ILLES DRAAIT OM MOEDER" traks Italiaans raaigras zaaien Kalveropfok een probleem FILMNIEUWS |wm m tmmm wou r.Jf FOLKLORE .ANDBOUW en VEETEELT C. >«rt (jititnintftn ^ss^msiasssssixisssmisaëo^i 'WEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 6 MAART 1970 ubriek voor v omiw mi«Mir 'oewel van een werkelijk begin van voorjaar nog niet kan worden ge- oken wijzen diverse vragen en op- kingen er op, dat men zich klaar lakt voor een volgend groeiseizoen, 'nkele van die vragen en opmerkin- hadden betrekking op de inzaai kunstweiden met Italiaans raai- rs. Deze grassoort wordt de laatste •a zeer veel gebruikt op de akker- wbedrijven als groenbemestings- 'as onder een dekvrucht van gra- Als zodanig heelt het inderdaad ife waarde. Daarnaast zijn er een .tal bedrijven, die deze grassoort truiken voor de beweiding en de •derwinning. Speciaal met het oog de laatstgenoemde bedrijven dit keltje Wanneer zaaien? )p een vraag over de mogelijkheid nu al gras te zaaien hebben we de- week als antwoord gegeven, dat het ïrvoor nu nog te vroeg is. Ook voor jaans raaigras, dat beslist vroeger worden gezaaid dan een mengsel >r blijvend grasland is het op dit ment nog te vroeg. We zouden in het emeten willen stellen, dat wanneer weersomstandigheden en de toe- id van de grond zo zijn, dat zonder waar haver en gerst gezaaid worden het zaad van Italiaans raaigras de nd in kan. Hoeveel zaaizaad en hoe zaaien Js het de bedoeling is om de kunst- de één of meer jaren te gebruiken, i vinden we het raadzaam om een •veelheid van 45 kg zaaizaad per ider te nemen. Op dit moment wordt fdzakelijk de tetraploïde selectie ruikt en het zaad hiervan is aan- kelijk grover dan van de selectie, voorheen werd gebruikt. Daarom en we het beslist nodig, dat ruim izaad wordt gebruikt, lp de vraag hoe we dit zaad in de nd moet worden gebracht is naar e mening maar één antwoord, nl. de vlaszaaimachine of de normale machine met zg. vlasvoeten. We len daarbij uitdrukkelijk stellen, dat zaad in de grond moet worden ge- cht. Zaaien met de machine, waar de pijpen worden losgekoppeld en nachine dus alleen maar dienst doet verdeelapparaat- voor het zaad is list minder goed dan de methode, irbij het zaad door de machine in de id wordt gebracht. Hoe bemesten (Te kunnen rustig stellen, dat Itali- raaigras hoge eisen stelt aan de Üingstoestand van de grond. Het is j recht een stikstofvreter. Willen we en jaar lang flink gras van halen, J moeten we zeker naar een stikstof- iesting van 300 - 400 kg zuivere Istof per groeiseizoen. Voor de eerste Be in ieder geval minimaal 500 kg kammonsalpeter. Wat de fosfaat- en Demesting betreft kunnen we wel Jen, dat op gronden, die in een nor- voedingstoestand verkeren per |B0 tot 90 kg zuivere fosfaat en 120 uivere kali moet worden gegeven, i de voorzomer na elke snede of na J afweiden 300 - 400 kg kalkammon |bunder. Wat doen we er mee? wordt nog wel eens gedacht, dat (aans raaigras speciaal en mogelijk uitsluitend geschikt is voor het nnen van hooi. Dat is beislist onjuist! is ook voor beweiding met koeien schapen uitstekend geschikt. We i ft pa he€ hebben daar vorig jaar duidelijke voor beelden van gezien. Vooral met het oog op de beweiding is het gebruik van vol doende zaaizaad zeer gewenst. In 1969 is verder duidelijk gebleken, dat Italiaans raaigras zich ook uitste kend leent om in te kuilen. In vorige jaren gebeurde dit meestal volgens de maaikneusmethode, waarbij men het gras dan in het stadium van het „schie ten" ging maaien. In dit geval krijgt men een kuil met een goede zetmeel- waarde, maar een matig eiwitgehalte. Het afgelopen jaar is op een paar be drijven het Italiaans raaigras inge kuild volgens de voordroogmethode. Dit is zeer goed gelukt. Zowel van