Drie ton opbrengst van toeristische heffingen Belachelijk sluitingsuur Presentatie Statenleden Partij van de Arbeid Gebedssamenkomst ia Gaat U trouvfl VW 150lf PASFOTO] Fotobedrif J. de Waj B. en W. hebben de gemeenteraad de finitieve voorstellen gedaan omtrent invoering van logeergastenbelasting, wconforensenbelasting en verhoging van de kampeerleges. Dat is de konsc- kwentie van een eerder door de raad genomen principebesluit waarin werd bepaald dat met ingang van 1970 op Texel toeristenbelasting zou worden ge heven; zolang de wetgever deze niet zou toestaan zou men het moeten doen met genoemde andere heffingen van toeristen. Zoals bekend is de gemeente wet niet voor 1 januari 1971 aangepast, zodat inderdaad moet worden overge gaan tot de andere heffingen. Deze zul len onmiddellijk worden ingetrokken als de toeristenbelanstig wèl mag wor den geheven. De noodzaak om over te moeten gaan tot het belasten van toeristen is voor de gemeenteraad een pijnlijke zaak. Zo pijnlijk dat op initiatief van de heer J. J. Westdorp nog is getracht het op 2 september vorig jaar genomen princi pebesluit in te trekken. Hij kreeg zeven van de acht raadsleden mee. De krappe meerderheid zag echter geen andere uitweg. Het bedrijfsleven op Texel is over het algemeen ook tegen heffingen van toeristen. Zij wijzen op de aarze ling in de groei van het toeristisch be zoek op Texel en het feit dat door de prijsstijgingen van de laatste jaren een vakantie op Texel toch al tamelijk duur is geworden, Maar er is geen al ternatief, tenzij de Texelse bevolking zelf bereid zou blijken meer reinigings recht, rioolgeld e.d. te betalen. Dat mag niet worden verwacht want de plaatse lijke belastingen zijn de laatste tijd al flink opgeschroefd. Het telkens gehoor de argument dat het rijk voor het geld zou moeten zorgen wordt door ieder onderschreven, maar het rijk komt niet ever de brug en dus moeten de centen ergens anders vandaan komen. B. en W. vinden het niet onbillijk de toeristen te laten bijdragen in de lasten die zijzelf veroorzaken. De te heffen bedragen zijn bovendien zo bescheiden dat niet mag worden verwacht dat de gasten erom zullen wegblijven. Niettemm achten B. en W. de voorgestelde woonforensen- belasting, logeergastenbelasting en ho gere kampeerleges in zekere opzichten onbillijk zodat ze er onmiddellijk de toeristenbelasting voor inplaats willen zetten als dat mogelijk is. Totaal moet uit de nieuwe heffingen ongeveer ƒ300.000,op tafel komen. Verwacht wordt dat de logeergastenbe lasting ongeveer ƒ23.000,zal opbren gen, de woonforensenbelasting ƒ11.000,- en de totale bruto opbrengst van kam peerleges ƒ276.000,alles zonder re kening te houden met dc kosten van inning en controle. Wat de logeergastenbelasting betreft merken B. en W. op dat de toeristen die gebruik maken van hotels en pen sions tot dusver niet bijdroegen in de kosten die de gemeente zich voor de recreatie moet getroosten. Van hen kan belasting worden geheven als zij ge durende minstens een week blijven, waaronder moet worden verstaan een tijdvak van zeven achtereenvolgende dagen. Uit de gemeentelijke gastensta- tistiek over 1968 blijkt dat het aantal overnachtingen in hotels 95.917 heeft bedragen bij een gemiddelde verblijfs duur van 7,3 dag. Het aantal overnach tingen in pensions bedroeg over 1968 58.770 bij een gemiddelde verblijfsduur van 10,4 dag. B. en W. nemen aan dat 50°/o van het aantal overnachtingen in hotels en 75°/o van die in ipensions be trekking op gasten die 7 dagen of lan ger blijven en willen een kwartje per persoon per nacht berekenen. Dat komt dan neer op een opbrengst van ƒ11.990,uit de hotels en ƒ11.019, uit de pensions, dus totaal ruim ƒ23.000,Daar gaan dan de perceptie kosten nog af; B. en W. hebben nog geen idee