Omstreden romancière vindt nu algemene erkenning FILMNIEUWS t m Tien jaar geleden gestorven Anna Blaman Sakor-collecte op Texel Damclub Texel Schoolvoetbal begint zaterdag Uitslag vorige puzzel LANDBOUW en VEETEELT Is vergroten van bedrijven nodig? SPORTPROGRAMMA s.v.o. ebde blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 APRIL 1970 bj'; J,r HET is al weer bijna tien jaar gele den dat Anna Blaman in haar Rotter- iamse woning aan de gevolgen van een hersenbloeding overleed. Een decenmum na haar dood zal zij ongetwijfeld herdacht worden als een van Nederlands meest vooraanstaande romancières. Het is nauwelijks meer voor te stellen dat zij tijdens haar le ven behoorde tot de meest omstreden figuren uit onze letterkunde, niet om literaire redenen overigens, maar op grond van ethische motieven. Een roman als „Eenzaam Avontuur" veroorzaakte in 1948 een enorme dei- ing in ons land, hoewel dit met open- iartige ernst geschreven meesterwerk onschuldig aandoet in vergelijking tot bijvoorbeeld de reisbrieven van Ge- •ard van het Reve. Inmiddels zijn de stormen rondom het werk van deze schrijfster geluwd. )och haar romans bereiken nog steeds >en voor Nederlandse begrippen zeer poot lezerspubliek. ANNA BLAMAN, pseudoniem van fohanna Petronella Vrugl, werd in [906 geboren. Zij was de oudste doch- ,er van een Rotterdamse groentehande- aar. Haar literaire talenten bleken pas gedurende haar 32ste levensjaar, toen rjj vele maanden aan het ziekbed was gekluisterd. De zieke B.L.O.-onderwij- :eres debuteerde met enkele gedichten n het tijdschrift „Criterium". Gedich- :en, die aanvankelijk sterk onder in- •loed stonden van de dichter Leopold, iaar al spoedig vond zij een eigen toon. /eel van haar toen geschreven gedich ten werden trouwens pas veel later ge- lubliceerd en men kan ze vinden in ;en Meulenhof-pocket („Anna Blaman iver zichzelf en anderen"). Door het behalen van de acte M.O.- Trans wist zij haar maatschappelijke jositie te verbeteren en in 1941 maakte •ij een opmerkelijk romandebuut met de roman „Vrouw en vriend". Com- nentaar van Simon Vestdijk: „Anna i' is Zondag- en maandagavond de film ,De meedogenloze achtervolger", met in le hoofdrollen Clint Eastwood en Susan Hark. Wanneer een assistentsheriff uit een klein plaatsje in de grote stad New fork aankomt om e<en gevluchte ban- liet te arresteren, kunnen er vreemde (dingen gebeuren. Het is sheriff Walt Coogan's eerste reis naar de grote stad. Altijd gewend snel zelf beslissingen te ïemen, valt hem op dat de New Yorkse )olitiemethoden geheel anders zijn dan lie in Arizona. Dit brengt hem al gauw conflict met de New Yorkse sergeant letective Mc. Elroy. Deze maakt hem luidehjk, dat Ringermann nog niet ge- chikt is om uitgeleverd te worden, lingermann ligt in het gevangenishos- Jitaal, lijdend aan cle gevolgen van een >verdosering LSD. Coogan is zeer ont- temd, maar zijn slechte humeur ver- .wijnt als sneeuw voor de zon wanneer lij op Mc. Elroys bureau kennis maakt net de reclasseringsambtenares Julie lotah. Onmiddellijk tracht Coogan Ju- ie voor zich te winnen en het heeft er n het begin alle schijn van dat hem dat ukt. Later hoort hij van Ringemann's neisje, die onder toezicht staat van "ulie, waar Ringemann zit. Hij besluit >p eigen houtje te gaan werken. Maar laar is Julie het niet mee eens en de )as ontloken liefde dreigt te worden erspeeld.