Plantinga Friesch Rood i-' 1 m SMIDJE VERHOLEN EN DE RARE ALCHIMIST 1 PORTPROQRAMMA !E m Ko er adspiranten kregen het Texel b op bezoek en moesten een 31 de eer aan Texel laten. Katinka opweg naar nationaal kampioenschap Aanvullende agenda Verleende bouwvergunni ngen 350 schoolkinderen bij „stuif es in" rERDAG 7 MAART 1970 oren Oosterend-Wieringermeer, 16.15 u. pirauteu Texel a-Tex. Boys a, 15.00 uur De Koog a-Oosterend b, 15.00 uur ZDH a-Oosterend a, 15.00 uur Tex. Boys b-WGW e, 16.15 uur illcn eling A Texel a-ZDH a, 14.15 uur Cocksdorp a-Texel b, 15.00 uur Texel c-Tex. Boys a, 14.15 uur Oosterend a-De Koog a, 15.00 uur ;ling B ZDH b-Texel d, 14.15 uur Tex. Boys c-Oosterend b, 15.00 uur [DAG 8 MAART 1970 :ling Noordholland Spartanen-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Knollendam-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Koedijk-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Zuidermeer-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) DWOW-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 2-ZAP 3, 14.30 uur Texel 3-Kaagvogels, 12.15 uur Tex. Boys 2-HRC 6, 14.30 uur Oosterend 2-Schagen 4, 14.30 uur ZDH 2-Vesdo 4, 12.15 uur Schagen 5-Oosterend 3, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Watervogels 6-Texel 4, 10.00 uur (vertrek boot 9.00 uur) De Koog 2hBKC 5, 14.30 uur oren Helder 2-Texel, 10.00 uur (vertrek boot 9.00 uur) Tex. Boys-WIGW 2, 12.15 uur Cocksdorp-Petten, 14.30 uur De Koog-Watervogels, 12.15 uur ZDH-Schagen 2, 14.30 uur Oranten Texel b-Schagen b, 14.30 uur ,en reizen erend 3, Cocksdorp en ZDH. Coog, Tex. Boys en Oosterend. PORT EN SPEL het afgelopen weekend aad >E KOOG jun.-JVC jun. 43 i Koger junioren bonden de strijd met JVC. Dat er na zo een lange )eriode soms raar geschutterd werd eft geen verwondering. In de 8ste iut bracht Hans Mosk De Koog op n werd veel werk verzet door De maar JVC liet de bal het werk ;n dal resulteerde in de 18e mi ni de gelijkmaker. De Koog kreeg moed met een paar gevaarlijke Hen en' in de 33ste minuut kwa- zij weer op 21. Nog voor de rust n JVC weer op gelijke stand 22 besfcs haar linksbinnen. Na de rust rde JVC eerst 3—2 en De Koog aangeslagen maar in de 20ste mi- knalde de back van JVC in eigen zodat het 33 werd. De Koog weer moed en in de laatste 5 mi tt kreeg Hans Mosk de bal en in lange rush deponeerde hij die •r de keeper van JVC. 43 voor loog. Koger pupillen wisten aan De :sdorp met 10 te winnen. Grote overwinning ZDH a op Tex. Boys b (110) 3 maanden kwamen zaterdag de lien van ZDH en Tex. Boys weer veld. ZDH begon met de koude tcr-hd ui de rug en stond na drie minu- al met 20 voor door doelpunten T. v. d. Gaag en H. Pool. Voor de werd de goede Boys keeper nog 5x sseerd; door B. Bakker, H. Pool, K. (2x) en W. Drijver. Na de rust toen oys voor de wind hadden was ZDH neest in de aanval en scoorde nog maal door P. Drijver en Br. Brou- Keeper D. Wijngaarden had een akkelijke maar koude middag: hij éldt de nl. niet in aktie te komen. Toch ^ienen de jongens van coach Kuip •luim voor hun moedig en sportief 'Uden. *ES :ex6 KLAGEN EILANDCOMPETITIE tslagen 25 februari: iren stMsh 68 2-Tebovo 2 !V)ko 4-Systeem H löa*.