hoe hoog deze kosten zullen zijn. Er zal doeltreffende controle moe ten worden uitgeoefend; de gemeente heeft daartoe de bevoegdheden. De algemene en de r.k. midden standsvereniging hebben eind vorig jaar bezwaar aangetekend tegen de in voering van toeristenbelasting. B. en W. zullen echter niet op deze bezwaren ingaan. Zij vinden een kwartje -per overnachting, gerekend in verhouding tot het totale vakantiebudget, van on- dergeschkte betekenis zodat dit bedrag in de praktijk geen moeilijkheden zal oproepen. Woonforensen De woonforensenbelasting (ook wel genoemd; belasting op de tweede wo ningen) kan volgens de gemeentewet worden geheven van personen van el ders die op Texel meer dan 90 dagen per jaar voor zichzelf of hun gezin een gemeubileerde woning beschikbaar houden. „Door de in te voeren belasting worden diegenen getroffen die zich in deze gemeente verzekerd hebben van een plaats om er regelmatig gedurende de weekenden en vakanties tot rust te komen en te genieten van de prachtige natuur die Texel biedt. Deze niet-inge- zetenen die Texel als permanent re creatieoord zijn gaan beschouwen ma ken bovendien gedurende een bepaalde tijd in dezelfde mate gebruik van de gemeentelijke diensten en de door de overheid verleende bescherming als de inwoners van deze gemeente. Bedoelde niet-Texelaars dragen weliswaar even tueel bij in de algemene lasten van de gemeente door middel van de plaatse lijke belastingen, maar voor hen ont vangt de gemeente geen uitkering per inwoner uit het gemeentefonds", aldus B. en W. die daarom vinden dat ook de woonforensen een bijdrage leveren. Voorgesteld wordt een vast bedrag per zomerhuisje en caravan te hanteren. Voor een verplaatsbare caravan met een oppervlakte van meer dan 7,50 m2 moet jaarlijks 90,worden betaald; voor een sta-caravan ook 90,— en voor een gemeubileerde woning ƒ120,-. Ongeveer 100 woningen en caravans zullen onder de belasting gaan vallen wat een bruto-opbrengst van ƒ11.000, betekent. Kampeerleges Voor wat betreft de kampeerders gaan B. en W. er vanuit dat gemiddeld bO dagen per jaar gekampeerd kan worden en dat caravans en zomerver blijven ongeveer 80 dagen -per seizoen kunnen worden verhuurd. Uitgaande van 25 cent per persoon per overnach ting wordt voorgesteld het tarief voor tenten, tenthuisjes en caravans van ƒ1,50 op 15,per persoon te brengen. Degenen die in gemeubileerde zomer verblijven vertoeven wordt ƒ20,per persoon voorgesteld (oude tarief ƒ1,50 p.p.). Als een zomerverblijf door zes personen wordt bewoond (het gemid delde) kan jaarlijks ƒ120,worden verkregen. De minimumleges voor een kampeerplaats worden van 10,op ƒ90,gebracht terwijl de kamphuisle ges van 225,op ƒ350,worden ge bracht. Totale opbrengst kampeerleges; ƒ276.000,—. Dat is 248.355,— méér dan vorig jaar werd ontvangen. De le ges voor kampeervergunningen zullen ook worden verhoogd: ƒ1,tot ƒ2,50. Voor een juiste heffing zal enkele ke ren per seizoen een onderzoek worden ingesteld naar het juiste aantal perso nen dat op een camping verblijft. De legesbetaling per exploitatievergunning kan voortaan in vier termijnen gebeu ren. gfi. BH.... I.l.r. kul- .«..M.eonMïU-rf 4. Eindelijk moet dan iemand de knoop doorhakken en een ingezonden stuk in de krant zetten. Eindelijk ja, want café houders praten al zolang onderling maar niemand durft zijn grieven in het openbaar te uiten. Zijn ze bang tegen zere benen te trappen waardoor ze moeilijkheden krijgen als ze vragen om verlenging van het sluitingsuur? Men sen die al jaren in het vak zitten en waarachtig toch wel recht van spreken hebben, houden hun mond en ik nauwelijks een maand geleden voor mezelf begonnen met het dan maar zeggen. Het gaat over het :hans voor café's bepaalde sluitingsuur (12 uur in de winter; 01.00 uur