaar maakte. Het „Ouwe Sunder- klaas op schaatsen" zal echter worden gehouden zodra Koinng Winter is te ruggekeerd. De afvalwedstrijd van donderdag avond ging wel door. Hier waren de prijswinnaars: 1. S. Keijser; 2. S. Jim- mink; 3. J. van Bennekom. Ook het „kleuterschaatsen" (voor kinderen tot en met 6 jaar) verliep vrij dagmiddag nog naar wens. Eerste werd Albert Bakker; twe'ede Bert Heerschap; derde Renske IJsseldijk en vierde Wietske Rijk. GESLAAGD De heer J. K. Feikema te De Koog slaagde maandag in de Rijksuniversi teit te Utrecht voor het doctoraal exa men Nederlands. GESLAAGD OOSTEREND De heer J. Beijert Kzn. (O 86, Oost) slaagde te Alkmaar voor het Praktijkdiploma Moderne Be drijfsadministratie. De heer Beijert werd opgeleid door het instituut Rogge veen te Alkmaar. De kwakkelwinter die we nu door maken heeft al voor heel wat schade en ongerief gezorgd. De als gevolg van ij zei of onderkoelde regen vaak onver wacht en plotseling glad geworden we gen hebben tientallen automobilisten parten gespeeld. Een auto is heel wat gemakkelijker de sloot in te krijgen dan eruit te halen. Dat ervoer ook TOC-chauffeur P. Klippel vrijdagoch tend vroeg bij Oosterend. Komende van de Koningsweg wilde hij de Oosteren- derweg oprijden. Ter plaatse was (nog?) (advertentie I.M.) Het gaat hier dus om een diepgrond bewerking met de mengrotor van de Ned. Heidemij. De maximale diepte, die met dit werktuig kan worden be reikt is 1,20 meter. De kosten bedragen ƒ1.500,per ha. In de aanvrage, die wordt ingediend, wordt gepleit voor een financierings regeling, waarbij deze kosten in vijf jaar worden betaald. Op deze voor waarde meldt men zich ook voor deel name. Wordt de financieringsregeling afgewezen, dan zullen, naar we menen, de meeste opgaven worden ingetrok ken. Hoewel we in onze besprekingen over deze zaak telkens duidelijk laten uitkomen, dat we beslist geen aan drang tot deelname willen uitoefenen, lijkt het ons wel van belang, dat grondgebruikers op droogtegevoelige bedrijven voor zichzelf serieus nagaan of zij deze gelegenheid niet moeten aanpakken. We zijn van mening, dat als dit object niea door kan gaan, achter de zaak van grondverbetering door een diepe bewerking voor geruime tijd een punt wordt gezet. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zijn, worden op het bureau verwacht op de tijden dat hun eigen huisarts zitting heeft. Deze tijden zijn als volgt: dokter Van Loon, woensdag 28 januari om 13.00 uur. dokter Coutinho, woensdag 28 januari om 15.00 uur. Speciaal voor die mensen die spelen in de eilandcompetitie, org seert Tevoko a.s. donderdagavond 7-9 uur een spelregelavond. An< belangstellenden zijn natuurlijk welkom. De basisregels van vollej zullen door een driemanschap woi uitgelegd. Ook zullen zij gaarne ei tuele vragen beantwoorden. De avi wordt gehouden in de kantine va» LTS. 1 Promotieklajr Donderdag speelden de dames thuiswedstrijd tegen HVC uit Hol De wedstrijd, die onder uitstek» leiding stond, was geen topduel enl le damesteam behaalde een makkelf 30 zege. Een zege was voor de heren pen zaterdag niet weggelegd. Z vingen Seahawks uit Den Helde voko kon geen vat op het spel J en zenuwen door het goede spel tegenstander, speelden de here parten. Seahawks won in 4 sets. 1 1—3. As. zaterdag brengt het le team een bezoek aan Relay. Een winning is zeker niet uitgesloten.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2