(in kle ir; toegang boven .8 jaar). [Zaterdagavond 8 uur de ware ge- chiedenis van de legendarische Pancho filla; „Villa Rides". Deze film, met in e titelrol Yul Brynerr, vertelt de ge- •urtenissen in de periode van 1911 - 913. Pancho Villa werd geboren in het oorden van Mexico. Op 16-jarige leef- jd is hij, een analfabete boer uit Du- ango, al genoodzaakt om te vluchten n het leven van een bandiet te leiden, iadat hij de rijke landeigenaar had ver boord die zijn zuster had onteerd. Al nel verwierf hij zich de faam van een aoderne Robin Hood, die van de rijken tal om aan de armen te geven. Zijn aam is zelfs nu nog zo groot, dat het oor een historicus moeilijk is om raarheid en legende uit elkaar te hou- en. Wel is vast komen te staan dat illa een man was met een uitzonder- jke persoonlijke moed en ook staat ast dat hij een groot leider en Stra ng was. Vooral in de techniek van de uerilla was hij een meester Toen meer emocratische krachten in zijn land om "kenning vochten was Villa een van de ?rsten die zich achter deze beweging baarde. (In kleur; toegang boven 18 W). tV Zondagmiddag 3 uur weer een avon- *ur van „Pietje Bell" op het witte °ok. Pietje en zijn kornuiten willen en circusvoorstelling geven. Na veel 'oeilijkheden slagen zij erin de nodige "ributen bij elkaar te krijgen en kan o voorstelling beginnen. Maar dan aat er iets mis als Pietje voor gooche- ar speelt en de circustent vliegt jam- |erhjx in brand. Pietie en zijn vriend- Engeltje slagen erin de brand te ussen en gaan er vandoor. Ze beslui- n naar Londen te gaan. Ze belanden J op de oude schuit van twee opko- lrs en dieven, de heren Teun en Klok. J worden door hen gevangen geno- en, maar Pietje zou Pietje niet zijn hij er zich niet uit zou weten te red- Irj- Maar daarvoor zullen nog heel slimme listen bedacht moeten wor- (zwart-wit; toegang alle leef den). Blaman is met de eer gaan strijken een roman geleverd te hebben, die niet al leen het prozawerk van haar manlijke generatiegenoten verre overtreft, maar die ook het „Europese peil" van onze letterkunde bewijst". MET haar tweede roman „Eenzaam avontuur" werd zij op slag bekend en was zij voortaan verzekerd van een grote lezerskring. Het boek bereikte een oplage van vele tienduizenden en wordt ook nu nog gretig gelezen. Met niets ontziende eerlijkheid heeft Anna Blaman in dit boek de maskers gete kend, waarachter de eenzaamheid schuil gaat. In een prachtig gebeeldhouwde taal relativeert zij de liefde, die niet boven het seksueel begeren kan uitstijgen en voor het eerst in onze literatuur wordt in deze roman afgerekend met het ta boe dat rust op lesbische liefdesrelaties. Het boek werd met gemengde reacties ontvangen. Simon Vestdijk prees het onmiddellijk als „een meesterwerk", maar sommige critici waren erg gul met het lanceren van etische verhande lingen. Een ding was duidelijk: deze schrijfster was een omstreden figuur, die haar tijd zeker tien jaar vooruit was. In 1949 werd haar de Van der Hoogt- prijs toegekend, maar de jury nam dit besluit met de kleinst mogelijke meer derheid. Anna Blaman weigerde de prijs, wat uiteraard veel rumoer ver wekte. Het gebruikelijke resultaat: haar roman werd flink verkocht. Het gevoel niet begrepen te worden, vervulde de schijf ster met teleurstel