in het seizoen). Het is zonder meer belachelijk dat café's in het weekend om 12 uur de deuren moe ten sluiten. En als dat niet veranderd kan worden zou toch de nodige soepel heid betracht kunnen worden Is het nou echt nodig om elke zaterdagavond de politie erop uit te sturen om te con troleren of men echt wel op lijd geslo ten is? Zo erg is het toch niet om in de winter een oogje dicht te doen? Er zijn maar heel weinig mensen die daar echt last van ondervinden. Laten we beden ken dat de mensen tegenwoordig op heel andere tijden uitgaan dan vroeger, toen er# nog geen televisie was. Toen ging men al omstreeks een uur of acht 's avonds naar danszaal of café; nu blijft men thuis tot een uur of half elf. Ieder die 's avonds wel eens in een cafe komt weet dat het daar voor die tijd meestal niet druk is. Zo rond half twaalf is het gezellig en het is dan wel een vreemde toestand dat dan om kwart voor twaalf de tap al dicht gaat. Dat kost de caféhouder geld, vooral als hij levende muziek of een dure disc jockey heeft geëngageerd. Het is toch al niet eenvoudig om de zaak financietel rond te krijgen. En nu zal men wel weer aanvoeren dat de mensen die rond de etablissementen wonen 's nachts zo'n last hebben van het lawaai. Ten eerste geloof ik dat het zo erg niet is als wel eens wordt voorgesteld en het is toch te gek dat enkele Texelaars die over last menen te ondervinden het de hele Horeca i(belangrijk voor toeristisch Texel!) moeilijk kunnen maken Na tuurlijk moet het lawaai niet overmatig zijn maar om de zaak nu maar dicht te gooien is echt wel een tè drastische maatregel. In Den Helder heeft men het juist gezien. Daar werd het sluitings uur verschoven van 12 naar 2, mede als gevolg van akties van de caféhouders die ook de gevolgen van het gewijzigde uitgaanspatroon ondervonden. Ook op Texel zou eensgezinde actie van de Ho reca iets kunnen uitwerken. Ik vind dat het sluitingsuur in de winter 12 uur mag blijven maar in de weekends moe ten de café's open zijn tot één uur. Des zomers zou het vastgestelde sluitings uur één uur moet zijn maar in de week ends twee uur. Dit lijkt me geen onre delijke wijziging van de bestaande toe stand. Hopelijk denkt de gemeenteraad er dinsdagmiddag ook zo over. F. van Loo, „Vat 69", De Koog SPREEKUUR SOCIAAL PSYCHIATRISCHE DIENST Het spreekuur van de Sociaal Psy chiatrische Dienst van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord- Holland wordt iedere 2e en 4e dinsdag middag van de maand in het Groene Kruis-gebouw te Den Burg gehouden van 13.30 tot 14.00 uur. Zitting wordt gehouden door Zr. J. C. M. Schuts. Recreatieplanning op lange termijn werd als dringende noodzaak bepleit door oud-secretaris voor C.R.M. C. Egas op de dinsdag in „Casino" gehouden openbare vergadering van de Partij van de Arbeid. Hij betoogde dat de over heid telkens achter de feiten aanloopt door aanleg van wegen en parkeerter reinen op die plaatsen waar de zaak reeds uit de hand is gelopen. Het alleen daar creëren van voorzieningen waar eerst de behoefte is gebleken vond de heer Egas trouwens een verkeerde volg orde. Hij pleitte voor een recrcatiebe- leid dat er op is gericht centra te stich ten op die plaatsen waar dat planolo gisch het meest gewenst is, bij voorkeur niet op de plaatsen waar de mensen reeds tehoop liggen. Het is tegenwoor dig mogelijk om in een aantrekkelijk recreatieklimaat kunstmatig te voorzien Tegen deze achtergrond bracht hij een totaal andere visie op de ontwikkeling van de recreatie naar voren dan dege nen die in termen van toerisme denken en zich afvragen hoe men met de be staande aantrekkelijkheden de plaatse lijke welvaart het best kan dienen. De heer Egas was op uitnodiging van de plaatselijke P.v.dA. naar Texel ge komen met de eerste twee candidaten van de P.v.d.A.