los ingekuild materiaal als ook van gras, dat vóór het in de kuil brengen werd geperst hebben we goede resultaten ge zien. In dit geval moét het gras echter voor het schieten worden gemaaid, zo dat nog geen duidelijke stengels aan wezig zijn. In welke gevallen Hoewel inzaai van blijvend grasland en ook van kunstweiden de laatste ja ren meestal in de nazomer gebeurt zijn er altijd nog gevallen, waarin dit niet mogelijk is. Men moet dan in het voorjaar inzaaien. Het bezwaar van in zaai in het voorjaar is, dat men spe ciaal van een meng stel van /blijvend grasland de eerste maanden te weinig opbrengst krijgt. In dit opzicht heeft Italiaans raaigras beslist een voor sprong. Het kan voor de groei met een lagere temperatuur toe dan de gras soorten uit een mengsel voor blijvend grasland. Vorig jaar is ons verder gebleken, dat Italiaans raaigras in het voorjaar gezaaid een droogteperiode in de zo mer goed verdraagt. Vooral het eerste jaar heeft Italiaans raaigras een vrij diepe beworteling, waardoor de droogte op het gewas wat minder vat heeft dan op oudere weiden. Hoewel de landbouwwetenschap op diverse terreinen grote vorderingen maakt zijn er altijd nog heel wat zaken, die niet opgelost zijn. Eén van de pro blemen, waartegen je ieder .voorjaar weer oploopt is die van de opfok van de kalveren. Het heeft er zelfs de schijn van, dat op heel wat bedrijven de moei lijkheden steeds groter worden. We denken hierbij vooral aan het voorko men van diarree in de eerste weken en maanden van de opfok. Ook dit jaar zijn er weer een aantal bedrijven, waar deze moeilijkheden optreden. Als we er in dit artikeltje een paar dingen over zeggen, dan zijn we er van overtuigd, dat het beslist geen nieuwe inzichten zijn. Hygiëne nummer één In alle publicaties over dit onderwerp wordt steeds weer gewezen op het be lang van de zindelijkheid. We kunnen ons voorstellen, dat men als praktische boer geneigd is de voorschriften daar over overdreven te vinden. Toch lijkt het ons onverstandig om in gevallen, waarmee men ieder jaar weer met moeilijkheden te maken heeft deze „voorschriften" aan de laars te lappen. Uit een publikatie over dit onderwerp nemen we de volgende aanwijzingen over: 1. Ontsmet het achterstel van de koe vóór de geboorte van het kalf met een halamid-oplossing. 2. Gebruik een schoon trektouw en werk met schone handen. /I eenjBIlllllllllllllllliliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiik'iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiliiilillliiii FEUILLETON door TOM LODEWIJK 3. Ontsmet de navel van het kalf di- rekt met jodiumtinktuur. 4. Vang het kalf op met schoon stro en breng hel; daarna ook direkt op een plaats met schoon stro. 5. Houdt het kalf de eerste week apart in een schone en tochtvrije omgeving. De eerste dagen In iedere publikatie over dit onder werp wordt ook gewezen op het grote belang van een spoedige toediening van biest, afkomstig van het moederdier. Speciaal in de eerste levensuren is er de mogelijkheid om de anti-stoffen te gen ziekten uit de biest via de darm- wand op te nemen. Deze anti-stoffen werken vooral ook het optreden van witte diarree tegen. Om het jonge dier zoveel mogelijk van de anti-stoffen te laten profiteren is het gewenst om het kalf de eerste dagen driemaal per dag de mogelijkheid tot opname van biest te geven. Toestand van het moederdier van belang Kalveren van dieren, die in de droog- stand goede voeding hebben gehad ko men in een betere conditie ter wereld dan kalveren van dieren, waarvan de voeding te wensen heeft overgelaten- Vooral hoogproductieve koeien moeten ook in de droogstand al een flinke por tie krachtvoer krijgen. Daarbij mag vooral de voorziening met mineralen en vitaminen niet