AGENDA feestelijk in gebruik Supermarkt van der Meer N.V. FILMIVIEUWS Dameskoor nam deel aan concert in Assen Bouwvergunningen Namens de winkeliersvereniging Den Burg voerde de heer B. Bakker het woord. Hij zei het helemaal niet zo leuk te vinden dat een dergelijke fraaie spe'rmarkt in De Koog is gekomen, daar heeft de winkeliersvereniging geen belang bij. Dat was natuurlijk niet serieus bedoeld en de daarop geuite fe licitaties waren dan ook oprecht ge meend. Service wapen De heer Van Lare (commissaris van Van der Meer n.v.) zei te spreken als klant. Hij wees erop dat de nieuwe su permarkt het kopen aangenaam maakt. Het winkelen is er prettig, de afhande ling bij de kassa's snel. Van groot be lang is evenwel ook de service. Als het daarmee ook in orde is, kan een tegen wicht worden gevormd tegen de grote supermarkten op het vasteland. Jaren geleden werd al 20%> van het kooppo- tentieel van Texel elders besteed; het zou nu wel eens 30°/o kunnen zijn. Service is het beste wapen om de Texelaars als klanten te houden. De heer Van Lare pleitte voor centralisatie als middel om goed voor de dag te ko men. In plaats van de 2 - 300 bedrijven van nu zag hij een toekomst, waarin slechts plaats is voor een 50-tal bedrij ven. Verder werd het woord gevoerd door VVV-directeur J. W. Dekker, de heer C. de Wit namens de middenstandsvereni ging en de heer C. de Groot namens het bouwbedrijf Schakel. Zaterdag en zondag 8 uur draait in het City-theater de western ,,'t Ge beurde in het Westen", met in de hoofdrollen o.m Henry Fonda en Clau dia Cardinale. Rond 1870 wordt in de Verenigde Staten van Amerika een gro te spoorlijn aangelegd, die voert van de Oostkust naar de Westkust. Talrijke moeilijkheden doen zich natuurlijk bij de aanleg voor: ravijnen, kolkende ri vieren, ontoegankelijke berggebieden moeten allemaal doorkruist worden. Deze film behandelt één van die moei lijkheden Een particulier wil zijn grond, waar een station gepland is, niet afstaan. Nu is het zo, dat de baas van de arbeiders die de spoorlijn aanleggen, beentuberculose heeft en dus niet meer zo lang te leven heeft. Koste wat kost wil hij echter de spoorlijn voor zijn dood klaar hebben, en hij geeft zijn mannen opdracht de onwillige grondei genaren te dwingen de grond af te staan, of van kant te maken. Het draait op het laatste uit, maar precies op de dag van de moord komt de erfgename ook aanzetten, en dat was iets, waar men niet op gerekend had(In kleur - toegang 14 jaar). Zondagmiddag 3 uur „Dc nieuwe avonturen van Dik Trom", waarin onze vriend niet alleen zijn broek verliest, de veldwachter in de gevangenis smijt en enige dieven weet te vangen, maar waarin hij ook nog geld verzamelt om een oogoperatie voor een blind meisje te betalen. (Toegang alle leeftijden). SCHOOL MET DE BIJBEL ZEGEVIERDE IN SCHOOLVOETBALTOERNOOI Bij de maandag j.l. gespeelde finale van de Texelse kampioenschappen voor schoolvoetballen is de Oosterender School met de Bijbel met de overwin ning gaan strijken, nadat vijf jaar ach tereen de eerste plaats bezet geweest is door de Sint Jozefschool. De uitslagen van de wedstrijden zijn: St Jozef school-School m. de Bijbel 02 J. P. Thijsseschool-St. Jozefschool 22 J. P. Thijssesch.