ling, maar rancuneus werd zij niet. Leven en dood MET de novelle „De Kruisvaarder" bevestigde Anna Blaman in 1950 haar groot talent. Een jaar later baarde zij opzien met haar verhalenbundel „Rem Horna". In 1954 krijgt zij een hartaanval. Sindsdien leeft zij in de schaduw van de naderende dood. Misschien had zij dit al voorvoeld tijdens het schrijven van haar derde roman „Op leven en dood", waarin de hoofdpersoon wordt getroffen door een beroerte. Ook deze roman is ongetwijfeld een meesterwerk, dat de tand des tijds nog vele jaren zal trotseren. In deze roman staat de problematiek van de volwassenheid centraal. Paul Stermunt, de hoofdfiguur uit deze ro man, komt op een gegeven moment tot de ontdekking, dat alle „waarheden", waarin hij gelooft (politiek, religieus, erotisch) in feite helemaal geen waar heden zijn. Hij ondergaat de absurdi teit van het menselijk bestaan, hij komt in opstand tegen het kader waarin hij verplicht is te leven, een kader dat he lemaal niet past bij zijn werkelijke nooddruft. Hij krijgt het gevoel dat iets hem is ontsnapt, dat hij verlangt naar iets dat in deze wereld niet te krijgen is en van welk verlangen hij zich nu bewust is geworden. Waarom heeft hij zich uitgesloofd voor dingen, die in wezen niet belang rijk waren en in geen geval de kern van zijn persoonlijkheid raakten? Deze absurde ervaring geeft hem een gevoel van leegte. Maar in de' loop van de ro man komt hij als het ware tot een her waardering van zijn leven en een nieu we liefde geeft zijn bestaan vorm. In een klare stijl heeft Anna Blaman deze geteisterde en gelouterde man beschre ven. Het boek is somber, maar tegelij kertijd bevrijdend. Bekroning INMIDDELS ondervond haar werk steeds meer erkenning, zelfs in die kringen, waar men aanvankelijk veel kritiek had op haar openhartige schrijf wijze. Haar werk werd in 1957 be kroond met de P. C. Hooft-prijs, twee maal ontving zij de romanprijs van de gemeente Amsterdam 01949 en 1954). In 1965 was „Op leven en dood" aan zijn 8e druk toe, „Eenzaam avontuur" toen reeds aan de zestiende! In haar laatste levensjaren werkte de schrijfster in haar kleine, grauwe werkkamer aan een nieuwe roman, die tevens haar laatste zou worden. Ook hier staat het thema van de menselijke eenzaamheid centraal. Kosta, de hoofd persoon uit deze roman „De Verliezers" pleegt op het einde van het boek zelf moord. Op suggestieve wijze beschrijft Anna Blaman hoe de mens steeds droomt van het geluk, dat hij echter nooit zal vinden. Niet zozeer omdat an deren dat voorkomen, maar omdat de mens zichzelf steeds in de weg staat. Het onzinnige is niet alleen buiten ons, het is ook in ons. Een diepzinnig boek, deze „Verlie zers", maar zonder de steriele wan hoop, die vele hedendaagse romanfigu ren kenmerkt. Kosta pleegt weliswaar zelfmoord, maar het is hem toch gelukt om in alle verwikkelingen zijn mense lijkheid te bewaren. Deze „Verliezer" is gezien vauit deze gezichtshoek te vens overwinnaar. Toen Anna Blaman dood in haar wo ning werd aangetroffen, was het manu script voor deze roman nog niet hele maal voltooid. SCHIETOEFENINGEN Op 14 en 15 april zullen te Breezand- dijk schietoefeningen worden gehouden van 10 - 18 uur met 81 mm mortier. Sector uitgezet in de richting 180° en de Afsluitdijk richting Den Oever. Af stand 10 km; hoogte 15.000 voet. Bétere