-Apollo 1-GVT minton-DOK 2-Amro uish 68 1-Tebovo 1 imes >ko 5-HBS ïko 3-HBS D 1-WGD 2 sh 68-Tebovo 2—1 1—2 2—1 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 2—1 2—0 omotieklasse ïrige week brachten de Tevoko- pg es een bezoek aan T.O.G. in Hoorn, ko- ;wamen tot een goede partij volley- maar konden niet voorkomen dat G. met de eer ging strijken. In drie verloor Tevoko de partij, vaclf heren kregen zaterdag bezoek van Alkmaarse Octopus 2. Octopus, dat Sp lng strijdlust vertoonde, zag 'n safe erbc" end Tevoko tegenover zich, dat in MEDEDELINGEN Tex. Boys Het eerste volledige voetbalweekend van dit jaar is voor de Boys over het algemeen succesvol verlopen. We gaan het wéér proberen doch de opgaven zijn wat zwaarder, zo te zien, dan de vorige. Het eerste gaat naar Spartanen dat wel alles in het werk zal stellen om re vanche te nemen voor de op Texel ge leden nederlaag en ook om de aanslui ting met de kopgroep niet te verliezen. Eén en liefst twee punten daar van daan halen zou een zeer goede prestatie zijn. Kalmte bewaren en snel en goed samenspelen is hier voor ons de oplos sing. Vertrek boot 13.00 uur. Het tweede ontvangt HRC 6 om half drie en zal trachten ook op deae Hei deree club winst te behalen. Het is wel zaak de geboden kansen te benutten. Terreindienst: A. Boon en Jac. Witte ((zaterdag s.v.p. voor 3 uur). De junioren ontvangen om 12.15 uur WGW 2. Uit werd er krap van verlo ren. Met een beetje1 overleg voetballen, dan zit er winst in. We herinneren nog even aan de con tactavond, zaterdag a.3. in de Eyer- p coogh. IS; Zaterdag voor adspiranten a een pit- tige opgaaf bij Texel a (15.00 uur) en voor b evenzo, thuis tegen WGW e (16.15 uur). Voor de pupillen zijn vastgesteld: a uit tegen Texel c (14.15 uur) en c weer thuis tegen Oosterend b (15.00 uur). Al lemaal succes. Attentie. Deze week geen training op vrijdagavond Volgende week weer wel. A.W. S.V. Oostercnd Komend weekend komen alle elftal len weer in het veld. Het eerste gaat uit naar Zuidermeer, waar om half drie wordt aangetreden, maar men wil proberen dit te vervroe gen tot twee uur. Onderschat dit keer Zuidermeer niet en probeer de volle winst te behalen. Vertrek boot 13.00 uur. Het tweede speelt thuis tegen Scha gen 4 en zal proberen te bewijzen goed te hebben overwinterd. Aanvang 14.30 uur. Het derde gaat uit naar Schagen 5 en zal het daar ongetwijfeld moeilijk krij gen, maar als ieder zich volledig geeft zit er wel een puntje in. Aanvang 14.30 uur. Zaterdag spelen de junioren thuis en wel om 16.15 uur tegen Wieringermeer 2. Probeer de punten thuis te houden, want jullie hebben wel wat goed te ma ken na de onverwachte nederlaag van afgelopen zaterdag. Adspiranten a gaan uit naar ZDH a en adspiranten b gaan ook uit naar De Koog a. Voor opstellingen en aanvang zie het kastje. Ook voor vastgestelde pupillenwed- strijden worden jullie verwezen naar het kastje. Verder allemaal veel succes en een plezierfig voetbalweekend. Z.D.H. A.s. weekend komen alle elftallen in het veld. Het eerste speelt om 14.30 uur in Knollendam tegen de club van die naam Knollendam staat op de eerste plaats. Een moeilijke wedstrijd voor het eerste mede omdat er met 4 a 5 inval lers gespeeld zal moeten worden. O.a. in verband met blessures zijn er nu al vier af berichten. Van een 5de speler is op dit moment nog onzeker of hij tijdig van z'n verwonding hersteld zal zijn. Het tweede zal dus ook gehavend in het veld verschijnen; toch zal er gewon nen moeten worden van Vesdo, anders ziet het er wel zeer slecht uit. Deze wedstrijd vindt om 12.15 uur aan Den Hoorn plaats. De junioren spelen