-statenlijst, de heren K. Muije en A. Geuzebroek. Lijstaanvoerder Muije hield een in leiding met een algemeen politiek ka rakter. Hij trachtte aan te tonen dat ook het provinciebeleid voor een ge meente als Texel van belang is. De kustontsluitingsnota en de recreatie nota zijn ook voor Texel van belang. Die recreatienota noemt een bedrag van 17 miljoen gulden nodig alleen voor het aanleggen van strandwegen en parkeer terreinen langs de Noordhollandse kust in de eerstvolgende 30 jaar. De heer Muije liet blijken dat ook de P.v.d.A. prijs stelt op meer openheid bij de voorbereidingen van bestemmings- en andere plannen. De statencommissies moeten meer in de openbaarheid wer ken en tijdig moeten de burgers in de gelegenheid worden gesteld hun stem te laten horen. Noordholland loopt in dat opzicht bepaald niet achter. Op tal van terreinen dreigt echter een hopeloze achterstand. Progressief be leid is het nemen van maatregelen vóórdat een noodsituaite ontstaat. In toenemende mate vraagt het welzijns beleid de aandacht. Moeilijkheden moe ten worden geschapen om de mensen creatief en met sport bezig te laten zijn. Lichamelijke opvoeding komt nog on voldoende aan zijn trekken. Een pro bleem is ook de werkvoorziening. Texel heeft een arbeidsreserve van 2,49°/o te gen ovedig Noordholland 0,92u/o en Nederland l,50°/o. Er moet dus wel echt wat gebeuren hoewel de taakstel ling voor Texel nog niet duidelijk is. De inpoldering van het Balgzand zal voor Texel ook verstrekkende gevolen hebben. Aan de discussie werd bijgedragen door de heer Wit uit Den Burg die het onjuist vond om nog meer overheids geld te steken in „piekinvesteringen", aus voorzieningen waarvan alleen bij goed weer in het topseizoen gebruix wordt gemaakt. Beter zou het zijn de reeds geïnvesteerde gelden meer renda bel te maken door aantrekkelijkheden te creëren die ook buiten het seizoen toeristen trekken, waarbij hij dacht aan verwarmde, overdekte zeezwembaden e.d. Een moeilijke zaak, vond de heer Muije. De overheid loopt achter de fei ten aan, enigszins noodgedwonen omdat we nu eenmaal in een situatie zitten waarbij we afwachten waar de mensen heentrekken om pas daarna in allerijl voorzieningen te gaan treffen De heer Egas: De rijksoverheid moet een spreidingsbeleid voeren. Niet eerst afwachten waar de mensen heentrek ken. De provincie kan in deze weinig doen want men werkt met een budget dat niet groter is dan dat van een mid delgrote gemeente. De regering ziet niet dat er veel meer moet gebeuren. Kijk naar de watersport. Op de Hiswa verwacht men1 een verdubbelde omzet bij vorig jaar maar de aanleg van jacht havens gaat veel te traag. Het is te wijten aan de belastingverlaging die zo nodig moest worden doorgevoerd, zodat men geen uitgaven durft te doen. De heer C. Ellen wees op de slechte toestand waarin de Waddenzeedijk van Texel verkeert. Hij hoopte dat de dijk verhogingsplannen ruimte zouden bie den voor recratief gebruik van de dijk, dus met boulevards e.d. De heer Geu- zenbroek beloofde dat de provincie aan deze gedachte in ieder geval positieve aandacht zou besteden. Overigens moe ten de Texelaars niet afkerig zijn van buitenparlementaire actie als zij op dit punt bepaalde verlangens hebben. Over meerdere onderwerpen kabbel de de discussie voort. De wenselijkheid van een vrije of zeer goedkope veer dienst kwam ter sprake, waarbij de heer Egas opmerkte dat zo Texel werkelijk bij Nederland hoort deze extra last in feite onbillijk is. De heer W. van 't Noordende, die de bijeen komst leidde, vond dat tot dusver niet erg overtuigend is gebleken dat Texel „erbij hoort": geen aardgas, dure elek triciteit, dure verbindingen. Hetgeen door de statenleden werd bestreden. De provincie heeft zich immers zeer