hulp voor 40.000 kinderen De zaak zit zo: er zijn 40.000 kinde ren in ons land, die van hun ouders niet de opvoeding kunnen krijgen, die ze nodig hebben. Hoe dat komt is niet in een paar woorden te zeggen, maar die kinderen èn hun ouders moeten geholpen worden. En ze worden ook geholpen: door de kinderbescherming, zo goed als maar mogelijk is. Dat is onder meer een kwestie van geld. Voor een zeer groot deel komt dat geld van de overheid, die het werk van de kinderbescherming 150 ver enigingen en 300 tehuizen subidieert. Maar voor beter werk, voor betere hulp is méér geld nodig. Er is behoefte aan méér deskundigen, want goed helpen is een vak. Er zijn meer mensen nodig om kinderen en ouders zó te begeleiden dat de eenmaal begonnen hulpverlening ook wordt afgemaakt. Er moet syste matisch en voortdurend naar goede pleegouders worden gezocht, want veel kinderen kunnen tenslotte toch niet naar het eigen gezin terug of daarin blijven. Dat „zoeken" is een kostbare zaak. Wil de kinderbescherming „bij" blijven dan moet er geld zijn voor onderzoek daaraan ontbreekt nog veel. Kortom: de kinderbescherming helpt zo goed mogelijk, maar het kan beter. Daarom is er ieder jaar een SAKOR- kollekte: deze keer van 13 tot en met 18 april a.s. SAKOR betekent: SAmenw erkende Kinderbescherming ORganisaties. Alle instellingen ongeacht „kleur, zuil of gezindte" delen in de opbrengst. Het gironummer is 40 40 40 ten name van de Stichting „SAKOR" te 's-Hertogen- bosch. Uitslagen J. Schoo-C. Meedendorp 02 P. Bakelaar-J. Hooijberg 1il C. Groenhof-J. Vinke 20 P. Jansen-J. v. Heerwaarden 11 P. Bakelaar-P. Kooiman 02 C. Meedendorp-J. Stam 20 C. Groenhof-C. Vinke 02 J. Vinke-H. Bruining 02 J. Schoo-Jb. Koorn 11 J. Hooijberg-P. Jansen 11 Er is nogal wat geknoeid de laatste avonden. Dat C. Dijker met grote over macht kampioen geworden is staat nu wel vast. Dan volgen P. Bakelaar, C. Meedendorp, J. Hooijberg en P. Kooi man. Of J. van Heerwaarden zich op de zesde plaats kan handhaven is nog een open vraag. Dinsdag 14 april is nog een normale damavond. De slotavond volgt dan op vrijdag 17 april, zodat het damseizoen volgende week gaat aflopen. Eerst spelen we evenwel nog een wedstrijd tegen HDC, aanstaande zon dag met de boot van 14.00 uur. De wedstrijden om hel kampioen schap schoolvoetbal beginnen zaterdag 11 april op de terreinen van S.V. Texel. Er wordt gespeeld in 3 pools. De eerste van iedere pool gaat over naar de fi nale-pool. Deze drie elftallen spelen een halve competitie om de eerste, tweede en derde plaats. Datum en tijd van de finale-pool worden in onderling overleg vastgesteld. De kampioen van Texe'l mag meedoen aan het kampioenschap van Noordhol land op zaterdag 9 mei te Alkmaar. Pool A 1. O.l.s. Den Burg 1 2. De Cocksdorp 3. Oudeschild 4. De Waal Pool B 1. St. Jozefschool 1 2. C.V.O. 3. De Koog 4. O.l.s. Den Burg 2 Pool C 1. Den Hoorn 2. Oosterend o.l.s 3. Oosterend m. d. Bijbel 4. St. Jozefschool 2 Veld A 10.00 uur Cocksdorp-Oudeschild 10.35 uur Den Hoorn-O'end o.l.s. 11.10 uur St. Jozef 1-C.V.O. 11.45 uur Cocksdorp-De Waal 12.20 uur O'end o.l.s.-St. Jozef 2 14 00 uur C.V.O.-o.l.s. Den Burg 2 14.35 uur Oudeschild-De Waal 15.10 uur O'end o.l.s.-O'end m. d. Bijbel 15.45 uur St. Jozef 1-o.l.s. Den Burg 2 Veld B 10.00 uur C.V.O.