om 14.15 uur thuis tegen Schagen 2. Aan een gelijk spel heeft ZDH genoeg om zich kampioen te kunnen noemen. Blijf de zenuwen de baas ook als je achter mocht komen te staan. De adspiranten spelen zaterdag tegen SVO a. Bedenk dat dit een grote con current is voor de bovenste plaats en laat je niet verrassen. De wedstrijd be gint om 15.00 uur aan Den Hoorn. Pupillen a spelen om 15.00 uur aan Den Burg tegen Texel a, ook een con current maar laat je niet van streek brengen en ga zonder angst het veld in. Ook de b-tjes komen zaterdag weer in het veld en wel om 14.15 uur tegen Texel d op eigen terrein, hopelijk red den jullie het maar dan zal er over het gehele veld gespeeld moeten worden en niet allemaal op een kluitje. Uit het bovenstaande blijkt dat ZDH een zwaar weekend tegemoet gaat, pro beer er het beste van te maken. Mom den dicht en de moed niet opgeven, maar blijven spelen tot het laatste fluit signaal van de scheidsrechter. Jaarvergadering. Leden en donateurs kunnen er rekening mee houden dat de jaarvergadering donderdag 19 maart zal worden gehouden. De agenda komt in het clubblad. De P. DAMCLUB TEXEL C. Dijker, P. Bakelaar en C. Meeden- dorp blijven de ranglijst in deze volg orde aanvoeren. J. Hooijberg beheerste de partij, maar liet toch een punt zitten waardoor P. Kooiman weer beslag leg de op de vierde plaats, doordat hij zijn betere stand wel wist uit te buiten. In de ranglijst is er dan van de zesde tot en met de zestiende plaats van alles mogelijk. D. v. d. Werf en P- W. Kooi zijn de candidaten voor de onderste plaats Katinka (de Silver Shades raskat van mevrouw M Bakker-van Langelaan te Den Burg) heeft de eerste stap gezet op weg naar het nationaal kampioenschap. In het afgelopen weekend behaalde het dier op de internationale tentoonstel ling van de Nederlandse kattenfokkers- vereniging het eerste zg. C.A.C. Als het dier drie C.A.C.'s heeft behaald is het landskampioen. Een andere kat, de Shell Kamleél „Sherry" behaald in de jeugdklasse het hoogst mogelijke pre dikaat uitmuntend. Een dochter van Katinka, de nog jeugdige Nicole, (eige naresse mevrouw Bruijnzeel) haalde in de jeugdklasse eveneens uitmuntend. De raskattenliefhebberij bevindt zich op Teel nog in een zeer pril stadium. Een drietal mensen houdt er zich serieus mee bezig. Gehoopt wordt op meer ani mo, zodat op Texel eens een tentoon stelling kan worden georganiseerd. Men hoeft niet persé eigenaar te zijn van exclusieve soorten. Ook gewone huis katten kunnen op een tentoonstelling hoge ogen gooien. j Aanvullende agenda voor de verga dering van de raad der gemeente Texel te houden op 10 maart 1970. 23. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Den Burg. Voorgedragen wordt mevrouw R. Commandeur-van der Meulen te Den Hoorn. 24. Inwilliging van het verzoek van de heer Tj. Vos om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school te Oosterend. 25. Beslissing op het verzoek van de Stichting Vormingsinstituut voor Meis jes op Texel inzake verhoging van de gemeentesubsidie. 26. Aangaan van een consolidatie-le- ning van ƒ1.500.000,met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 27. Verlening van opdracht aan de afgevaardigde der gemeente naar de vergadering van aandeelhouders van de N.V. T.E.M. om te stemmen voor de aankoop van een perceeltje grond van de heer W. J. Kikkert, nabij Den Hoorn voor de stichting van een transforma tor-station. 