posi tief opgesteld ten aanzien van het wa ter-elektriciteitsproject en elders in Noordholland hebben veel gemeenten ook geen aardgas. Wat niet wegneemt dat het er op den duur wel moet ko men. De heer Westdorp: Aardgas naar Texel brengen is zeer kostbaar, maar het kan makkelijk als men de prijs van het gas over heel Nederland een halve cent per kubieke meter duurder maakt. De heer Wit pleitte nog provinciale ex tra zorg voor de visserij en vond dat de werkgelegenheid kan worden ver beterd door het verplaatsen van be paalde administratieve diensten naar hier. LIJST VAN VRIJE AKKOMMODATIES Wij verzoeken onze leden nogmaals dringend, ons op de hoogte te houden van de beschikbare akkommodatie in de maanden juni, juli en augustus. In verband met aanvragen voor bun galows tijdens de Paasdagen en in mei (vooral voor de zogenaamde „snipper- vakantie" in de» eerste week van mei) verzoeken wij de bungalowverhuurders ons ook hierover een opgave te ver strekken. DE WAAL De vrouwenwereldge bedsdag krijgt vrijdagavond (heden) in De Waal aandacht door een bijeenkomst ten huize van mevrouw A. Burger, Ver maningspad. Vrouwen van alle gezind ten zijn welkom; aanvang 20.00 uur. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, telefoon (02220) 2016. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. FORTGENS, Oosterend, tel. (02223) 250. DIERENARTSEN Beide dierenartsen hebben dienst. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode 7 maart t/m 13 maart 1970, telefoon 2182, b.g.g. telefoon 2406. fd an CONSULTATIEBUREAU VOO] ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de b zijn, worden op het bureau verw op de tijden dat hun eigen hui; zitting heeft. Deze tijden zijn als vj dokter Van Loon, woensdag 11 m om 13.00 uur. dokter Coutinho, woensdag 11 ma om 15.00 uur. R.K. KERKDIENSTEN weekend 7 en 8 maart 1970 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur. Oosterend: zaterdag 19.30 uur; zondag 10.00 uur. Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uife Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENST Zondag 8 maart 1970 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 9.30 uur ds Visser Den Hoorn 11.00 uur ds. Visser De Koog 19.30 uur ds Waardenbui De Waal 10.00 uur ds. Waardenbu; Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Dienst met de kinderen onder meenschappelijke verantwoord heid van kerkeraad en zone schoolleiding. Oudeschild 11.00 u. Eerw. heer Vele GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. C. van Ommei van Werker 16.30 uur ds. C. van Ommen Oosterend 9.30 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEEN! Oosterend 10.00 en 16.00 uur Die in het Gebouw voor Chr. Bell DOOPSGEZINDE GEMEENT! Den Burg 10 00 uur ds. Kuitse (Kerkbusje Den Hoorn). Oosterend 11.15 uur ds. Kuitse Extra collecte voor Gemeens van Doopsgez. Broederschapsw TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,60; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in de Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Alles inclusief 4°/o B.T.W. Te koop gevr. goed onderh. wandelwagen. Te ioop aangeb. goed onder- 1 houden kinderw. A. Boon Klif 16, Den Hoorn Wie vond mijn gele regenbroek? Gaarne te rug Kuip, tel. (02220) 2035 De grootste collectie bromfietsen, o.a. Vespa ciao, Berini van Gazelle, Puch Maxi, Zündapp, Ja- mathi en Puch. Garage Wegens overcompleet te koop, mooie Solex 45,lange leren jas, m. 46 ƒ10,'s Avonds na 7 uur, tel. (02220) 3084 Dros, voor al uw 2- en 4- wielers. Eierland C 49, tel (02225) 233 Te koop Trabant Combi 1967 Wagemakerstr. 