-De Koog 10.35 uur O.l.s. Den Burg 1-De Waal 11.10 uur O'end m. d. Bijbel-St. Jozef 2 11.45 uur De Koog-o.l.s. Den Burg 2 12.20 uur O.l.s. Den Burg 1-Oudeschild 14.00 uur Den Hoorn-O'end m. d. Bijbel 14.35 uur St. Jozef 1-De Koog 15.10 uur O.l.s. Den Burg 1-Cocksdorp 15.45 uur Den Hoorn-St. Jozef 2 Horizontaal: 1. staal; 4. kabel; 6. les; 8. sar; 9. fiets; 11. Dante, 13. dr.; 14. karwats; 16. m.s.; 18. kaas; 20. smid; 21. snel; 23. alm; 25. stek; 26. scene; 28. etter; 30. one; 31. ook; 32. enter; 34. Ineke; 36. rede; 37. rad; 39. Peru; 41. mare; 44. reis; 45. p.s.; 46. kaliber; 50. il; 51 tango, 53. bries; 55. rio; 56. neo; 57. slaap; 58. tsaar. Vertikaal: 2. Ali; 3. leek; 4. kans; 5. art; 7. stal; 8. saté; 9. Frans; 10. sr; 11. da; 12. emmer; 13. das; 15. wal; 17. sik; 19. se conde; 20. stekker; 22. lente; 23. a.e.; 24. me; 25. stoep; 27. nee, 29. ton; 32. eerst; 33. r.r.; 34. id; 35. ereis; 36. rap; 38. aai; 40. uil; 42. sago; 43. kern; 46. knip; 47. l.o.; 48. B.B.; 49. riet; 52. ara; 54. Eos. rubriek voor Onilcr rt-iiuklic >«n (.roninuni In een gesprek, dat we één dezer dagen op een Texels bedrijf hadden ging het weer over het veel besproken onderwerp van de wenselijkheid van vergroting van de bedrijven. In dit ge sprek zei de vrouw des huizes op een moment: „Er zullen heel wat grote be drijven zijn, die er financieel slechter voorstaan dan kleinere bedrijven". Tot die klenere bedrijven rekende ze ook hun eigen bedrijf. Op zichzelf is er tegen de uitspraak van deze „boerin" niets in te brengen. Het is een ev engrote waarheid als wanneer er gezegd wordt, dat er in december dagen zijn met een hogere temperatuur dan in de maand april. We ondervinden dat op het ogenblik aan den lijve. Maar als algemene waarheid is het onjuist om te zeggen, dat in december de temperatuur hoger is dan in april. Ik geloot, dat we de bedoelde uitspraak van deze vrouw ook zo moeten bekijken. Als algemene regel gaat het niet op. Lagere bewerkingskosten Ik moest aan de voorbedoelde uit spraak denken toen ik in „De Boerde rij" een artikel las over „Efficiënt wer ken". Voor een goed begrip wil ik nog zeggen, dat we „efficiënt" op z'n Hol lands kunnen vertalen met „doelmatig". Dus „efficiënt werken" v/il zeggen, dat arbeid, die verricht wordt een zo groot mogelijk resultaat heeft. In dit artikel worden de bewerkings kosten (arbeid, werktuigkosten en loon werk) op kleinere en grotere bedrijven met elkaar vergeleken. De grootte van de bedrijven wordt hier niet uitgedrukt in hectaren of aantallen koeien, maar in bewerkingseenheden. Dit maakt echter geen verschil, omdat het aantal bewer kingseenheden berekend wordt uit het aantal koeien, eventueel schapen, het aantal bunders, dat gehooid of gekuild wordt, enz. In bedoeld artikel komt e'en duidelijk overzicht voor van het verband, dat er is tussen het aantal bewerkingseenhe den van een bedrijf (de grootte van het bedrijf) en de bewerkingskosten per eenheid. Voor „eenheid" kunnen we le zen een bepaald aantal koeien, schapen, hectaren, hooien en kuilen, enz. Om niet al te uitvoerig te worden willen we alleen vermelden, dat uit be doeld overzicht blijkt ,dat de kosten voor arbeid, werktuigen en loonwerk op de helft van de grote eenmansbe drijven voor een zelfde prestatie nog geen 60°/o waren van die op 50°/o van de kleine eenmansbedrijven. Als bevestiging van de uitspraak van de