2j. Behandeling van het voorstel van de heren Standaart, Westdorp en Witte om bestuurlijk en financieel deel te ne men in de N.V. Exploitatiernaatschap- pij De Krim i.o. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER In verband met de raadsvergadering houdt wethouder J. Daalder dinsdag geen spreekuur. PLATTELANDSVROUWEN HADDEN IERSE AVOND Geheel met eigen krachten verzorg den de plattelandsvrouwen afdeling Texel dinsdag in de LTS-kantine een avond in Ierse sfeer. Dit gebeurde vol gens door het hoofdbestuur verstrekte gegevens. Er werden Ierse dansen uit gevoerd, Ierse liedjes gezongen en Ierse thee (bereid met bier) en zg. ponder cake geserveerd. Bestuursleden vertelden al lerlei wetenswaardigheden over het land. De zaal was in sfeer gebracht met affiches van reisbureaus en ook door folders kon men van alles vernemen over vakantiemogelijkheden in Ierland. Tenslotte werd een door de heer J. C. Bruijn opgenomen film vertoond. Eerder werden volgens een soortge lijke opzet een Deense en Australische avond gehouden. De belangstelling was dinsdag groot; 90 dames waren present. Tot aller vreugde was ook de presiden te, mevrouw A. v. d. Eijk-Bierens weer aanwezig na een interessante reis door het verre oosten. Ongetwijfeld zullen de leden daarover op een der volgende bij eenkomsten nog wel bijzonderheden vernemen. In de afgelopen maand verleenden burgemeester en wethouders aan de navolgende personen, stichtingen en ondernemingen de daarbij omschreven bouwvergunning. Modehuis Moerbeek n.v. te Den Burg voor de verandering en uitbreiding van een winkelpand en twee woonhuizen aan de Parkstraat; de Recreatiestichting Texel te Den Burg voor de uitbreiding van twee toiletgebouwtjes op „Loods- mansduin"; de Recreatiestichting Texel te Den Burg voor de uitbreiding van een toiletgebouw op „Loodsmansduin"; de Recreatiestichting Texel te Den Burg voor de bouw van een toiletgebouw op „Loodsmansduin"; de Recreatiestichting Texel te 'Den Burg voor de uitbreiding van een toiletgebouw op „Kogerstrand"; Meines Montagebouw n.v. te Harlingen voor de bouw van een paviljoen aan de Ruyslaan te De Koog; de heer C. M. Bakker te De Cocksdorp voor de ver andering van een boerderij aan de Hoofdweg; de heer H. Kuip te De Koog voor de bouw van een loods aan het Mienterglop-Ruigedijksweg te De Koog; de heer J. van Strien te Oosterend voor de bouw van drie zomerwoningen op het terrein De Toes nabij Oosterend; de heer J. Gulmans te Den Burg voor de bouw van een portaal aan de Bem- hardlaan; de heer C. de Porto te Oude- schild voor de verandering en uitbrei ding van een berging aan 't Buurtje; de heer KI. Eelman te Oosterend voor de verandering van een woonhuis te Oosterend 0173; de Ver. Schullarid- heim Barnen e.v. te Keulen voor de verandering en uitbreiding van 'n ber ging aan de Postweg; het Kon. Texels Fanfarecorps voor de uitbreiding van een repetitielokaal aan de Witte Kruis- laan; de heer D. van Egmond te De Koog voor de bouw van een berging aan de Schumakersweg; de heer N. Spaans te Den Burg voor de bouw van een zomerwoning aan de Wilhelmina- laan; de heer J. Cupido te Den Hoorn voor de bouw van een schuur* aan de Hoofdweg; de heer H. Spigt te De Koog voor de bouw van een garage aan de Parnassiastraat; de heer L. Zwan te De Koog voor de verandering en uitbrei ding van een woonhuis aan de Brink; het Nederlands Instituut voor onder