worden vergeten. Zeker in deze peridode mag de dagelijkse gift van 1 kg balans- of mineralenkoek niet worden vergeten. Een anderhalf uur durende tekenfilm in kleur draait zondagmiddag in het City-theater: „Prins Zonder Vrees". Toen onze wereld nog niet ontstaan was, vroeg eens de Heer van het Heelal aan de goden Izanami en Izagani om een land te scheppen waar zijn drie kinderen gelukkig zouden kunnen le ven. De jongste van de drie. Suzano, is een parmantige kleine vechtersbaas die veel met de dieren optrekt. Maar als zijn moeder sterft kan hij het moeilijk verwerken. Als hij hoort dat zij naar een verafgelegen plaats is gegaan waar het heel vreedzaam en rustig is, wil hij daar ook heen. Samen met zijn vriendje Haasje bouwt hij een vlot en vertrekt, tegen de* waarschuwingen van zijn va der, die zegt dat het land niet te vinden is, in. Onderweg beleeft hij de ver schrikkelijkste avonturen, maar Suzano en Haasje weten zich erdoor te slaan. Eerst bevechten zij een ontzagwekkend zeemonster, daarna komen zij in het land van de Kristallen Prins, waar al les ijzig en kristalvormig is, en vervol gens belanden ze in Vuurland, waar Suzano slaags raakt met de Vuurgod. Maar de ergste vijand, die hij zal moe ien bevechten, is de achtkoppige draak in het Land van de Ochtendzon. De kleine Suzano zal heel wat listigheid aan moeten wenden, om dit monster te verslaan.(in kleur - alle leeftijden). Zaterdag- en zondagavond „Casino Royale", een persiflage op de James Bond films. Ook de hoofdfiguur in de ze film heet James Bond, maar hier is hij de voorganger van de bekende lange donkere vrouwenversierder, waarmee het bioscooppubliek in de afgelopen ja ren kennis mee heeft kunnen maken. De nu ten tonele gevoerde Bond was een groot man in 1914, toen geheime agenten nog spionnen genoemd werden. Maar de gepensioneerde Bond moet toch in aktie komen tegen het syndi caat Smersh, dat de geheime diensten van de grote mogendheden heeft geïn filtreerd. Na veel avontuur, waaraan veel vrouwen te pas komen, kan de bende worden vernietigd. Tot de mede spelenden behoren Peter Sellers, Ursula Andress, David Niven en Orson Welles. (In kleuren - toegang 14 jaar). Gaarne betuigen wij de redaktie van de Texelse Courant onze dank voor het ter beschikking stellen van plaatsruimte voor onderstaand Folklorepraatje. De folklore heeft in 1969 zeer goed gedraaid en he'eft, buiten de verzorging van recreatie, ook heel wat reklame voor ons eiland in binnen- en buiten land kunnen maken. Gezien het 'belang van dit alles voor geheel Texel, hadden wij op een flink aantal bezoekers van onze kort geleden jaarvergadering gerekend. Naar Texel se normen stemt het 50-tal personen, dat kwam opdagen, tot tevredenheid. Maar toch hadden wij graag gezien, dat in een wat grotere opkomst wat meer interesse tot uitdrukking zou zijn ge komen en wat meer waardering voor het vele verrichte werk en het goede resultaat daarvan. Denkt u nu vooral niet, dat wij kla gen. Verre van dat, beste mensen, wij constateren slechts feiten en wij gaan dit jaar onversaagd verder met een versterkt bestuur. De reeds voor dit jaar toegezegde, grote en zeer gewaar deerde medewerking en de vele reeds getroffen voorbereidingen voorspellen 1970 als wederom een succesvol folklo- iejaar. Door bijzondere omstandigheden kwam er slechts een zeer summier ver slagje van onze jaarvergadering in de Texelse Courant. Daarom, mede gezien het feit, dat wij u allen gaarne een beetje op de hoogte willen houden, heb ben wij gemeend er goed aan te doen in dit artikel nog even nader in te gaan op een paar onderwerpen van ons jaar verslag. Wat de reklame betreft, zit het dit jaar al weer goed, want er is reeds, via een goede relatie, een artikel over Texel