-School m. d. Bijb. 00 De volgorde luidt dus: 1. School met de Bijbel Oosterend; 2. J. P. Thijsse- school; 3. St. Jozefschool. Op zaterdag 9 mei gaat de School met de Bijbel naar Alkmaar om daar deel te nemen aan de kampioenschap pen van Noordholland. ASSEN 25 jaar geleden werd Drente al in april bevrijd. Bij de her denking van dit feit, werd een concert gegeven in de Hervormde Kerk te Assen, georganiseerd door het Asser Mannenkoor (dirigent de heer B. Schol ten) met medewerking van het orato riumkoor ,,Praeludium" uit Smilde (di- rigente Constance Hügel) en het Dames koor ,,Den Burg" (o.l.v. de heer J Vis ser). Aan het concert ging een officiële maar tevens heel hartelijke ontvangst vooraf in het fraai ingerichte gebouw ,,De Kolk". Er was een toespraak van burgemeester G. Grolleman, die nog maar sedert kort zijn ambt had aan vaard, maar zich niettemin in de ge schiedenis van het ontstaan van de banden Assen-Texel bleek te hebben verdiept. De heer Hooijberg sprak na mens het Texelse Contactorgaan voor Zang en Muziek een dankwoord uit en stak door zijn lovende woorden de leden van „Den Burg" een hart onder de riem. Alle koorleden en belangstel lenden, die waren meegekomen, kregen een boek aangeboden: „Assen, koers 2001", dat een fraai geïllustreerd beeld van Assen in heden en verleden geeft en een overzicht van toekomstdromen. Bij het concert 's avonds bleek, dat het „Asser Mannenkoor" en „Den Burg" zich meer hadden gewijd aan ernstige liederen en „Smilde' een luchtiger pro gramma bracht Dit zorgde voor een plezierige afwisseling. Voor de koor leden was het een waar genoegen en zeer boeiend de dirigenten bezig te zien- drie op één avond. De verschillen in directie waren groot. Het werd een goed concert. Samen met het Asser Mannenkoor" zong „Den Burg" jiet „Kyrie' van Jaganoff. „Dit werk mag tevens een verbondenheid zijn, die de mannen van Texel aan het eind van 1944 in Assen mochten ondervinden van de bevolking', meldde het programma. Het slot vormde het door alle koren en aanwezigen „Land of Hope and Glory" van Edward Elgar, gezongen in Nederlandse vertaling. Na het concert werd het Dameskoor „Den Burg" door gastvrouwen en gast heren onthaald in een hotel. De volgen de dag keerde het koor na een korte rondrit naar Texel terug. PUZZELRIT UITGESTELD OOSTEREND De puzzelrit die het uniformen actie' comité van „Excel sior" op 9 mei zou organiseren is uit gesteld tot 23 mei. STRANDREINIGING GING NIET DOOR De strandreiniging, die scholieren gis teren zouden uitvoeren, is niet doorge gaan. De organisatoren besloten in ver band met de zeer lage temperatuur en de harde wind tot argelasting. In plaats daarvan heeft de schooljeugd kunnen genieten van een film in het City- theater. Vrijdag 1 mei Den Burg, „Casino", 20.00 uur, oni- spanningsavond voor-jongeren over het thema „vrijheid-onvrijheid" m.m.v. het Vormingsinstituut. Zaterdag 2 mei Oosterend, overdag volksspelen, des avonds re'vue. Burgemeester en wethouders hebben de afgelopen maand aan de volgende personen, instellingen en bedrijven de navolgende 'bouwvergunningen ver leend: Mevrouw D. Hin te Den Burg voor de verandering van een gevel aan de Ste nenplaats; de heer D. Trap te Ooster end voor de bouw van een woonhuis met magazijn aan de Kotterstraat te Oosterend; de heer A. Lap te Den Hoorn voor de uitbreiding van een schuur met afdak aan de Witteweg te Den Hoorn, de fa. J. J. Zijm Zn. te De Koog voor de bouw van eenschuur aan De Koog E 140; het Staatsbosbe heer te Haarlem voor de bouw van een toiletgebouw aan de Randweg te Wes- termient; dc Sportvereniging Oosterend te Oosterend voor de bouw van een clubgebouw aan de Oosterenderweg te Oosterend; Radio Modern te Rotterdam voor de bouw van een tenthuisje aan het terrein Kogerstrand te De Koog; Op dc foto het winnende elftal. Boven: v.l.n.r.: schoolhoofd de heer L. Brasser, Maarten Drij ver, Jan Piet Slik, Lody van Leeuwen, Lowic v. d. Vis, Laurie van Kooten, Kees Bremer en trainer de lieer K. van Leeuwen. Beneden v.l.n.r.: Rudy Timmer, Adrie Medcma, Jaap Kooger, Joost Brouwer en Hans Sijtsma. HOF. LOSSEN WE DE WONINGNOOD OP? D'66 gaat voor het eerst meedoen aan dc gemeenteraadsverkiezingen op Texel. Een slap, die gezien het resul taat van uw keuze bij de Statenverkie zingen van maart jongstleden, voor de hand ligt. U zult u