zoek der Zee aan 't Horntje voor de bouw van een reinwaterkelder aan 't Horntje; de heer R. Hooijberg te De Cocksdorp voor de verandering en uit breiding van een dubbel woonhuis te De Cocksdorp C 29; de gebr. Smit te Oosterend voor de bouw van een woon huis aan de Kaapsweg; de heer A. de Smidt te Oosterend voor de bouw van een berging aan de Hoofdweg; de heer F. Huisman te Den Burg voor de uit breiding van een landbouwschuur aan de Ongerenweg; de gebr. Zijm te Den Burg voor de uitbreiding van een land bouwschuur te Den Burg B 42; de heer W. F. van der Broek te De Cocksdorp voor de bouw van een garage aan de Kikkertstraat; de heer J. H. v. d. Berg te Den Burg voor de verandering van een schuur en toiletgebouw te Den Burg B 155; de Recreatiestichting Texel te Den Burg voor de verandering van een beheerderswoning aan de Bad- weg; de heer W. Bruin te Den Burg voor de verandering en uitbreiding van een woonhuis aan de Wihelminalaan; de heer C. J. van Etten te Den Burg voor de verandering van een schuur aan de Kogerstraat; de heer B. Vlaming te Oosterend voor de bouw van een ga rage-berging aan de Oranjestraat; de n.v. Koopcentrum te De Koog voor de verandering en uitbreiding van een winkelpand aan de Dorpsstraat; de heer J. Zwan te Den Burg voor de bouw van een landbouwschuur te Den Burg B 172. Zaterdagmiddag, aanvang kwart voor vijf, wordt vanuit de Burgemeester De Koning-hal te Den Burg het AVRO jeugdprogramma „Stuif es in" recht streeks uitgezonden. 350 Texelse schoolkinderen zullen de uitzending als toeschouwer ter plaatse meemaken maar verwacht mag worden dat nog heel wat meer Texelaars met spanning voor de beeldbuis zullen zitten. Onder de vijftien kinderen die met speciale hobby's in de uitzending naar voren worden gehaald zijn er drie van Texel. De jeugdige toeschouwers ter plaatse zijn afkomstig van alle Texelse scho len. Het aantal beschikbare kaarten was nl. over de scholen verdeeld om daar te worden verloot. Het Stuif-es-in programma kent het onderdeel „spea kers corner", waarbij aan een tweetal kinderen gelegenheid wordt gegeven om te zeggen wat zij op het hart heb ben. Eén jeugdige „speaker" wordt door de AVRO van elders aangevoerd, de andere mag een jongen of meisje van Texel zijn Wie bepaalde gneven of verlangens ten overstaan van heel jeug dig Nederland wil uiten, moet zich des morgens om tien uur in de Burgemees ter De Koning-hal melden. Op dat mo ment zijn de voorbereidingen voor de uitzending nl. al in volle gang. Hel is de bedoeling de uitzending een duide lijk Texels tintje te geven. Er komen waarschijnlijk enkele buitenopnamen aan te pas en vrijwel vast staat dat en kele lammetjes voor de camera gebracht zullen worden. Relatie Regisseuse Mieke Benda vertelde ons dat het de eerste keer is dat de AVRO het Stuif-es-in programma vanaf een eiland uitzendt. Dat de keus op Texel viel hangt samen met de relaties die de AVRO-mensen hier al eerder heb ben opgedaan. Men zal zich herinneren dat de heer Henny Kok uit De Cocks dorp er enkele malen in slaagde Texel voor de microfoon en camera te bren gen. De voetbalwedstrijd AVRO-kaste- leins werd door hem georganiseerd en ook nu had de heter Kok een werkzaam aandeel in de voorbereidingen. Hij wordt daar overigens geen cent beter van maar smaakt de voldoening het eliland op deze wijze nogal wat gratis propaganda te bezorgen. Persoonlijk heeft hijv ervaren hoeveel