met een fraaie linoleumsnede van het kerkje van Den Hoorn in het scheep vaartblad verschenen, dat over de ge hele wereld wordt verspreid. In het zelfde tijdschrift zal zeer binnenkort een rijk geïllustreerd stuk worden op genomen over de Texelse folklore. Ons winterprogramma verloopt vlot. We hebben al een tiental recreatieavon- aen-middagen verzorgd, waarbij in hoofdzaak speciale uitvoeringen voor de bejaarden in alle dorpen. De mede werking, die we daarbij hebben onder vonden, is werkelijk geweldig geweest. Er staan nóg wat avonden op ons pro gramma voor de naaste toekomst. De kleurenfilm „Folklore 1969" oogst veel bijval en ook de gedemonstreerde „oude dansen" vallen zeer in de smaak. De bejaarden hebben overal van het geen gebracht werd genoten en de door hen getoonde dankbaarheid is ontroe rend en maakt het brengen van wat amusement voor deze mensen tot een grote vreugde. Voor de bejaardenmiddagen-avonden hebben wij zelf het initiatief genomen, evenals voor de zeer druk bezochte en succesvolle avond in hotel „De Linde- boom-Texel" te Den Burg. Wij zijn gaarne bereid verdere avonden te ver zorgen of aan evenementen mede te werken, waar dan ook op Texel. Echter wij stellen ons op het standpunt, dat wij hiertoe pas overgaan na ontvangst van een verzoek daartoe van een be treffend dorp of vereniging. Den Hoorn heeft een dergelijk verzoek ingediend en wij zullen daaraan voldoen door het geven van een avond op 11 maart a.s. in „Loodsmanswelvaren", alwaar een ieder welkom is. Vrij entree. De dansclub „oude dansen" doet het fantastisch met 19 echtparen en 7 enke lingen. Alle leden zijn zeer enthousiast en trouw en hebben het bijzonder ge zellig onder elkaar op de donderdag avonden, terwijl er tevens ijverig wordt geleerd en geoefend. De kinderdansclub van de folklore is zeer goed bezet en traint ijverig. Het kwam ons als een mooie en te vens nuttige taak van de folklore voor, een verzameling aan te leggen van ou de foto's van Texel en zijn bewoners. BERICHT VOOR ONZE ABONNEES OP TEXEL Willen de abonnees, die gewoon zijn hun abonnementsgeld per giro of per bank te voldoen, dit geld uiterlijk veertien dagen vóór het begin van het betreffende kwartaal voldoen? Op die manier voorkomt u, dat ook nog iemand met een kwitantie bij u aan de deur komt. Met dank voor uw medewerking. Administratie Texelse Courant remmen ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 8 maart op om 7.11 uur en gaat onder om 18.32 uur; 11 maart op om 7.05 uur en onder om 18.37 uur. Maan: 7 maart N.M.; 14 maart E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 6 mrt. 7.15 en 19.53; 7 mrt. 8.20 en 20.54; 8 mrt. 9.12 en 21.39; 9 mrt 9.53 en 22.17; 10 mrt. 10.27 en 22.48; 11 mrt. 10.59 en 23.18; 12 mrt. 11.30 en 23.42; 13 mrt 11.59 en— 14 mrt. 0.09 en 12.30. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Geboren: Sidney, zv. Fetze T. P. D. de Haan en Agnes A. Rezel; Hermina Everdina, dv. Hendrik Datema en Pie- temella Kleefman; Robert Alfred, zv. Peter Steffen en Lena R. van Heer- waarden; Peter Luc, zv. Hielke Brui ning en Paula L. Groenhof; Niels, zv. Johannes Vinke en Doutje van der Hei de. Overleden: Jozias C. Moens, oud 66 jaar, wonende te De Cocksdorp; Gerar- dina P. Dijksen, ev. Dijt, oud 66 jaar, wonende te Den Burg. We zijn er meteten mee begonnen dit jaar en inmiddels hebben we al heel wat materiaal bij elkaar. Een ieder, die daar interesse voor heeft, kan onze al bums komen inzien. De folklore bezit nu dus eten zich, naar we hopen, steeds uitbreidend foto-archief, waarvan het de bedoeling is, dat het voorgoed voor ons nageslacht bewaard zal blijven. Met de grote schoonmaak voor de deur, zouden wij graag een beroep Op u allen willen doen toch vooral