11, Den Burg Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Te koop Erres wascom- binatie. Boogerd 4 Gevraagd een Pfaff 130 naaimachine, tel. (010) 320 791 Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Te koop: 8 drinkbakjes compleet met leidingen voor 16 koeien en 1 los drinkbakje; 2 mestbeunen (8 m. lang), 1 ijzeren varkenstrog; 1 melkwa- gentje (3 bussen); 1 hooi- of grasgraaf; kalver- drinkhek (voor 7 kalve ren); 8 muds gloednieuwe bollenkisten met deksel; 1 pr.st.z. schotelstrooier 3 m breed op lucht (Zweeds fabrikaat) wei nig gebruikt. J. Koorn, Waalenburg W 75, De Koog, tel. (02228) 327 Voor Uw verhuizingen van Koningsbruggen, Nieuweweg 13, Den Hel der, tel. (02235) 587. Wij verzorgen Uw declaratie. Alle verzek. en financ. J. Dekker, Kogerstr. 33, Den Burg. (02220) 2833 Nu volop hand- en moesappelen. M. Huis man, „De Veen", tel. 2203 Judo zaterdagsmorgens in Oosterend. Inl. tel. (02223) 227 Te koop consumptie aardappelen, prima van smaak en kwaliteit. B. Dros, Kadijksweg Doe nu zonwering. Ex tra voordelig; vlotte le vertijd, 5 jaar garantie van B C. van Veen, Jac. P. Thijsselaan 29, Den Burg, voor telef. opgave K. Raven, (02220) 2882 Te koop dwergpape- gaaitjes. W. v. Leersum, Weverstraat 8 Tien grote eieren voor ƒ1,50. Beperkt aantal per week af te geven. S. Keijser, achter Garage Kaczor Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon. Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17. Den Burg. Te koop goed onderh. Solex. Bernhardlaan 139, Den Burg Vanavond en morgen avond U.D.I. Te koop geheel op vouwbare kinderwagen. H. J. Maas, 't Buurtje 11, Oudeschild, tel. (02220) 2890 Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land. telefoon (02225) 297 Te koop 3 gaskachels, in. prima staat. I. v.d. Linde, De Cocksdorp, tel. (02222) 216 Te koop in pr. st. zijnde kunstmeststrooier (paard) driew. kar houten wielen. Tel. (02220) 2454 Te koop 5 z.g.a.n. ban den met wielen van Fiat 600. Koopje „Bispinck- hof", tel. 483, De Koog Een man van smarten, vertrouwd met ziekte Nog in voorraad Jona than, Golden Delicious en Goudreinetten. Fruitbe- drijf A. Zielman, tel. 2552 Te koop een afgekalfde 2-jarige vaars. Jan Witte Czn., „s-Hertogenbosch", Eierland Te koop z.g.a.n. VW kever 1500 bj. '67 met keuringsrapport 56 000 km. kl. wit, nieuwe ban den, prijs ƒ3800,Tj. Mulder, De Dageraad 24, 't Horntje, Texel, tel. (02226) 423 Verse haantjes, 't Vis- paleis, tel. 2598 Te koop Simca 1000, bouwjaar 63, radio en trekhaak. B. Lap, Rozen- dijk H 94c, De Dennen Te koop Fiat 124 sta tioncar '68; Fiat 125 '68; Fiat 600 '62; VW 1300 '65; Opel Rekord 1900 de luxe sept. '68. Garage Schoorl, tel. (02220 2550, Den Burg Te koop aangeboden Daalderop boiler met toe behoren, 50 liter, 600 Watt, nieuw hardwater element, prijs ƒ55,Van Apeldoorn, Lumeystraat 23. Zoetermeer. Tel (01790) 5670. Te zien bi; A Beers, Groeneplaats 13, Den Burg Voor gebruikte en on geregelde meubelen J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777 Voor een verplaati Met grote vreugdi Martin M. Bakker-Zw; M. Bakker Karen Steven rfc Pi H kor Dankbaar en blij ichten wij U de geb ran ons zoontje moertje Peter Petrus Theodor ontvangen. C. Witte-Maa Th. Witte Bertje en San Burg, Texel, 4 maart 1970, Weverstraat 71a. Max Talhi Marian Zegel trouwen op 20 maan om 14.00 uur in hi meentehuis te Den Texel. Receptie van 15.3 17.00 uur in de J boog" te Den Burg Wilhelminastraat li Amsterdam. Parkstraat 16, Den Texel. Laat dan eens een fotoreportage door de Wieringer grafen. U krijgt d garandeerd een ki foto's anders dan U kunt kiezen in wit of kleur of g' neerd. U kunt ons onl over geheel TexeL FOTO BOERS! EN ZONEN B Koningstraat 3 Hippolytushoi telefoon (02279) Te koop bouwjaar 1966, 25.000, met schuif^ radio. Te bevragen H-1 Wilhelminalaan 3a| Burg, Texel, tel. 2425 na 6 uur. Ons atelier is hl open van 9 v.ni. totl Binnenburg 23, De

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2