mensen op het vasteland nog de meest bizarre voorstellingen van Texel hebben: een onmogelijk klein eiland met wat dui nen en schapen en een hoogst onbe trouwbare verbindingBij de eerste contacten vroegen de technici zich dan ook lachend af hoe men de tv-reporta- getrein op „dat bootje" zou kunnen zet ten. Henny Kok slaagde er evenwel in de radio- en tv mensen ervan te over tuigen dat een uitzending vanaf Texel niets moeilijker zou zijn dan van een andere plaats. Het enige bezwaar dat blijft is de vrij grote afstand die de niet-Texelse medewerkenden naar de plaats van handeling moeten afleggen. Van de kinderen die zaterdagmiddag optreden zijn er enkele afkomstig uit Eindhoven. Mét hun hobbyartikelen moeten ze al vroeg op reis om op tijd in Den Burg te zijn. DS. KUITSE SPREEKT VOOR NU TSDEPARTEMENT Ds. R. S. Kuitse, doopsgezind predi kant te Den Burg, verzorgt de1 laatste avond van dit seizoen van het Nutsde- partement Texel, op dinsdag 10 maart in hotel „De Lindeboom-Texel". Hij zal vertellen over leven en werken in West Afrika (Ghana). Ds. Kuitse heeft daar zelf geruime tijd gewerkt. Hij zal zijn voordracht illustreren met dia's. Deze avond is ook voor inet-leden toegankelijk. De wedstrijd tegen H.D.C. is nog niet definitief vastgesteld. HDC, Heemstede 2 en Schagen moeten nl. nog uitvechten wie kampioen gaat worden. C. Meedendorp heeft met drie remi ses en twee verloren partijen nog geen hoge ogen gegooid in de strijd om het persoonlijk kampioenschap hoofdklasse in het Noorderkwartier. Zoete bessenjenever K. Plantinga Zoon. Bolsward. Anno 1870. Uitslagen J. Vinke-C. Dijker 02 P. Jansen-P. Bakelaar 02 C. Meedendorp-J. Hooijberg 11 J. Schoo-P. Kooiman 02 C. Groenhof-C. Vinke 02 W. Bakker-C. v. d. Werf 2—0 J. Stam-J. Schoo 1'1 G. Dros-Jb. Koorn 20 J. Stam-iD. v. d. Werf 20 38. „Van kostbaarheden beroofd? Niks hoor! Daarvoor gaf ik hem de kans niet!" zei professor Nosco. ,jDus niets geroofd", mompelde de brigadier en schreef het op. „Waar vond dan de overval, subsidair mishan deling plaats?" „In het Knekelwoud", antwoordde Nosco. „De arrestant lokte mij mee on der het voorwendsel, dat hij me de Zwarte Kludde kon laten zien. Het bleek echter al ras, dat hij zelf de Zwarte Kludde was. Hij sloeg me bij voorbeeld in het gelaat en liep me bij herhaling hinderlijk achterna, eenmaal zelfs gewapend met een goeiendag". „Nou nou, dat kost hem een paar maandjes", mompelde de brigadier, ter wijl hij opnieuw al het gehoorde in zijn boek schreef. Toen keek hij de smid aan en gromde streng: „Bekent gij al het ten laste gelegde?" „Ik beken niks", beet smidje Verho len van zich af. „Ik heb met die hele geschiedenis niks uit te staan. Het zijn allemaal leugens! En vraagt u nu eerst maar eens aan die mooie professor hoe hij aan die revolver komt, waarmee hij in zijn zak loopt!" Verbluft wendde de brigges zich toen tot de professor. „Wat hoor ik nou?" zei hij. „Loopt u met een revolver in de zak? Weet u wel, dat u daar een vergunning voor moet hebben?" „Maak je niet bezorgd, brigges", lach te professor Nosco zelfverzekerd. Hij zocht in zijn portefeuille naar een pa pier en reikte het de brigadier toe. „Hier is mijn vergunning", zei hij. „Ik ben officieel gerechtigd tot het dragen van vuurwapens". „Oei!" mompelde de brigadier bewon derend. „Dan is meneer zeker bij de geheime dienst?" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 7