geen oude foto's of kaarten te vernietigen, maar die aan ons te schenken ter ver rijking van ons foto-archief. Het actief deelnemen aan de folklore op de acht woensdagen in het seizoen, betekent voor velen eten zeer prettige ontspanning en ook veelal het zich uit leven in een fijne hobby. Heeft u nog nooit meegedaan en wilt u het dit jaar toch ook wel eens proberen, komt u dan een keertje praten met een van onze be stuursleden. En gaat het om kleding of bijbehorende attributen, dan kunt u voor deskundig advies en graag te ver lenen hulp terecht bij mevrouw Van Sambeek-Schrama, Stenenplaats 5, Den Burg. Bij een ieder van ons bent u te allen tijde van harte welkom om over de folklore te praten in de ruimste zin des woords. En hiermede, beste lezers, zijn we aan het einde van ons praatje gekomen. Hartelijk dank voor uw aandacht. Vriendelijke groeten van het folklorebestuur j 2 iiiiuiiuiuimiiiuiiiiii[iijiiijuiii(iHJUUJiiiiuiiiuii(iiiiiiiuiuuiL!iiiiiuiMiuiiiiiiiiiiitiumiiut)HiitNUfflnimutuuaijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ging de trap af. Ze zat weer in de :>ne routine. Alleen de bloemen her- rden nog aan de stroomversnelling, aag vloeide nu weer de rivier, rheen? ie maandag nam Barend Huyzer de •eming naar Groningen aan. DEI fa nj overweging?" plaagde zijn deur. ,|a a, na rijpe overweging. Ik ga niet '"Tlg over één nacht ijs". >at weet ik. Daarom vinden we ian daarvoor" i de direkteur prees zich gelukkig ;ijn psychologisch inzicht. oct HOOFDSTUK IV De dokter krijgt kritiek dokter nog geweest", vroeg An- zodra ze van kantoor thuiskwam, lar moeder knikte zwijgend, ineke zag haar verwonderd aan. De dokter Broes kwam haar moe- >rfl( geregeld opzoeken. Na zo'n -bezoek moeder meestal een beetje opge pord. Dokter Broes was een gezel baas, vertelde haar nog eens wat. \a Z8^ a* aan zijn nee^ ®ert hac* beschouwde hij deze bezoeken ll? meor als doktersvisites, al :ef bij af en toe wat medicijnen en joermiddeltjes voor. Maar zoals hij ^oen een vaste avond per week bij |org placht te komen Voor zijn ^partijtje, zo bleef hij na het overlijden van zijn schaakvriend in hui ze „Clematis" komen, zij het dan in de routine van zijn dokterspraktijk. Ditmaal echter scheen de doktersvi site Tine Treeberg niet te hebben op gevrolijkt. „Is er wat?" vroeg Anneke ongerust. Zou de dokter dan misschien toch een ernstige aandoening hebben geconsta teerd? Zou moeder wellicht naar het ziekenhuis moeten? „Hij gaat weg", zei de vrouw in het bed somber. „Wie? De dokter?" „Hij legt de praktijk neer". „Waaat.zei Anneke en ging ver baasd zitten op de stoel naast het bed. Het was waar, dokter Broers was niet jong meer, al een eind in de zestig. Maar ieder in Terwoerd meende, dat hij het tot een eind in de zeventig zou vol houden. En wie hem bij weer en wind zJig zitten op zijn ouderwetse maar oer sterke fiets, gaf hem zijn jaren niet. „Hij houdt er mee op", zei de moeder een beetje sarkastisch, „vóór hij ver sleten is. Hij wil nog wat van het leven genieten". „Wat hij gelijk heeft", viel Anne op eens de afwezige dokter bij. „Je hele leven zeg-es a te moeten zeggen tegen de mensen, is toch óók geen pure ont spanning. Blijft hij hier wel wonen?" „Nee, hij gaat naar Zwitserland". „Dus u raakt uw oude vrind kwijt". Opeens besefte Anneke, dat haar moeder reden had tot mistroostigheid. Als ook de dokter niet meer kwam Maar haar jonge geest zwenkte al weer naar praktischer details. „Dus we krijgen een nieuwe". „We hebben hem al". „Hij is hier geweest. Dokter Haze laar. Een jong broekje, pas afgestu deerd. Schijnt een neef van Broers te zijn". „Ach". Anneke moest bijna glimla chen. Dat was nou net niks voor moe der. Zo'n jong ventje! Daar had ze na tuurlijk niet 't