hier voorbedoelde boerin kunnen we zeggen, dat op de beste bedrijven een zelfde resultaat werd bereikt als op de mindere grotere bedrijven. Het grote voordeel van de grotere bedrijven met beperkte omvang is wel de mogelijkheid van besparing op de kosten van arbeid, werktuigen en loonwerk. Jammer Uit het bovenstaande moet men niet de conclusie trekken, dat landvoorlioh- ters in een vergroting van de bedrijven alleen maar voordelen zien. Vooral in een gesprek als we op het bedoelde be drijf hebben kan wel eens de gedachte boven komen: „Jammer, dat er in de toekomst waarschijnlijk geen plaats meer zal zijn voor het typisch gemoe delijke gezinsbedrijf. Een bedrijf, waar men het werk goed aan kan en waar op e'en moment de zoon-opvolger al vrij spoedig een flink deel van het werk van vader overneemt, waardoor het bedrijf tot in de puntjes kan worden verzorgd en bovendien geen moeilijkheden ont staan als één van de werkkrachten door ziekte of andere omstandigheden het werk enige tijd niet kan doen. We kunnen er bovendien aan toevoe gen, dat op het bedrijf, waar dit ge sprek werd gevoerd cok geen klachten waren over het inkomen. Zowel de boer als z'n vrouw waren daar tot nu toe best tevreden mee. We moeten naar ik meen echter één ding niet vergeten. Op dit bedrijf was er de gunstige omstandigheid, dat het bedrijf werd gepacht en het zag er naar uit, dat dit voorlopig ook wel zo zou blijven. Zou men werkelijk op een moment voor het feit komen te slaan, dat men van pachter eigenaar moest worden, dan zouden de kaarten heel anders komen te liggen. Zelfs bij de prijzen, die er op ons eiland voor grond en gebouwen worden betaald en deze liggen beslist lager dan op het vaste land zouden de kosten zeker ƒ400, tot ƒ500,hoger worden. Ik geloof, dat het goed is om de zaak ook eens van deze kant te bekijken. Ik hoop hartelijk, dat de Texelse boeren, die tot nu toe pachter zijn het voor lopig kunnen blijven, maar naar ik meen zal het aantal grondgebruikers, dat op een bepaald moment gedwon gen wordt om inplaats van pachter ei genaar te worden steeds groter zal wor den. En het is goed om eens na te gaan hoe het in dit geval het de rentabiliteit van het bedrijf zal komen te liggen. ZATERDAG 11 APRIL 1970 Junioren W.Meer-Texel, 15 00 uur (terrein Slootdorp) (vertrek boot 14.00 uur) Adspiranten W.Meer b-Texel b, 15.45 uur (terrein DWOW B, W.Werf) (vertrek boot 14.00 uur) ZONDAG 12 APRIL 1970 4de klasse A KNVB SVW '27-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Afdeling Noordholland Tex. Boys-KSV, 14.30 uur ZDH-Sint Boys, 14.30 uur Cocksdorp-VADA, 14.30 uur Oosterend-Flamingo's, 14.30 uur De Koog-WSW, 14.30 uur Watervogels 2-Texel 2, 12.00 uur (vertrek boot 11.00 uur) Texel 3-Schagen 3, 14.30 uur ZAP 8-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Kaagvogels 4-De Koog 2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.00 uur) Junioren De KoogJDe Cocksdorp, 12.00 uur MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag weer een uitwedstrijd voor Texel 1 en wel naar SVW. Willen we aan het eind van de competitie op de 2e plaats staan en heus het is mo gelijk dan moet ei gewonnen wor den. Dan staan we nl. één punt op SVW voor en is Victoria binnen hand bereik gekomen. Waar we ook nog naar toe moeten, dus zet hem op. Texel 2 gaat naar V/atervogels 2, dat