afvragen waarom wij vinden dat ook D'66 in de gemeenteraad van Texel vertegenwoordigd moet zijn. Wij willen die vraag beantwoorden door u informatie te verschaffen over ons pro gramma door middel van een aantal korte notities in deze krant. Een van de belangrijkste onderdelen van ons programma is gewijd aan de oplossing van de nog steeds heersende woningnood. Naast de hoeveelheid, dient zeker de kwaliteit van de wonin gen opgevoerd te worden; D'66 wil dat bereiken, door overheid en gemeente te bewegen de bouw van woningen in woningwet- en prcmicsektor krachtig te stimuleren. Bovendien zal dc kwaliteit van dc te bouwen woningen op cffektie- ve wijze kunnen worden verbeterd door een „werkgroep wonen" op te richten; een werkgroep waarin ook huisvrouwen zitting zullen moeten hebben. Door ccn andere grondpolitiek, waarbij de over heid de kosten gaat dragen van ge meenschappelijke voorzieningen zoals wegen, speelterreinen etc., èn door ver dere ontwikkeling van methoden om sneller en beter te kunnen bouwen, moet het mogelijk zijn dc woningnood op Texel in enkele jaren op te lossen. Natuurlijk omvat het gemeentepro gramma van D'66 nog andere belang rijke punten; deze zullen m volgende notities aan dc orde komen. Belangrijk is dat u door deze notities weet waar het bij D'66 om gaat. Met uw stem en uw medewerking is D'66 in staat haar programma waar te maken! Jan Visser DE KOOG Op feestlijke wijze is dinsdagavond de nieuwe supermarkt van Van der Meer n.v. aan de Dorps straat te De Koog in gebruik genomen. Een grote schare genodigden kwam 's avonds het uitgestrekte winkelpand (wij schreven hierover reeds uitvoe rigbezichtigen. Hapjes en slokjes werden in ruime mate gepresenteerd zodat er al gauw een uitstekende stem ming heerste. Tegelijk opende de heer J. A. van der Slikke zijn nieuwe dro gisterij-parfumerie die in het complex Van der Meer is ondergebracht. Jonge Ondernemers-voorzitter J. Zuide- wind voerde in de fraai ingerichte dro gisterij (groter dan het bedrijf van Van der Slikke in Den Burg) het woord. Hij prees „Aris" als een waardig lid van de JO-organisatie en toonde waardering voor het initiatief. Hij overhandigde als geschenk een fraaie Texelse foto; me vrouw Van der Slikke kreeg bloemen. Grote investering Vanuit de „kansel" die voor de chef van de supermarkt is bestemd richtte hij zich daarna tot de heer J. W. B. van der Meer, die hij feliciteerde met die nieuwe, groots opgezette bedrijf. Hij wees erop dat enorme bedragen zijn ge ïnvesteerd. Dergelijke investeringen zullen alleen rendabel gemaakt kunnen worden als het toerisme toeneemt en gehoopt moet dan ook worden dat de gemeentelijke overheid alle maatrege len achterwege laat die de toeristen- stroom zouden kunnen afremmen. Hij noemde de supermarkt een sieraad in de schakel van mid.denstandsbedrijven op Texel. De vergelijking met zaken in de steden kan makkelijk worden door staan. „Veel succes, ik hoop dat er uit komt wat je ervan verwacht". Als pre sentje voor de he'er Van der Meer werd een luxe koffer overhandigd; voor me vrouw Van der Meer waren er bloe men. (advertentie I.M.) Voor BRUID en BRUIDEGOM uw modehuis BRONZEN MEDAILLE VOOR DE HEER D. EELMAN De heer D. Eelman te De Koog, be steller le klas bij de PTT, is onder scheiden met de eremedaile in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Eelman is sinds 2 maart 1929 bij de PTT in dienst. De medaille werd woensdagochtend in Den Helder opgespeld door direkteur Van der Goes van het postdistnet Haarlem. ALLEGORISCHE OPTOCHT OP 5 MEI De allegorische optocht die op 5 mei in Den Burg wordt gehouden begint om 11 uur 's morgens. Om half elf wordt begonnen met opstellen op de Jonker straat en Jan Dirkszoord (bij het zie kenfondsgebouw). Inschrijving is moge lijk bij de