minste respect voor, to taal geen vertrouwen in. Wat moest dat worden? Terwoerd had nog maar één dokter, als de plaats zich inderdaad ging uitbreiden en als het aantal pas afgestudeerde artsen zich bleef uitbrei den, kwam er misschien wel een bij. Maar zou dat ook geen „jong broekje" zijn? In ieder geval was het heengaan van dokter Broers voor haar moeder een onherstelbaar verlies. „Hij trekt er uit", zei Tine Treeberg bitter, „hij gaat nog van het leven ge nieten. Zijn patiënten die dat niet kun nen doen, laat hij over aan iemand die van toeten noch blazen weet. Dat zijn je vrienden. Vertrouw niet op mensen, dat is een waar woord". Anneke proefde de onbillijkheid in het verwijt. Wanneer één zich 'n vriend had betoond, dan was het dokter Broes niet te vervangen zijn. Ze zou minimale bedragen, opgemaakt om al le schijn van „liefdadighied" te vermij den. Maar ja, juist daarom zou dokter Broers niet te vrevangen zijn. Ze zou maar niet met moeder argumenteren. „Hoe ziet ie er uit, die nieuwe?" „Mager, donker mannetje, met een brilletje. Wist niet veel te zeggen. Leek me een non-valeur, als je 't mij vraagt. Enfin, Terwoerd zal het gauw merken en er geen genoegen mee nemen". „En naar wie moeten de Terwoerders dan?" „Je zal zien hoe gauw er dan een tweede bij komt. Meer dokters dan ker ken!" „En hoe weet u dat die beter is?" „Hij zal allicht meer ervaring heb ben". „Maar 't wordt nooit zoiets als dokter Broers". „Nee", zuchtte haar moeder. Het onderwerp van het gesprek zat inmiddels met zijn oom te genieten van een goede sigaar, en nam op zijn beurt mevrouw Tine Treeberg als onderwerp van gesprek. „Wat mankeert haar nu eigenlijk, oom?" „Tja, jongen, die diagnose is moeilijk te stellen. Zware hoofdpijnen, gevoel van algehele onmacht, lusteloosheid, weinig eetlust, weinig interesse". „Het lijkt me meer een ziekte van de geest dan van het lichaam". De grijze wenkbrauwen van de oude dokter gingen omhoog. „Aha. Dus dat heb jij óók al in de gaten". „Haar hele manier van doen. Ik vraag me af of de hoofdpijnen etcetera oorzaak zijn, dan wel gevolg. Als ik de hele dag in bed lag in dat ouwe stille huis, deed ik nog veel erger dingen". „Ja, maar zij doet helemaal niks". „Ze hoeft ook niets te doen, oom". „Hoe bedoel je?" „Alles wordt voor haar gedaan. Die ouwe trouwe merrie die daar elke dag komt helpen, neemt haar het huishou den uit de handen. En u zegt dat als die dochter thuiskomt die ook meteen weer aan mama begint te werken. Als ze al leen was, haar eigen potje moest koken, haar eigen huishouding moest doen en haar eigen boodschappen hal^n „Dan zou ze misschien verhongeren en vervuilen". „Ach nee oom, dat gelooft u zelf niet. Dat gebeurt met geesteszieke mensen of mensen die inderdaad zo zwak zijn dat ze geen voet meer kunnen verzet ten. En zo ver is zij toch nog niet. Hoe oud is ze?" „Even in de vijftig". „Goeie genade. Ze kan wel tachtig worden. Je moet er niet aan denken dat dit nog enkele tientallen jaren moet voortduren". „Zij zelf is ieder jaar weer verwon derd, dat ze nog leeft". Dokter Broers grinnikte. „Klets". „Je moet niet zo scherp oordelen. Zo raak je je patiënten kwijt". „Dan hou ik meer tijd over voor m'n échte patiënten". Z'n oom ging er recht voor zitten. „Jij met je jeugdig idealisme". „Oom, zult u niet boos worden als ik eerlijk mijn mening zeg?" „Waarom zou ik daarom boos wor den?" „Omdat die niet vleiend is voor u". „Haha!" dokter Broers lachte verge noegd. „Wil je knokken, jongetje? Kom maar op hoor! Laten we 'em maar es fijn van katoen geven. Hè, gezellig is dat, een kerel in huis waarmee je over het vak praten kunt. Steek van wal, zoon, maar 'behandel de dieren met zachtheid". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5