de punten nog best kan gebruiken. Het derde speelt tegen Schagen 3. Wil de tweede plaats behouden worden, dan zal er gewonnen moeten worden. Texel 4 gaat naar ZAP 8, revanche? Tenslotte gaan Texel b en de junioren beide naar Wieringermeer. Als ze sa men met twee punten thuiskomen, zijn we niet ontevreden. Z.D.H. Voor het a.s. weekend staat er maar één wedstrijd op het programma en wel ZDH-St. Boys. Een tegenstander die niet onderschat mag worden, ook al staan ze op de onderste plaats. De adspiranten dienen ook in het kastje te kijken, aangezien de jeugd commissie probeert om zondag voor de wedstrijd van het eerste een oefen wedstrijd tegen St. Boys adspiranten te laten spelen. Tex. Boys We gaan het zondag weer proberen. Op bezoek komt KSV waar het eerste ook nog een appeltje mee te schillen heeft. Aanvang 2.30 uur. Terreindienst: P. Beerling en G. Kuip Mede in verband met de school wed strijden geen verdere competitiewed strijden voor de Tex. Boys. Volgende week speelt het tweede de laatste wedstrijd van deze competitie tegen Wiron en is het eerste vrij. Het komende weekend hebben we maar een klein programma, want alleen het eerste komt binnen de lijnen. Dit maal komt Flamingo's op bezoek, op nieuw een zware tegenstander, maar probeer eens voor een verrassing te zorgen door minstens een puntje thuis te houden. Daar houden we het dan maar op. Doe je best en veel succes. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend SVO-DWOW 0—1 In een van beide zijden heel matige wedstrijd heeft SVO opnieuw een ne derlaag moeten slikken. Ditmaal werd met het kleinst mogelijke verschil van koploper DWOW verloren. Voor de rust was DWOW voortdu rend voor het doel van Koning te vin den, maar het ontbrak hen aan een juiste afwerker, want het wist een paar mooie kansen niet te benutten. SVO zat ook niet stil en hun uitvallen via Van Rossum en Keijser waren niet van ge vaar ontbloot. Toch kwam DWOW ver diend op 10 toen de buitenspelval niet goed dichtklapte bij 'n vrije schop en hun rechtsbuiten ongehinderd kon inkoppen, wat tevens de ruststand be tekende. Na de rust probeerde SVO, met de harde wind in de rug, wel ver andering in de stand te brengen, maar men kon geen vuist maken tegen de hechte defensie van de gasten. De mooiste kans kreeg DWOW toen het 'n omstreden penalty kreeg toegewezen, maar deze werd hoog naast geknald. Hoewel het nu wel wat feller werd en soms ook wat onvriendelijker, slaag den beide partijen er niet meer in het doel te vinden. HELDER 7-SVO 2 1—2 Het tweede deed het beter en wist een verdiende 21 zege te behalen. Voor de rust was SVO zeer gevaarlijk, wat het in twee goals van Schaatsen- berg en Zegers wist uit te drukken. Vlak voor de rust wist Helder de ach terstand te verkleinen door een slor digheidje in .de SVO-defensie af te straffen. Na de rust een gelijkopgaande duel, waarin beide defensies overheer sten, zodat de score ongewijzigd bleef. S.V. OOSTEREND Adspiranten a zorgden voor een ver rassing door Texel a met 21 klop te geven. Menno Eelman en Dick Seits- ma namen de SVO-goals voor hun re kening. Adspiranten b bleken niet opgewas sen tegen De Koog a en kregen met 50 klop. Pupillen a wisten met 20 Texel b terug te wijzen, terwijl pupillen b met 50 pupillen c de baas bleven.

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 5