startplaats; er is geen in schrijfgeld verschuldigd. Deelgenomen kan worden door alle kinderen (ook kleuters) tot en met de zesde klas lagere school. Onderscheid wordt gemaakt tussen enkelingen, paren, kleine groe pen (tot en met 5 personen) en grote groepen. Met nadruk wordt erop ge wezen dat ook kinderen die nog niet op school zijn, kunnen deelnemen. Deelname in school- of verenigingsver band wordt aanbevolen; van grotere voorstellingen gaat altijd een overwel digende indruk uit. Prijzen; Enkelingen: le prijs ƒ10,2e prijs 7,50; 3e prijs ƒ5, Paren: le prijs 15,2de prijs ƒ10,- 3e prijs 7,50. Kleine groepen: le prsij 20,2de prijs 15,3e prijs ƒ10, Grote groepen: le prijs 30,2de prijs ƒ25,3e prijs 20, Bij de start wordt een startnummer verstrekt, zonder dit nummer kan geen beoordeling plaatshebben. De optocht wordt muzikaal begeleid door het Koninklijk Texels Fanfare korps en de Drumband Margaretha Sinclair. De route is alsvolgt vastge steld: Jonkerstraat, Kogerstraat, De Zes, Lijnbaan, Hollewal, Weststraat, Molenstraat, Keesomlaan, Elemert, Warmoesstraat, Weverstraat, Stenen plaats, Binnenburg, Groeneplaats. De prijsuitreiking zal onmiddellijk na afloop van de optocht op de Groe neplaats plaats hebben. De prijzen wor den uitgekeerd in waardebonnen. LINTJESREGEN Foto boven: de heer C. H. Roeper kr« woensdagochtend de versierselen opg speld behorende bij de benoeming Ridder in de Orde van Oranje Nasai Foto onder: mevrouw Stoepker moe! het ere-metaal bij haar man op de boi spelen. (Zie artikel voorpagina). eid njz HERDENKINGSDIENST IN DE KOOfgir DE KOOG Maandagavond 4 wordt een herdenkingsdienst gehoud* in de N. H. kerk te De Koog. Med lijs B te werking wordt verleend door „Adve iele do". Ieder is welkom. Aanvang acht. hi end. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur Dokter BARNARD, Oosterend <02223) 234. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24.00 uur tot maandag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, (02220) 2414. DIERENARTSEN ingaande vrijdagavond 6 uur tot maandag 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de peria ind_ 2 mei tot en met 8 mei 1970, telefc 2182, b.g.g. telefoon 2406. age In] „I CONSULTATIEBUREAU VOOB ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de bes zijn, worden op het bureau verwa na op de tijden dat hun eigen huisa k1. zitting heeft. Deze tijden zijn als voi dokter Van Loon, woensdag 6 mei. 13.00 uur. dokter Coutinlio, vakantie. R.K. KERKDIENSTEN weekend 2 en 3 mei 1970 Den Burg: zaterdag 19.30 uur, zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur, zondag 10.00 uur. Oosterend: zaterdag 19.30 uur; zondag 8.30 uur. Oudeschild: zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur. Den Hoorn: zondag 9.00 en 19.00 uui PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 3 mei 1970 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Visser 19.30 uur gezamenlijke dienst met gereformeerden, Evangelist D. J Lange, medewerking Oosterefl Mannenkoor. De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loerald en Den Hoorn 11.00 uur ds. Visser De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 19 30 uur Eerw. heer Loerakker De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Collecte voor de kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. Rozemond GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur ds. A Vos te Kromitf 19.15 uur Evang. D. J de Lange Kolhorn Gezamenlijke dienst de Hervormden in de Herv. Kj met medewerking van het Mannenkoor van Oosterend. Oosterend 9.30 uur ds. Kruithof 15.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belar- ed DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse fcens j 1600 r '966; Ford Austir Kc 2243

Texelsche Courant | 1970 | | pagina 2